HAAL EEN NAT PAK IN JE BADPAK zomer gezicht m- nieuws in geuren en kleuren modellen boulevard mode PZC/ voorjaar '83 Wie goed gekleed wil vertoeven aan zonnige stranden ruilt deze zomer de bikini in voor een super sexy badpak waar de glamour van tijd tot tijd af straalt. Letterlijk van afstraalt, want goud, glim en glitter zullen in het zonnelicht zorgen voor briljante effecten. Hoofdthema voor de badmode 1983 is de streep en die wordt dan ook breed uitgemeten: smal, grafisch, breed, vervagend, in métalissé, horizontaal/,verticaal/,diagonaal en in combinatie met andere dessins. Naast echte duidelijke strepen en streepjes komen afleidingen van streepmotie- ven voor, zoals golvende strepen, halve strepen en één of een paar strepen ergens op een badpak en dat heet dan een 'geplaatste' streep. Wie 'geen streep kan zien' heeft de vandaar dat zij zich gestort hebben op de modellering van het badpak waar tenminste nog wat eer aan te behalen valt. keuze uit exotisch getinte motieven als tropische bloemdessins impres sionistisch of naiefin even tropische kleuren als pink, cyclaam, aqua, rood, oranje, smaragdgroen enz. Liefhebbers van etnische motieven houden het misschien op badpakken met dessins die zijn afgeleid van Afri kaanse houtsnijbeeldjes, Caraïbische of Mexicaanse invloeden of Inca motieven. Deze dessins zijn vooral uit gevoerd in terra en oker met zwart. Heeft u een idool in de stripboekenwe reld, dan is er voor u het stripfiguren- dessin, waarbij niet hele strips zijn afgedrukt, maar wel koppen, en die zijn soms zelfs zo groot, dat een kop een geheel badpak kan beslaan. Je favoriet kan er maar net bij zitten! Een andere nieuwe richting in dessins wordt gevormd door twee-kleurige blokjes over het gehele badpak, met op verschillende plaatsen stukken van verschillende andere kleuren. Tot een vast item horen zo zachtjes aan de tijgerprints en de métalissé's; dit seizoen voor badpakken en bikini's versierd met strass en pailletten vaak nog gecombineerd met netstof, waar door een heel 'bloot' effect ontstaat. Het topless zonnen mag dan een rage geworden zijn, voor badkledingproducenten is er weinig leuks aan te beleven; En gezegd moet worden dat de bad pakken, maar ook de bikini's sensatio nele belijningen vertonen waar geen 'naakt' tegen op kan. De beenuitsnijdingen bijvoorbeeld zijn hoog tot zelfs zeer hoog in de jeugdig gestyleerde badpakken. Nieuw zijn wikkelvormen in badpak ken, maar ook de bandeaux- modellen in zowel badpakken als bikini's zijn er nog steeds, evenals de bikini's met de bekende driehoek-cups. Hoogmodisch is het ruches-thema toe gepast in elegant Fiftiesachtige bad pakjes en bikini's. De broekjes van de bikini's variéren van het tanga-model tot de iets hogere slip. De wedstrijdbadpakkentrend lijkt een beetje weg te ebben hoewel ze een maximum aan bewegingsvrijheid bie den. Voor grotere maten zijn corrigerende badpakken te koop, waarbij uiteraard rekening is gehouden met de jeugdige C- en D-cup maten. Voor deze groep komen er gelukkig steeds meer aan trekkelijke badpakken en bikini's in aantrekkelijke dessins en kleuren, maar wèl in de grote cupmaten. Zacht glanzende elastische materialen worden voor het grootste gedeelte van de badmode gebruikt, maar er zijn een aantal variaties op deze stof gekomen. Licht gestructureerde stoffen bijvoor beeld, dus stofjes met ingebreide kleine bobbeltjes, oneffenheden tot zelfs de structuur van reptielhuid toe. Met badpak en bikini als basis bete kent badmode 1983 steeds meer boule vardmode: flaneerkleding met wijde broeken (harem-, pof- of capri-) en tops naast