Herverkaveling wiskunde examenprogramma vwo Vrijwilligers beginnen kringloopwinkel in Goes Clingse hengelclub moet schade visser betalen Hoogleraar voor NCVB: streven naar economie van het genoeg Wissel Zeeuws- Vlaanderen EXPERIMENT IN HET GOESE L YCEUM Wraak of zure regen? PUDDING EN GISTEREN' OeRodeo tenniskollektie is binnen! WOENSDAG 23 MAART 1983 GOES De examenprogramma's wiskunde voor het voorbereidend wetenschappelijk onder wijs gaan veranderen. Over enkele jaren kan in de hoogste klassen van het VWO een keus worden gemaakt tussen wiskunde A en wiskunde B. Het A-programma zal vooral gericht zijn op de praktische toepasbaarheid van de wiskunde. Daarentegen is het B-programma vooral theore tisch, zoals in dit vak in het voortgezet onderwijs tot op heden steeds is geweest. Maar aan de wiskunde zelf veranderd niets. De heer Pytagoras kan gerust zijn: de som van de kwadraten van de rechthoekszijden in een rechte driehoek blijft gelijk aan het kwadraat van de schuine zijde. Met de nieuwe eindexamenprogram ma's wiskunde is de afgelopen twee jaren al op beperkte schaal geëxperi menteerd. De proef met het zogenaam de Hewet-project (Hewet staat voor 'herverkaveling van het eindexamen programma wiskunde een en twee') wordt in het schooljaar 1983 84 tot veertig scholen uitgebreid. Daarbij is één school in Zeeland: de rijksscholen gemeenschap Het Goese Lyceum. Alle 55 leerlingen van klas 4 VWO knjgen volgend schooljaar vier uren per week les in de beginselen van het A- en het B-programma, zodat ze aan het eind van het schooljaar een keus kunnen maken. Zij kunnen dan in 1986 in een van beide programma's eindexamen doen. Een jaar later zullen alle eindexa mens in de Hewetropzet worden afge nomen. Woensdag CÖLIJNSPLAAT Bejaardenhuis Rustoord. 8.30-10 uur: uitzending No men Nescio. GOES Grote Kerk. 20 uur. concert door het Zeeuws Orekst m.m.v. Paul Uyterlinde (cello). HULST St.-Liuinaziekenhuis, 20-22 uur: uitzending radio Nightingale. KRUINNGEN N. H. Kerk, 20 uur: orgelconcert door Jan J. v. d. Berg. MIDDELBURG Schouwburg. 13.30 en 16 uur: kinder-theatershow Bassie en Adriaan; Poppentheater PArcival, 14.30 uur: 'De terugkeer van Roosje' Z1ERIKZEE De Concertzaal. 20 uur: Seth Gaaikema met 'Het laatste zaal tje met gezond verstand'. Filmvoorstellingen BERGEN OP ZOOM Cinem'Actueel I. 14 edn 20.30 uur: Big Bomber, a.1.; Cinem'Actueel n. 14 uur: Als je be grijpt wat ik bedoel, a.l. 20.30 uur: Poltergeist. a.L Cinem'Actueel in, 20.309 ur. Adem loos. 16 jr. GOES Grand, 20 uur E.T., al MIDDELBURG City. 20 uur Annie, a.l. TERNEUZEN Luxor, 14 ed 20 uur: Annie al; 20 uur- De zwarte ruiter, a l VLISSINGEN Alhambra I, 20 uur: Huis bij het kerkhof, 16 jr.; Alhambra II. 20 uur: Sharky's machi ne, 16 jr. Tentoonstellingen AXEL Galerie Bellemans. 10-18 uur: textiele objekten van Anme Blewanus (t/m 2/5); Kindergalerij. 10-18 uur: Illustraties uit kinderboeken van Annemiek Bors- boom. BERGEN OP ZOOM— Markiezenhof. 14-17 uur: werken George Minne (t/m 16/4). BRESKENS v.m. Wit- Gelekruisgebouw. 14-17 uur. fossielen, minralen en curiosa van J an Goethals. BRUIN1SSE Visserij- en Oorlogsmu seum. geopend van 14-16 uur. DOMBURG Biologisch museum, 10- 17 uur: 'De natuur in Zeeland'. GOES - Museum, 10-12 en 13.30-17 uur 'Aanwinsten 1982' (t/m 26/3). HEILLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: oude landbouwwerktui gen. HULST Den Dullaert: foto-expositie 'Afvalhoop, hoop voor de toekomst' (t/m 25/3); Galerie Van Geyt. 9-12 en 14-17 uur:' werken van 12 Haagse kunstenaars (t/m 4/4). MIDDELBURG Zeeuws Kunste naarscentrum. 