Herverkaveling wiskunde examenprogramma vwo Vrijwilligers beginnen kringloopwinkel in Goes Hoogleraar voor NCVB: streven naar economie van het genoeg Knelpunten in dorpsplannen Noordwelle vrijwel opgelost WISSEL SCHOUWEN PZC/streek EXPERIMENT IN HET GOESE L YCEUM Wraak of zure regen? PUDDING EN GISTEREN De Rodeo isbinnen! WOENSDAG 23 MAART 1983 GOES De examenprogramma's wiskunde voor het voorbereidend wetenschappelijk onder wijs gaan veranderen. Over enkele jaren kan in de hoogste klassen van het VWO een keus worden gemaakt tussen wiskunde A en wiskunde B. Het A-programma zal vooral gericht zijn op de praktische toepasbaarheid van de wiskunde. Daarentegen is het B-programma vooral theore tisch, zoals in dit vak in het voortgezet onderwijs tot op heden" steeds is geweest. Maar aan de wiskunde zelf veranderd niets. De heer Pytagoras kan gerust zijn: de som van de kwadraten van de rechthoekszijden in een rechte driehoek blijft gelijk aan het kwadraat van de schuine zijde. Met de nieuwe eindexamenprogram ma's wiskunde is de afgelopen twee jaren al op beperkte schaal geëxperi menteerd. De proef met het zogenaam de Hewet-project (Hewet staat voor 'herverkaveling van het eindexamen programma wiskunde een en twee') wordt in het schooljaar 1983/84 tot veertig scholen uitgebreid. Daarbij is één school in Zeeland: de rijksscholen gemeenschap Het Goese Lyceum. Alle 55 leerlingen van klas 4 VWO krijgen volgend schooljaar vier uren per week les in de beginselen van het A- en het B-programma, zodat ze aan het eind van het schooljaar een keus kunnen maken, Zij kunnen dan in 1986 in een van beide programma's eindexamen doen. Een jaar later zullen alle eindexa mens in de Hewet-opzet worden afge nomen. Wiskundeleraar A. Buijs van Het Goe se Lyceum legt uit waarom gekozen is voor een herverkaveling van het wis- kundeprogramma voor het eindexa men: „studierichtingen als sociologie en economie vereisen steeds meer een zeker wiskundig inzicht, bijvoorbeeld voor statistiek, Leerlingen die deze kant willen uitgaan, nemen daarom vaak wiskunde in hun pakket Maar het huidige wiskunde I is ook nogal theoretisch. Die theorie gaat nu naar wiskunde B. zodat een A-programma overblijft. Daarin zitten onder meer kansberekening, differentiaalrekenen en informatieverwerking, maar dan aan de hand van praktische voorbeel den". Buijs laat er enige van zien: een werkstuk waarbij op een bergachtig eiland wegen moeten worden aange legd op een zodanige manier dat met een minimaal aantal kilometers toch alle plaatsen met elkaar worden ver bonden, getijdeberekeningen langs de kust en een vraagstuk waarbij de ont wikkeling van een zeehondenkolonie moet worden berekend. Bij dc totstandkoming van het voorlo pig leerplan rijksscholen in 1968 is de vertrouwde indeling van wiskunde en algebra, meetkunde, goniometrie en andere vakken verdwenen. Voor het VWO ontstonden toen wiskunde I en II. Wiskunde I wordt sinds tien jaar verplicht gesteld door de faculteiten der sociale wetenschappen. Dat heeft de vraag doen rijzen of het program ma van dit vak daar nu wel het meest geschikt voor is. Een andere kwestie is dat vanuit technische opleidingen een gebrek aan ruimtelijk inzicht is gecon stateerd bij leerlingen