Herverkaveling wiskunde examenprogramma vwo Vrijwilligers beginnen kringloopwinkel in Goes Hoogleraar voor NCVB: streven naar economie van het genoeg 16: 24: 10: 26: WISSEL BEVELANDEN EXPERIMENT IN HET GOESE L YCEUM PZC/streek Wraak of zure regen? 'PUDDING EN GISTEREN' WOENSDAG 23 MAART 1983 GOES De examenprogramma's wiskunde voor het voorbereidend wetenschappelijk onder wijs gaan veranderen. Over enkele jaren kan in de hoogste klassen van het VWO een keus worden gemaakt tussen wiskunde A en wiskunde B. Het A-programma zal vooral gericht zijn op de praktische toepasbaarheid van de wiskunde. Daarentegen is het B-programma vooral theore tisch, zoals in dit vak in het voortgezet onderwijs tot op heden steeds is geweest. Maar aan de wiskunde zelf veranderd niets. De heer Pytagoras kan gerust zijn: de som van de kwadraten van de rechthoekszijden in een rechte driehoek blijft gelijk aan het kwadraat van de schuine zijde. Met de nieuwe eindexamenprogram ma's wiskunde is de afgelopen twee jaren al op beperkte schaal geëxperi menteerd. De proef met het zogenaam de Hewet-project (Hewet staat voor 'herverkaveling van het eindexamen programma wiskunde een en twee') wordt in het schooljaar 1983/84 tot veertig scholen uitgebreid. Daarbij is éen school in Zeeland: de rijksscholen gemeenschap Het Goese Lyceum. Alle 55 leerlingen van klas 4 VWO krijgen volgend schooljaar vier uren per week les in de beginselen van het A- en het B-programma, zodat ze aan het eind van het schooljaar een keus kunnen maken. Zij kunnen dan in 1986 in een van beide programma's eindexamen doen. Een jaar later zullen alle eindexa mens in de Hewet-opzet worden afge nomen- Woensdag COL1JNSPLAAT Bejaardenhuis Rustoord. 8.30-10 uur. uitzending No men Nescio. GOES Grote Kerk, 20 uur: concert door het Zeeuws Orekst m.m.v. Paul Uyterlinde (cello). HULST St.-Liuinaziekenhuis, 20-22 uur: uitzending radio Nightingale. KRUINNGEN N. H. Kerk. 20 uur: orgelconcert door Jan J. v. d. Berg. MIDDELBURG Schouwburg, 13.30 en 16 uur: kinder-theatershow Bassie en Adriaan; Poppentheater PArcival, 14.30 uur: 'De terugkeer van Roosje'. ZIERIKZEE De Concertzaal. 20 uur: Seth Gaaikema met 'Het laatste zaal tje met gezond verstand'. Filmvoorstellingen BERGEN' OP ZOOM Cinem'Actueel I. 14 edn 20.30 uur: Big Bomber, al.; Cinem'Actueel H. 14 uur: Als je be grijpt wat ik bedoel, a.l.; 20.30 uur: Poltergeist, a.l. Cinem'Actueel IH, 20.309 ur: Adem loos. 16 jr. GOES Grand. 20 uur: E.T., a.l. MIDDELBURG City. 20 uur: Annie, Wiskundeleraar A. Buijs van Het Goe se Lyceum legt uit waarom gekozen is voor een herverkaveling van het wis- kundeprogramma voor het eindexa men: „studierichtingen als sociologie en economie vereisen steeds meer een zeker wiskundig inzicht, bijvoorbeeld voor statistiek. Leerlingen die deze kant willen uitgaan, nemen daarom vaak wiskunde in hun pakket. Maar het huidige wiskunde I is ook nogal theoretisch. Die theorie gaat nu naar wiskunde B. zodat een A-programma overblijft. Daarin zitten onder meer kansberekening, differentiaalrekenen en informatieverwerking, maar dan aan de hand van praktische voorbeel den". Buijs laat er enige van zien: een werkstuk waarbij op een bergachtig eiland wegen moeten worden aange legd op een zodanige manier dat met een minimaal aantal kilometers toch TERNEUZEN Een streek van een slecht verliezer? Of gewoon de gestaag neervallende zure regen... De boomchi- rurgen zijn het er nog niet over eens, maar één ding staat vast: de fraaie berkeboom, die de gemeente Nunspeet Terneuzen vorig jaar april aanbood in het kader van de verbroedering, is dood. Vorige week constateerden ge meentelijke deskundigen met pijn in het hart dat alle leven uit de boom. destijds door burgemeester C. Ocke- loen van Terneuzen en wethouder C Gommers van Nunspeet met vereende krachten geplant, was verdwenen. Nunspeet verloor in maart vorig jaar de confrontatie met Terneuzen in het kader van NCRV's Stedenspel op het nippertje. Een wraakactie? Het bord. 