Brouwershaven wil greep op onderhoud beplanting Regionale samenwerking als oplossing dorpsproblemen M@bil, altijd écht voordelig korting per liter M@bil,altijd écht voordelig 'Frank Boeyen Groep' in Brogum Zierikzee Begin verbeteringen Anna Jacobapolder Te hoge eisen aan vissersvaartuigen Win een reis tw.v. WISSEL SCHOUWEN PZC/ provincie V£X MAANDAG 28 MAART 1983 PHILIPSLAND EN SCHOUWEN-DUIVELAND ADVERTENTIE ANNA JACOBAPOLDER De vijf gemeenten die participeren in het kleine kernen experiment Schouwen-Duiveland en Sint-Philipsland hebben een begin gemaakt met een gezamenlijke oplossing voor een aantal kleine kernenproble- men. Er is een aanvraag ingediend voor het aantrekken van een project coördinator die zich in eerste instantie moet bezig houden met de zorg voor een uitvoeringssplan. In dat plan moeten de gezamenlijke vijf gemeenten voor een periode van jaren hun beleidsmaatregelen vastleg- gea Om dat te kunnen bereiken is een gedetaileerd onderzoek nodig naar on der meer de woningkwaliteit in de vijf kleine kernen. De coördinator moet zich verder bezig gaan houden met voorlichting en on dersteuning van de bewoners van de kernen. Gedacht wordt aan informatie- Goese oud-notaris W. Hamelynck (79) overleden KLOETINGE - Op 79-jarige is zaterdag in zijn woonplaats Kloetinge de Goese oud-notaris Willem Hamelynck overleden. De heer Hamelynck. die in Sas van Gent werd geboren, is bijna 34 jaar werkzaam geweest als notaris in Goes. Op 1 januari 1969 ging hij met pensioen. Naast zijn werk bekleedde notaris Ha melynck verschillende bestuursfunc ties. Zo was hjj vice-voorzitter van de afdeling Zeeland-noord van de Adel- bertvereniging van katholieke intellec tuelen. penningmeester van de Goese watersportvereniging 'De Werf en voorzitter van het burgerlijk armbe stuur in Goes. De heer Hamelynck wordt woensdag 30 maart om 13.00 uur in het crematorium te Middelburg gecremeerd. Vooraf gaand is er in de parochiekerk van de Heilige Maria Magdalena in Goes een plechtige uitvaartdienst. i'ADVERTENTIE) ML varel alarmgroep Inbraakbeveiliging Brandmeldinstallaties Signaleringsmeldingen Volgens verzekeringseisen met TBBS-afleveringsbewijs W1SSE-VAREL B.V. 01100-27072, Verrijn Stuartweg 3, 4462 GE Goes. TBBS-erkend beveiligingsbedrijf. avonden en regelmatige spreekuren en de dorpshuizen. Eén van de conslusies die uit het project tot nu zijn getrokken is dat de deelnemende gemeenten meer moeten samenwerken om de problemen in de kleine kernen op te kunnen lossen. Door samenwerking kan de haalbaar heid van verschillende plannen worden vergroot. Een ander voorbeeld is het onderling zo gunstig mogelijke bouw te kunnen realiseren. Ook regionale sa menwerking met. betrekking tot bouw- planontwikkelmg en bouw kunnen van belang zijn als het gaat om woning bouw in kleine kernen. In het kader van de huisvesting wordt ook genoemd het verbeteren van een systeem voor de registratie van wo- mngzoekenden voor verschillende Speeltuin in Baarland opgeknapt Aquariumvereniging Wemeldinge bijeen WEMELDINGE - Donderdagavond 31 maart houdt de aquariumvereniging 'De Vuumeon' een bijeenkomst in hotel 'Vredebest' in Wemeldinge. Het zal een discussie-avond zijn, waarop de onder werpen bodem, filtersystemen, wanden en terrassen in het aquarium behan deld worden. Verder is er een verloting van vissen en planten. De bijeenkomst breker zijn dan zijn er spelletjes in'het begint om 20.00 uur. verenigingsgebouw. GOES Ziekenhuis De Bevelanden. 