Achthonderd gulden boete voor stelen van eigen baas ZOLDER VERBOUWEN? Geen deelname Terneuzen aan conferentie over kernwapens Wissel Zeeuws- Vlaanderen PZC/streek ALCOHOLRIJDERS VOOR POLITIERECHTER MIDDELBURG Middelburgse galerie organiseert poppenbeurs LANDSVERDEDIGING GEEN TAAK GEMEENTEN' ZIE PAGINA 14 VAN DE TIPGIDS. mtpj Woonwagens inzet conflict Aardenburg VRIJDAG 25 MAART 1983 21 MIDDELBURG - Politierech ter mr G. Nomes in Middelburg heeft de 34-jarige Middelbur ger M. R. donderdagmiddag veroordeeld tot een voorwaar delijke gevangenisstraf van drie weken en een boete van achthonderd gulden. De man pleegde in de nacht van 23 op 24 maart van het vorig jaar een inbraak in het cursusgebouw van het ministerie van sociale zaken aan de Kleverskerkse- weg in Middelburg. R. nam daar voor ongeveer vijftienhon derd gulden aan gereedschappen weg. Hij kwam het pand binnen door een ruit te verbrijzelen. Opmerkelijke bijkom stigheid was dat de man, ten tijde van de inbraak, uitgerekend in hetzelfde ge bouw een cursus voor lasser volgde. GOES De Westpoort, 21 uur: optre den jazz-formatie 'De Keesjes'. HEINKENSZAND De Klomp, 21 uur: optreden Bram Vermeulen en zijn Neefjes. HULST St.-Liduinaziekenhuis, 20-21 uur: uitzending radio Nightingale. MIDDELBURG Schouwburg, 20 ur: Seth Gaaikema in 'Het laatste zaaltje met gezond verstand'. Lutherse Kerk, 20 uur: pianorecital door Leen de Broekert. Concertzaal, 20 uur: concert door het Zeeuws Orkest m.m.v. Paul Uyterlinde (cello). American, 21 uur: optreden rockforma tie 'Cognac'. VLISSINGEN Vestzaktheater, 20.30 uur: 'Dichter bij jazz'. WESTKAPELLE De Hooizolder, 23 uur: optreden van de Time Bandits. ZIERIKZEE Rodekruisziekenhuis, 15.45-16.45 uur: uitzending Nomen Nes- cio. 'Schandelijk', noemde officier van justi tie mr C. Nijmeijer 'dit inbreken bij je eigen baas'. Het vonnis van de politier- was overeenkomstig zijn eis. Diefstal bracht ook de 22-jarige K. L. uit Naarden voor het hekje. Hij had het kompas van de reddingboot President Jan Leis gestolen Dat gebeurde op 7 maart van het afgelopen jaar, toen de boot in de haven van Veere lag. Uit hoofde van zijn beroep moest L. weten hoe onmisbaar een kompas, uitgere kend in een reddingboot, is. „Daarom vind ik dit extra kwalijk", zei mr Nij meijer tot L„ die daarop antwoordde Filmvoorstellingen BERGEN OP ZOOM Roxy 1.18.45 en 21.15 uur: De vierde man, 16 jr., 23.30 uur: Ontembare meisjes, 18 jr. Roxy n. 19 en 21.30 uur: The nightpor- ter, 16 jr. Cinem'Actueel I en n. 19 en 21.30 uur: Tootsie, 12 jr. Cinem'Actueel III, 19 en 21.30 uur: Charlotte, a.l. GOES Grand, 20 uur: E.T., a.l., 23 uur: Zwoele nachten op Ibiza, 18 jr. HULST De Koning van Engeland, 19.15 en 21.30 uur: De vierde man, 16 jr., 19.15 en 21.30 uur: Zwarte ruiter, a.l., 19.15 uur: Annie, a.L, 19.15 uur: De vlaschaard, al., 21 uur: Reds, a.l., 21.30 uur: Teenager in love, 18 jr. MIDDELBURG City, 19 uur: Polter geist, ai., 21.30 uur Blondjes in him blootje, 18 jr. OOSTBURG Ledel, 20 uur: Annie, al. TERNEUZEN Luxor, 19.30 en 21.45 uur: De vierde man, 17 jr., 19.30 uur: Annie, ai., 21.45 uur: Game of death, 12 jr. VLISSINGEN Alhambra I. 20 uur: De vierde man, 16 jr., 23 uur: Sex in riebajes, 18 jr. Alhambra H, 20 uur De rechter- en linkerhand van de duivel, ai., 23 uur: Midnight cowboy, 16 jr. Tentoonstellingen AXEL Galerie Bellemans, 10-18 uur: textiele objekten van Annie Blewanus (t/m 2/5); Kindergalerij. 