Middelburg-Zuid op één stap van de top Volleybal nadert de ontknoping Ludo Dielis zwetend naar wereldtitel bandstoten Hameeteman 180 meter van uurrecord PROMOTIE NAAR EERSTE DIVISIE TAFELTENNIS PZC/sP°rtkrant MAANDAG 28 MAART 1983 MIDDELBURG Een week eerder dan verwacht is het eerste herenteam van MZ kampioenge- worden in de landelijke 2e divisie tafeltennis. Dat gebeurde omdat MZ in eigen huis tegen een weinig inspirerend en mentaal reeds gedegradeerd Steeds Hoger tot een 8-2 zege kwam en in Maastricht de enige tegenkandidaat ravesteijn het in de thuiswedstrijd tegen Sjaardema met 3-7 liet afweten. „We hadden gedurende het verloop van de competitie steeds rekening ge houden met een kampioenswedstrijd tegne Iravesteijn in eigen huis", zei trainer-coach Peter Boon van MZ. „Te gen Steeds Hoger was nu weinig eer te behalen want het leek soms wel. met name in de eerste partijen, of ze niet wilden winnen, getuige de manier waarop ze steeds een opgebouwde voorsprong lieten schieten". Jan Henk Bomhof. Wim Wegman en Koen de Vries speelden zich dan ook vrij moeiteloos naar een beslissende 6-0 voorsprong en pas daarna kwam Koen de Vries tegen de Hagenaar Leenders in de problemen hetgeen de Middel burgse verdediger een partj kostte. Hübner-Smislov weer remise VELDEN (ANP) Ook de tweede partij in de tweekamp tussen Robert Hübner (WD1) en Vassili Smislov (Sov) uit de kwartfinales van het kandida tentoernooi is in remise geëindigd Zaterdagavond bood Hübner, die met zwart speelde, remise aan. Smislov accepteerde. Basketbalsters van Dynamo in slotseconden op verlies VLISSINGEN In een enerverende wedstrijd konden de dames van Dyna mo het in de le divisie van de basket balcompetitie het in de laatste dertig seconden net niet bolwerken tegen het op de derde plaats staande JRC Boxtel <73-69). Dynamo is op die laatste paar secon den na geen moment de verliezende ploeg geweest. Vanaf het beginsignaal werkte Dynamo in de verdediging zo als gewoonlijk erg hard. Dit leverde een 12-6 voorsprong op. De Middelburgse ploeg speelde een zone-verdediging om ervoor te zorgen dat jeugd- intemationaal Maaike van de Horst van Boxtel niet persoonlijk Dynamo weg zou spelen. "Als je tegen Boxtel man-to-man speelt dan is deze speel ster bijna onverslaanbaar, zoals vorige keer al bleek toen ze 51 punten maak te", stelde coach Kees Rijnberg. Tot de 6-12 stand bleef Boxtel een zone-verdediging spelen. „Boxtel speelt meer als wij, dat betekent dus dat ze ver uitstappen. Daar hebben we geprobeerd van te profiteren, zegt Rijn berg. Daarna wisselde Boxtel van ver- dedigingsvorm en ging man-to-man spelen. Dynamo behield zijn voor sprong tot 22-16 maar een paar minu ten later stond Boxtel een punt voor. Deze stand werd mede veroorzaakt door het in die periode minder sterke spel van de ploeg uit Middelburg. Bij rust had Boxtel een voorsprong 34-31. Dynamo zorgde in het begin van de tweede helft voor een primeur. „Meest al wordt er in de eerste drie minuten onder het niveau gespeeld, maar dit keer speelde we zo goed dat de achter stand omgezeet werd in een 40-36 voor sprong". Vanaf de vierde minuut ging het geüjk op. Dit ging zo door tot de stand 69-67 met nog 42 seconden te spelen. Die 42 seconden waren de span- nenste en belangrijkste van de wed strijd. In tegenstelling tot Boxtel slaag de Dynamo er echter met in te scoren, mede door een persoonlijke fout bij een