Primeur Kreymborg Jubileumreceptie bij Souburgs Mannenkoor Secretaris W. Goeman nam afscheid van raad Landbouwschap D'66 Middelburg komt met voorstellen beter beleid minderheden ICOSIIMACT dik europa foto PZC/streek Kou en regen bij Rode Kruismars Middelburg Ernstige fouten kapitein van 'Nancy' gewoon de goedkoopste automatische reflex-kamera! 129.- 149.- I269, MAANDAG 28 MAART 1983 CONCERT MET EXCELSIOR OOST-SOUBURG Het Souburg Mannenkoor vierde zaterdag het 45-jarig bestaan met een receptie en een jubileumconcert in 'De Zwaan' te Souburg. Beide evenementen trokken veel belangstelling. Tijdens de receptie, zaterdag middag in de foyer van 'De Zwaan', werden tevens vijf jubilarissen gehuldigd. Onder de jubilarissen waren zelfs twee oprichters. Zowel de heer B. Reijerse als de heer J. Minderhoud waren er 45 jaar geleden bij, toen het Mannenkoor in Souburg werd opgericht. In die lange periode hebben zij niet alleen hun partij in het koor meegezon gen, maar ook op bestuurlijk gebied heeft het tweetal zijn sporen dik ver diend. De heer Minderhoud verzorgt al 45 jaar het secretariaat en de heer Reyerse let een evenlange tijd op de financiën van het Souburgs Mannen koor. En dat ze dat tot volle tevredenheid van de koorleden hebben gedaan, bleek wel uit de woorden van voorzitter Wim de Kam, die tot de heer Minder houd zei: „Uw jaarverslagen waren een ware bloemlezing van ons verenigings leven. Wij zouden er een boek van kunnen itgeven". En tot de heer Reijer se, die indertijd begon met de koorpen ningen in een schoolschrift te verant woorden, zei hij: „Vandaag de dg is het beslist niet eenvoudig om penning meester te zijn van een vereniging, vooral met de subsidie-aanvragen moet men goed gespecificeerde begro tingen overleggen. Het is bijna niet meer mogelijk om zonder boekhouddi- ploma een penningmeesterschap te kunnen verrichten". Beide functiona rissen kregen een speciaal door de jubileumcommissie aangeschafte her- inneringsspeld. Zo'n speld was er ook voor de heer J. Francois, die 45 jaar lang lid is van het koor, en voor de heer G. Uytdehaag, die 25 jaar koorlid is. De 82-jarige Iz. van Oosten kreeg van voorzitter De Kam een zilveren wandbord aangeboden voor het feit dat hij 60 jaar mannen koorzanger is. De heer Van Oosten heeft 43 jaar in het Vlissings Mannen koor gezongen, maar toen dat ter ziele ging, is hij lid geworden bij het manne koor in Souburg. Namens de Zeeuwse Zangersbond bood de heer E. J. Sinke de felicitaties aan en hij het het bestuur met hem toosten met bloemen gevulde glazen die hij bij die gelegenheid aanbood. Tijdens receptie kreeg het jubilerende Mannenkoor ook een muziekstuk aan geboden. Namens de stichting Ram- ANIB vergaderde MIDDELBURG - De afdeling Walche ren van de Bond van Gehandicapten en Arbeidsongeschikten (ANIB) hied zaterdag de jaarvergadering in het dienstencentrum Schuttershof in Mid delburg. De aanwezigen keurden het werkplan goed, dat het bestuur de ver gadering had voorgelegd. Centraal in het werkplan staan de belangenbehar tiging voor gehandicapten en arbeids ongeschikten, het geven van kadercur sussen, het voortzetten van de werk groep toegankelijkheid, ledenwerving en propaganda, bestendiging en uit breiding van samenwerking met zus terorganisaties en het organiseren van busreizen, mosselavonden en soosbij- eenkomsten. De heer A. Houtekamer heeft het voor zitterschap wegens gezondheidsrede nen moeten neerleggen. De heer J. J. van Gent, voorzitter van het ANIB-dis- trict Zeeland, zei dat de heer Hoeteka- mer in de acht jaar dat hij voorzitter was zich zo heeft ingespannen voor de bond, dat zijn gezondheid hieronder