Vester Aarts: verstand blijft boventoon voeren Adrie Dingemanse grijpt weer naast hoofdprijs Positie Duitse bondscoach Jupp Derwall is erg wankel Stormvogel smoort broeiend trainersconflict in de kiem Zaamslag kampioen indoorcompetitie PZC/ sport Ajax-fans veroordeeld Thijssenmag eerder weg Penalty! STOPPER Rini Verwest (Zierikzee) naar Roda JC DINSDAG 29 MAART 1983 15 KRUININGSE WIELRENNER IS LIEFHEBBER TUSSEN PROFS KRUININGEN - Zes jaar beroepswielrenner en nul overwinningen. Ook dat is wielersport. Het zal Vester Aarts een zorg zijn. De 30-jarige coureur uit Kruiningen kent zijn plaats in het peloton. Zeker in klassieke wegwedstrijden zal Aarts nooit door het zoekend oog van de tv-camera's gevangen worden. Zijn werk is in de eindfase al lang gedaan. Kopmannen uit de wind zetten, eten en drinken halen en in striemende regenvlagen jacks oppikken voor zijn ploegmaats. „Het lijkt misschien wel niets, maar je kan er op rekenen, dat je er dikke benen van krijgt", glimlacht Aarts. Vester Aarts: „Ik ken mijn mogelijkheden". Zaterdag staat de Ronde van Vlaande ren op de wieleragenda. Dé Belgische klassieker bij uitstek. Vester Aarts weet nog niet eens of hij wel van de partij is. Van zijn ploeg (Elro Snacks) is een vaste kern aangewezen voor de belangrijkste wedstrijden. Die groep wordt aange vuld met enkele anderen. Mogelijk is Aarts er zaterdag bij. „Ik zit er niet op te wachten. De dag na de Ronde van Vlaanderen is er weer een kermiskoers Daar moet ik het toch van hebben. Rij ik in de Ronde van Vlaanderen, dan ben ik de volgende dag uitgeteld" Als er een beroep op de renner uit Krui ningen wordt gedaan, dan is hij er zater dag gewoon bij. Hij behoeft zich niet speciaal op die ruim tweehonderd kilo meter lange wedstrijd voor te bereiden, want zijn taak is dezelfde als in andere belangrijke wedstrijden: het vuile werk opknappen en hij mag afstappen zodra zijn karwei er-meestal na zo'n 150 kilo meter - opzit. „Ik heb minder verant- GRAAUW Weer lukte het liefhebber Adrie Dingemanse uit Grijpskerke zondag niet. Sinds hij actief is als wielrenner in deze categorie heeft hij al verschillende malen bij de juiste ontsnapping gezeten, maar zodra het op het gevecht om de eerste plaats aankomt, moet hij steeds zijn meerdere erkennen omdat de eindspurt hem dan in de steek laat. Zo ook zondag in Graauw, waar Adrie Dingemanse enkele ronden voor de aankomst samen met de Brabander Norbert van der Vlist aan de leiding was gekomen, maar in de spurt voor de bloemen moest hij zijn opponent voor laten gaan. Bij de nieuwelingen was er een overwinning voor Theo Akkermans, die Stefan Koole in de spurt kansloos liet. Nadat er in de beginfase van de wed strijd bij de liefhebbers enkele spelde- prikken waren uitgedeeld, kwam er uiteindelijk een kopgroep van negen man tot stand. Onder hen zowat alle favorieten voor de eindzege zoals Nout Westerbeke, Sam Broersma. Frans Meijaard. Willy de Feber en uiteraard Adrie Dingemanse. Als een trein liep het by deze mannen en in erg korte rijd Karei van Goethem wint interclubrace KOEWACHT Karei van Goethem was de snelste amateur tijdens een wielerrace uit de serie van interclub- wedstrijden van de gezamenlijke Zeeuwse wielerclubs, nadat eerder Kees de Nooijer en Ab Verplanke een wedstrijd op hun