Achthonderd gulden boete voor stelen van eigen baas Veiligheidsmaatregelen voor badgasten van Westkapelle ZOLDER VERBOUWEN? Nieuwbouw Ter Reede vordert Middelburgse galerie organiseert poppenbeurs ALCOHOLRIJDERS VOOR POLITIERECHTER MIDDELBURG KOSTEN ONGEVEER ZEVENDUIZEND GULDEN Middelburg wil geen ambulance inleveren voor Sint-Laurens ZIE PAGINA 14 VAN DE TIPGIDS. mipj De bouwwerkzaamheden aan de noordvleugel ilinks, en oost vleugelrechts i van het bejaardentehuis TerReedeaan de Koudekerkseweg te Vlissingen verlopen voorspoedig. De middenvleugel wordt volgend jaar gerenoveerd Luchtfoto Lex de Meester i. VLISSINGEN - De werkzaamheden aan het bejaar dentehuis Ter Rcedc in Vlissingen verlopen naar wens. Hoewel in de winter enkele dagen niet kon worden gewerkt in verband met de vorst en harde wind, is aannemer Peters nv uit Oost-Souburg toch voor op het bouwschema. De nieuwe oostvleugel kan naar ver wachting eind dit jaar in gebruik worden genomen door de bewoners van de tussenvieugel, zodat die vol gend jaar kan worden gerenoveerd. Bij de uitvoering hebben zich volgens directeur B. G de Graaf van het bejaardentehuis geen bijzondere proble men voorgedaan, waarmee tevoren geen rekening kon worden gehouden. „Meerkosten zijn nog nauwelijks aan wezig. Alleen als gevolg van het in werking treden van de wet op de geluidhinder waren enkele aanpassingen no dig. met name voor de oostvleugel aan de Koudekerkse weg Maar voor een deel daarvan krijgen wij subsidie van het ministerie van volkshuisvesting en van milieu", al dus directeur De Graaf Ook bleek nog een stuk bunkervloer uit de grond te moeten worden verwijderd, maar ook daarvoor wordt een deel terug ontvangen in de vorm van subsidie Het terrein, waar nu een gehele nieuwe noordvleugel wordt gebouwd, was in gebruik als voetbalveld. Voorheen heb ben er vele bunkers in dat gebied gestaan, die indertijd niet volledig zijn opgeruimd, ook omdat de noodzaak daartoe nog niet aanwezig was. Inmiddels is bet casco van de oostvleugel gereed en is men daar al begonnen met het metselwerk aan de ach terkant. waarbij men is gevorderd tot aan de vloer van de eerste verdieping. Het casco van de noordvleugel is opgetrokken tot aan de eerste verdieping. Medio april zal ook dit casco zijn voltooid, zodat dan ook daar kan worden begonnen met het metselwerk aan de binnen- en buitenkant. MIDDELBURG De Middelburgse galerie 'De Dolphijn' pakt dit weekeinde breed uit in het Scheveningse Kurhaus waar ze de Eerste Internationale Poppenbeurs organiseert. Het aantal verzamelaars van antieke poppen is de laatste jaren aanzienlijk toegenomen. De mogelijkheid om zich goed te orie/Enteren wordt hen geboden komende zondag in het Kurhaus, waar 20 standhou ders uit Engeland, Oostenrijk, West-Duitsland en Nederland deelnemen aan de beurs (geopend van 10 tot 17 uur). Deze unieke verkoopbeurs wordt georganiseerd door de Middel burgse galerie De Dolphijn in sa menwerking met het Duitse bedrijf M. Wanke. Er zullen ongeveer dui zend poppen worden gepresen teerd, waarvan 90 procent antiek is (1890 tot 1900) en de rest nieuw. Te bewonderen zijn onder meer pop pen van de beroemde Duitse pop- penmaker Armand Marseille en van de Fransman Jumeau. alsme de vele fraaie voorbeelden van Kathe Kruse-poppen van vóór de Tweede Wereldoorlog, die uiterst zeldzaam en soms van een zeer groot