Vlissings spel is het aankijken niet waard Bommelsdi BI0 op rozen na zege op Hoofdplaat Tweede achtereenvolgende nederlaag voor HVV: 1-2 Resultaatvoetbal Sluiskil weer winst Breskens weer stap dichter bij promotie PZC/sP°rtkrant 1-2 VERLIES TEGEN NOAD Corn Boys tweede DROMMELS LEKKER HONTENISSE VERSLOEG VOGELWAARDE NA 3-1 OVERWINNING MAANDAG 28 MAART 1983 11 KAATSHEUVEL - Middelburg bleek in Kaatsheuvel tegen Berkdijk weer stuk ken beter te spelen dan thuis gebruikelijk is, maar de ploeg van André Wurth moest wél 5 minuten voor tijd genoegen nemen met een nederlaag: 3-2. De Zeeuwse zondag tweede klasser schoof de schuld van het verlies op rekening van scheidsrechter Maas uit Sint Willebrord, die volgens elftalleider Jan Bostelaar 'veel te tolerant was tegen het geschop en het getrek van de Brabanders en bovendien geheel onterecht een strafschop tegen Middelburg gaf. Met invaller Eric Malcorps op de voorstoppersplaats voor de zieke Gijs Baan ontwikkelde Middelburg een beginoffensief. waaruit Michael Dek na een combina tie van Taco van de Velde en Gerrie Eikenhout de score opende- 0-1 De Zeeuwen waren in de eerste helft duidelijk beter, maar toen laatste man Kees van der Sluis VLISSINGEN - Wisselvalligheid. Dat woord moet Vlissingen-trainer Bert Pentury zo langzamer hand met afgrijzen vervullen. „We kennen nog te veel ups en downs", zei Pentury vorige week na afloop van het gewonnen duel met Middelburg. Gisteren had Vlissingen in de erg belangrijke (degradatie)wedstrijd tegen het Tilburgse Noad een 'down'. Dat resulteerde na een erg matige eerste helft (1-0) en een afgrijselijke slechte tweede helft in 1-2-verlies. Vlissingen manoeuvreerde zichonder het toeziend oog van Gerard en Stoffel Schipper, nog nadrukkelijker in de gevarenzo ne. En dat juist op het moment dat het seizoen de ontknoping nadert. Na de goede wedstrijd tegen Middel burg en vooral de uitstekende eerste helft van Vlissingen in die partij, was het zondagmiddag haast meelijwek kend hoe de ploeg van Bert Pentury te gen Noad na rust als een kip zonder kop over het veld doolde. De machteloos heid straalde er van af. Rob Baljeu en Johnny Livramento. die voor rust nog enig gevaar ontplooiden bleven on zichtbaar. Datzelfde gold voor René Moens, die voor rust weliswaar scoorde, maar daarna in het niets verdween. Op het middenveld zorgden Rob de Nooijer er in de eerste helft voor, dat Vlissingen nog wat inhoud had. De Nooijer zocht Alliance Berkdijk Middelburg Internos WVO Dosko Sluiskil Virtus Vlissingen Haarsteeg NOAD Madese Boys Lewed Boys 16 10 3 3 23 32-13 Philippine 15 6 8 1 20 24-15 Corn Boys 16 6 8 2 20 28-20 Sluis 16 5 8 3 18 18-19 Robur 16 6 5 5 17 16-19 Oostburg 15 6 5 4 17 25-15 Noormannen 18 6 4 6 16 28-25 Volharding 16 4 7 5 15 15-14 Zeelandia 16 5 5 6 15 21-22 Hulsterloo 16 4 6 6 14 22-22 SDO 16 2 7 7 11 11-23 Renesse 16 0 4 12 4 12-45 en vond openingen, zoals dat van een Verder speelde ook Huib Meerman spelbepaler verwacht mag worden, zonder enige overtuiging. Noes Leka- Maar het gebrek aan conditie (militaire tompessy (in de basis in plaats van dienst) brak hem na rust weer op. Hans van de Rafelaar, die vorige week Alliance heeft titel voor het grijpen MIDDELBURG Over veertien da gen kan Alliance in Middelburg kam pioen worden (tijdens het Paasweek einde zijn er geen wedstrijden). Zelf wonnen de leiders met 3-2 van Inter nos en Middelburg werd door Berk dijk met 3-2 verslagen. Berkdijk is nu tweede, op zeven punten. Vlissingen moet zich na de 2-1 thuisnederlaag tegen NOAD nu toch echt zorgen gaan maken. Sluiskil bereikte met een 1-0 zege op Virtus de middenmoot en Haarsteeg pakte een punt van Dosko: 1-1. WVO hield Madese Boys alleen op de laatste plaats: 4-2. 