Verwarring rond parkeren voor winkel Cadzand-Bad Middenstand moet zich op dagtoerisme richten Braakman beperkt dagrecreatie Frans- Vlaamse culturele dag volgende maand in Terneazen Gevangenisstraf na caféruzie PZC/streek Sluis wil onderzoek toerisme door Grontmij KANTONRECHTER OOSTBURG Toparbiters naar Axel schoen-aangevend ine In ml A. MARTENS NAM AFSCHEID VAN SASSE WELZIJNSRAAD DAIHATSU! OOSTBURG - Al jaren stoppen er klanten met hun auto voor de winkel van I. V. uit Cadzand-Bad op de Wielingen-boulevard om bij V. het één of ander te kopen. Sinds er van de parkeerplaats voor rijn winkel een bushalte is gemaakt hebben al verschillende klanten die op deze parkeerplaats hun auto parkeerden, een bekeuring gehad. VRIJDAG 25 MAART 1983 SLl'IS-Ben w van Sluis willen deGrondmij een onderzoek laten instellen naar |erecreatieve en toeristische functie van het vestingstadje. Met het plan, dat als Uitgangspunt moet dienen voor het toekomstig beleid, is circa 25.000 gulden jeraoeid. De raad moet volgende week donderdag over het krediet beslissen. In hun voorstel zeggen b en w dat Sluis op dit moment niet beschikt over een beleidsplan voor recreatie en toerisme, hoewel dat twee belangrijke pijlers zijn van Ondanks het feit dat er bordjes hingen pet de tekst 'Alleen voor bezoekers Strandbazar'. die V. daar had opgehan- en na overleg en met goedkeuring van et voormalig gemeentebestuur van Cadzand. Deze situatie schiep volgens de politie van Sluis veel verwarring zodat de bordjes in beslag werden genomen in afwachting van de rechtszaak. Maar door het feit dat er nu veel minder klan ten hun auto op deze parkeerplaats zet ten lijdt V. volgens zijn zeggen een fi nanciële strop. De officier van justitie, pr G. van de Reep. vond dat er nu maar eens een eind moet komen aan deze ver- Tarrende situatie. Zij eiste tegen V. ver beurdverklaring van de in beslaggeno men bordjes met tekst, maar eiste geen feldboete. Wel gaf zij het advies om met bet gemeentebestuur van Sluis te gaan praten. Kantonrechter mr H. de Mul sas het er gedeeltelijk mee eens want bj) liet de bordjes bij de eigenaar in af- lachting van de afhandeling van deze aak bij het gemeentebestuur. Mevrouw A. T. uit Hoofdplaat ontving kort na 12 september een bekeuring van de rijkspolitie die op die dag tijdens dichte mist hadden geconstateerd dat verdachte op de provinciale weg te Kieuwvliethad gereden terwijl één kop lamp niet brandde. „Ik sta er wel van te kijken dat ik na een paar dagen een be keuring in de bus krijg. Ze hadden toch wel even kunnen stoppen om te zeggen dat m'n lichten het niet goed deden", aldus T. Volgens het proces-verbaal hadden de verbalisanten het te gevaar lijk gevonden om met zo'n dichte mist testoppen. Ondanks het verweer van T. eiste mr Van de Reep een boete van zestig gulden. Kantonrechter De Mul maakte er dertig gulden van. E C. de P. uit Kortrijk moest zich voor de kantonrechter verantwoorden om dat op 24 juni van het vorig jaar haar auto op de Beestenmarkt te Sluis had geparkeerd zonder dat ze een kaartje had gekocht in de automaat. Het kostte haar 45 gulden. De eveneens uit Belgie afkomstige A. J die niet verschenen was en werd vertegenwoordigd door mr Den Hollander had op 1 juli van '82 eveneens geen parkeerkaart gekocht op de Beestenmarkt te Sluis Eis en uit spraak: 45 gulden. H. J. de W. uit Retranchement had op 9 april van het afgelopen jaar een auto te leen van een Belgische garagehouder. De auto stond in de Zwinstraat te Re tranchement terwijl er onjuiste kente