Huurdersvereniging voor Terneuzen in oprichting SUÈDE EN LEER IN LENTESFEER Hulster werkgroep onderzoekt verkeersgevaren bejaarden Brandweer Oostburg moet meer inleveren Bunny modeboetiek Wissel Zeeuws-Vlaanderen PZC/streek 'LEED VAN HUURDERS AANPAKKEN' Jeugd van Philippine krijgt vrijwel zeker een fietscrossbaan P, C van Marion weg bij DGSM 'Auto '83' in Sas van Gent Bibliotheeksluiting OPENING OPENING DINSDAG 29 MAART 1983 12 TERNEUZEN - De huurders van woningen in Terneuzen bundelen hun krachten in een speciale huurdersvereniging. Maandag 18 april wordt de oprichtingsvergadering gehouden. Volgens op richtster mevrouw A. Oskam, oud-bestuurslid van de Woningbouwvereniging 'Terneuzen' en voorzitster van de Vereniging Bewonersbelangen 'Temeuzen-Zuid' bestaat er in Terneuzen al geruime tijd een schreeuwende behoefte aan een goede belangenbehartiging van de huurders. „Er liggen ontzettend veel klachten", zegt ze. Enkele weken geleden legde het be- vrouw Oskam: „We kunnen de mensen rechtsbijstand verlenen en op alle mo gelijke manieren te hulp komen. Wat dat betreft biedt de landelijke organisa tie, waarbij we zijn aangesloten, tal van mogelijkheden'" stuur van de vereniging 'Bewonersbe langen Temeuzen-Zuid' het plan om aan te sluiten bij de Nederlandse Ver eniging van Huurders voor aan de le den. Die hadden er, volgens mevrouw Oskam, wel oren naar. „Als je met een kleine groep huurders in actie komt om je belangen te verdedigen, bereik je meestal niks. Sinds '79 hebben we in 'Zuid' geprobeerd resultaten te boeken, maar veel leverde ons dat niet op". Via het bestuur van de Woningbouw vereniging 'Terneuzen' bereikte me vrouw Oskam, naar eigen zeggen, ook al niet veel. huurders-bestuursleden waren we in de minderheid. Nee, dat viel ontzettend tegen. En ik weet zeker dat, wanneer wij al in een eerder sta dium als huurdersvereniging waren op getreden, al die affaires bij de woning bouwvereniging grotendeels achterwe ge gebleven zouden zijn. Dan hadden we in een veel eerder stadium een vuist kunnen maken en bestuur en directie op hun falen kunnen wijzen". Dan wa ren ook de tekorten, waarmee de wo ningbouwvereniging alweer geruime tijd kampt, eerder gesignaleerd, weet mevrouw Oskam zeker Huurdersleed Ze stelt trouwens vast dat het 'huur dersleed' niet enkel onder de leden van de Woningbouwvereniging 'Terneu zen' omvangrijke vormen heeft aange nomen. „Ook bij de Regionale Woning bouwvereniging in Axel en bij de huur ders van de 'Rouw'-flats in Katspolder in Terneuzen is het huilen met de pet op". De huurdersverenlging 'Groot-Temeu- zen' wil ai dat leed aanpakken. Me- Klassieke schilderijen in galerie Breskens BRESKENS De Gorcumse kunst handel, galerie en stadslijstenmakenj 't Winkeltje exposeert van 31 maart tot en met 7 april klassieke Nederlandse schilderkunst in galerie 'Raiffeisen' in Breskens. De tentoonstelling, die eerder te zien was m het Temeuzens Museum, is dagelijks geopend van 11 tot 21 uur. 