10-18 uur: Illustraties uit kinderboeken van Annemiek Bors- boom. BERGEN OP ZOOM— Markiezenhof, 14-17 uur: werken George Minne (t/m .16/4). BRESKENS vm. Wit- Gelekruisgebouw, 14-17 uur: fossielen, mineralen en curiosa van Jan Goet- hals. BRUINISSE Visserij- en Oorlogsmu seum, geopend van 14-16 uur. DOMBURG Biologisch museum. 10- 17 uur: 'De natuur in Zeeland'. GOES Museum, 10-12 en 13.30-17 uur: 'Aanwinsten 1982' (t/m 26/3). HEILLE Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur: oude landbouwwerktui gen. HULST Den Dullaert: foto-expositie 'Afvalhoop, hoop voor de toekomst' (t/m 25/3); Galerie Van Geyt, 9-12 en 14-17 uur: werken van 12 Haagse kunstenaars (t/m 4/4). MIDDELBURG Zeeuws Kunste naarscentrum, 13.30-17.30 en 19-21 uur: 'Projekties' van Sjoerd Bijlsma (t/m 7/4); Galerie 'Roelant', 11-17.30 uur: grafisch werk van Rob Clous (t/m 17/4); Vleeshal, 13-17 uur: schilderijen van Eindhovense kunstenaars (t/m 10/4); Ambachtencentrum Demerary, 9-17 uur: diverse ambachten en exposities: Zeeuws Museum. 10-17 uur: grafische werken van Hercules Segers (t/m 27/4), Antiquités B. Witte, 10-18 uur werken van Anton Beijsens (t/m 28/3). TERNEUZEN Museum, 11-21 uur werken klassieke Nederlandse kunste naars (t/m 26/3). De Branding. 20-22 uur: Aquariumten toonstelling. VLISSINGEN Museum, 10-12.30 en 13.30-17 uur: 'Zicht op schrift', de ge schiedenis van het schrift en boekdruk kunst (t/m 16/4); Gevangentoren, vanaf 17 uur: werken Wilfried van den Boom (t/m 4/4); Reptielenzoo 'Iguana', 10-12.30 en 14- 17.30 uur: expositie levende reptielen, amfibieën en insekten. YERSEKE Atelier Dam Twee, 10-18 uur: Schaal- en schelpdieren en werken diverse kunstenaar. UZENDUKE Museum, 10-12 en 13.30-17 uur: 'Stamboomonderzoek' HULPCENTRA Noord- cn Midden-Zeeland - Goes, tel. 01100- 14444 (ook voor mllieuklachten). Zeeuusch-V'laanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance» Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- 15551, dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur - weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel, 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Nederlandse Hartstichting, tel. 070-600555. Te bereiken op kantoordagen van 12-17 uur MIDDELBURG De Middelburgse galerie 'De Dolphijn' pakt dit weekeinde breed uit in het Scheveningse Kurhaus waar ze de Eerste Internationale Poppenbeurs organiseert. Het aantal verzamelaars van antieke poppen is de laatste jaren aanzienlijk toegenomen. De mogelijkheid om zich goed te orie/Enteren wordt hen geboden komende zondag in het Kurhaus, waar 20 standhou ders uit Engeland, Oostenrijk, West-Duitsland en Nederland deelnemen aan de beurs (geopend van 10 tot 17 uur). Deze unieke verkoopbeurs wordt georganiseerd door de Middel burgse galerie De Dolphijn in sa menwerking met het Duitse bedrijf M. Wanke. Er zullen ongeveer dui zend poppen worden gepresen teerd, waarvan 90 procent antiek is (1890 tot 1900) en de rest nieuw. Te bewonderen zijn onder meer pop pen van de beroemde Duitse pop- penmaker Armand Marseille en van de Fransman Jumeau, alsme de vele fraaie voorbeelden van Kathe Kruse-poppen van vóór de Tweede Wereldoorlog, die uiterst zeldzaam en soms van een zeer groot formaat zijn Niet alleen antieke poppen en speelgoed, maar ook zogenaamde replica's zullen op de beurs te zien zijn. Dat zijn reprodukties van antieke poppen die op een moder ne manier vervaardigd worden. Ui teraard zijn deze replica's, waarin galerie De Dolphijn gespeciali seerd is en waarvoor het Duitse