15.30-16.30 uur: uitzending Nomen Nes- cio. MIDDELBURG Schouwburg, 20 uur: 'Poëzie hardop' met Lucebert. VLISSINGEN Bethesda-St. Joseph- ziekenhuis, 20-21.30 uur: uitzending Rawa. Gasthuis, 20-21.30 uur: uitzending Ra wa. FILMVOORSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM Roxy I, 20 uur: De Vierde man, 16 jr. Roxy II, 20 uur: The nightporter, 16 jr. Cinem'Actueel I en II 20 uur: Tootsie, 12 jr. Cinem'Actueel III, 20.30 uur: Charlot te, a.l. GOES Grand, 20 uur: E.T., a.l. HULST De Koning van Engeland, 20 uur: De vierde man, 16 jr; 14.30 uur: Teenager in love. 18 jr; 20 uur: Annie, al; 20 uur: Reds, al; 20 uur: De Zwarte ruiter, a.l. MIDDELBURG City. 20 uur: Annie, ai OOSTBURG Ledel. 20 uur: Annie, al. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: De vierde man. 16 jr.; 20 uur: Game of death II, 12 jr. VLISSINGEN Alhambra I. 20 uur: De vierde man, 16 jr. Alhambra II, 20 uur: De rechter- en linkerhand van de duivel, a.l. TENTOONSTELLINGEN AXEL Galerie Bcllemans, 10-18 uur: textiele objekten van Annie Blewanus (t/m 2/5). Kindergalerij, 10-18 uur: Illustraties uit kinderboeken van Annemiek Bors- boom. BRUINISSE Visserij- en oorlogsmu seum geopend van 14-16 uur. DOMBURG Biologisch museum. 10- 17 uur: 'De natuur in Zeeland'. HEILLE Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur. zon. 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. HULST Galerie Van Geyt. 9-12 en 14-17 uur: werken van 12 Haagse kun stenaars (t/m 4/4). MIDDELBURG Galerie 'Roelant', 11-17.30 uur: grafisch werk van Rob Clous (t/m 17/4). TERNEUZEN De Branding, 15-21 uur: aquaria (t/m 2/4). VLISSINGEN Reptielenzoo 'Iguna', 14-17.30 uur: Expositie levende reptie len. amfibieën en insekten. IJZENDIJKE Museum, 10-12 en 13.30-17 uur. 'Stamboomonderzoek'. HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel. 01100- 11444 took voor mllieuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulancei. Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- 15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251. van 10 00-24.00 uur - weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Nederlandse Hartstichting, tel. 070-600555. Te bereiken op kantoordagen van 12-17 uur. soorten woningen, waaronder ook pre miewoningen. Deze aanbevelingen staan in een notitie die is opgesteld in het kader van het kleine kernen project Schouwen-Duiveland "en Sint- Philipsland. De notitie is het vervolg op de knelpunten nota's, die voor iedere deelnemende kem zijn opge steld en met de bevolking doorgespro ken. Deze notitie zal ook weer aan de bevolking van de vijf dorpen worden gepresenteerd. In Anna Jacobapolder gebeurt dat donderdag 7 april in het dorpshuis om 19.30 uur. 5 cent, Bewaar uw Mobil Kassabonnen. Als u ze vóór 8 mei opstuurt naar Mobil krijgt u 5 cent terug per liter diesel of benzine (tot een maxi mum van 300 liter). En u kunt meedoen aan de Mobil Vakantie wedstrijd, waarin u een reis tw.v. f 2.500,- kunt winnen. Bij Mobil helpen wij u graag verder. BAARLAND - Zaterdag 2 april opent de speeltuinvereniging 'Baarland' haar poorten. De speeltuin is geheel opge knapt door vrijwilligers. Het program ma vermeldt: 9.30 uur vertrek muziek korps vanaf het verenigingsgebouw naar de speeltuin. Daar zal het naam bord van de speeltuin worden onthuld door de winnaar van de gekozen naam uitdeinzendingen; 10.15 uur eieren zoe ken en speurtocht; 11.00 tot 12.00 uur behendigheidsspelletjes; 13.30 tot 16.00 uur voetbalwedstrijden voor jongens en meisjes (alle leeftijden); 16.00 tot 16.30 uur voetbalwedstrijden bestuursleden tegen w Beren. Mocht het weer spel- PROJECT KLEINE KERNEN ANNA JACOBAPOLDER De bewoners van