Inzamelingsactie voor Polen een groot succes C Eigen gebouw voor 'Luctor' Terneuzen Wissel Zeeuws- Vlaanderen OVERSTELPEND VEEL GOEDEREN PZC/streek Grote belangstelling voor fancy-fair van Jeugdbelang IJzendijke Sportshop Chris Francke Eik symbool van honderd jaar muziek Westdorpe MAANDAG 28 MAART 1983 KOEWACHT - De inzamelingsactie in Koewacht, Zuiddorpe en Overslag voor Polen heeft 'een overstelpende hoeveelheid' goederen opgeleverd. Zaterdag ging men in de drie dorpen langs de deuren. Daarbij werd ook gecollecteerd. De collecte bracht die dag 1320 gulden op. Een actie op de scholen had al eerder 32 dozen met allerhande zaken als tandpasta, zeep en speelgoed opgeleverd. dag 2T april met een transport van de bmikt voor onder meer zaken als was- Temeuzense stichting naar Polen wor- middelen, waar in Polen momenteel den gebracht. De inzamelaars die met een schrikbarend tekort aan is. De inza- de vergunning van de stichting Zeeland meiaars, de families De Kloe, Borgt, helpt Polen uit Vlissingen de collecte Colsen, Kruithof. Van Mossevelde en mochten houden, waren zeer opgeto- Verbrugge, hebben van de Kringloop gen over de goederen, die zaterdag zijn binnengestroomd. Daarbij was vooral veel kleding, schoenen, truien, wol, ga ren en speelgoed. Het geld van de col lecte zal waarschijnlijk worden ge- De actie werd - op initiatief van Ankie de Kloe uit Koewacht - gehouden on der de paraplu van de stichting Temeu- zen helpt Polen. De goederen - althans een eerste deel ervan - zullen donder- Kaarting OSSENISSE De kaartclub 'Ons Ver maak' uit Ossenisse houdt maandag 4 april (tweede paasdag) een kaarting in zaal Hermans te Ossenisse. De kaar ting begint om 14.30 uur. Jos Tolhoek en leerlingen in museum Axel AXEL In het streekmuseum 'Het Land van Axel' in Axel exposeren van 6 tot en met 30 april Jos Tolhoek en zijn leerlingen. Tolhoek (1937), leraar en handvaardig heid aan middelbare scholen in Axel en Goes, geeft cursussen tekenen, schilderen, etsen en volksschilder kunst voor de Zeeuwse Volksuniversi teit (ZVU). Hij gaat er daarbij vanuit 'dat iedereen een zekere mate van creativiteit bezit, die echter dikwijls niet tot ontwikke ling is gebracht'. Hy besteedt zijn eerste lessen dan ook aan een onder zoek naar de grondslagen van het tekenen en oefening in die richting. De resultaten van zijn werk zijn bijeenge bracht onder het motto 'Met palet en tekenstift'. De expositie wordt dinsdag 5 april om 19.30 uur officieel geopend. beurs de bescliikking gekregen over een deel van de loodsen aan 't Zand voor de opslag van de goederen. De ac tie is nog niet beëindigd. De mensen kunnen niet alleen nog steeds goederen UZENDIJKE - Hoewel er over de eindopbrengst nog niets bekend is, staat nu al vast dat de fancy-fair van de IJzendijkse drumband Jeugdbelang een succes is. De fancy-fair, die het afgelopen weekeinde in het jeugdgebouw werd gehouden, werd zaterdagmiddag officieel geopend door wethouder J. Thomaes van Oost burg. Zaterdagochtend gingen leden van Jeugdbelang in IJzendijke en omliggende plaatsen met wafels langs de deur. Er werden ongeveer vijftienhonderd wafels verkocht. Tijdens de fancy-fair kon men zich vermaken met tal van spelletjes, variërend van pieken en balgooien tot schieten. Ook was er een rad van avontuur. Het geheel werd muzikaal omlijst door de Scharbino's uit IJzendijke. De op brengst van de fancy-fair komt ten goede aan het uniformenfonds van de vereni ging. Op koninginnedag presenteert de drumband zich in de nieuwe uniformen. Jeugdbelang viert dit jaar haar 25-jarig jubileum. Zondag 11 september wordt in IJzendijke een grote jubileumtaptoe gehouden. Zeer bedroefd maar dankbaar voor haar liefde en zorg voor ons allen delen wij u mee dat na de zalving der zieken op de leeftijd van 70 jaar teruggekeerd is naar haar Schepper, onze lieve moeder, oma, zuster, tante en nicht MARTHA SERAPHINA LUCIA VAN RUMSTE weduwe van Petrus Franciscus Kant Alphen a/d Rijn: Gerda en Frans Reijs-Kant Bastiaan, Patricia. Hulst: Joop en Jeanne Kant-d'Haens, Miriam, Paul, Monique, Annelies. Poortugaal: Hugo Kant, Joop Plat. Heikant: Harold en Marieke Kant-v. d. Waart, Brigitte. De familie KANT. De familie van RUMSTE. 