In najaar tweede fase betaald parkeren Goes Bewoners voor keus: renovatie of tijdelijk onderhoud huizen As u atiid a een verzilvert Je Sola cassette wilde ïebbe n, moet u die nü ko pen. Plan bouw 21 woningen Beursstraat Bruinisse PZC/streek KOMENDE ZOMER EERSTE A UTOMA TEN Gewonde bij steekpartij in Vlissingen Evenementencommissie Zierikzee in zee met ondernemerscentrale VOOR COMPLEX 'GOED WONEN' VLISSINGEN DINSDAG 29 MAART 1983 GOES - De komende zomer verschijnen in de binnenstad van Goes de eerste parkeerautomaten. Die komen te staan op de Grote Markt en in de Singelstraat (nabij de Grote Kerk). Het gaat in totaal om ongeveer 170 parkeerplaatsen, waarvoor dan moet worden betaald. Maar daar blijft het niet bij. Ook op de Oostwal, de Beestenmarkt, in een deel van het Koepoortgebied (Wijngaardstraat/Zusterstraat) en in het Kolveniershof (bij het in aanbouw zijnde winkelcentrum De Wijngaard) zal het op den duur niet meer mogelijk zijn gratis te parkeren. De uitbreiding van het betaald-parkerengebied krijgt waarschijnlijk in het na jaar zijn beslag. De gemeenteraad moet er nog een beslissing over nemen. in de huidige blauwe zone by het stads kantoor en 40 op het terreintje aan het eind van de Oostvest. Op de Oostwal zijn 3 parkeerautomaten nodig, waarin een kwartje per 20 minuten parkeertijd moet worden gestopt De maximale parkeerduur zal er 3 uur bedragen. Het zelfde tarief zal voor het Kolveniershof en voor de in eerste aanleg 50 parkeer plaatsen in het Koepoortgebied moe ten worden betaald. Op deze twee par keergebieden zal hooguit 2 uur parkeer- tijd kunnen worden gekocht. Parkeerwachters Voor het betaald parkeren op de Grote Markt en in de Singelstraat zullen, zo Niet overal wordt het even duur om de auto enige tijd ergens in de Goese bin nenstad neer te mogen zetten. Op de Grote Markt en in de Singelstraat be draagt het tarief, zo is al vastgesteld. 50 cent per 30 minuten. Dat moet ook. vindt het dagelijks bestuur van de ge meente. betaald gaan worden op één van de 75 parkeerplaatsen die de Bees tenmarkt biedt. De parkeerduur wordt er alleen wat langer: maximaal 3 uur in plaats van 2 uur op de Grote Markt en Singelstraat Op de Oostwal zijn in to taal 200 parkeerplaatsen te vinden 160 (Gevonden voorwerpen VLISSINGEN In de periode van 16 tot 23 maart zijn bij de gemeentepolitie te Vlissingen de volgende voorwerpen aangegeven: doosje Dentofix; hengel met helm; kinderzitje fiets; paar blau we gebreide handschoenen; bruin ge blokte sjawl; zwarte portemonnee; paar kindergymschoenen; 3 sleutels in bruin etui; 2 sleutels aan deel sleutel hanger; 2 fietssleutels; bruine fietstas met o.a. handschoenen; chromen wiel dop. Aangegeven dieren: in asiel; schildpadkleurige volwassen poes; bij particulier tamme kraai. Openingstij den: maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Van de gemeentepolitie te Oost- Souburg geen opgave over de periode. NCVB Grijpskerke GRUPSKERKE - De afdeling Grijps kerke van de NCVB kwam dezer dagen bijeen. Spreker was de heer A. Maris over het thema 'Wat is een waterklerk?' (iemand die scheepvaartladingen opte kent en inklaart). De volgende vergade ring wordt dinsdag 19 april gehouden. Spreker is dan de heer Oosterom die het zal hebben over de 'Macht van het klei ne'. VLISSINGEN - De 29-jarige Joegoslaaf M. Z. is zaterdagavond rond half tien vrij ernstig gewond geraakt bij een steekpartij voor bet ontmoetingscen trum voor Joegoslavische werknemers in de Palingstraat in Vlissingen. Het slachtoffer, woonachtig in Vlissingen, werd door een