18 10 7 1 27 31-15 18 5 10 3 20 19-17 18 7 5 6 19 31-24 18 6 7 5 19 22-20 18 5 9 4 19 25-22 18 5 8 5 18 25-20 18 7 4 7 18 16-21 18 5 7 6 17 17-21 18 4 8 6 16 21-22 18 4 7 7 15 19-25 18 3 9 6 15 20-28 18 4 5 9 13 23-34 MIDDELBURG De topper Philippi ne - Lewedorpse Boys in de eerste klas van het zondagafdelingsvoetbal werd afgelast. Corn Boys kwam zodoende door een 5-1 winst op Renesse op de gedeelde tweede plaats. Onderaan is het voor Renesse daardoor hopeloos geworden, maar ondanks de 1-1 tegen Sluis ook voor SDO, dat Hulsterloo (verrassende 4-0 winst in Middelburg tegen Zeelandia) en Volharding (1-0 zege op Robur) verder zal uitlopen. SLUISKIL Na de 1-0 overwin ning die Sluiskil gisteren op het Brabantse Virtus behaalde en die vrijwel zeker prolongatie van het tweedeklasserschap inhoudt rijst onwillekeurig de vraag hoe het komt dat de Brabantse clubs hun Zeeuws-VIaamse oppo nent in Sluiskil niet kunnen ver slaan. Evenals tegen Allicanse, enkele weken geleden, kwam de formatie van Han van der Hooft ook nu weer niet in het stuk voor, maar haalde wel de punten bin nen. De Sluiskil-trainer deed het ge makkelijk af: „Resultaatvoetbal. Dat is het enige wat telt". Van der Hooft besefte daarbij dat vooral verdedigend weer bergen werk ver zet moest worden om zover te komen. En het dient gezegd, in dat opzicht kan Sluiskil erg veel. Na een beginfase met enkele kansen voor Sluiskil, trok de Zeeuws- VIaamse ploeg een muur op. Pure noodzaak omdat Virtus zich na het eerste kwartier liet kennen als een equipe die wilde voetballen. Maar het uitblijven van het tastba re resultaat aan Virtus-kant hielp Sluiskil langzamerhand toch wat overeind. Het rommelde weliswaar behoorlijk in de Sluiskil-gelederen, maar Virtus toonde in die fase ook aan dat de afwerking niet bepaald het sterkste punt van de Brabant se ploeg was. Kansen daartoe kwa men er wel. mede omdat Sluiskil vaak teveel op één lijn opereerde. Patrick Wauters raapte de steken die zijn verdedigers lieten vallen echter goed op. Sluiskil moest het van de counter hebben. In eerste instantie miste Paul van der Hooit, steeds verder terugvallend naar een bedenke lijk niveau, een lage voorziet van Jan van de Block, maar kort daar op haalde Peter Zwart wel ver woestend uit toen hij een draaien de inzet van diezelfde De Block loeihard langs Kanters joeg, 1-0. Met nog een uur te gaan was de wedstrijd, naar later zou bijken, op dat moment gespeeld. Sluiskil plooide gemakkelijk terug, moest dat ook wel, en bewees eens te meer dat de verdedigende kwali teit ruimschoots aanwezig is. De stormlopen van Virtus maakten het duel verder eentonig, want verder dan het strafschopgebied van de tegenstander reikten de aanvalsacties zelden. Door de con stante druk leek het daardoor be nauwder dan in het in werkelijk heid was: de muur die Sluiskil de laatste weken opgetrokken heeft, bleef ook nu overeind. Paul van der Hooft had aan alle spanning een eind kunnen maken als hij kort voor tijd. door De Block ideaal in positie gebracht, de simpele kans naar een tweede treffer had omgeboden. Het tekent het verval van de Sluiskil-spits dat hij ook die eenvoudige kans liet liggen. „Waardeloze vent" rie pen de supporters de vroegere vedette toe. Het was trainer Han van der Hooft verder een zorg. Bijlwedstrijd uitgespeeld VLISSINGEN - Liberty 2 heeft