4571 GP Axel, 26 maart 1983. Oosterstraat 68-25. Correspondentieadres: H. Kant, Julianastraat 66, 4566 AH Heikant. De plechtige uitvaartdienst zal plaatsvinden op woensdag 30 maart a.s. om 10.30 uur in de parochiekerk van de H. Gregorius de Grote, Walstraat, Axel, waarna de crematie gehouden wordt om 14.00 uur in het Crematorium te Middelburg. Samenkomst vóór de uitvaartdienst om 10.15 uur in bovengenoemde kerk. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het Elisabethziekenhuis te Sluiskil. U kunt een laatste groet brengen dinsdag van 14.00 tot 15.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur. Na de uitvaartdienst is er gelegenheid tot condo leren in de Pastorie. Wilt u indien u geen kennisgeving heeft ontvan gen deze aankondiging als zodanig beschouwen. Enige en algemene kennisgeving Rust nu maar uit. Je hebt je strijd gestreden Je hebt het als een moedig man gedaan. Wie kan begrijpen hoe je hebt geleden. En wie kan voelen wat je hebt doorstaan. Met dankbaarheid omdat we hem zolang in ons midden mochten hebben en bedroefd omdat hij nog zoveel voor ons betekende, delen wij u mede dat zacht en kalm van ons is heengegaan mijn lieve man, zwager en oom, de heer ANTHONY JAN WEEDA echtgenoot van Anna Cornelia Willemsen op de leeftijd van 79 jaar. Nieuwvliet: A. C. Weeda-Willemsen Fam. De Putter F am. Willemsen Fam. Bom Nieuwvliet: 26 maart 1983. Dorpstraat 56, corr.adres J. de Putter, Slijpstraat 22, 4515 AH IJzendijke. De crematie zal plaatshebben op dinsdag 29 maart om 14.00 uur in het crematorium te Middelburg, Westelijke Oude Havendijk 3. Zij die de crematieplechtigheid willen bijwonen worden verzocht om 13.45 uur aanwezig te zijn. Geen bezoek Geen bloemen Met verslagenheid vernamen wij het overlijden van ons lid en mede-oprichter CONSTANT PIELAET Wij wensen zijn familie veel sterkte toe in deze moeilijke dagen. H.S.V De Schelde', Hoofdplaat. 26 maart 1983. Van ons is heengegaan mijn man, onze vader, groot- en overgrootvader SIMON VAN DER HOOFT echtgenoot van Trijntje-Tuinenga eerder weduwnaar van Adriana Jansen-van Rosendaal in de ouderdom van 88 jaar. „Afijn genade is U genoeg" 2 Cor 12:9 Axel: T. van der Hooft-Tuinenga Axel: S. den Exter-van der Hooft A. den Exter klein en achterkleinkinderen 4571 JK Axel, 27 maart 1983. Wilhelminastraat 29. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 30 maart a.s. om 14.15 uur op de Algemene Begraaf plaats aan de Burchtlaan te Axel. Vooraf vindt een samenkomst plaats in het verenigingsgebouw van de Gereformeerde Kerk (ingang Julianastraat) die aanvangt om 13.30 uur. Zij die de dienst en de begrafenis wensen bij te wonen worden verzocht om 13.30 uur aanwezig te zijn in het verenigingsgebouw. Gelegenheid tot condoleren in het verenigingsge bouw na de begrafenis. Liever geen bezoek aan huis VOL KUNSTSTOF STOEL 5 jaar garantie KETTLER speciale dealer Breedestraat 3 Oostburg. inleveren, maar ook zal er nog een feest avond in de Vlaschaerd worden gehou den, waarvan de opbrengst eveneens voor Polen is bestemd. Dat gebeurt za terdag 9 april. „We blijven gewoon doorgaan met de inzamelingsactie", vertelt J. de Kloe. „We kunnen beter bijvoorbeeld drie keer een vrachtwagen sturen, dan één keer drie auto's. Zo hou je contact met de Polen en als ze regelmatig van ons horen biedt dat hopelijk ook morele steun". Toneelvereniging Clinge voerde toneelstuk op CLINGE - De toneelvereniging 'Wel doen door Vermaak' in Clinge heeft het afgelopen weekeinde twee keer het to neelstuk 'De Wonderdokter' opge voerd. Er was veel belangstelling voor deze voorstellingen. Het toneelstuk werd in het Clingse dialect opgevoerd. De regie was in handen van Vic Ver- schuuren. Zaterdagmiddag was er een voorstelling voor de jeugd. 