naam schreven kon de lange Kloosterse amateur zijn naam bijschrijven op het lijstje van winnaars. Bij de junioren greep Emiel de Waal de zege, terwijl Kees van den Dries de rapste was bij de trimmers. Hoewel de deelname weer tegenviel (drieëntwintig amateurs, elf junioren en acht trimmers slechts namen de moeite om het initiatief van de Zeeuw se clubs tot een succes te maken) werd het toch weer een interessante wed strijd by de amateurs. Reeds kort na het vertrek kwam er een twaalftal renners by elkaar; hierbij moest in eerste instantie Peter van Acker weg vallen na een lekke band. Met name renners als Van Goethem, De Nooijer, Cor Vervaet en toch ook de opvallend sterk rijdende debutant in deze catego rie. Jacky van der Horst hielden er een hoog tempo in. In de sport klopte Van Goethem in een viymscherpe eind sprint Carlo Steel en Daansmits. De wedstrijd by de junioren stond in het teken van een lange ontsnappng van het duo Jo van Baal en Pierre Raas, maar de overigen stonden geen ruime voorsprong toe. Uiteindelijk wer den de twee toch nog ingelopen, waar na Middelburger Emiel de Waal de spurt won door Pierre Raas en Jan Janssen (die de eerste twee confronta ties op zyn naam had geschreven) te kloppen. De uitslagen: amateurs: 1 Karei van Goe them, 2 Carlo Steel. 3 Daan Smits. 4 Jacky van der Horst. 5 Cor Vervaet, 6 Kees de Nooijer, 7 Ab Verplanke. 8 Ronnie Karelse. 9 Henk Remijnsen, 10 Toon Vermeiden. Junioren. 1 Emiel de Waal. 2 Pierre Raas. 3 Jan Janssen. 4 Eric Vereecken. 5 Jos van baal. 6 Patrick Tolhoek. 7 Patrick van Passel. 8 Ruud Sturm, 9 Edward Koets, 10 Bart Vos. Trimmers: 1 Kees van de Drlkes, 2 Theo Wullems, 3 Werner d'Hondt, 4 Danny Soe- thaert, 5 Adrie de Roo. reden zy een ruime voorsprong by elkaar ondanks een tegenreactie van onder meer Wim Wielhouwer. Huib Slabbekoom en Ad van Elzakker. die sinds begin dit jaar actief is als vete raan en zyn amateurcarrière heeft beëindigd. Uiterhjk sprong in eerste instantie Norbert van der Vlist by de negen koplopers weg, waarna hij een paar ronden later gezelschap kreeg van Adrie Dingemanse. By de achtervol gers werd er even naar elkaar gekegen en het duo vooraan was weg. In de eindspurt klopte Van der Vlist Dinge manse, waarna Willy de Feber er nog in slaagde om solo naar de derde plaats te rijden. Nieuwelingen By de nieuwelingen werd het een uiter mate levendige wedstrijd. Voorname lijk door het grote aantal vertrekkers, waardoor enkele al vanaf het start schot gingen proberen om het kaf van het koren te scheiden. Voornamelijk de latgere winnaar Theo Akkermans en Danny Luyckx lieten htm gezicht re gelmatig aan het venster zien. Er ontstond uiteindelijk een kopgroep van drie man, waarbij verrassend ge noeg ook Stefan Koole by betrokken was. De jonge Bevelandse coureur reed zondag in Graauw een bijzonder sterke wedstrijd, die hy uiteindelijk bekroond zag met een fraaie tweede plaats achter de sterkste man uit de koers, Theo Akkermans. De Brabander was onge naakbaar in de spurt. Luyckx won uiteindelijk nog wel de spurt voor de vierde plaats door onder meer Koe- voets en Antoine Goense te kloppen. De uitslagen: Liefhebbers-1 Norbert van der Vlist, Teteringen (50 kilometer in 1.20.10), 2 Adrie Dingemanse. Grijpskerke. 3 op 10 sec Willy de Feber, Sluiskil. 