die toch wis kunde I en II hebben gevolgd. Aan een en ander is door de op handen zijnde herverkaveling wat te doen. Buijs is blij met de meuwe wiskunde- progTamma's. „In het A-programma, dat vooral op de sociale studierichtin gen is toegesneden, wordt heel sterk de nadruk gelegd op het verband van wiskunde met andere vakken. De wis kunde is dan meer een hulpvak in plaats van een vak op zichzelf. En dat is een goede zaak. vindt hij. „Want maar heel weirug leerlingen gaan later puur wiskunde doen". Verondersteld wordt dat het voor veel leerlingen een stuk aantrekkelijker is om te rekenen aan een uit de praktijk ontleend vraag stuk dan een vergelijking op te lossen waarbij uitgepluisd moet worden hoe groot een of andere x is. De verwach ting is dat op den duur 90 procent van de VWO-ers wiskunde in het eindexa menpakket zal kiezen: 40 procent al leen het op de praktijk gerichte A, 10 procent het veel meer theoretische B en 40 procent beide programma's. 15 Een aantal vrijwilligers van het kringloopproject bezig met de verbouwing van de ruimte waarin de winkel gevestigd wordt. Van links naar rechts: Jacco Stokx, Adrie Huissoon, Adrie van 't Westeinde en Jan Willem IJpeij. Woensdag COLIJNSPLAAT Bejaardenhuis Rustoord, 8.30-10 uur: uitzending No men Nescio. GOES Grote Kerk, 20 uur: concert door het Zeeuws Orekst m.m.v. Paul Uyterlinde (cello). HULST St.-Liuinaziekenhuis. 20-22 uur: uitzending radio Nightingale. KRUINNGEN N. H. Kerk, 20 uur: orgelconcert door Jan J. v. d. Berg. MIDDELBURG Schouwburg, 13.30 en 16 uur: kinder-theatershow Bassie en Adriaan; Poppentheater PArcival. 14.30 uur: 'De terugkeer van Roosje'. ZIERIKZEE De Concertzaal. 20 uur: Seth Gaaikema met 'Het laatste zaal tje met gezond verstand'. Filmvoorstellingen BERGEN OP ZOOM Cinem'Actueel I, 14 edn 20.30 uur: Big Bomber, a.l.: Cinem'Actueel II. 14 uur: Als je be grijpt wat ik bedoel. a.l.; 20.30 uur: Poltergeist, a.l. Cinem'Actueel m, 20.309 un Adem loos. 16 jr. GOES Grand. 20 uur: E.T., a.l. MIDDELBURG City, 20 uur: Annie, a.l. TERNEUZEN Luxor, 14 ed 20 uur: Annie a.l.; 20 uur: De zwarte ruiter, a.l. VLISSINGEN Alhambra I. 20 uur: Huis bij het kerkhof, 16 jr.; Alhambra II, 20 uur: Sharky's machi ne, 16 jr. Tentoonstellingen AXEL Galerie Bellemans, 10-18 uur: textiele objekten van Annie Blewanus (t/m 2/5); Kindergalerij. 10-18 uur: Illustraties uit kinderboeken van Annemiek Bors- boom. BERGEN OP ZOOM— Markiezenhof. 14-17 uur: werken George Minne (t/m 16/4). BRESKENS v.m. Wit- Gelekruisgebouw. 14-17 uur: fossielen, minralen en curiosa van Jan Goethals. BRUINISSE Visserij- en Oorlogsmu seum. geopend van 14-16 uur. DOMBURG Biologisch museum, 10- 17 uur: 'De natuur in Zeeland'. GOES - Museum, 10-12 en 13.30-17 uur: 'Aanwinsten 1982' (t/m 26/3). HEILLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: oude landbouwwerktui gen. HULST Den Dullaert: foto-expositie 'Afvalhoop, hoop voor de toekomst' (Vm 25/3); Galerie Van Geyt, 9-12 en 14-17 uur: TERNEUZEN Een streek van een slecht verliezer? Of gewoon de gestaag neervallende zure regen... De boomchi rurgen zijn het er nog niet over eens, maar één ding staat vast: de fraaie berkeboomdie de gemeente Nunspeet Temeuzen vorig jaar april aanbood in het kader