Bijdrage van waterschap aan boulevard Vlissingen onzeker Sluiskil met post naar nieuw kantoor Wissel Zeeuws- Vlaanderen PZC/streek Flinke schade door windhoos Vlissingen ZATERDAG 26 MAART 1983 THOLEN - Operatief ingrijpen in het ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom heeft vorige week de Thoolse mevrouw J. Moerland van Iwaarden verlost van een stuk naald uit haar voet dat daar al tien jaar in zat. Eigenlijk had ze al die jaren pijn in die voet, maar niemand dacht dat het om een stuk naald (van enkele centimeters) zou gaan. Als moeder van elf kinderen, acht meisjes en drie jongens, maakte ze lange dagen. Maar een paar weken geleden, toen ze met één van haar dochters op vakantie was in Loohorst, kon ze eigenlijk niet meer lopen van de pijn. Haar dochter stond erop dat ze naar de dokter zou gaan. Pas toen er foto's waren gemaakt, werd duidelijk wat de oorzaak van de pijn was het stuk naald dat daar vermoedelijk zo'n tien jaar geleden in terecht Is gekomen toen mevrouw Moerland op de overloop aan het werk was. De operatie in Lievensberg is vlot verlopen en mevrouw Moerland heeft het stuk naald meegekregen Mevrouw Moerland „Je voelt dat er in is gesneden, maar of het echt over is. moet nog blyken...' TELEXBERICHT WEKT VERBAZING GEMEENTERAAD VLISSINGEN - De gemeenteraad van Vlissingen heeft vrijdagmiddag, inclusief het college van b en w, met verbazing gereageerd op een telexbericht van het dagelijks bestuur van het Waterschap Walcheren, waarin deze stelt zich nog niet te hebben uitgesproken over de financiële bijdrage voor de herinrichting van de boulevards, na de uitvoering van de zeeweringswerken. Waarnemend dijkgraaf A. Bosselaar stelt verder, dat het bedrag van in to taal ruim 1.6 miljoen gulden het dage lijks bestuur van het waterschap veel te hoog voorkomt en in navolging van het telexbericht nog een brief over dit on derwerp te zullen versturen. Alle fracties in de gemeenteraad van Vlissingen wilden duidelijkheid van het college van b en w over de bijdrage van het waterschap in de herinrichtings kosten en wat is toegezegd. Daarnaast had men ook moeite met de forse over schrijding van het eerste krediet van bijna 2,4 miljoen gulden, dat in januari 1981 is verleend. De totale kosten blij ken nu namelijk bijna 4,4 miljoen gul den te bedragen, waarvan 418.000 gul den voor rekening komt van de ge meente Vlissingen én bijna 1,6 miljoen gulden kan worden opgevangen door subsidies. De Vlissingse wethouders D. J. P. Brui- nooge (PvdA) van welzijn en werkgele genheid en mg G. J. A. M. Adan (CDA) van financiën zeiden beiden ook verrast te zijn door het telexbericht van het wa terschap. Wethouder Bruinooge stelde het waterschap overigens ook voor een groot deel verantwoordelijk voor de for se overschrijding van het oorspronkelij ke krediet Dat is volgens hem namelijk in 1981 tot stand gekomen onder forse druk van het waterschap, dat dit kre diet volgens hem vastgesteld wilde Lezing over voettocht voorNRV Zeeland MIDDELBURG De afdeling Zeeland van de Nederlandse Reisvereniging (NRV) hield een bijeenkomst in 'De Schakel' in Middelburg, waar de heer L. Slagboom uit Vlissingen een lezing hield over een voettocht door de Ita liaanse Alpen, onder de titel 'Witte sneeuw - Zwarte sneeuw'. Hij besteedde daarbij ruime aandacht aan de voorbe reidingen, die zo'n zes maanden in be slag namen. Uiteindelijk ging men met zeven personen op