4 Lau de Jager. Kapelle-Biezelinge. 5 Frans Meijaard. Wc- meldinge. 6 SJaak de Kok, Lewedorp, 7 Nout Westerbeke, Westkapel le. 8 Ruben de Wit. Koudekerke, 9 Sam Broersma, Zoutelande, 10 Wim Wielhouwer. Sommelsdijk, 11 Huib Slabbekoom, Kapelle, 12 Leon van der Wiel, Breda, 13 K, van Beekhoven. Breda, 14 Ad van Elzakker, Heerle, 15 Ko Tolhoek, Yerse- ke. Nieuwelingen: 1 Theo Akkermans. Nieuw- Vossemeer (40 kilometer in 1.00.30). 2 Stefan Koole, 's-Heerenhoek. 3 Comè van Rijen. Hoeven. 4 Danny Luijckx, Sint-Wlllebrord. 5 E. Koevoets. Sint-Willebrord. 6 Antoine Goense. Ovezande. 7 Hans Oomen, Etten- Leur. 8 J. Buikmans. Hoeven. 9 John Zopfi. Veldhoven, 10 Jan Mobach. Sluiskil. 11 P Haast, Rijsbergen. 12 F. Knarren. Stein. 13 M. Zanoli. Wilms. 14 N. Deijkers. Sint- Willebrord. 15 Peter Kant. Rilland. 16 F van Deelen. Poortugaal. 17 R. van Nijnatten, Hoeven, 18 Adrie Vermue. Kapelle, 19 R Boogerd. 's-Gravenhage. 20 H Lindhout, Sint-Maartensdijk. ZWOLLE - Drie Ajax-supporters die zaterdagavond een 19-jarige inwoner van Nunspeet het zieken huis in hebben geslagen zijn maan dagmiddag door de Zwolse poli tierechter, mr J. A. O. M. van Aer- de, tijdens een snelrechtzitting veroordeeld tot gevangenisstraf fen variërend van drie tot zes we ken. De vonnissen zijn conform de eis van de officier. De 21-jarige G. B. uit Lelystad, de 18-jarige R. W. uit Amsterdam en de 21-jarige C. J. D. uit Amsterdam raakten zaterdagavond vlak voor het begin van de wedstrijd PEC- Ajax in het PEC-stadion slaags met een supporter van de thuisclub. Zij schopten en trapten hem en be werkten zijn lichaam ook nog toen hij al bewusteloos op de grond lag. De jongen liep een kaakfractuur, een lichte hersenschudding en di verse ontvellingen op. woordelykheid dan de kopmannen. Als ik afstap, wordt er niet met mij gepraat, maar als Jos Schipper de slag mist, dan krijgt hij het wel te horen. Ik heb veel minder verantwoordelijkheid. Ik zou wel wat meer verantwoordelijkheid wil len hebben, maar aan de andere kant ken ik mijn mogelijkheden". In feite is Vester Aarts meer een lief hebber dan een professionele wielren ner. Als loonadministrateur/boekhou- der heeft hij een volledige dagtaak bij de Betho in Goes. Een stok achter de deur, want met koersen alleen kan hij zich niet bedruipen. „Je moet een Sterke bezetting titelstrijd snelschaken VLISSINGEN - Het open snelschaak kampioenschap van Zeeland, dat za terdag in het nieuwe clubgebouw van de Schaakclub Vlissingen, de Willem Ill-kazerne aan de Oranjestraat, wordt gehouden is bijzonder sterk bezet. Van Het Witte Paard uit Sas van Gent zijn vrijwel alle topspelers van de partij waaronder Cor Jansen en Helmut Car- don, Jim van de Vreede en Kees Nieu- welink. Het eerste team van Vlissingen met Mi chael Wise. Johan van Nispen is vrijwel vompleet. Uit Middelburg hebben on der anderen Hans Groffen en Maarten Westerweele ingeschreven Koudeker ke is met een flinke afvaardiging aan wezig en Terneuzen schreef in met de veelbelovende jeugdspelers Johnny de Kraker en Eric Janse. Ook verwacht de organisatie nog deelname uit Belgie. Alles bij elkaar wordt er op ongeveer 60 tot 70 spelers gerekend. Het toernooi wordt georganiseerd in het kader van het 50-jarig bestaan van de Zeeuwse Schaakbond, begint 's morgens om 11.00 