van de verbroedering, is dood. Vorige week constateerden ge meentelijke deskundigen met pijn in het hart dat. alle leven uit de boom, destijds door burgemeester C. Ocke- loen van Temeuzen en wethouder C Gommers van Nunspeet met vereende krachten geplant, was verdwenen. Nunspeet verloor in maart vorig jaar de confrontatie met Temeuzen in het kader van NCRV's Stedenspel op het nippertje. Een wraakactie? Het bord, 'Berk geschonken door Nunspeet aan Temeuzen als herinnering aan het NCRV Stedenspel op 12 maart 1982', staat er nu wat kaaltjes bij. Maar een gemeentelijk woordvoerder stelde een ieder dinsdag gerust: er komt een nieuwe boom. En liefst weer een berk. Een gezonde dan GOES - De taak van de Goese vuil nisophalers zal er in de toekomst een stuk gemakkelijker op worden. Zeker wanneer aan de J. A. van der Goeskade te Goes de zogenaamde kringloopwin kel gaat draaien. Dit initiatief is af komstig van een groep Zuidbeveland- se vrijwilligers en is gericht op het her gebruik van materialen. Maar er zijn meer aspecten verbonden aan de Goe se kringloopwinkel. Want het herge bruiken van materialen betekent een zuiniger omspringen met de grondstof fen en daarnaast levert het project ar beidsplaatsen op. De kringloopwinkel is gevestigd in een ruimte onder het kantoor van het Zeeuws coördina tieorgaan te Goes. Het ligt in de bedoe ling half april met het project te begin nen. De naam van de kringloopwinkel wordt 'Pudding en Gisteren'. Het initiatief komt uit de koker van Adrie van 't Westende en André Verhoe ven die besloten projectjes op te zetten om op die manier werk te scheppen. Al snel rees het idee om een overkoepelen de stichting te vormen. Onder de para plu van die stichting kunnen die kleine arbeidsprojectjes opgezet worden. De kringloopwinkel is er daar één van. Het geheel sluit aan bij de Nederlandse stichting Memo (mens- en milieuvrien delijke ondernemingen). Met de kringloopwinkel houden zich vijf vrij willigers bezig. Een ander project is een onderneminkje dat zich bezig houdt met het bouwen van gevelkachels en een vegetarisch eethuis. De winkel zeifis eigenlijk de laatste fase in het project kringloopwinkel. Met toe stemming van de gemeente gaan name- Collecte KAPELLE - De collecte van het rheu- mafonds in Kapelle heeft 1870 gulden opgebracht. IADVEKJ Entiei HOORZITTING DRUKBEZOCHT En diè is óók nog voordeliger! NOORDWELLE Dc oplossingen, die de gemeentelijke projectgroep inte grale dorpsplannen Noordwelle ge vonden heeft voor de knelpunten die gerezen waren tijdens een eerder ge houden hoorzitting in het kader van het Kleine Kernen Experiment in Noordwelle, zijn door de plaatselijke bevolking zonder veel tegenwerpselen geaccepteerd. Dat bleek tijdens een dinsdagavond gehouden hoorzitting in het Dorpshuis in Noordwelle, waar de projectgroep hun oplossingen over onderwerpen als woonomgeving, wo ningbouw, verkeer en voorzieningen in de dorpskern aan de inwoners pre senteerden. De belangstelling voor de bijeenkomst was groot. De gemeentelijke projectgroep integra le dorpsplannen Noordwelle. die uit twee inwoners, een raadslid en de werken van 12 Haagse kunstenaars burgemeester van de gemeente Wester- <t/m 4/4). schouwen en een medewerker van Stad MIDDELBURG Zeeuws Kunste- en Landschap bestaat, liet stuk voor naarscentrum, 13.30-17.30 en 19-21 uur: 'Projekties' van Sjoerd Bijlsma (t'm 7/4); Galerie 'Roelant'. 