'Berk geschonken door Nunspeet aan Terneuzen als herinnering aan het NCRV Stedenspel op 12 maart 1982', staat er nu wat kaaltjes bij. Maar een gemeentelijk woordvoerder stelde een ieder dinsdag gerust: er komt een nieuwe boom. En liefst weer een berk. Een gezonde dan alle plaatsen met elkaar worden ver bonden. getijdeberekeningen langs de kust en een vraagstuk waarby de ont wikkeling van een zeehondenkolonie moet worden berekend Bij de totstandkoming van het voorlo pig leerplan rijksscholen in 1968 is de vertrouwde indeling van wiskunde en algebra, meetkunde, goniometrie en andere vakken verdwenen. Voor het VWO ontstonden toen wiskunde I en II. Wiskunde I wordt sinds tien jaar verplicht gesteld door de faculteiten der sociale wetenschappen. Dat heeft de vraag doen rijzen of het program ma van dit vak daar nu wel het meest geschikt voor is. Een andere kwestie is dat vanuit technische opleidingen een gebrek aan ruimtelijk inzicht is gecon stateerd bij leerlingen die toch wis kunde I en II hebben gevolgd. Aan een Project over water op Kruiningse scholen KRUININGEN - De leerlingen van de openbare lagere school 'Voorhoute' en van de openbare kleuterschool 'Kli mop' in Kruüungen zjjn de afgelopen weken actief geweest met bet project 'Wy en het water'. De kleuters beperk ten zich daarbij tot het water ui huis, de eerste klas ging nader in op het water in en om het huis, de leerlingen van de tweede en derde klas bezagen het water in de polder, de klassen vier en vijf richt ten hun interesse met name op de sluis en de kinderen in de zesde klas namen tenslotte de hele Oosterschelde voor hun rekening. De drie hoogste klassen maakten bovendien een excursie naar het werkeiland 'Neetje Jans'. Alle pro ducten van dit project werden geexpo- seerd in de gemeenschapsruimte van de lagere school. Voor de kijkavond be stond veel belangstelling van de zijde van ouders, grootouders, oud-leerlin gen en anderen. iADVERTENTIE a.l. TERNEUZEN Luxor, 14 ed 20 uur: Annie a.l.; 20 uur: De zwarte ruiter, a.l. VLISSINGEN Alhambra I. 20 uur: Huis bij het kerkhof, 16 jr.; Alhambra II, 20 uur: Sharky's machi ne, 16 jr. Tentoonstellingen AXEL Galerie Bellemans, 10-18 uur: textiele objekten van Annie Blewanus (t/m 2/5); Kindergalerij. 10-18 uur: Illustraties uit kinderboeken van Annemiek Bors- boom. BERGEN OP ZOOM— Markiezenhof. 14-17 uur werken George Minne (t/m 16/4). BRESKENS v.m. Wit- Gelekruisgebouw. 14-17 uur: fossielen, minralen en curiosa van Jan Goethals. BRUINISSE Visserij- en Oorlogsmu seum. geopend van 14-16 uur. DOMBURG Biologisch museum, 10- 17 uur: 'De natuur In Zeeland'. GOES - Museum, 10-12 en 13.30-17 uur 'Aanwinsten 1982' (t/m 26/3). HEILLE Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur: oude landbouwwerktui gen. HULST Den Dullaert: foto-expositie 'Afvalhoop, hoop voor de toekomst' (t/m 25/3); Galerie Van Geyt, 9-12 en 14-17 uur: werken van 12 Haagse kunstenaars (t/m 4/4). MIDDELBURG Zeeuws Kunste naarscentrum. 