Boetes voor het werken zonder nodige diploma's MONIQUE BRANTZ NIEUWE MISS GOES Adjudant Van Zweden uitgezwaaid door collega's rijkspolitie Tholen Directeur gemeentewerken Zierikzee werd geridderd ,/2)e 3 WISSEL SCHOUWEN PZC/ streek ECONOMISCHE POLITIERECHTER: Verkiezing in Prins van Oranje ZATERDAG 26 MAART 1983 MIDDELBURG - Alle verdachten die vrijdagmiddag tijdens de zitting van de economische politierechter in Middelburg voor het hekje verschenen, hadden één ding gemeen. Allen hadden bezigheden verricht zonder daarvoor een vergunning of onthef fing te bezitten van de Kamer van Koophandel. Zo'n vergunning is voornamelijk bedoeld om te voorkomen, dat onbevoegden het brood uit de mond stoten van degenen die wél de moeite hebben gedaan om diploma's te behalen P. C. de W. (51) uit Oud-Vossemeer, had tussen september '81 en september "82 zonder vergunning electrotechnisehe karweien uitgevoerd. De man heeft voor alles en nog wat diploma's, maar Juist voor deze branche niet Hij is in middels al vijf keer voor hetzelfde feit bekeurd. Reden voor officier van justi tie mr J. van Marion om een boete van 3000 gulden te eisen. De economische politierechter mr J. van 't Hof bracht de straf terug tot een boete van 2500 gal den. „Ondanks de 700.000 werklozen in dit land. ben ik er nog steeds niet in ge slaagd om iemand te vinden die zowel zijn gasfitters - zijn watterfltters - als zijn loodgietersdiploma heeft Nu heb ik Iemand die twee van deze drie diplo ma's heeft behaald. Hij moet er dus nog één in de wacht slepen." De directeur van het technisch bureau Van W. in Ka- pelle legde de rechter vrijdag uit, dat hij werd bekeurd in de tijd dat zijn vorige beheerder -in .bezit van alle drie de di ploma'szijn ontslag had aangeboden. Een nieuwe man-had hij-toen nog niet gevonden. „Maar ik kan toch tijdens het wisselen van beheerder niet even al m'n mensen op straat zetten...?", vroeg de directeur zich at De officier van jus titie vond ook dat het bureau 'enige pech' had gehad. Hij eiste een geheel voorwaardelijke boete van 750 gulden met een proeftijd van twee jaar. De rechter sloot zich daarbij aan. Bond gepensioneerden bijeen in Goes GOE8 - De afdeling Zuid-en Noord-Be veland van de bond van gepensioneer den hield een bijeenkomst in de Prins van Oranje in Goes. Bij de bestuursver kiezing werd voorzitter B. J. Van Oost herkozen evenals tweede secretaresse Philipse-Buijs. Voorts werden twee af gevaardigde aangewezen voor de alge mene vergadering in Utrecht De be schrijvingsbrief-voor de algemene ver gadering kwam ook aan de orde. Tot slot hield hoofdbestuurslid Eekman Eerste gecombineerde vergadering scholen in Sint-Annaland SINT-ANNALAND Voor het eerst aa de integratie hielden de Christelijke Kleuterschool en de School met de Bijbel in Sint-Annaland bon gezamen lijke jaarvergadering in de gemeen schapsruimte van het scholencomplex onder leiding van voorzitter M. C. den Engelsman. Uit het jaarverslag van secretaris J. van Dijke bleek dat men thans 311 leden heeft. Tijdens de ver- inleiding over bondszaken en pen- gadering werd ook het verleden oud aoenvoorzieningen. hoofd, de heer Chr. Kalle, herdacht. Verder kwamen de rekening en ver antwoording van de beide scholen over 19182 aan de orde, alsmede de begroting voor 1983. De bestuursleden J. B. Moerland en C. van der Klooster (school met de Bijbel) en de heer D. Bruljnzeel (Christelijke Kleuterschool) werden herkozen. Af scheid werd genomen van de drie be stuursleden