11-17.30 uur: grafisch werk van Rob Clous (tm 17 4): Vleeshal, 13-17 uur: schilderijen van Eindhovense kunstenaars (t'm 10/4); Ambachtencentrum Demerary. 9-17 uur: diverse ambachten en exposities; Zeeuws Museum. 10-17 uur: grafische werken van Hercules Segers (t/m 27/4); Antiquités B. Witte, 10-18 uur: werken van Anton Beijsens (t/rri 28/3). TERNEUZEN Museum, 11-21 uur: werken klassieke Nederlandse kunste naars (t/m 26/3). VLISSINGEN Museum, 10-12.30 en 13.30-17 uur: 'Zicht op schrift', de ge schiedenis van het schrift en boekdruk kunst (t/m 16/4); Gevangentoren, vanaf 17 uur: werken Wilfried van den Boom (t/m 4/4); Galerie Marquis, 13.10-17 30 uur: werken Jeroen Henneman <t'm 30/4); Reptielenzoo 'Iguana'. 10-12.30 en 14- 17.30 uur: expositie levende reptielen, amfibieën en insekten. YERSEKE Atelier Dam Twee, 10-18 uur: Schaal- en schelpdieren en werken diverse kunstenaar. IJZENDIJKE Museum. 10-12 en 13.30-17 uur: 'Stamboomonderzoek'. HULPCENTRA Noord-en Midden-Zeeland-Goes, tel. 01100- 14444 (ook voor milieuklachten i Zeeuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance). Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- 15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel. 01180-36251. van 10.00-24.00 uur - weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645. dag en nacht bereikbaar Nederlandse Hartstichting, tel. 070-600555. Te bereiken op kantoordagen van 12-17 uur stuk de problemen en de daarbij ge vonden oplossingen de revue passeren. Een knelpunt bij de woningbouw m Noordwelle is het onregelmatige tempo waarin gebouwd wordt. De woningzoe kenden trkken weg waardoor het draagvlak van de voorzieningen (scho len, winkels) kleiner wordt. Dit vormt een rechtstreekse bedreiging voor de leefbaarheid van de kern. Een groter wordend probleem voor regelmatige bouw in Noordwelle is het krappe contingent (bijdrage) gesubsidieerde woningen dat aan de gemeente wordt toegekend. Als oplossingen werden hiervoor aangedragen: een regionale samenwerking ten aanzien van de con- tigentering. samenwerking met ge meenten die ook kleine kernen hebben, pleiten voor een apart contingent en aanpassing van het bestemmingsplan Een tweede knelpunt in Noordwelle is de woningkwaliteit. In de kern bevindt zich een vrij groot aantal te verbeteren particuliere woningen (ongeveer 16 procent van de totale woningvoor raad). Voor de leefbaarheid van het dorp is het van groot belang de be staande woningen kwalitatief in stand te houden, te meer daar nieuwbouw- mogelijkheden beperkt zijn. Een oplos sing hiervoor zou zijn: het aanstellen van een beroeps project-coördinator door de gezamenlijke gemeenten. De taken van de beroepskracht moeten zijn: het onderzoeken van de kwaliteit van het woningbestand, het opstellen van een uitvoeringsplan en voorlich ting en begeleiding geven. Een sub sidieaanvraag voor het aanstellen van een dergelijk iemand is ingediend. Wat de woonomgeving betreft is. volgens de projectgroep, een verbetering van de bestrating van de Dorpsnng en de Oude Stoofweg noodzakelijk, langs de