Bijdrage van waterschap aan boulevard Vlissingen onzeker Kans op kleuterklas in lagere school Ritthem Raadslid Middelburg vraagt snelle terugbetaling teveel stookkosten Flinke schade door windhoos Vlissingen Wedstrijden modelauto's in Vlissingen Dertiende Rode Kruis mars in Middelburg ZATERDAG 26 MAART 1983 THOLEN - Operatief ingrijpen in het ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom heeft vorige week de Thoolse mevrouw J. Moerland - van Iwaarden verlost van een stuk naald uit haar voet dat daar al tien jaar in zat. Eigenlijk had ze al die jaren pijn in die voet, maar niemand dacht dat het om een stuk naald (van enkele centimeters) zou gaan. Als moeder van elf kinderen, acht meisjes en drie jongens, maakte ze lange dagen. Maar een paar weken geleden, toen ze met één van haar dochters op vakantie was in Loohorst,. kon ze eigenlijk niet meer lopen van de pijn. Haar dochter stond erop dat ze naar de dokter zou gaan. Pas toen er foto's waren gemaakt, werd duidelijk wat de oorzaak van de pijn was: het stuk naald dat daar vermoedelijk zo'n tien jaar geleden in terecht is gekomen toen mevrouw Moerland op de overloop aan het werk was. De operatie'in Lievensberg is vlot verlopen en mevrouw Moerland heeft het stuk naald meegekregen. Mevrouw Moerland: „Je voelt dat er in is gesneden, maar of het echt over is, moet nog blijken...' TELEXBERICHT WEKT VERBAZING GEMEENTERAAD VLISSINGEN - De gemeenteraad van Vlissingen heeft vrijdagmiddag, inclusief het college van b en w, met verbazing gereageerd op een telexbericht van het dagelijks bestuur van het Waterschap Walcheren, waarin deze stelt zich nog niet te hebben uitgesproken over de financiële bijdrage voor de herinrichting van de boulevards, na de uitvoering van de zeeweringswerken. Waarnemend dijkgraaf A. Bosselaar stelt verder, dat het bedrag van in to taal ruim 1,6 miljoen gulden het dage lijks bestuur van het waterschap veel te hoog voorkomt en in navolging van het telexbericht nog een brief over dit on derwerp te zullen versturen. Alle fracties in de gemeenteraad van Vlissingen wilden duidelijkheid van het college van b en w over de bijdrage van het waterschap m de herinrichtings kosten en wat is toegezegd. Daarnaast had men ook moeite met de forse over schrijding van het eerste krediet van bijna 2.4 miljoen gulden, dat in januari 1981 is verleend. De totale kosten blij ken nu namelijk bijna 4.4 miljoen gul den te bedragen, waarvan 418.000 gul den voor rekening komt van de ge meente Vlissingen en bijna 1,6 miljoen gulden kan worden opgevangen door subsidies. De Vlissingse wethouders D. J. P Brui- nooge (PvdA) van welzijn en werkgele genheid en ing G. J. A. M. Adan (CDA) van financiën zeiden beiden ook verrast te zijn door het telexbericht van het wa terschap. Wethouder Bruinooge stelde het waterschap overigens ook voor een groot deel verantwoordelijk voor de for se overschrijding van het oorspronkelij - ke krediet. Dat is volgens hem namelijk in 1981 tot stand gekomen onder forse druk van het waterschap, dat dit kre diet volgens hem vastgesteld wilde Lezing over voettocht voor NRV Zeeland MIDDELBURG - De afdeling Zeeland van de Nederlandse Reisvereniging (NRV) hield een bijeenkomst in 'De Schakel' in