formaat zijn. Niet alleen antieke poppen en speelgoed, maar ook zogenaamde replica's zullen op de beurs te zien zijn Dat zijn reprodukties van antieke poppen die op een moder ne manier vervaardigd worden. Ui teraard zijn deze replica's, waarin galerie De Dolphijn gespeciali seerd is en waarvoor het Duitse bedrijf M. Wanke de materialen levert, stukken goedkoper in prijs dan de echte antieke exemplaren. Met videobeelden wordt op de beurs getoond hoe deze replica's gemaakt worden Een voorbeeld van het prijsver schil tussen een reproduktie-pop en een echte antieke Franse Bru- pop: voor een grote replica met echt haar. glazen ogen en een mooi papier-maché lijf betaalt men zo'n 800 gulden, voor de Bru dient reen een bedrag in de orde van grootte van 40.000 gulden neer te tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer mannen toetreden tot het wassen de leger poppenverzamelaars. Sommigen van hen leiden cursus sen in het maken van poppen Het. is Dolphijn-galeriehouder Buis be kend dat er een mannelijke pop- penfanaat bestaat die zich geheel op het vervaardigen van de prach tigste poppenkleertjes heeft toege legd. Verwacht wordt dal de beurs be zocht zal worden door 1000 a 2000 belangstellenden. Als die ver wachting niet beschaamd wordt, zal in het najaar opnieuw, maar dan een nog grootser opgezette internationale poppenmarkt wor den gehouden. VRIJDAG 25 MAART 1983 MIDDELBURG - Politierech ter mr G. Nomes in Middelburg heeft de 34-jarige Middelbur ger M. R. donderdagmiddag veroordeeld tot een voorwaar delijke gevangenisstraf van drie weken en een boete van achthonderd gulden. De man GOES De Westpoort. 21 uur. optre den jazz-formatie 'De Keesjes' HEINKENSZAND De Klomp. 21 uur: optreden Bram Vermeulen en zijn Neefjes. HULST St.-Liduinaziekenhuis, 20-21 uur: uitzending radio Nightingale. MIDDELBURG Schouwburg. 20 ur. Seth Gaaikema in 'Het laatste zaaltje met gezond verstand'. Lutherse Kerk, 20 uur: pianorecital door Leen de Broekert. Concertzaal. 20 uur: concert door het Zeeuws Orkest m.m.v. Paul Uyterllnde (cello) American, 21 uur: optreden rockforma tie 'Cognac'. VLISSINGEN Vestzaktheater, 20.30 uur: 'Dichter bij jazz'. WESTKAPELLE De Hooizolder. 23 uur: optreden van de Time Bandits. ZIERIKZEE Rodekruisziekenhuis. 15.45-16.45 uur: uitzending Nomen Nes- Filmvoorstellingen BERGEN OP ZOOM Roxy 1.18.45 en 21.15 uur: De vierde man, 16 jr., 23.30 uur: Ontembare meisjes, 18 jr. Roxy n. 19 en 21.30 uur: The nightpor- ter, 16 jr. Cinem'Actueel I en II, 19 en 21 30 uur Tootsie, 12 jr. Cinem'Actueel III, 19 en 21.30 uur: Charlotte, a.l. GOES Grand. 20 uur: E.T., a.l,. 23 uur Zwoele nachten op Ibiza, 18 jr HULST De Koning van Engeland, 19.15 en 21.30 uur: De vierde man, 16 jr., 19.15 en 21.30 uur: Zwarte ruiter, a.l.. 19.15 uur: Annie, a.l., 19.15 uur: De vlaschaard, a.l„ 21 uur: Reds, a.l., 21.30 uur: Teenager in love, 18 jr. MIDDELBURG City. 19 uur: Polter geist, a.l., 21.30 uur: Blondjes in hun blootje. 18 jr. OOSTBURG Ledel, 20 uur: Annie, al. TERNEUZEN Luxor, 19.30 en 21.45 uur: De vierde man, 17 jr., 19.30 uur: Annie, a.l., 21.45 uur: Game óf death, 12 jr. VLISSINGEN Alhambra I, 20 uur: De vierde man, 16 jr., 23 uur: Sex in debajes, 18 jr. Alhambra n, 20 uur: De rechter- en linkerhand van de duivel, a.l., 23 uur: Midnight cowboy, 16 jr. Tentoonstellingen AXEL Galerie Bellemans, 10-18 uur: textiele objekten van Annie Blewanus (t/m 2/5); Kindergalerij. 