press, waaruit Boxtel een vrije worp haalde en beslissende treffers scoorde Scheidsrechter Casarin geschorst MILAAN (AFP) - De Italiaande scheidsrechter Paolo Casarin is zater dag door de scheidsrechtersvereni- ging van de Italiaanse voetbalbond tot en met 31 oktober geschorst. De internationale arbiter werd gestraft voor uitlatingen in de krant 'Gazetta dello Sport'. Hij maakte melding van bepaalde praktijken van collega- scheidsrechters, die zich hadden laten omkopen. „Het is mij overkomen, dat mijn hotelrekening door een club uit de tweede divisie werd betaald. Ik heb dat feit doorgegeven naar de scheids- rechtersvereniging, maar de zaak is daar gebleven", was ook een verkla ring van Casarin. Casarin werd de laatste tijd beschouwd als de beste Italiaanse scheidsrechter. Hij was ook actief op het wereldkam pioenschap in Spanje. In het bewuste artikel hekelde Casarin ook de clubs, die vriendschappelijke banden aan knoopten met arbiters, voorts de spe lers die door de ambiance bij de clubs op 30-jarige leeftijd nog kinderen zijn en bovendien nog de buitenlandse spe lers. die zich koningen wanen, die niets begrijpen van het voetbal in Italië. Casarin (42) werd onmiddellijk na het verschijnen van de krant voorlopig geschorst. Zaterdag kwam de uit spraak van de disciplinaire commissie met een schorsing van. alles bij elkaar, negen maanden. Twee jaar geleden werd hij al eens voor een half jaar geschorst in een gelijke affaire. Leenders bleek ook te lastig voor de als enige ongeslagen bleef. Het beogde weinig geconcentreerde Bomhof in de doel van MZ om in één seizoen vanuit laatste partij, waardoor Wim Wegman de 3e divisie door te stoten naar de le VLISSINGEN Voor de Zeeuwse ploegen in de verschillende nationale volley balcompetities nadert het uur van de waarheid. De dames van Morres Hulst wonnen bij Sutherland met 3-0 en liepen dankzij puntenverlies van de concur rentie weer een punt verder weg. Ook de Hulsterse heren boerden goed zater dag. Zelf moesten ze weliswaar een punt achterlaten bij Karanoi, maar WC 2 verloor met 3-1 bij Set Up. Marathon behaalde een zeer belangrijke 3-0 zege op Ledub en EWC bleef nog in de race via een 2-3 nederlaag tegen Sic Pugno. De angst van Jo Everaert voor het al gedegradeerde Sutherlan bleek achter af ongegrond. „Vorig jaar verloren we ook kansloos bij het toen al gedegra deerde PSV. dus is was er zeker niet gerust op vanmiddag. Maar dit team was te zwak om ons te verontrusten. De Hulsterse coach kon het zich zelfs veroorloven José de Theye en Jolanda van Esbroek, twee van zijn gevaarlijk ste aanvalster. aan de kant te houden. Via tweemaal 6-15 en een keer 8-15 was er toch eindelijk weer een 3-0 overwin ning. Voor Marathon was het helemaal een prima dag. Zelf wonnen de Vlissingsen na een ouderwetse prestatie met 3-0 van mede-degradatiekandidaat Ledub en het feest was compleet, toen bleek dat de derde gegadigde. Ericsson, ver rassend met 3-2 verloren had bij het al gedegradeerde Terra Nova. Marathon, dat weer gecoacht werd door Bob Kats. ging overrompelend van start. Vooral len komen, want via 16-14 werd de be langrijke buit binnen gesleept Voor de heren van Morres was er za terdag geen straf voor de zonde. Aan het in degradatiegevaar verkerende Karanoi moesten twee sets en dus een punten worden prijsgegeven, maar doordat concurrent Verbunt WC 2 met 3-1 ten onder ging bij Set Up, werd de voorsprong van Morres zelfs uitge bouwd naar drie punten. De heren van EWC -akten een kost baar punt tegen het bezoekende Sic Pugno, maar met wat meer overleg had er minstens nog een punt aan het Vlis- singen-totaal toegevoegd kunnen wor den. Via 15-7. 