van de Christelijke Kleu terschool de heren J. Leune. P. J. Ketting en Corns Slager. De heer Leu ne was 26 jaar administrateur van de School met de Bijbel en 7'jaar voorzit ter. Hij vond het in het belang van beide scholen, om het ledental van bet bestuur van 12 tot 9 terug te brengen. Voorzitter Den Engelsman dankte de scheidende be stuuraleden voor het vele werk, dat ze voor het Christelijk onderwijs verricht hadden en overhan digde hen een boekenbom De voorzit ter deelde verder nog mee dat de collecte voor de schoolbegeleidings dienst GBS 9500,- had opgebracht. De verkoping op de ktjkavond bracht 2272,88 op en de colleete op de. ouder avond ƒ353,52. Ouderling J. B. Moer land besloot de gecombineerde jaar vergadering. MEDISCHE DIENSTEN SCH.-DUTVELAND THOLEN EN ST.-PHIUPSLAND 26-27 maart Alarmnummer Sch.-Duiveland 01100- 14444. Alarmnummer Tholen en SL- Philipsland 0011-a2flhl0112ml2.4 Artsen Zierikzee: va. vr..19.00 uur tot ma. 8.00 uur. H. J. M. Sleegers, Noordgouwe. teL 01112-1480. Spreekuur voor spoedgev. 11.00-11.30 uur. Westhoek en Brouwershaven:, v.a. vr. 18.00 uur tot ma. 8.00 uur J. L Flach, J. van Renesseweg 6, Renesse. tel. 01116- 1280. Spreekuur voor spoedgevallen 11.30-12.00 uur en 1630-17.00 uur. Bruinisse, O os ter land en Nieuwer- kerk: v.a vr. 18.00 u. tot ma. 730 u.: A. Dorresteyn, Bruinisse. teL fll 113-1280. Stavenisse, St-Maartensdijk, SC- Annaland, Scherpenisae: (patiënten dokter v. d. Bel): J. M. v. d. BeL St-Maartensdijk, tel. 01666-2400. St.-Philipsland en Nw.-Vossemeer C. H. M. de Groot, Nw.-Vossemeer, teL 01676-2545. Poortvliet, Oud-Vossemeer, Tholen en Scherpenisse: (patiënten dokter Padt): E. N. Mellema, Hertenkamp 7. Tholen, teL 01660-2377. Dierenartsen Zierikzee: S. Bergsma, teL 01110^2180. St.-Maartensdijk: A. Rlnaes. tel. 01686- 2595, spreekuur vrijdag v.a. zat. 9.00 u. 18.30-19.00 uur en zat 9.00-9.30 uur. Tandartsdiensten J. J. Bakker, Oude Haven 4, Zierikzee, tel. 01110-3016. Spreekuur voor spoed gevallen zat. en zo. 17.00-17.30 uur. Apotheek Apotheek 'Zierikzee'. Dam 18. teL 01110-2906. Geopend zat 9.00-12.30'Uur en 16.30-17.30 uur. Zondag'-12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging Tholen en St.-Philipsland: zr. J: Dinge- manse, tel. 01646-2460. Bruinisse en Duiveland: zr. I. Dekker, Badhuisstr. 3. Nleuwerkerk, tel. 01114- 1228. Schouwen: zr. C. v. d. Haven. Bem- hardstx. 2, Haamstede, teL 01115-1423. Zierikzee: zr. G. H. du Crop. Klooster- weg 30. Haamstede, tel. 01115-1535. ,4k mag wel de electrische pomp van een verwarmingsketel repareren, maar nietde ketel zelf'. J. J. de R. (40) uit Zierikzee vond het moeilijk te verteren dat hij was bekeurd wegens overtreding van het vestlgings besluit electro tech nisch bedrijf en dat van het verwar- mingsbedrijt De officier eiste een boete van twee keer 600 gulden. „Als ik dat moet betalen, dan ben lk wel gedwon gen om weer de fout in te gaan", zei De R. Mr Van 't Hof bracht de boete daarop terug tot twee keer 600 gulden, waarvan de helft voorwaardelijk Inmiddels heeft C. M L. uit Yerseke het diploma gasfitter. Dat van waterfltter heeft hij nog niet: Dat is het gevolg van het feit dat hij nog niet in staat is ge weest om zijn middenstandsdiploma te behalen. Hij had iemand aangetrokken die wel in het bezit van het midden standsdiploma was, maar zy vertrok naar e^n andere werkgever. L. legde uit, dat hij inmiddels al voor 20.000 gulden aan verloren uren en kilometers is kwijt geweest voor het volgen van verschil lende cursussen. Jk ben beslist zeer serieus aan 't stude ren", zei hij. De officier en de rechter hadden veel begrip voor L-'s situatie. Het vonnis was overeenkomstig de eis: twee keer 50 gulden. 