uur en duurt tot ongeveer 17.00 uur. IPSWICH - Frans Thijssen heeft zyn laatste wedstrijd voor de Engelse eerste divisieclub Ipswich Town gespeeld. De club heeft de 31-jarige middenvelder toestemming gegeven eerder te ver trekken naar de Canadese profploeg Vancouver Whitecaps. Thijssen teken de een contract van achttien maanden met Vancouver, dat in de Noordameri- kaanse profcompetitie uitkomt. Het contract met Ipswich loopt officieel tot juni 1983. beetje hobbyist zijn om dit te doen. Voor mij is het eigenlijk meer een ma nier van leven. Dat werk is noodzaak. Half december begin je al met de trai ning en in maart beginnen de wedstrij den pas. Dan ben je al vier maanden verder zonder een cent verdiend te hebben". De oorspronkelijk uit Roosendaal af komstige Aarts heeft zich al enkele ja ren verzoend met het gegeven dat hij. nooit meer dan een stip zal blijven in het bonte wielergezelschap. Hij had ambitie op het moment dat hij zes jaar geleden overstapte naar de beroepsren ners. Twee jaar daarna dacht hij er zelfs over zyn baan op te geven en zich volle dig op het wielrennen te storten. „Het verstand is gelukkig de boventoon blij ven voeren. In de zomer kan je net leven van het wielrennen, hoewel al die ver diensten natuurUjk bruto bedragen zijn. Maar verder moet je er rekening mee houden datje die verdiensten over een heel jaar moet uitsmeren". De afgelopen zes jaar reed de Beveland se wielrenner honderden koersen zon der één enkele overwinning. „In klassie ke wedstrijden zit dat er helemaal niet in. Je moet heel goed rijden om alleen al aan de finish te komen. Een verrassing is daarbij haast uitgesloten. Winnen is verschrikkely k moeiiyk. Ook in een cri terium. Dat bots je op de eenheid van de Raleighs of van Beckers. Het is net als in het maatschappelijk leven. Als klein fabrikantje ga je er sneller aan dan de grote. Renners zoals ik grypen in feite overal naast. In grote wedstrijden heb je nauwelijks kans op prijs en daar naast wordt er voor de criteriums juist gekeken naar mensen, die goede uitsla gen gereden hebben". Weinig eer Vester Aarts moet zich bepreken tot achterhoede-gevechten. Veel werk en weinig eer, maar hij heeft er zelf voor gekozen. „Nogmaals, het is een manier van leven. Ik zie mezelf nog niet heel de zomer in de tuin zitten. Ja, voor de gro te massa ben je misschien anoniem, maar in het wereldje zelf kennen ze je wel. Je moet trouwens hier in Neder land eens aan iemand vragen hoeveel bcroepsrenners hij kent. Dat zijn er dan misschien tien, nee, ik denk dat het er niet meer dan vijf zijn". Sinds vorig jaar heeft hy een eigen sup portersclub. „Een stimulans, maar aan de andere kant verwachten de mensen dan soms te veel van me. In de crite riums gaat het nog wel, maar in die gro te wedstrijden hoefje er niet op te reke nen". VLISSINGEN - Hoewel de laatste wedstrijdzondag van de districts-in- doortenniscompetitie duidelijk het karakter van een inhaalprogramma had, kwam er toch nog een kampioen uit de bus. Zaamslag dat in poule 3 van de afdeling herenteams in eennek-aan- nek race met Eegedima gewikkeld was, benutte het slotduel met de equi pe uit Tholen namelijk om definitief afstand te namen 7-5. Dombnrg 2 ver sloeg hier verder de Schenge met het zelfde verschil, 8-4 en bezet uiteinde