Bouwdokken pijlerdam nog niet onder water Zeven maanden gevangenis voor Middelburgse heroïnehandelaar Bram en de Neefjes: een hechte familie Streek VVV Walcheren geeft eerste toeristenpaspoort uit Wissel Zeeuws- Vlaanderen UITSTEL OM SLIBAFZETTING TE ONTWIJKEN Bejaarde beboet voor mishandeling UITSPRAKEN RECHTBANK Eigen lokaal voor EMM in Koewacht ZATERDAG 26 MAART 1983 PZC/prov|ncie 10 VLISSINGEN - Het radio-programma "Praatpaal....per adres' van de AVRO wordt maandag tussen 10.00 uur en 20.00 uur rechtstreeks uitgezonden vanuit het Huiskamer project in Vlissingen. Via Hilversum drie kunnen luiste raars gesprekken met Zeeuwse verslaafden horen. Ook wordt gepraat over de betekenis van het Huiskamerproject in het leven van een heroïneverslaafde Met hulp van enkele buurtbewoners konden extra telefoon lijnen beschikbaar komen, die nodig waren voor een stereo verbinding tussen Hilversum en het Huiskamerproject In deze uitzending worden tevens telefonische reacties van verslaafden die ervaringen hebben met gelijksoortige 'drem pelverlagende' projecten worden verwerkt NEELTJE JANS De 47 betonnen pijlers in de bouwdokken II en III op het werkeiland Neeltje Jans in de monding van de Oosterschelde blijven nog even op het droge. Het was de bedoeling dat de 15 meter onder zeeniveau liggende dokken in april al onder water zouden worden gezet. Besloten is daarmee te wachten tot na de bouwvakvakantie. Voor dit uitstel is gekozen, omdat zich dan minder slib kan afzetten op de pijlers voor de stormvloedkering. te plaatsen, vervolgens die in de Schaar van Roggenplaat en tenslotte de pijlers in de Roompot. De voorbereidingen voor het onder water zetten van de bouwdokken II en III zijn al zo goed als klaar. De dijk. die de twee dokken van elkaar scheidde, is in het droge weggehaald. Het inun deren gaat simpel in zijn werk. Met een hevel wordt water binnengelaten en tegelijkertijd wordt de bronbema ling. waarmee de bouwdokken steeds droog zijn gehouden, verminderd. Zodra het water in de Oosterschelde en de bouwdokken vrijwel gelijk staat. Bovendien kunnen eventuele aanpas singen aan de pijlers gemakkelijker ln een droog dok dan onder water worden uitgevoerd. Het eerste bouwdok (daar staan 19 pijlers in) is in de zomer van 1981 al onder water gezet. Vervolgens is een van de dijken weggebaggerd, zodat het dok in open verbinding kwam met de Oosterschelde. Dat moest al zo vroeg gebeuren in verband met de bouw van een steiger voor het hefschip Ostrea en het uittesten van dit vaar tuig. Gebleken is dat de pijlers in het eerste dok al met meer dan een meter slib zijn bedekt. Inmiddels is al een begin gemaakt met de verwijdering ervan. Een flinke laag slib op het onder water staande, gedelte van een pijler betekent dat de Ostrea meer hefkracht moet gebruiken om het gevaarte op te tillen. Omdat het aanvankelijk de bedoeling was dat in de loop van dit jaar al een begin zou worden gemaakt met het plaatsen van pijlers in de Hammen, het meest noordelijke van de drie sluitga ten in de Oostèrscheldemonding. zou den de dokken II en m binnenkort al geïnundeerd moeten worden. De 16 pijlers voor de Hammen staan immers over de drie dokken verdeeld. In dok I staan dus ook pijlers voor de sluitgaten Schaar van Roggenplaat en Roompot. Dat is een resultaat van een inmiddels al weer opzijgeschoven planning, waar bij ervan