13 30-17.30 en 19-21 uur: 'Projekties' van Sjoerd Bylsma (t/m 7/4); Galerie 'Roelant'. 11-17.30 uur: grafisch werk van Rob Clous (t/m 17/4). Vleeshal. 13-17 uur: schilderijen van Eindhovense kunstenaars (t/m 10/4); Ambachtencentrum Demerary. 9-17 uur: diverse ambachten en exposities; Zeeuws Museum. 10-17 uur: grafische werken van Hercules Segers (t/m 27/4); Antiquités B. Witte, 10-18 uur: werken van Anton Beijsens (t/m 28/3). TERNEUZEN Museum, 11-21 uur: werken klassieke Nederlandse kunste naars (t/m 26/3). VLISSINGEN Museum. 10-12.30 en 13.30-17 uur: 'Zicht op schrift', de ge schiedenis van het schrift en boekdruk kunst (t/m 16/4); Gevangentoren, vanaf 17 uur: werken Wilfried van den Boom (t/m 4/4); Galerie Marquis. 13.10-17.30 uur werken Jeroen Henneman (t/m 30/4); Reptielenzoo 'Iguana'. 10-12.30 en 14- 17.30 uur: expositie levende reptielen, amfibieën en msekten. YERSEKE Atelier Dam Twee. 10-18 uur: Schaal- en schelpdieren en werken diverse kunstenaar. IJZENDIJKE Museum. 10-12 en 13.30-17 uur: 'Stamboomonderzoek'. HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel. 01100- 14444 (ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulancei Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- 15551. dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel. 01180-36251. van 10.00-24.00 uur - weekends van 20 00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645. dag en nacht bereikbaar Nederlandse Hartstichting, tel. 070-600555 Te bereiken op kantoordagen van 12-17 uur Wiskundeleraar A. Buijs van Het Goe se Lyceum legt uit waarom gekozen is voor een herverkaveling van het wis- kundeprogramma voor het eindexa men: „studierichtingen als sociologie en economie vereisen steeds meer een zeker wiskundig inzicht, bijvoorbeeld voor statistiek. Leerlingen die deze kant willen uitgaan, nemen daarom vaak wiskunde in hun pakket Maar het huidige wiskunde I is ook nogal theoretisch. Die theorie gaat nu naar wiskunde B. zodat een A-programma overblijft. Daarin zitten onder meer kansberekening, differentiaalrekenen en informatieverwerking, maar dan aan de hand van praktische voorbeel den". Buijs laat er enige van zien: een TERNEUZEN Een streek van een slecht verliezer? Of gewoon de gestaag neervallende zure regenDe boomchi rurgen zijn het er nog niet over eens. maar één ding staat vast: de fraaie berkeboom. die de gemeente Nunspeet Temeuzen vorig jaar april aanbood in het kader van de verbroedering, is dood. Vorige week constateerden ge meentelijke deskundigen met pijn in het hart dat alle leven uit de boom. destijds door burgemeester C. Ocke- loen van Temeuzen en wethouder C. Gommers van Nunspeet met vereende krachten geplant, was verdwenen Nunspeet verloor in maart vorig jaar de confrontatie met Temeuzen in het kader van NCRV's Stedenspel op het nippertje. Een wraakactie? Het bord. 'Berk geschonken door Nunspeet aan Temeuzen als herinnering aan het NCRV Stedenspel op 12 maart 1982'. staat er nu wat kaaltjes bij. Maar een gemeentelijk woordvoerder stelde een ieder dinsdag gerust er komt een nieuwe boom. En liefst weer een berk. Een gezonde dan werkstuk waarbij op een bergachtig eiland wegen moeten worden aange legd op een zodanige manier dat met een minimaal aantal kilometers toch alle plaatsen met elkaar worden ver bonden. getijdeberekeningen langs de kust en een vraagstuk waarbij de ont wikkeling van een zeehondenkolonie moet worden berekend Verplicht Bij de totstandkoming van het voorlo pig leerplan rijksscholen in 1968 is de vertrouwde indeling van wiskunde