lijk de derde plaats, gevolg door de ploeg uit Arnemuiden en de Stoof 2. In poule 2 tenslotte beëindigde Animo de competitie zonder puntenverlies via een ruime zege op de reserves van MLTC, 10-2. dat zelf als derde finishte, achter Eegedima 1. Het derde mLxed- team van MLTC. rode-lantaarndrager in poule B, sleepte op de valreep toch nog een puntje in de wacht tegen de Bongerd, dat als voorlaatste int de bus kwam, 6-6, en de plaatselijke derby tus sen DOS 2 en hekkesluiler de Schelde 2 werd door de bewoners van het park 'De Nolle' met 8-4 in hun voordeel beslist, een overwinning die een positie als der de opleverde in poule C. In Racketcentrum Ador Sport te Hoek werd zaterdagavond het indoorcircuit Top-Teamtennib Zeeuv/sch-Vlaande ren afgerond met de ontmoeting ZVH- Xantippe. Overeenkomstig de positie van beide teams op de ranglijst, leverde deze krachtmeting een zege op voor ZVH, een resultaat dat uiteindelyk toch nog een wijziging in de totaalstand teweeg bracht. Niet met betrekking tot de leidersrol van Ador Sport overigens, want genoemde equipe speelde zich veertien dagen geleden buiten bereikt van de concurrentie. De Braakman ech ter zakte terug naar de derde plaats, terwyl ZVH keurig als tweede finishte, zy het wel met de toevoeging dat de nummeers één tot en met drie elk acht wedstrijdpunten vergaarden, zodat de uitslagen van de onderlinge duels ten slotte de rangschikking bepaalden Uitslag Top-Teamtennis: ZVH-Xantippe 4-2. Individueel H. Vermoet-P Simoen 7-8, N. Hendrikse-Ch. Baeeke 10-4, B du Fossé-M. van Maarleveld 9-4. Uitslag Jeugd-Teamten- nis: team A-team C 7-5. Individueel: J. W Bartz-A Bun 5-10, J Verstraeten-B. Gort mans 3-6. S. Begijn-S Frusch 11-4, A Robe- sin-Ch. Nysten 12-4, S BegtJn'J. W. Bartz-S. Frusch/A. Bun 8-8; A Robesin/J Verstrae- ten-Ch Nijstenr'B. Gortmans 11-6 BERT VAN BEMMELEN TREKT ONTSLAGAANVRAAG IN VLISSINGEN - De zwemvereniging De Stormvogel uit Vlissingen is er in geslaagd een broeiend conflict tussen de trainers van de club in de kiem te smoren. Dat betekent, dat trainer Bert van Bemmelen uit Souburg zijn voor vrijdag 1 april a.s. aangekondigde ont slag heeft ingetrokken. Het bestuur van De Stormvogel heeft voor de trai ners een bepaalde terreinafbakening opgesteld, terwijl een bestuursaf- gevaardigde als coördinator optreedt. Bert van Bemmelen heeft na het ver trek van Wim Buijs (van de trainers naar de voozittersstoel 'opgeschoven') samen met Ella de Jonge, oud-rugslag- specialiste van de club, de trai mng voor zijn rekening genomen. Hy is af komstig van de Middelburgse vereni ging De Zuidwester. Van Bemmelen wist al snel een grote mate van popula riteit by de zwemmers en Vlissingse club te verkrijgen. In trainingsopzet botste hij echter met de zienswijze van WEER BOKSER OMGEKOMEN JOHANNESBURG - Binnen enke le dagen heeft de bokssport twee levens geëist. Enkele uren na de Venezolaan Guevara in Caracas stierf in Johannesburg de 21-jarige zwarte beroepsbokser Nceba Go- bozi. De bantamgewicht zakte in de vier de ronde van zijn gevecht na een heftige slagwisseling in elkaar en werd in coma afgevoerd naar het ziekenhuis. Daar overleed hij. Go- bozi was de tiende bokser die sinds 1961 in Zuid-Affika bij de beoefe ning van zijn sport de dood vond, HAMBURG - De positie van