werd uitgegaan dat de pijlers geleidelijk over de drie sluitgaten zou den moeten worden verdeeld. Nu is het plan eerst de pijlers in de De Hammen Kampioenschap Sint Sebastiaan in Aardenburg AARDENBURG - Aan de twaalfde puntenschieting van het handbooggil de Sint Sebastiaan in Aardenburg, waarmee het kampioenschap werd af gerond, namen 26 schutters deel. De hoogvogel was voor G. de Vriend, de zijvogels voor J. de Muijnk en F. van Ecke en de kallen voor W. Veldkamp en J. Hei jboer. J. Houg schoot het grootste aantal kleine vogels neer: 7. De eindstand van het kampioenschap 1982- 1983 is er als volgt komen uit te zien 1 Th. Lampaert 88 punten. 2 L. van Haneghem 77 punten, 3. G. de Vriend 56 punten. 4 J P van de Voorde 42 punten. 5. J. Heijboer 42 punten, 6. J. Cattoor 42 punten. 7 H. Geemaert 39 punten, 8. G. Blondeel 37 punten. 9 D van Hermon 33 punten, 10. W. Veldkamp 33 pun ten. De op de tweede plaats geëindigde Van Haneghem was de kampioen van het vorige seizoen. Aan de schletingen werd gemiddeld door 24 25 schutters deelgenomen De twaalfde en laatste klepschieting. waaraan ook 26 schutters deelnamen, werd gewonnen door Th. Lampaert met 4 kleppen, op de voet gevolgd door L. van Haneghem met 3 kleppen. De eindstand van het kampioenschap 1982- 1983 geeft te zien. dat de kampioen dezelfde is gebleven, namelijk Th Lampaert. die 42 kleppen verzamelde. De uitslag luidt verder 2 L. van Haneghem 38 kleppen. 3 G de Vriend 28 kleppen. 4. H. de Rijcke 21 kleppen. 5 J Cattoor 20 kleppen, 6. R deWlspelaere 15 kleppen. 7 H. van Iwaarden 10 kleppen. 8 J. P van de Voorde 10 kleppen. 9 W Buzeijn 9 kleppen. 10 P van Vooren 9 kleppen. Ook hier namen gemiddeld 24 d 25 schutters aan de schietir.gen deel. De twaalfde puntenschieting bij de jeugd van Sint Sebastiaan leverde Fr. Lampaert de hoogvogel op. terwijl de zijvogel en de kallen niet afgeschoten werden. De meeste kleine vogels waren voor Fab. Lampaert en Fr. Lampaert met ieder vijf stuks Bij de twaalfde en laatste klepschieting kwamen Ph. Lampaert en E. Buzeijn tot ieder drie. De eindstand van het kampioenschap 1982- 1983 kwam er als volgt uit te zien: Punten l Fab. Lampaert 53 punten, 2. P. Blondeel 49 punten. 3. S. Heijboer 47 punten, 4 Fr. Veld kamp 41 punten. 5. Ph. Lampaert 39 punten; Kleppen: 1 Ph. Lampaert 16 kleppen. 2 Fab Lampaert 11 kleppen. 3. Fr. Veldkamp 11 kleppen, 4 P. van Gaelen 6 kleppen. 5 P. Blondeel 5 kleppen. Voorlichting over vakantie voor vrouwen NKV in Axel AXEL - De Vrouwenbeweging NKV in Axel houdt donderdag 31 maart een bij eenkomst in het Gezellenhuis in Axel. Na het huishoudelijk gedeelte van het programma, dat om 19.00 uur begint, wordt de avond vanaf 19.30 uur gevuld door hetBureau Voorlichting Merkarti kelen en Diensten in Nunspeet, dat zich in dit geval geheel richt op vakanties. Aan de hand van dia's wordt in het eer ste gedeelte van het programma infor matie gegeven over vakantiebestem mingen in Nederland en in het tweede gedeelte over vakantiebestemmingen in het buitenland. De informatie wordt afgewisseld metoptredens van het Vlis- singse volksdanstheater 'Vranjedat Nederlandse en Joegoslavische dansen op de planken zal brengen. kan daarna met behulp van een cutter zuiger de dijk tussen dok I en de dokken U en m worden opgeruimd. De verbinding met de Oosterschelde wordt niet aan de buitenklant van de dokken