kenplaten op waren bevestigd. W die ontkende tegenover de kanton rechter met deze auto gereden te heb ben had de Belgische garagehouder ge vraagd de auto terug te halen. Toen dit niet gebeurde werd de auto 's nachts rond vijf uur door de rijkspolitie wegge- 0 sleept. De wegsleepkosten waren ech- werken Sas van Gent Wielrenners Eerste vergadering commissie openbare SAS VAN GENT - Maandag 28 maart wordt voor de eerste maal in Sas van Gent een adviescommissie openbare werken gehouden. Deze commissie is onlangs in het leven geroepen door raadslid M. Weemaes (Gemeentebelan gen Groot Sas). D» commissie praat over de aanleg van een fïetscrossbaan in Philippine, de reorganisatie van de buitendienst en de riolering in de Zand straat. Na de vergadering vertoont de firma Van Esbroek uit Westdorpe een film over haar bedrijfsmogelijkheden Daarvoor worden alle gemeenteraads leden uitgenodigd. De vergadering be gint om 19.00 uur. dervraging door de rijkswacht had de garagehouder ontkend de auto bij De W. voor de deur te hebben gezet. Volgens hem had De W. dat zelf gedaan. „Dat is een leugen", aldus de verdachte, „en daar heb ik nog wel getuigen van ook". Zowel de kantonrechter als de of ficier vonden dat de verdachte door het betalen van de sleepkosten al genoeg gestraft was en veroordeelden hem schuldig zonder oplegging van straf. M G. de M. uit IJzendijke negeerde op 24 oktober '82 een stopteken van een patrouillewagen van de rijkspolitie ter wijl hij reed over rijksweg 61. De reden hiervan was dat er in zijn auto een meer- tonige hoom was aangebracht. Toen ADVERTENTIEI Ruilbeurs jeugd in Hoek HOEK Het buurthuis 'De Hoekse Rakkers' in Hoek houdt zaterdag een ruilbeurs voor de jeugd. Het evene ment duurt van 14 tot 16 uur. Er is ook een verloting aan verbonden. Schooluitvoering in Zuiddorpe ZUIDZANDE De Europaschool in Zuidzande geeft zaterdag de jaarlijkse uitvoering in hotel De Zwaan. Er staan tien gedichtjes en toneelstukjes op het programma, verzorgd door de lagere en. Hoofdschotel is het stuk 'Dolle Mien'. gespeeld door leerlingen van 4e. 5e en 6e klas. Na afloop wordt er een verloting gehouden. Deze schooluit voering begint om 19.30 uur. AXEL De enige Zeeuwse betaald voetbalscheidsrechter Gerard de Schepper uit Hulst en de Belgische irbiter uit de subtop André van Vol- cem zijn komende dinsdag te gast bij descheidsrechtersvereniging Zeeuws- Vlaanderen. de twee voetbalrecht sprekers zullen dan hun ervaringen uitwisselen en verder zal ook het publiek zich in de discussie mogen mengen. „Ik denk dat we met twee scheidsrechters uit de top de Zeeuws- Vlaamse sportwereld iets bijzonders kunnen bieden", meent voorzitter Le- vien de Grootc van de Zeeuws- Vlaamse scheidsrechterselub. Het idee om deze twee scheidrechters naar Axel te halen is min of meer ontstaan door een rondschrijven van de eredivisiearbiter Ignace van Swie- ten uit Eindhoven. „Van Swieten had aan verschillende scheidsrechtersver- enigingen een schrijven gestuurd, waarin hü aankondigde lezingen te willen houden met als onderwerp de arbitrage tijdens het afgelopen WK voetbal in Spanje. Wij hebben toen als bestuur gezegd: we hebben uiteindelijk zelf iemand als lid, die in het betaalde voetbal fluit, dus waarom hem niet wagen", legt De Groote uit Overigens is iedereen op deze avond welkom, daarom hopen we ook veel nlet-arbiters te mogen begroeten ie dereen kan volgens ons wat opsteken van de ervaringen van dit duo", denkt levien de Groote. De avond begint komende dinsdag om 20.00 uur en wordt gehouden