nieuwbouwlocatie aan het Hoefijzer is meer beplanting gewenst en voor de Ingridstraat moet een oplossing gevon den worden omdat de daar geparkeer de auto's het trottoir blokkeren. Het laatste probleem kan volgens de pro jectgroep opgelost worden door par keervakken te creëren tussen de daar aanwezige bomen, het trottoir blijft dan vrij. Het aantal voorzieningen in Noord welle is beperkt, winkels zijn er niet. Wel komt regelmatig een rijdende winkel. De bewonrs zullen moeten accepteren dat een vaste winkel in het dorp onhaalbaar is, het inwonerstal is daar te gering voor. Gestreefd zal moeten worden naar het optimalise ren van de rijdende winkel door bij voorbeeld een vaste standplaats en vaste tijden. Het is voor Noordwelle van groot be lang dat de bestaande onderwijsvoor ziening ook op de lange termijn behou den blijft. Met ingang van augustus 1983 wordt de lagere school een experi mentele basisschool Dit betekent dat ook de kleuters in Noordwelle in hun eigen dorp naar school kunnen gaan. Wel moet het bestaande gebouw aan de nieuwe situatie aangepast worden. Op korte termijn is het bestaan van de school zodoende gewaarborgd. Tijdens de eerder gehouden hoorzit ting werd een klacht geuit dat het verkeer op de Smidsweg gevaarlijk is voor schoolgaande kinderen, er wordt wel eens te hard gereden. De project groep zal als oplossing hiervoor het verplaatsen van de schoollngang van de Smidsweg naar de Ingridstraat. Op het eiknd van de hoorzitting bedankte de voorzitter van de projectgroep, bur gemeester J. L. Niemantsverdriet- Leenheer van Westerschouwen. alle aanwezigen voor hun goede medewer king aan het tot stand komen van een nieuw aangezicht van Noordwelle. CtXsSportmodemormn. mimen kind. GOES - „Het is de hoogste tijd dat we economisch en politiek een andere weg inslaan. We moeten streven naar de economie van het genoeg". Dat was het kernpunt van het betoog van professor dr H. M. de Lange uit Den Haag tijdens de gewestelijke voorjaarsvergadering van de Nederlandse Christen Vrou wenbond (NCVB), dinsdagmorgen in de Oosterkerk in Goes. Prof De Lange hield een lezing over 'Vrouw en Econo mie'. In de kerkzaal waren ongeveer zeventig dames aanwezig. De Lange, hoogleraar aan de theologi sche faculteit in Utrecht, maakt deel uit van een groep economen die vinden dat de steeds toenemende produktie en het alsmaar streven naar meer, funest zijn voor onze maatschappij. Het type maatschappij en de daarbij behorende economische orde. die gestalte kregen in de jaren na de tweede wereldoorlog, zijn er debet aan. verklaarde De Lange, dat we nu geconfronteerd worden met een aantal zeer ernstige problemen. Het voortduren van de wereldarmoede noemde hij er één van „Ondanks de toenemende produktie vanaf 1945 le ven elk jaar meer mensen onder de ab solute armoede-grens Een ander maatschappelijk probleem noemde de hoogleraar de aantasting van de evenwichten in het milieu. De natuur heeft een enorme prijs moeten betalen voor onze produktievermeer- dering, stelde hij. De hoogleraar wees erop dat alle bossen in Europa in meer of mindere mate zijn aangetast door chemische verontreiniging. De kwaliteit van het drinkwater gaat achteruit en de oceanen veranderen langzamerhand in een