de kern Anna Jacobapolder zullen al in de tweede helft van dit jaar de resultaten gaan merken van het kleine kernenproject Schouwen-Duiveland en Sint-Philipsland. Zo zal nog dit jaar subsidie worden gevraagd voor de verbetering van de riolering. Met dat werk zal in 1985 worden begonnen. In 1983 wil de gemeente Sint-Philipsland ook beginnen met de aanleg van een centraal ontmoetingspunt in Anna Jacobapol der. De aanleg van zo'n plaats was een van de wensen die de bevolking tijdens een eerste hoorzitting over de dorpsproblemen liet horen. Ook worden in 1983 de troittoirs verbeterd, het dak van de abri vastgezet en eventueel de abri bij het gehucht de Sluis verplaatgst. Verder staat voor 1983 een tgrapveldje op het pTogramma. Dat veldje komt waarschijnlijk te liggen bij de voormalige lagere school in Anna Jacobapolder. Om tegemoet te komen aan de klachten van de dorpsbewoners over het openbaar vervoer wil de gemeente een zogenaamd lift-stop systeem opzetten. Dat komt er p neer dat particuliere automobilisten mensen meenemen die bij een liftstop-halte staan te wachten. Ook zal dit jaar de aanleg van parkeerplaatsen in de buurt van de Langeweg en de Noordstraat bekeken worden. Voior 1984 staat als een van de grotere projecten in Anna Jacobapolder de aanleg van een groenvoorziening op het programma. In dat jaar moet ook de locatie voor de nieuwe volkstuinen bepaald worden. Over dat groen wordt in eqn notitie, die als onderwerp de oplossing van de problemen in Anna Jacobapolder heeft, opgemerkt dat het niet te uitbundig kan zijn. Naast het feit dat er weinig ruimte is voor bomen, aldus de notitie, wordt ook geconstateerd dat het bestaande groen nu nog betrekkelijk jong is en over enkele jaren beter tot zijn recht zal komen. De gemeente is zich ook aan het beraden over het verbeteren van het strandje nabij het dorp. Het zou opgehoogd moeten worden en de bereikbaarheid moet verbeterd worden. De verschillende voorstellen en plannen die de gemeente heeft om de problemen in de kleine kern Anna Jacobapolder op te lossen worden donderdag 7 april met de bevolking doorgesproken. Dan wordt een tweede hoorzitting gehouden over dit onderwerp in het dorpshuis, deze bijeenkomst begintg om 19.30 uur. B en w Tholen: ambtelijke molens draaien langzaam THOLEN Het college van bur gemeester en wethouders van de gemeente Tholen heeft er twee CDA-raadsleden J. M. Deurloo- Van Broekhoven en W. L. Kampe nog eens op gewezen dat ambtelij ke molens langzaam draaien. De twee raadsledenhadden namelijk schriftelijk aan het college ge vraagd waarom bet zo lang moest duren eer een gehandicapte uit het stadje Tholen in een aangepas te woning kan trekken. Dit naar aanleiding van een voorbeeld dat op dit moment aan de orde is. Het college van b. en w. heeft daarop geantwoord dat de aanpas- sikng van de betreffende woning steeds in behandeling is geweest bij verschillende instanties. Daar naast moest ook een bestem mingsplan worden gewijzigd om de aanpassing van de woning mo gelijk te maken. Dat alles heeft nogal wat tijd gekost. De woning is al per 1 maart 1982 beschikbaar gesteld aan de Thoolse invalide en momenteel moet de eerste spijker voor de aanpassing van het pand nog geslagen worden. Het college van Tholen laat de raadsleden weten dat alleen de bepaling van de prijs van de aanpassing nog niet afgewikkeld is. „Wij hebben zowel bij de aannemer als bij de architect aangedrongen op een snelle afwik keling. Voor wat ons betreft zul- lenn we alles in het werk stellen om de uitbreiding van de woning zo snel mogelijk te laten