landgenoot in de buik gestoken. De man werd overgebracht naar het Be- thesdaziekenhuis waar hij onmiddellijk werd geopereerd. De rijkspolitie in Kortgene heeft zondagmiddag de da der, de 30-jarige M M. woonachtig in Colijnsplaat, aangehouden. De man heeft inmiddels bekend. De aanleiding tot de steekpartij is nog onduidelijk. Nieuwe recreatie- en accommodatiegids Middelburg MIDDELBURG - De VW in Middel burg heeft de nieuwe accomodatie- en recreatiegids '83 uitgebracht. De gids, die vier pagina's meer telt dan de vori ge uitgave, bevat uitgebreide informa tie over hotels, restaurants en beziens waardigheden in Middelburg. De algemene beschrijving van Zee- lands hoofdstad en de gedetailleerde vermelding wat er in Middelburg zoal te doen is. is in vier talen opgetekend Uitvoeng wordt in het gidsje stilge staan bij de culturele aspecten van de stad. Aandacht wordt verder besteed aan de meer dan duizend monumenten van Middelburg. In het boekwerkje is tevens een overzicht van alle beziens waardigheden opgenomen, en de gids geeft daarbij informatie over geschiede nis. openingstijden en toegangsprijzen van de gebouwen. Verder hebben alle hotels en restau rants een plaats gekregen in de gids. die bovendien een overzicht geeft van de busdiensten, de sport- en spelmogelijk- heden, de folkloristische evenementen en dergelijke. Het boekje kost één gulden en is ver krijgbaar bij de VW aan de Lamme- rensteeg in Middelburg. Drumfanfare 'Alpha' gaf uitvoering VLISSINGEN - De drumfanfare 'Al pha' uit Vlissingen gaf in de Ruyterzaal van hotel 'Maritiem Britannia' de eer ste uitvoering. Het majorettenpeloton The Young Stars uit Souburg verleende medewerking. Na afloop was er een bal met medewerking van 'Straieht Away'. Videorecorder uit etalage meegenomen VLISSINGEN Uit de etalage van een radio- en televisiezaak aan de Kanaal straat in Oost-Souburg is in de nacht van zaterdag op zondag een video recorder ter waarde van zeventien- tot achtienhonderd gulden gestolen De (vermoedelijk tweei daderis) namen de recorder mee. nadat zij de etalageruit hadden ingegooid is de bedoeling twee parkeerwachters worden aangesteld, die ieder 20 uur per week werken. Om ook op de andere plaatsen doeltreffend te kunnen con troleren of ook werkelijk betaald wordt voor het parkeren, moet dat aantal worden uitgebreid. Berekend is dat er in totaal voor 75 manuren per weck aan controle bij moet komen. De uitbreiding van het betaald parke ren vergt een investering van ongeveer 275.000 gulden: ruim twee ton voor de aanschaf van de zes benodigde parkeer automaten en ruim 70 000 gulden voor aanpassingen aan borden, de vakinde ling en dergelijke. De jaarlijkse kosten bedragen in totaal 274.000 gulden. De opbrengst van de parkeergelden wordt geraamd op 280.000 gulden. De commissie voor algemene zaken van de gemeente Goes besprak maandag avond de tweede fase van de invoering van het betaald parkeren. Verscheide ne commissieleden wezen erop dat on duidelijkheid bestaat over de parkeer- maatregelen die getroffen moeten wor den voor de straten in de binnenstad waar geen parkeerautomaten komen te staan. De vrees werd uitgesproken dat veel automobilisten op zoek zullen gaan naar een gratis plaatsje in een blauwe zone. zoals de Keizersdijk en de Grote Kade. Dat leidt dan tot ongewen ste verkeersbewegingen. TOERISTISCHE ACTIVITEITEN Een aantal van de 239 huizen van de woningbouwvereniging 'Goed wonen'. VLISSINGEN - Voor het behoud van de 239 woningen van de woningbouwver eniging 'Goed Wonen' (onderdeel van de woningstichting