'De Puit' Vogelwaarde hield viswedstrijd VOGELWAARDE De zeehengelver- eniging De Puit uit Vogelwaarde hield de eerste wedstrijd van het nieuwe sei zoen. Deze wedstrijd telt mee voor het clubkampioenschap. Er werd gevist tussen het oude en het nieuwe gemaal bij Ossenisse in de Westerschclde. Ondanks het gure weer kwamen er toch nog 25 vissers opdagen. Er werden 71 vissen gevangen, waaronder enkele zeer grote. Na afloop werden de prijzen uitgereikt in clublokaal café De Doos jes. De uitslag is: 1 Jo de Poortere (Schoolstraat), 2 George van Bunderen, 3 mevrouw Roctus, 4 Leo de Bruyn, 5 Toon Gelderland. De volgen de wedstrijd wordt zaterdag 23 april gehou den (11.30 uur) bij Zeedorp, Ossenisse. Fiets-in Vastenactie in Hulst uitgesteld HULST - In verband met de slechte weersomstandigheden is de 'fiets-in', die gehouden wordt in het kader van de jaarlijkse Vastenactie, zaterdagmiddag uitgesteld. Als nieuwe datum is ge pland zaterdag 9 april „De weersom standigheden waren van dien aard dat het gewoon onverantwoord was om de kinderen twintig of dertig kilometer te laten fietsen", aldus een woordvoerder van de werkgroep Vastenactie Hulst Het ledenbestand van de Vereniging Bewonersbelangen 'Temeuzen-Zuid' wordt nu - en dat is de eerste zet - over geheveld naar de nieuwe huurdersver eniging. Mevrouw Oskam: „En voor het directe contact met de Woningbouw vereniging Terneuzen kan dan een be wonerscommissie gaan functioneren. Die commissies zie je ook in andere wij ken". Tot en met de oprichtingsverga- SASSE COMMISSIE AKKOORD SAS VAN GENT - De jeugd van Philip pine krijgt vrijwel zeker binnen af zienbare termijn een fietscrossbaan. De Sasse raadscommissie voor open bare werken stemde maandagavond in met een voorstel om voor de aanleg van die baan 4000 gulden uit te trek ken. Daarmee heeft de handtekenin genactie van de Philippiense jeugd en kele maanden geleden succes gehad. dering treedt mevrouw Oskam op als voorzitster van de kersverse huurders club. Mevrouw Baart is secretaresse en de heer Blankers bestuurslid. Maandag 18 apnl moet het tot een defi nitieve oprichting komen. Tijdens die bijeenkomst spreekt de heer Bobbe van de landelijke huurdersvereniging. De bijeenkomst, in hotel 'De Post', begint om half acht. Mevrouw Oskam tenslotte: „Over het algemeen zijn de mensen helemaal niet tevreden met hun woonsituatie. Er wordt, in de straat, behoorlijk gekan kerd. Maar wat het is, ik weet het niet in ieder geval klinken die klachten veel te weinig door! De mensen zijn veel te laks. Wij willen daar iets aan doen". De nieuwe vereniging in Ter neuzen is de eerste in z'n soort in Zee land. De fietscrossbaan komt aan de polderstraat, aan de uiterste westkant van het toekomstige Laureyneplan. De baan wordt aangelegd naar het voor beeld van die in de kern Sas van Gent. Die crossbaan is een ontwerp van de dienst gemeentewerken. Bij eventuele verkoop van de grond echter zal de crossbaan in Philippine weer moeten worden afgebroken. De commissie ging voorts akkoord met de sloop van de arbeiderswoning in de kern Westdorpe. Dat huisje werd m 1979 voor 4500 gulden aangekocht met het doel het te laten renoveren door de Stichting Oud-Westdorpe. Als 'typisch landarbeidershuisje' zou het daarna voor belangstellenden worden openge steld. Sinds de aankoop heeft het huis evenwel staan verkommeren, zodat de gemeente nu nog slechts sloop rest. Die beslissing ging de commissieleden ove rigens wel aan het hart. Stortplaats In het najaar van 1984 zal eindelijk de voormalige vuilstortplaats aan de Ka pittelstraat in Westdorpe worden geë galiseerd. Oorspronkelijk had dat verleden jaar al moeten gebeuren, maar het raadsvoorstel daartoe werd toen aangehouden. Dit jaar is er geen geld meer voor het werk; wethouder J. F. A. Rammeloo van openbare werken zegde toe dat de stortplaats volgend jaar op het investeringsplan zal wor den opgenomen. Tenslotte sprak de commissie openba re werken over de