Ruim anderhalf miljoen voor recreatie in Westerschouwen nu 2 Sportkampioenen van Reimerswaal gehuldigd Kort geding is vaak beter dan vervolgen J 8 c c 8 KAAS IS ONZE ZAAK WISSEL BEVELANDER PZC/streek AD VIES COMMISSIE AAN RECREA TIERAAD Geen clementie voor rijden onder invloed WETHOUDER DEELDE MEDAILLES UIT 'Stille' kerkdiensten Jeugdig drietal bekent inbraken CL ■u c CL ,£2 R00MBRIE. 200 gram 1.95 Maandag, dinsdag en woensdag: 50 MAANDAG 28 MAART 1983 MIDDELBURG - De kans is groot, dat de gemeente Westerschouwen ruim 1,6 miljoen gulden krijgt aan subsidies voor de openluchtrecreatie. Een werkcommissie uit de Provinciale Raad voor de Recreatie in Zeeland adviseert die raad om drie van de tien subsidieverzoeken van Wester schouwen de tweede recreatiegemeente in Nederland, te honoreren. De gelden zijn bedoeld voor de aanleg van een fiets- en voetpad aan de Hoogenboomlaan (ruim zeven ton), voor een fietsen voetpad aan de J. J. Boeijesweg (ruim vijf ton) en voor de aanleg van toiletten en douches aan het strand (ruim vier ton. De belangrijkste overige openluchtre creatieprojecten in de provincie, waar over de commissie een positief advies heeft uitgebracht, zijn onder meer het aanleggen van voorzieningen voor plankzeilers aan het Veerse Meer (590.000 gulden), de aanleg van een fietspad tussen Amemuiden en de Mui- denweg (188.000 gulden) en de aanleg van douche- en toiletruimten voor pas santen en de uitbreiding van de passan tensteiger in Zierikzee (totaal 327 mil le). De recreatieraad bespreekt deze subsidie-adviezen tijdens een vergade ring, die maandag 11 april om drie uur 's middags begint in de statenzaal van het Abdijcomplex in Middelburg. Ook over een zestal kleinere openluch trecreatieprojecten heeft de commissie positief geadviseerd. Deze zijn de aan leg van een ruiterpad bij Nieuw-Haam- stede (twintig mille), van een toeris tisch voetpad tussen de jachthaven Oostwatering en Veere (51.000 gulden), van een visplaats voor gehandicapten in De Piet (79.000 gulden), de recon structie van de duinovergang bij cam ping Valkenisse (24.400 gulden), aanleg van een trap over de Nolledijk in Vlis- GERECHTSHOF DEN HAAG - De procureur-generaal bij het Haagse gerechtshof was van mening dat de 54-jarige J. K. uit Yerse- ke het met de drank wel erg bont had gemaakt, daarom zag hij geen reden tot een mildere straf dan de politie rechter te Middelburg had opgelegd. Verdachte was kort na elkaar twee keer betrapt op het besturen van zijn auto. terwijl hij onder invloed van drank ver keerde. De politierechter had verdach te veroordeeld tot duizend gulden boe te, twaalf maanden intrekking van het rijbewijs waarvan zes maanden voor waardelijk en voorwaardelijk een week gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar, tegen welk vonnis verdachte beroep aantekende. De eis van de offi cier was geweest een jaar intrekking van het rijbewijs en twee weken onvoor waardelijke gevangenisstraf. De procu reur-generaal vond die eis meer pas send dan het vonnis dat was opgelegd en sloot zich bij die eis aan. Verdachte was te Kortgene door de po litie aangehouden en bleek onder in vloed van drank achter het stuur van zijn auto te zitten met een alcoholpro millage van 2,11 in zijn bloed. Dat was zo'n vier weken later te Kortgene op de Grontweg opnieuw het geval maar toen weigerde verdachte de bloedproef. Hij was met zijn auto tegen een tuinhek ge botst. Omdat het koud was had ver dachte wat gedronken, zo verklaarde hij. De verdediger, mr Van Meggelen, zette uiteen dat verdachte