12 Burgemeester Th. H. de Meester speldt de heer J. Louwerse de versierselen op. Schieting Kwadendamme KWADENDAMME Ie 'De Kroon' in Kwadendamme hield de handboogver eniging 'Victoria' een schieting op de liggende wippen. Op de tweede wip waren voor de 60 aanwezige schutters 50 kippen beschikbaar. Uitslag eerste wip: eerste hoofd vogel E. Rentmeester Willem-TelL Ovezandè; tweede hoofdvogeL M- J. Verdonk. Doel naar Hoger. Wolphaartsdfjk: eerste zij vogel H. v. Stee. Diana. Yerseke; tweede zijvogel M. Ksole, V108, 's-Heerenhoek; derde zij vogel, tevens de vierde zij vogel i. de Koeyer.. Plana: eerste kal mevrouw Kroooen. Victoria, Kwaden damme; tweede kal. hL Repkens Victoria; derde: kal J.<v. Hoorn. Soranus 2; Hdnken- sand; vierde kal E. Engels. Vooruitgang, Kwadendamme; meeste kleine vogels L. de Jopge, Concordia. 's-Heerenhoek. zeven stuks. De vliegende-vogelprtjzen waren voor C. Stouthamer, EdelerHandboog, Oudelande en C. D. Raas. Vooruitgang. Uitslag tweede wip: eerste hoofdvogel C.' D. Raas. Vooruitgang, tweede hoofdvogel, H. v. 8tee. Dtkna; eerste zijvogel j. A Rijk, AD LM, Kvadendamme; tweede zi) vogel M. Koole VIOS; derde zijvogel A Slootjes; vierde zijvogel bij loting P. Kroonen, belde Victoria; eerste kal P. Repkens, Victoria; tweede kal Jac. de Baar. Willem Teil, derde kal P. Rentmeester. Willem Teil; vierde kal by loting C. Rentmeester. Willem TeL mees te kleine vogels W. v. Oevelen, Soranus 2. vijf stuks. Vereniging Technische School vergadert in Zierikzee ZIERIKZEE - De Vereniging Techni sche School 8chouwen-Duiveland houdt'dinsdag 29 maart de algemene ledenvergadering in de kantine van het schoolgebouw in Zierikzee. Naast be spreking van verslagen en de financiële jaarstukken is er een bestuursverkie zing. Aftredend en herkiesbaar zijn de beren: J. C. Steutel, H. G. Freriks en J. Quant Huisvrouwen bijeen in Westerse hou wen WESTERSCHOUWEN - De afdeling Westersohouwen van de Nederlandse vereniging van huisvrouwen hield in "De Kondito rei' in Westerschouwen een bijeenkomst Mevrouw Rogholt vertel de een en ander over energie in de toe komst Zij vertelde iets over de moge lijkheden op het gebied-van energie voorzieningen. het zoeken naar nieuwe mogelijkheden of het anders gebruiken van bestaande voorzieningen. De spreekster legde tevens aan de aanwe zige dames uit hoe zij het vragenformu lier van de werkgroep brede maat schappelijke-discussie eergie moeten invullen. Collecte OUWERKERK - De collecte voor rheu- mabestrijding heeft in Ouwerkerk 215.15 gulden opgebracht Koopochtend Goes GOES De Goese Vrouwenraad houdt woensdag de maandelijkse koopochtend voor bejaarden en gehan dicapten. Belangstellenden daarvoor kunnen zich opgeven op maandag 22 maart bij mevrouw C. Hoek-Sniilde, Kloetingseweg 31. Goes. teL 16529. of bij mevrouw E. Huber-Schnelder, Oost- wal 87a, Goes. teL 27248. Vergadering van buurtvereniging Goes GOES - Dinsdagavond, aanvang acht uur. wordt in de Jan Llgthartschool te Goes een algemene, leden vergadering gehouden van de buurtvereniging 'Goes Oost'. De agenda vermeldt onder meer de verkiezing van een voorzitter. Kandidate voor deze functie is me vrouw Henny Stoel-Reversma. In de plaats van mevrouw Jeanne Lynse die bedankt beeft als bestuurslid is kandi daat gesteld de