gisteren het duel met Vlissingen 8 in de vierde klas van het zondagafdelingsvoetbal met 4-1 gewonnen. Het betrof gisteren het restant van de ontmoeting van vo rig jaar, die halverwege gestaakt werd nadat een Liberty-supporter enkele VHssingers met een bijl te lijf wilde gaan. Bij een 2-0-stand in het voordeel van Liberty 2 werd de wedstrijd toen ge staakt. Gisteren werd de tweede helft in alle gemoedelijkheid afgewerkt. Aan de kant van Vlissingen speelden de be stuursleden Piet Koster en Sjaak van Vlaanderen mee. Overigens heeft de strafcommissie Vlissingen mede schul dig verklaard voor het staken van het duel. De club moet daarom de helft van de extra-kosten voor het uitspelen van de wedstrijd voor zijn rekening nemen. ADVERTENTIE) ZEELANDIA - HULSTERLOO De Middelburgers hadden het voor rust moeten maken, maar de kansen wer den niet benut en zo kon het gebeuren, dat Hulsterloo dankzij Karei van Dam me met een onverdiende 0-1-stand kon gaan rusten. Dat maakten de Zeeuws- Vlamingen na rust ruimschoots goed. Er werd toen hard gewerkt en nadat in de 5e minuut Danny van Akker de stand op 0-2 had gebracht speelde Hulsterloo beter voetbal. Karei van Damme bracht de voorsprong op 0-3 en Gerrie de Smet tenslottte bepaalde de uitslag op de verdiende, maar geflat teerde 0-4. CORN BOYS - RENESSE De Schouwse ploeg was geen partij. Corn Boys speelde veel beter en kwam in enkele minuten, vlak voor rust. op een 2-0 voorsprong door Frank de Meijer en Erwin Faes. Henk van Oosten ver grootte vijf minuten na rust de voor sprong tot 3-0. De Jonge maakte er toen wel 3-1 van, maar een duidelijk sterker Corn Boys kwam gemakkelijk op 5-1 door De Meijer en een strafschop van Van Oosten. SDO - SLUIS De thuisclub faalde in de afwerking. SDO had een licht over wicht, kwam na rust ook op voor sprong, maar moest toch genoegen nemen met 1-1. VOLHARDING - ROBUR Een geüjk- opgaande wedstrijd, weinig kansen en alles wees op een terechte 0-0 uitslag. Tot een kwartier voor tijd Piet de Jonge van 15 meter hard uithaalde: 1-0 Dat is natuurlijk Uw bier! Bier van vroeger voor vandaag. Ambachtelijk gebrouwen naar eeuwenoude traditie sinds 1744. in de 15e minuut in de fout ging, profiteerde Wim Franke er van om de gelijkmaker te scoren. Na een half uur kwam Middelburg opnieuw op voorsprong, toen de doorgebroken Eikenhout John Tahapary bediende en de donkere voetballer scoorde. Middelburg behield na rust een veldoverwieht. Er kwamen ettelijke kansen, maar geen treffers aan Zeeuwse kant. Berkdijk scoorde welEerst werd het via een strafschop 2-2 (Middelburg bestreed de bestraffing fel, toen arbiter Maas meende, dat Johan le Conté in het strafschopgebied een tegenstander omver liep) en vijf minuten voor tijd de overwinningstreffer door Van Dongen- 3-2. Daarmee raakte Middelburg drie punten (thuis bleef het 0-0) kwijt aan deze Brabantse tegenstan der. toch goed speelde) was wel veel in bal bezit, maar hij is niet de man, die Vlis singen kan sturen. Omdat ook Chris Welleman die figuur niet is kwam de ploeg er na rust niet aan te pas tegen een toch niet erg imponerend Noad. Ronald Aarnoutse, Huib Balthazar en Hans de Roover scoorden als enigen een voldoende aan Vlissingse zijde om dat verder ook Ron van Dam nauwe lijks enige inbreng had. Vlissingen moest het hebben van een goede periode een kwartier voor rust. Snelle aanvallen met prima mogelijk heden om te scoren. Daardoor kwam de formatie van Pentury ook op voor sprong. Een pass van Livramento op Baljeu, die op snelheid twee Noad-ver- dedigers