bedrijf M. Wanke de materialen levert, stukken goedkoper in prijs dan de echte antieke exemplaren. Met videobeelden wordt op de beurs getoond hoe deze replica's gemaakt worden. Een voorbeeld van het prijsver schil tussen een reproduktie-pop en een echte antieke Franse Bru- pop: voor een grote replica met echt haar, glazen ogen en een mooi papier-maché lijf betaalt men zo'n 800 gulden, voor de Bru dient men een bedrag in de orde van grootte van 40.000 gulden neer te tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer mannen toetreden tot het wassen de leger poppenverzamelaars. Sommigen van hen leiden cursus sen in het maken van poppen. Het is Dolphijn-galeriehouder Buis be kend dat er een mannelijke pop- penfanaat bestaat die zich geheel op het vervaardigen van de prach tigste poppenkleertjes heeft toege legd. Verwacht wordt dat de beurs be zocht zal worden door 1000 a 2000 belangstellenden. Als die ver wachting niet beschaamd wordt, zal in het najaar opnieuw, maar dan een nog grootser opgezette internationale poppenmarkt wor den gehouden. dat hij daar echt niet bij nagedacht had. L. werd conform de eis veroordeeld tot een boete van vierhonderd gulden. R. van D. (23) uit Vlissingen en zijn 29- jarige plaatsgenoot J. A. J. H. B. hadden een trainingspak (waarde 69 guldeni respectievelijk twee truien (waarde 138 gulden) gestolen bij Trefcenter in Mid delburg. Beiden moeten overeenkom stig de eis, 250 gulden boete betalen. Natuurlijk was ook donderdag een groot deel van de zitting ingeruimd voor het behandelen van alcoholza ken. Koploper was deze keer P. A. M. de W. (25) uit Hank. Toen hij op 7 maart '82 werd aangehou den op de Houtkaai in Middelburg bleek zijn promillage niet alleen 2,07 te zijn, maar vond de politie in zijn auto ook een alarmpistool met patronen. Vooral de combinatie van beide dingen stond officier van justitie niet aan. Hij eiste een gevangenisstraf van twee we ken en een rij-ontzegging van een jaar Ondanks een pleidooi van mr K. Flos nam de politierechter de eis in z'n ge heel over. A. C. B. (37) uit Oostkapelle bleek op 5 maart '82 een alcoholpromillage van 1,94 te bezitten, toen hij op de Sand- berglaan in Middelburg reed. Hij wordt daardoor duizend gulden armer en mag een jaar niet rijden. De Middelburger C. van D. (58) liet op 1 maart '82 op de Schroeweg in zijn woon plaats een promollage van 1,67 noteren. Een boete van achthonderd gulden en een rij-ontzegging van negen maanden (waarvan vijfmaanden voorwaardelijk i werden zijn deel. Zonder rijbewijs en onder invloed van alcohol (promillage 1,4.5) reed A. C. de V. (38) uit Hoek op 10 januari '82 met zijn auto door de wandelpromenade Noord- straat in Terneuzen. Bij verstek werd hij veroordeeld tot een boete van achthonderd gulden en een rij-ontzegging van zes maanden. Dit houdt in dat hij ook niet meer op een brommer mag rijden. Oudheidkundige kring Hulst luidt voorzitter D.J. Oggel uit HULST De heer D. J. Oggel heeft donderdagavond tijdens de algemene jaarvergadering in 'Tiffany' in Hulst afscheid genomen als voorzitter van de Oudheidkundige Kring 'De Vier Ambachten' in Hulst. In zijn toe spraak schetste secretaris J. W. Grem- men de scheidende voorzitter als een 'leider' die steeds geijverd heeft voor de kring. „U bent in die voorbije 25-jaar een echte stimulans voor onze kring ge weest. Nu wilt u na zoveel jaren de fakkel van historie aan jongeren over dragen. We hebben daar alle begrip voor. Maar we zijn nu blij