pad, waarbij niet al leen de 'witte sneeuw' van de overweldi gende natuur ter sprake kwam, maar ook de 'zwarte sneeuw' van de afzonde ring. het op elkaar aangewezen zijn en het improviseren tijdens de tocht zon der enig contact met de buitenwereld. zien, voor zou worden begonnen met de werken aan de zeewering. Hij voegde daar overigens aan toe ook zelf het boe tekleed te willen aantrekken. „Ook wij hebben de moeilijkheids graad onderschat. De boulevard is na melijk een zeewering en dat brengt specifieke problemen mee", zei hij. De wethouder vertelde de problemen met rijkswaterstaat over de Boulevard De Ruyter nog tamelijk snel te hebben overwonnen. „Maar met het waterschap hebben wjj Feestelijke rommelmarkt in Kloosterzande KLOOSTERZANDE Omdat het de- tiende keer is en omdat Showband| Kloortje tien jaar bestaat krijgt de; rommelmarkt, die vandaag, zaterdag,. Bij deze lezing werden dia's vertoond en en morgen wordt gehouden, een. er waren uitrustingsstukken en folders feestelijk tintje. Als extra jubileum-j uitgestald. Van de gelegenheid om vra gen te stellen, maakten velen gebruik. ST.-ANN ALAND Dorpshuis, 14-17 uur: hobbytentoonstelling GOES Prins van Oranje. 20 uur: 'Een haai voor de boeg', door toneelver. Kunstvrienden. t Beest. 21.30 uur- optreden new- waveformatie Tecnoville. HULST St.-Liduinaziekenhuis. 13- 16.30 en 20-21 uur: uitzending radio Nightingale MIDDELBURG Gasthuis, 10-12 en 17-18.30 uur: uitzending Rawa. Kuiperspoort. 21 uur: 'Leer om leer', door theatergroep Trezoor. Midgard, 21 uur: dichtersavond. OOSTBURG St.- Antoniusziekenhuis - verpleeghuis De Stelle, 9.30-11.30 uur uitzending radio Delta. TERNEUZEN Zuidlandtheater. 20 uur: Seth Gaaikema in 't Laatste zaaltje met gezond verstand' Porgy Bess, 21 uur: optreden rock formatie 'Grand Cru' VLISSINGEN Bethesda-St- Josephziekenhuis, 10-12 en 17-18.30 uur: uitzending Rawa. Open Hof. 10-16 uur: hobbytentoon stelling. Vismijn, 14.30 uur: poppentheater Wil lem Parcival. De Piek, 21 uur. optreden Mekanik Kommando. WESTKAPELLE N.-H. Kerk, 19.30 uur: zangavond. ZIERIKZEE Concertzaal, 14 uur: optreden Bassie en Adriaan. ZONDAG HOOFDPLAAT 'Slijkplaat'. 19.30 uur concert door muziekver. 'Oefening baart kunst' HOOGELANDE Kapel van St.- Maarten, 14 30 uur: lezing door drs. Peddemos over 'Een archeologische reis door Nederland'. HULST St.-Liduinaziekenhuis, 15.50-17 uur: uitzending radio Nightin gale. WESTKAPELLE De Hooizolder, 16 uur: optreden Sharon Redd. ZOUTELANDE Royal, 15 uur: optre den hardrockgroep 'Black Widow'. FILMVOORSTELLING BERGEN OP ZOOM Roxy I. zat 18.45 en 21 15 uur en zon. 14,16.15,18.45 en 21 15 u'ur: De vierde man, 16 jr.zat. 23.30 uur: Ontembare meisjes. 18 jr.. Roxy II. zat. 19 en 21.30 en zon 14. 16 30, 19 en 21 30 uur: The nightporter, 16 jr. Cinem'Actueel I en II. zat. en zon. 14, 16.30, 19 en 21.30 uur: Tootsie, 12 jr. Cinem'Actueel III. zat. en zon 14 en 16.30 uur: Als je begrijpt wat ik bedoel, a.l.; 19 en 21.30 uur: Charlotte, a.l. GOES Grand, zat. 19 en 21 30 en zon. 14, 19 en 21.30 uur: E.T., a l 't Beest, 15 uur The nightporter iHULST De Koning van Engeland, zat. 15 en 18.45 en zon. 13.45 en 16 15 uur. Annie, a.l.; zat. 15 en zon. 13 45 en 16.15 uur Als je begrijpt wat ik bedoel, a! zat. 18.45 en 21.15 uur en zon. 16.15, 18.45 en 21.15 uur: De vierde man, 16 jr zat. en zon. 18 45 en 21.15 uur: De zwarte ruiter, a.l.; zat. 21.15 en zon. 21 uur Reds, a.l.; zat. 21.15 en zon. 13.45, 16.15,18.45 en 21.15 uur: De vlaschaard. 