uitspeelde en vervolgens de bal voor de voeten van Moens neerleg de. die simpel kon intikken. Voor rust bleef het bij die 1-0, omdat Baljeu. Li vramento en Moens de overige kansen niet konden benutten. Tien minuten na rust kwam Noad op gelijke hoogte door een strafschop van Wil van Turnhout na een dubieus handsgeval in het Vlis singse 16-meter gebied. De wedstrijd was het aankijken in die fase nauwelijks waard. Twee machtelo ze ploegen, die zich beperkten tot wat gerommel. Zeven minuten voor tijd kreeg Vlissingen alsnog de genadeslag te verwerken. Cor Willemen speelde zich vry op de rand van het strafschop gebied en verschalkte Hans de Roover vervolgens met een strak schot in de uiterste hoek: 1-2 Een hoogstanje tijdens het duel Hoofdplaat-Clinge. HOOFDPLAAT Cliuge heeft zondagmiddag' in Hoofdplaat een belangrijke hindernis overwonnen op weg naar de titel. Na een 0-0 ruststand, werd Hoofd plaat in het eerste half uur van de tweede helft op een beslissende achterstand gezet, hetgeen er uiteindelijk in resulteerde dat Hoofdplaat zijn ongeslagen thuisre- cord door een 3-0 nederlaag zag sneuvelen. Koploper Clinge heeft nog een lastige serie van drie uitwedstrijden voor de boeg. voordat de competitie met een thuiswedstrijd wordt besloten. Gisteren toonde de ploeg tegen Hoofdplaat echter een uitstekende vorm en dat resulteerde in een wat ruim uitgevallen 3-0 zege. De basis daarvoor lag wederom op het ijzersterke middenveld, dat voor rust in Fons Comelis en Alex Drumont twee absolute rustbrengers kende. Na een doelpuntloze eerste helft opende Clinge na rust vrij vlot de score. In de 7e minuut deponeerde Nelis de Visser een hoge voorzet bij de tweede paal, waar Fred van Cauteren hoog boven iedereen uittorende met een schitterende kopstoot 0-1 aantekende. Voor Hoofdplaat vormde die tegentreffer de aanleiding tot wat meer aanvallende impulsen, hetgeen in de 13e minuut bijna in de gelijkmaker resulteerde. Stanny Soulimans kopte knap in, maar Frits Haak redde uitstekend. Een afgeslagen corner werd door Boudewijn van Craenen- broeck in de 24e minuut schitterend omgehaald en via de binnenkant van de paal betekende dat 0-2. Hoofd plaat drong daarna fel aan. zag inzetten van Soulimans en Herbert Versluys door paal en lat gekeerd en werd in de 40e minuut definitief geklopt, toen Fred van Caute ren alleen door mocht gaan. De Clinge-spits omspeelde bekwaam de Hoofdplaat-doelman en schoof het leer in het lege doel: 0-3. MIDDELBURG In twee weken tijd zit Clinge plotseling op rozen in de vierde klas H. Zelf won de ploeg nu in Hoofdplaat met 3-0. terwijl HW zijn tweede achtereenvolgende nederlaag leed in Aardenburg: 2-1. Clinge 18 12 6 0 30 44-15 HW'24 18 11 5 2 27 29-13 Hoofdplaat 18 12 2 4 26 32-22 Temeuzen 18 9 4 5 22 22-154 Vogelwaarde 18 7 4 7 18 22-21 Axel 18 5 7 6 17 30-26 Koewacht 18 6 2 10 14 23-24 Biervliet 17 4 5 8 13 14-23 IJzendljke 17 4 5 8 13 14-26 Aardenburg J8 4 5 9 13 22-35 Hontenisse 18 5 1 12 11 16-33 Zld. Sport 18 2 6 10 10 19-34 AARDENBURG - HW De Hulstena ren waren kennelijk de nederlaag thuis tegen Axel nog met te boven. Aarden burg speelde uitstekend en gaf HW geen schijn van kans. Doelman Jos van de Kinderen was gelukkig in prima vorm en voorkwam een grote neder laag voor HW. De thuisclub stond na een kwartier al op 1-0. Een vrije trap van Martin Quataert ging langs de muur. Acht minuten voor rust kwam HW toch gelijk. Doelman Rob de Clerck stompte de bal na een corner, precies voor de voeten van Van de Walle: 1-1. Een fel aandringend Aar