en algebra, meetkunde, goniometrie en andere vakken verdwenen. Voor het VWO ontstonden toen wiskunde I en II. Wiskunde I wordt sinds tien jaar verplicht gesteld door de faculteiten der sociale wetenschappen. Dat heeft de vraag doen rijzen of het program ma van dit vak daar nu wel bet meest geschikt voor is. Een andere kwestie is dat vanuit technische opleidingen een gebrek aan ruimtelijk inzicht is gecon stateerd bij leerlingen die toch wis kunde I en II hebben gevolgd. Aan een en ander is door de op handen zijnde herverkaveling wat te doen. Buys is blij met de nieuwe wiskunde- programma's. „In het A-programma, dat vooral op de sociale studierichtin gen is toegesneden, wordt heel sterk de nadruk gelegd op het verband van wiskunde met andere vakken. De wis kunde ts dan meer een hulpvak in plaats van een vak op zichzelf. En dat is een goede zaak. vindt hij „Want maar heel weinig leerlingen gaan later puur wiskunde doen". Verondersteld wordt dat het voor veel leerlingen een stuk aantrekkelijker is om te rekenen aan een uit de praktijk ontleend vraag stuk dan een vergelijking op te lossen waarbij uitgepluisd moet worden hoe groot een of andere x is. De verwach ting is dat op den duur 90 procent van de VWO-ers wiskunde in het eindexa menpakket zal kiezen: 40 procent al leen het op de praktijk gerichte A. 10 procent het veel meer theoretische B en 40 procent beide programma's. Een aantal vrijwilligers van het kringloopproject bezig met de verbouwing van de ruimte waarin de winkel gevestigd wordt Van links naar rechts Jacco Stokx, Adrie Huissoon, Adrie van 't Westeinde en Jan Willem IJpeij. Schieting AARDENBURG - Het handbooggilde St. Sebastiaan uit Aardenburg hield een prijsschieting. Hieraan deden 19 schutters mee. De uitslag, hoogvogels Th Lampaert. H. van Iwaarden: zijvogels: Th. Lampaert. H van Iwaarden; kallen H Ginneberge, W Veld kamp, meeste kleine vogels W. Scheele (6). prysvogels 1 Th. Lampaert. 2 E. Minnaert, 3 J Heijboer. 4 D. van Hermon, 5 G de Vriend. fiH ripRijcke.7H van Iwaarden, 8 W. Schee- Ie. 9 J. de Clerck. 10 L van Haneghem, 11 R Piclaat. 12 H. Ginneberge, 13 P van Vooren, 14 J Jansen. 15 W. Veldkamp. 16 G Blondeel en 17 H. Gecmaert Kaarting HULST In zaal "Het Centrum' in Hulst werd een kaarting gehouden waaraan 26 personen deelnamen. De uitslag 1 mevrouw De Cock, 2 P Jon kers: 3 P. Jonkers en C. Burm. 4 P. Neve, 5 J. Smet. J. van de Hende en B van Leemput. GOES - De taak van de Goese vuil nisophalers zal er in de toekomst een stuk gemakkelijker op worden. Zeker wanneer aan de J. A. van der Goeskade te Goes de zogenaamde kringloopwin kel gaat draaien. Dit initiatief is af komstig van een groep Zuidbeveland- se vrijwilligers en is gericht op het her gebruik van materialen. Maar er zijn meer aspecten verbonden aan de Goe se kringloopwinkel. Want het herge bruiken van materialen betekent een zuiniger omspringen met de grondstof fen en daarnaast levert het project ar beidsplaatsen op. De kringloopwinkel is gevestigd in een ruimte onder het kantoor van het Zeeuws coördina tieorgaan te Goes. Het ligt in de bedoe ling half april met het project te begin nen. De naam van de kringloopwinkel wordt 'Pudding en Gisteren'. Het initiatief komt uit de koker van VERENIGING WEIGERDE VERGUNNING TE VERLENEN Adrie van 't Westende en André Verhoe ven die besloten projectjes op te zetten om op die manier werk te scheppen. Al snel rees het idee om een overkoepelen de stichting te vormen. Onder de para plu van die stichting kunnen die kleine arbeidsprojectjes opgezet worden. De