16 jr.; zat. 18.45 en 23 15 en zon. 14.30 en 18.45 uur Teenager in love. 18 jr. MIDDELBURG City. zat. 19 en zon 14 en 19 uur. Annie, a.l.; zat. en zon. •21.00 uur Poltergeist, a.l. OOSTBURG Ledel, zat. 14 en 19 15 en zon. 14 en 20 uur: Annie, a.l.; zat. 21.30 uur en zon, 16.30 uur: Love hotel, 18 jr. TERNEUZEN Luxor, zat. 19.30 en 21.45 uur en zon 16.18.45 en 21.15 uur. De vierde man. 16 jr.; zat. 14 en 19.30 en zon. 16 uur: Annie. a.L; zat. 21.45 en zon. 21.15 uur: Game of death. 12 jr.; zat. 14 en zon. 13.40 uur: Bugs Bunny, ai.; zon. 18.45 uur: De zwarte ruiter, a 1. VLISSINGEN Alhambra I. zat. en zon. 19 en 21.30 uur: De vierde man, 16 jr.; zon. 14 uur Als je begrijpt wat ik bedoel, a.l.; Alharhbra II, zat. en zon 19 en 21.30 uur: De rechter- en linkerhand van de duivel, a.l.; zon. 14 uur: Sjors en Sjimmie en het zwaard van Krijn, a.l. TENTOONSTELLINGEN AXEL Galerie Bellemans, zat. 10-18 uur: textiele objekten van Annie Ble- wanus (Urn 2/5). Kindergalerij zat. 10-18 uur: illustraties uit kinderboeken van Annemiek Bors- boom. BERGEN OP ZOOM Markiezenhof. 14-17 uur: Werken George Minne (tm 16/4). BRESKENS - v.m. Wlt- Gelekruisgebouw, zat 10-12 uur: Fos sielen, mineralen en curiosa van Jan Goethals. BRUINISSE Visserij- en oorlogsmu seum, geopend zat. van 14-16 uur. DOMBURG Biologisch museum, 10- 17 uur: 'De natuur in Zeeland' GOES Museum, zat. 10-12 en 13.30-17 uur: 'Aanwinsten 1982' (fm 26/3). HEILLE Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur, zon 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. HULST Galerie Van Geyt, 9-12 en 14-17 uur en zon 14-17 uur: werken van 12 Haagse kunstenaars (t'm 4 4). MIDDELBURG Zeeuws Kunste naarscentrum. zat. 10-16 uur: 'Projek- ties' en Sjoerd Bijlsma (t'm 7/4). Galerie 'Roelant', zat. 11-17,30 uur: grafisch werk van Rob Clous (t m 17/4) Vleeshal, 13-17 uur en zon. 14-17 uur: schilderijen van Eindhovene kunste naars (t'm 10/4). Ambachtencentrum Demerary, zat. 9- 17 uur: Diverse ambachten en exposi ties. St.-Janstraat 41, zat. 14-17 uur: Touw- plastieken van Anneke Ruimschotel. Antiquitës B. Witte, zat. 10-18 uur: werken van Anton Beijsens (tm 28 3) TERNEUZEN - Museum, zat. 11-21 uur: werken klassieke Nederlandse kunstenaars (tm 26 3i. De Branding, zat. 10-21 uur: Aqua riums (t'm 2/4). VLISSINGEN Museum, zat 13-17 uur: 'Zicht op schrift', de geschiedenis van het schrift en boekdrukkunst (tm 16/4). Gevangenistoren, vanaf 17 00 uur Werken Wilfried van den Boom (tm 4/4). Reptielenzoo 'Iguana', 10-12 30 en 14- 17.30 uur en zon 14-17.30 uur. Exposi tie levende reptielen, amfibieën en In- sekten YERSEKE Atelier Dam Twee, zat 10-18 uur: Schaal- en schelpdieren en werken diverse kunstenaars. IJZENDIJKE Museum, zat. en zon 14-17 uur: 'Stamboomonderzoek'. HULPCENTRA Noord-en Midden-Zeeland-Goes, tel 01100- 14444 look voor inilieuklachten i Zeeuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance) Telefonische hulpdienst Zeeland, tel 01180- 15551. dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel 01180-36251. van 10.00-24 00 uur - weekends van 20 00-24.00 uur Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar Nederlandse Hartstichting, tel. 070-600555. Te bereiken op kantoordagen van 12-17 uur. Orpheus-werkgroep huwelijk en homofilie, tel. 01184-72161 prijzen zullen een dames- en een he-, renfiets met het