heer Gilles Brusket Voorts ligfeihet in «de bedoeling om-de statuten te wijzigen inzake 'heti aantal bénodlgde leden op de algemene leden vergadering. Feestavond Goese buurtvereniging GOES De feeestavond van de Goese buurtvereniging Schengestraat en om geving wordt vandaag (zaterdag) ge houden in' Slot Ostende en niet, zoals abusievelijk is bericht, in de Prins van Oranje. Voor de buurtvereniging treedt Platogo op met het toneelstuk 'Een dolle boel om de voetbalpool'. In de Prins van Oranje voert de toneelvereni ging Kunstvrienden dezelfde avond "Een haai voor de boeg' op. Beide evenementen beginnen om 20.00 uur. Bijeenkomst bond ouderen Hansweert ZIERIKZEE - Na gedurende een periode van veertig jaar in overheidsdienst werkzaam te zijn geweest, is J. Louwerse, directeur van de dienst gemeentewerken Zierikzee, vrijdagmiddag benoemd tot ridder in de Or de van Oranje Nassau. De Zierikzeese burgemeester Th. H. de Meester speldde de bij de orde behorende versier selen op het colbert van de ambtenaar. Eén en ander gebeurde tijdens een voor Louwerse geor ganiseerde afscheidsreceptie in het stadhuis van Zierik zee. Maar liefst tien redenaars spraken de scheldende functionaris toe. De belangstelling voor de bijeenkomst was groot. Louwerse kreeg van alle kanten geschenken aangeboden. Louwerse, die oorspronkelijk voor onderwijzer geleerd had. begon zijn ambtelijke periode in 1943 by rijkswater staat Hij liep daar stage. Na de bevrijding begon hij als technisch opzichter by het toenmalige ministerie van wederopbouw. In 1964 kwam hij by de gemeente Zierik zee terecht waar hy het bracht tot directeur van de dienst gemeentewerken. Ook is hy voor een periode van enkele jaren directeur geweest van de gasfabriek. Naast zyn ambteiy ke functies heeft hy zich tevens ingezet voor de vrijwillige brandweer en voor het verenigingsleven. Als directeur van de dienst gemeentewerken heeft hij de hand gehad in onder meer de restauratic en de reno vatie van de Zierikzeese binnenstad, de bouw van het stadhuis en de aanleg en renovatie van de kademuren. Door zijn werk met die kademuren kreeg Louwerse lan delijke bekendheid. De ambtenaar gaat per 1 april ge bruik maken van de VUT-regeling. GOES De 17-jarige Moniqne Brantz uit Goes is vrijdagavond gekozen tot Miss Goes 1983. Dat gebeurde tijdens een missverkiezing in de Prins van Oranje in Goes. Leerlingen van de balletschool De Spiegel voerden na de presentatie van de missen, het stuk Tame' op. De organisatie van de avond lag in handen van de Stichting Rotaract Goes i.o. met de bedoeling om geld in te zamelen voor een speel- otheek bij de Hollandse Hoeve in Goes. Naar alle waarschiinliikhekl komt de Bijeenkomst van NCVB in Tholen THOLEN - De afdeling Tholen van de NCVB hield een bijeenkomst in 'De Wingerd' in Tholen. Tijdens deze by- eenkomst werd een paasviering gehou den. Presidente S. Tichem-Zachariasse opende de viering, waarna diverse le den een paasliturgie brachten. Een koor bestaande uit scholieren brachten enkele iederen ten gehore uit de Ujdens- tyd- Het koor stond onder leiding van mevrouw B. Fondse. D. Hoogs tra te op orgel en M. Fondse op dwarsfluit zorg den voor de begeleiding. De volgende byeenkomst van de afdeling ls 20 april HANSWEERT - De afdeling Hans- weert/8chore van de algemene Neder landse bond van ouderen, de ANBO, hield de jaarvergadering in Ka) Munk' in Hansweert. Voorzitter De Poorter verwelkomde een groot aantal leden. Het bestuur werd tydens deze byeen