10-18 uur: Illustraties uit kinderboeken van Annemiek Bors- boom. BERGEN OP ZOOM— Markiezenhof, 14-17 uur: werken George Minne (fm 16/4). BRESKENS v.m Wit- Gelekruisgebouw. 14-17 uur fossielen, mineralen en curiosa van Jan Goet- hals. BRUINISSE Visserij- en Oorlogsmu seum, geopend van 14-16 uur DOMBURG Biologisch museum, 10- 17 uur: 'De natuur in Zeeland'. GOES Museum, 10-12 en 13.30-17 uur: 'Aanwinsten 1982' (Wm 26/3). HEILLE Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur: oude landbouwwerktui gen. HULST Den Dullaert: foto-expositie 'Afvalhoop, hoop voor de toekomst' (t/m 25/3); Galerie Van Geyt, 9-12 en 14-17 uur werken van 12 Haagse kunstenaars (t/m 4/4). MIDDELBURG Zeeuws Kunste naarscentrum, 13.30-17.30 en 19-21 uur. 'Projekties' van Sjoerd Bijlsma it/m 7/4); Galerie 'Roelant', 11-17.30 uur grafisch werk van Rob Clous (t/m 17/4); Vleeshal, 13-17 uur: schilderijen van Eindhovense kunstenaars (t/m 10/4); Ambachtencentrum Demerary, 9-17 uur: diverse ambachten en exposities. Zeeuws Museum. 10-17 uur: grafische werken van Hercules Segers (t/m 27/4); Antiquités B. Witte. 10-18 uur: werken van Anton Beijsens (t/m 28/3). TERNEUZEN Museum. 11-21 uur werken klassieke Nederlandse kunste naars (t/m 26/3). De Branding, 20-22 uur: Aquanumten- toonstelling. VLISSINGEN Museum, 10-12.30 en 13.30-17 uur: 'Zicht op schrift', de ge schiedenis van het schrift en boekdruk kunst (t/m 16/4); Gevangentoren, vanaf 17 uur: werken Wilfried van den Boom (t/m 4/4); Reptielenzoo 'Iguana', 10-12.30 en 14- 17.30 uur: expositie levende reptielen, amfibieën en insekten. YERSEKE Atelier Dam Twee. 10-18 uur: Schaal- en schelpdieren en werken diverse kunstenaar. IJZENDIJKE Museum. 10-12 en 13.30-17 uur: 'Stamboomonderzoek' HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel 01100- 14444 (ook voor milieuklachteni Zeeuusrh-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance i Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- 15551. dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel. 01180-36251. van 10.00-24 00 uur - weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijl' van m'n lijf Zeeland, tel 01184-14645. dag en nacht bereikbaar Nederlandse Hartstichting, tel. 070-600555. Te bereiken op kantoordagen van 12-17 uur. PZC/streek 21 pleegde in de nacht van 23 op 24 maart van het vorig jaar een inbraak in het cursusgebouw van het ministerie van sociale zaken aan de Kleverskerkse- weg in Middelburg. R. nam daar voor ongeveer vijftienhon derd gulden aan gereedschappen weg Hij kwam het pand binnen door een ruit te verbrijzelen. Opmerkelijke bijkom stigheid was dat de man, ten tijde van de inbraak, uitgerekend in hetzelfde ge bouw een cursus voor lasser volgde 'Schandelijk', noemde officier van justi tie mr C. Nijmeijer 'dit inbreken bij je eigen baas' Het vonnis van de politier- was overeenkomstig zijn eis Diefstal bracht ook de 22-jarige K L uit Naarden voor het hekje Hij had het kompas van de reddingboot President Jan Leis gestolen. Dat gebeurde op 7 maart van het afgelopen jaar. toen de boot in de haven van Veere lag Uit hoofde van zijn beroep moest L. weten hoe onmisbaar een kompas, uitgere kend in een reddingboot, is. „Daarom vind ik dit extra kwalijk", zei mr Nij meijer tot L., die daarop