rad-van-avontuurt worden verloot. Op de fancy-fair zijn. veel extra prijzen te winnen. De grote, hoeveelheid spullen die afgelopen za terdag zijn opgehaald, zullen uiige-, stald worden in clubgebouw Kloortje in de Emmastraal en in de daaraan, verbonden tent. Behalve antiquiteiten en curiosa is er ook een grote hoeveelheid meubilair, huishoudelijke artikelen, boeken, ge bruiksvoorwerpen en snuisterijen. Ook wordt een aantal fancy-fair-standjes ingericht en zal het rad van avontuur twee dagen draalen. Zondagavond om 19.30 uur wordt de uitslag bekend gemaakt van de grote loterij, waarbij als hoofdprijs een draagbare t v. te winnen is. Er zullen broodjes, wafels en verschillende dranken te verkrijgen zijn. Het evenement in clubgebouw Kloortje zal beide dagen geopend zijn van 10.00 tot 22.00 uur. Bezuinigingen in gemeente Hulst HULST Als gevolg van een zetfout in het artikel over de ophanden zijnde bezuinigingen m de gemeente Hulst is in de PZC van vrijdag ten onrechte de indruk gewekt dat het functioneren van de Hulster gemeentesecretaris J. F van Denderen kritisch bezien moet worden. In de nota van het college van burgemeester en wethouders aan de raad - stond echter dat de staf het functioneren van de buitendienst en de gemeentesecretarie, dus de gemeente lijke administratieve diensten, een goed onder de loep moet nemen, zodat er geen efficiëntere en dus goedkopere werkwijze van het gemeentelijk appa raat bereikt kan worden. Fancy-fair bij 'Jeugdbelang' IJZENDIJKE - Wethouder J Thomaes van Oostburg opent vandaag (zater dag) om vier uur de fancy-fair van de drumband 'Jeugdbelang'in IJzendijke. De fancy-fair wordt gehouden m het jeugdgebouw aan de Koninginne straat. Er zijn tal van attracties, waar onder een schiettent, pieken, sjoelen en een cavia-bak. Zaterdagavond om acht uur verzorgt de illusionist professor Sarkos een optreden. Zondagmiddag om één uur is er een optreden van de Showgirls van 'Jeugdbelang'. Tijdens de fancy-fair wordt ook een rommel markt gehouden. Zaterdagochtend gaan leden van 'Jeugdbelang' rond met wafels. tot in den treure moeten onderhande len", aldus wethouder Bruinooge. Hij voegde daaraan toe zelfs nog steeds geen overeenstemming te hebben over verkooppunten, zoals kiosken op de boulevard. ..Daarom is de aanvraag van dit aanvullend krediet zo laat. Een moeilijkheidsgraad als dit heb ik nog nooit ervaren in mijn loopbaan als wet houder". aldus Bruinooge Hij stelde verder m de ambtelijke sfeer met het waterschap te hebben onder handeld over een bijdrage in de henn- richtingskosten en uit dat overleg de indruk te hebben gekregen, dat de vor dering van de gemeente een 'reële zaak' was. „Ik ben dan ook verbaasd, dat het waterschap heeft gemeend zo te heb ben moeten reageren", zei de wethou der Hij stelde verder dat een bestek is gemaakt voor de herinrichting van de boulevard in sobere uitvoering en dat nooit bezwaren van het waterschap op onderdelen zijn gehoord. Ook wethouder Adan zei verbaasd te zijn over het telexbericht, gezien de 'reële afspraken" die volgens hem zijn gemaakt in het ambtelijk overleg met het waterschap „Als wij hen daarin niet meer kunnen vertrouwen heeft overleg geen enkele zin meer", meende hij. De wethouder erkende overigens, dat zo snel moge lijk zekerheid moet komen over de bij drage van het waterschap. Bewoners verzamelen handtekeningen voor snelle herbestrating Ridderstraat Sluis SLUIS - De herbestrating van de Rid derstraat in Sluis zal pas na de afron ding van de herinrichting van het cen trum uitgevoerd worden. Aan protes ten van de bewoners van de Ridder straat die vinden dat de werkzaamhe den aan hun straat veel te lang op zich laten wachten wordt niet tegemoet ge komen. Donderdagmorgen boden af gevaardigden van de straatbewoners tachtig handtekeningen aan. Burgemeester Asselbergs maakte hen duidelijk dat dit om verkeerstechni sche redenen onmogelijk is om hun ver zoek in te willigen. Wel zegde hij toe dat na pasen de ergste putten gedempt zou den worden. Ook zal de rijkspolitie op verzoek van de gemeente nagaan of het niet mogelijk is een maximum advies- snelheid van dertig kilometer per uur in te voeren voor de Ridderstraat. De burgemeester gaf toe dat het college zich vergist had door aanvankelijk toe te zeggen dat de werkzaamheden in het centrum tegelijkertijd uitgevoerd kon den worden met de Ridderstraat. Begin januari 1983 komt de straat nu aan de beurt. 13 De Windhoos sloeg een gat in het dak aan de achterzijde van fotozaak Verschoore in Vlissingen VLISSINGEN - Een windhoos heeft vrijdagavond met name in Vlissingen nogal wat schade aangericht aan verschillende panden in de St. Jacobsstraat en Hen drikstraat. De ongekende windstoot, die volgens het KNMI een orkaankracht had van 12 beaufort, wat neerkomt op een windsnelheid van bijna 120 km per uur. deed zich voor rond halfnegen. Zowel in de St. Jacobsstraat als in de Hen drikstraat zijn bij verschillende winkels en woningen dakpannen weggeslagen en ontstonden gaten in de daken. Raadscommissie Sas van Gent 'naar de film' SAS VAN GENT - De raadscom missie voor openbare werken van Sas van Gent pikt maandagavond een filmpje. De rolprent wordt, ng afloop van de normale commissie vergadering. vertoond door de fir ma Esbroek uit Westdorpe. Onder werp: de bedrijfsmogelijkheden Maar eerst houdt de commissie zich bezig met zaken als de riole ring in Zandstraat, de egalisatie van de voormalige vuilstortplaats in Westdorpe, de aanleg van eer fietscrossbaan in Philippine en de reorganisatie van de buitendienst De commissievergadering begini om zeven uur 's avonds. Bij de fotozaak Verschoore werd aan de achterzijde aan de Vrouwenstraat een gat in het dak geslagen van ongeveer vier bij vijf meter Ook bij de panden van de handel in elektrische apparaten Meulmeester en van de opticien Groe- neveld gingen de pannen er af, waarbij gaten in de daken vielen. De Vlissingse brandweer had bijna anderhalf uur no dig om de gaten provisorisch te dichten en de pannen weer op de daken te plaat sen. Van een woning op de hoek Hendrik- straat-Emmastraat werden rond dezelf- College van b en w Kloosterzande: geen subsidie voor zwakzinnigenzorg KLOOSTERZANDE - Als het aan het college van burgemeester en wethou ders van Hontenisse ligt, krijgt het re gionaal overleg zwakzinnigenzorg geen subsidie. Het ROZ vraagt voor de realisatie van een tentoonstelling, die het publiek moet informeren over zwakzinnigheid, een bedrag van 5200 gulden, dat door de Zeeuws-Vlaamse gemeenten tesamen opgebracht zou moeten worden. Voor Hontenisse zou dat ruwweg betekenen een bijdrage van 450 gulden, B en w vin den echter dat het verlenen van finan ciële steun geen gemeentelijke taak is, doch een taak van de in het overlegor gaan deelnemende groeperingen, die in Zeeuwsch-Vlaanderen zijn betrokken bij de zorg