Vervuild grondwater niet oorzaak ziekteklachten Keukenhof is open. Uitgebrande panden Beursstraat Vlissingen ook naar Goed Wonen NIEUW GEZICHT BELLAMYPARK PZC/provincie Geen verbod opslag afval bij centrales RAPPORT SPROEIBEDRIJF BROUWERSHA VEN: Mi WONINGEN NOG DIT JAAR GERESTA UREERD Dolend hert neemt opnieuw de benen VRIJDAG 25 MAART 1983 17 V'. Minister dr. P. Winsemhis DEN HAAG (GPDF) Er bestaan geen 'bestuurlijke overeenkomsten' tussen de rijksoverheid en de gemeenten Dodewaard en Borssele die de opslag van radioactief afval, afkomstig van de beide kerncentrales, bij de centra les zou verbieden. In die zin reageerde minister Winsemius (milieubeheer) donderdagmorgen in het mondelinge vragenuurtje van de Tweede Kamer op vragen van het PSP-kamerlid Willems. De vraag over de veronderstelde 'bestuurlijke overeenkom sten' vormde onderdeel van een aantal vragen over de opslag van radioactief afval in de gemeente Zijpe. Willems zei in een toelichting op de vragen over de vermeende bestuurlijke overeenkomsten de burgemeester van Zijpe te citeren. De burgemeester zou in de onlangs in Zijpe gehouden raadsvergadering op het bestaan van de overeenkomsten hebben gewezen. De gemeenteraad zou in reactie daarop hebben afgezien van de voorwaarde dat alleen met de opslag van radioactief afval zou kunnen worden ingestemd als het kernafval bij de centrales van Dodewaard en Borssele zelf zou worden opgeslagen. Minister Winsemius verklaarde donderdagmorgen dat van 'bestuurlijke overeenkomsten' tussen de centrale overheid en de gemeenten Dodewaard en Borssele geen sprake is. Hij bestreed overigens ook dat de burgemeester van Zijpe zich onlangs in die zin had uitgelaten. BROUWERSHAVEN - Het zeer onlangs in Brouwershaven gehouden oriënterend bodemonder zoek heeft een lichte verontreiniging in het grondwater aangetoond door niet vluchtige gechlo reerde organische stoffen. Maar deze verontreiniging kan niet worden aangemerkt als de oorzaak van de gezondheidsklachten van de inwoonster, die zich daarmee wendde tot de inspectie Zeeland voor de hygiëne van het milieu, het gemeentebestuur en artsen. Dit zyn de voornaamste conclusies uit het rapport over het onderzoek, waar voor de gemeenteraad van Brouwers haven opdracht verleende en een kre diet van 15.000,- beschikbaar stelde, ten einde door deskundigen te laten be palen of de gewraakte activiteiten op het betrokken loon- en sproeibedrijf nu wel of niet door de beugel kunnen. „Nu vastgesteld is dat er geen sprake is van mistanden. is dat een opluchting voor Biologisch Museum in Oostkapelle houdt jeugdmuseumdag OOSTKAPELLE Dinsdag 5 april houdt bet Zeeuwse Biologisch Mu seum in Oostkapelle weer een jeugd museumdag. Deze dag zal in het teken staan van 'Nieuw Leven' en is bedoeld voor kinderen van elke leeftijd. Ook hun ouders zijn van harte welkom. Rond het thema worden een aantal activiteiten gehouden: een speurspel door het museum, een strandwande ling en een speurtocht door het bos. Ook worden een natuurfilm en dia's vertoond. Tevens bestaat de mogelijkheid voor de jeugd om iets te maken met behulp van papier, natuurmateriaal en derge lijke. Ter gelegenheid van deze dag is een speciaal kwartetspel gemaakt, wat tegen geringe vergoeding verkrijgbaar is. Omdat de vorige jeugdmuseumdag (15 februari) zo'n enorm succes was (er waren meer dan tweehonderd belang stellenden!) heeft h'et ZBM gekozen voor een iets andere opzet. De kinderen en volwassenen krijgen aan het begin van de dag per groep een programma ■uitgedeeld, zodat ieder weet wat er de gehele dag te doen is. Aan het einde van de dag krijgt ieder een presentje. De dag begint om 10.00 uur en duurt tot ongeveer 15.30 uur. Aangeraden wordt om brood, laarzen