ging lijden. Voor het vele werk dat hij heeft verricht, werd de heer Houteka mer benoemd tot ere-voorzitter van de afdeling Walcheren. Tot nieuwe voorzitter werd de heer W. Harpe uit Vlissingen gekozen. Mevrouw M. J. Harpe-Heug volgt mevrouw C. A. W. Smeehuijzen op als penningmeester. De 44 aanwezige ANIB-leden besloten de bijeenkomst met een broodmaaltijd. Afscheidsdienst voor drs L. C. Sinke in Grijpskerke GRIJPSKERKE - Zondagmiddag 27 maart nam drs L. C. D. Sinke, predi kant van de gereformeerde kerk te Grijpskerke, afscheid van de gemeen te. Ds Sinke was sinds 1979 predikant in Grijpskerke. Hij is sinds kort beroe pen als predikant in het Groningse Ol- dekerk. Ds Sinke hield een schriftlezing uit Marcus 4 vers 26 34 met als thema 'De kracht van het zaad'. Het jongerenkoor uit Grijpskerke onder leiding van me vrouw Camibella verleende medewer king aan de dienst. Na de dienst volgde een aantal toespraken. De heer L. Fran ke bedankte het echtpaar Sinke na mens de kerkeraad voor de samenwer king in de voorbije jaren. Ds Dondorp dankte hem namens de classis. Ds Van Houwelingen, collega-predikant te Grijpskerke, sprak namens de her vormde kerk Vanwege het feit dat ds Van Houwelingen sinds kort bevestigd is te Grijpskerke, heeft hij slechts korte tijd contact gehad met de familie Sinke. De heer Bosselaar, wethouder en loco burgemeester, sprak namens de bur gerlijke gemeente. De bevestiging en intrede van ds Sinke te Oldekerk zal plaatsvinden op zondag 10 april. Ds Sinke zal worden bevestigd door ds A. Tip uit De Wilp. schip Schorpioen bood Wil van Son het Schorpioenlied aan. Dit lied gaat het koor instuderen om te zijner tijd te kunnen zingen bij de verscheping van de Schorpioen naar de Vissershaven in Vlissingen. Zaterdagavond gaf het Souburgs Man nenkoor een jubileumconcert. Samen met het mandolineorkest Excelsior uit Kruiningen verzorgde het een af wisselend programma. Finale Middelburgs bedrijfsvolleybal MIDDELBURG - Het derde en laatste toernooi dat de Middelburgse bedrijfs- volleybalvereniging zaterdag in de Middelburgse sporthal Kruitmolen hield, werd besloten met twee span nende finales. Zowel bij de dames als bij de heren bleef het spannend tot de laatste minuut Bij de dames ging de eindstrijd tussen Serooskerke en Voorwaarts Printery uit Axel. Serooskerke, dat de twee voorgaande jaren ook als winnaar uit de strijd was gekomen en dus nu kans had de wisselbeker definitief in het bezit te krijgen, kwam in de eeste set al vrij snel op achterstand en moest toe staan dat Voorwaarts de set met 15-12 op zijn naam schreef. De Serooskerkse dames gaven zich echter niet gewon nen. Zij wonnen de tweede set met 15-7. Een derde en beslissende set was nodig om de winnaar bij de dames aan te wijzen. Vooral in deze laatste set was spanning te snijden. Maar het was uiteindelijk Serooskerke dat met 15-11 won en daarmee tevens de wisselbeker definitief in de wacht sleepte. 't Zand en Hoechst speelden de finale bij de heren. En ook hier was veel spanning en goed volleybal te beleven, 't Zand won in de eerste set met 17-9 maar Hoechst. na een felle tegenaan val, zegevierde met 19-17 in de tweede set en ook hier moest een derde set de toemooiwinnaar aanwijzen. Met het kleinst mogelijke verschil, 15-13, kwam 't Zand uiteindelijk als sterkste team uit de strijd. Wellinge won met 2-0 van Young Boys de strijd om de derde plaats bij de heren. Bij de dames werd Scheldemond derde door een 2-0 winst op Jong Ambon. Aan het eind van het toernooi werden in de kantine van de sporthal de prijzen uitgereikt door de heer P. M. van Hese, directeur van de gemeente lijke