realise ren". schrijven b. en w. in hun antwoord. Er worden overigens geen data genoemd waarop een begin met de aanpassing wordt gemaakt. VOORSTEL VOOR KAPVERORDENING BROUWERSHAVEN Het college van burgemeester en wethouders van Brouwershaven gaat er strenger op toe zien dat de inwoners van de gemeente hun bomen goed onderhouden. Om een instrument te hebben dat die controle op het Brouwershavense bomenbestand mogelijk te maken, stelt het college de gemeenterad voor ene kapverordening in te stellen. In die verordening staat dat het kappen van bomen alleen maar toegestaan is met een vergunning van het college van burgemeester en wethouders. Aan deze verguning kan het voorschrift worden verbonden dat gekapte bomen geheel of gedeeltelijk moeten worden vervangen door nieuwe. Ook is het mogelijk om na illegale kap een verplichting tot herplanting op te leggen. ZIERIKZEE - De Frank Boeyen Groep treedt zaterdag 2 april op in de jeugdsoos Brogum in Zierikzee. Het optreden begint omstreeks tien uur 's avonds. De Frank Boeyen Groep bestaat sinds januari '80. In mei '81 bracht de groep de eerste elpee uit. die werd gevolgd door de single 'Verjaardagsfeest'. Door deze plaat kreeg de groep uitnodigingen voor radio- en televisieoptredens. In septem ber '82 verscheen de tweede langspeler, die werd gevolgd door de single 'Zo Mooi' De Frank Boeyen Groep bestaat naast Frank Boeyen (zang) uit Wil Theunissen gitaarNels Busch (bas) Henk Wanders (drums) en Jos Haagmans toetseni. Algemene ouderenbond bijeen in Kapelle KAPELLE De algemene Nederland se bond van ouderen vergadert don derdag 14 april in 'De Vroone' in Kapelle. Op de agenda van deze bij eenkomst staan huishoudelijke zaken, zoals verslagen van de penningmees ter en secretaris, een bestuursverkie zing en een inleiding door een hoofd bestuurder van de bond. Ook wordt er gesproken over de voorstellen voor de beschrijvingsbrief van de bondsverga dering. De bijeenkomst begint om 10.30 uur. Poëzie-avond in Middelburg groot succes MIDDELBURG - De poëzie-avond, die het jongerencentrum Midgard in Mid delburg zaterdag heeft gehouden, is een succes geworden. Meer dan zestig bezoekers keken en luisterden tijdens deze dichtersavond naar Kristian Randstad, de in Middelburg wonende Willem Woelwater en de popdichter Ton Lebbink. Randstad, die de in het buitenland ver toevende Elly de Waard verving, nam het eerste deel van de avond voor zijn rekening en las zonder muzikale bege leiding een deel van zijn gedichten voor Nadat. Willem Woelwater iets uit zijn bundeltjes ten gehore had gebracht, voerde Ton Lebbink met behulp van synthesizer- en drumsbegeleiding zijn popgedichten op. In een toegift konden de bezoekers luisteren naar het num mer 'Voetbalkrueen'. dat Lebbink op single heeft uitgebracht. Midgard hield deze dichtersavond ter gelegenheid van de boekenweek. Con nie Verhelst, één van de organisatoren van Midgard, keek tevreden op het eve- riement terug. „Nooit hadden we zoveel bezoekers bij eeh dichtersavond. Het viel ons op dat veel van de bezoekers voor de eerste keer in Midgard waren. Ook was ik verbaasd over het feit dat deze poèzie-avond zoveel jonge mensen trok. Het merendeel van de bezoekers was niet ouder dan zeventien jaar", al dus Connie Verhelst, Ledenvergadering Dienstenbond CNV GOES Woensdag houdt de kring Zeeland van de dienstenbond CNV een ledenvergadering in 'De Prins van Oraiye' te Goes. Tijdens deze bijeen komst zal landelijk bondsvoorzitter D. W. van der Windt spreken over het onderwerp 'Zijn wij nog een schild'. De vergadering begint om