komst uitgebreid met de heren A Mar- teyn, G. A Dankaert, A Th. Ivens. De voorzitter vertelde vervolgens een en ander over het functioneren van de bond. Hy stelde ondermeer dat ouderen zich fel moeten blijven'verzetten tegen nog meer bezuinigingen by deimlnst Commandant 611 helpers draagkrachtigen en dat men zich'zeker niet tegen moet laten houden om zit ting te nemen in-het bestuur van een commissie in een bejaardenoord. Aan toet eind van deze bijeenkomst ver telde de heren Bogers en Boon over een omderwysproject van de Hansweertse kleuter- en lagere scholen over Groot moeders tijd. DoeLvan dit project is ou deren en kinderen dichter by elkaar te laten komen. Dit project wordt gehou den van 22 a-p aprü tot en met 30 april. De kinderen houden zich dan bezig met een braderie, een modeshow met oude kleding, een dansavond voor ouderen, een schoolconcert door bet Zeeuws se niorenorkest en koninginnedag uit Grootmoeders tijd. speel-o-theek er ook, want er werden 250 toegans bewijzen vaneen tientje stuk verkocht, zodat een bedrag van 2500 gulden hiervoor gebruikt kan wor den. Vice-voorzitter en penningmees ter L Versteeg sprak van een succes volle avond. Het geheel werd gepresen teerd door M. van Duin. Monique Brantz is scholiere, zc zit voor haar Mavo-eindexamen, 's Zaterdags ver dient ze wat by in een boetiek. De tweede prijs ls gewonnen door de 15- Jarige Iris Jacobs uit Goes en de 14- Jarige Esther wys uit 's-Gravenpolder ging met de derde prijs naar huis. De in totaal zeven deelneemsters werden beoordeeld ln drie ronden: gekleed in vrijetijdskleding, badkleding en in een creatieve ronde. De Stichting Rotaract Goes i.o. had met het houden van de avond twee bedoelingen. Allereerst een stukje hulp bieden aan de sameniéving door het .bekostigen van de speel-o- V rou wentrefcentrum bijeen in Tholen THOLEN - Het vrouwentrefcentrum houdt woensdag 6 april een byeen komst in café 'De Kroon' in Tholen. On derwerp van deze byeenkomst, die om 1930 uur begint, is Vrouwen en vrede'. Als spreekster is uitgenodigd Jannle de Bruin van 'Vrouwen voor vrede'. Na haar inleiding kunnen de aanwezige vrouwen vragen stellen waarna gele genheid tot discussie is. Verkoping door Thoolse jeugdbond THOLEN - De hervormd-gereformeer- de jeugdbond in Tholen houdt van daag. zaterdag, een verkoping in 'De Wingerd' in Tholen. Deze verkoping vormt de afsluiting van een project van de bond voor het vluchtelingenkamp Umgurgur in Soedan. De verkoping van eigengemaakte spullen begint om 14.00 uur en zal omstreeks 15.30 uur afgelo- theek, de tweede reden was. dat als de avond een succesvol verloop zou heb ben. ze hun 'oprichtings-status' zouden verliezen. Thoolse Rode Kruis kregen onderscheidingen SCHERPENISSE - Tydens een con tactbijeenkomst van het Thoolse Rode Kruis in het Holland Huis in Scherpe nisse zijn vrijdagavond drie colonne-le den onderscheiden. Groepscomman dant L. M. Niemantsverdriet uit Poort vliet ontving :een gesp voor dertig jaar trouwe dienst Voor tien jaar trouwe dienst was er een medaille voor help sters C. Oudesluys-Zwagemaker en C. Geluk-Oudesluys. De waardering van- uit het gehele Rode Knus-korps werd pen zyn. Het kinderkoor 'De Goede Schieting Oudelande OUDELANDE De handboogvereni ging in Oudelande 'Zorgvliet' hield bij de heer J. de Ryke in café 'Centrum' een schieting op de liggende wippen. Er waren 45 schutters van 12 verenigin gen aanwezig. Uitslag eerste wip: hoofdvogel H. Koens, Spes Nostra, Ovezande; eerste zijvogel P. Kroonen, Victoria, Kwadendamme; tweede zljvogel W. RemlJmse. Juliana, Oudelande; eerste bovenka] Chr, Korstanje, Doel naar Hoger, Wolphaartsdljk; tweede bovenka! G. Verschoor, Doel naar Hoger; eerste onderkal Chr. Korstanje, Doel naar Hoger; tweede onderkal, bij loting C. J. Baas, Juliana; eerste klep R. de Meester, 8L-Andries, We- meldlnge; tweede klep H_ Koens. Spes No stra; derde klep K Schipper. St.