gemaakt. Omdat anders teveel en te duur baggerwerk zou moeten worden verricht. Volgens het jongste werkschema van rijkswaterstaat en de aannemerscom binatie Dosbouw zal pas als de funde ring voor de stormvloedkering in de Hammen geheel voltooid is, met het pijlerplaatsen worden begonnen. Dat zal. naar het zich nu laat aanzien, in de herfst het geval zijn. Wel bestaat de mogelijkheid dat eerder een pijler wordt geplaatst bij de damaanzet Schouwen. Dit in verband met de werkzaamheden die nog aan die da maanzet moeten worden verricht. MIDDELBURG - .Mishandeling door een 74-jarige komt niet zo vaak voor de politierechter in Middelburg. De 74-jarige G. B. uit Nieuw- en Sint-Joosland slaagde er in april vorig jaar echter in om een 67-jarige dorpsgenoot zo'n klap te verkopen, dat de bril van het slachtoffer bijna geheel kon worden afgeschreven. Uitvoerig legde het slachtoffer, die donderdag bij de rechter verhaal kwam halen, uit wat zich in deze langslepende familievete zoal had afgespeeld. De rechter veroordeel de B., die overigens niet was ver schenen, tot een boete van 500 gul den, waarvan 400 weken voorwaar delijk. Ook moet B. binnen vier maanden de schade aan da bril van het slachtoffer vergoeden. Door een technische fout is boven staand verslag in de PZC van giste ren verminkt overgekomen. (ADVERTENTIE) REST0 VROUWENPOLDER tel. 01189-1900, b.g.g. 1965. Reserveringen diners - partijen - koffietafels a la carte vlees- en visspecialiteit Bridge Lamswaarde LAMSWAARDE De bridgeclub Lamswaarde speelde in het kader van het landelijk 'Ruiter-toemooi' de voor ronde in zaal 'De Vier Jaargetijden' in Lamswaarde. Aan de voorronden werd door elf paren deelgenomen. De uitslag 1 de heer Van de Wielen-de heer De Waal met 56.25 procent en de heer en mevrouw De Kort met 56.25, 3 de heer Van Kruyssen- de heer Pouwels met 55 00: 4 mevrouw Smulders-mevrouw Van Puyvelde met 52.60; 5 de heer Rademakers-de heer Atkins met 52.50.6 de heer Serrarens-de heer De Kerf met 52.08; 7 mevrouw Van de Wlelen-mevrouw Van Esbroeck met 51,04, 8 mevrouw Van Waterschoot-de heer De Scrhijver met 50.00; 9 mevrouw Van Hoote- gem-de heer Giessen met 48,44. 10 mevrouw Pouwels-mevrouw Staal met 46,25. 11 me vrouw Kint-de heer Joossen met 32.29 pro cent het paar de heer Van de Wielen-de heer De Waal heeft zich geplaatst voor de halve finale Die wordt gespeeld op zaterdag 7 mei te Sliedrecht. Muziekvereniging Graauw huldigde drie jubilarissen GRAAUW De muziekvereniging 'Nooit Gedacht' uit Graauw hield een algemene jaarvergadering in zaal J. van Grol in Graauw. Na een jaarvoer- zicht door de voorzitter kwamen onder meer de jaarverslagen van secretaris en penningmeester aan de orde. Hoog tepunt van de bijeenkomst was de huldiging van de dames M. Verschue- ren en mejuffrouw L. Steyaert (beiden tien jaar lid van de drumband) en de heer H. van Geertruy die al 25 jaar deel uitmaakt van de muziekvereniging. Namens de federatie van Nederlandse Muziekbonden reikte mevrouw Van Hooye aan de drie Jubilarissen een onderscheiding uit. Mevrouw Van Hooye stelde in haar toespraak de drie jubilarissen als een voorbeeld voor de andere leden. Als nieuwe bestuursle den werden gekozen E. Bauwens en F. Broekaart. Na afloop van de vergade ring volgde een gezellig samenzijn met een bingo. De voorzitter van de Streek VVV "Walcheren, mr A. van