13.30-17.30 en 19-21 uur: 'Projekties' van Sjoerd Bijlsma (t/m 7/4); Galerie 'Roelant'. 11-17.30 uur: grafisch werk van Rob Clous (t/m 17/41; Vleeshal. 13-17 uur: schilderijen van Eindhovense kunstenaars (t/m 10/4); Ambachtencentrum Demerary. 9-17 uur; diverse ambachten en exposities; Zeeuws Museum. 10-17 uur: grafische werken van Hercules Segers (t/m 27/4); Antiquités B. Witte. 10-18 uur. werken van Anton Beijsens (t/m 28/3). TERNEUZEN Museum. 11-?1 uur: werken klassieke Nederlandse kunste naars (t/m 26/3). VLISSINGEN Museum. 10-12.30 en 13.30-17 uur: 'Zicht op schrift', de ge schiedenis van het schrift en boekdruk kunst (fm 16/4); Gevangentoren, vanaf 17 uur: werken Wilfried van den Boom (t/m 4/4); Galerie Marquis. 13.10-17.30 uur: werken Jeroen Henneman (t'm 30/4); Reptielenzoo 'Iguana', 10-12.30 en 14- 17.30 uur: expositie levende reptielen, amfibieën en insekten. YERSEKE Atelier Dam Twee. 10-18 uur: Schaal- en schelpdieren en werken diverse kunstenaar. IJZENDIJKE Museum. 10-12 en 13.30-17 uur: 'Stamboomonderzoek'. HULPCENTRA Noord-en Midden-Zeeland - Goes. tel. 01100- 14444 (ook voor milieuklachten) Zeeuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance) Telefonische hulpdienst Zeeland, tel 01180- 15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur - weekends van 20 00-24.00 uur. Stichting 'Blijr van m'n lijP Zeeland, tel 01184-14645. dag en nacht bereikbaar Nederlandse Hartstichting, tel. 070-600555. Te bereikgn op kantoordagen van 12-17 uur Getuigschriften AVAV cursus uitgereikt in 's-Heerenhoek 'S-HEERENHOEK De cursus Alge mene Vorming Agrarische Vrouw (AVAV) 19182-1983 is voor deelneem sters op Zuid-Beveland afgerond. Don derdag werden in het bijzijn van echt genoten. de getuigschriften aan de dames uitgereikt. Dat gebeurde in de Jeugdhoeve in 's-Heerenhoekj Het ging om een cursus van twintig lessen, verdeeld over twee seizoenen, waaraan dertien dames deelnamen. Het eerste deel van de cursus AVAV was gewijd aan de sociaal-culturele vorming, part nerschap in het agrarisch bedrijf, vrouw en politiek. Nederlands en Euro pees landbouwbeleid, organisatie en coöperaties. Het tweede deel, specifie ke beroepvorming. omvatte onder meer bestedingen en financieren van een bedrijf. De avond werd gesloten met een gezelligheidsspel voor de aan wezigen. Goese school viert 15-jarig bestaan GOES De protestant-christelijke Prinses Beatrixschool voor kleuter- en lager onderwijs viert vrijdag (25 maart) haar 15-jarig bestaan. Dat gebeurt in de hal van het schoolgebouw aan de Bergweg in Goes. Het gebeuren wordt verzorgd door leerlingen van de school. De bijeenkomst begint om 19 uur Tijdens de pauze is er een verloting, waarvan de opbrengst naar een project gaat van Terre des Hommes in Indone sië. Overigens zal de werkgroep Goes van Terre des Hommes met een infor matiestand op de viering aanwezig zijn. Verschillende klassen voeren een en ander op. zoals de musical 'Kinder land' door leerlingen uit de klassen vier, vijf en zes. Verder staat op het programma 'De koning heeft de hik' en 'De Smurfen.. Katoenen shirt. Wikkelrokje, 128-152 4 128-1521 n 158-176: Maten 164-176 CwsSportmode voorman, vrouw en kind. en ander is door de op handen zijnde herverkaveling wat te doen. Buijs is blij met de nieuwe wiskunde- programma's. „In het A-programma, dat vooral op de sociale studierichtin gen is toegesneden, wordt heel sterk de nadruk gelegd op het verband van wiskunde met andere vakken. De wis kunde is dan meer een hulpvak In plaats van een vak op zichzelf En dat is een