voor geestelijk gehandicap ten. Het voorstel wordt eerst behandeld in de financiële commissie die woens dag wordt gehouden in Kloosterzande in de commissiekamer tegenover het gemeentehuis, aanvang 15.00 uur. Iz. Bertou wint hengelwedstrijd 'De Wielingen' C ADZ AND Iz. Bertou heeft de eerste wedstrijd van het seizoen van ue zee- hengelsportvereniging 'De Wielingen' uit Cadzand gewonnen. Hij sloeg 560 gram vis aan de haak. Er waren 51 deelnemers, van wie er 28 in totaal 6765 gram vis wisten te verschalken. De verdere uitslag: 2 C. Riemens. 3 St. Maas. 4 Jac. van Hee en 5 M. van Steenberghe de tijd van de zijkant van het dak de pannen weggeslagen. Bij enkele andere woningen in de straat bleef de schade beperkt tot enkele losgeschoten dak pannen. hl de sloot Ook in andere delen van de provincie werd hinder ondervonden van de noordwesterstorm, die gepaard ging met windstoten, een striemende regen en onweer. In Oud-Vossemeer werden enkele bomen ontworteld aan de Le- guitsedijk. In Rilland belandde langs rijksweg 58 een auto in de sloot. In Cadzand werd een 19-jarige Duitse automobilist met zijn auto door een rukwind de Ringdijk afgeblazen en op zijn kop in de sloot geworpen. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Een woordvoerder van het KNMI weet de hevige windstoot vrijdagavond aan „een koudefront-passage". het gevolg van een scherpe temperatuurdaling, waarbij een windsnelheid werd geme ten van 64 knopen, bijna 120 kilometer per uur. De noordwesterstorm zal ook vandaag nog voor de nodige buien zorgen. Docentenconcert Muziekschool KLOOSTERZANE De leerkrachten van dce Zeeuwse Muziekschool Oost- Zceuwsch-Vlaanderen geven morgen, zondag, een docentenconcert in het sfeervolle historische kerkgebouw van de Nederlands Hervormde Ge meente in Kloosterzande. Het is lang zamerhand binnen de muziekschool een traditie geworden een concert verzorgen. Dit concert is niet uitslui tend toegankelijk voor ouders van leerlingen van de school, maar voor alle belangstellenden. Te horen zijn een dwarsfluittrio, be staande uit de heren L. Lapauw. Chr. Thienpont en H. Verstuyft. Zy spelen een suite van de Franse componist Cas terede De sopraan S. van Prooijen brengt, begeleid door J. Verpoorten op piano, enkele Schubertliederen ten ge hore. Van de hedendaagse componist John Turner vertolkt blokfluittiste He- leen Jonker 'Four Diversions'. Zij wordt daarbij begeleid door pianist E. Neve, die ook solistisch is te beluisteren in werk van Godard. Saxofonist G. Goet hals speelt samen met pianist F. van Landeghem een eigentijds werk van Ronald Binge. Het docentenconcert be gint om 13.00 uur. In de avonduren kwamen veel imooners van Sluiskil een kijkje n nieuwe postkantoor- SLUISKIL - Donderdagmiddag open de burgemeester C. Ockeloen van Ter- neuzen het nieuwe postkantoor van Sluiskil. Met een druk op de knop van de automatische deuropening ver richtte de burgemeester de officiële openingshandeling. Het bij de deur be vestigde postpakket waarin enkele fo tografie-boekjes en uit de roulatie ge nomen centen zalen mocht de buige- meester houden. Tijdens een drukbe zochte openingsreceptie complimen teerde Ockeloen dc PTT met dit nieu we gebouw. Ook sprak hij er zijn voldoening over uit dat de hele bouw door Oost-Zeeuws- Vlaamse bedrijven was uitgevoerd. „Ik ben blij dat we dit soort werk in Zeeuwsch-Vlaanderen kunnen houden. Het afgelopen jaar is het aantal