11-5 en 12-15 waren de Bergenaren op 1-2 gekomen, maar in de vierde set bleken ze niet in staat EWC defenitief op de knieen te krij gen. Vooral het Vlissingse blok paneer de in die set haast alle aanvallen van Sic Pugno. In de vijfde set brachten de divisie werd in ieder geval bereikt. „Daarin zullen we echter wél uit een ander vaatje moeten gaan tappen, want opeen enkele uitzondenong na heeft de tegenstand voor onze spelers weinig inspirerend gewerkt", verklaar de Peter Boon die darmee ook doelde op het plichtmatige trainen. Voor Koen de Vries en Wim Wegman bete kent de le divisie een terugkeer op het niveau waarin beide spelers een jaar geleden al goed uit de verf kwamen bij respectievelijk Quick en Wilno. Met de talentvolle Bomhof zal deze formatie dan ook een geducht trio vormen in de nieuwe omgeving. In tegenstelling tot het succesvolle MZ w as er de degradatie voor Wilno, mede door het verlies van twee spe lers vorig jaar. „Na de snelle degrada tie in de najaarscompetitie had ik toch wat meer van de huidige competitie verwacht", meende ec-n berustende coach Piet Boone. „In een aantal par tijen was het verschil zo minimaal, dat we toch wel een paar wedstrijd- punten onnodig hebben moeten laten liggen". In een gelijkwaardige wed strijd bij Phoenix in Delft ging Wilno ook ditmaal onderuit waarbij het drietal Jeras, Heeren en Bilius alleen kans zag departijen tegen Luijcks po sitief af te sluiten: 7-3. 12 Zuidwesters enige winnaar TERNEUZEN - De tweede ronde veld- korfbal is zaterdag matig gestart. De weersomstandigheden gooiden een groot deel van het programma er uit. Daarnaast hadden de ploegen die wel in het veld kwamen erg veel proble men met de harde wind. Arnimo kon de handicap niet de baan, verloor van hekkesluiter TOP S. (4-5), Stormvo- grels werd op eigne terrein door Fiks van een succesvolle vlucht afgehou den (1-5). In de afdeling kwam Zuid westers als enige Zeeuwse winnaar uit de start (8-2 op All Ready), en speelden Luctor en Tjoba III4-4 gelijk. ANIMO - TOP De Souburgers hebben toch al geen ploeg die gemakkelijk scoort. Onder de heersende omstandigheden had men wel het beste van het spel en geduren de driekwart van de wedstrijd een veldmeerderheid. Het resulteerde ech ter niet in doelpunten. Animo moest dat onderdeel aan zijn gasten laten, krabbelde wel telkens terug (naar 2-2, 3-3 en 4-4) maar kon in de slotfase niet meer aansluiten. Mogelijkheden dartoe waren er genoeg, drie strafworpen ble ven echter onbenut. Lia Bakker, Harry Buys. Ko Crucq en Peter Crucq scoor den met de wind in de rug en uit strafworpen. STORMVOGELS - FIKS Een gebrek aan tempo en inzet aan Stormvogels-kant resulteerde al vrij snel in een 0-4 achterstand tegen een subtopper die de schaarse kansen opti maal benutte. De 'vogels' dachten in de tweede helft, met de wind achter, de zaken welrecht te zullen trekken, ble ven echter met te weinig overtuiging acteren en waren toen een willige prooi voor een tegenstander die zich beter naar het veld omgeschakeld bleek te hebben serverend was het Vlissingse team on- spelverdelers van de gasten echter de Geslaagden cursus zaalvoetbalcoach 'S-GRAVENPOLDER - Vrijdagavond hebben in 's-Gravenpolder acht Zeeu wen het diploma zaalvoetbalcoach A in ontvangst genomen. De geslaagde cursisten zijn: G.T. Du- den (Middelburg); G.K. Held (Goesi. S.R. Held (Middelburg); E.M. Kempees (Middelburg), F. Meerman (Vlissingen), J.A. Meza (Middelburg); A.S. Roelse (Vlissingen); J.J. van Vlaanderen (Vlis singen). De cursus omvatte tien prak tijk- en vijf theoriedagen. Het is de be doeling dat de afdeling Zeeland van de KNVB een van de acht geslaagden aan trekt ais coach van het Zeeuw zaalvoet balteam. Ludo Dielis: beste in het bandstoten VERRASSEND VERZET VAN WOLFGANG ZENKNER RUCPHEN (GPD) - Ludo Dielis. de glimlachende biljarter, pleegt in de meest benarde ogenblikken zijn ge zicht in een olijke of geruststellende plooi te trekken. Maar gisteren ver loor Dielis zijn pokerface. Gistermid dag in de Rucphense sporthal de Vijf sprong had Dielis de handdoek en de waterteil nodig om de transpiratie te lijf te gaan. Want de internationaal zo grijpbaar voor Ledub. dat er maar niet in slaagde een goede pass aan het net te brengen, waardoor er van effektief aanvallen ook niet veel terecht kwam. Zo kon het via 15-2 en 15-12 2-0 worden. Toen besloot Ledub het via plaatsbal- len te proberen en aangezien de con centratie bij de thuisclub minder ge worden was. werd het toen nog een tijd lang echt spannend. Toch liet Mara thon het niet to zenuwbrekende tafere- set-up wat verder van het net, zodat het EWC-blok minder kans kreeg en dat veroorzaakte uiteindelijk toch te veel onnauwkeurigheid in de aanval sopbouw. Via 15-9 won thuis met 3-1 van middenmoter De Zebra's. De eer ste set ging nog met 11-15 naar de gas ten. maar vanaf dat moment was Sa- vok de baas en zo bleef het. Via 15-7. 15-12 en 15-13 bleef de buit in eigen huis. (ADVERTENTIE) Donderdag 7-Vrijdag 8 en Zaterdag 9 April IN DE VEILINGHAL GOES MIDDELBURG De toestand lijkt nu toch vrijwel hopeloos voor Patrijzen in de vierde klas G en daardoor wordt ook de degradatiestrijd in de eerste klas van het afdelingsvoetbal verhe vigd, want als Patrijzen degradeert, dan degraderen uit de eerste klas 3 clubs. Uitgslagen 4G: Hoeven - Cluzo- na 0-0, Noordhoek - Sprundel afg., Patrijzen - RSV 2-4, DIOZ - Schutters 1-1, MOC - Kruisland 2-0, Nieuw Borg- vliet - Oudemolen 0-2. MOC 18 8 8 2 24 23-11 DIOZ 18 8 7 3 23 30-18 Kruisland 18 8 7 3 23 30-21 Schutters 18 9 4 5 22 30-22 Patrijzen 6 20 30-20 7 18 28-29 7 18 25-28 6 5 7 17 27-28 5 5 8 15 19-25 5 4 8 14 23-31 4 5 8 13 20-31 1 5 12 7 17-38 PATRIJZEN RSV Voor de rust speelde Patrijzen sterk, maar de mys terieuze krachten sloegen in de rust weer toe en de tweede helft traden de Zeeuwen hun opponenten min of meer apathisch tegemoet. Na 20 minuten spelen had Peter Verbart Patrijzen uit een vrije trap op 1-0 gezet. Na de hervatting werd het al snel 1-1 door Luc Ivens. Patrijzen had toen pech. dat een treffer van Albert de Jonge wegens buitenspel werd afgekeurd. Enkele aar zelingen veroorzaakten direct daarop een tweede treffer van Ivens: 1-2. RSV was nu de betere ploeg. Toen minuten voor tijd schoot Ad Suijkerbuijck een vrije trap met effect over de muur (1-3) en het was van geen belang meer, dat bij een uitval twee minuten voor tijd Albert de Jonge de stand op 2-3 bracht. In dezelfde minuut trouwens stond het al weer 2-4 omdat Ivens ongedekt een hoekschop kon inkoppen. Peter Hameeteman, winnaar van de Braakmanuurloop, lag