Basco) gelegen tussen de Sottegemstraat, Eedestraat en Schuitvaartgracht in Vlissingen zijn slechts twee mogelijkheden: reno vatie of een tijdelijke onderhouds beurt, na verloop van tijd gevolgd door sloop en vervangende nieuwbouw. Een grote onderhoudsbeurt - waarnaar de voorkeur van de bewoners uitgaat, zoals vorig jaar uit een onderzoek bleek - is gezien de kosten niet haal baar. Eén en andet blijkt uit een door de stichting Basco verspreide informa tiegids over de renovatieplannen. De bewoners kunnen woensdag 30 maart hun visie op de plannen geven tijdens een informatiebijeenkomst in zaal 'Het Anker* in Vlissingen. Deze bijeen komst begint om 19.30 uur. Het renovatieplan zoals dat de woning bouwvereniging en het bewonerscomi té 'Oud Goed Wonen' voor ogen staat kost ongeveer 60.000 gulden per wo ning, een prijs die door het ministerie van volkshuisvesting is goedgekeurd. Voorwaarde voor rijkssteun is echter dat 70 procent van de bewoners instemt met het plan. Is dat niet het geval, dan kan alleen een tijdelijke onderhouds beurt worden uitgevoerd, die binnen tien jaar gevolgd moet worden door sloop en vervangende nieuwbouw. De renovatie brengt een huurverhoging van honderd gulden per maand met zich mee. Hiervoor geldt dan echter een huurgewenningsregeling die inhoudt dat de bewoners die honderd gulden pas na vijf jaar volledig voor hun reke ning moeten nemen. Als de plannen voor 1 juli van dit jaar bij het ministerie van volkshuisvesting zijn ingediend en vaststaat dat vóór 1 januari 1984 met de uitvoering wordt begonnen, kan wor den afgezien van de verplichte huurver hoging op 1 juli van dit jaar. Wisselwoningen De renovatie zal zes tot acht maanden per woning in beslag nemen. De bewo ners van de huizen die onder handen genomen worden zullen tijdens die pe riode worden ondergebracht in wissel woningen. Dat zijn tijdelijke wonin gen, samengesteld uit kant- en-klare eenheden, die in één dag worden opge bouwd. Het is volgens voorzitter J. J. G. Geldof van de woningbouwvereni ging 'Goed Wonen' nog niet zeker waar deze wisselwoningen komen te staan. De voorkeur van de vereniging ging uit naar het terrein van de voormalige Bo- nedijkeschool. maar dat is in verband met uitbreidingsplannen van het nabij gelegen ziekenhuis niet mogelijk. Woensdagmiddag volgt een laatste be spreking met de gemeente over de bouwplaats. De gemeente Vlissingen noemt het terrein tussen Paul Kruger- straat. Industrieweg en Hermesweg als mogelijke lokatie. In totaal komen er 48 van dergelijke wisselwoningen, waar voor de bewoners dezelfde huur betalen als voor hun oude woning. ZIERIKZEE - De evenementencom missie Zierikzee gaat de jaarlijkse toe ristische activiteiten voortaan ont plooien onder de vleugels van de Zie- rikzeese ondernemerscentrale (ZOC), en niet meer rechtstreeks onder de aus piciën van de VW. De ondernemers zullen hierover nog definitief beslissen in een algemene vergadering op 11 of 18 april. Maar de VW-leden hebben er intussen geen problemen mee, zo bleek maandagavond tijdens een ledenver gadering in Mondragon. Voorzitter F. A. de Jager gewaagde zelfs van een ge zonde ontwikkeling en wenste 'dat Zierikzee er wel bij zal mogen varen'. Hij wees er nog op dat de toeristenda- gen ruim 10 jaar geleden in het leven werden geroepen door VW, maar dat de organisatie ervan in feite toch als een wat oneigenlijk taak voor deze organi satie moet worden aangemerkt. De op handen zijn overgang naar de ZOC is dan ook volstrekt normaal en had al veel eerder moeten gebeuren, aldus De Jager. De