de West- duitse bondscoach Jupp Derwall is vlak voor het kwalificatieduel voor het Europese kampioenschap tegen Al banië niet erg stevig. Negen maanden na de verloren gegane finale van het wereldkampioenschap in Spanje te gen Italië moet het elftal van Derwall van 'voetbaldwerg' Albanië winnen om in de race te blijven voor kwalifica tie. Het gaat echter niet alleen daarom. De recente nederlagen tegen Noord- Ierland en Portugal (beide 0-1) hebben het vertrouwen van de Westduitsers behoorlijk aangetast. Voor het treffen met Albanië, woensdag in Tirana, re gende het bij Derwall afzeggingen. Speculaties, dat een aantal afschrij vingen op zijn minst dubieus was, wer den allerwegen ontzenuwd. Na het wegvallen van Rolfl. Milewski, Hieronymus, Magath. Gremmler, Breitner, Matthaeus en Schuster werd de keuze van Derwall voor een spelbe- palende middenvelder met moeilijk. Hij kon terugvallen op zijn 'lieveling' Hans Müller, de in Italië bij Inter Milan spelende middenvelder, die de laatste tijd aan hevige kritiek bloot stond. On danks tegenvallende prestaties heeft Derwall de linksbenige voetballer im mer in bescherming genomen. Ook maandag voor het vertrek naar Albanië week Derwall niet van zijn eerdere visie af. „Müller is zeker zo goed als de spe lers van Hamburger SV zaterdag in de wedstrijd tegen Bayem München. Hij wordt volledig geaccepteerd door de andere spelers en kan belangrijke im pulsen geven", verklaarde de veelge plaagde trainer. Hoe het ook verloopt. Derwall moet winnen om kwalificatie voor het Euro pese kampioenschap af te dwingen Na het niet selecteren van Manfred Kaltz, de rechter vleugelverdediger van HSV die 69 keer West-Duitsland vertegen woordigde, is de relatie tussen de bondscoach en de leiding van de West- duitse kampioen ernstig bekoeld. Ma nager Giinther Netzer reageerde op het negeren van Kaltz door de bondscoach met de woorden. „Ik hoop dat Derwall een betere speler weet te vinden". Be halve Kaltz ontbreken Magath, die de bondscoach meedeelde niet meer in aanmerking te willen komen, Rolff. Mi lewski en Hieronymus (allen 'gebles seerd') van HSV. Herman Neuberger. de voorzitter van de Westduitse voetbalbond, is meege reisd naar Albanië Hij treedt op als 'zie- ledokter'. wanneer het tussen spelers onderling of tussen spelers en bonds coach tot botsingen zou komen. De ach - tergrond van zyn bemoeienis is evenwel dat Neuberger de man is geweest, die Derwalls contract reeds voor het we reldkampioenschap in Sparye verleng de tot 1986. Een nederlaag in Albanië tast immers het imago van DFB-baas Neuberger in dat geval ook aan. Het. 'noodelftal' van Derwall voor de in terland tegen Albaniè ziet er (vermoe delijk) als volgt uit: Wesl-Duilsland: Schumacher iFC Köln>. Bemd Foersier (VFB Stuttgar.i. Streek - FC Köln». Karl-Heinz Foerster (VFB Stuttgart Otten iWerder Bremen), Briegel (FCKaisers- lautemi. Engels <FC Kölni, Müller (Inter Mi lan- Littbarski (FC Kóln». Voeiler (Werder Bremen) en Rummenlgge (Bayem Mün chen i. Albanië: Musta i Partisan Tirana», Ruci <Fla- murtariTirana). Targaj iDinamoTirana). Bi- mo (Menton Tirana Ahmetsy (Partisan Tira na), Mingha (Nemorl Tirana). Vukatana (Vlaznia Skodrai, Omuri iNentori Tirana). LucilVlaznia Skodrai, Muca (Nentori Tirana i en Kola (Nentori Tirana). een