dat u als adviserend lid aan het bestuur verbon den blijft." aldus de heer Gremmen. Tot slot overhandigde de heer J Steyns voorzitter Oggel de ere-penning van de 'Vier Ambachten' met bijbeho- SAS VAN GENT - Bijna honderd, kinderen van de hoogste klassen van de lagere scholen in Philippine, de Zandstraat en Sas van Gent brachten donderdag een bezoek aan de open dag van de Nijverheidsschool m Sas van Gent Hoofdattractie was ongetwijfeld het bakken van drie-in-de-pan, een bakkunst die onder het deskundig oog van een vierdeklasser van de Nijverheidsschool meestal tot een goed einde werd gebracht. TERNEUZEN - Burgemeester C. Ockeloen van Terneuzen heeft het niet hoog op met die gemeenten in Nederland, die hun bevolking de indruk geven dat er op gemeentelijk niveau wel degelijk te praten valt over de landsverdediging. „Ie mand die voor geeft iets te zeggen te hebben over een zaak, waarin hij helemaal niets te zeggen heeft, bedriegt de mensen", zei hij donderdagavond in de gemeen teraad van Terneuzen. Ockeloen maakte die opmerking naar aanleiding van de suggestie van raads lid A. Persijn (Links Perspectief) een de legatie van het gemeentebestuur deel te laten nemen aan een conferentie over de rol en taak van de gemeentebesturen bij plaatsing of transport van kernwa pens. De conferentie is een initiatief van zeven burgemeesters. Er wordt boven dien aan deelgenomen door het Lande lijk Overleg Vredes-organisaties. Persijn vond dat Terneuzen ook maar een afvaardiging moest sturen. „Deze zaak heeft ook een ethische kant. En daarmee heeft ieder mens te maken, zelfs een gemeentebestuurder", zei hij. En ook: „U hoeft daat geen standpunt te bepalen: u kunt zich daar gewoon Overheid bedreigt werktijdverkorting volgens BLHP TERNEUZEN De overheid die met premieverschuivingen, tariefsverho- rende oorkonde. Mevrouw Oggel kreeg gingen en schoten voor de boeg rea- als je je als gemeentebestuur met dit soort zaken bezighoudt" En Remijn- sen. „Oriënteren kan geen kwaad. Ik zou u, als burgemeester, aan willen ra den: Ga er eens naar toe". PvdA-fractie- voorzitter J. Hamelink tenslotte ..U ziet dit als een keiharde opdracht. Maar het is toch niet meer dan een verzoek De WD, GPV/RPF, SGP en het CDA maakten nauwelijks woorden vuil aan het voorstel-Persijn. Ze schudden reso luut het hoofd: voor hen hoefte het alle maal niet. Dat bleek ook tijdens de oriënteren. Het is belangrijk dat zaken als de plaatsing van de kruisraketten ook in deze gemeente bespreekbaar worden gemaakt". Ockeloen veegde het voorstel van Per sijn, dat gesteund werd door de PvdA- ers P. Remijnsen en J. van de Velde en de D'66-er J. de Zeeuw, al direct met stemming: de PvdA-fractie, D'66 en bloemen overhandigd. Ook mevrouw I. de Deckere-Reyns. penningmeesteres van de kring trad af. De heer Gremmen zei dat namens het bestuur bijzonder te betreuren. „U heeft de taak steeds met veel verantwoordelijkheid gedaan. Daar zijn we u ook bijzonder dankbaar voor", aldus secretaris Gremmen. Als dank kreeg mevrouw De Deckere een bloemetje aangeboden. Bloemen wa ren er verder ook voor de heer Verwilli- gen die geruime tijd de financiën van het streekmuseum onder zijn hoede had. Als nieuwe bestuurslede werden drs J. J. L. Lockefeer en A. A. M. D. Vervaet gekozen. Nieuwe voorzitter van de Oudheidkundige Kring wordt drs. J. L. Lockefeer. Tijdens de verga dering werd medegedeeld dat het streekmuseum in Hulst op 7 mei zijn deuren opent. Gelijk daarmee opent daann een