gigantische vuil nisbelt rwee andere problemen die het huidige maatschappelijk bestel opgeleverd hebben, vormei.uc eeuuuoin au crisis in het arbeidsbestel en de uit de pan gerezen bewapeningswedloop. De omvang en de ernst van defce vraag stukken hebben De Lange en zijn colle ga's ertoe gezet om na te gaan welke wijzigingen in het maatschappelijk en het economisch denken noodzakelijk zijn. Zij plaatsen een vraagteken achter de gedachte van economische groei zonder meer. De gedachte 'meer is be ter' moet volgens hem vervangen wor den door 'genoeg is het beste'. Nader onderzoek chemisch afval op vuilstort Midden-Zeeland HEINKENSZAND - Dc commissie voor de vuilstortplaats Midden- Zeeland overweegt een onderzoek in te stellen naar het storten van ongewenste afvalstoffen door che mische fabrieken. In het bijzonder wordt controle wenselijk geacht op afvalstoffen die afkomstig zijn uit het produktieproces van die fa brieken, zoals gemalen smeltoven puin van Pechiney, gipsfiiterkoek van Hoechst en aluminiumhydro- xyde van Hercules. Hoewel deze fabrieken steeds alle gewenste inlichtingen verschaffen meent de technische werkgroep van de gemeenschappelijke rege ling vuilnisstortplaats Midden- Zeeland. dat ook vanwege de stort plaats zelf het nodige gedaan dient te worden om het storten van onge wenst afval tegen te gaan. Voor het onderzoek is overleg gepleegd met provinciale waterstaat voor het op stellen van een onderzoekspro- grammtöHet onderzoek zal worden uitgevoerd door het technisch bu reau van de Unie van Waterschap pen. Het zal de deelnemende ge meenten in de gemeenschappelijke regeling ongeveer 4250 gulden per jaar kosten. De commissie voor de vuilnisstortplaats bespreekt het onderzoek tijdens een openbare vergadering maandag 28 maart om 9.00 uur in het gemeentehuis van Borsele te Heinkenszand. In die vergadering komt ook de vaststel ling van de jaarrekening 1981 aan de orde. marktberichten lijk de vrijwilligers op de ophaaldagen van het grofvuil de huizen in Goes af. voordat de reinigingsdienst is geweest, en nemen daar zaken mee die ze nog kunnen repareren of die op te knappen zijn. Het gaat bijvoorbeeld om kapotte electronische toestellen, meubelen en andere gebruiksvoorwerpen. Die wor den in de werkplaats van het kringloop project opgeknapt en vervolgens in de winkel verkocht. Waarschijnlijk gaat het project werk bieden aan drie tot vier personen. Het is ook mogelijk dat parti culieren spullen die ze toch kwijt willen af komen geven. Eén van de bijzondere aspecten van het project is het feit dat men zonder subsi dies wil gaan draaien. Wel worden van zelfsprekend de noodzakelijke vergun ningen aangevraagd. Aanvankelijk is nog wel met de gedachte gespeeld om subsidie aan te vragen, maar dan moes ten de Zuïdbevelandse vrijwilligers aan zoveel voorwaarden en regels voldoen en dan werden ze zo afhankelijk van de subsidiegevers, dat ze daar feestelijk voor bedankten. In het begin zal het nog wel aftasten zijn wat de financiële haalbaarheid van het project betreft. Als het project enige tijd draait kan worden bezien of het levensvatbaar heid heeft en hoeveel arbeidsplaatsen er ook financieel gezien inzitten. Verder is het vooral niet de bedoeling van de vrijwilligers