Middelburg, waar de heer L. Slagboom uit Vlissingen een lezing hield over een voettocht door de Ita liaanse Alpen, onder de titel 'Witte sneeuw - Zwarte sneeuw'. Hij besteedde daarbij ruime aandacht aan de voorbe reidingen, die zo'n zes maanden in be slag namen. Uiteindelijk ging men met zeven personen op pad, waarbij niet al leen de 'witte sneeuw' van de overweldi gende natuur ter sprake kwam. maar ook de 'zwarte sneeuw' van de afzonde ring, het op elkaar aangewezen zijn en het improviseren tijdens de tocht zon der enig contact met de buitenwereld. Bij deze lezing werden dia's vertoond en er waren uitrustingsstukken en folders uitgestald. Van de gelegenheid om vra gen te stellen, maakten velen gebruik. ST.-ANN ALAND Dorpshuis. 14-17 uur: hobbytentoonstelling. GOES Prins van Oranje, 20 uur: 'Een haai voor de boeg", door toneelver. Kunstvrienden. 't Beest. 21.30 uur: optreden new- waveformatie Tecnoville. HULST St.-Liduinaziekenhuis. 13- 16.30 en 20-21 uur: uitzending radio Nightingale. MIDDELBURG Gasthuis, 10-12 en 17-18.30 uur: uitzending Rawa. Kuiperspoort, 21 uur: 'Leer om leer', door theatergroep Trezoor. Midgard, 21 uur: dichtersavond. OOSTBURG St.- Antoniusziekenhuis - verpleeghuis De Stelle. 9.30-11.30 uur uitzending radio Delta. TERNEUZEN Zuidlandtheater, 20 uur: Seth Gaaikema in 't Laatste zaaltje met gezond verstand'. Porgy Bess, 21 uur: optreden rock formatie 'Grand Cru'. VLISSINGEN - Bethesda-St.- Josephziekenhuis. 10-12 en 17-18.30 uur: uitzending Rawa. Open Hof, 10-16 uur: hobby tentoon stelling. Vismijn. 14.30 uur: poppentheater Wil lem Parcival De Piek. 21 uur: optreden Mekanik Kommando. WESTKAPELLE N.-H. Kerk, 19.30 uur zangavond. ZIERIKZEE Concertzaal, 14 uur: optreden Bassie en Adriaan. ZONDAG HOOFDPLAAT 'Slijkplaat', 19.30 uur: concert door muziekver. 'Oefening baart kunst'. HOOGELANDE Kapel van St.- Maarten, 14.30 uur: lezing door drs. Peddemos over 'Een archeologische reis door Nederland'. HULST St.-Liduinaziekenhuis, 15.50-17 uur: uitzending radio Nightin gale. WESTKAPELLE De Hooizolder. 16 uur: optreden Sharon Redd. ZOUTELANDE Royal. 15 uur: optre den hardrockgroep 'Black Widow'. FILMVOORSTELLING BERGEN OP ZOOM Roxy I. zat. 18.45 en 21.15 uur en zon. 14,16.15.18.45 en 21.15 u'ur De vierde man, 16 jr.; zat. 23.30 uur: Ontembare meisjes, 18 jr.; Roxy n, zat. 19 en 21.30 en zon 14. 16.30.19 en 21.30 uur: The nightporter. 16 jr. Cinem'Actueel I en H. zat. en zon. 14, 16.30, 19 en 21.30 uur: Tootsie, 12 jr Cinem'Actueel III, zat. en zon. 14 en 16.30 uur: Als je begrijpt wat ik bedoel, ai.; 19 en 21.30 uur: Charlotte, a.l. GOES Grand, zat. 19 en 21.30 en zon. 14, 19 en 21.30 uur: E.T., a.l. 't Beest, 15 uur: The nightporter. HULST De Koning van Engeland, zat. 15 en 18.45 en zon. 13.45 en 16.15 uur: Annie, a.l.; zat. 15 en zon. 13.45 en 16.15 uur: Als je begrijpt wat ik bedoel, a.l.; zat. 18.45 en 21.15 uur en zon. 16.15, 18.45 en 21.15 uur: De vierde man. 16 jr.; zat. en zon. 18.45 en 21.15 uur: De zwarte ruiter, a.l.; zat. 21.15 en zon. 21 uur: Reds, a.l.. zat. 21.15 en zon. 13.45. 16.15.18.45 en 21.15 uur: De vlaschaard. 