halfaeht. Daarnaast kan herplanting worden vorgeschreven wanneer waardevolle bomen zijn gesneuveld door andere oorzaken dan de hakbijl. Te denken valt aan verwaarlozing, vergiftiging of weersomstandigheden. De kapverorde ning geeft burgemeester en wethou ders ook de bevoegdheid om van de eigenaar van een waardevolle boom maatregelen te eisen wanneer deze boom ten onder dreigt te gaan. Een dergelijke kapverordening of iets wat daar op leek ws er in Brouwershaven nog niet. dit in tegenstelling tot in vele andere gemeenten. De gemeenteraad moet haar mening over het voorstel een kapverordening in te stellen, geven in de vergadering van dinsdag 5 april. Deze vergadering wordt gehouden in het stadhuis te Brouwershaven en be gint om 19.30 ur. Dan staat die bijeenkomst overigens toch een beetje in de sfeer van bomen en bossen. Er komt namelijk ook een voorstel aan de orde om de grenzen van de bebouwde kom, zoals die in de boswet worden gehanteerd te verrui men. Dat is een verzoek van het college van gedeputeerde staten van Zeeland. Dat college wil de bevoegdheden, als het gaat om de beplanting zo veel mogelijk bij de gemeenten leggen. Die kunnen vaak veel beter controleren in de plaatselijke situatie. Hierdoor zul len sneller misstanden worden gecon stateerd. Het voorstel van het provin ciaal bestuur is om de grenzen van de bebouwde komen zoals die in de bos wet worden gehanteerd met de grenzen van de bebouwde kommen in wegen verkeerswet en wegenwet. gelijk te stellen. Die grenzen worden gemar keerd door de grote blauwe borden bij iedere kern, waarop de nam van die kem staat. Algemene vergadering VOO Goes-Kapelle GOES Woensdag houdt de Vereni- GO0S"ZU1Q llCClt ging voor Openbaar Onderwijs afde ling Goes-Kapelle de algemene verga dering in het overblijflokaal van de burgemeester van Dusseldorpschool voor Mavo in Goes. Na het huishoude lijke gedeelte, dat om halfaeht begint, houdt R. van Egmond van het Regio naal Pedagogisch Centrum Zeeland een inleiding over: 'Begeleiding van schoolkinderen met problemen door een schoolbegeleidingsdienst'. Hierna is er gelegenheid tot discussie en het stellen van vragen. In de raadsvergadering van Brouwers haven komt ook het voorstel aan de orde nadere bepalingen te stellen an de geluidshinderrond plaatsen die vooral een recreatieve functie hebben. B. en w. willenin de geluidshinderver- ordening een bepaling opnemen met regels waar alle categorièn horeca- en recreatieve inrichtingen aan moeten voldoen. Daarmee wijken b. en w. af van een model zoals de vereniging van Nederlandse gemeenten dat hanteert. In dat model wordt onderscheid ge maakt tussen twee soorten recreatie- inrichtingen. Verder stellen b. en w. voor mevrouw J. M. Klip-Sap aan te stellen als beheer ster van het multi-functionele centrum te Noordgouwe. Ze vervulde die functie al enige tijd, maar nu krijgt ze ook een arbeidsovereenkomst die meet de func tie in overeenstemming is, als tenmin ste de raad daarmee akkoord kan gaan. Verder wil het college dat de raad een 18 millimeter geludsfilmprojector voor 4.694.63 aanschaft ten behoeve van de lagere scholen. KRITIEK OP SCHEEPVAARTINSPECTIE: BRESKENS - De scheepvaartinspectie stelt extreem hoge eisen aan in het bui tenland gekochte tweedehands vissersschepen. „Deze schepen moeten bijna vol ledig voldoen aan de eisen die voor nieuwbouw gelden. Vissersvaartuigen, die voorheen wel altijd aan de gestelde criteria hebben voldaan en nog beter zijn dan vele schepen van de huidige Nederlandse vissersvloot, blijken dan plotseling te moeten worden aangepakt, want