'De Knorhanen' viswedstrijd KLOOSTERZANDE - De zeehengel- club 'De Knorhanen' uitKloosterzande hield zondag de eerste clubwedstrijd van het seizoen 1983 in de Westerschel- de nabij Zeedorp te Ossenisse. Aan de wedstrijd namen 61 hengelaars deel. De uitslag: 1M. van Bellen, 2 L. Thuy, 3 E. van 1 Duyse. De traditionele pijp kwam in het bezit van C. Sikkelerus. Fototentoonstelling over 'Zuidzande vroeger en nu' ZUIDZANDE In de Europaschool in Zuidzande wordt van 2 tot en met 4 april een fototentoonstelling gehou den onder het motto 'Zuidzande vroe ger en nu'. De organisatie is in handen van Jenny Dobbelaar en Frank Boeije, die samenwerken met de dorpsraad. Naast foto's zijn er dia's te zien van sportevenementen en koninginnedag feesten en zaterdagmiddag wordt er een film over het oude Zuidzande ge draaid. De koninklijkee muziekveren- ging 'Veronica' bereidt zelfstandig een deel van de fototentoonstelling voor en laat ook een aantal oude uniformen zien. Verenigingen, die nog fotomate riaal of oude documenten voor de expositie in hun bezit hebben, kunnen contact opnemen met de organisato ren. 'Zuidzande vroeger en nu' is 2,3 en 4 april geopend van 13.30-17.00 uur. Een oude meidoornhaag aan de Mosséldijk bij Nieuwvliet werd hersteld en aangevuld met sleedoorn-aanplant. NIEUWVLIET - De West-Zeeuws-Vlaamse natuurvereniging 't Duumpje is afge lopen zaterdag begonnen met het zogenaamde sleedoorn-experiment. Een oude meidoornhaag aan de Mosséldijk bij Nieuwvliet werd hersteld en opgevuld met sleedoorn-aanplant. De voorzitter van het Zeeuws coördinatieorgaan (ZCO) H. J. van Oosten was aanwezig om de eerste jonge stekjes te planten. Met dit experiment hoopt men de aandacht te vestigen op de sleedoorn als moge lijk alternatief voor de bedreigde meidoom. Van Oosten schetste in een korte toespraak de netelige positie van de meidoom. „Vroeger zou deze heg met mei doom zijn aangevuld. Nu is gekozen voor sleedoorn. Dat is natuurlijk niet toeval lig. Immers, meidoom is een waard-plant van het in de fruitteelt gevreesde bacte- rievuur". Volgens Van Oosten verzet het ZCO zich tegen de volledige uitroeiing van de meidoom. zoals door het landbouwschap wordt voorgestaan. Van Oosten voorziet een sombere toekomst voor de meidoom. „Men spreekt nu zelfs over het doden van de stompen van de afgezaagde plant. Het ACO vindt dit te ver gaan. Nieuw is het voorstel om geen subsidie meer te verlenen voor beplantingen waarin de meidoorn is opgenomen. Dat betekent op langere termijn een achteruitgang van het meidoombestand". De ZCO-voorzitter is er voorstander van om naar een alternatief te zoeken. De sleedoorn biedt daartoe in sommige gevallen de mogelijkheid. Wel legde hij er de nadruk op dat de meidoom met zijn karakteristieke eigenschappen als vorm en bloei bij Zeeland hoort en dus eigenlijk onvervangbaar is. „Maar", voegde hij daaraan toe, „bacterievuur is er nu ook, of we willen of niet". Verder complimenteerde Van Oosten de West-Zeeuws-Vlaamse natuurvereni ging met de vele activiteiten, die bijdragen aan het natuur- en landschapsbe houd van de streek. ONI Terneuzen: wormensteken bestraffen TERNEUZEN - Leden van de hengel- club ONI in Terneuzen zullen vanaf he den op staande voet worden geroyeerd, wanneer zij betrapt worden op het ste ken van kreekzagertjes in de oever van de