welzijnsaccommodaties. Hij deed dit op de hem eigen wijze, met een persoonlijk woord voor iedere teamlei der die zijn prijs kreeg overhandigd. In totaal oer de drie afgelopen zaterdagen namen 110 teams aan de toernooien van de MBV deel, reden voor de heer Van Hese, om het bestuur van de Middelburgse bedrijfsvolleybal nog eens in het zonnetje te zetten. De heer Van Hese had ook lovende woorde voor het echtpaar Kees en Jannie Vader van de kantine - zij stelden ook vier extra prijzen beschikbaar - en voor de heer Tichelman van de Middelburgse EHBO-afdeling, die in zijn eentje alle drie de toernooien voor de medische begeleiding zorgde. De eindstand is: dames 1 Serooskerke. 2 Printery Axel, 3 Scheldemond. 4 Jong Am- bon. 5 Astrow en 6 Provincie. Heren: 1 't Zand, 2 Hoechst. 3 Wellinge, 4 Young Boys. 5 CVC en 6 ZP, (vong jaar winnaar). TEGENVALLEND AANTAL LOPERS MIDDELBURG - De Rode Kruismars, die zaterdag voor de dertiende keer in Middelburg werd gelopen, trok aanmerkelijk minder deelnemers dan vorig jaar toen er bijna veertienhonderd wandelaars aan de start verschenen. Nu vertrok ken er vanaf de sporthal Voorborch, de inmiddels traditionele startplaats van de wandelmars van het Middelburgse Rode Kruis, om precies te zijn 911 deelne mers. De geringere belangstelling is mis schien deels te wijten aan de bar slechte weersomstandigheden van afgelopen zaterdag, maar ook aan de recessie die in het gehele wandelsportgebeuren merkbaar is, zal ook hier wel van in vloed zijn, veronderstellen de organisa toren. Zij kregen overigens een pluim van de deelnemers voor de goede ver zorging onderweg. Vooral de deelne mers aan de langere afstanden, veertig en twintig kilometer, waren enthou siast over de begeleiding. De veertig ki lometer kende maar liefst 150 deelne mers en op de twintig kilometer ver trokken 77 wandelaars. Op de vijftien, tien en vijf kilometer gingen respectie velijk 109, 250 en 325 wandelaars van start. Er waren slechts twee uitvallers. De groepen die aan de vijf of tien kilo meter deelnamen werden door een jury beoordeeld. In iedere afstand waren drie prijzen te verdienen. Bij de vijf kilo meter werd de groep van MTV I eerste, GOES Secretaris W. Goeman van de Gewestelijke Raad van het Lanbouw- schap moet erop hebben gerekend dat hij bij zijn afscheid het traditionele Zeeuwse 'paeremes' zou kunnen krij gen. Want toen hij tijdens een buiten gewone vergadering van de raad in derdaad zo'n mes kreeg, haalde hij zonder mankeren een cent tevoor schijn. En wie loopt er sinds deze munt als wettig betaalmiddel is afge schaft, nog met een cent op zak. Dit luttele bedrag moet, zo wil de gewoon te, voor het mes met het fraai bewerk te heft worden betaald om te voorko men dat er vriendschapsbanden mee worden doorgesneden. De voorzitter van de gewestelijke raad, F. Verhelst, overhandigde Goeman het mes. Niet, zoals hij zei. als cadeau, maar als onderscheiding. Die viel de scheidende secretaris (hij gaat met pensioen) te beurt in verband met zijn verdiensten voor de Zeeuwse land bouw. Goeman heeft 37 jaar bij de gewestelijke raad van het Landbouw schap en diens voorloper, de stichting voor de landbouw, gewerkt. Verhelst vergeleek de afscheidnemende functio naris met een warmbloed, die moeite loos vele hindemissen neemt, die. als hij er eens een mist, teruggaat om het nog een keer te proberen. De voorzitter PCOB Middelburg MIDDELBURG - De afdeling Middel burg van de Protestants Christelijke Ouderen Bond in Nederland (PCOB) houdt woensdag 30 maart haar maan delijkse ledenvergadering in 'De Scha kel', Bachtensteene 14 te Middelburg. De aanvang is 14.00.Na het huishoude lijk