16 jr.; zat. 18.45 en 23.15 en zon. 14.30 en 18 45 uur Teenager in love, 18 jr. MIDDELBURG City. zat. 19 en zon. 14 en 19 uur: Anme, a.l.; zat. en zon. 21.00 uur: Poltergeist, a.l. OOSTBURG Ledel, zat. 14 en 19.15 en zon. 14 en 20 uur: Annie, a.l.; zat. 21.30 uur en zon. 16,30 uur: Love hotel, 18 jr. TERNEUZEN Luxor, zat. 19.30 en zien, voor zou worden begonnen met de werken aan de zeewering. Hij voegde daar overigens aan toe ook zelf het boe tekleed te willen aantrekken. Onderschat „Ook wij hebben de moeilijkheids graad onderschat. De boulevard is na melijk een zeewering en dat brengt specifieke problemen mee", zei hij. De wethouder vertelde de problemen met rijkswaterstaat over de Boulevard De Ruyter nog tamelijk snel te hebben „Maar met het waterschap hebben wij Pianorecital L. de Broekert afgelast MIDDELBURG - Het pianorecital, dat Leen de Broekert morgen (zondag) zou geven in de Lutherse Kerk in Middel burg. gaat niet door. De heer De Broe kert heeft een armblessure. tot in den treure moeten onderhande len", aldus wethouder Bruinooge. Hij voegde daaraan toe zelfs nog steeds geen overeenstemming te hebben over verkooppunten, zoals kiosken op de boulevard. „Daarom is de aanvraag van dit aanvullend krediet zo laat. Een moeilijkheidsgraad als dit heb ik nog nooit ervaren in mijn loopbaan als wet houder", aldus Bruinooge. Hij stelde verder in de ambtelijke sfeer met het waterschap te hebben onder handeld over een bijdrage in de herin richtingskosten en uit dat overleg de indruk te hebben gekregen, dat de vor dering van de gemeente een 'reéle zaak' was. „Ik ben dan ook verbaasd, dat het waterschap heeft gemeend zo te heb ben moeten reageren", zei de wethou der. Hij stelde verder dat een bestek is gemaakt voor de herinrichting van de boulevard in sobere uitvoering en dat nooit bezwaren van het waterschap op onderdelen zijn gehoord. Ook wethouder Adan zei verbaasd te zijn over het telexbericht, gezien de 'reéle afspraken' die volgens hem zijn gemaakt in het ambtelijk overleg met het waterschap. „Als wij hen daarin niet meer kunnen vertrouwen heeft overleg geen enkele zin meer", meende hij. De wethouder erkende overigens, dat zo snel moge lijk zekerheid moet komen over de bij drage van het waterschap. De Windhoos sloeg een gat in het dak. aan de achterzijde van fotozaak Verschoore m Vlissingen 21.45 uur en zon. 16,18.45 en 21.15 uur. De vierde man, 16 jr.; zat. 14 en 19.30 en zon. 16 uur: Annie, ai.; zat. 21.45 en zon. 21.15 uur: Game of death, 12 jr zat. 14 en zon. 13.40 uur: Bugs Bunny, a.l.; zon. 18.45 uur: De zwarte ruiter, a.l. VLISSINGEN Alhambra I, zat en zon. 19 en 21.30 uur: De vierde man, 16 jr.; zon. 14 uur: Als je begrijpt wat ik bedoel, a.l.; Alhambra n, zat. en zon. 19 en 21.30 uur: De rechter- en linkerhand van de duivel, a.l.; zon. 14 uur: Sjors en Sjimmie en het zwaard van Krijn, a.l. TENTOONSTELLINGEN AXEL Galerie Bellemans, zat. 10-18 uur: textiele objekten van Annie Ble- wanus (t/m 2/5). Kindergalerij zat. 10-18 uur: illustraties uit kinderboeken van Annemiek Bors- boom. BERGEN OP ZOOM Markiezenhof. 14-17 uur: Werken George Minne (tm 16/4). BRESKENS v.m. Wit- Gelekruisgebouw. zat. 10-12 uur: Fos sielen, mineralen en curiosa van Jan Goethals. BRUINISSE Visserij- en oorlogsmu seum. geopend zat. van 14-16 uur. DOMBURG Biologisch museum. 