een aanzienlijke extra investering kan kosten". Dat zei voorzitter P de Baare in zijn jaarrede zaterdagmiddag tijdens de al gemene jaarvergadering van de visse rijvereniging 'Ons Belang' in Breskens. De Baare was verre van gelukkig mei deze handelswijze van de scheepvaart inspectie. Hij vond toezicht door de scheepvaartinspectie een goede zaak, maar in bepaalde gevallen te ver door gevoerd. „Men moet wel bijzonder ge motiveerd zijn om zich door deze hele bnj van reglementèn heen te werken", zei hij. In dat kader complimenteerde De Baare de gemeente Oostburg, die ook voor tweedehandsschepen een garantieregeling instelde en hij roemde de vlotte wijze waarop de aanvragen bij de gemeente worden afgewerkt. „Zo kan het ook", meende hij. „Dat hiermee een goede stimulans wordt gegeven zal duidelijk zijn". Humanitas houdt zomerkamp voor kinderen uit eenoudergezinnen MIDDELBURG - Evenals vorig jaar houdt Humanitas Zeeland deze zomer een vakantiekamp voor kinderen van zes tot twaalf jaar uit één-oudergezin nen en wel van 22 juli tt en met 29 juli. Dit kamp bleek vorig jaar in een grote behoefte te voorzien, omdat het de kin deren een prettige vakantie bood en de ouder een week ontlastte van zijn of haar zware taak. De plaats waar het kamp wordt gehou den. is weer dezelfde als vorig jaar, kamphuis 'Het Veerse Gat' tussen Vee- re en Vrouwenpolder. Onder leiding van enthousiaste medewerkers zullen onder meer de volgende activiteiten worden gehouden: bos-, strand- en avondspelen, speurtochten, handenar beid, toneel en expressie, verhalen ver tellen en nog meer. Men moet de kinde ren vóór 1 mei opgeven. Het maximum aantal kinderen dat mee kan. is dertig fADVERTENTIE Bewaar uw Mobil Kassabonnen. Behalve 5 cent korting per liter diesel of benzine kunt u daarmee een reis naar een zonnig vakantieland winnen t.w.v. f 2.500.-. Dit moet u doen; Omschrijf in 20 woorden waarom u bij voorkeur Mobil tankt, Stuur dat mèt de kassabonnen op naar Mobil Oil B.V.. Lente-Aktie, Postbus 1131, 3000 BC Rotterdam. Vóór 8 mei. Bij Mobil helpen wij u graag verder. 2.500; De Baare stond verder stil bij haringvis serij en het EG-visserijbeleid. Hij stelde onomwonden dat enkel door politiek geharrewar de haringvisserij te lang verboden is geweest. „Minder schol en het verloren gaan van de Nederlandse handel in verse haring waren het ge volg". Hij noemde het dan ook niet meer dan begrijpelijk dat de visserij, ondanks het totstandkomen van een EG-visserijbeleid, het vertrouwen in een gemeenschappelijke EG-zee heeft verloren. „Het nu genomen besluit heeft ogenschijnlijk bepaalde waarbor gen in zich, maar ik vraag me toch zeer bezorgd af. wat hiervan in de praktijk terecht zal komen. De toegang tot el- kaars wateren mag dan op papier wel mooi lijken, maar het zal vrij gemakke lijk zijn voor een lidstaat om door mid del van overmatig en stringent doorge voerde controles op zee. vreemde vaar tuigen uit een gebied te weren. Daar naast zullen zogenaamde 'technische' maatregelen ook dermate verstrekken de gevolgen kunnen hebben, dat het rendabel vissen vrijwel onmogelijk wordt gemaakt. Dit zijn zaken, waar een visser bij zijn bedrijfsvoering geen enkele invloed op heeft, maar het kan een gezonde bedrijfstak, die de visserij gelukkig nog is. bijzonder in haar moge lijkheden beknotten". De Baare zei ver der een niet al te somber beeld te willen geven, maar hij verwachtte wel dat deze ontwikkelingen in de toekomst nog de nodige spanningen zullen opleveren. De Baare maakte verder melding van het goede jaar dat - en vooral de kleine