en regenkle ding mee te nemen. Soep en drinken zijn bij het ZBM verkrijgbaar. Het Zeeuws Biologisch Museum is te vin den in de Oranjerie van kasteel Wes- thove gelegen tussen Oostkapelle en Domburg Ontspanningsmiddag van De Zonnebloem in Middelburg MIDDELBURG De Zonnebloem houdt zaterdag 26 maart de jaarlijkse ontspanningsmiddag in Het Zuiderba ken aan de Rentmeesterlaan in Middel burg. Er wordt een toneelstuk opge voerd, onder de titel 'Fiat 112', door een toneelvereniging uit 's Heer Hendriks kinderen. Dit begint om 14 uur. de zaal is een uur eerder al open. Bejaarde beboet voor mishandeling MIDDELBURG - Mishandeling door een 74-jarige komt niet zo vaak voor de politierechter in Middelburg. De het in april vorig jaar om een 67-jarige dorps genoot zo'n klap te verkopen, dat de bril van het slachtoffer bijna geheel kon worden afgeschreven. Uitvoerig legde het slachtoffer, die donderdag verhaal kwam halen, uit wat zich in deze langslepende familievete zoal had afgespeeld. De rechter veroordeel de B., die overigens niet was versche nen, tot een boete van 500 gulden, waarvan 400 voorwaardelijk. Ook moet B. binnen vier maanden de scha de aan de bril van het slachtoffer ver goeden. Vierhonderd gulden boete en een rij ontzegging van 5 maanden vielen J. N. S. (22) uit Burgh-Haamstede ten deel. Hij had op 10 maart van het afgelopen jaar een bromfietser onderuit gereden en was toen, zonder zich om het gewon de slachtoffer te bekommeren, doorge reden. Het ongeluk gebeurde op de hoek van de Kanaalweg en de Stations- brug in Middelburg. „Heel erg kwalijk", zeiden officier en politierechter in koor. „U moet bljj zjjn dat het zó is afgelopen. Die man had wel dood kunnen zijn 'schandelijke mentaliteit'. S. legde uit dat hij domweg in paniek was geraakt. „De verkeerde in een panische roes. Pas toen ik thuis was ben ik met m'n ouders naar de politie gegaan", zei hij. „Maar toen was het al te laat", bracht mr Nij- meijer daar tegenin. S. beleed zijn spijt over het gebeurde, maar dat nam niet weg dat hij overeenkomstig de eis van de officier werd veroordeeld. Dat hij het slachtoffer veelvuldig had opgezocht, bracht daar geen verandering in. iedereen. En de raad heeft de zekerheid gekregen die ze zich na de herhaalde klachten wenste te verschaffen", aldus hoofd gemeentewerken ing J. H. M. Beek. Het oriënterend bodemonderzoek had plaats in en om de woning van de klaag ster, mevrouw E. Romijn-Waleboer aan de M. P. van der Kloosterstraat in Brou wershaven en het aangrenzende loon bedrijf Van der Wekken, en het werd uitgevoerd door het raadgevend inge nieursbureau 'Dwars Hederik en Ver- heij' en het technisch adviesbureau van de Vereniging Nederlandse Gemeen ten, VNG) Hoewel in het onderzoek geconclu deerd wordt dat er geen verband kan worden gelegd tussen de gezondheids klachten en de lichte grondwater- verontreiniging, staat in het rapport als aanbeveling bij het loonbedrijf zodani ge voorzieningen te treffen, dat bodem verontreiniging wordt voorkomen, en dat stuivende poeders vanuit het be drijf niet naar de omgeving kunnen ver waaien. ADVERTENTIE ZARESKA- KATOEN/S FAVORIET Zachte pasteltinten bepalen de kleur van de vrolijke voorjaarsmode. Zareska biedt u een rijke keus. vriendelijke prijzen en gratis breipatronen. h Het adres van de dichtstbij zijnde Zareska- winkelier vindt u in de Gouden Gids. Feestavond ONDO met toneel en dans inSerooskerke(W.) SINT LAURENS - De kortbalvereni- ging ONDO houdt zaterdag 26 maart een openbare feestavond met toneel en dans. Het grootste deel van deze avond wordt gevuld met door eigen leden ingstudeerde toneelstukken, afgewis seld met sketches en muzikale optre dens. Aan het eind van de avond bestaat de mogelijkheid te dansen met medewer king van de 'Sandy Road Band'. We gens het ontbreken van een goede to neelaccommodatie in het wijkcentrum in Sint-Laurens wordt uitgeweken naar verenigingsgebouw De Zandput in Se- rooskerke (W). De avond begint om 19.30 uur. Uitslagen van Zeeuwse Schietbond DOMBURG Finale van de winter- wedstrijden De Zeeuwse Schietbonden hield op de schietbanen te Domburg. Uitslagen korpsen klasse H 1 's- Gravenpolder 395 punten. 