goede zaak, vindt hu. „Want maar heel weinig leerlingen gaan later puur wiskunde doen". Verondersteld wordt dat het voor veel leerlingen een stuk aantrekkelijker is om te rekenen aan een uit de praktijk ontleend vraag stuk dan een vergelijking op te lossen waarbij uitgepluisd moet worden hoe groot een of andere x is. De verwach ting is dat op den duur 90 procent van de VWO-ers wiskunde in het eindexa menpakket zal kiezen: 40 procent al leen het op de praktijk gerichte A. 10 procent het veel meer theoretische B en 40 procent beide programma's. 15 Een aantal vrijwilligers van het kringloopproject bezig met de verbouwing van de ruimte waarin de winkel gevestigd wordt. Van links naar rechts: Jacco Stokx, Adrie Huissoon, Adrie van 't Westeinde en Jan Willem IJpeij. GOES - De taak van de Goese vuil nisophalers zal er in de toekomst een stuk gemakkelijker op worden. Zeker wanneer aan de J. A. van der Goeskade te Goes de zogenaamde kringloopwin kel gaat draaien. Dit initiatief is af komstig van een groep Zuidbeveland- se vrijwilligers en is gericht op het her gebruik van materialen. Maar er zijn meer aspecten verbonden aan de Goe se kringloopwinkel. Want het herge bruiken van materialen betekent een zuiniger omspringen met de grondstof fen en daarnaast levert het project ar beidsplaatsen op. De kringloopwinkel is gevestigd in een ruimte onder het kantoor van het Zeeuws coördina tieorgaan te Goes. Het ligt in de bedoe ling half april met het project te begin nen. De naam van de kringloopwinkel wordt 'Pudding en Gisteren'. Het initiatief komt uit de koker van Adrie van 't Westende en André Verhoe- Leger des Heils Goes bijeen GOES - Zondagavond ora halfacht wordt in het kerkgebouw van de vrije evangelische gemeente een evangelisa tiesamenkomst gehouden door het Le ger des Heils uit Goes. Leider van deze samenkomst is kapitein D. J. van Res teren uit Rotterdam. Muzikale mede werking verlenen het zangkoor en het muziekkorps. Veel strijd in Goese tafeltenniscompetitie GOES - In de A-klasse van de Goese tafeltenniscompetitie is de strijd en de spanning op drie speeldagen van het einde op z'n hevigst. Niet minder dan vier teams staan nu op een onderling verschil van vier punten, waarbij NS 1 er het beste voor staat. TVK 1 volgt op twee punten door GP 1 te verslaan, dat hierdoor op vier punten samen met GP 2 volgt. In de B-klasse behaalde 't Batje 1 een ruime overwinning op GP 4. waar door 't Batje 1 aan de leiding komt, me de omdat GP 3 vrij was. 't Batje 2 zette C JV1 nog steviger op de laatste plaats. In de C-klasse liep Kortgene 1 door winst op TVK 2 nog een punt verder uit op 't Zwake 1 en NS 3, die gelijk speel den. Hierdoor kan het kampioenschap, het tweede achtereenvolgende, voor Kortgene 1 bijna met meer ontgaan. In de D-klasse won PZZ 2 van NS 4 en kwam daardoor terug aan de leiding, mede doordat 't Batje 3 tegen CJV 3 uitgesteld is. In de E-klasse won 't Batje 4 ruim van 't Batje 6 en 't Zwake 3 won van 't Batje 5 Uitslagen A-klasse: GP 1-TVK 1 4-6. NS 1-NS 2 8-2. GP 2-PZZ 110-0, B-klasse GP 4- t Batje 1 1-9. CJV l-'t Batje 2 3-7; C-klasse NS 3-'t Zwake 1 5-5. Kortgene 1-TVK 2 8-2: D-klasse: PZZ 2-NS4 9-1, E-klasse 't Batje 5-'t Zwake 3 4-6. 't Batje 6-T Batje 4 1-9 Standen. A-klasse l NS 17-12.2TVK 17-10,3 GP 2 7-8, 4 GP 1 7-8, 5 NS 2 7-4, 6 PZZ 1 7-0; B-klaste 1 't Batje 16-10,GP3 5-9,3'tBatje2 6-6,4 GP 4 4-1,5 CJV 15-0; C-klasse" 1 Kortge ne 1 6-11,2 't Zwake 1 5-7.3 NS 3 6-7.4 GP 5 5-3, 5TVK26-0; D-klasse: 1 PZZ26-10.2 'tBatje3 5-8, 3 CJV 3 5-5, 4 NS 4 5-3, 5 CJV 2 5-0. E- klasse 1 't Batje 4 5-10, 2 't Batje 5 6-7. 