gedeelte zal mevrouw A. F. A. M. Hummelen-Ypma een voorlichtende causerie houden over geneesmiddelen. De bijeenkomst is bedoeld voor belang stellenden ouder dan 50 jaar. van de gewestelijke raad herinnerde er ook aan dat Goeman tot voor enkele jaren veel werk had aan de toetsing van grote hoeveelheden uitbreidings plannen aan de belangen van de land bouw. „De plannenmakers lijken nu wel uitgestorven te zijn", vond hij. „De grondhonger leek vroeger wel onverza digbaar. Achteraf zal menige project ontwikkelaar wel blij zijn geweest met het afremmende beleid van het Land bouwschap". Onder de velen die afscheid kwamen nemen van Goeman was ook gedepu- teerse mevrouw E. Maris-Koster. Zij bedankte de secretaris van de ge westelijke raad voor de belangrijke bijdrage die hij heeft geleverd aan de ontwikkeling van Zeeland tot est het nu is. Ze vond het kenmerkend voor Goeman dat hij liever overleg pleegde over een aan het Landbouwschap voorgelegd bestemmingsplan dan dat hij een bezwaarschrift indiende. Maar wanneer hij eenmaal bezwaar had gemaakt, hield hij het tot het bittere eind vol. een tweede prijs ging naar groep H van MTV en de Dauwendaelse Tippelaars werden derde. Veldo vergaarde het hoogste puntentotaal op de tien kilo meter, Dauwendaelse Tippelaars wer den tweede en MTV kreeg hier de derde prijs. Aan het eind van de tocht reikte de heer J. A. Heijse, penningmeester van de Middelburgse Rode Kruisafde- ling de bekers uit aan de winnaars. De deelnemers die uit heel Nederland naar Middelburg waren gekomen, werden met de paardentram vanaf het station naar de sporthal Voorborch gebracht. Het werd de koudste en natste mars die het Middelburgse Rode Kruis in de af gelopen dertien jaar heeft gehouden. GERECHTSHOF Eis officier van justitie niet ontvankelijk DEN HAAG - De procureur-generaal bij het Haagse gerechtshof heeft de eis van de officier van justitie bij de recht bank te Middelburg van vier maanden gevangenisstraf in de strafzaak tegen de 36-jarige W. E. uit Vlissingen niet ontvankelijk verklaard. E. werd door de rechtbank wegens zware mishande ling veroordeeld tot duizend gulden boeteen voorwaardelijk vier maanden gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar. De officier had de vier maanden gevan genisstraf wegens poging tot doodslag gevorderd. De procureur-generaal bij het hof con stateerde evenwel dat de officier bij het instellen van diens hoger beroep heeft nagelaten het appèl aan verdachte mee te delen door betekening daarvan. Verdachte die voor de rechtbank af stand had gedaan van hoger beroep, verklaarde voor het hof onbekend te zijn geweest van het hoger beroep, door de officier ingesteld. De verdediger kwam tot dezelfde conclusie als de pro cureur-generaal. Na raadkamer beslis te het hof dat de officier in diens beroep niet ontvankelijk is. Als gevolg hiervan blijft het vonnis van de rechtbank ge handhaafd. Verdachte zou tijdens een ruzie zijn tegenstander met een stiletto in diens buik hebben gestoken, waar door het slachtoffer ernstig werd ge wond. MIDDELBURG - De fractie van D'66 in de gemeenteraad van Middelburg is met voorstellen gekomen om te komen tot een beter beleid ten aanzien van de min derheden in Middelburg. De voorstellen volgen op het geharrewar tijdens de in de raadsvergadering van maandag 21 maart. De meerderheid van de raad wei gerde toen om de door b en w opgestelde 'nota minderhedenbeleid' te behande len. De raad vond toen dat de beschrijving van de problemen van verschillende minderheidsgroeperingen nogal aan de magere kant was. Ook stoorde de raad zich aan het feit dat de minderheden te weinig inspraak in het