-Andries; meeste kleine vogels M. 81abber, Doel naar Hoger, vijf stuks. Uitslag tweede wip: eerste hoofdvogel C. Jeremiasse, Zorgvliet, Ellewoutsdljk; tweede boofdvogel J. de Rijke, Edele Handboog. Oudelande; eerste zijvogel J. Deioof; tweede zljvogel A Dekker, beiden Doel naar Hoger; derde zljvogel N Schouwenaar, Juliana; vierde zljvogel bij loting H.Koens, Spes Nostra; eerste kal Jos Rentmeester. Willem Teil. Ovezande; tweede kal H. Koens. Spes •Nostra; derde kal P. Paalman AD LM. Kwa dendamme; vierde kal bij loting Jac. de Baar. WUlem Teil; de extra hoofdvogel was voor C. Jeremiasse. Zorgvliet. De meeste kleine vogels A Dekker. Doel naar Hoger, zes stuks. De vliegende-vogelprUzen waren voor C. Stouthamer. Edele Handboog en P. Verheyke, Zorgvliet, Nederlands-Hervormde Kerk, SCHOUWEN-DUIVELAND: Brou wershaven 930 ds. Schneider, Bruinis se 10, 17 ds. Teekens; Burgh 10 ds. Baas; Dreischor 11 dsj Geers; Elkerzet (Scharendijke) 10 dhr. v. d. Berg; Haamstede 10 ds. Kerssen, 19 kani Wegenif; Kerkwerve 11 ds. Duk; Nieu- werkerk 10 ds. v. d. Ban; Noordgouwe 9.30 ds. Geers; Noordwelle 11 ds. Fah- ner; Oosterland 10 ds. Plan te. 18 ds. Korevaar; Ouwerkerk 10 ds. Francke; Renesse 9.30 ds. Fahner, 19 ds. Baas; Serooskerke 10 ds. Bolijn; Slrjansland 10. 18.30 ds. v. d. Valk; Zierikzee Gas- huiskerk 11,19 ds. De Rooy; Gasthuis- kerk 9.30 ds. kay; Zweedse Rode Kruis ziekenhuis 18.15 ds. Plante; Zonnemat re 11 ds. Schneider. THOLEN: Oud-Vossemeer 10 ds. Van Putten. 18.30 ds. v. d. heyden; Poort vliet 10. 18 ds. De Jong; Scherpenisst 9.30, 1430 ds. v. d. Meyden; Sint- Annaland 10, 18 ds. De Putter; Sint- Maartensdijk 9.30, 14.30 ds. Cysouw, Tholen 9.30 dhr. Veldhuizen, 18.30 ds. De Reuver; Immanuel 10 ds. Hoekstra. Gereformeerde Kerk,SCHOUWEN- DUIVELAND: Brouwershaven 10, 18.30 dhr. v. Westen; Nieuwerkerk, Oos terland 10. 17 dhr. Baas; Scharendyk 10,19 ds. Meyer; Zierikzee 10 ds. Blok land, 18.30 ds. Hage. THOLEN: Oud-Vossemeer 10. 15 ds. Vos; Poortvliet 10 (HA) 14.30 ds. Den Boer; Tholen 10 (HA) 17 ds. Moolenaar. Gereformeerde Gemeente, SCHOU WEN-DUIVELAND: Haamstede 10. 19 leesdienst; Nieuwerkerk 9.30, 15.30 leesdienst; Oosterland 10, 14.30, 18.30 leesdienst. THOLEN: Poortvliet 10, 14.30, 18.30 leesdienst; Scherpenisse 9.30 (HA), 18.30 ds. Mouw, 14 leesdienst; Sint- Annaland 9.30, 14, 18 leesdienst; Sint- Philipsland 9.30, 18 ds. Van Echeveld; Tholen 10, 1430, 18.30 leesdienst Oud-Gereformeerde Gemeente, SCHOUW-DUIVELAND: Bruinisse 10, 17 leesdienst; Oosterland 930. 14, 18 leesdienst THOLEN: Sint-Maartensdijk 930, 14 18 leesdienst; Sint-Philipsland 930. 