3 't Zwake 2 5-6, 4 'l Zwake 3 6-5. 5 't Batje 6 6-0. ven die besloten projectjes op te zetten om op die manier werk te scheppen. Al snel rees het idee om een overkoepelen de stichting te vormen. Onder de para plu van die stichting kunnen die kleine arbeidsprojectjes opgezet worden. De kringloopwinkel is er daar éen van. Het geheel sluit aan bij de Nederlandse stichting Memo (mens- en milieuvrien delijke ondernemingen). Met de kringloopwinkel houden zich vijf vrij willigers bezig. Een ander project is een onderneminkje dat zich bezig houdt met het bouwen van gevelkachels en een vegetarisch eethuis. De winkel zelf is eigenlijk de laatste fase in het project kringloopwinkel Met toe stemming van de gemeente gaan name- Burgerlijke stand GOES Geboren: Christiaan, zvW.M. van der Zwan en W. jE. KanisHuibrecht A. zv H. van Sabben en K- H. Veerhoek; Eva P. C. dv J. A. Kaas en T. J. Koens; Sas- kia J. J. dv F. J. Schoon en C. P Bal; Lindsay, dv H. J Peet en C. J. L. Schou ten; Björn N. zv J. C. Krijger en T. C. de Klerk; Martin, zv D. A. Lensen en P. J. van den Dries; Boudewijn W. zv M. Ja- cobusse en J. Boone; Martinus P. M. zv M. C. M. Houtepenen M. J. A. Hendrikx. Getrouwd: Ph. M. Luitwieler en H. E. Dirks; M. W. Snoek en M. J. Breure; B. Hoogesteger en J. C. Dalebout; F. A. de Kraker en J. S de Jonge. Overleden: M. de Dreu, 95 jr. ev M. C. Dek; E. van Sluijs, 85 jr ev M. Baart; J. F. Meulenberg, 73 jr. ev P. A. Rottier; N. Ooms, 84 jr. wv G. van den Berg; W. J. Bruins Slot. 82 jr. ev D. M. Barber, D. Wijs. 79jr., ev W. Paauwe; P. Witte, 78 jr. ev G. G. Rooze; A. Reinhoudt, 73 jr. ev P. H. Zuurveld; I. N. Dekker. 39 jr.; J. Gosses, 71 jr. ev B. Kamphuisen. M. van den Berge, 81 jr wv P. Feijtel; M. Ger- nts. 59 jr. ev G. G. M. Sweelssen; M. Korstanje, 88 jr. wv L. van de Plasse; C. M. Verwijs, 88 jr. School Wissenkerke hield ouderavond WISSENKERKE De christelijke school De Pijler voor lager- en kleuter onderwijs hield de jaarlijkse ouder avond in het dorpshuis in Wissenkerke. Voorzitter A. Koole opende de bijeen komst met een schriftlezing en een gebed. Daarna volgde een muzikale quiz. De leerlingen van de Wissenkerk- se school zongen zes liederen, waarvan steeds een woord was weggelaten. Deze niet gezongen woorden vormden sa men een zin, die de oplossing bracht Leerlingen van de eerste en tweede klas voerden de musical 'Jan Klaassen in speelgoedland' op. De klassen drie en vier brachten de uitvoeringen 'Het Leugenverklikkertje' en 'De slimme scheepsjongen en de zeerovers'. Tij dens de pauze konden de aanwezigen werkstukken bekijken, die de leerlin gen hadden gemaakt voor het project 'Van de politie'. Na de pauze was er een nieuwsuitzending van de CNS. Het ging om een journaal met berichten over de school. GOES - „Het is de hoogste tijd dat we economisch en politiek een andere weg inslaan. We moeten streven naar de economie van het genoeg". Dat was het kernpunt van het betoog van professor dr H. M. de Lange uit Den Haag tijdens de gewestelijke voorjaarsvergadering van de Nederlandse Christen Vrou wenbond (NCVB), dinsdagmorgen in de Oosterkerk in Goes. Prof De Lange hield een lezing over 'Vrouw en Econo mie'. In de kerkzaal waren ongeveer zeventig dames aanwezig. De Lange, hoogleraar aan de theologi sche faculteit in Utrecht, maakt deel uit van een groep economen die vinden dat de steeds toenemende produktie en het alsmaar streven