Fraassen, overhandigt de heer Gesswein het eerste Toeristen l'aspoort Walcheren. Van links naar rechts: mevrouw Schonski, mevrouw Koppejan, de directeur van de Vlissingse VVV P. A. de Graag, de heer Gesswein en mr Van Fraassen. VLISSINGEN - De voorzitter van de Streek WV Wal cheren, mr A. van Fraassen, overhandigde vrijdag in het kantoor van de Vlissingse WV aan de Walstraat de erste twee exemplaren van het 'Toeristen Paspoort Walcheren' aan de heer R. Gesswein en mevrouw B. Schonski uit het Duitse Velbert. Doel van de uitgifte van het paspoort is de promotie van Walcheren. Het paspoort bevat 32 coupons waarmee mensen die langer dan een week hun vakantie bij een lid van de WV doorbrengen kortingen kunnen krijgen op tal van at tracties. Het is dit jaar de eerste keer dat de Streek WV Walche ren het toeristenpaspoort uitgeeft. Met een formulier dat zij bij hun verblijfadres in kunnen vullen, kunnen de toeristen bij alle Walcherse VW-kantoren voor de prijs van een kwartje een toeristenpaspoort krijgen. Het is de bedoeling dat de paspoorten volgend jaar gratis ver strekt worden. Dit jaar zijn er 15.000 exemplaren van gedrukt Bij een grote belangstelling zullen er nog pas poorten bijgedrukt worden. Het Toeristen Paspoort Walcheren is een idee van de WV in Zoutelande en Westkapelle. met de 'Gastekarte' uit de Duitstalige landen als voorbeeld Mevrouw J Koppejan, administratrice bij de Streek WV. hoopt dat er veel belangstelling voor de paspoorten komt. „Het paspoort is een service aan de toeristen die Walcheren bezoeken. Op deze manier kunnen wij ze iets extra's bieden", aldus mevrouw Koppejan. De reducties die de toeristen met het paspoort kunnen krijgen zijn alleen van toepassing op de normale tarie ven voor volwassenen. De houder van een paspoort moet minimaal 12 jaar oud zijn. Bergingspoging gezonken binnenschip TERNEUZEN - Het bergingsbedrijf Van den Akker uit Vlissingen gaat het wrak van het gezonken binnenschip •Walcheren' lichten. De firma Van den Akker heeft van de verzekeringsmaat schappij van het schip de opdracht ge kregen het wrak zo spoedig mogelijk te bergen. De 'Walcheren' (402 brt) in 1952 ge bouwd, had in Temeuzen 285 ton houts lijp. een soort cellulose, geladen met be stemming België. Dinsdagmiddag kap seisde het schip door het slechte weer ter hoogte van 'De Griete' in de Wester- schelde en zonk daarna. De twee opva renden werden door bemanningsleden van de sleepboot 'Jerome Letzer' gered en naar Temeuzen gebracht. Het schip ligt tijdens laagwater met het voorschip twee meter onder water, ter wijl het achterschip tien meter onder water is gezakt. Bemanningsleden van het bergingsvaartuig 'Bruinvisch' van de firma Van den Akker hebben met behulp van een duiker enkele voorlo pen aan het wrak vastgemaakt. Hier mee kunnen de hijsstroppen onder door het wrak worden getrokken. Gezamenlijke viering kerken in Breskens BRESKENS - De vier gezamenlijke kerken in Breskens houden vrijdag 1 april een Goede Vrijdag-viering in de Nederlands hervormde kerk in Bres kens. Deze gezamenlijke dienst begint om 19.00 uur. Het koor 'God is mijn lied' uit Breskens verleent medewerking. De gezamenlijke dienst in de vrij-evangeli- sche kerk, eveneens vrijdag 1 april, komt hiermee te vervallen. (ADVERTENTIE) Hotel-Restaurant Britannia Vlissingen. Een rustpunt na een boulevardwandeling. Tel. 