werklo zen in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen met vijftig procent gestegen Daarmee zit ten we nu boven het landelijk gemiddel de", aldus de burgemeester Hoewel hij zeer tevreden was over het marktberichten functioneren van de PTT vroeg Ocke loen zich af of het nu eindelijk niet eens mogelijk zou zijn om voor heel Zeeuwsch-Vlaanderen een kengetal in te voeren. Voor de onderlinge commu nicatie zou dat veel beter zijn. meende de burgemeester De directeur van het postdistrict Zee land en West-Brabant J. L. de Wild schetste in zijn toespraak de geschiede nis van het postkantoor van Sluiskil. Het vorige gebouw stond er sinds 1888 en had het dus bijna honderd jaar uitge houden De Wild noemde Zeeuwsch- Vlaanderen op het postgebied een voor uitstrevende regio. Zo zou het afhalen en brengen van formulieren van het ge meentelijk administratief kantoor uit Goes weer een nieuwigheid zijn die nog nergens anders ingevoerd was. Met dit postkantoor heeft Temeuzen zijn derde nieuwe kantoor binnen zeven jaar. 's Avonds was liet gebouw geopend zo dat belangstellenden een kijkje kon den nemen. Aardappeltermijnmarkt Datum 253 binqe 50 mm opu\: april" laten 1920: bieden 1900; slot 1910: november: laten 2450, bieden 2400; slot 2400: mei laten 1960; bieden 1950. slot 1960. Stemming april: prijs houdend, november, kalm. mei: prijshou dend, openstaande posities april: min 83 is geworden 895; november: 219; mei: plus 63 is geworden 2343. Omzet april, hoogste prijs: 1920; laagste prijs 1870: laatste zaken 5x1910, mei hoogste prijs 1980, laagste prijs 1900. laatste zaken 4x1960. Dag april 99; mei: 89. week april 319. me): 438 Datum 25-3 bintje 35-50 mm opw april" laten 1450, bieden 1350. slot 1350. stemming april kalm; openstaande postues april: min 7 is geworden 27 Dag: april: 5x1360; 2x1350. week april. 70 Coöperatieve tuinbouwveiling 'Walcheren' B A. te Middelburg, marktbericht van vrij dag 25 maart 1983. Aardappelen: bintje bd 18-23: gr 9-17 dr 12. kr 34-37; koopm. blauwe gr 40-42; dr 19: pipo gr 25. Appelen: golden delicious II: 8090 56-74. 70'80 47-72: 65 70 43-59. 60 70 38: rode goudreinette n 80/90 85; 7080 81; karmijn 11 80/90 94; 70/80 105, 60/70 53: Winston II: 65 70 47-50. 60/65 33-35: peren: st. Rémy II: 80 90 54. 70/80 47-61; 60/70 43-63. kastomater, AI 563; BI 601. bloemen" narcissen 102. Groen ten: gl. andijvie 127-190: gl. spinazie 153-188; glassla 132/-48-53.25/- 37-45. II30 - 33:20- 26; boerenkool n 47-75. rode kool A 24-39: B 10-14: witte kool A 19-28; B 9-12: savooyekool A 60-75; breekpeen 9-24. prei A 46-71. B 46; uien bo 35-41; gx9-20. dr 5. schoon 54; kroten kg 8-21. rabarber 129-131. koolrapen kg 12; knolsel. kg 8-11; bosselderij 44-45; bruine bonen kg 114; spruiten schoon 168: AH 59-89. Bil 37: DH 59-135 EII 151. DEII 151-210. UI 35-59: witlof" All 225-262. Bil 137-187. A/B II 181-194; III 97-162. stek 113: komkommers H: 6176 110: 51 61 100 41 51 79; 3641 55; 31/36 58-67; 2631 55; wrnier- bloemkool U: 6 280. 3 141-157: 10 113-116:12 93: winterbloemkool m: 8 73: 10 67 Eerste aangevoerde winterbloemkool. 