10- 17 uur: 'De natuur in Zeeland'. GOES Museum, zat. 10-12 en 13.30-17 uur: 'Aanwinsten 1982' (t/m 26/3). HEILLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur. zon. 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. HULST Galerie Van Geyt. 9-12 en 14-17 uur en zon. 14-17 uur: werken van 12 Haagse kunstenaars (t/m 4 4). MIDDELBURG Zeeuws Kunste naarscentrum, zat. 10-16 uur: 'Projek- ties' en Sjoerd Bijlsma (tm 7/4). Galerie 'Roelant'. zat. 11-17.30 uur: grafisch werk van Rob Clous (t/m 17/4). Vleeshal. 13^17 uur en zon. 14-17 uur: schilderijen van Eindhovene kunste naars (t/m 10/4). Ambachtencentrum Demerary. zat 9- 17 uur: Diverse ambachten en exposi ties. St.-Janstraat 41. zat. 14-17 uur: Touw- plastieken van Anneke Ruimschotel. Antiquités B. Witte, zat. 10-18 uur: werken van Anton Beijsens (t/m 28/3). TERNEUZEN Museum, zat. 11-21 uur: werken klassieke Nederlandse kunstenaars (t/m 26.3). De Branding, zat. 10-21 uur: Aqua riums (t/m 2 4). VLISSINGEN Museum, zat. 13-17 uur: 'Zicht op schrift', de geschiedenis van het schrift en boekdrukkunst (tm 16/4). Gevangemstoren, vanaf 17 00 uur: Werken Wilfried van den Boom (tm 4/4). Reptielenzoo 'Iguana', 10-12.30 en 14- 17.30 uur en zon. 14-17.30 uur: Exposi tie levende reptielen, amfibieën en in- sekten. YERSEKE Atelier Dam Twee, zat. 10-18 uur: Schaal- en schelpdieren en werken diverse kunstenaars. IJZENDIJKE Museum, zat. en zon. 14-17 uur: 'Stamboomonderzoek'. HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel 01100- 14444 look voor milieuklachteni. Zceuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance". Telefonische hulpdienst Zeeland, tel 01180- 15551, dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel. 01180-36251. van 10.00-24 00 uur - weekends van 20.00-24 00 uur Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Nederlandse Hartstichting, tel. 070-600555 Te bereiken op kantoordagen van 12-17 uur. Orpheus- werkgroep huwelijk en homofilie, tel. 01184-72161 GEEN BEZUINIGING VERVOER SCHOOLZWEMMEN VLISSINGEN - De lagere school van Ritthem krijgt waarschijnlijk de mo gelijkheid een lokaal in te richten als kleuterklas. Daarmee wordt het ver voer van de kinderen naar Oost-Sou burg overbodig en kan voortaan 35.000 gulden worden bespaard. Wethouder ing G. J. A. M. Adan (CDA) van finan ciën en onderwijs zei dit vrijdag in de gemeenteraad van Vlissingen, naar aanleiding van de behandeling van de bezuinigingen voor 1983. De kosten voor het vervoer van kinde ren uit het Vlissingse woonwagencen trum 'De Windhoek' naar Oost-Sou burg kunnen volgens hem worden ge halveerd, door dat vervoer niet acht. maar vier keer per dag te laten plaats vinden. In navolging van een wijzi gingsvoorstel van de PvdA-fractie be sloot de raad niet te bezuinigen op het vervoer van leerlingen voor het school zwemmen. Wethouder Adan bracht de gemeente raad op de hoogte van een circulaire van het ministerie van onderwijs. Daar in wordt, vooruitlopend op de wet voor het basisonderwijs, gelegenheid gege ven gebruik te maken van de verrui- mingswet, als de staatssecretaris niet voor 15 apnl zijn circulaire weer heeft ingetrokken. Dit betekent dat een lage re school een kleuterklas kan beginnen, wanneer daarvoor minstens dertien leerlingen zijn en er binnen