01184-13255. MIDDELBURG - De 31-jarige A. O. uit Middelburg is vrijdag door de recht bank in Middelburg veroordeeld tot een gevangenisstraf van eéri jaar, waarvan vijf maanden voorwaarde lijk en met aftrek van voorarrest. Te gen O., een van de belangrijkste heroï nehandelaren in de Zeeuwse hoofd stad, was twee weken geleden tijdens de behandeling van de zaak twee jaar gevangenisstraf geëist. De rechtbank dook hiermee dus aanzienlijk onder de Bodebussen IJZENDIJKE Het streekmuseum 'West-Zeeuwsch-Vlaanderen Presen teert' in Uzendijke wijdt zijn zomerex- positie aan bodebussen en kantklos sen'. De tentoonstelling duurt tot en met half augustus en is ingericht door M. Agterberg uit Schipluiden (bode bussen) en een aantal dames uit West- Zeeuwsch-Vlaanderen (Kantklossen). Zaterdag 2 april om 11 uur is de officiële opening. Het streekmuseum is van maandag tot vrijdag open van 10 tot 12 en 13.30 en 17 uur en zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur. HULST In café W Baert in Hulst werd een schietmg gehouden waaraan 25 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel en eerste en tweede zyvogel E de Bakker Sint-Jansteen, groot ste aantal kleine vogels <7> J. Picavet Hulst KLOOSTERZANDE In café R. v. Kruyssen in Kloosterzande werd een schieting gehouden op twee liggende wippen waaraan 70 schutters deelna men. Uitslag: wip I hoge vogel P. Boeter Boschka- pelle. eerste zijvogel E Picavet Kloosterzan de. tweede zijvogel H v. Rijt Kloosterzande." grootste aantal kleine vogels til» J de Kort Kloosterzande Uitslag wip 2: hoge vogel F v Kruyssen Kloosterzande. eerste zij vogel Th Cambeen Kloosterzande. tweede zij vo gel J de kort Ossenisse. grootste aantal kleine vogels (8) L Rijsdijk Kloosterzande LAMSWAARDE In café de Vier Jaargetijden in Lamswaarde werd een schieting gehouden op twee liggende wippen waaraan 49 schutters deelna men. Uitslag wip I. hoge vogel Th Asselman Kloosterzande; eerste zij vogel A. Verdurmen Graauw; tweede zijvogel mevrouw Rottier Ossenisse; grootste aantal kleine vogels <5> R. heijens lamswaarde. Uitslag wip hoge vogel en tweede zij vogel R Herwegh Hei kant. eerste zij vogel M de Waal Kloosterzan de; grootste aantal kleine vogels (41T. Boone Lamswaarde. KOEWCHT Schutlerssociëteit Wil lem Tell in Koewacht hield een schie ting waaraan 40 schutters deelnamen in café R. v. d. Steen. Uitslag hoge vogel F. de Visser Koewacht; eerste zijvogel L. Ringoot Sint-pauwels. tweede zijvogel D. de Nul Terdonk, grootste aantal kleine vogels i4) P v d. Steen Koe wacht. KOEWACHT Schutterssociéteit 'De Blauwe Hoek' in Koewacht hield een schieting in café de Oude Molen waar aan 35 schutters deelnamen. Uitslag hoge vogel en eerste zijvogel A Dobbelaer Boschkapelle; tweede zijvogel J de Waal Koewacht, grootste aantal kleine vogels >7i R Baert Koewacht. PHILIPPINE In café Marinet in Philippine werd een schieting gehou den waaraan 26 schutters deelnamen. Uitslag, hogevogel E de Smet Wachtebeke; eerste zijvogel en tweede zijvogel Maqan Matthijs Eeklo. grootste aantal kleine vogels (15) N v. Wynsbergen Bouchaute en H. Vermast Philippine HULST Schutterssociéteit de Stads herberg in Hlust hield een schieting op de OZO-velden waaran 25 schutters deelnamen. Uitslag hoge vogel H. de Vos. Heikant: eerste zijvogel P Versüggel Hulst, tweede zijvogel J v Kerkhoven Sint-Jansteen Grootste aantal