van oudsher de zonnejurkjes, wikkelrokken, bermuda's, shorts en shirts. Grote invloed op de strand- en straat mode zal ook de aerobicmode hebben: kleding die gedragen wordt door men sen die de aerobics beoefenen, een moderne vorm van ritmische gymnas tiek, een vorm van conditietraining die met name door Jane Fonda en haar aerobicschool erg populair geworden is in Europa. De naam en het principe van deze conditietraining is afkomstig uit de Amerikaanse ruimtevaart en oorspronkelijk bedoeld als training voor astronauten. Reden voor badkle dingproducenten om op deze rage in te springen en leotards (balletpakken) met bijpassende accessoires te ontwik kelen. Badkleding in combinatie met wijde blousons en jacks zorgt eveneens voor straatmode. Laten we hopen, dat de zomer zich dit jaar van dezelfde goede zonzijde laat zien als het vorige jaar. Niet alleen omdat een mooie zomer met veel zon veel aangenamer is dan een zomer met druilerige regenbuien en lage tempe raturen, maar vooral ook omdat de nieuwe bad- en strandmode een mooie zomer rechtvaardigt. VRIJDAG 25 MAART 1983 De halslijn van het badpak is recht, de bikini heeft een bovendeel met bandeau-effect. Triumph Een vervagend streepeffect heeft deze bikini met verschuifbare driehoekscups en tangaslip. Triumph Badpak en boulevardjurkje in breedtestreep verwerkt. (Triumph) De Maquimat Teint Naturel van Lancöme werd aangepast aan de behoeften van de moderne vrouw. De emulsie van de Maquimat is vloeibaar en gemakkelijk aan te brengen. Bovendien geeft het een uiterst natuurlijke look. Vluchtige oliën zijn onder meer een bestand deel van de Maquimat Teint Natu rel. die in drie kleuren te koop is (péches. beiges, dores) vanaf begin april. Nog niet zo erg lang op de markt is het parfum van mode-ontwerper Gianni Versace dat bestaat uit een mengeling van narcis, kamperfoelie en ylang ylang in combinatie met de olie van Franse goudsbloem, tube roos en oranjebloesem. De flacon flonkert als een diamant met 56 facetten waaruit de V van Versace naar voren springt. Van tijd tot tijd een peeling toepas sen adviseert het huis Sans Soucis en zij ontwikkelde daarvoor de Na tural Peeling die bestaat uit fijnge malen tarwekiemzemelen en tarwe- zemelenmeel,zonder bijvoeging van chemische middelen. Van de inhoud wordt een papje gemaakt en als masker opgelegd op de huid. Na opdrogen wordt het met voorzichti ge kringvormige bewegingen van de vingertoppen er weer afgewreven. Heerlijk geurend is eveneens van Sans Soucis de Splash Cologne uit de Beauty Dream reeks. Dit li chaamsverzorgingsmiddel wordt s 'Les petits mousses' ofwel 'schuimpjes' nieuioe lijn van Bour- jois. morgens na het wassen over het gehele lichaam verdeeld Als kleine verfrissing tussendoor kan het op hals. armen en benen gespoten wor den. Gladder en egaler wordt de huid bij regelmatig gebruik van Hydrother- mal Suractivée van Biotherm. Deze zeer geconcentreerde vochtregule- rende crëme wordt met name aan bevolen voor de vochtarme, gevoe lige en 'trekkende' huid. De crème wordt gelijkmatig over het gezicht verdeeld en licht ingemasseerd. Over de Hydrothermal Suractivée kan desgewenst de make-up wor den aangebracht. Anais Anais van Cacharel heeft haar badlijn uitgebreid met een bad- schuimprodukt. de Bam de Mousse en de Huile de Bain, een olie om toe te voegen aan het badwater. Wie Anais Anais waardeert zal zich ook hier in kunnen vinden. In werkelijk schattig uitziende pastelgetinte ronde doosjes zit de laatste ontwikkeling van Bouijois, de Pastel Teint: gemouleerde poe ders die een zijdezachte, transparan te tint geven aan het