denburg na rust. HW had alle moeite In de 20e minut speelde Quataert Van de Kinderen uit en Ene de Cocq scoor de dikverdiend 2-1. HONTENISSE - VOGELWAARDE Een pittige derby, waarin Hontenisse iets meer aanvallend was. ook iets rfieer inzet had en daardoor de kleine winst ook wel verdiende. Spannend bleef de wedstrijd tot de laatste mi nuut. maar doelman George van Dam me sleepte zijn ploeg er in die beslis sende fase doorheen. Harry Kindt had na een kwartier net over geschoten, maar tien minuten voor rust was het wel raak. Jan van Jole zette hoog voor en Guino Buijsrogge kopte binnen: 1 -0. Na de rust daardoor een iets meer aandringend Vogelwaarde, maar dat hield erg gevaarlijke Hontenisse- counters in zich. De thuisclub verprut ste enkele fraaie kansen. Tegen het einde meer pressie van Vogelwaarde. IJZENDUKE - KOEWACHT IJzen- dijke heeft in de tweede helft toegesla gen. De eerste helft ging goed gelijk op, met aan beide kanten enkele kansjes. Rust 0-0. Twintig minuten na rust kopte Rudie de Meijer een hoekschop m (1-0) en zes minuten later stond het al 2-0 door Ronald Boeije. IJzendijke was binnen. Koewacht zag zelfs geen kans om nog op 2-1 te komen, want in de laatste minuut zag Peter Picavet zijn strafschop nog gestopt door Jan Verdonk. BIERVLIET - ZEELAND SPORT De Zeeuws-Vlamingen waren verrast door een snel en aanvallend spelend Zee land Sport. Het kansen benutten blijkt toch het grootste probleem. Biervliet had bovendien geluk, dat het in de eerste minuten al verrassend op 1-0 kwam door een omhaal via de paal van Eddy Doens. Acht minuten voor rust werd het 1-1. toen de debuterende B-junior Arnold Koolwijk succes had. Zeeland Sport bleef ook. na rust beter spelen. Veel kansen werden gemist, maar het succes leek dan vijf minuten voor tijd toch te komen. Rudi van de Weele werd gevloerd, maar de straf schop van Peter Steenbakkers ging meters naast! Biervliet bleef overeind. BRESKENS De tweede klas is voor Breskens een flinke stap dichterbij gekomen. Zondagmiddag versloeg de ploeg van trainer Piet de Winde naaste concurrent Steenbergen met 3-1. Door het gelijke spel van Steen tegen RCS is de voorsprong weer een punt opgelopen. De thuisploeg begon erg gespannen tegen een keihard werkende Brabantse ploeg, die zeker in de eerste helft de slag op het middenveld won. Amper vijf minuten gespeeld ontsnapten de Bressiaanders aan een achterstand. Con de Groot mocht even buiten het strafschopgebied een vrije trap nemen. Handig draaide hij de bal om de muur en een kansloze Rob Gruben zag de bal MIDDELBURG - Door de 1-1 van Steen tegen RCS en de knappe eigen 3-1 winst tegen Steenbergen is de positie van Breskens in de derde klas D er weer beter op geworden. Onderaan roeren de staartclubs zich danig. Jong Ambon kwam tot een 2-0 winst tegen Zierikzee, Ria haalde bij RCS een 2-2 en Divo pakte een punt van Goes: 0-0. Spanning genoeg dus nog rond de beide degradatieplaatsen. Roosendaal won met 2-1 van Gastel. Breskens Steen Steenbergen SC Gastel Goes Roosendaal Zierikzee DIVO Steen - RCS 6 16 13-17 7 14 25-33 9 11 19-28 6 10 10 20-39 18 10 6 2 26 35-24 17 8 6 3 22 26-22 18 9 4 5 22 27-21 18 5 10 3 20 29-20 18 7 4 7 18 29-27 18 7 4 7 18 23-22 18 6 5 7 17 32-23 17 5 6 6 16 23-25 Een teleurstellend Steen kon de Sou burgers niet afstoppen RCS speelde een van de betere wedstrijden, veel inzet, maar ook goed voetbal, terwijl achterin doelmnan Dijkhuizen weer excelleerde. Rust: 0-0. Hoe de malaise- toch nog in positieve zin leek om te slaan bleek in de 20e minuut. Onver