kleine vogels (5) J. de Waal Axel en F Schilleman Terhole BOSCHKAPELLE - In cafe J Schaick in Boschkapelle werd een be- jaardenschieting gehouden waaraan 24 schutters deelnamen Uitslag hoge vogel en eerste zi) vogel P. d'Hondt Kloosterzande; tweede zijvogel A. van Dijk Bosckapelle grootste aantal kleine vogels (6) J v Dijk Vogelwaarde HULST In café W Blommaerl in Hulst werd een schieting gehouden waaraan 30 schutters deelnamen. Uitlsag hoge vogel en tweede zij vogel J Leeraert Sint-Jansteen; eerste zijvogel P. Verstiggel Hulst, grootste aantal kleine vo gels (6) B. Visser Boschkapelle KWACHT In café J. de Kind in Koewacht werd een schieting gehou den waaraan 30 schutters deelnamen. Uitslag hoge vogel en eerste zijvogel J de Waal Koewacht, tweede zijvogel H Maes Hellestraat, grootste aantal kleine vogels (4i R Baert en C Gtjsel beiden uit Koewacht, ZUIDDORPE In café De Herberg in Zuiddorpe werd een schieting gehou den waaraan 44 schutters deelnamen Uitslag eerste hoge en eerste en tweede zijvogel L de Smit Smaal, tweede hoge vogel A Puylaerl Zuiddorpe. grootste aantal klei ne vogels i4i H de Hondt Zuiddorpe en A Herwegh Heikant. BOSCHKAPELLE In café J. v. Schaick in boschkapelle werd een schieting gehouden waaraan 27 schut ters deelnamen. Uitlsag hoge vogel R. de Waal Moerbeke; eerste zijvogel mevrouw Visser- Boschkapelle; tweede zijvogel L. Heijens Boschkapelle; grootste aantal kleine vogels (4) C. Verschuren Lamswaarde. KOEWACHT In café G. v. Kumste in Koewacht werd een schieting gehou den waaraan 35 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel S. Jansen Stekene. eer ste zijvogel P. v. d. Steen Koewacht; tweede zij vogel G Dullaert Hellestraat: grootste aantal kleine vogels (5) F Breijaert Koe wacht LAMSWAARDE Schutterssociéteit De Vrede in Lamswaarde hield een schieting in café Sport waaraan 32 schutters deelnamen. Uitslag hoge vogel B. Beulaert Hulst; eerste zijvogel M. de Waal Kloosterzande; tweede L. v Leuven Stoppeldijk; grootste aantal kleine vogels (4) P, Schelfhout Hulst. NIEUW-NAMEN In café 'De Trouba dour' in Nieuw-Namen werd een be- jaardenschietmg gehouden waaraan 44 schutters deelnamen. Uitslag; hoge vogel E Verhaegen Sint- Jansteen. tweede hoge vogel F. Reunis Sint- Janstecn, eerste zijvogel J. Slnl-Janstcen, tweede zijvogel C. v. Roeyen Nieuw-Namen; grootste aantal kleine vogels (4i J de Block Heikant SLUISKIL In café Dallinga in Sluis kil werd een karabijnschieting gehou den waaraan 35 schutters deelnamen. Uitslag, eerste hoge vogel A van Puytvelde Sluiskil, tweede hoge vogel B. de Waal Temeuzen. eerste zijvogel P v Puyvelde Sluiskil, tweede zijvogel F Stoffels Temeu zen WESTDORPE In gebouw Concordia in Westdorpe werd een bejaardenschie- ting georganiseerd waaraan 38 schut ters deelnamen. Uitslag hoge vogel G Jesoirens Koewacht, eerste zijvogel A Impens Koewacht, tweede zijvogel O de Jaeger Westdorpe. Grootste aantal kleine vogels (4) R Mignon Zuiddor pe eis die officier van justitie mr J. van Marion twee geleden formuleerde. „Een meer of meer professionele hande laar. die een bron werd van criminele infectie en zo heel wat leed om zich heen heeft verspreid", zo typeerde de officier de man tijdens de zitting. O. wordt ver moedelijk direct na het uitzitten van zijn straf uitgewezen naar zijn geboorte land Turkije. Conform de eis werd T. D. (33) uit