in café-restaurant Het Wapen van Axel in Axel, De gemakkelijke instapper, waar U alle kanten mee uit kunt. Zeer goed passend door zachte voetsteun en lage sleehak - met kleine teenopening en u /-vq zeer fijn gepaspoileerd. f boenen lederwaren ÊJ LEDE rïvlnnil KWy LEDERWAREN Noordstraat. Terneuzen TERNEUZEN - In het Zuïdland theater in Terneuzen wordt zater dag 16 april de traditionele Frans- Vlaamse culturele dag gehouden Die dag is in de eerste plaats bedoeld om belangstelling op te wekken voor Frans-Vlaanderen als deel van de Nederlandse taal- en cultuurge meenschap. Tijdens een academi sche zitting in het Zuidlandtheater spreekt dc Gentse hoogleraar pro fessor dr M. Anselin over de zeeha vens in het Deltegebied. Daarbij wordt de nadruk gelegd op Terneu zen en Duinkcrke. De organiserende stichting Zeeland- Frans-Vlaanderen hield eerder al cul turele dagen in Hulst. Sas van Gent en Oostburg. Nu is dan Terneuzen aan de beurt. Burgemeester C Ocke- loen opent de academische zitting in het Zuidlandtheater. Nu aan muzi kaal intermezzo door de organist pia nist Arie Karreman (hij wordt bege leid door Arthur Neele en Petra Nee- Ie) volgt de inleiding van professor Anselin. Op het programma voorts een inlei ding over de huidige Frans-Vlaem- sche Beweging door Francis Allacker uit het Franse Bieren Allacker do ceert Nederlands aan de universiteit van Rijssel. Daar is sinds kort een Nederlandse faculteit, waar de Ne derlandse taal- en letterkunde kan worden gestudeerd. Overigens be hoort de Nederlandse taal ook op de middelbare scholen in Frans-Vlaan deren tot het studiepakket, terwijl er ook op de lagere scholen aandacht aan wordt besteed. Aan de twee universiteiten in Rijssel en aan de middelbare scholen in Frans-Vlaanderen studeren nu onge veer 350 jongeren Nederlands, terwijl er daarnaast, ruim 300 leerlingen vrije cursussen Nederlands volgen. Daar uit blijkt dat het aantal Frans-Vla mingen dat Nederlands leert gestaag toeneemt. De culturele dag van de stichting Zeeland-Frans-Vlaanderen wordt jaarlijks mogelijk gemaakt door sub sidies van de provincie en de gemeen te waar de dag wordt gehouden. Of schoon de dagen tot nu toe steeds in Zeeuwsch-Vlaanderen hebben plaatsgevonden („Dat spreekt in dat gebied het meest aan", aldus voorzit ter A G. U. Hildebrandt). is het wel de bedoeling dat de stichting in de nabye toekomst ook dagen gaat or ganiseren in andere delen van Zee land. Museum In Terneuzen speelt overigens ook het Temeuzens Museum op de cultu rele dag in. Van 9 tot 30 april wordt daar een expositie gehouden over de zeehavens van Terneuzen en Duin- kerke en het daar gevestigde be drijfsleven. Tijdens de culturele dag zelf wordt in de foyer van het Zuid landtheater een tentoonstelling in gericht van poppen met de kleder drachten van Axel en Frans-Vlaan deren. Tijdens de academische zitting is er naast een ontvangst door b en w van Terneuzen ook een optreden van het kamerkoor 'Vocalitas' onder leiding van Arie Karreman. Tenslotte wordt een klankdiorama vertoond over de schoonheid van Frans-Vlaanderen. De culturele dag op 16 apnl begint om 10.15 uur. de plaatselijke economie Een meer planmatige benadering is ook noodzakelijk met het oog op provinciale beleidslijnen, de kampeerwet en ontwikkelingen in omliggende gemeenten Via de studie wil Sluis tenslotte komen tot een kampeerplaatsenplan. De Grond- mij vraagt voor het onderzoek 25 tot 30.000 gulden De raadsleden vinden een uitgebreid ontwerp bij hun stukken. De raadsvergadering van donderdag