reorganisatie van de buitendienst van gemeentewerken. Die reorganisatie houdt in, dat de mede werkers van de plantsoenendienst zo veel mogelijk te werk moeten worden gesteld in de kernen waar zij wonen. Als dat plan doorgaat - de meningen in de commissie waren maandagavond ver deeld - zou daarmee worden afgestapt van de centralisatiegedachte, die de laatste jaren in Sas van Gent opgeld heeft gedaan. Hoofd J. van Dongen van de dienst gemeentewerken wil echter vasthouden aan de bestaande organi satievorm: werken vanuit één centraal punt Uitvoeringsavond van muziekschool Oostburg OOSTBURG - De Oostburgse muziek school houdt morgen, woensdag een uitvoeringsavond. Leerlingen brengen dan piano- en vioolmuziek ten gehore. De uitvoering begint om 19.30 uur in het gebouw van de muziekschool aan de Schouwburgstraat. Gemeenteraad Hulst bespreekt situatie bij het grondbedrijf HULST De gemeenteraad van Hulst vergadert donderdag 31 maart. De vergadering begint om 19.00 uur. De raadsleden moeten zich onder meer buigen over de situatie van het ge meentelijk grondbedrijf, dat zoals al eerder gemeld er verre van rooskleurig voorstaat. Aan de orde komt ook een notitie van het college van b en w, waarin aanbeve lingen worden gedaan om binnen de gemeente Hulst, aanzienlijke bezuini gingen door te voeren. De agenda vermeldt verder de verkoop van enkele stukken grond aan particulieren, enke le onderwijsvoorstellen en voorberei- dingsbesluiten. Zo zal de gemeente raad worden gevraagd mee te werken aan het wijzigen van een bestemmings plan waardoor de woningbouwvereni ging in de gelegenheid zal zijn twintig woningen te bouwen op de hoek van de Lange en Korte Bellingstraat in de Hulster binnenstad. Een beeld van het afscheid van de heer Van Marion en echtgenote. VLISSINGEN - De heer P. C. van Marion uit Oost-Souburg heeft maandag tijdens een bijeenkomst in de loodsensocièteit in Vlissin- gen op zestigjarige leeftijd af scheid genomen als hoofd vaar wegmarkering bij het District Scheldemond van het Directoraat Generaal voor Scheepvaart- en Maritieme zaken (DGSM). De heer Van Marion verlaat de dienst in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd. Hij trad op 16 juli 1948 als aspirant- loods in dienst bij wat toen nog heette het Rijksloodswezen in Rot terdam. Daar doorliep hij de ran gen tot loods I en was onder meer betrokken bij de opleiding van as pirant-loodsen. Daarnaast was hij betrokken bij de samenstelling van studieboeken voor de loodsenop- leiding. In 1972 werd de heer Van Marion benoemd tot hoofd-ambtenaar loodswezen in Vlissingen en werd als zodanig belast met de leiding over de vaarwegmarkering. De scheidende hoofdambtenaar wordt opgevolgd door de heer M. Hage. adjunct-rijkshavenmeester in Ter neuzen. Gereedschap in Terneuzen gestolen TERNEUZEN - Uit een werkkeet van de firma Tamse op de hoek van de Dijkstraat en de Donze Visserstraat in Terneuzen is het afgelopen weekeinde voor 1500,- aan gereedschap gestolen. Het gaat om 60 meter koperen pijp, een schiethamer. een kabelhaspel en een set steeksleutels. Veel belangstelling rommelmarkt 'Kloortje' KLOOSTERZANDE - In een feestelijk versierd clubgebouw in Kloosterzande hield showband 'Kloortje' zaterdag en zondag voor de tiende keer een rommel markt. Zowel zaterdag als zondag brachten vele honderden belangstel lenden een bezoek. Paasviering in Breskens BRESKENS In de rooms-katholieke kerk zijn rond de paasdagen de volgen de