derde trainer, Arendo Schipper, eveneens oud-zwemmer van de vereni- ging. Van Bemmelen is geporteerd voor het leveren van prestaties en daarvoor een strak trainingsprogramma, Arendo Schipper staat wat speelsere trainings- vormen voor. Van Bemmelen wenste op deze manier niet met Schipper samen te werken en kondigde op korte termijn zyn ontslag aan. Een groep ouders van Stormvogel zwemmers maakte zich sterk om de Souburgse trainer, die in korte tijd al aardige resultaten behaald had. te be houden Tijdens de onlangs gehouden jaarvergadering van de club bleken vol doende ouders en zwemmers het initia tief om Van Bemmelen te behouden, te steunen. Toen het bestuur bovendien 'arrangeerde', dat Van Bemmelen ver der kan trainen met de jeugd, die graag onder zijn leiding staat, kon de Sou burgse trainer zich in dit alles vinden en besloot zyn aangekondigde ontslag on gedaan te maken. Tijdens de vergadering van De Storm vogel iverd onder grote bijval van de leden het aftredende bestuurslid Adrie Meerman tot erelid 'gepromoveerd'. Meerman heeft een groot aantal jaren veel gedaan voor de Vlissingse zwem- club, Vooral zijn werk in de zwemcom missie werd geroemd. Vanaf de tribune, thuis of in het stadion, heb je althans als min of meer neutrale toeschouwerde neiging een strafschop gauw te zwaar te vinden. Je leest het ook vaak in de wedstrijdverslagen: „De lichtgewicht ging wel erg gre tig tegen de grond", „hij liet zich sierlijk vallen en de scheidsrechter trapte erin", etcetera. Alsof een speler op volle snelheid, met de bal aan de voet, normaal gesproken niet altijd valt als hij in zo'n situa tie even uit zijn baan wordt gebigd of tegen zijn hiel wordt getrapt. Maar wat me nu vaak opvalt, is dat mijn eerste indruk vanaf de tribune of vanaf het tv-scherm dat de scheidsrechter „wel heel erg gauw" een penalty heeft toege kend, bij het tonen van de verlang zaamde beelden meestal teniet wordt gedaan. De scheidsrechter, toch veel meer geconcentreerd op het „balgebeuren" dan wij buiten staanders, blijkt achteraf gezien toch vaak de juiste beslissing te hebben genomen: hij kijkt kenne lijk met net zulke ...verlangzaamde ogen" als de televisie. Mijn eerste indruk was: géén pe nalty toen Leo van Veen van Ajax de doorbrekende Gerrit Visser vloerde, maar mijn tweede indruk na de verlangzaamde beelden was toch: wèl terecht toegekendVan Veen zette zijn sliding een fractie van een seconde te laat in en nico scheepmaker raakte het been In plaats van de bal. en in zulke gevallen wordt de minder vaardige terecht gestraft ten opzichte van de meer vaardige. Henk van Ettekoven gaf dus te recht een penalty aan PEC Zwolle, zoals hij ook terecht het doelpunt van Cruijff toekende. Ik verbaas mij erover dat Studio Sport altijd zo weinig met zijn „bewijsmateriaal" doet. We zien de Zwollenaren protesteren, we zien Van Ettekoven naar zijn grens rechter lopen, we zien de situatie nog eens vertraagd, maar enig verklarend commentaar blijft ach terwege. Natuurlijk benam Van Basten, die ter hoogte van de pe naltystip recht voor het doel van PEC stond, het zicht aan doelman Raven toen hij over de bal heen- sprong waarna deze in het doel belandde. Er was op dat moment geen PEC Zwollenaar in beeld die zijn buitenspelsituatie zou hebben opgeheven. Maar