evenementencommissie houdt zich, naar bekend, voornamelijk bezig met het organiseren van de jaarlijkse toeris- tendagen, een wekelijks gebeuren dat volgens De Jager steeds nog meer pu bliek aantrekt en na een succesvolle reeks van jaren thans tot ver buiten Schouwen-Duiveland bekendheid ge niet. Voorzitter J. Lindhout van de evene mentencommissie deelde mee dat het seizoen dit jaar op maandag 27 juni ge opend zal worden, waarbij met name aangehaakt zal worden op het die dag door de Tros in Zierikzee op te nemen televisie-programma 'Fiets'em d'er in', een grootscheeps buitengebeuren in het kader van het programma Te land, ter zee en in de lucht'. Van de plaatselij ke ondernemers wordt hiervoor overi gens een financiële bijdrage van zo'n 10.000 gulden gevraagd, waarin mede zal worden voorzien doormiddel van verhuur van 50 tot 60 standplaatsen voor kramen (braderie). Voorzitter De Jager vertelde nog dat de gemeente hoogstwaarschijnlijk toestemming zal verlenen gedurende het seizoen ten be hoeve van de toeristen een verbeterde bewegwijzering te plaatsen. Ook de openbare toiletten zullen vermoedelijk wat langer mogen worden opengesteld dan gebruikelijk, waarmee volgens de leden in een grote behoefte zal worden voorzien. Vorig jaar bedroegen de kosten van de toeristendagen 57.573,43 gulden. Het exploitatietekort (2.760 gulden) kon worden gedekt uit overschotten van vorige jaren. De begroting van de toe ristendagen voor dit jaar komt aan de orde in de komende vergadering van de ondernemerscentrale. Voorzitter De Jager deelde nog mee na een bestuursperiode van zo'n vijftien jaar per 1 september af te zullen treden Verder gaf hjj in de druk bezochte ver gadering nog enige uitleg inzake het conflict tussen VW-bestuur en de hui dige informatrice, mevrouw M van der Pol-Elshout, die zoals gemeld op non- actief is gesteld en ontslag aan gez heeft gekregen. De kwestie is thans voorgelegd aan de kantonrechter, die donderdag 7 april in kort geding uitspraak zal doen. Aan zijn reeds in de PZC vermelde argumenten voegde De Jager onder meer nog toe, dat de informatrice buiten medeweten van het bestuur om in het VW-kantoor werkzaamheden verrichtte ten behoe ve van de stichting Promotie 8chou- wen-Duiveland. En ook dit stond de be leidsuitvoering van het bestuur vol- strekt in de weg, aldus De Jager. Vergadering comité schildersbuurt 'Noord' Vlissingen VLI8SINGEN - Het comité Schilders- buurt 'Noord' in Vlissingen houdt woensdag 30 maart een openbare v gadering in de openbare kleuterschool 'De Woelwaters' aan de Meindert Hob- bemalaan in Vlissingen. De agenda ver meldt onder meer de verslagen van de werkgroepen Schoolplein Jan Ligthart- school en Hendrik Vroomlaan, van de opbouwwerkgroep stadsvernieuwing en de redactiecommissie van de wijk krant. De vergadering begint om 20.00 uur. Vrouw gewond bij botsing Middelburg MIDDELBURG - Bij een aanrijding in de Oosterscheldestraat in Middelburg is mevrouw A. T. W. uit Berlijn gewond geraakt Het ongeluk gebeurde maan dagmiddag omstreeks kwart voor zea ter hoogte van de Maasstraat en ont stond doordat mevrouw G. van W. uit Middelburg (24) met haar auto uit par keerstand wegreed zonder voorrang te verlenen aan een achteropkomende bromfiets. Deze werd bestuurd door de 36-Jarige Vlissinger A. K., met wie het slachtoffer meereed. Bij de botsing raakte de West- duitse gewond aan een been. Ze moeat zich in het Gasthuis laten behandelen. Zowel de auto als de bromfiets werden licht beschadigd. Het gebied Kerkstraat-Beursstraat in Bruinisse. ivaar de christelijke