Vlis singen veroordeeld tot een gevangenis straf van achttien maanden. D. heeft in maart van het afgelopen jaar gepro beerd brand te stichten in de voormali ge bar 'Het Sincken Tooghje' in Middel burg. Hij was in het verleden exploitant van deze bar, en had het etablissement overgedaan aan iemand, van wie hij meende nog twintigduizend gulden te goed te hebben. Toen er niemand in de bar aanwezig was. plaatste D. een zelf gemaakte brandbom tussen het pla fond van de bar. De explosieven oprui mingsdienst (EOD) die, toen de bom werfl gevonden straten liet afsluiten en omwonenden evacueerde, kwam tot de conclusie dat de bom op behoorlijke wijze ln elkaar was gezet en -als hij niet bijtijds zou zijn gevonden- zeker zou zijn geexplodeerd. Tijdens de zitting, twee weken geleden, stelde D. had de bom beslist niet zou hebben gewerkt en dat zijn operatie alleen moest worden gezien als bedreiging van de nieuwe ex ploitant. De gevangenisstraf die D. zal moeten uitzitten, verdiende hu tevens door het invoeren van een vuurwapen uit Belgie. het schieten op de fotoradarkasten langse de brug op het Schelde-Rijn-ka- naal bij Rilland en het kopen van twin tig girobetaalkaarten die van diefstal afkomstig waren. De 21-jarige D. de B. uit Vlissingen werd. overeenkomstig de eis, veroor- AXEL - De muziekvereniging 'Een dracht maakt macht' in Koewacht krijgt binnenkort de beschikking over een eigen repetitielokaal. De gemeen teraad van Axel spreekt zich dinsdag avond uit over een voorstel van b en w om garant te staan voor de bouwkos ten. Het gaat om een bedrag van 10.000 gulden. Anossingsproblemen zijn ove rigens niet te verwachten omdat het gebruik van een eigen ruimte veel goedkoper is dan een lokaal dat tot nu toe gehuurd moest worden. De raad praat ook over een aanpassing van een bestemmingsplan dat het in passen van logiesgelegenheid in de ma nege in Magrette mogelijk maakt. B en w willen verder overgaan tot de aan schaf van beademingsapparatuur voor de sporthal in Axel en het zwembad in Koewacht. Daarmee is 1850 gulden ge moeid. En tenslotte wil het college 5600 gulden op tafel leggen voor het alfabetiserings project Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaan- deren. Uit Axel namen daaraan vijf mensen deel. Via het rijk krijgt de ge meente overigens 5000 gulden terug, zo dat slechts 600 gulden voor rekening van de gemeente komt De raadsvergadering (in het voormali ge waterschapsgebouw aan de Burcht laan) begint om zeven uur deeld tot een gevangenisstraf van vijf maanden, waarvan twee maanden voorwaardelijk. Deze Vlissinger heeft een golf van inbraken op zijn geweten, die hij voornamelijk pleegde in scholen in Middelburg en Vlissingen. In deze zeer lange reeks Inbraken van D. de B. waren die in 'De Wellinge' en de Drie- stromenschool in Middelburg en in het schoolcomplex aan de Marconiweg in Vlissingen de belangrijkste. Inhetwijk- gebouw van de sectie Nieuw-Middel- burg van de Stichting Sociaal-Kultu- reel Werk Middelburg (SKWM) aan de Nassaulaan in Middelburg stal hij aller lei apparatuur, waaronder een serie luidsprekers. Bij deze en nog meer in braken richtte D. de B. voor tienduizen den guldens aan schade aan. „Zo is een spoor van ellende nagelaten", zei offi cier van justitie mevrouw mr G. van der Reep tijdens de zitting tegen De B., vo rige week. R. O. (37) uit Vlissingen, die een door De B. gestolen videorecorder had geheeld, werd veroordeeld tot een gevangenis straf van zes weken, waarvan drie we ken voorwaardelijk. J. S. (20) nit Mid delburg, die bij de 'kraak' aan de Na ssaulaan in zijn woonplaats op de uit kijk had gestaan, moet 400 gulden boe te betalen. (ADVERTENTIE) Voor het verzorgen van een begrafenis of crematie kunt u zich wenden tot: P.DahlmannsTel. 