diend kwam Steen op voorsprong. Maar dan wel dankzij Kees. de Nooijer. die miskopte en zijn eigen doelman passeerde 1-0. Nog meer druk toen van RCS en volledig verdiend werd het eindelijk door Ronnie Krocké 1-1 Jong Ambon - Zierikzee Een overwicht van Jong Ambon resul teerde na 28 minuten in 1-0. Frank Tuankotta passeerde tier verdedigers en liet -Ronals Lievense tot slot ook kansloos. De tweede helft waren de rollen omgedraaid. Jong Ambon moest met de rug tegen de muur tegen het einde, maar nu sloeg de counter toe. John Tuankotta werd bij de benen gepakt door Lievense bij een uitval en Joes Siwabessy benutte de strafschop. Zierikzee zag (ondanks kansen voor Verkaart en Jan Leen Boot) geen kans nog iets terug te doen. BSC - Ria Degradatievoetbal aan beide kanten. De wedstrijd zelf was matig. Positief was de inzet en wilskracht van Ria. dat een ongemotiveerd BSC in de eerste helft naar een 0-2 achterstand speelde. Een handsbal van Van de Boom lever de een strafschop op. die Egbert Aude- naerd benutte <0-1» en vier minuten voor rust haalde Geert Jan Mechelink verrassend uit: 0-2. Pech voor de Zeeuwsvlamingen, dat het op slag van rust 1-2 werd Van der Sande werkte een listig genomen vrije trap van Her mes in het doel. BSC kwam na rust beter uit de startblokken. Na een kwar tier was doelman De Guchtenaere nog knap meester op een inzet van Rini Balemans. maai- uit de hoekschop van Perdaems zorgde Brusselers toch voor 2-2. BSC kreeg in de slotfase nog wel DIVO -Goes In de beginfase leek het even fout te gaan voor de Goesenaren, enkele hoek schoppen zorgden voor het nodige ge vaar. maar later hielden de ploegen elkaar volledig in evenwicht. Direct na de rust kende Goes zo'n opleving, maar doelman Van de Wege bleek met te passeren- Vlak voor tijd hadden de Goesenaren nog even geluk. Tot twee maal toe werd een inzet (van Hulsthof en Van Aalst) van de lijn gehaald, maar verdiend was dat wel, want een win naar had dit overigens best aardige duel niet verdiend; 0-0. via de kruising weer terug in het veld springen. In de tiende minuut was het wel raak. al waren de rollen nu omge keerd. Bram van de Broecke ontving de bal binnen het strafschopgebied. Voor hij er wat mee kon doen. werkte Ad de Jong hem tegen de grond. De uitstekend leidende scheidsrechter De Koster wees gedecideerd naar de stip, waarna Robbie de Muijnck keeper Mo lenaars naar de verkeerde hoek stuur de: 1-0. Bert de Ron scoorde uit een strafschop vlak voor rust de gelijkma ker. Steenbergen dankte de strafschop pen aan een overtreding van Rob Gui- ter op de doorgebroken Con de Groot. In de tweede helft had Breskens het voordeel van de wind en hier zou het al snel van profiteren. Steenbergen doelman Mark Molenaars tastte na twee minuten spelen volledig mis bij een uittrap van Rob Gruben. Bram van de Broecke had de bal maar in het verlaten doel te tikken. Door deze snel verkregen voorsprong kreeg het talrijke publiek weer hetzelf de spelbeeld als voor de rust te zien. Steenbergen drong Breskens terug op de eigen speelhelft. maar kon geen echte vuist maken om het de thuis ploeg erg lastig te maken. De uitvallen van de Zeeuwse ploeg waren veel ge vaarlijker. Eén van deze uitvallen zou dan ook resulteren in de beslissende treffer. Een mooi opgezette aanval werd acht minuten voor tijd afgerond door de altijd aanwezige Milco van der Hooft: 3-1. Steenbergen, onder aanvoe ring van de onbetwiste uitblinker Ray Antoon, moest zich gewonnen geven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 11