2 Vrouwenpolder 388 punten. 3 Meliskerke 386 punten, klasse A. 1 's-Gra venpolder 382 punten. 2 Vróuwen polder I 379 punten, 3 Scherpenisse 376 punten, klasse B: 1 's-Gravenpolder 387 punten, 2 Meliskerke 377 punten, 3 Scherpe nisse 376 punten, klasse C: 1 's-Gravenpolder 371 punten, 2 Vrouwenpolder 365 punten, 3 Heinkenszand 363 punten, klasse D: 1 's- Gravenpolder 385 punten. 2 Heinkenszand 370 punten, 3 Stavenisse 364 punten. De z g. cartonswedstrijd of kampioenswedstrijd Klasse H: 1 Snlkker 72 's-Gravenpolder 200 punten, 20 cart 2 A. Wondergem Vrouwen polder 197 punten. 20 cart. 3 Jas de Looff Meliskerke 196 punten, 20 cart, 4 P. Verhage 's-Gravenpolder 195 punten, 20 cart., 5 Joh. de Looff Meliskerke 195 punten, 20 cart, klasse A: 1 H. Mol 's-Gravenpolder 197 punten, 20 cart., 2A.J. Kamerling Melisker ke 197 punten, 20 cart., 3 A Nijsse Heinkens zand 196 90 20 cart., 4 H. de Vos Stavenisse 196 punten. 20 cart., 5 J. Moelker 's- Gravenpolder 195 punten, 20 cart., klasse B: 1 G. Wijkhuijs Meliskerke 196 punten, 20 cart., 2 A. Rovers 's-Gravenpolder 196 pun ten, 20 cart., 3 J. van Liere 's-Gravenpolder 192 punten, 20 cart., 4 J. Poppe Meliskerke 192 punten. 20 cart., 5 M Linthoud Scherpe nisse 192 punten. 19 cart., klasse C: 1 C. Boogerd 's-Gravenpolder 193 punten, 20 cart., 2 M. v. Eijkeren Heinkenszand 191 punten. 20 cart... 3 C. ten Hove Nieuwdorp 190 punten, 20 cart4 J. v. d. Slikke Scherpe nisse 190 punten, 20 cart., 5 A. J. v. Gorsel Scherpenisse 188 punten. 20 cart., klasse D. 1 A Bakx s-Gravenpolder 194 punten, 20 cart2 H. Nieuwdorp 's-Gravenpolder 193 punten. 20 cart.. 3 J. van Gorp Heinkenszand 193 punten. 20 cart,, 4 P. de Koster 's- Gravenpolder 193 punten. 20 cart., 5 S. Westdorp 's-Heer Hendrikskinderen 191 pun- ten. 20 cart.. Pistoolgroep I: 1 B Janse Heinkenszand 160 punten. 2 W. Brand Dom burg 158 punten, 3 B. Openneer Heinkens zand 158 punten, 4 L. Schoe Domburg 155 punten, 5 Joh. de Visser 152 punten, pistool- groep II: 1 J. Markusse Heinkenszand 147 punten, 2 Joh. de Looff Meliskerke 136 punten, 3 J. Moeliker 's-Gravenpolder 135 punten, 4 A Melse Vrouwenpolder 135 pun ten, 5 A. Wondergem 132 punten, knielende baan klasse A: 1 A Wondergem Vrouwenpol der 175 punten. 17 cart, 2 C. de Voogd Vrouwenpolder 164 punten. 15 cart., klasse B: J de Visser Vrouwenpolder 174 punten, 19 cart.. 2 M. Louwerse Vrouwenpolder 178 17 cart., 3 Jos de Looff Meliskerke 174 punten. 17 cart., klasse C: 1 A. Houterman 's- Gravenpolder 174 punten. 18 cart2 J. de Voogd Vrouwenpolder 171 punten. 17 cart.. 3 H. Wolf Vrouwenpolder 170 punten. 16 cart, klasse D: B. v d Klooster 's-Heer Hendriks kinderen 168 punten, 19 cart.. 2 S. Westdorp 's-Heer Hendrikskinderen 164 punten. 