kerkdiensten: 31 maart Witte Don derdag 19.00 uur samen zitten aan dezelfde tafel om het avondmaal te vieren, 1 april Goede Vrijdag 19.00 uur klank en lichtbeeld over de kruisweg der mensen, gemaakt door Pol Vereec- ken. Bloemenhulde bij het kruis daar na is er een communieviering: 2 april paaszaterdag 23.00 uur paaswake met het kerkkoor en 'De Zeemeeuwtjes'; 3 apnl eerste paasdag 10.00 uur samen zang met orgelbegeleiding: 4 april tweede paasdag 10.00 uur gezongen door het combo The White Group,. SAS VAN GENT In het Vlaanderen- complex in Sas van Gent wordt van vrijdag 1 april tot en met maandag 4 april de autoshow 'Auto '83' gehouden. De officiële opening van de 4.000 vier kante meter grote show gebeurt vrij dagmiddag om 13.30 uur door het college van b en w van Sas van Gent, Oekumenische Paaswake in Zuidzande ZUIDZANDE De coördinatiegroep regionale evangelisatie West-Zeeuws- Vlaanderen houdt zaterdag 2 april in het gebouw van de hervormde kerk in Zuidzande weer de 'oecumenische Paaswake'. De dienst begint om 22.00 uur en medewerking verlenen de pasto-' res Hooymeijer. Pirenne en Visser. De Cantorij, onder leiding van Adrie Oos terling. luistert de dienst muzikaal op. In deze dienst wordt de opstanding van Christus gevierd. Eierzoekwedstrijd jeugd Schoondijke SCHOONDIJKE De jeugd van Schoondijke houdt zaterdag 2 april weer de traditionele eier-/zoekwed- strijd. Om 10.15 uur wordt er verzameld op de Brink. Vandaar vertrekken de deelnemers onder leiding naar de zoek plaats. Voor kleuters en eerste klassers is een apart stuk terrein afgezet. De Schoondijkse Sportvereniging stelde prijzen beschikbaar. Ook wie geen ei vindt, gaat niet met lege handen naar huis. FORMULIEREN VIA OUDERENBONDEN HULST - In de gemeente Hulst is de werkgroep 'Bejaar den, veiliger op weg' opgericht, die zich voorlopig gaat bezighouden met registreren van voor bejaarden onvei lige verkeerssituaties. Daarvoor heeft de werkgroep de hulp van de bejaarden zelf nodig. Via de ouderenbon den in de gemeente worden formulieren verspreid, waarop de bejaarden kunnen aangeven welke situaties bij hen in de buurt gevaarlijk zijn en verandering be hoeven. Voor hen, die niet bij een bejaardenbond zijn aangesloten liggen er formulieren in de postkantoren en in de bibliotheek. Het ligt in de bedoeling om na de inventarisatie een samenvatting te maken van de onveilige situaties en vervolgens voorstellen aan het college van b en w te doen óm deze situaties te verbeteren. Ook zal hierover contact worden opgenomen met de afdeling Hulst van Veilig Verkeer Nederland. De werkgroep, waann leden van de bejaardenbonden in Hulst zitting hebben, is opgericht naar aanleiding van het verschijnen van een rapport van de ministeries van verkeer en waterstaat en van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. Die nota k am mei vorig jaar uit en werd gestuurd naar alle gemeenten in Nederland- Het Hulster college heeft het rapport vervol gens uuurgestuurd naar het gecoördineerd bejaarden- werk in Hulst. Een groot deel van de bevolking is be jaard. En dat percentage zal in de toekomst alleen nog maar toenemen. Uit statistieken is gebleken dat naar verhouding twee keer zoveel bejaarden omkomen in het verkeer dan mensen in andere leeftijdsgroepen. Kwetsbaar De oudere verkeersdeelnemers vormen dus een kwets bare groep. Daar komt nog bij dat ogenschijnlijk te verwaarlozen ongevalletjes - in verband met trage ge nezingsprocessen - voor