anderhalve kilometer geen kleuterschool aanwezig is. Voorwaarde is wel, dat er een aange past leerplan komt en de school deel neemt aan een zogenaamd activerings plan. Bovendien moet er voldoende huisvesting zijn voor de 'kleuterschool' zonder een ingrijpende verbouwing. Bij de lagere school in Ritthem zijn slechts twee van de drie klassen in gebruik en wordt volgens wethouder Adan ook vol daan aan de andere eisen. De circulaire zou nog het komende schooljaar kun nen ingaan, zodat het vervoerspro bleem voor deze kleuters al met ingang van augustus kan zijn opgelost. Protesteren Wethouder Adan merkte verder op dat in de bus van De Windhoek naar de scholen in Souburg soms slechts een kleuter en leerling van de lagere school zit. Hij stelde dat ongeveer 8000 gulden kan worden bespaard door de kinderen te laten overblijven. Bewo ners van De Windhoek waren naar het VLISSINGEN - Een windboos heeft vrijdagavond met name in Vlissingen nogal wat schade aangericht aan verschillende panden in de St. Jacobsstraat en Hen drikstraat. De ongekende windstoot, die volgens het KNMI een orkaankracht had van 12 beaufort, wat neerkomt op een windsnelheid van bijna 120 km per uur, deed zich voor rond halfnegen. Zowel in de St. Jacobsstraat als in de Hen drikstraat zijn bij verschillende winkels en woningen dakpannen weggeslagen en ontstonden gaten in de daken. Bij de fotozaak Verschoore werd aan de achterzijde aan de Vrouwenstraat een gat in het dak geslagen van ongeveer vier bij vijf meter. Ook bij de panden van de handel in elektrische apparaten Meulmeester en van de opticien Groe- neveld gingen de pannen er af, waarbij gaten in de daken vielen. De Vlissingse brandweer had bijna anderhalf uur no dig om de gaten provisorisch te dichten en de pannen weer op de daken te plaat sen- Van een woning op de hoek Hendrik- straat-Emmastraat werden rond dezelf de tijd van de zijkant van het dak de pannen weggeslagen. Bij enkele andere woningen m de straat bleef de schade beperkt tot enkele losgeschoten dak pannen. Woordvoerder A. Pruymboom (links) en de andere bewoners van het woonwagen centrum 'De Windhoek'op de publieke tribune van het stadhuis, tijdens de verga dering van de gemeenteraad van Vlissingen over de 'ombuigingsoperatie 1983'. stadhuis gekomen om te protesteren tegen het voornemen van het college om dit vervoer niet langer te vergoe den. De heer A. Pruymboom bood na mens de bewoners voorafgaand aan de raadsvergadering een stencil aan bur gemeester drs Th. J, Westerhout van Vlissingen aan, waarin gevraagd wordt een beslissing daarover uit te stellen, zodat ook zij kunnen worden gehoord. Zij merken op drie jaar geleden op een achteraf terrein in Vlissingen te zyn ge plaatst en uit de PZC te hebben moeten vernemen, dat het vervoer zou worden afgeschaft. Zij stellen verder dat door een dergelijke maatregel goed onder wijs voor hun kinderen in het gedrang dreigt te komen. „Wij hebben altijd dichter bij de bebouwde kom willen wo nen. zodat onze kinderen lopend naar school konden gaan. Wij willen met de gemeente praten over het vervoer, maar dan moeten wij wel daarvoor wor den uitgenodigd", aldus de bewoners in het pamflet. Het college van b en w en in navolging daarvan ook de gemeenteraad, besloot