toen met al coholproblemen worstelde, maar die zijn nu voorbij. Omdat verdachte het rijbewijs voor zijn werk dringend nodig heeft en dat nu reeds acht maanden is ingetrokken, vroeg pleiter verder een voorwaarde lijke straf op te leggen. Arrest op 7 april. singen (55.000 gulden) en de aanleg van een parkeerterrein langs de Vlissingse Vroonweg (40.500 gulden). Historische tramlijn In totaal heeft de commissie zich over 38 aanvragen gebogen. Naast de twaalf aangegeven positieve adviezen, heeft WIK Wemeldinge krijgt na tien jaar voorzitter WEMELDINGE - Tien jaar is de voor zittersfunctie bij de Wemeldingse gymnastiekvereniging 'Willen is kun nen' (WIK) vacant geweest. Tijdens de ledenvergadering in het dorpshuis is uiteindelijk de heer K. de Groene met algemene stemmen benoemd tot voor zitter. Hij was de enige kandidaat. Als penmngmeesteresse werd herkozen mevrouw A. Weststrate-Meijaard en als commissieleden mevrouw M. Hame- link-Weststrate en de heer A. Dommis se. Besloten werd tot contributieverho ging van een gulden per 1 april. De con tributieverhoging was noodzakelijk vanwege de verhoging van de Bonds- contributie die in de maandelijkse con tributie begrepen is. Tot slot werd het werkprogramma 1983/1984 vastgesteld. Dat programma loopt van 25 maart 1983 tot en met 7 november 1984. Bejaardenschieting in 's-Heerenhoek 's-HEERENHOEK In 'De Koren beurs' te 's-Heereohoek hield men een schieting op de liggende wip. Er wa ren 35 schutters, allen bejaarden en gepensioneerden. De uitslag eerste hoofdvogel P. Rijk, VIOS, 's- Heerenhoek; tweede hoofdvogel, G. Voet, Soranus, Heinkenszand; eerste zijvogel B. de Jonge, Concordia, 's- Heerenhoek; tweede zijvogel Jae. Smallegange, Zorgvliet, Ellewouts- dijk; derde zijvogel A. Rentmeester, Willem Teil, Ovezande; vierde zijvo gel G. Voet, Soranus; eerste kal E. Rentmeester, Willem Teil; tweede kal M. Koens, Spes Nostra, Ovezande; der de kal P. Verheyke, Zorgvliet;-vierde kal C. v.d. Dries, Soranus. Meeste kleine vogels M. Koole VIOS, vijl stuks. De vliegende vogelprijs was voor Jac. de Baar, Willem Teil. Vol gende schieting is dinsdag 5 april. Zaalvoetbal Hoechst in Heinkenzand HEINKENSZAND - De afdeling voet bal van de personeelsvereniging van Hoechst Vlissingen, "De Hoechst Boys' houdt zaterdag 2 april een zaalvoetbal- toernooi in sporthal 'De Stenge' in Heinkenszand. Dit toernooi begint om 10.00 uur. Het programma bestaat uit 20 wedstrijden van twee maal zevene- neenhalve minuut. De finale begint om tien voor half vyf, gevolgd door de prijs uitreiking. De deelnemende teams zijn Haven van Vlissingen. Pechiney, VAW. VPV, VC-Dauwendaele en twee teams van Hoechst Boys. de commissie ook twaalf aanvragen af gewezen. Hiertoe behoren onder meer de subsidie-aanvraag voor een histori sche tramlijn Haamstede-Renesse. Ook Miniatuur Walcheren in Middel burg krijgt nul op het rekest. Ook voor het zwembad in Westerschouwen heeft de commissie geen cent over. De overige afwijzingen hebben voorna melijk betrekking op subsidieverzoe ken ten behoeve van de aanleg van fiets- en voetpaden en van parkeerter- reintjes. Zestien van de 38 aanvragen wil de commissie aanhouden. Hierover zal later advies worden uitgebracht. „Toeristisch gezien een erg aantrekke lijk project" zegt de commissie over het plan om een historische tramlijn te ope nen tussen Haamstede en Renesse, waarvan de kosten 1.2 miljoen gulden zouden bedragen. Met deze tram kun nen de toeristen een goede slecht-weer- voorziening kunnen worden geboden, terwijl ook historisch