ouderen in het verkeer ernstige gevolgen kunnen hebben. De problemen, die de oudere mens in het verkeer kan tegenkomen, zijn onder meer te hoge stoepranden, gebrek aan goede verlichting 's avonds, op het trottoir rijdende fietsers en auto's die te snel rijden, verkeersborden, die moeilijk te zien zijn en te weinig fietspaden. De werkgroep heeft al eerder aan de besturen van de bejaardenbonden gevraagd melding te maken van ver keerssituaties, die voor verbetering vatbaar zijn, maar het resultaat daarvan vond de werkgroep te mager, zo dat nu dan alle ouderen in de gemeente Hulst worden benaderd om aan de enquête mee te doen. SCHOONDIJKE- De Brandweer van Oostburg zal in 1984 ongeveer zeven pro cent moeten bezuinigen. Dit jaar leverden de verschillende korpsen van de gemeente Oostburg tesamen al acht procent van hun begroting in, hoewel er door de gemeente maar om vijf procent was gevraagd. Wethouder J. Thomaes toonde zich zaterdagavond op de jaarlijkse bindingsavond van de Oostburgse brandweerkorpsen in Schoondijke zeer tevreden met die extra bezuiniging. „Maar", voegde hij er snel aan toe, „dat Na de uitreiking van verschillende on wil niet zeggen dat we volgend jaar on gemoeid laten. Ik kan me uw reactie voorstellen: nog een paar bezuinigin gen en de brandweer is er niet meer. Wat dat betreft zult u toch vertrouwen in de raad en het college moeten heb ben". Overigens wees de wethouder erop dat de brandweer in feite wel met een opti male begroting heeft kunnen werken zodat er gemakkelijk bezuinigd kan worden. Met de nieuwe brandweerauto die sinds vorig jaar in gebruik werd ge nomen, is de laatste grote uitgave vol gens de wethouder voorlopig wel achter de rug. Er zullen geen kapitaalsinveste ringen meer plaatsvinden. Vanwege de forse bezuinigingen bestempelde Tho maes het jaar 1983 als het jaar van de veranderingen. Centraal commandant C. Bron had in zijn inleiding al gezegd dat bezuinigin gen geaccepteerd zouden worden, mits ze doelgericht waren. Verder kon Bron -er toch niet onderuit om het te betreu ren dat 1982 zo'n rustig jaar was ge weest. „Aan de ene kant is dat natuur lijk een goed teken, maar ik heb toch liever een beetje actie in de praktijk", aldus Bron. derscheidingen werd de avond voortge zet met een optreden van het cabaret 'De Lachzaaiers', waarna er gelegen heid was om te dansen. Wethouder Tho maes, die burgemeester Spijkerboer verving, reikte de volgende onderschei dingen uit: vrijwiUigers-medaille tien jaar: J. P. Keijmel, E. C. A Boogaard en C. J. Legrand; vrijwilli- gersmedaille vijftien jaar: A. I. van Haneg- hem, J. J. van Espen en W P B. de School meester; onderscheiding brandweerdienst: J. A. Jansen. H van Liere, B, A. L Missfije. W J. eesen en J W. Risseeuw; brandwacht tweede klas R. O V. Clijncke. A Jongman, W. C. Vermeire. P. F Vermeulen, E- E. R. Thille- mans, M. Kramer, W. C. Harteveld. A. J. Wes tendorp, P. E. Doens en H. R C. Willems; brandwacht eerste klas: C. J. de Feijter, J. M. Bartelse, I. C. Oubrie en R. M. Oubrie; hoofd brandwacht N. A. Moskie; perslucht: H, van Liere en P A. Pleite: top-bediener: W. C. Ver meire. I. C. Oubrie, A. J. Westendorp en N A Moskie; onder-brandmeester: A I. van Ha neghem. aanvullend certificaat hulpverlener 1: J Esseling, A. I. van Haneghem. I. A. Her man, J P. Keijmel. A. J. Rijckaert, J. A. G. van Schooten. T. A A. Verschoor. J. P. Dees, W J Meesen, E E. Pijcke. A Esseling, W H Esseling, C J. de Feijter. N