eveneens het voorstel oVer te nemen om dit laatste jaar nog wel subsidie te ver lenen voor het verrichten van onder zoek naar baarmoederhalskanker en de kosten daarvoor, op voorstel van wet houder A. Hoekens (CDA) van sociale zaken en volksgezondheid, te dekken uit de post voor schooltandverzorgmg. Het raadslid J. Schaap van D'66 hand haafde zijn amendement om 70.000 gul den minder te bezuinigen op de post welzijn en daarvoor de 200.000 gulden per jaar voor een nieuw zwembad te ge bruiken. Het amendement was mede- ondertekend door F. A. Suwijn (pro gressief Vlissingen), maar verkreeg geen steun van de raad. Na enige ver warring over zijn amendement om de subsidie voor het Huiskamerproject voor druggebruikers (HKPD) in 1984 niet te verlagen met 10.000 gulden, maar dat geld te halen uit de post on voorzien voor dat jaar, trok hij uiteinde lijk dit wijzigingsvoorstel in. Dit voor stel was mede-ondertekend door me vrouw Suwijn en M. Nelemans (PvdA). In de sloot Ook in andere delen van de provincie werd hinder ondervonden van de noordwesterstorm, die gepaard ging met windstoten, een striemende regen en onweer. In Oud-Vossemeer werden enkele bomen ontworteld aan de Le- guitsedijk. In Rilland belandde langs rijksweg 58 een auto in de sloot, in Cadzand werd een 19-jarige Duitse automobilist met zijn auto door een rukwind de Ringdijk afgeblazen en op zijn kop in de sloot geworpen. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Een woordvoerder van het KNMI weet de hevige windstoot vrijdagavond aan „een koudefront-passage", het gevolg van een scherpe temperatuurdaling, waarbij een windsnelheid werd geme ten van 64 knopen, bijna 120 kilometer per uur. De noordwesterstorm zal ook vandaag nog voor de nodige buien zorgen. Open dag peuterspeelzaal en actie kindertehuis Chili in Aagtekerke AAGTEKERKE De peuterspeelzaal Peuterpret in Aagtekerke houdt van daag. zaterdag, vanaf 10 uur een open morgen in het naast het verenigingsge bouw Amicitia gelegen huis 'De Twee sprong'. Deze is bedoeld voor iedereen die belangstelling heeft voor het reilen en zeilen van de speelzaal zoals ouders met hun peuters en grootouders. Tij dens deze morgen kunnen er door moeders en leidsters gemaakte spul letjes gekocht worden terijl koffie met of zonder wafel te verkrijgen is. In het zelfde gebouw is tegelijkertijd een verkoping van tweedehands speel goed, waarvan de opbrengst bestemd is voor het kindertehuis Las Palmas in Chili. MIDDELBURG - Heel veel mensen hebben door het zachte weer in de afge lopen wintermaanden minder aardgas gestookt dan normaal. Deskundigen hebben uitgerekend dat mensen met een gemiddeld gebruik van 3000 kubie ke meter aardgas voor 200 gulden min der verstookt hebben. Het Middel burgse raadslid Derk Blom (Progres sief Middelburg) heeft burgemeester en wethouders van de Zeeuwse hoofd stad gevraagd om ervoor te zorgen dat het te veel betaalde snel wordt terug gegeven. „Deze meevaller kan zeker in een tijd van stijgende woonlasten en achteruit gang van inkomen met name voor de iaagauuc taaiden van groot belang zijn. Overheidsinstanties zijn meestal bij zonder snel om prijsverhogingen en ta riefstijgingen voor de bevolking door te voeren. Nu blijkt dat mensen een fors