materiaal zou blijven bewaard. Toch wijst de commis sie de aanvraag af, omdat het plan met onder de subsidienormen van het mi nisterie van landbouw en visserij valt. Sport- en spelmiddag in Heinkenszand HEINKENSZAND - In samenwerking met de Zeeuwse Sportraad en de ge meente Borsele houdt de voetbalver eniging Heinkenszand een wekelijkse sport- en spelmiddag voor de jeugd. Vanaf woensdag 6 april tot en met 25 mei kan alle jeugd uit de gemeente Bor sele, die zin heeft in bijvoorbeeld een partijtje voetbal, handbal, hockey te recht op het sportpark te Heinkens zand. De sport- en spelmiddag is iedere woensdagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur. De sport- en spelmiddag staat voor alle jongeren tot en met achttien jaar open. Er wordt nog gezocht naar ouders of andere geïnteresseerden en vrijwilli gers. die willen helpen met het begelei den van de jeugd op deze sport- en spel middag. Wijkvereniging Goes-Oost bijeen GOES De wijkvereniging Goes-Oost houdt dinsdag een ledenvergadering in de Jan Lighthartschool aan de Bergweg in Goes. Deze vergadering is een vervolg op die van 9 maart toen niet voldoende leden op kwamen da gen om rechtsgeldige besluiten te ne men. Mede daarom wordt na deze vergadering een tweede vergadering gehouden voor een statutenwijziging. Het gaat daarbij vooral om het aantal leden dat aanwezig moet zijn op een ledenvergadering. Agendapunten die tijdens de eerste vergadering op 29 maart afgewerkt moeten worden zijn: goedkeuring van het activiteitenplan 1983. goedkeuring van de begroting, een bestuursverkie zing, het jaarverslag 1982 en andere huishoudelijke zaken. De vergadering begint om 20.00 uur. Peter Amperse won fietscross SCHOONDIJKE - Peter Amperse uit Goes is tijdens een fietscross in Schoon- dijke in de A-groep (15 jaar) eerste ge worden. KRUIN1NGEN - Het gemeentebestuur van Reimerswaal heeft zaterdag de ge meentelijke sportkampioenen van het afgelopen jaar gehuldigd. Dat gebeurde tijdens een door de Sportraad georganiseerde sportdag in de Reimerswaalhal in Kruiningen. Elf sportlieden en drie sportploegen kregen uit handen van wethou der J. A. Nieuwenhuize de bij de huldiging behorende oorkonde uitgereikt. Ook werd hen een medaille opgespeld. Het muziekkorps Scheldegalm uit Hansweert vermaakte de vele aanwezigen met een muzikale promenade. Het was de eerste maal dat voor deze geldt dat het afdelingskampioenschap gelegenheid de Reimerswaalhal ge- van het seniorenteam I van de vereni- bruikt werd. Voorgaande keren werden ging garant staat voor een Reimers- de sportkampioenen in het gemeente- waalse oorkonde. Een uitzonderlijke huis in het zonnetje gezet. Ook was het prestatie van een sportploeg kan ook voor het eerst dat sportploegen aan het gehonoreerd worden, eerbetoon deelnamen. Om voor de hui tennisser Jaap Moerland, Zeeuws D- kampioen bij de heren senioren; het eerste herenteam van de tennisvereni ging 'De Klappers', districtskampioen; het jeugdteam van de schaakvereni ging 'De Zwarte Dame', provinciaal kampioen jeugdteams tot en met twaalf jaar; het eerste damesteam van Voetbalvereniging Yerseke, dat werd afdelingskampioen. diging in aanmerking te komen moet de sportman/-vrouw een eerste, tweede of derde plaats tijdens een wereld, Euro pees, of nationaal kampioenschap of tij dens een olympiade behaald hebben. Sportlieden die op een andere wijze een uitzonderlijke prestatie geleverd heb ben krijgen ook een oorkonde. Het be halen van een eerste plaats bij een pro vinciaal kampioenschap is ook een cri terium om