14.30,18 leesdienst; Stavenisse 9.30,14 18 leesdienst Chris tel ijk-Gereform eerde Kerk, SCHOUWEN-DUTVELAND: Haamste de 10 leesdienst 15 ds. De Graaf; Kerkwerve 10,18 ds. v. d. Sluys; Zierik zee 10, 18 ds. De Graaf. THOLEN: 10, 14.30 ds. Vlietstra, 1830 leesdienst Tholen 10 leesdienst, 18.30 ds. Vlietstra. Gereformeerde Gemeenten in Neder land, SCHOUWEN-DUIVELAND: Bruinisse 10, 17 leesdienst; Nieuwer kerk 9.45, 15.30 leesdienst; Zierikzee 11.45, 1630 leesdienst Leger des Hells: 10, 19 samenkomst Rooms-Katholieke Kerk: Haamstede 10; Oud-Vossemeer zat 17.30, zon. 10.30; Tholen zat. 19 palm wij ding; zon 9 (dameskoor); Zierikzee zat 19, zon 10. Pinkstergemeente SCHOUWEN- DUIVELAND: Zierikzee (Meelstraat) 10, woensdag 20 samenkomst. Collecte THOLEN - De collecte ten bate van de SIMAVI, directe medische hulp aan de derde wereld, heeft in Tholen 1583.36 gulden opgeleverd. onderstreept door een bloemenhulde en felicitaties van het afdelingsbestuur. Herder' verleent medewerking aan het geheel. THOLEN - Uitgezwaaid door tiental len geüniformeerde collega's, het zag blauw van de politiemannen, heeft ad judant A. W. van Zweden vrijdagmid dag afscheid genomen als groepscom mandant van de rijkspolitie op Tholen en Sint-PhHipsland. Dat gebeurde met een feestelijke bijeenkomst in-TVfeul- vliet! te Tholen, waar Van ZweMen al lereerst werd toegesproken door,de Thoolse burgemeester E. Baerends. Deze wees er op dat met het vertrek van Van Zweden de groep Tholen en Sint-Philipsland een flinke dosis erva ring en levenswijsheid moet gaan mis sen. „Die elementen acht ik nodig voor een goed functioneren van een groep". Barends stond ook stil by het feit dat de groep de laatste uja zeer verjongd ls. Overigens had hy alle lof voor de men sen die nu als politiefunctionaris op Tholen en 8int-Philipsland werken. Hy noemde verder Van Zweden een be trouwbaar en accuraat politieman, die geen diender maar een diener was. Ais een -van de voorbeelden van de zakken die de adjudant goed'heeft aangeptokt noemde 'hyhet gericht' verkeerstoe zicht. Namens het district sprak overste J. J. Veenstra tot de scheidende Van Zwe den. Deze wees op het feit dat Van Zwe den aityd zyn werk erg goed heeft ge daan en vergroeid was met-de leefge meenschap. „Ook al was u klein van stek.-u'liet niet met-u sollen",,aldus Veenstra. Hy memoreerde ook dat Van Zweden na zeventien jaar opperwacht- in Tholen met naar hun zin hadden. Hy sprak verder van een goede sfeer bin- meester werd. Dat was toen normaal, nen de groep. J. Hoekman voerde het aldus Veenstra, maar tegenwoordig woord namens de collega-adjudanten. worden de mensen al onrustig ais ze na zeventien jaar nog geen adjudant groepscommandant zyn. Maar -de tijd waarin dat gaat veranderen is aange broken, zei Veenstra waarschuwend. Van Zweden werd ook toegesproken door T. van der Have van de groep waar hy commandant van was. Deze stelde dat er de laatste tijd veel mensen zijn vertrokken of zullen vertrekken. Hij noemde dat een ongezonde zaak voor een groep. Daaruit moet overigens niet de conclusie worden getrokken, vol gens Van der Have, dat de mensen het In een van de anekdotes doorspekt ver haal ging hy in op zyn samenwerking met Van Zweden. Verder werd nog ge sproken namens de brandweer. In een dankwoord nam de scheidende adjudant de gehele staf van het district op anekdotische wijze onder de loep. Ook moesten enkele van de collega's waar hij mee had samengewerkt er aan geloven. In het langdurige betoog van Van Zweden bedankte hij tot slot de mensen waar hij mee had samenge werkt. Van Zweden legt officieel op 1 april zijn werkzaamheden neer. Voor betrouwbare WIJNEN en GEDISTILLEERD «*°L°o wijnkoperij-slijter Albert Goeman Lepelstraat 11 Yerseke telefoon 01131-1689. Bij aankoop 12 flessen Italiaanse wijn, het wijnboek van Hubrecht Duyker 'De Complete Wijnliefhebber' (winkelwaarde ƒ21,-) GRATIS!!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 38