begint om 19.30 uur. De M. de politieauto dan ook rechts passeerde en vol gas wegreed was voor hem Leiden in last Conform de eis kostr te het hem zeventig gulden voor het ne geren van het stopteken en dertig gul den plus verbeurdverklaring van de hoom E J S. uit Breskens had op 18 augustus 1982 haast en reed door de bebouwde kom van Breskens ter hoogte van de Dorpsstraat met een snelheid van 88 ki lometer per uur. S. had niet willen schikken omdat hij 'het een beetje veel vond". Het mocht niet baten want S. werd conform weer veroordeeld tot het zelfde bedrag. 150 gulden. C. W. uit Sint Anna ter Muiden volgde op 9 mei vorig jaar per auto een koers van amateurwielrenners. Toen hij op een bepaald moment in Sluis door een politieagent die het verkeer stond te regelen naar rechts werd verwezen, sloeg hij toch linksaf. Hierdoor ontstond een levensgevaarlij ke situatie omdat enkele ogenblikken later de renners uit tegenovergestelde richting kwamen aangereden. De kan tonrechter vond de handeling van W. zeer gevaarlijk, zeker omdat het 'be wust en opzettelijk' gebeurde en ver oordeelde w. conform tot een boete van zeventig gulden, Mevrouw R. Vereecken-Remery overhandigt A Martens de oorkonde. sas van gent - „De sterkte van de welzijnsraad in Sas van Gent is dat we de mensen kunnen laten zien dat we zeker zijn van wat we beweren. We hebben al onze on derzoeken goed onderbouwd. Daarom heeft de wel zijnsraad bestaansrecht. Ze zal zich in de toekomst nog steeds met het milieu bezighouden hoewel het in de tegenwoordige economische malaise eigenlijk een luxe is om over het milieu te praten". Dat zei A. Martens donderdagavond op zijn afscheidsbijeenkomst als voorzitter van de welzijnsraad in Sas van Gent. Martens werd door de raad benoemd tot ere-voorzitter en kreeg uit handen van secretaresse mevrouw R. Ver eecken-Remery een oorkonde. Zij prees vooral zijn afwe gen in d»» '""-"oHor-ineen Wikken w we?en kan hij. Re lativeren pleitte hij by vergaderingen, en intussen dééd hij het". Op de afscheidsbijeenkomst waren ook oud leden van de welzijnsraad gekomen. Martens is vanaf de oprichting van de Sasse raad in 1977 voorzitter geweest. De welzijnsraad heeft in de afgelopen jaren verschillende onderzoeken gedaan en enkele rapporten doen verschij nen. Het meest recente is het onderzoek dat twee studen ten van de Landbouwhogeschool in Wageningen vorig jaar op initiatief van de welzijnsraad hebben verricht. Als direct resultaat daarvan kon secretaresse mevrouw Vereecken meedelen dat de provinciale waterstaat is gestart met proefmetingen naar stofoverlast in Sas van Gent. SECRETARISKAMER VAN KOOPHANDEL TERNEUZEN - Zeeuwsch-Vlaanderen zal er alles aan moeten doen om voldoen de greep te houden op het dagtoerisme. Secretaris H. van Lambalgen van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Zeeuwsch-Vlaanderen pleitte woens dagavond tijdens een gecombineerde vergadering van de Ondernemersfederatie 'Groot-Terneuzen' en de plaatselijke VW voor een actief beleid waarin samen werking tussen de verschillende 'koopcentra' in het Zeeuws-Vlaamsc een eerste vereiste is. Van Lambalgen rekende de (voorname lijk) middenstanders voor dat het dag toerisme jaarlijks honderd miljard op levert. De detailhandel neemt daarvan elf procent voor z'n rekening Om dat percentage te behouden moet er ge vochten worden De bijeenkomst in hotel 'Rotterdam' stond in het teken van de nauwere sa menwerking tussen het bedrijfsleven en de VW-Temeuzen. Naar die samen werking wordt al jaren gestreefd