voor huldiging in aanmer king te komen. Voor de teamsporten WOLPHAARTSDIJK In de week voor Pasen, de zogenoemde 'stille week' worden in Wolphaartsdijk twee diensten gehouden naar aanleiding van het lijdensevangelie van Marcus. Op 30 maart (witte donderdag) vindt de gereformeerde kerk een vesper plaats en op goede vrijdag in de her vormde kerk. Beide diensten beginnen om 19 uur. De Reimerswaalse sportkampioenen 1982 zijn de wielrenner Jan Poleij, Zeeuws kampioen amateur veldrijden; wielrenner Patrick Tolhoek, Zeeuws kampioen wegrijden voor nieuwelin gen; judoka Annet Danker, die een eer ste plaats behaalde tijdens de Zuidhol landse judo-kampioenschappen; judo ka Patrick Danker. Zeeuws kampioen in zijn gewichtsklasse; judoka Regma van Gorsel, Zeeuws kampioene in haar gewichtsklasse; handboogschutter Ri- nus Kriekaard, hij sleepte de eerste plaats tijdens de open Ierse kampioen schappen voor rolstoelers in de wacht; tevens werd hij tweede tijdens de Stoke Mandeville Games in Engeland; hand boogschutster J. Tybout-Glerum, Zeeuws kampioene FITA op de lange afstand, hardloper Frans Krijnsen, Zeeuws kampioen afdeling veteranen; tenmster Monique van der Borgt, zij werd Zeeuws kampioene in de leef tijdsklasse tot en met twaalf jaar. biljar ter M. J. Oostdijk, Nederlands kam pioen eerste klasse driebanden-klein; Commissie algemene en economische zaken Borsele vergadert HEINKENSZAND De commissie voor economische zaken en algemene zaken van de gemeente Borsele verga dert donderdag 7 april in het Heinkens- zandse gemeentehuis. Op de agenda staan onder meer de vergaderstukken voor een bijeenkomst van de raad van bestuur van het havenschap. Verder wordt er gesproken over een voorstel van het college van burgemeester en wethouders over de delegatiebevoegd heid tot aankoop op openbare verko pingen. Dit voorstel heeft te maken met het feit dat de gemeente bij open bare verkopingen van huizen nogal eens in het verlies moet bijspringen omdat de gemeente borg heeft gestaan. Om sneller en accurater te kunnen reageren zouden b en w van de raad de bevoegdheid willen krygen om als bie der of koper op te treden Deze zaken worden besproken in de vergadering op 7 april die om 14.30 uur begint. Hetzelfde geldt voor het zwembad in Westerschouwen. De normen van dit ministerie laten evenmin subsidies aan Miniatuur Wal cheren in Middelburg toe. B en w van Middelburg hadden gelden aange vraagd voor het vernieuwen en actuali seren van deze toeristische voorziening. De recreatieconsulent van het ministe rie gooide echter roet in het eten. „Het is ons bekend dat Miniatuur Walcheren in het kader van een provinciaal be leidsplan voor openluchtrecreatie en toerisme aandacht zal krijgen. De gede puteerde voor recreatie zal over deze toeristische attractie nader overleg voeren met zowel het gemeente- als het stichtingsbestuur. Aan de hand van de resulaten van dat overleg kan worden bezien welke stappen moeten worden genomen", zo licht de commissie het standpunt toe. KORTGENE - De rijkspolitie heeft een inbrakenreeks in aantal caravans op een camping in Kortgene opgelost. Het afgelopen weekeinde werden twee kin deren van dertien jaar en een kind van vyftien jaar aangehouden. Zij legden een bekentenis af. Bij de inbraken, die in de periode februan begin maart wer den gepleegd, werden boeken, een ver rekijker en een draagbare televisie ont vreemd. Verder ontstond er schade aan de caravans. Musicalavond I schoolkinderen in Baarland BAARLAND - Op initiatief van ouder commissie en ouders houden de