wat we zagen was heel bedriegelijk. Even tevo ren had Jesper Olsen rechtsback Weggelaar omspeeld bij de uitlijn. Een donkerharige PEC-speler kwam toeglijden. gleed over de achterlijn op het moment dat Ol sen naar achteren naar Cruijff passte. deze schoot hard in, we zagen Weggelaar op dat moment ter hoogte van Van Basten teruglo pen, misschien heeft hij het buiten spel van Van Basten ook nog opge heven, maar in ieder geval is dat gebeurd door die donkerharige PEC-speler die nooit zo snel opge krabbeld en weer teruggehold kan zijn in de 2,5 seconde lik heb het getimed!) tussen het moment dat hij over de achterlijn gleed, en het moment dat Johan Cruijff schoot. Hij moet, buiten beeld, nog bij de achterlijn hebben vertoefd toen Cruijff schoot, en dus nog een meter of tien achter de opspringen de Van Basten! Goed gezien dus van die grensrechter, goed gerea geerd van Van Ettekoven. maar waarom heeft Studio Sport dat zelfde niet even aan de hand vah de beelden duidelijk gemaakt? Om mij het brood niet uit de mond te stoten? Verplanke achtste HARELBEKE (BELGIË) Amateur- wielrenner Ah Verplanke uit IJzendij- ke reed afgelopen zondag naar de achtste plaats in een door de weersom standigheden immens zware klassie ker in de buurt van het Belgische Harelbeke. Nadat in eerste instantie een negental renners uit het peloton was ontsnapt kon de Zeeuws-Vlaming met nog enke le anderen alsnog de aansluiting ver krijgen De twee Belgen Jean-Marc Var.denberghe en John Dekeukelaere konden zich uiteindelyk afzonderen. Vandenberghe won dat sprintduel om de eerste plaats. Met tenslotte ander halve minuut achterstand eindigde Verplanke daarna op de achtste plaats. Cor Vervaet uit Walsoorden, ook al van de wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen, klasseerde zich in dezelfde wedstrijd als negentiende. KERKRADE ZIERIKZEE - Roda JC heeft opnieuw een speler van Zierikzee aangetrokken. Gisteren tekende de 17- jarige Rini Verwest een éénjarige ver bintenis mei de eredivisieclub uit Kerkrade. Dat gebeurde in Zierikzee in aanwezigheid van Roda-manager Hans Coerver en de ouders van de Zie- rikzee-speler. De Limburgse vereniging is erg ingeno men met het aantrekken van de aanval lende middenvelder, omdat heel wat profclubs interesse voor hem hebben getoond. Daarbij zou ook PSV zijn ge weest- Voor Roda zit er aan het contrac teren van Verwest nog een extra tintje. In het verleden namelijk plukte men bij de zondag derdeklasser Adrie Koster Aveg en die - inmiddels voor het betaald voetbal afgekeurde spits - groeide bij de Limburgse vereniging snel uit tot een vedette. Uefa-selectie wint van Patrijzen: 2-1 •S-HEERENHOEK-Een voornamelijk uit Zeeuws Vlamingen bestaande „Zeeuwse" UEFA-selectie heeft gister avond in 's-Heerenhoek met 2-1 gewon nen van Patrijzen. Nadat Peter Verbart de club van trainer Gerard Olijhoek (die zijn contract met Patrijzen voor één jaar heeft verlengd) de thuisclub op voorsprong had ge bracht scoorde Guido van Boom de ge lijkmaker. Na de rust, toen de UEFA's een overwicht kregen op het met A-ju nioren verjongde Patrijzen, bepaalde dezelfde speler de eindstand op 2-1Een tweede selectiewedstrijd van de UE FA's wordt 11 april ln Zierikzee tegen Mevo gespeeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 17