bij de start al in voorste positie: eerste van links vooraan. Trijnie Smeenge verbeterde 'op het gemakkie' het Braakmanuurrecord van Brigit de Nijs. HOEK Ondanks een weloverwo gen poging van Peter Hameeteman bleef zaterdagmiddag het record van de 'Braakman-Uurloop' van Scheldesport overeind. Het was echter duidelijk dat alleen de ster ke wind de Zeeland Sport-atleet afhield van een verbetering van de recordafstand, die sinds 1980 met 18 kilometer en 150 meter op naam staat van Johan de Vlieger van Marathon. Hameeteman, die een sterke indruk maakte, kwam bij het eindsignaal uit op 17 kilometer en 970 meter. Het damesrecord (14 km. 850 m) dat Brigit de Nijs in 1977 vestigde, ging er echter op simpele wijze aan. Trijnie Smeenge 'liep er niet speciaal voor', maar kwam- niettemin tot 15 kilometer en 280 meter. Hoewel Peter Hameeteman 180 me ter tekort kwamom De Vlieger te onttronen, as zijn prestatie een be wijs dat een atleet onder meer ge schikt omstandigheden ook in zijn eentje in staat moet zijn om een record te verbeteren Vorig jaar bleef Jan van Laarhoven slechts 30 meter van het record verwijderd en ook hij presteerde dat zonder dat er sprake was van een samenwerkende kop groep. Onmiddellijk na de start zet te Hameeteman er doelbewust vaart achter. Bij de eerste doorkomst, na 5 kilometer, lag hij al een minuut voor op recordhouder De Vlieger. Een voorsprong die de Vlissingse atleet met iedere ronde uitbouwde. „Als je een groepje bij elkaar had gehad, zou je het halen", constateerde Ha meeteman „Met deze wind kan je het niet alleen, maar die afstand moet verbeterd kunnen worden, vooral als je samenwerkt Peter Hameeteman. die zich al enige tijd toelegt op de zeer lange afstanden, stond zaterdag op eenzame hoogte Niemand wist hem ook maar le benaderen. De Vlieger Johan de Vlieger, in de Braakman gewoonlijk toch in 'goede doen' zette zijn cyclus van matige presta ties ook hier voort. De eens zo beloftevolle atleet krabbelt maar langzaam naar terug naar zijn vroe gere niveau. (17 Km, 450 m). „Het is bekend dat ik de laatste tijd niet zo in vorm ben. Daarom vind ik het voor vandaag niet slecht. Het is me meegevallen". In ieder geval kan De Vlieger het uurrecord nog een jaar het zijne noemen. Dat het damesredord verbroken zou worden door Trijnie Smeenge lag in de lijn der verwachtingen De Zeeuwse marathonloopster heeft zo veel kilometers in de benen dat het voor haar een 'koud kunstje' was. OOk al omdat het record door de ïntertljd nog zeer jonge Bngit de Nijs niet zo scherp gesteld ws. „Ik heb er niet speciaal voor gelopen", verzekerde Trijnie. „Ik heb een zwa re trainingsweek achter de rug Van daag moest Ik een uur intensief trainen en dat kon ik net zo goed hier doen. Het kan nog makkelijk sneller De uitslagen. 1 Peter Hameeteman Zeel Sp 17 970,2 Johan de Vlieger. Mar 17 450. 3 Sam Polderman Mar 17.225 4 J Wls- senkerke Mar 17 129, 5 Cor Peute Dyn 17 00 6 B. Hendrikse Maassl. 16.850, Ton- ny Stnjdonk RKHAV 165 000. Rinus de Wilde AV 56 16 350. Wim Wolfert Sch -Sp 16 250. Ludie de Visser Terneuzen 16 100, K Reinhout Deltasp 16 100, Henk Hame link Sch Sp 16 000, H van Coeveren. Dames. 1 Tronie Smeenge Dynamo 15.280.2 Come Dekker Terneuzen 13 050 3 Joke v d Kasteele Deltasp 11.730 4 Maria Casperse Deltasp. 