school kinderen van Baarland donderdag 31 december een musicalavond in het ver enigingsgebouw. Het programma ver meldt: kinderen van de kleuterschool beginnen met 'Sprookjesland'; vervol gens de jongste klassen van de lagere school met 'De wonderdokter" en 'In Baarland staat een ols'. Tenslotte de hoogste klassen met eigengemaakte musical 'Een bolus voor baron Bas van Bereland tot Bevelanden' in twee be drijven. De bijeenkomst begint om ze ven uur. Plattelandsvrouwen verdiepten zich in archeologie WILHELMINADORP De afdeling Kattendijke/Wilhelminadorp van de Nederlandse bond van plattelands vrouwen is bijeen geweest in het Wil- helminahuis te Wilhelminadorp. De bijeenkomst stond in het teken van de archeologie. Er werden dia's vertoond over de opgraving van overblijfselen uit de Romeinse tijd. Daarbij werden speciaal de Aardenburgse vondsten belicht. Plattelandsvrouwen Wemeldinge bijeen WEMELDINGE - De Wemeldingse af deling van de Nederlandse bond van plattelandsvrouwen hield een vergade ring in het dorpshuis. De bijeenkomst werd verzorgd door mevrouw Hardlo per uit Hansweert. Ze demonstreerde de aanwezige dames hoe er met snij bloemen bloemstukjes zijn te maken. Ze vertelde tevens iets over het afsnij den en verzorgen van de snijbloemen. De volgende bijeenkomst is woensdag avond 20 april om 20.00 uur. VICE-PRESIDENT RECHTBANK: MIDDELBURG - Korte gedingen kun nen in de nabije toekomst best een bruikbaar alternatief worden voor za ken op gebied van fraude, milieu en rassendiscriminatie die nu nog straf rechtelijk vervolgd worden. Dit be toogde vrijdagavond mr B. J. Asscher, vice-president van de Amsterdamse rechtbank in Middelburg. Hij sprak daar op uitnodiging van de juridische werkgroep van het Zeeuwsch Genoot schap. De heer Asscher wees op de gigantische inleveringen die het gevangeniswezen, tbr en de reclassering moeten doen en het ter discussie staan van toepassing van het strafrecht op tal van terreinen. Voordeel van korte gedingen is daarbij de snelheid van behandeling. Aan straf rechtelijke vervolging op gebied van fraudezaken gaat er nu bij rechtbanken vaak veel tijd heen wat ten koste gaat van een snelle behandeling van eenvou diger zaken. De heer Asscher wees er ook op dat de publiciteitsfactor bij be handeling in kort geding meestal groot is. Zelfs zou ze, bij voorbeeld van afhan deling van een lozingschandaal (milieu wetgeving) via kort geding groter kun nen zijn dan bij strafrechtelijke vervol ging. Dat zou weer een preventieve uit werking kunnen hebben omdat geen bedrijf, nogmaals in het voorbeeld van giflozingen, het prettig vindt om deze kwesties breed uitgemeten in de media te zien. De vice-president wees op de snelle groei van het aantal korte gedingen in zijn arrondisement Amsterdam. Sinds 1977 toen er 797 aangespannen werden steeg het aantal tot 1649 in 1982. De heer Asscher voorspelde ook voor de toekomst een groei. De heer Asscher kenschetste het kort geding ook als een vorm van structurele rechtshulp. Als voorbeeld noemde hjj daarbij een Amsterdams huurderscol lectief dat via kort geding recht wilde halen by speculanten die hun huizenbe- zit niet afgestoten hadden bij het in storten van de onroerend goed-markt en de huurders met achterstallig onder houd opzadelden terwijl ook de huur door moest gaan. Deze zaak heeft veel publiciteit gekregen. Het collectief werd als belanghebbend erkend in deze affaire. Nadat het collectief het gelijk aan haar kant gekregen had ontstond bovendien duidelijkheid voor alle ver huurders. Zij zullen