antwoordde dat hij daar echt niet bij nagedacht had L. werd conform de eis veroordeeld tot een boete van vierhonderd gulden R van D. (23) uit Vlissingen en zijn 29- jarige plaatsgenoot J A J H.B hadden een trainingspak (waarde 69 gulden respectievelijk twee truien (waarde 138 gulden) gestolen bij Trefcenter in Mid delburg Beiden moeten overeenkom stig de eis, '250 gulden boete betalen Alcohol Natuurlijk was ook donderdag een groot deel van de zitting ingeruimd voor het behandelen van alcoholza ken. Koploper was deze keer P. A. M, de W. (25) uit Hank. Toen hij op 7 maart '82 werd aangehou den op de Houtkaai in Middelburg bleek zijn promillage niet alleen 2.07 te zijn. maar vond de politie in zijn auto ook een alarmpistool met patronen Vooral de combinatie van beide dingen stond officier van justitie niet aan. Hij eiste een gevangenisstraf van twee we ken en een rij-ontzegging van een jaar Ondanks een pleidooi van mr K. Flos nam de politierechter de eis in z'n ge heel over. A. C. B. (37) uit Oostkapelle bleek op 5 maart '82 een alcoholpromillage van 1,94 te bezitten, toen hij op de Sand berglaan in Middelburg reed. Hij wordt daardoor duizend gulden armer en mag een jaar niet rijden. De Middelburger C. van D. (58) liet op 1 maart '82 op de Schroeweg in zijn woon plaats een promollage van 1.67 noteren. Een boete van achthonderd gulden en een rij-ontzegging van negen maanden (waarvan vijf maanden voorwaardelijk) werden zijn deel. Zonder rijbewijs en onder invloed van alcohol (promillage 1,45) reed A. C. de V (38) uit Hoek op 10 Januari '82 met zijn auto door de wandelpromenade Noord straat in Temeuzen. Bij verstek werd hij veroordeeld tot een boete van achthonderd gulden en een rij-ontzegging van zes maanden. Dit houdt in dat hij ook niet meer op een brommer mag rijden. delaren dat al jaren, zonder vergun ning. in de gemeente vent een ventver gunning krijgt. Op grond van de vorig jaar vastgestelde verordening kon dat met, omdat men niet aan de voorwaar de voideed dat de handelaren al min stens een jaar een vent vergunning had den. In de betreffende gevallen was dat met zo, omdat de handelaren op grond van de toen geldende politieverorde ning geen vergunning nodig hadden. B en w stellen de raad verder voor een voorbereidingsbesluit te treffen voor het bestemmingsplan Bebouwde Kom Hiermee wil het college bereiken dat bouwvergunningen voor enkele perce len kunnen worden verleend. De raad buigt zich tenslotte nog over voorstellen voor het beschikbaar stel len van kredieten voor de aanleg van nieuwe trappen en herstel van be staande duinovergangen (ƒ27.000). de aanschaf van plantmateriaal 27.000) en voor de uitvoering van herstelwerk zaamheden aan de tennisbanen 9.000,-1. MIDDELBURG - De Middelburgse am bulance mag niet ingeleverd worden in ruil voor stationering van een zie kenauto in Sint-Laurens. Dit heeft het college van b en w van de Zeeuwse hoofdstad in een brief laten weten aan het dagelijks bestuur van de Stichting Ambulancevervoer Walcheren (SAW). Zoals bekend bestaat er tussen de stichting en het gemeente bestuur al lang onenigheid over het gebruik van de ambulance in Middelburg. Deze mag alleen gebruikt worden voor het vervoe ren van slachtoffers die een ongeval op straat hebben gehad en dan alleen bin nen de vestengordel die de binnenstad omsluit Het Middelburgse gemeentebestuur