naar méér, funest zijn voor onze maatschappij Het type maatschappij en de daarbij behorende economische orde, die gestalte kregen in de jaren na de tweede wereldoorlog, zijn er debet aan. verklaarde De Lange, dat we nu geconfronteerd worden met een aantal zeer ernstige problemen. Het voortduren van de wereldarmoede noemde hij er één van ..Ondanks de toenemende produktie vanaf 1945 le ven elk jaar meer mensen onder de ab solute armoede-grens Een ander maatschappelijk probleem noemde de hoogleraar de aantasting van de evenwichten in het milieu. De natuur heeft een enorme prijs moeten betalen voor onze produktievermeer- dering, stelde hij. De hoogleraar wees erop dat alle bossen in Europa in meer of mindere mate zijn aangetast door chemische verontreiniging. De kwaliteit van het drinkwater gaat achteruit en de oceanen veranderen langzamerhand in een gigantische vuil nisbelt. Twee andere problemen die het huidige maatschappelijk bestel opgeleverd hebben, voriui.u.6w«, ut wunuum ue crisis in het arbeidsbestel en de uit de pan gerezen bewapeningswedloop. De omvang en de ernst van deze vraag stukken hebben De Lange en zijn colle ga's ertoe gezet om na te gaan welke wijzigingen in het maatschappelijk en het economisch denken noodzakelijk zijn. Zij plaatsen een vraagteken achter de gedachte van economische groei zonder meer. De gedachte 'meer is be ter' moet volgens hem vervangen wor den door genoeg is het beste Nader onderzoek chemisch afval op vuilstort Midden-Zeeland HEINKENSZAND - De commissie voor de vuilstortplaats Midden- Zeeland overweegt een onderzoek in te stellen naar het storten van ongewenste afvalstoffen door che mische fabrieken. In het bijzonder wordt controle wenselijk geacht op afvalstoffen die afkomstig zijn uit het produktieproces van die fa brieken, zoals gemalen smeltoven puin van Pechiney, gipsfïltcrkoek van Hoechsf en aluminiumhydro- xyde van Hercules. Hoewel deze fabrieken steeds alle gewenste inlichtingen verschaffen meent de technische werkgroep van de gemeenschappelijke rege ling vuilnisstortplaats Midden- Zeeland. dat ook vanwege de stort plaats zelf het nodige gedaan dient te worden om het storten van onge wenst afval tegen te gaan. Voor het onderzoek is overleg gepleegd met provinciale waterstaat voor het op stellen van een onderzoekspro gramma. Het onderzoek zal worden uitgevoerd door het technisch bu reau van de Unie van Waterschap pen Het zal de deelnemende ge meenten in de gemeenschappeluke regeling ongeveer 4250 gulden per jaar kosten. De commissie voor de vuilnisstortplaats bespreekt het onderzoek tijdens een openbare vergadering maandag 28 maart om 9 00 uur in het gemeentehuis van Borsele te Heinkenszand. In die vergadering komt ook de vaststel ling van de jaarrekening 1981 aan de orde. marktberichten HJk de vrijwilligers op de ophaaldagen van het grofvuil de huizen in Goes af, voordat de reinigingsdienst is geweest, en nemen daar zaken mee die ze nog kunnen repareren-of die op te knappen zijn. Het gaat bijvoorbeeld om kapotte electronische toestellen, meubelen en andere gebruiksvoorwerpen. Die wor den in de werkplaats van het kringloop project opgeknapt en vervolgens in de winkel verkocht. Waarschijnlijk gaat het project werk bieden aan drie tot vier personen. Het is ook mogelijk dat parti culieren spullen die ze toch kwijt willen af komen geven. Eén van de bijzondere aspecten van het project is het feit dat men zonder subsi dies wil gaan draaien Wel worden van zelfsprekend de noodzakelijke