Voor zitter J. van Rooijen van de VW stelde tevreden vast dat beide partyen elkaar nu eindelijk min of meer gevonden heb ben. Van Rooijen: „Nu door de econo mische recessie de toeristenstroom af- Weinig animo voor wandeltocht Terhole TERHOLE - De werkgroep 'Sportieve Recreatie Hontenisse' hield een wan deltocht in Terhole en omstreken waar aan door slechts 27 wandelaars werd deelgenomen De afstand bedroeg on geveer tien kilometer. In de wandel tocht waren enkele vragen en opdrach ten verwerkt. De start en finish waren bij kantine op het gemeentelijk sport park in Terhole. Daar mochten de wan delaars na afloop een herinneringstegel met daarop een medaille in ontvangst nemen. neemt, zal er meer toekomstgericht ge werkt moeten worden". Dddr ligt vol gens Van Rooijen een belangrijke taak voor het bedrijfsleven en de midden stander Van Rooyen verder: „De grootste toe ristenstroom mag dan wel naar het wes ten trekken, we moeten niet vergeten dat Terneuzen de grootste industrie stad is". En wat dat betreft hoopte hij op meer steun voor het VW-beleid van de kant van het bedrijfsleven. Burgemeester C Ockeloen van Terneu zen op zijn beurt pleitte voor bet creée- ren van een positief beeld van de regio. „Hoewel het gemeentebestuur haast nooit iets rechtstreeks kan doen voor de middenstand, kunnen wij als ge meente natuurlijk wel een klimaat scheppen, die de middenstand ten goe de komt. En door het aantrekken van nieuwe bedrijven kunnen we zorgen voor extra koopkracht". Voorzitter W. Gosselaar van de Onder nemersfederatie tenslotte schetste een niet erg vrolijk stemmend toekomst beeld. De prognoses geven aan dat ge rekend moet worden op een inkom stendaling van vijf procent per jaar. Was het marktaandeel van de detail handel in '77 nog vijftig procent; dit jaar loopt het aandeel terug naar 42 procent. Gosselaar pleitte tenslotte ook voor een inniger samenwerking tussen bedrijfsleven en VW. Henrielte Fierens (Oostburg) exposeert OOSTBURG Henrietta Fierens ex poseert schilderijen, aquarellen en te keningen bij de firma Fierens aan het Raadhuisplein in Oostburg. De ten toonstelling duurt tot 30 april en wordt woensdag 30 maart om 19 uur geoe- pend door Johannes Kollaard jr Soos alleenstaanden AXEL De soos voor alleenstaanden in Axel en omgeving houdt zaterdag een gezellige avond in 'De Halle'. Op het programma staan bingo en een verloting. 'The Williams' verzorgen de dansmuziek. De avond begint om 20 uur. ADVERTENTIEl OFFICIËLE DEALER verkoper. Bertrand Vael GARAG! OU PONT TERNEUZEN BV Industrieweg 37. Terneuzen 4538 AG, tel. 01150-13451 HOEK - Het algemeen bestuur van het recreatieschap Dc Braakman is donder dagmiddag akkoord gegaan met een regeling om de openingsuren van het dagre creatieterrein te beperken. De midgetgolfbaan blijft 's avonds een uur langer open. De maatregel houdt verband met een bezuiniging op personeelskosten. Het bestuurslid J M. Hamelink had als enige bedenkingen. ..De behoefte aan vnje tyd groeit. Ontslagen zijn schering en inslag We moeten ons dagrecreatieterrein dan ook niet inkrimpenzei hij Volgens het bestuurslid 'proefde hij uit de maatregel een dergelijk streven. „Dit is het begin en het eind zie ik niet' Voorzitter J van Rooyen wees erop. dat de wyziging in de openingstijden is ingegeven door ervaring 's ochtends en na 17 00 uur komen de minste bezoekers Wél bleek er behoefte aan een wat latere midgetgolf Het nieuwe systeem betekent een belangrijke besparing in de personeelslasten. „We willen niet tomen aan de functie van de