van 'Pudding en Gisteren' om bestaande ondernemers het brood uit de mond te stoten. Volgens de initia tiefnemers zijn er gewoon nog niet zo veel winkels die zich met dergelijke kringloopactiviteiten bezighouden. Daarom wordt ook niet al te zeer voor concurrentie gevreesd Tentoonstelling Als voorbereiding op de opening wordt de ruimte ingrijpend verbouwd. Bij de opening zelf speelt het milieu aspect een belangrijke rol. Er zal onder meer in de kringloopwinkel een per manente tentoonstelling te zien zijn over het hergebruik van afval. Ook is het mogelijk dat mensen zich als dona teur opgeven om mede met het geld dat daarvan binnenkomt andere projecten op te zetten. Coop. Veluwse eierveiling Barneveld Aanvoer 3.510 000 stuks, stemming kalm. Prijzen (in gulden per 100 stuks) eieren van 50-51 gram 9,50,55-56 gram 11.80. 60-61 gram 13.70 en 65-66 gram 13.60-15.20. Aardappeltermijnmarkt Datum 22 maart bintje 50 mm opw. laten apnl 19 00. novem ber 24.50. mei 19.30, bieden april 18,50. november 24,00. met 19.10, slot april 18,60. november 24,00, mei 19,10. Stemming april kalm prijsh.. november kalm, mei kalm prijsh. Openstaande posities, april min 39 is geworden 1044, november 219, mei plus 40 is gew. 2223. Omzet apr t w. 34x18.50. 5x18,60. mei: h.pr 19,30, 1 pr. en l.z 10x19.00. dag april 39. mei 76. Coöperatieve tuinbouwveiling 'Walcheren' B.A. te Middelburg. Marktbericht van dinsdag 22 maart 1982 aardappelen bintjes bo 20-22. gr 8-18, kr 25-33: koopm blauw gr 40-41. appelenm, golden delicious II 89 90 50-79. 70*80 49-67. 65 70 39-50. 60 70 33: wlnston H 70 80 66.6570 51-52. 6070 41. 6065 34. 55/60 27. jonagold II 80*90 124. 70 80 127, karmijn de sonnavllle II 80 90 105. 70/80 101-105: peren: st remy H 80*90 55. 70 80 51-62 60 70 43-54. 55/60 26. tomaten AI 502-550, BI 490. Cl 467. narcissen bos 94. groenten sla I 35 -, 1 2527 30.1 14'15 19. H 18*20 22. andijvie 164-211. spinazie 139-159. rode kool A 24-44. B 14-21. andijvie 164-211. spinazie 139-159, rode kool A 24-44. B 14-21. witte kool 8-36, boerenkool 41-66. savooie kool 77. prei A 50-66, B 40-46. breek- peen 9-24. uien BO 29-32 GR 12-17. DR 5; knolselderij 15-19. ramenas kg 34. rabarber 147-162, kogelbonen kg 118: spruiten II A 67-99. B 39-47, D 48-150,, DE 58-210. E 100, geschoond A 1135, komkommers II 51/61 83. 41/5179-80.36/41 73.31/36 65-69. 26/31 59. stek 127, witlof II A 206-270. B 141-186, afw 111-159. stek 56-109. bruine bonen kg 119, bosselderij 25-39. Eerste rabarber aange voerd door P Wisse uit Koudekerke, eerste koop door Fa. Schout uit Middelburg. Vanaf 28 maart drie keer veiling op maandag, woensdag en vrijdag. Marktbericht van de centrale tuinbouwvei ling Zeeland dji 22-03-1983, veilpunt Goes. Cox orange pippin KL I 89 90 1.60-1.64, 70/80 2.09. 6570 1.97. Winston KL I 90 0,40. 8590 0,42. 80 90 0.39-0.48. 75 85 0,38-0.67.75 80 0.47. 70'80 0.53-0.68. 70 75 0.46-0.77. 65 70 0.41-0.58. 60 65 0.34-0.42 KL 2 8090 0,39-0.50.75/85 0.42. 75/80 0.39.70/80 0.38-0,42 7075 0,4041.53.65j70 0,38-0.48. 60 65 0.29-0.47.55/65 0.26. 55 60 0.26. Golden delicious. KL 1 91 0,63, 80 90 0.62- 0,76. 70'80 0.63-0.82 6570 0.58-0,62. 60 65 0,39-9,44, KL 2 80/90 0,38-0.67.70 80 0.38-0,63. 6570 0.29-0.60. 