vergun ningen aangevraagd. Aanvankelijk is nog wel met de gedachte gespeeld om subsidie aan te vragen, maar dan moes ten de Zuidbevelandse vrijwilligers aan zoveel voorwaarden en regels voldoen en dan werden ze zo afhankelijk van de subsidiegevers, dat ze daar feestelijk voor bedankten. In het begin zal het nog wel aftasten zijn wat de financiële haalbaarheid van het project betreft. Als het project enige tijd draait kan worden bezien of het levensvatbaar heid heeft en hoeveel arbeidsplaatsen cr ook financieel gezien inzitten Verder is het vooral niet de bedoeling van de vrijwilligers van 'Pudding en Gisteren' om bestaande ondernemers het brood uit de mond te stoten. Volgens de initia tiefnemers zijn er gewoon nog niet zo veel winkels die zich met dergelijke knngloopactjviteiten bezighouden. Daarom wordt ook niet al te zeer voor concurrentie gevreesd. Tentoonstelling Als voorbereiding op de opening wordt de ruimte ingrijpend verbouw d. Bij de opening zelf speelt het milieu aspect een belangrijke rol. Er zal onder meer in de kringloopwinkel een per manente tentoonstelling te zien zijn over het hergebruik van afval. Ook is het mogelijk dat mensen zich als dona teur opgeven om mede met het geld dat daarvan binnenkomt andere projecten on te zetten. Coop. Veluwse fierveiling Barneveld Aanvoer 3 510 000 stuks, stemming kalm. Prijzen fin gulden per 100 stuks) eieren van 50-51 gram 9.50. 55-56 gram 11 80.60-61 gram 13.70 en 65-66 gram 13.60-1550. Aardappel termijn markt Datum 22 maart bintje 50 mm opw laten april 19.00, novem ber 24,50, mei 19.30. bieden april 1850. november 24.00. mei 19.10. slot april 18,80. november 24,00. mei 19.10 Stemming april kalm prijshnovember kalm. mei kalm prijsh. Openstaande posities, april mm 38 ls geworden 1044. november 219. mei plus 40 is gew 2223 Omzet apr t.w 34x18.50. 5x18,60. mei h pr19.30. 1- pr en l.z.: 10x19.00. dag april 39. mei 76. Coöperatieve tuinbouwveiling "Walcheren' B.A. te Middelburg. Marktbericht van dinsdag 22 maart 1982 aardappelen buitjes bo 20-22. gr 8-18. kr 25-33. koopm blauw gr 40-41; appelenm. golden delicious II 89 90 50-79. 70/80 49-67. 6570 39-50.607 0 33. Winston H 70/80 66.65 70 51-52, 607 0 4160 65 34. 55/60 27, jonagold II 8000 124. 70 80 127. karmijn de sonnaville II 80 90 105, 70 80 101-105. peren, st remy H 80 90 55. 70 80 51-62 60 70 43-54. 5580 26; tomaten AI 502-560. BI 490. Cl 467. narcissen bos 94; groenten sla I 35.'-. I 2527 30.1 1415 19. II 18 20 22. andijvie 164-211. spinazie 139-159. rode kool A 24-44. B 14-21. andijvie 164-211. spinazie 139-159. rode kool A 24-44. B 14-21, witte kool 8-36. boerenkool 41-66. savooie kool 77. prei A 50-66. B 40-46, breek- peen 9-24, uien BO 29-32 GR 12-17. DR 5. knolselderij 15-19, ramenas kg 34, rabarber 147-162, kogelbonen kg 118, spruiten II A 67-99. B 39-47. D 48-150., DE 58-210. E 100. geschoond A I 135, komkommers II 51/61 83. 41/51 79-80.36/41 73. 31/36 65-69.26/31 59. stek 127. witlof II A 206-270. B 141-186. afw 111-159, stek 56-109. bruine bonen kg 119. bosselderij 25-39 Eerste rabarber aange voerd door P Wisse uit Koudekerke, eerste koop door Fa Schout uit Middelburg. Vanaf 28 maart drie keer veiling op maandag, woensdag en vrijdag. Marktbericht van de centrale tuinbouwvei ling Zeeland d-d. 22-03-1983, veilpunt Goes Cox orange pippin KL 189 90 1.60-1.64. 70-80 2.09. 6570 1.97 Winston KL I 90 0,40. 85 90 0.42,80 90 0.39-0.48. 75 85 0.38-0.67. 7580 0.47 70/80 053-0.68. 7075 0.46-0.77. 65 70 0.41-0.58. 