bedrag teveel hebben betaald lijkt het mijn fractie dan ook van belang dat snel werk gemaakt wordt van uitbetalen aan de bevolking" aldus het raadslid in zijn verzoek aan het gemeentebestuur van Middelburg De gebruikers betalen in termijnen via voorschotnota's het geschatte gebruik voor het lopende jaar Bij deze schat ting wordt gekeken naar wat het jaar ervoor is gebruikt. Na een jaar wordt de meterstand bekeken en het teveel ofte weinig betaalde verrekend. Blom wil dat dat nu op korte termijn bij iedereen tussentijds de stand wordt opgenomen. Het grootste deel van Middelburg wordt van gas voorzien via het gemeen telijk energiebedrijf. De rest. waaron der het grootste deel van de wijk Dau- wendaele wordt door de PZEM voor zien Blom vraagt het college dan ook om behalve de meteropnemers van het GEB ook die van de PZEM in te schake len. Bovendien wil hij dat snel overleg wordt gevoerd met de Woningbouwver eniging Middelburg, om ook deze in stantie ertoe te brengen bij die huur ders die via deze instelling de gasreke- ning betalen de gasmeter zo spoedig mogelijk op te laten nemen. Raadslid Derk Blom van Progressie, Middelburg. Aardappeltermijnmarkt Datum. 253 bintje 50 mm opw april, laten 1920. bieden 1900. slot 1910; november laten 2450; bieden 2400: slot 2400. mei: laten 1960: bieden 1950. slot 1960. Stemming april: prijs houdend. november kalm, mei: prijshou dend; openstaande posities april: min 83 is geworden 895; november: 219; mei: plus 63 is geworden 2343 Omzet april: hoogste prijs: 1920, laagste prijs 1870, laatste zaken 5x1910. mei: hoogste prijs 1980; laagste prijs 1900: laatste zaken 4x1960. Dag april: 99. mei: 89; week april: 319, mei 438. Datum 25<3 bintje 35-50 mm opw. april: laten 1450. bieden 1350; slot 1350. stemming april: kalm. openstaande posities april: min 7 is geworden 27 Dag: apnl. 5x1360; 2x1350; week april: 70 Coöperatieve tuinbouwveiling "Walcheren" B A. te Middelburg, marktbericht van vrij dag 25 maart 1983. Aardappelen: bintje bo 18-23: gr 9-17: dr 12; kr 34-37; koopm. blauwe gr 40-42; dr 19. pipo gr 25. Appelen- golden delicious n. 80 90 56-74. 70/80 47-72: 65/70 43-59. 60 70 38; rode goudreinette EI. 80/90 85.70/80 81karmijn H: 80/90 94; 70/80 105; 6070 53: winston II: 65 70 47-50 60/65 33-35; peren st Rémy H: 80 90 54; 70/80 47-61; 60/70 43-53; kastomaten AI 563, BI 601; bloemen; narcissen 102. Groen ten gl. andijvie 127-190. gl. spinazie 158-188; glassla 13248-53; 25/- 37-45. II30/- 33; 20'- 26: boerenkool n 47-75. rode kool A 24-39. B 10-14; witte kool A19-28: B 9-12; savooyekool A 60-75. breekpeen 9-24: prei A 46-71; B 46. uien bo 35-41gr 9-20; dr 5; schoon 54; kroten kg. 8-21; rabarber 129-131; koolrapen kg 12; knolsel. kg 8-11; bosselderij 44-45: bruine bonen kg 114. spruiten: schoon 168; All 59-89. Bil 37; DH 59-135: EH 151: DEH 151-210: m 35-59; witlof: AH 225-262: BH 137-187; AB H 181-194; Hl 97-162; stek 113; komkommers H: 61.76 110; 51 61 100; 4151 79; 36/41 55; 31/36 58-67; 26/31 55; winter bloemkool H: 6 280; 8 141-157; 10 113-116; 12 93, winterbloemkool Hl: 8 73: 10 67. Eerste aangevoerde winterbloemkool: 270 stuks. De eerste winterbloemkool werd aangevoerd door M. Harthoom uit Vlissingen en A Melse uit Vrouwenpolder. Vanaf 