60/65 0,29-0,39 Goudreinette KL I 6570 0,29. KL 2 96 0,38-0.41. 8595 0.38-0,53, 75/85 0,45-0,54, 7580 0.38. 70/75 0,38-0.44. 65/70 0,29-0,33. Rode boskoop kl 2 96 0,38-0,46. 95 0,38, 85/95 0.38-0,64, 75/85 0.38-0.69. 7075 0,38-0,47, Lombartscalville KL I 70/80 0,73, KL 2 91 0,53. 80/90 0.74. 70/80 0,38-0,81, 65/70 0,65. 60'65. 0,30. Voorverkoop KL I 90100 0,52, 80/90 0,65. 70/80 0,86, 6570 0,65. Jonagold KL I 91 1,27, 80/90 2.34, 7080 2.45. KL 2 91 1,08, 80'90 1,34, 70/80 1,49 Appelen industrie 26,10. Conference KL I 65'75 1,51-1,60,5565 1,41-1,52, KL 2 55/65 1,41, 4555 1,01-1.08. Voorverkoop KL 1 6575 1,57. 55/65 1,41-1.53. KL 2 45*55 1,06, KL 2 B. 60 70 1,11, 50'60 0,94. Gieser wildeman KL 2 4550 0.75, Saint Remy KL 2 80*90 0,37-0,43. 7(580 086-0,50, 6070 0.27-0.46. 50'60 0,21. Doyenne du cornice: KL I 80/90 0.97. 7090 1,30. KL 2 8(590 0.83.7080 1.08-1.12.65 70 0.85-1.16.60/65 0.36. Totaal aantal colh 22.647. Prijzen groenteveiling Barendrecht 22 maart Aardappelen bintjes 15-24. eigenheimer 22- 41, irenes 30-36. andijvie A 1.63-1.96. B 1.36- 1.69. asperges 12.50-12.90. bieslook pp 102- 1.18, bloemkool klein 6 st pb 80-3.00. bospeen 2.50-3.20, knolselderij 10 st pb 56-82,15 st 41- 61, koolrapen 28-35, groene kool 27-65, witte kool 35-43, rode kool 48-76, kroten 8-20, peter selie 15-82, prei klasse II 85-1.39, klasse III 28-1.08, raapstelen 19-30, rabarber 2.44-3 16, selderij 7-43, snijbonen 10.60-11.90, sperciebo- nen 19.10-20.90, spinazie 1.06-1.45, vleestoma ten 26.60-29.10. uien bonken 19-62, grof 15-33, middel 5-15, geschoond 76. winterpeen grol 14-36, middel 12-33. fijn 10-21, witlof in klein- verpakking 3.30-4 00, middenprijs kleinver pakking 3.71, kort 1 2.30-3.60. lang 1 2 30-3.00 kort. 2 1 70-2.80, lang 2 1.20-2.50. klasse in 40- 1.90. COLIJNSPLAAT Opgave aanvoer vis en garnalen en gemiddelde prijs per kilo over de week van 13 tot en met 19 maart 1983: export garnalen 16507 kilo gemiddelde pnjs 3.99: handels garnalen 836. 3,99. tong 1950. 13.13; schol 2043. 2.21; schar 1558. 1.77; bot 531^ 0.59; tarbot 11.12,98. griet 21.9.09: kabeljauw' 14568. 2.84. wijting 356, 2,34. zeebaars 2. 10.47, paling 92, 16.57; krab 6 3,04. steenbolk 33. 1.84; diversen 187. Totale besomming 143.969,27. VEILING SINT-ANNALAND 22 maart: uien maat 40 opwaarts klasse 2 7,- - 12,-. Aanvoer 166 ton. Centrale tuinbouwveiling Zeeland veilpunt Krabbendljke ddinsdag 23 maart 1983 golden delicious I 80 68-75, 75/80 79. 70*75 77, 70 80 76-82, 65 70 61-63. 60 65 44. H 80 48-50, 70 54-59. 65 48-54. 60 30-39. 67 ton. jonagold I 90 1,48. 80 2.39 3 ton, cox's or. pippin I 80 1,61, 70 2,15, 65 1,98. II 60 1,32 55 45 5 ton. Winston I 80/90 45-51.70/80 53-77. 6570 45-55' 60 65 45. 8595 42. 75'85 46-62. 7075 49-57. 65 70 45. H: 80*90 3940. 70 80 3943. 6570 38 70 49 ton laxton's superbe I: 90 51. 80 65-71. 70 1,00-1.08. 65 74. 60 49. 22 ton. lombarts calville I 70 61-67, 65 55. 60 33-39, 8 ton. rode goudreinette I 95 55. 85 81-90. 75 82-97. 70 50. 13 ton: goudreinette n 85 67. 75 72. 12 ton; conference I 65 1,45-1.62. 55 1,43-1,56, II 45 1,09-1.10 71 ton. Industrteap- pels 26,10. Totale aanvoer 21.522 colli. IADVERTENTIE JONGE DUBBELE GRAANJENEVER

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 33