kotters - de visserij heeft gehad. De seizoenen van de kabeljauw-, tong en garnalenvisserij sloten goed bij el kaar aan. zodat er geen 'mindere' perio den tussen zaten. Ook de garnalen- vangsten zijn uitzonderlijk groot ge weest en van goede kwaliteit. Bij de bestuursverkiezing werden Th. Faas en G Steyaert herkozen en C. Ver- schrage. die zich niet meer herkiesbaar had gesteld, werd opgevolgd door F. de Rooy. Ontmoetingsdag voor ouders van homofiele kinderen TILBURG - De gezamenlijke Brabant se werkgroepen 'Ouders van homofiele kinderen' houden zaterdag 16 april de jaarlijkse ontmoetingsmiddag voor ou ders uit Noord-Brabant en Zeeland. De ze zesde ontmoetingsmiddag wordt ge houden in Tilburg. Tijdens deze bijeen komst kunnen de aanwezigen met el kaar van gedachten wisselen. Er is te vens een deskundig forum aanwezig dat voorlichting geeft en vragen van de ouders kan beantwoorden. Voor meer informatie en aanmelding voor deze bijeenkomst kan men terecht bij de volgende telefoonnumers in Bre da- 076 - 142602 of 076 - 128108. weinig vertrouwen in herverdeling beroepskrachten GOES De voorzitter van de stich ting buurtwerk Goes-Zuid, H. Moor man, heeft weinig vertrouwen in het voornemen van het Goese gemeente bestuur en de beroepskrachten, die momenteel in het sociaal cultureel werk bezig zijn te herverdelen. Moor man trekt uit die plannen van de gemeente de conslusie dat een ernsti ge benadeling van redelijk functione rende instellingen gevreesd moet wor den. „Wy delen het optimisme van het gemeentebestuur over het welslagen van deze nieuwe werkwijze geenszins. Natuurlijk vinden wij het een goede zaak dat instellingen die tot nu toe geen beroepsmatige ondersteuning kregen, in de toekomst enkele uren per week over een beroepskracht kunnen beschikken. Het is ons echter een raadsel hoe het gemeentgebestuur dit wil realiseren zonder het aantal be roepskrachten uit te breiden", schrijft Moorman in het jaarverslag over 1982 van zijn stichting. Dat alles maakt het volgens hem ook moeilijk om vroegtijdig tot een verant woord jaarprogramma voor 1984 te komen, temeer daar over de herschik king van beroepskrachten nog erg Veel onduidelijkheid is. Ook op het gebied van de financiën worden problemen voorzien. „Ge vreesd moet worden dat 1982 het laat ste jaar is geweest dat met een sluiten de exploitatie kon worden afgesloten. In de toskomst moet rekening worden gehouden met tekorten, zeker wanneer de bezuinigingen en kortingen blijven doorgaan", zo staat in het verslag. Ten aanzien van de activiteiten staat te lezen dat het aantal deelnemers in 1982 vergeleken met voorgaande jaren is toegenomen. Dat geldt voor verschil lende activiteiten. Ten aanzien van de accommodatie wordt als knelpunt op gemerkt dat er te weinig aparte ruim ten waren zodat verschillende activi teiten last van elkaar hadden. Ook ht energieverbruik is in het wijkgebouw 'De Pit' erg hoog, volgens het verslag. Ruiten vernield kantine Hulst HULST - In de nacht van zaterdag op zondag zijn twee ruiten van de sport kantine van de Hulster atletiekvereni ging aan de Tabakstraat in Hulst ver nield. De schade bedraagt enkele hon derden guldens. P. V. deed namens de atletiekvereniging aangifte van de vernieling. (ADVERTENTIE) C ONTWERPEN PRODUCEREN EN BEGELEIDEN VAN INTERIEURVERBOUWINGEN WOONKAMER WANDMEUBELEN SLAAPKAMER EN KEUKEN BETIMMERINGEN /RVRTNERS^ f slabbekoorn goes zijnen.middelburg I marconistraat 17 aam 36 I tel 01100-27402 tel. 01180-14569 1 25 jaar vakmanschap voor beiden

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 25