nu eerder trachten tot overeenstemming met de huurders te komen, aldus de heer Asscher. Bundeling Hij wees ook in algemene zin op het toenemend optreden van rechtsperso nen die de belangen van groepen indi viduele burgers bundelen en via kort geding recht komen halen. Tot op he den zijn deze rechtspersonen, als voor beeld noemde hij onder meer de Consu mentenbond en Greenpeace, steeds ontvankelijk verklaard. Uitreiking diploma's EHBO in Lewedorp LEWEDORP - Zestien EHBO-cursisten kregen hun diploma's uitgereikt in Le wedorp. Ze werden opgeleid door me vrouw H. Zandee uit Baarland. Een groep van drie pas geslaagden is vorige week winnaar geworden van de EHBO- kringwedstrijden, die werden gehou den in Wilhelminadorp. Q> O) 05 "U GEMEENTE BORSELE BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Borsele bren gen ter openbare kennis dat zij, mits gedeputeer de" staten van Zeeland vooraf verklaren daarte gen geen bezwaren te hebben, voornemens zijn om met toepassing van artikel 48, lid 2 van de bouwverordening en artikel 50, lid 8 van de woningwet bouwvergunning te verlenen aan tim merfabriek De Mol B V. te Heinkenszand voor de bouw van een opslagloods op het perceel Juliana- straat 1 te Heinkenszand, kadastraal bekend gemeente Borsele, sectie AH, nummer 2823 ge deeltelijk. Het perceel waarop het bouwplan betrekking heeft is gelegen in een gebied dat is aangewezen tot bebouwde kom ingevolge de bouwverorde ning. Hoewel de voorgenomen bouw van een opslagloods op zich niet in strijd is met de bepalingen van de bouwverordening wordt niet voldaan aan de daarin genoemde rooilijnbepalin gen. Eveneens wordt niet voldaan aan de voorschrif ten behorende bij het wegens kroonberoep overi gens nog niet rechtsgeldige bestemmingsplan 'Kern Heinkenszand', waarin aan dit perceel de bestemming 'eengezinshuizen in half open be bouwing met bijbehorende erven (EHO)' is toege kend. Op 31 augustus 1982 is door de gemeenteraad verklaard dat voor het perceel een (wijziging van het) bestemmingsplan wordt voorbereid. Het ingediende bouwplan is niet in strijd met dit in voorbereiding zijnde plan. Met betrekking tot dit plan wordt een ieder jaar in de gelegenheid gesteld eventuele bezwaren tegen de voorgenomen vergunningverlening in gaande 29 maart 1983 gedurende 14 dagen schrif telijk in te dienen bij burgemeester en wethou ders. Gedurende deze termijn ligt het betreffende bouwplan ter gemeentesecretarie, bureau ruim telijke ordening, volkshuisvesting en milieu, Ste- nevate 10 te Heinkenszand, ter inzage. Heinkenszand, 28 maart 1983 Burgemeester én wethouders van Borsele. Drs. G. C. G. van den Heuvel, burgemeester. J. L. M. van Put, secretaris. VEERMAN'S KAAS meer dan 50 jaar op de wekelijkse dinsdagmarkt te Goes. Bij aankoop van 1 kilo kaas 250 gram VERSE ROOMBOTER 2,25 (1 pakje per klant). 1 kilo ROMIGE KAAS, speciaal bereid 7,95 Plaats uw familieberichten in de PZC Kuikenbouten Q QQ 2 kilo9.70 Soepgroenten IQ panklaar,ca. 150gram... Leverworst 1 CQ staaf 500 graml.ü Gegrilde achterham op op partij, 1 RQ foto elke 10 centimeter is uw kind weer anders, hun glimlachjes groeien, leg die herinnering voor altijd vast. 1 kleurenfoto 8x5 en 'n girafgroeiplaat samen voor maar of- gratis als u deze advertentie inlevert i^f|.deze week: van dinsdag 29 maart t/m zaterdag 2 april GOES-CENTRUM E Klokstraat 11 I NIEUW I nabestellen I NIEUW"] foto's in 3 weken klaar dit aanDod geldt éenmaai per gezin vrijblijvend keus uit meerdere foto s

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 20