gelaat. Naast maai- liefst zes basiskleuren (jasmin, vanille, pêche, azalee, bois de rose en 'Les tendres transparants', zomer make-up van Lancöme. aubépinei zijn er vier zeer opvallen de, gedurfde kleuren die tot nu toe uitsluitend door mannequins en ma- quilleurs werden gebruikt. Lilas bij voorbeeld. een zachte mauve-tint die het vooral goed doet bij feestelijk avondlicht. Jade is een ongewoon groene kleur voor een gezichtspoe der, maar deze tint doet wonderen voor een al te zeer doorbloede teint en voor hoogrode konen. De kleur lys. een spierwitte tint, is om te egaliseren, terwijl coriandre zeer ge schikt is voor een donker getinte huid. Zeer sportief is een gloednieuwe geur van Lancöme, genaamd Trop- hce Lancöme. die zowel mannen als vrouwen heerlijk doet rieken. Lan cöme liet zich voor de creatie inspi reren door de golfsport en het resul taat is een groene, sportief frisse geur. die is opgebouwd uit kruiden, aromatische planten, houtgeuren en vruchten. Te koop in sprenkel flacons en atomiseurs van verschil lende inhoud. Bij de lijn horen tevens een deodorantspray en een zeep. Verscheidene cosmetica-huizen maken deze zomer gebruik van pastel tinten bij de presentatie van hun nieuwste zomerlooks. Hoe kan het eigenlijk ook anders, met zoveel pasteltinten in de kleding, want het contact dat cosmetica-huizen en mode-ontwerpers bij het ontwerpen van nieuwe lijnen met elkaar hebben wordt steeds inniger. 'Les tendres transparants' van het huis Lancöme is zo'n maquillage die een spel van pasteltinten inhoudt. De lijn heeft twee harmonieën, 'les Contras- tes' en 'les Pastels' waarbij les pastels tere roze en bleu-tinten heeft en les contrastes iets contrastrijker van kleur is. Nieuw voor de ogen zijn onder andere de tinten Duo Ombre. Satin Organza en Mousseline (tere rose en bleutinten) en een bijpassende kleur mascara, de Traceur Matic in de kleur Glycine. Pastelgetint zijn ook de 'schuimpjes' van Bouijois: een make-up die met name de ogen accentueert met lila of zachtblauw (nieuwe modekleuren in Fard Pastel Paupières) in combinatie met een supertransparante teint door een nieuwe poeder de Pastel Teint 'Aubépine' Een zachtrose blosje door 'Rose Corail' en een vrolijke mond door de kleur 'Radieux' zorgen voor een sprankelende look. Ellen Betrix past haar make-up aan bij drie lijnen: City, sport en romantic. Voor de City-lijn: gnjs- en bruintinten voor het oog. helder rode tinten voor lippen en nagels. Sport zorgt voor oranje-roze en roze tinten voor lippen en nagels, terwijl de ogen in mysterieuze tinten blauw en blauw-groen worden opgemaakt. Romantic glanst door parelmoerroze kleuren voor gezicht, lippen en nagels, de ogen krijgen een pastel-groene tint in combinatie met parelmoerroze. 'Pastel Birds' heet de nieuwe look van Sans Soucis: tere pasteltinten ook voor teint, oogleden, lippen en nagels. Voor de ogen wordt gebruikt de kleur pastel-mint en pastel-parme in combinatie met Satin Eye Shadow pink fizz. Violet-kleurige kajal geeft het oog een extra accent. Voor de lippen zijn er de tinten pastel flamingo en pastel mauve, dezelfde tinten worden voor de nagels gebruikt. Estée Lauder lanceerde 'Greek Island Colors', een make-up die het gezicht een warme, zonnige gloed moet geven. Het accent ligt op de ogen en de lippen. Eyelid Shadow in de tinten Shimmering Ice. Grecian Garnet en Sand Beige bijvoorbeeld en lippen in kleuren als Candied Fig. Terrecotta Tile en Classic Red. De wangen krijgen een stralende gloed met Rose Festival en Red Melon Soft Film Compact Rouge.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 55