270 stuks. De eerste winterbloemkool werd aangevoerd door- M. Harthoom uit Vlissingen en A. Melse uit Vrouwenpolder. Vanar 28 maart dne keer veiling op maandag, woensdag en vrijdag. Mark Froment (13) koningsschutter van Winnetou' SLUISKIL De 13-jarige Mark Fro ment uit Zelzate is koning geworden van de karabijnschuttersclub 'jVinne- tou' in Sluiskil. Hij behaalde die titel eerder in het Belgische Moerbeke. De koningsschieting in café Dallinga was een spannende aangelegenheid. Kandidaten Ans van Puyvelde. Jan Breepoel, Alex Froment en Johan Neyt vielen af. Uiteindelijk bleven Boude- wijn de Waal en mark Froment over. Ze waren goed voor twee vogels. Mark zou de trofee in de wacht slepen. Na een feestelijke maaltijd volgden nog twee schieüngen. De uitslag van de eerste" top Ans van Puyvelde: linkerzijvogel Mar Froment; rech ter zij vogel Mark Froment. rechter zij vogel: Piet van Puyvelde. meeste vogels (4): Ans van Puyvelde. De tweede schleting" top Ans van Puyvelde; linker zij vogel; Patrick van Damme; rechter zijvogel". Mark Froment. Meeste vogels (belden 3) Alex Froment en Patrick vanDamme. Karabijnclub winne- tou' houdt zaterdag 16 april om 19.30 uur opnieuw een schieting by Dallinga Leerlingen doen mee aan kweekwedstrijd van 'Ter Schorre' TERNEUZEN - Afgelopen week zijn er enkele duizenden zaadjes van het plan tje 'Suzanne met de mooie ogen' uitge reikt aan alle leerlingen van de lagere scholen in Temeuzen. Deze actie is een onderdeel van het tienj ang bestaan van het verpleegtehuis Ter Schorre' in Ter- neuzen. Het is de bedoeling dat de kin deren hetzij individueel hetzij klassi kaal deze zaadjes opkweken tot plan ten die dan op 1 juni tn het verpleegte huis ingeleverd moeten worden. Ze zul len dan een week tentoongesteld wor den waarna woensdagmiddag 8 juni de prijsuitreiking zal volgen voor de mooist gekweekte bloemen. De jury die de bloemen naar kleur en vorm gaat beoordelen wordt gevormd uit bewo ners van Ter Schorre. Raadslid Roskam Sas van Gent vreest extra stortingen in Dekkerspolder SAS VAN GENT - Het raadslid W. A. Roskam (Partij van dc Arbeid) wil tij dens de gemeenteraadsvergadering van volgende week donderdag in Sas van Gent praten over de vuilstort in de Dekkerspolder bij Westdorpe. Hij vraagt dit in een brief aan het college van b en w waarin hij zijn bezorgdheid uitspreekt over het besluit van de Vlaamse deelregering van woensdag 23 maart om geen Nederlands afval meer toe te laten op haar grondgebied. Roskam vraagt het college of het toege staan is afval van buiten de provincie Zeeland in de Dekkerspolder te storten. Hij vreest de mogelijkheid dat bedrij ven uit andere delen van Nederland zul len storten nu ze niet meer terecht kun nen in België. Het Sasse PvdA-raadslid wil ook van het college weten of er in Sas van Gent gecontroleerd wordt op de stortplaats in opdracht of op verzoek van de pro vincie. „Wordt hiervoor misschien door de provincie een vergoeding aan de ge meente betaald", zo vraagt hij zich af. Ook wil hy dat het college antwoord geeft op de vraag of Sas van Gent in de toekomst by het vinden van bijvoor beeld chemisch afval verplicht wordt gesteld om dit af te voeren. Hij verwijst hierbij naar de situatie bij de Kanaal polder. Roskam vindt de zaak dermate urgent dat hij het punt van de afvalpro- blematiek wil toevoegen aan de raads- agenda. Ex-zendingsarts spreekt voor Leger des Heils TERNEUZEN De arts H. Hammer uit Temeuzen spreekt dinsdag voor het Temeuzense Leger des Heils over zijn ervaringen als zendingarts in Zoeloe- land. Hij werkte 3.5 jaar in een zieken huis. De lezing is in de zaal van het Leger des Heils aan de Donze Visser straat en begint om 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 43