28 maart drie keer veiling op maandag, woensdag en vrijdag. VLISSINGEN De Walcherse Model Auto Club (WAMAC) houdt morgen, zondag, een wedstrijd voor radiogra fisch bestuurde modelraceauto's in de formule I klase. De wedstrijd telt mee in de competitie voor het Nederlands kampioenschap. De races worden ge houden op het parkeerterrein van een supermarkt aan de Gildeweg en begin nen om 9.30 uur. MIDDELBURG De afdeling Middel burg van het Nederlandse Rode Kruis houdt vandaag, zaterdag, in samen werking met een viertal wandelsport organisaties voor de dertiende maal de 'Rode Kruis Mars'. Start en finish bevinden zich bij het sportcomplex Voorborch aan de Breeweg in Middel burg. Er worden deelnemers verwacht uit de Benelux en de Bondsrepubliek Duits land. De individulee deelnemers aan de 40 ki lometer starten tussen negen uur en half elf. Voor de afstanden over respec tievelijk 5.10 en 15 kilometer kunnen ze tussen 9 en 14 uur vertrekken. Voor groepen (minstens 11 mensen) start de 15 kilometer tussen 12 en 13 uur, de 10 kilometer tussen 13 en 14 uur en de 5 kilometer tussen 14 en 14.30 uur. Raad Vlissingen tegen onderzoek wegdek boulevards VLISSINGEN - De gemeenteraad van Vlissingen heeft vrijdagavond met dertien stemmen tegen en twaalf vóór een motie van het CDA en de WD ver worpen, waarin wordt gevraagd een onderzoek in te stellen naar de meest veilige wegbreedte op de Vlissingse boulevards. In dat onderzoek zou een vergelijking moeten worden gemaakt tussen een wegdek van vijf meter breedte en van 4.50 meter. Raadslid M. Bode (CDA) kwam met de motie, die mede-onderte kend was door zijn fractiegenoot M. Dekker en WD-raadslid V. J. A. Wilkes, na een schorsing van de raadsvergade ring, die toen al veel langer had ge duurd dan voor een normale vergade ring sinds vele jaren gebruikelijk is. Tegen de motie spraken zich uit de vol ledige PvdA-fractie (inclusief de wet houders). J. Schaap (D'66), F. A. Suwijn (Progressief Vlissingen i en CD A-wet houder mg G. J. A. M. Adan. Wethouder A. Hoefkens van het CDA volgde als enige van het college van b en w zijn fractie in de motie. Burgemeester drs Th. J. Westerhout van Vlissingen noem de voor de schorsing de kans vpel groter dat de automobilist zich zal houden aan de snelheid als de weg smal is, dan bij een breed wegdek. Hij noemde het ver der 'bepaald onjuist' dat meer wordt ge fietst op het promenadegedeelte van de boulevard dan op het wegdek en rea geerde daarmee als 'bewoner van de boulevard' op een opmerking van het raadslid J. Lust (WD) in de richting van wethouder W. Wisse (PvdA) van verkeer en openbare werken, dat hij de situatie ter plekke niet goed zou ken nen. „Ik zag net nog voor ik naar het stadhuis ging drie leerlingen van de zee vaartschool naast elkaar fietsen op de boulevard en ze werden gepasseerd door een auto met een leerling aan het stuur", vertelde hij. Raadslid Th. Post liet namens de PvdA-fractie weten geen enkele be hoefte te hebben aan een dergelijk on derzoek. Wanneer het autoverkeer te onveilig zou zijn op de boulevard, dan moet dat volgens hem volledig worden geweerd en niet meer ruimte worden geboden, ten koste van het voetgan gersgebied.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 13