kringloopwinkel is er daar één van. Het geheel sluit aan by de Nederlandse stichting Memo (mens- en milieuvrien delijke ondernemingen). Met de kringloopwinkel houden zich vijf vrij willigers bezig. Een ander project is een onderneminkje dat zich bezig houdt met het bouwen van gevelkachels en een vegetarisch eethuis De winkel zeifis eigenlijk de laatste fase in het project kringloopwinkel. Met toe- ADVERTENTIE En die is óóknog voordeliger! CLINGE De Clingse Hengelaarsvereniging is door de rechtbank in Middel burg veroordeeld tot het vergoeden van schade aan de beroepsvisser J. Moorthamer, die een civiele procedure had aangespannen omdat de vereniging hem in de Zestigvoetkreek bij Clinge de uitoefening van zijn beroep onmogelijk heeft gemaakt. Moorthamer heeft een schadevergoeding geëist van 50.000 gulden, maar de rechtbank heeft bepaald dat deskundigen moeten vaststellen hoeveel de hengelaarsvereniging Moorthamer daadwerkelijk schuldig is. De hengelaarsvereniging is overigens niet van plan zich bij de uitspraak neer te leggen. De Clingse Hengelaarsvereniging ver leent al sinds 1955 een vergunning aan Moorthamer. (vanaf 1964 aan de zoon) voor incidentele aalzegenvisserlj. In 1975 is het tussen de Clingse Henge laarsvereniging en Moorthamer misge lopen. De Clingse Hengelaarsvereni ging wilde de vergoeding die Moortha mer betaalt voor zijn visaktiviteiten op de Zestigvoetkreek, drastisch ver hoogd zien. Moorthamer betaalde tot dat moment een jaarlijks bedrag van 80,-. waarbij hij 10 maal per jaar op aal mag vissen. De Clingse vissers vonden dat de nieuwe vergoeding een bedrag van 1.000,- moest bedragen. Door tussenkomst van de Kamer voor de Binnenvisserij is dit bedrag gewij zigd in 125.- per jaar. De Clmgse Hengelaarsvereniging ging hiermee met akkoord en ging in beroep. Op grond hiervan weigerde de visvereni ging een vergunning uit te schrijven aan beroepsvisser Moorthamer. Deze heeft meermalen schriftelijk ver zocht om een vergunning, maar steeds werd deze geweigerd door de visvereni ging omdat de zaak in hoger beroep nog steeds niet was beslecht ten aan zien van de vaststelling van de vergoe ding. Uiteindelijk heeft de visvereni ging wel een vergunning verleend, doch met zulke eisen, dat deze de beoogde visserij feitelijk verhinderden. Deze bepalingen werden geschrapt door de Kamer voor de Binnenvisserij. Door deze gang van zaken is Moortha mer van mening, dat hij in de jaren 1975 tot 1980 met in staat is geweest om zijn beroep uit te oefenen en daar door een zware financièle schade heeft opgelopen. Schade Moorthamer stelt dat de geleden scha de een bedrag van 5000,- per jaar bedraagt, derhalve over de 5 jaren een totaalbedrag van ƒ25.000-. Verder stelt Moorthamer dat hij in de ge noemde jaren niet in staat is geweest om aal uit te zetten, die pas over 5 jaar geschikt is om te worden gevist. Deze schade bedraagt daardoor eveneens 25.000.-. Secretaris C. Peeters van de Clingse hengelaarsvereniging is het niet eens met het gestelde schadebedrag. „Moor thamer heeft nog nooit 10 maal per jaar op aal gevist. Dus is het ook niet terecht zijn schadevergoeding hierop te baseren. Verder zijn wij van mening, dat onze zienswijze het gevolg is van de inzicnien van het Staatsbosbeheer, de eigenaar van het viswater. Wij dreigen de speelbal te worden tussen het Staatsbosbeheer en de beroepsvisse- nj." aldus Peeters De rechtbank is van mening, dat de visvereniging oiyuist heeft gehandeld en daardoor aanspra kelijk wordt gesteld voor het geleden verlies van Moorthamer. Verder stelt de rechtbank