18 cart., 3 A Bos Heinkenszand 169 punten, 17 cart., korpsen pistool' 1 Vrouwenpolder 1291 punten, 2 Heinkenszand 288 punten, 3 Vrou wenpolder II 273 punten. Studiedag voor plattelandsvrouwen in Middelburg MIDDELBURG De agrarische com missie van de Nederlandse bond van plattelandsvrouwen in Zeeland houdt dinsdag in De Schakel aan de Bachten- steene te Middelburg een studiedag over het onderwerp 'Boerin zijn. nu'. Daarover zullen twee sprekers een in leiding houden, mevrouw H. May- Weggen, lid van het Europese parle ment, en ir. D. Luteyn, voorzitter van het Koninklijk Nederlands Landbouw Comité. De studiedag begint om 10 uur. Na de beide inleidingen kunnen vragen worden gesteld. Voor de lunch pauze treedt zanger Engel Reynhoudt op. De studiedag wordt besloten met een rondleiding in het provinciehuis en de abdij-gebouwen. Het Bellamypark in Vlissingen, met op de achtergrond de fontein, die is opgericht als monument voor de schrijfster Betje Wolff. (Luchtfoto: Lex de Meester). VLISSINGEN - De gemeentelijke plantsoenendienst van Vlissingen is druk doende met de beplanting van het Bellamypark, in het kader van de herinrichting van het park. Inmiddels heeft men al ongeveer de helft van de planten in de grond. Ook de wandelpaden beginnen zich steeds duidelij ker in het park af te tekenen. In totaal worden 52 soorten beplanting gebruikt, waaronder klimop, twee berbenssoorten, verschillende soorten wintergroen en een soort dwergmi spel. Het gras moet in mei worden ingezaaid. De werkzaamheden aan het Bellamypark zullen nog ongeveer zes tot zeven weken in beslag nemen. Overheid bedreigt werktijdverkorting volgens BLHP TERNEUZEN De overheid die met premieverschuivingen, tariefsverho gingen en schoten voor de boeg rea geert op de bereidheid van werkne mers om in te leveren voor arbeides- tijdverkorting en werkgelegenheid, is de grootste bedreiging voor de nu voorzichtig opgestarte ontwikkelin gen voor de langere termijn. Voorzit ter J. Werkhoven van de Unie BLHP zei dit donderdagavond op een leden vergadering van deze vakbond voor middelbaar en hoger personeel in Ter- neuzen. Hij vreest dat de eerste stappen op weg naar arbeidstijdverkorting ook wel eens de laatste kunnen blijken te zijn als de overheid ze niet beloont met schouderklopjes, maar met maatrege len die het klimaat ervoor, psycholo gisch gezien, negatief beinvloeden. Overheid en politiek, aldus Werkho ven, laden op deze manier een erg forse verantwoordelijkheid voor de toe komst op hun schouders. Over de rol van het financieringstekort ln het over heidsbeleid zei Werkhoven, dat Nede- ralnd zich „expres arm rekent", omdat het financieringstekort, als het hier net zo werd berekend als in andere geïn dustrialiseerde landen, geen tien pro cent zou bedragen maar slechts zes a zeven Vereniging water klerken vierde feest VLISSINGEN - De Vllsslngse Wa- terklerken Vereniging vierde zaterdag avond haar 3e lustrum met een bar becue-avond in hotel-restaurant 'Pic- card', waarvoor de donateurs met hun dames waren uitgenodigd. Na het wel komstwoord van de voorzitter kom men zich een hele avond te goed doen aan de uitgebreide barbecue, afgewis seld door een dansje en een bingo spelletje. Renvereniging windhonden begint seizoen GOES Zaterdag (26 maart) start de Zeeuwse Windhonden Renvereniging (ZWR) haar buitenactiviteiten voor het jaar 1983. Deze activiteiten bestaan uit het organiseren van trainingen en windhondenrenwedstrijden. Op de nieuwe renbaan, gelegen in het gebied 'de Oude Zeedijk' te Goes, zal iedere zaterdagmiddag van 14.00 uur tot 16.00 uur getraind worden met o.a. Grey hounds, Afghaanse Windhonden en Whippets. Belangstellenden en eigena ren van windhonden zijn welkom. VLISSINGEN - De door brand ver woeste panden Beursstraat 1 en la in Vlissingen worden naar alle waar schijnlijkheid nog dit jaar gerestau reerd. Er kunnen in totaal tien wonin gen worden gebouwd. De Vlissingse woningbouwvereniging 'Goed Wo nen', onderdeel van de stichting Basco, wil de panden verwerven van de huidi ge eigenaar, de heer P. Nonnekes van het gelijknamige bouwbedrijf in Goes. De onderhandelingen daarover verke ren in een ver gevorderd stadium, maar het koopcontract is nog niet getekend. Dit bleek donderdagavond tijdens een inspraakavond over de nieuwbouw- plannen voor woningen aan de Beurs straat en het Bellamypark in Vlissin gen. De bijeenkomst was speciaal belegd voor de plannen tot herstel van de pan den Beursstraat 3. 