60/65 054-0.42 KL 2 8090 0,39-0,50,7585 0.42. 7580 0 39. 70'80 0.38-0.42 7075 0.40-0.53. 65J 70 0,38-0.48. 60 65 0.29-0,47.5565 056. 5560 0.26. Golden delicious: KL I 91 0.63. 80/90 0.62- 0.76, 70/80 0.63-0,82. 6570 0.58-0.62. 6065 059-0.44. KL 2 8090 0,38-0.67. 7080 0580.63. 65 70 0,29-0.60. 60/65 0,29-0.39. Goudreinette KL I 6570 059. KL 2 96 0.38-0,41. 85:95 0,380,53. 7585 0 450,54, 70/80 058. 7075 0,38-0.44, 657 0 0.29-0,33 Rode boskoop kl 2 96 0,38-0.46. 95 0.38, 85/95 0,380,64, 75/85 0.380,69. 70/75 0.38-0,47, Lombartscalvüle KL I 70/80 0.73. KL 2 91 0.53. 80/90 0,74. 70:80 0.380.81, 6570 0.65.60/65. 0,30. Voorverkoop KL I 90 100 0.52. 80-90 0.65. 70/80 0.86. 6570 0.65. Jonagold KL I 91 1.27. 80/90 2.34. 70-80 2.45, KL 2 91 1,08. 80-90 1.34. 70/80 1.49 Appelen industrie 26.10 Conference KL I 6575 1.51-1,60.55-65 1,41-1.52. KL 2 55/65 1.41. 45/55 1.01-1.08. Voorverkoop KL 1 6575 1.57. 55/65 1.41-1.53. KL 2 45-55 1,06. KL 2 B. 6070 1.11. 50 60 0.94. Gieser wildeman KL 2 45 50 0.75, Saint Remy KL 2 80-90 0.37-0,43. 7050 0.36-0.50. 00 70 0.27-0.46. 50-60 021. Doyenne du cornice: KL I 80/90 0.97. 7050 1.30. KL 2 8090 0.83.7050 1.08-1.12.6570 0.881.16.60-65 0.36. Totaal aantal colli 22.647 Prijzen groenteveiling Barendrecht 22 maart Aardappelen bintjes 15-24. eigenheimer 22- 41. Irenes 30-36. andijvie A 1.63-1.96. B 1.36- 1.69. asperges 12.50-12.90. bieslook pp 1 02- 1.18, bloemkool klein 6 st pb 883.00. bospeen 2 50-3.20, knolselderij 10 St pb 5882,15 st 41- 61, koolrapen 2835. groene kool 27-65, witte kool 35-43, rode kool 48-76. kroten 8-20, peter selie 15-82, prei klasse II 881.39, klasse UI 281 08 raapstelen 19-30. rabarber 2.44-3.16. selderij 7-43. snijbonen 10.60-11.90. sperciebo- nen 19 1820 90, spinazie 1.081.45, vleestoma ten 26.6829.10. uien bonken 19-62. grof 15-33. middel 815. geschoond 76. winterpeen grol 14-36. middel 12-33. fijn 1821, witlof in klein verpakking 3.30-4 00. middenprijs kleinver pakking 3.71, kort 1 2.383.60. lang 1 2583.00 kort 2 1.782.80. lang 2 1 282.50, klasse IH 40- 1.90. COL1JNSPLAAT - Opgave aanvoer sis en garnalen en gemiddelde prijs per kilo over de week van 13 tot en met 19 maart 1983: export garnalen 16507 kilo gemiddelde pnjs 3.99, handels garnalen 838. 3.99. tong 1950. 13.13. schol 2043, 2.21. schar 1558. 1.77; bot 531. 0.59:tarbot 11.12 98, griet21.9.09: kabeljauw' 14568. 2.84; wijting 356, 2,34. zeebaars 2. 10.47; paling 92.16.57; krab 6 3.04. steenbolk 33. 1.84. diversen 187 Totale besomming 143 969,27 VEILING SINT-ANNALAND 22 maart; uien maat 40 opwaarts klasse 2 7.- - 12,-. Aanvoer 166 ton. Centrale tuinbouwveiling Zeeland veilpunt Krabbendijke ddinsdag 23 maart 1983 golden delicious I 80 68-75! 7880 79. 70/75 77. 70 80 76-82. 65-70 61-63. 60-65 44; II: 80 4850, 70 54-59. 65 48-54. 60 3 839 67 ton; jonagold I 90 1,48, 80 2.39 3 ton: cox's or pippin I 80 1,61. 70 2.15. 65 1.98. II 60 1.32 55 45. 5 ton. Winston I 8090 4 851. 7880 53-77. 6570 4 855' 60 65 45. 8695 42. 75-85 4862. 7875 4 857, 6570 45. II 8090 39-40. 7880 39-43, 6570 38.70 49 ton. laxton's superbe I: 90 51. 80 6871. 70 1,081,08, 65 74. 60 49. 22 ton. lombarts calville I 70 61-87. 65 55. 60 33-39. 8 ton, rode goudreinette I 95 55. 85 81-90. 75 82-97, 70 50. 13 ton; goudreinette n 85 67, 75 72. 12 ton; conference I 65 1,481.62. 55 1,43-1.56, II 45 1.081.10 71 ton. Industneap- pels ƒ26.10 Totale aanvoer 21.522 colli. ADVERTENTIEl JONGE DUBBELE GRAANJENEVER

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 31