tentoonstelling van Zeeuw se mutsen met als titel 'goed gemutst door Zeeland'. Die tentoonstelling loopt tot en met 30 juli. De mutsen zijn afkomstig uit de collectie van mevrouw De Kam-De Feyter. Daarop aanslui tend volgt een tentoonstelling van ou de prentbriefkaarten van E. Taalman uit Hulst. geert op de bereidheid van werkne mers om in te leveren voor arbeides- tijdverkorting en werkgelegenheid, is de grootste bedreiging voor de nu voorzichtig opgestarte ontwikkelin gen voor de langere termijn. Voorzit ter J. Werkhoven van de Unie BLHP zei dit donderdagavond op een leden vergadering van deze vakbond voor middelbaar en hoger personeel in Ter neuzen. Hij vreest dat de eerste stappen op weg naar arbeidstijdverkorting ook wel eens de laatste kunnen blijken te zijn als de overheid ze niet beloont met schouderklopjes, maar met maatrege len die het klimaat ervoor psycholo gisch gezien, negatief beïnvloeden. Overheid en politiek, aldus Werkho ven. laden op deze manier een erg forse verantwoordelijkheid voor de toe komst op hun schouders. Over de rol van het financieringstekort in het over heidsbeleid zei Werkhoven, dat Nede- ralnd zich „expres arm rekent", omdat het financieringstekort, als het hier net zo werd berekend als in andere geïn dustrialiseerde landen, geen tien pro cent zou bedragen maar slechts zes 8 zeven. een vinnig gebaar van de tafel. „Deze conferentie gaat over een onderdeel van de landsverdediging. En het moet toch duidelijk zijn - minister Rietkerk heeft dat onlangs nog eens onder streept - dat de gemeenten op dat ge bied geen enkele taak hebben. Ik vind niet dat wij, wat dat betreft, in de rij van gemeenten moeten gaan staan, die de burgers bedriegen". En bovendien wees hij erop dat b en w zich niet door de raad naar dergelijke zaken laten sturen. „B en w regelen hun eigen werk aldus Ockeloen. Reactie van Persijn: „U hoeft echt niet zelf te gaan hoor. Het lijkt wel of u aller gisch voor dit soort zaken bent. Maar u kunt ook anderen sturen Persijn hield vol dat de gemeenten op het gebied van de landsverdediging wel degelijk taken hebben ,,En daarom kun je van een conferentie als deze al leen maar wijzer worden" Persijn werd gesteund door de PvdA Van de Velde: „Ik zie er geen bedrog m Persijn zelf stemden voor. de overige fracties tegen. Stemverhouding: voor. 17 tegen. Jubileum wedstrijd van VV IJzendijke IJZENDIJKE In het kader van de jubileumviering ter gelegenheid van het 65-jarig bestan organiseert de voetbalvereniging IJzendijke op za terdag 26 maart een jubileumwed strijd. Daartoe heeft de vereniging het kam pioenselftal van het seizoen 1962-'63 bij elkaar weten te krijgen. Dit team komt in het veld tegen een combinatie die gevormd wordt uit spelers van het huidige eerste, tweede en derde senio renteam. De wedstrijd in IJzendijke begint om 14.45 uur (ADVERTENTIE I De nieuwe Tipgids van Rigips staat boordevol onmisbare informatie over het werken met Rigipsplaten. Voor beginners en voor gevorderden. Met leuke tips, duidelijke illustraties en begrijpelijke taal. Maar liefst 24 pagina's lang. Of 't nu gaat om een zolder verbouwen, plafond maken, badkamer opknappen of tussenwandje zetten, de Tipgids van Rigips geeft de oplossing. Haal daarom bij ons de gratis Tipgids of vraag 'm aan via Rigips Benelux V.o.R, antwoordnummer 1,4100 VP Vianen. Goes: Slabbekoorn. Marconistraat 14a Renesse: De Werkplaats. Hogezoom 173 Terneuzen: Boerenbond Extra, Schoolweg 8 Vlissingen: Fixit DHZ, Koningsweg 