Uitwatering. Dat dreigement uitte voorzitter Hamelink op de algemene ledenvergadering die slechts door een klein aantal leden (41 in totaal) werd bezocht. Hamelink stelde in zijn pleidooi het ab soluut verwerpelijk te vinden dat er op die plaats wormen wordt gestoken, om dat er pas nog een aanzienlijke verster king is aangebracht. Wanneer je daar nu gaat steken, krijg je onherroepelijk dijkval, hield de voorzitter zijn gehoor voor. ONI wordt daarvoor aangekeken en daar passen we voor. We wensen on der geen beding herrie te krijgen met politie, gemeente of beroepsvissers", klonk het uit de mond van de ONI-voor zitter. Op de vergadering werd tevens bekend dat in het komend seizoen zes clubwed- strijden op de agenda staan, naast een extra wedstrijd en het door ONI te orga niseren Zeeuws-Vlaams kampioen schap voor zoetwatervissers. Boven dien zal de hengelclub zich in de toe komst meer op de jeugd gaan richten. Zo zal er een actie voor de jeugdleden worden gehouden en in de zomervakan tie zal weer een open jeugdhengelwed- strijd op de kolk ip Terneuzen worden georganiseerd. Voorts maakte Hamelink bekend dat aan de gemeente het verzoek was uitge gaan om karper en snoekbaars op de Bron, een water tussen Zoutespuit en de Otheense Kreek, uit te zetten. Daar naast is het al zeker dat op de Spui- kreek tweeduizend kleine snoekjes wor den uitgezet. CBTB-excursie naar Zeeuwsch-Vlaanderen SCHOONDIJKE De agrarische commissie van de CBTB maakt don derdag 14 april een excursie naar West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Het gezelschap vertrekt om 9.25 uur vanaf de veerboot in Vlissingen en wordt om 9.45 uur in Breskens verwacht. Vandaar gaat de tocht naar het bedrijf van de familie De Hullu in Zuidzande. Nadat dat bedrijf bezichtigd is volgt een rondrit door een deel van West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Na de lunch gaat het gezelschap naar de landbouwpraktijkschool in Schoon- dijke. Na een rondleiding door dat gebouw worden de deelnemers om 15.30 uur op de veerboot te Breskens verwacht. Vogelvereniging Nieuw-Namen hield jaarvergadering NIEUW-NAMEN - De vogelvereniging 'De Nachtegaal' in Nieuw-Namen hield de jaarvergadering in café Tilleman. Voorzitter W. Goossens was aftredend en stelde zich niet herkiesbaar. Secreta ris L. F. de Vos uit Hulst volgde Goos sens in die functie op. E. van Kerkhoven uit Heikant werd gekozen als secreta ris. De grote tentoonstelling van 'De Nachtegaal' wordt 21, 22 en 23 oktober gehouden in gemeenschapscentrum De Kouter in Nieuw-Namen. 'EIKELS WORDEN BOMEN' VIERT FEEST WESTDORPE- Tussen twee flinke regenbuien door is zaterdagmid dag in Westdorpe de eerste eik ge plant ter gelegenheid van het hon derdjarig bestaan van de plaatse lijke fanfare 'Eikels Worden Bo men'. Dat is gebeurd op initiatief van de Westdorpenaar J. de Guch- teneire die twee jaar geleden een honderdtal eikels in de grond zette waarna de boompjes na twee jaar tot anderhalve meter hoge was dom zijn gekomen. De overige 99 boompjes worden deze week en ko mend weekeinde in Westdorpe te koop aangeboden, waardoor ieder een gelegenheid krijgt een eik in zijn tuin op te kweken. Wethouder L. Marquime mocht de eerste eik in de grond zetten. Dat gebeurde onder toeziend oog van gemeenteraadsleden, het voltallig bestuur van de fanfare en vanzelfsprekend door de leden van 'Eikels Worden Bomen'. Het pu bliek liet het door de slechte weers omstandigheden grotendeels afwe ten. De Westdorpse muzikanten kregen van de Sasse wethouder de toezeg ging dat er bij de eik, die precies in de kom van Westdorpe is geplant, een bordje komt met het opschrift dat de eik is geschonken door de plaatselijke muziekvereniging ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan. De