woningbouwvereniging Schouwen-Duiveland 21 woningen wil neerzetten. VAN CHRISTELIJKE VERENIGING BRUINISSE - Komend najaar zal in Bruinisse een begin worden gemaakt met de bouw van 21 woningen in het saneringsgebied Kerkstraat-Beurs straat. Het betreft een plan van de in Bru gevestigde christelijke woning bouwvereniging Schouwen-Duive land, voor drie aan de omgeving aange paste blokjes van zeven woningen. De dorpsvernieuwing in Bruinisse wordt sinds 1979 in het bijzonder uitge voerd door de woningbouwvereniging Beter Wonen in Zierikzee Deze heeft inmiddels reeds 52 woningen in Brui nisse gerenoveerd en 30 woningen ver vangen door 33 nieuwe woningen Thans worden vier woningen aan de Noordstraat ingrijpend verbeterd als eerste fase van een project van zeven woningen in deze straat en vier wonin gen in de Kerkstraat, Per woning be dragen de kosten ongeveer ƒ55.000.- (huurverhoging circa 105,- per maand). Het rijk vergoedt het exploita tietekort voor de helft, het ontbrekende de'_. uekostigd uit de bedrijfsre- serve van Beter Wonen. Volgens de directie van Beter Wonen is de uitvoering van de ingrijpende verbe tering van de woningen in Bruinisse de laatste jaren voorspoedig verlopen, vooral ook dankzij intensieve begelei ding van de bewoners door de contact persoon dorpsvernieuwing, de sociaal stafmedewerker en medewerking van de gemeente. Tijdens de werkzaamhe den worden de bewoners tijdelijk ge huisvest in zes speciaal daarvoor ge plaatste wisselwoningen Ook heelt Beter Wonen in 1981 een aan passing van de subsidieregeling voor verbetering van na-oorlogse woningen weten te bewerkstelligen zodanig aai er een grens is gesteld aan de uitput ting van de algemene bedrijfsreserve ter bekostiging van de exploitatie-ver- liezen na ingrijpende verbeteringen. Met de nieuwbouw van 21 woningen naar het ontwerp van de Vlissingse ar chitect Jobse, gaat nu ook de in 1951 door het CNV opgerichte christelijke woningbouwvereniging een niet onaan zienlijke bijdragen leveren aan de dorpsvernieuwing in Bruinisse. De ver eniging heeft nu een woningbezit van 117. (Beter Wonen byna 3.000). Tot nu toe waren de voornaamste taken van de christelijke vereniging het uitvoeren van onderhoud en isolatieprogramma 's en de exploitatie van de 32 zorgwonm- gen in samenwerking met het bejaar dencentrum 'In 't Opper' Sola staat garant voor couverts van uitzonderlijke kwaliteit Neem de cassette Haagsch Lotje. Een zwaar verzilverd model, tijdloos van karakter, rijk aan allure. Nu in uw warenhuis voor de laagste prijs. Kijk maar. En wat te denken trouwens van al die extra's? Exclusief stijlvol de rijke traditie van het Hollandse zilversmeden weer spiegelt. Zwaar verzilverde uitvoering, zilverbasis 100. Poetsen is bij dagelijks gebruik nauwelijks nodig. Altijd leverbaar Het Haagsch Lofje zal nimmer verdwijnen uit de Sola-kollektie. Bijbestellen is daarom altijd mogelijk. Hoe laag de prijs van deze cassette ook is, Sola biedt u levenslange garantie. Gespreide betaling is mogelijk, zonder berekening van rente en kosten. Ook financiering kan. Onze verzekeringsbafie informeert u graag verder. 6 Persoons cassette. 40-Delig: 6 tafellepels, 6 tafelvorken, 6 tafelmessen, 6 dessertlepels, 6 dessertvorken, 6 dessertmessen, 1 soeplepel, 1 sauslepel, 1 groentelepel, 1 aardappellepel. 9 Persoons cassette. 60-Delig: 9 tafellepels, 9 tafelvorken, 9 tafelmessen, 9 dessertlepels, 9 dessertvorken, 9 dessertmessen, 1 soeplepel, 2 sauslepels, 2 groentelepels, 1 aardappellepel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 14