01180-12557 L. R. van HeckeTel. 01180-13637 I.N.VerhulstTel.01180-13802 De GrootTel. 01180-12868 H.JobseTel. 01184-62205 Bij géén gehoor:Tel. 01180-13900 Bram Vermeulen en de Neefjes. Bezetting Bram Vermeulen izang. piano en gitaar). Frank Ketelaar igitaan. Roy Bakker idrumsi. Rik Vrijman itoetsen en gitaaren Eric Heldering ibasgitaar Organisatie jeugdsoos De Klomp uit Ove- zande Plaats oninioeUngscentrum de Sten- ge in Heinkenszand Bram Vermeulen is een laatbloeier. Met zijn 35 jaar zit hij nog maar erg kort in de popmuziek en heeft hij al minstens één band en een flink aantal musici 'versleten'. Ondanks dat, kan zonder meer gesteld worden dat bij bloeit. Hij is de man waar het om gaat bij de optredens. O!' dat nu met z'n vorige band 'De Toekomst' was of met 'De Neefjes'; Bram staat in liet middelpunt. Dat heeft in de eerste plaats te maken met zijn onmiskenbaar eigen stemge luid. De wat hese en soms schreeuweri ge stem neemt een centrale plaats in de muziek in. Een stem ook. die verstaan bare teksten zingt en dat is zeker bij een Nederlands-talig repertoire van groot belang. Daarnaast gaat ook van zijn persoonlijkheid een zekere uitstra ling uit. Met zijn rijke podiumervaring weet hij niet alleen de luisteraars te boeien maar er op een of andere manier ook een aantrekkelijk schouwspel van te maken zonder dat hij nu zulke opzienbarende dingen doel. Om hem heen gegroepeerd slaan tegenwoordig de Neefjes. Een vijftal jonge knapen dat op mu ziekgebied al de nodige ervaring achter de rug heeft, onder meer als begelei dingsband van Fay Lovsky. Vermeulën heeft kans gezien zijn iegen herkenbare stem. maar vooral zijn eigen geluid in swingende popmuziek te laten te ver pakken. Dat geluid van Vermeulen was al herkenbaar toen hij nog met Freek de Jonge speelde en eigenlijk is er niet zo veel veranderd. Natuurlijk, het klinkt allemaal wat gesmeerder maar dat komt vooral doordat de nadruk nu veel meer op de muziek ligt. Daarnaast heeft hij kans gezien een aantal musici te verzamelen dat dat Vermeulen- geluid weet over te brengen. Een hoofd rol is daarbij weggelegd voor solo gitarist Frank ketelaar die met de flitsende solotjes voor de invulling zorgt. Het optreden van vrijdagavond was zonder meer swingend. Dat bleek bij het. tweede nummer waarop al meteen gedanst wed en dat is het hele optre den zo gebleven, het was ook goed weer eens Nederlandstalige pop te horen zonder dat, tegenwoordig haast ver moeiende, reggae-deuntje. Gewoon Ne derlandse-rock met op het laatst van het optreden enkele succesjes uit de tijd van 'De Toekomst'. Daarbij ook wat meer ballade-achtige nummers, zoals het nog steeds erg sterke 'Paulie- ne'. Het was de moeite waard vrijdag avond in De Stenge te zijn. De op komst van ruim 100 toeschouwers was dan ook zonder meer telerustellend., Bram Vermeulen en de Neefjes, maar zeker ook de organiserende soos dc Klomp verdienden beter. R. S.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 36