voelt niets voor het morgen voor de ver gadering van het bestuur van de SAW op de aganda staande voorstel om een ambulance in Sint-Laurens te vestigen. Die zou dan ook ingezet kunnen worden voor de dorpen en stadjes op Noord- Walcheren Het SAW-bestuur wil daar bij tegelijkertijd de in de Middelburgse brandweerkazerne staande wagen weg halen Dit is b en w van Middelburg in het ver keerde keelgat geschoten. Van die kant wordt betoogd dat het onaanvaardbaar is dat de stad Middelburg bediend moet worden door een wagen die kilometers verderop in Sint-Laurens staat. Het col lege wijst er daarbij op dat er zich in de zomermaanden juist verkeersproble men voordoen tussen dat dorp en Mid delburg. Dit houdt niet in dat het college wil dat Noord-Walcheren verstoken blijft van ambulancevervoer. Het Middelburgse gemeenstebestuur acht de Zeeuwse hoofdstad echter de beste plaats waar- vanuit dat deel van het schiereiland be reikt kan worden Gewezen wordt daar bij op de centrale ligging van Middel burg in Vergelijking met Vlissingen waar de overige vier ambulances op het ogenblik gestationeerd zijn in de plaat selijke brandweerkazerne Vraagtekens Het Middelburgse gemeentebestuur begrijpt bovendien niet op welke fi nanciële gronden het dagelijks be stuur nu voorstelt om in Sint-Laurens een post op te zetten. Dat kost geld voor personeel (minstens twee forma tieplaatsen voor een gegarandeerde 24-uurs inzetbaarheid) het inrichten van een stallingsplaats, een piimte voor de bemanning en voor communi catiemiddelen. Dit terwijl in de brand weerkazerne van Middelburg ruimte, personeel en communicatiemiddelen voorhanden zijn. Dit tegen de achtergrond van het feit dat de Middelburgse ambulance gere den wordt door gespecialiseerd brand weerpersoneel wat 24 uur aanwezig is Het gaat daarbij om twee 'formatie plaatsen' (er wordt betaald voor twee arbeidsplaatsen). Het is nog steeds zo dat de SAW er hiervan één vergoedt ter wijl de gemeente Middelburg de tweede betaalt. Dit terwijl er voor de vier am bulances in Vlissingen 15 formatie plaatsen beschikbaar zijn waarvoor de SAW de kosten vergoedt. Tot nu toe heeft de meerderheid van het SAW-bestuur geweigerd de tweede for matieplaats in Middelburg te betalen De gemeente Middelburg heeft januan dit jaar laten weten dat deze kwestie later dit jaar geregeld kan worden. Dit op voorwaarde dat de Middelburgse ambulance meer wordt ingezet en dat de opdrachten rechtsstreeks gegeven worden via de Centrale Post Ambulan ce Vervoer in Goes. Op het ogenblik geeft de CPA alle opdrachten voor Wal cheren door aan Vlissingen vanwaaruit zo nu en dan de Middelburgse ambulan - ce een opdracht ontvangt. Ook bij de CPA-leiding heerst er echter ontevre denheid over het feit dat de wagen inde hoofdstad soms een week stil blijft staan. De gemeente Middelburg heeft bij hel bstuur van de SAW ook geéist dat de/i ambulance gebruikt gaat worden voor alle ongevallenvcrvoer in Middelburg en op Noord-Walcheren. Besteld ver voer (bijvoorbeeld ziekenvervoer van ziekenhuis naar woning) blijft dan voor de vier Vlissingse wagens be stemd. WESTKAPELLE - De VVV in Westkapelle heeft een aantal maatregelen voorge steld ter verhoging van de veiligheid op de badstranden in de gemeente. Aanlei ding hiertoe vormde het ongeluk in augustus van het vorig jaar. waarbij twee badgasten verdronken. Het