A. Moskie. H P Dumonsau. JA. Engels. R. A. R. Goossens, S. L J. Himschoot. w J van de Plasse. W. P de Schoolmeester. J P M Spmnewijn Dat betekent een ruime kollektie voorjaarsmode. Bij-de-tijds, sportief en natuurlijk óók in de aller- nieuwste modetinten. Kom zelf kijken, passen en %3f\ kombineren met jacks, v T-shirts, pantalons, jasjes, kwaliteit in elke rokken enz. U koopt bij lke prijsklasse! Kies dit voorjaar uit 131 modellen, 25 maten en 20 kleuren! Meerminnestraat 1Sluis tel. (01178) 1522, zondags geopend Winkelcentrum „Trefpunt" Vismarkt, Hulst tel. 01140) 15659 zondags geopend van 2 tot 6 uur; dinsdags gesloten Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank bij het afscheid nemen van mijn lieve man en onze zorgvolle vader en lieve opa MEEUWIS JOOST DE KRAKER Het medeleven persoonlijk, schriftelijk of in-de vorm van bloemen tot uitdrukking gebracht, was voor ons een grote steun. Het zal ons altijd een dierbare herinnering blijven. J. M. de Kraker-Provoost M. J. de Kraker H. A. de Kraker-van Hecke Dennis Mark Terneuzen, maart 1983 Axelsestraat 185 Voor uw belangstelling en medeleven aan ons betoond na het overlijden van onze lieve vader en opa CHRIS DONZE betuigen wij u langs deze weg onze hartelijke dank. Uit aller naam; J. Donze Dankbetuiging Voor uw bewijzen van deelneming en medele ven, ontvangen na het overlijden van mijn gelief de man, onze zorgzame vader, behuwdvader en opa ABRAHAM JACOBUS DE MEIJER betuigen wij langs deze weg onze oprechte dank. Het heeft ons getroffen dat zovelen met ons meeleefden in deze droeve dagen. J. de Meijer-Geelhoed Kinderen en kleinkinderen 4511 GA Breskens, maart 1983 Langeweg 29 We zijn diep getroffen door de zeer vele blijken van belangstelling ondervonden na het plotse ling overlijden van mijn lieve man, onze lieve papa JAAP VAN DER LIJCKE Daar het ons onmogelijk is een ieder persoonlijk te bedanken doen we dit gaarne langs deze weg. Allen die op welke manier dan ook medeleven getoond hebben en vaak nog tonen hartelijk dank. Tanny van der Lijcke- van Haneghem Marca Caro Cadzand. maart 1983 1 april (Goede Vrijdag) en 2 april (zaterdag voor Pasen) zijn de Christelijke Openbare Bibliotheek te Axel en de Openbare Bibliotheek te Oostburg GESLOTEN GEMEENTE OOSTBURG BEKENDMAKING De burgemeester van Oostburg maakt ingevolge artikel 22 van de wet op de ruimtelijke ordening bekend, dat de gemeenteraad in de vergadering van 17 maart 1983 heeft besloten te verklaren, dat wijziging van c.q. een nieuw bestemmings plan wordt voorbereid voor: a. een perceel aan de Industrieweg te Oostburg; b. het perceel Dorpsstraat 58 te Breskens; c. het gebied van het bestemmingsplan 'Cadzand-Bad', 3e planverandering; d. het perceel Vijverstraat 1 te Cadzand; e. een perceel aan de De Casembrootstraat te Groede; f. een perceel aan de Molenstraat te Waterland- kerkje, een en ander zoals op de bij de besluiten behorende tekeningen is aangegeven. Genoemde besluiten en de daarbij behorende tekeningen liggen vanaf 30 maart 1983 ter ge meentesecretarie (Schouwburgstraat 2. sectie ruimtelijke ordening) te Oostburg voor een ieder ter inzage. Oostburg, 29 maart 1983 De burgemeester voornoemd, mr. C. T. Spijkerboer Op woensdag 30 maart a.s. Opening van Noordstraat 17 - Tel. 19174 Leuke en aparte kleding en sieraden. Kijkt u vrijblijvend bij ons binnen. (Kijk u gok in mode- en kadoshop). TOT ZIENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 20