dat de hoog te van de schade moet worden vastge steld door éên of drie deskundigen, aan te wijzen door beide partijen. Verder moet het deskundigenrapport de gege vens bevatten over de vraag of de aalstand in de Zestigvoetkreek over de seizoenen 1981 tot en met 1985 beneden het niveau is dat zou hebben bestaan indien Moorthamer vanaf het seizoen 1975 tot en met het seizoen 1980 nor maal aal had kunnen uitzetten. Op de volgende vragen moet het des kundigenrapport een antwoord geven: hoeveel kilo aal heeft beroepsvis sers Moorthamer gemist hoe hoog zou de netto-opbrengst hiervan zijn hoe hoog zou de schade bedragen doordat er geen aal is uitgezet en daardoor ook met op aal gevist kan worden. Overigens legt de Clinge hengelaars vereniging zich niet neer bij de uit spraak van de rechtbank. Secretaris Peeters: „Woensdagavond gaan wij ons met onze juridische adviseur ver der beraden, welke mogelijkheden wij hebben. Verder zijn we van mening dat het gestelde bedrag van 50.000,- verre van reeel is, maar dit zullen de deskundigen wel vaststellen." stemming van de gemeente gaan name lijk de vrijwilligers op de ophaaldagen van het grofvuil de huizen in Goes af. voordat de reinigingsdienst is geweest, en nemen daar zaken mee die ze nog kunnen repareren of die op te knappen zijn. Het gaat bijvoorbeeld om kapotte electronische toestellen, meubelen en andere gebruiksvoorwerpen. Die wor den in de werkplaats van het kringloop- project opgeknapt en vervolgens in de winkel verkocht. Waarschijnlijk gaat het project werk bieden aan drie tot vier personen. Het is ook mogelijk dat parti culieren spullen die ze toch kwijt willen af komen geven. Eén van de bijzondere aspecten van het project is het feit dat men zonder subsi dies wil gaan draaien. Wel worden van zelfsprekend de noodzakelijke vergun ningen aangevraagd. Aanvankelijk is nog wel met de gedachte gespeeld om subsidie aan te vragen, maar dan moes ten de Zuidbevelandse vrijwilligers aan zoveel voorwaarden en regels voldoen en dan werden ze zo afhankelijk van de subsidiegevers, dat ze daar feestelijk voor bedankten. In het begin zal het nog wel aftasten zijn wat de financièle haalbaarheid van het project betreft. Als het project enige tijd draait kan worden bezien of het levensvatbaar heid heeft en hoeveel arbeidsplaatsen er ook financieel gezien inzitten. Verder is het vooral niet de bedoeling van de vrijwilligers van 'Pudding en Gisteren' om bestaande ondernemers het brood uit de mond te stoten. Volgens de initia tiefnemers zijn er gewoon nog niet zo veel winkels die zich met dergelijke kringloopactiviteiten bezighouden. Daarom wordt ook niet al te zeer voor concurrentie gevreesd. Tentoonstelling Als voorbereiding op de opening wordt de ruimte ingrijpend verbouwd. Bij de opening zelf speelt het milieu aspect een belangrijke rol. Er zal onder meer in de kringloopwinkel een per manente tentoonstelling te zien zijn over het hergebruik van afval. Ook is het mogelijk dat mensen zich als dona teur opgeven om mede met het geld dat daarvan binnenkomt andere projecten op te zetten. C&As Sportmode voorman, vrouw en kind. GOES - „Het is de hoogste tijd dat we economisch en politiek een andere weg inslaan. We moeten streven naar de economie van het genoeg". Dat was het kernpunt van het betoog van professor dr H. M. de Lange uit Den Haag tijdens de gewestelijke voorjaarsvergadering van de Nederlandse Christen Vrou wenbond (NCVB), dinsdagmorgen in de Oosterkerk in Goes. Prof De Lange hield een lezing over 'Vrouw en Econo mie'. In de kerkzaal waren ongeveer