pakket maatregelen dat de WV zou willen toepassen kost in totaal ongeveer 7000 gulden. Omdat dit bedrag niet uit de normale exploitatie kan worden gefinancierd stellen b en w van Westkapelle de raad voor de kosten voor rekening van de gemeente te laten komen. Het voorstel komt aan de orde in de raadsvergadering van donderdag 31 maart. Aanvang van de verga dering is 20.00 uur. Direct nadat de verdnnkingsgevallen zich hadden voorgedaan trad het ge meentebestuur in overleg met de plaat selijke WV. Hieruit is nu een aantal suggesties naar voren gekomen om de veiligheid van de badgasten beter te waarborgen, al tekent men hierbij aan dat de bader in belangrijke mate zeil verantwoordelijk is voor zijn eigen vei ligheid. Als eerste maatregel wil de VVV het platform bij het VW-strandgebouw met circa anderhalve meter verlengen, zodat de badman een beter uitzicht op zee krijgt. Het gebouw zal daarnaast worden uitgerust met kisten met EH- BO-materiaal en de badmannen zullen zo veel mogelijk een EHBO-opleiding moeten volgen. Ook het oefenprogram ma voor de badmensen zal worden uit gebreid, waarbij met name meer geoe fend zal worden met de reddingsvlet Bij de verschillende duinovergangen zullen zes waarschuwingsborden wor den geplaatst, waarop onder meer de betekenis van de vlaggeseinen zal wor den weergegeven. Bij het landingsmo nument op de Westkappelse zeedijk wil Collecte ARNEMUIDEN - De Simavi-collecte heeft in Arnemuiden 2243.36 opge bracht. men vlaggemasten plaatsen voor de waarschuwingsvlaggen. Vanaf de strekdam bij het badstrand wordt een reddingslijn met boeien gespannen om dat op die plaats de stroming het sterkst is. Door middel van voorlichting zullen de badgasten worden gewezen op de gevaarlijkste tijdstippen om te gaan zwemmen en men overweegt om voor bepaalde tijdstippen een zwem- verbod in te stellen. Al deze maatrege len kosten samen 7000 gulden. B en w stellen voor deze voor rekening van de gemeente te laten komen. Instructiezwembad B en w vragen voorts een krediet van ruim 21.000 gulden voor de vervanging van de bekleding van het instructie zwembad op het gemeentelijk sport terrein. Het college geeft uit de ver schillende mogelijkheden de voorkeur aan een bekleding van gewapend PVC- folie. De gemeenteraad buigt zich verder over een voorstel tot wijziging van de vent- en standplaatsenverordening Deze verordening werd in april van het vorig jaar vastgesteld, maar de praktijk heeft geleerd dat de verordening nog enige aanpassing verdient. B en w wil len onder meer een wijziging waardoor het mogelijk wordt dat een aantal han- t ADVERTENTIE) De nieuwe Tipgids van Rigips staat boordevol onmisbare informatie over het werken met Rigipsplaten. Voor beginners en voor gevorderden. Met leuke tips, duidelijke illustraties en begrijpelijke taal. Maar liefst 24 pagina's lang. Of 't nu gaat om een zolder verbouwen, plafond maken, badkamer opknappen of tussenwandie zetten, de Tipgids van Rigips geeft de oplossing. Haal daarom bij ons de gratis Tipgids of vraag 'm aan via Rigips Benelux V.o.F., antwoordnummer 1,4100 VP Vianen. Goes: Slabbexoorn Marconistraat 14a Renesse: De Werkplaats Hogez 173 Terneuzen: Boerenbond Extra, Schoo'Vlissingen: "ixit DHZ. Koningsweg 49 DOE HET ZELF, DOE HET COED. MET HET RIGIPS SHELBOUWSYSTEEM.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 21