49 DOE HETZElf, DOE HET GOED. MET HET RIGIPS SHEIBOUWSYSTEEM. AARDENBURG - De gemeenteraad van Aardenburg heeft met de kleinst mogelijke meerderheid het terrein gelegen ten zuiden van de Christiaan- senstraat als locatie voor een woonwagencentrum aangewezen. Met deze beslissing wordt voorbij gegaan aan de provinciale beoordelingscom missie voor woonwagencentra, die normaliter eerst een oordeel geeft over eventuele locaties. Zoals bekend heeft het college pas afgelopen woensdag drie locaties openbaar gemaakt, die allemaal op nog geen honderd meter van elkaar in de nieuwbouwwijk Plan West ge legen zijn. Omdat het gekozen per ceel momenteel nog in particulier bezit is, werd de eigenaar, de heer J. Leenhouts, tijdens een schorsing van de vergadering telefonisch ge vraagd of hij in principe over ver koop wilde onderhandelen. Toen bleek dat hij daartoe bereid was. stemden CDA. lijst gemeentebe langen en lijst De Clerck voor deze locatie. De oppositie verweet het college bij monde van mevrouw A. Keymel i PvdA i en H. van Rie (D'66) dat met de extra raadsvergadering een te plotse keuze van de raad werd verwacht. Zij stelden voor om de locaties, die het college voorstel de. eerst voor te leggen aan de pro vinciale beoordelingscommissie en dan pas een beslissing te nemen. Een meerderheid van de raad was daar tegen Duidelijk werd dat Aardenburg in het verleden al moeilijkheden met de commissie heeft gehad, toen de ze een perceel aan de Noordstraat als geschikt voor een woonwagen centrum aanwees. CDA'er A. van der Bliek wees erop, dat de Noord straat een doodlopende straat is en om die reden niet voldoet aan de van rijkswege gestelde eisen. Van wege deze slechte ervaring wilde de raad nu eerst zelf een oordeel vor men. Wethouder J. de Ridder was het met de oppositie eens, dat de provinciale beoordelingscommis sie eerst een oordeel moest uitspre ken. Hij vond het ter stemming lig gende voorstel van een meerder heid van het college te eenzijdig. Volgens hem was een keuze uit drie locaties in Plan West niet reëel eh behoorden andere locaties elders in Aardenburg ook in ogenschouw ge nomen te worden. Bovendien hadden zowel de bewo ners van de nieuwbouwwijk als de woonwagenbewoners zelf het recht om eerst hun stem te laten horen Grapje Naar aanleiding van een uitspraak van burgemeester Lockefeer, dat het een pluspunt was dat het poli tiebureau dicht bij het woonwa- gencentrum lag, informeerde De Ridder of Lockefeer een extra poli tiebewaking nodig achtte. Volgens de burgemeester was er echter sprake van een grapje, zoals hij ge wend is die te maken. CDA-fractieleider Van der Bliek drukte het college op het hart dat er naar een terrein moet worden uitgekeken, waar de woonwagen bewoners eventueel autowrakken kunnen opslaan. Onder geen be ding zou dit op de aangewezen loca tie mogen gebeuren. De burge meester bevestigde dat het perceel in Plan West als pure woonlocatie bedoeld is, waar geen enkel bedrijf mag worden uitgeoefend. Uiteinde lijk werd aan de locatie Christiaan- senstraat achter het politiebureau met zes tegen vijf stemmen de voor keur gegeven. De vreemde en plot selinge gang van zaken bleek, zoals in de wandelgangen te beluisteren viel, mede veroorzaakt te worden door tegenstellingen tussen de raad en het college. Waarmee weer duidelijk, is dat persoonlijke tegen stellingen in Aardenburg nog steeds de motor achter de gemeen tepolitiek vormen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 45