zeventig dames aanwezig. De Lange, hoogleraar aan de theologi sche faculteit, m Utrecht, maakt deel uit van een groep economen die vinden dat .de steeds toenemende produktie en het alsmaar streven naar méér, funest zijn voor onze maatschappij. Het type maatschappij en de daarbij behorende economische orde, die gestalte kregen in de jaren na de tweede wereldoorlog, zijn er debet aan. verklaarde De Lange, dat we nu geconfronteerd worden met een aantal zeer ernstige problemen Het voortduren van de wereldarmoede noemde hij er één van. „Ondanks de toenemende produktie vanaf 1945 le ven elk jaar meer mensen onder de ab solute armoede-grens" Een ander maatschappelijk probleem noemde de hoogleraar de aantasting van de evenwichten in het milieu. De natuur heeft een enorme prijs moeten betalen voor onze produktievermeer- dering, stelde hij. De hoogleraar wees erop dat alle bossen in Europa in meer of mindere mate zijn aangetast door chemische verontreiniging. De kwaliteit van het drinkwater gaat achteruit en de oceanen veranderen langzamerhand in een gigantische vuil nisbelt. Twee andere problemen die het huidige maatschappelijk bestel opgeleverd hebben, vormei uc econoom cie crisis in het arbeidsbestel en de uit de pan gerezen bewapeningswedloop. De omvang en de ernst van deze vraag stukken hebben De Lange en zijn colle ga's ertoe gezet om na te gaan welke wijzigingen in het maatschappelijk en het economisch denken noodzakelijk zijn. Zij plaatsen een vraagteken achter de gedachte van economische groei zonder meer. De gedachte 'meer is be ter' moet volgens hem vervangen wor den door 'genoeg is het beste" Nader onderzoek chemisch afval op vuilstort Midden-Zeeland HE INK ENS ZAND - De commissie voor de vuilstortplaats Midden- Zeeland overweegt een onderzoek in te stellen naar het storten van ongewenste afvalstoffen door che mische fabrieken. In het bijzonder wordt controle wenselijk geacht op afvalstoffen die afkomstig zijn uit het produktieproces van die fa brieken, zoals gemalen smeltoven puin van Pechiney, gipsfilterkoek van Hoechst en aluminiumhvdro- xyde van Hercules. Hoewel deze fabrieken steeds alle gewenste inlichtingen verschafTen meent de technische werkgroep van de gemeenschappelijke rege ling vuilnisstortplaats Midden- Zeeland. dat ook vanwege de stort plaats zelf het nodige gedaan dient te worden om het storten van onge wenst afval tegen te gaan. Voor het onderzoek is overleg gepleegd met provinciale waterstaat voor het op stellen van een onderzoekspro gramma. Het onderzoek zal worden uitgevoerd door het technisch bu reau van de Unie van Waterschap pen. Het zal de deelnemende ge meenten in de gemeenschappelijke regeling ongeveer 4250 gulden per jaar kosten. De commissie voor de vuilnisstortplaats bespreekt het onderzoek tijdens een openbare vergadering maandag 28 maart om 9 00 uur in het gemeentehuis van Borsele te Heinkenszand. In die vergadering komt ook de vaststel ling van de jaarrekening 1981 aan de orde. Coop. Veluwse ciervelllng Bameveld Aanvoer 3 510.000 stuks, stemming kalm. Prijzen, iln gulden per 100 stuks; eieren van 50-51 gram 9.50, 55-56 gram 11.80,60-61 gram 13,70 en 65-66 gram 13,60-15.20 Veemarkt Leiden Aanvoer totaal 5407. weekaanvoer 6751. slachtrunderen 138. gebrulksvee 382, gras kalveren 38. nuchtere kalveren 3438. varkens 601. schapen en lammeren 721. bokken en geiten 51. Prijzen, dn gulden) stieren le kwal. 8,55-9.40, 2e kwaL 8.30-8.55. vaarzen le kwaL 7.60-8.90, 2e kwal 6,70-7,60. koeien le kwal. 7.60-8,80.2e kwal. 7.00-7.55, 3e kwal. 6.70-7.00, worstkoeien 