5 en 7, Bellamypark 1 (voormalig café 'De Vriendschap') en de kopbebouwing van het Bellamy- Jeugd, kerk en wereld Vlissingen bijeen VLISSINGEN - De jongerengroep jeugd, kerk en wereld in Vlissingen houdt zondag 17 april in de 'Schaaps kooi' een bijeenkomst. Het thema is: 'Bouwen aan de kerk'. De aanvang is 9.30 uur. MIDDELBURG In verband met het komende toeristenseizoen wordt een aantal maatregelen getroffen voor de verkeerssituatie op de Veersegatdam. Op het parkeerterrein aan de Walcher- se kant van de dam wordt de verwij zing naar de voetgangerstunnel verbe terd: dit gebeurt door plaatsing van borden. Ook de aanduiding bij de tunnel zelf wordt verbeterd. Langs de weg over de dam komen borden met het opschrift 'Matig uw snelheid - recreatie' met daarbij het advies niet harder te rijden dan 60 kilometer per uur. Ook worden de borden voorzien van het verkeersteken dat mensen de weg kunnen oversteken. Na overleg tussen gedeputeerde staten en het recreatieschap Het Veerse Meer hebben gs provinciale waterstaat ge vraagd de maatregelen uit te voeren. Tegelijkertijd hebben zij gevraagd de verkeerssituatie gedurende het toeris- tenseizoen in de gaten te houden, zodat het effect van de maatregelen tegen het najaar kan worden nagegaan. park. Tot grote verrassing van de aan wezigen werd echter ook een plan ge presenteerd van architect M. van Doom uit Goes tot verbouw van de pan den Beursstraat 1 en la, die grotendeels zijn vermeld bij dezelfde brand m 1979, die ook de panden Beursstraat 3.5 en 7 verwoestte. Volgens dat ontwerp zou den in die twee panden negen woningen kunnen komen met twee slaapkamers en een (op de begane grond van Beurs straat 1) met slechts een slaapkamer. Vragen CDA over emancipatie commissie MIDDELBURG De CDA- statenleden H. Remijn-de Badts, A. Dek en J. scheffers hebben gedeputeer de staten schriftelijk gevraagd hoe de sollicitatieprocedure en de toetsings criteria eruit zien voor de emancipa- liecommissie, die het dagelijks be stuur van de provincie heeft ingesteld. Volgens de statenleden bleef de voor zitster van de Zeeuwse Vrouwenraad het antwoord schuldig, toen daarnaar door aangesloten organisaties werd geïnformeerd. Mevrouw Remijn en de heren Dek en Scheffers willen weten of de leden van de sollicitatiecommissie zwijplicht is opgelegd, of g.s. bereid zijn de staten commissie in te lichten over de gehan teerde criteria en of het college de mening deelt, dat een adviesorgaan als de emancipatiecommissie 'een zo breed mogelijke samenstelling dient te hebben teneinde de diverse maat schappelijke en levensbeschouwlijke visies in de advisering te laten door klinken." „Indien u van mening bent dat een adviescommissie zo breed mo gelijk moet zijn samengesteld, voldoet de reeds benoemde emancipatiecom missie hier dan aan?", vragen ze ten slotte. Het plan is voor een financieel-techni- sche beoordeling verstuurd naar de di rectie volkshuisvesting in Middelburg. In de contigentering voor 1983 kan het plan nog worden opgenomen, zodat nog dit jaar met de bouw zou kunnen wor den begonnen. De aankoop is echter nog afhankelijk van een bijdrage van het ministerie van volkshuisvesting en het is nog niet zeker dat die zal worden verleend De verbouw wordt uitgevoerd door het aannemersbedrijf Christiaan- sen bv te Vlissingen. Eigenaar P. Nonnekes zegt de panden al in november vorig jaar te hebben aangeboden aan de woningbouwver eniging, maar sinds die tijd geen reactie meer te hebben gekregen daarop. „Wij hebben het indertijd aangekocht van de heer A. de