activiteiten in verband met het eeuwfeest van de fanfare vinden in mei een vervolg. Dan wordt er in Westdorpe een muziek-concours gehouden met regionale en Belgi sche muziekgezelschappen. TERNEUZEN - Gejaagd door de wind zeilde zaterdagmiddag om vijf uur een tros ballonnen in de clubkleuren van Luctor over sportpark Oude Vaart. Even tevoren had burgemeester C. Oc- keloen van Terneuzen die vlucht inge leid door - vanuit een wankele positie - het doek weg te knippen dat de naam van de vereniging op het nieuwe club gebouw onthulde. De opening van het eigen onderkomen van de Terneuzense korfbalvereniging was een feit. „Een belangrijke zaak", oordeelde Temeuzens burgemeester die in zijn openingswoord de club ge lukwenste met de nieuwe accommoda tie. „Vooral omdat dit gebouw voorna melijk door zelfwerkzaamheid van de leden tot stand gekomen is. Luctor heeft de kans opgepikt om in het fraaie sportpark een 'eigen huis' te creeëren, het gemeentebestuur is trots op derge lijke verenigingen, die vele eigen han den tekenen de geest en de sfeer in een club". Die eigen inbreng past ook voor treffelijk in het gemeentelijk beleid: „Terneuzen is met zijn vijf kernen een dure gemeente, met de miljoenen-in vestering in Oude Vaart hebben we unieke mogelijkheden aangereikt, KV Luctor heeft daar op ingespeeld. Dat verdient waardering", aldus burge meester Ockeloen die zijn gelukwensen vergezeld liet gaan met een gemeente lijke bijdrage Afdelingsvoorzitter Karei de Zeeuw schetste het probleemgebied Zeeuwsch-Vlaanderen. „Bij het instel len van de nieuwe afdelingsgrenzen is wel eens geopperd dat het gebied beter naar België gemanoeuvreerd zou kun nen worden. Maar juist die probleemge bieden geven telkens weer aan volwaar dig mee te spelen in het korfbalver- bond. Realisatie van deze accommoda tie accentueert dat nog eens", dacht De Zeeuw. Gelukwensen Rinus van dc Linde van de voetbalver eniging Terneuzen bracht de geluk wensen van de oude buren uit het Zuidersportpark over. Hij memoreer de de goede verstandhouding, zag het eigen onderkomen als onmisbaar en als 'klantenbinder'. Voorzitter Rinus Nieuwdorp van Luc tor schetste de totstandkoming van het eigen clubgebouw, prees zich gelukkig met de medewerking van de gemeente en eigen leden en noemde het resultaat uniek. „Daarbij spreken we de hoop uit dat de steun van de gemeente niet re sulteert in minder subsidie of hogere huurlasten", aldus Nieuwdorp. Op de aansluitende receptie gaven een groot aantal sportverenigingen blijk van hun verbondenheid met de Terneu zense korfbalvereniging. gemeente 7 BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Temeuzen brengen overeenkomstig het bepaalde in artikel 3, lid 2 van de 'ontgrondingenverordening Zee land' ter openbare kennis, dat namens de heer A. P. de Feijter te Biervliet bij het college van gedeputeerde staten van Zeeland eden aanvraag om een vergunning op grond van voornoemde verordening is ingediend voor het gedeeltelijk ontgronden van het perceel, kadastraal bekend gemeente Terneuzen, sectie BB. nummer 579 en gelegen in de Koninginnepolder te Biervliet. De desbetreffende aanvraag ligt vanaf 29 maart tot en met 27 april 1983 voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, Oostelijk Bolwerk 4 te Terneuzen. Tegen inwilliging van de aanvraag kan een ieder binnen dertig dagen na de dagtekening van deze bekendmaking schriftelijk bezwaren indienen bij het college van gedeputeerde staten van Zee land, St.-Pieterstraat 42, Middelburg. Temeuzen, 28 maart 1983. C. Ockeloen. burgemeester. Burgemeester C. Ockeloen van Temeuzen onthult de naam van het nieuwe onder komen van de korfbalclub. Het clubgebouw heet net als de vereniging 'Luctor'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 18