5.80-6.90. dlkblUen extra kwal 9 00-13,50, nuchtere slachtkalveren 1,20-1.95. slachtzeugen 2.75-2.80. melk- en kalfkoelen 2000-3050, vare koelen 1800-2650, pinken 1250-1950. graskalveren 750-1250, roodbonte nuchtere kalveren voor fok en mest 375-550. zwartbont 100-350, biggen 120-125. schapen 170-230, lammerewn 230-340. gelten 20-105, fokschapen met 1 lam 275-325. met twee lammeren 400-500 Overzicht (resp. aanvoer: handel en prijzen): slachtrunderen normaal - redelijk - stabiel, kalf- en melkkoeien hoger - redelijk - stabiel, vare koeien hoger - redelijk - stabiel, vaarzen en pinken hoger - redelijk - hoger, graskalveren minder - redelijk - sta biel. nuchtere kalveren hoger - redelijk - stabiel, varkens normaal - redelijk - iets lager, lopers en biggen hoger - matig - iets lager, schapen en Lammeren gelijk - rustig - stabiel, schapen lager, gelten gelijk - vlot - stabiel Fietser omgewaaid TERNEUZEN J. J. K. uit Klooster- zande is dinsdagmiddag in de Alvarez- laan in Temeuzen van zijn fiets ge waaid en licht gewond geraakt De jongen werd per ambulance overge bracht naar het Julianaziekenhuis. Zaamslag won NKSV-toernooi TERNEUZEN Het jaarlijkse zaal korfbal toernooi van de Nederlandse korfbal scheidsrechters vereniging (NKSVj afd. Zeeland, zaterdag in sport hal De Bevelanden te Goes gehouden, is verrassend gewonnen door de Zaam- slag-veteranen. Na in zijn poule onge slagen gebleven te zyn wist het win nende Zaamslag-team ook in de finales overeind te blijven- Tegen Tjoba werd een 0-0 resultaat gehaald, de beslissen de wedstrijd tegen Togo leverde 1-0 winst en de toemooi-zege op. Het win nende team bestond uit dames Jannie Kastelein. Riet van Overdulve, Annie van Doom en Meinie de Jong. Karei de Koeyer. Jan Fraayenhove, Daan Hamelink. Jan Hamlink en Rob Groenendaal vormden het herenkwin tet. Bromfietser gewond bij aanrijding met auto Nieuwvliet NIEUWVLIET - De 21-jarige bromfiet ser J. C. uit Retranchement is bij een ongeluk dinsdagavond omstreeks zes uur op de kruising Provinciale weg Buitenlust Sluis-Metteijendijk-Ter- moere gewond geraakt. Hij werd met verwondingen aan de rechter bovenarm per ambulance over gebracht naar het Sint Antoniuszieken- huis te Oostburg. C. reed met zijn brom fiets in de richting van Groede. Op de kruising kreeg hij geen voorrang van een personenauto bestuurd door me vrouw F. E. A. R. uit Hellentahl (Duits land), die van Termoere kwam en recht door naar Nieuwvliet wilde. Bevestiging van vonnis geëist tegen Hulster beroepschauffeur DEN HAAG - Voor het onder invloed besturen van een vrachtwagen eiste de procureur-generaal bij het Haags ge rechtshof twaalf maanden intrekking van het rijbewijs en drie weken gevan genisstraf waarvan twee voorwaarde lijk, met een proeftijd van twee jaar, tegen de 33-jarige J. E. uit Hulst. De procureur-generaal gaf toe dat de man door dit vonnis zwaar gestraft zou worden omdat de verdachte dan zyn baan als vrachtwagenchauffeur kwij traak. maar hy constateerde dat de man nu al voor de derde keer wegens drankmisbruik terecht staat. De Hul stenaar was eerder door de Middelburg se politierechter veroordeeld tot het zelfde vonnis. E kwam van dat vonnis in hoger beroep De verdachte werd in Temeuzen door de politie aangehouden in zijn vracht wagen in de Va». Steenbergenlaan. Uit de bloedproef kwam een alcoholpromil lage van 1.70 naar voren. Bovendien vertoonde de vrachtwagen diverse technische mankementen. Arrest op 1 apriL (ADVERTENTIE) JONGE DUBBELE GRAANJENEVER

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 35