Wijs uit Vlissingen, omdat wij er wel wat in zagen, om daar leuke fiats van te maken. Wij hebben toen een bouwplan ontwikkeld, maar dat moest worden besproken in verschillende commissies en dat heeft toen meer dan een jaar geduurd. Toen klapte de bouw markt helemaal in en zagen wij het he lemaal niet meer zitten, om daar nog een bedrag van 800.000 tot 900.000 gul den in te stoppen. Er staan namelijk nogal wat lege panden in de binnenstad van Vlissingen", zei de heer Nonnekes donderdagavond desgevraagd. Het bouwplan is volgens hem inmid dels aangepast aan de wensen van de woningbouwvereniging. „Maar komt er een andere gegadigde, dan gaat het aan hem weg", deelde hij mee. Voorzitter J. J. G. Geldof van Goed Wo nen bevestigde, dat de onderhandelin gen in een zeer ver gevorderd stadium zijn. Hij zei donderdagavond 'elke dag*, antwoord te verwachten van de direc tie voor de volkshuisvesting in Mid delburg. Daarna wordt volgens hem onmiddellijk tot aankoop overgegaan, Groep 'Black Widow' in Zoutelande ZOUTE LANDE - In disco Royal in Zou telande treedt zondagmiddag (27 maart) de hardrockband 'Black Widow* op. De band probeert 'verstaanbare rock' te spelen. Cursus Nederlands VLISSINGEN - Buitenlanders die meer willen weten over Nederland en de Nederlandse taal kunnen zaterdag 26 maart terecht in het gebouw van het Vormingswerk Jonge Volwassenen (VJV) aan de Verkuyl Quakkelaar- straat in Vlissingen. Om 11.00 uur be gint daar een informatiebijeenkomst voor mannen over een cursus 'prak tisch Nederlands* die binnenkort ie dere zaterdagochtend van 11.00 tot 13.00 uur gehouden wordt. Het VJV begint binnenkort ook met cursussen Nederlands voor buitenland se vrouwen en voor een gemengde groep. De kosten voor de deelnemers bedragen 50 gulden voor 30 bijeenkom sten. Voor mensen met een minimum uitkering is er de mogelijkheid van vrij stelling. Het is de bedoeling dat in Mid delburg een soortgelijk projekt van start gaat. IADVERTENTIEI Kom de Lente beleven in Lisse. 28 Ha. voorjaar. Extra: ruim 6.000 m2 bloemenfestijn in de kassen en boeiende bloemsierkunst in het\ Paviljoen. Dagelijks van 08.00 tot 19.30 uur. ttl Keukenhof - in Lisse - is meer dan u denkt VLISSINGEN - Het hert, dat woensdag opdook in de De Kempenaer- straat in Vlissingen en naar Kamperland werd gebracht, is donderdag ontsnapt uit zijn tijdelijke behuizing bij de heer Remijnse in Kamper land. Inmiddels heeft zich ook de eigenaar van het dier bekend gemaakt. Dat is de heer C. Simonse, veehandelaar in Koudekerke. De heer Simonse houdt al jaren herten naast zijn woning in Koude kerke. Hij vermoedt dat de ont snapte bok erg in de war moet zijn geraakt van zijn pionierstocht door de duinen bij Vlissingen. want: „Het beestje is altijd vreselijk mak geweest, we hoeven maar met de voerbak te rammelen en hij komt er al aan Zoals gemeld is het hert woensdag van Vlissingen overge bracht naar Kamperland om daar tot rust te komen. Bij Remijnse. de handelaar die ook herten houdt op de plaat 'De Haringvreter' in het Veerse Meer, mocht de bok op zijn eigenaar wachten. Nog voor die iets kon ondernemen had het beest al weer de benen genomen, waar schijnlijk nog verward door de bele venissen van de vorige dag. „Nu loopt hij dan ergens rond Kam perland Ik hoop niet dat de men sen hem op gaan jagen, want dan gebeuren er ongelukken", zegt Si monse. Er lopen volgens hem meer herten rond op Noord-Beveland. „Maar die hebben geen van allen een gewei. Iemand die de bok te genkomt moet maar gewoon bel len, dan kunnen we het beest ver doven en naar Koudekerke bren gen. Het hert is niet gewend om in het wild te leven en ik weet niet of hij dat wel rooit".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 17