11.500 gelouterde Dielis beleefde bijna als een beginneling de finale van het wereldkampioenschap bandstoten. Zwetend, bibberend en bijna huilend viel Dielis na de triomf als een kind zo blij in de armen van zijn supporters. Onder een klaterend applaus. De 700 toeschouwers in de volle Vijfsprong gunden Ludo Dielis best de prolonga tie van zijn wereldtitel. Er was nie mand anders die het verdiende. Ook Wolfgang Zenkner niet. De West duitser was voor de eerste keer in een WK-finale terechtgekomen. Vooral ook tot zijn eigen verwondering. Hij knokte in die eindstrijd met een nooit aflaten de verbetenheid voor zijn kansen op de manier die Westduitsers nu eenmaal typeert. Bij Diehs gierden de zenuwen al vanaf het begin door de nogal eens met pintjes verwende keel. „Echt", aldus een Dielis die zijn stem na afloop maar moeilijk op de normale toonhoogte kon krijgen, „ik ben nog nooit zo geladen en nerveus een finale ingegaan. Ik wilde die titel per se hebben. Vraag me niet waarom. Misschien om mijn seizoen te kunnen bekronen. Ik maak een gewel dig jaar door, had al drie nationale en een Europese titel, ik voelde me gewel dig. In het bandstoten was ik al natio naal en Europees kampioen. Dit ont brak er nog maar aan. Ik wilde de triple". „Maar wat heb ik hier in dit toernooi moeten afzien. Vanaf de partij tegen Christ van der Smissen, zaterdagmid dag. is het begonnen. Ieder duel was een finale op zich. Ik heb er drie gespeeld hier in Rucphen. Drie finale partijen, dat is me nog nooit overko men. Mijn tegenstanders wisten het ook he. Wie Dielis zou verslaan, die was wereldkampioen. Het was afzien en aanklampen. Maar het is gelukt. En nou eerst een pintje pakken". Dielis' zegetocht was dus begonnen met die overwinning op Christ van der Smissen. Op dat moment was het zaterdagmiddag en de ontmoeting tus sen de Belgische en de Nederlandse vedette werd door de meesten. door de biljarters zelf ook. gezien als een voor- uitgespeelde nnale. Een anti-climax dus voor Van der Smissen, die tot en met de vierde ronde door drie overwinningen nog goed in de race zat. Bondsbestuurslid Lou Lensen had er de volgende verklaring voor „Chnst zou veel meer toernooien, Ne derlandse kampioenschappen moeten spelen. Dat doet ie te weinig. Thuis trainen en dan in zo'n groot toernooi terecht komen, dat gaat gegarandeerd fout". Van der Smissen duikelde niet alleen een paar plaatsen, maar kwam ook onder zijn eigen nationaal record toer- nooigemiddelde, terwijl het er zolang naar uitgezien had dat hij dat in Ruc phen zou verbeteren. Maar het WK werd niettemin goed bedeeld met re cords. In de eerste plaats was daar natuurlijk dat wereldrecord partijge middelde, dat geëvenaard werd door Dielis, daarnaast bleek na afloop ook een record toemooigemiddelde te zijn verbeterd. In Murcia twee jaar geleden was dat 7.26, in Rucphen kwam het toemooigemiddelde op 9.25 te liggen. Een moyenne waaraan ook Jan Ar- nouts, die ondanks zijn uiteindelijke bescheiden zesde positie, bijdroeg Van der Smissen (Ned.i 196 13 58 15 07 Dielis (Bel 200 13 91 15.38 Van der Smissen 159 13 60 12 23 Zenkner 200 13 41 15.38 Dielis 200 21 53 9 52 Vierat 189 21 40 9 00 Scherz 200 26 43 7 69 Van der Smissen 137 26 26 5.26 Zenkner 181 24 46 7 54 Dielis 200 24 40 8 33 De einstand is: 1 Dielis 12 119 12 07: 2 Zenkner 10 60 9 25: 3 Kobayashl 8 50 9 11. 4 Vierat865877, SVander Smissen677 11 59: 6 Arnouts 4 54 9.60; 7 Scherz 4 54 7 59. 8 Berardi 4 82 7 42

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 12