totstandkomen van de nota hebben gehad. Toen CDA- woordvoerder J. A. R. M Douwes door overleg met het ministerie tot de ont dekking was gekomen, dat bij de be handeling van de nota geen haast ver eist was -zoals b en w deden doen voor komen -hield de raad de behandeling van de nota aan D'66-fractieleider drs W. Ovaa vindt nu dat de omstreden nota het karakter moet krijgen van een 'eerste verken ning'. Via (groeps)gesprekken met de betreffende minderheden kan de posi tie van deze groepen heel concreet wor den beschreven en kunnen de knelpun ten worden geanalyseerd, zo stelt de heer Ovaa voor. Hij stelt daarbij voor op, dat die gesprekken niet alleen met eiuvcxc vcibcgcumuuiuigcta «ui uc min derheden moeten plaatsvinden, maar met een brede vertegenwoordiging. Vervolgens kunnen, aldus de voorstel len van D'66, de resultaten van die ge sprekken en de. concrete beleidsaanbe velingen die daarvan het gevolg zijn, met elke minderheidsgroep afzonder lijk worden doorgenomen. Daarna moe ten de resultaten van de inspraak wor den gebundeld en behandeld in de be treffende raadscommissies. Tenslotte moet, zo stelt de heer Ovaa zich voor, het eindverslag aan de orde komen in de gemeenteraad. „D'66 is ervan overtuigd, dat nog veel moet worden gedaan vóór en mét min derheidsgroepen. Dit in tegenstelling tot de gang van zaken tot nu toe, wat die had betrekking op de minderheden in de zin van: voor, over en zonder hen. Weliswaar een gemakkelijke weg, maar deen democratische weg. Nu is het woord aan de minderheden zelf', aldus de heer Ovaa tot slot. VLISSINGEN - De aanvaring tussen het motortankschip •Nancy' en de duweenheid 'Kiruna', op 9 april vorig jaar op de Schelde-Rijnverbinding (ter hoogte van het vaarwater Zuid-Vlije) is te wijten geweest aan ernstige fouten van de (buitenlandse) kapitein van de 'Nancy'. Tot die conclusie komt de Commissie Binnenvaartrampenwet in haar ver slag naar aanleiding van het onderzoek naar deze aanva ring. Door de botsing stootte de 'Nancy' lek. waarbij een deel van de lading gasolie in het water terechtkwam. Een milieu-ramp kon worden voorkomen, doordat het in de buurt varende tankschip 'Argonaut' de lading gasolie snel kon overnemen. Dat de 'Nancy' met een gevaarlijke lading voer. behoorde voor schipper P.R.C.G. des te meer reden te zijn tot grote voorzichtigheid bij het oversteken van het Schelde-Rijnka- naal, zo concludeert de commissie. De schipper wordt verwe ten dat hij bij deze manoeuvre in strijd met de voorschriften geen voorrang aan de duweenheid had verleend en daarbij geen aandacht had besteed aan via de marifoon tot hem komende mededelingen en waarschuwingen van andere schepen, geen geluidssignalen heeft gegeven en pas op het allerlaatste moment vaart heeft geminderd In verband met GOEDE VRIJDAG zullen onze kantoren vrijdag 1 april a.s. gesloten zijn. De avondopenstelling zal, voor zover van toepassing, worden verplaatst naar donder dag 31 maart a.s. De gezamenlijke banken in Vlissingen, Oost-Souburg, Koudeker- ke en Ritthem. MET GESTANDAARDISEERDE K-BAJONET VATTING COSINA OBJEKTIEVEN TAS39'" LEVERBAAR IN ALLE VATTINGEN r~^~. OOK ZO SCHERP GEPRIJSD! 28mm. 135 mm. j 80-200 mm.l k,9aranfie/' f BIJ UW EUROPA-FOTO VAKZAAK: FOTO- EN FILMSPECIAALZAAK FIRMA I VUSSINGE N-NIEUWENDIJK 35-39 (bi| Vissershaven)-Tel 12209 SgjW BRILJANT IN KWAUTEIT-ALTUD SCHERP IN PRÜS! meerdan 1100 speciaalzaken in Europa Sportieve, soepele chintz regenjas met oil finish. 100% Katoen. Verdekte sluiting. Bleu. grijs, olive of beige. Pol./katoen gevoerd. Normale prijs 155- t/m as. zaterdag LANGE DELFT MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 6