dagrecreatiemaar vinden ook aat we ons geld zo efficient mogelij k moeten bestedenMocht blijken dat er meer behoefte is. dan kunnen we de zaak opnieuw bekijken" Hamelink was nog met helemaal tevreden. Vang 'piekdagen' op met personeel dat op afroep beschikbaar is advi seerde hij Van Rooyen bleek daartoe niet zondermeer bereid Hij hield het bij zijn eerdere toezegging de tijden opnieuw te bekijken, wanneer dat nodig mocht bly- ken Het algemeen bestuur ging zonder meer akkoord met het aangaan van een over eenkomst met de firma Verstraeten-Verbrugge uit Terneuzen voor de huisvuilvei zorgtng van De Braakman In het gebied komen containers te staan, waar de gasten hun afval kunnen deponeren. De proef - die de ophaaldienst vervangt - duurt een jaar. MIDDELBURG - Een ordinaire caféruzie in Terneuzen leidde donder dagmiddag tijdens de zitting van de politierechter in Middelburg tot de veroordeling van drie jonge Temeuzenaren. F. van 't W (22) werd door mr G. Nomes voor zes weken, waarvan vier weken voorwaardelijk, naar de gevangenis gestuurd. De eis lag een week onvoorwaardelijk hoger. Zijn maten, A. P. H. (25) en P. R. C. van E. (19) werden veroordeeld tot ren voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken en een boete van vijf honderd gulden, precies zoals officier van justie mr C. Nijmeijer had geëist. Hel drietal kreeg in de vroege och tend van 21 september '82 in een cafetaria in Terneuzen ruzie met enkele plaatsgenoten die eveneens als hen aan de boemel waren. Door overmatig drankgebruik waren de gemoederen van beide partyen nogal verhit Door één enkel woord sloeg de vonk over De drie Temeu zenaren wachtten hun 'tegenstan ders' buiten op. Ze gingen de ande ren te lijf waardoor één van de slachtoffers zodanig werd gewond, dat hy in het zieknhuis moest wor den opgenomen De politie trof bij aankomst op de plaats des onheils nogal vreemde taferelen aan. Twee bebloede men sen zaten op het trottoir wazig om zich heen te kijken. Tegen een boom stond een auto. die nogal was afgerost. Dat het voèrvermiddel op deze ongebruikelijke wijze was ge parkeerd. was te danken aan één van de slachtoffers. Hy zag dat zijn broer op de stoep werd afgetuigd en vatte het plan op om met zyn auto zijn broer te ontzetten Daann slaagde hij maar gedeeltelyk Bij het weer naar voren rijden ramde hij een boompje Hij werd zo een weerloze prooi voor de drie Temeu zenaren, die hem door het portier raampje uit de auto trokken. Niet alleen deze onfortuinlijke chauf feur liep klappen op; ook de auto moest het ontgelden. De helft van het aantal autoruiten werd door Van 't W en zijn kornuiten aan dig gelen geslagen. „Wij zyn niet begonnen", voerden de jongens ter verdediging aan. Hun raadsman mr Tichelman sprak zelfs van noodweer. Officier en politierechter dachten daar an ders over./ Dat de straf voor Van 't W hoger uitviel dan voor de twee anderen is een gevolg van het feit dat deze Temeuzenaar een maand voordien een aantal politieagenten in zijn woonplaats had uitgeschol den voor 'klootzakken'. Dat ge beurde in de Kerkstraat, waar de wetsdienaars hem wilden aanhou den. Van 't W. verzette zich daarte gen -ook toen was hy onder in vloed- en schopte daarbij tegen de politiewagen Om het verhaal com pleet te maken dient nog te worden vermeld dat Van "t W. -ondanks waarschuwingen van de politie- na het nuttigen van een groot aantal alcoholische consumpties, er op de fiets vandoor ging. Het alcoholpro millage bedroeg 1,33.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 47