PI 5 Inwoners Reimerswaal in actie voor dorp in Polen vul va» Co^oea Js WISSEL BEVELANDEN B-orkest Excelsior buitenpost Goes Kruiningen won 89.- 39.- 398.- 1248, BS 229.- 399.- mwmmmmmi 1 Diamanten echtpaar in Krabbendijke MOTORRIJLES...? Kies een Prijsverlaging 14 WOENSDAG 23 MAART 1983 KRUINTNGEN - De gemeente Rei merswaal is bezig met een actie voor het Poolse dorp Sanniki. Ook voor in woners uit Warschau wordt een en an der verzameld. Tot eind mei proberen Reimerswaalse inwoners schoeisel, kleding en voedsel te bemachtigen voor de mensen in Polen. Daarna - dins dag 31 mei - vertrekt een vrachtwagen om de goederen over te brengen. Bovendien wordt overwogen een arts naar Polen af te laten reizen om te on derzoeken aan welke medicijnen be hoefte is ln Sanniki. dat tachtig kilome ter ten westen van Warschau ligt. Daar naast brengen ongeveer tien personen van 1 tot 10 juni een bezoek aan Poolse gastgezinnen in het dorp. Het gaat om een tegenbezoek van tien boeren, die in 1980 Reimerswaal bezochten. „Ze staan erop dat we komen", aldus burgemees ter H. Boer van Reimerswaal, De gemeente verzorgt de actie in alle kemen. behalve Krabbendijke. voor Sanniki. De hervormde kerk in Krab bendijke haalt voor inwoners in War schau goederen op. Maar de band met Polen wordt nog sterker aangehaald. Zo komen in de maanden augustus en september veertien scholieren van een Poolse landbouwschool stage lopen bij agrarische bedrijven in de gemeente Reimerswaal, om hun theoretische kennis te combineren met de moderne werkwijzen in Nederland. Een leraar be- Ouders geestelijk gehandicapten bijeen in Goes GOES De vereniging van ouders van geestelijk gehandicapten afdeling Noord- en Zuid-Beveland houdt een ledenbijeenkomst in het kinderdagver blijf 'De Zunneguus' aan de Beuken straat te Goes. Het programma ver meldt onder meer de opening van de voorzitter, een toelichting op de jaarre kening en een verslag van de kascom- missie. Na deze huishoudelijke zaken kunnen de aanwezigen kijken naar de film 'Kind voor altijd'. In de pauze bestaat, de gelegenheid het dagverblijf te bekijken waarna nog de mogelijk heid bestaat de film te bespreken. De -bijeenkomst begint om 20.00 uur. Ouderavond Goese peuterspeelzaal GOES - De peuterspeelzaal 'Doornroosje' uit Goes hield de jaarlijk se ouderavond. Voorzitter Van Boelen verwelkomde de aanwezigen en vertel de dat de peuterspeelzaal is onderge bracht in een stichting. Het stichtings bestuur heeft inmiddels de taken over genomen van de oprichtsters Tineke Peteroff en Greetje van Langevelde. Twee peuterspeelzaalleidsters namen vervolgens het woord en vertelden een en ander over de activiteiten die het be stuur op het programma heeft staan. Na de pauze vertoonde de heer Beard, een van de ouders, een video-film over de peuters. Afdeling ANBO in Baarland opgericht BAARLAND - Tijdens een vergadering ih het verenigingsgebouw in Baarland is een afdeling van de Algemene Neder landse Bond van Ouderen (ANBO) op gericht. Er hebben zich tot nu toe 22 leden aangemeld. Er is een voorlopig bestuur samengesteld, bestaande uit C. de Vriend (voorzitter). J. Koulman (se cretaris) en mevrouw T Koulman (pen ningmeester). Getracht zal worden nog zoveel mogelijk leden te werven, zo mo gelijk ook in Hoedekenskerke en Oude- lande. Informatie over ontbossing in Lewedorp LEWEDORP In het schoolgebouw te Lewedorp wordt vanavond (woens dag) een informatie-avond gehouden over de problematiek van de ontbos sing. Over dit onderwerp zullen een film en dia's worden vertoond en een medewerker van het Global Forest Fund zal een inleiding verzorgen. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. geleidt de groep. Burgemeester Boer ziet de komst van de landbouwschool leerlingen als een soort ontwikkelings hulp. ..Het is een pracht leerschool", meent hij. De gemeente Reimerswaal onderhoudt al enkele jaren - reeds voor de staking in Gdansk - contacten met Sanniki. Dit is begonnen met een bezoek van een Rei merswaalse volksdansgroep aan het Poolse dorp. Verder was er onder meer het bezoek van de Poolse beoren. Een geld-inzamelingsactie bracht in 1981 90.000 gulden op. Ook werden sinds 1981 goederen naar Polen getransporteerd. In die periode was de situatie zeer gespannen in het land. „Het was een reis, die ik mijn hele le ven niet vergeet", betoogt Boer. Heinkenszand hield tennistoernooi HOEDEKENSKERKE De tennisaf- deling van de sportvereniging Hoede kenskerke (SVH) hield het jaarlijkse tennistoernooi in de tennishal te Ka- pelle. Er bestond regelijke belangstel ling voor het dames-dubbel en heren- dubbel toernooi. Na de wedstrijden reikte een delegatie van het bestuur en de technische commissie de prijzen Uit-De uitslag is: heren- Frank en Erwin Reijnders. 2 Anton Bitter en Theo Tramper, 3 Jan Walraven en André de Visser. 4 Frans van der Net en Herbert Panhuijzen, 5 Her man Schuitert en Jan Lucasse en 6 Rinus Platschorre en Bert Hartog. Dames. 1 Tiny van der Nedt en Thea Platschorre, 2 Gerry Schuitert en Mariet Panhuizen. 3 Trudyh Walraven en Monique Platschorre. 4 Jaqueli- ne Platschorre en Lucienne Reijnders en 5 Claudia en Tonny Schouwenaar Leger des Heils Yerseke wordt concours Hillegom KRUININGEN - Het B-orkest van de mandolinevereniging Exelsior uit Kruingen heeft zaterdag voor de twee de keer de wisselbeker in de wacht ge sleept bij het concours voor solisten ko ren en orkesten in Hillegom. Voor de uitvoering van de balletsuite uit Die Liebesprobe van Mozart en de Festli- che Ouverture van Krebbs kreeg het or kest 371 punten, goed voor de eerste prijs. Tentoonstelling energiebesparing Rilland geopend RILLAND - De coördinatiegroep Ener giebesparing Zeeland heeft - in het ka der van een energie-actie - dinsdag middag een 'energiecentrum' geopend in verenigingsgebouw 'De Ark' in Ril land. Een voorlichtingsteam van de coördinatiegroep zal belangstellenden gedurende drie dagen, tot en met don derdag, een en ander vertellen over energie-besparing. Daarnaast is er voorbeeld-materiaal tentoongesteld en zijn folders en bro chures beschikbaar. Medewerker C. J. Rozemond van de coördinatiegroep be nadrukt dat het om informatie gaat over energie-besparing, die de mensen niet veel geld hoeft te kosten. Als voor beeld noemt hij aanpassing van het stookgedrag. Wanneer de mensen zelf hun verwarmingsthermostaat bijvoor beeld dagelijks bijstellen - zo stelde Ro zemond - werkt dat doorgaans zuiniger dan een tijdschakelaar. Verder wordt tijdens de tentoonstelling uitgebreid aandacht besteed aan wo ning-isolatie. Met name wat betreft de nieuwste ontwikkelingen. Voor de doe- het-zelver zijn eveneens mogelijkheden aanwezig om zich van informatie te voorzien. De mensen van de coördina tiegroep spraken dinsdag van een rede lijke belangstelling. Over het algemeen blijkt dat inwoners van de dorpen, die de groep bezoekt, vrij veel interesse in goedkope middelen hebben om energie te besparen. Het is de bedoeling de mensen zo objectief mogelijk voor te lichten. „Het is onzin geld uit te geven, terwijl het niets oplevert", stelt Roze mond. De openingstijden zijn van 15.00 tot 17.30 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. Rayonagent in Wolphaartsdijk viert jubileum WOLPHAARTSDIJK De rayon- agent van de Goese gemeentepolitie in Wolphaartsdijk, H. Francke, is 25 jaar in dienst van de overheid. Dat wordt vrijdag 1 april gevierd met een receptie in verenigingsgebouw De Brug in Wol phaartsdijk. Francke begon zijn poli tieloopbaan op 1 januari 1960 toen hij als adspirant bij de gemeentepolitie in Rotterdam kwam. Bij de uitbreiding van het Goese politiekorps in verband met de gemeentelijke herindeling kwam hij op 1 januari 1970 naar de Ganzestad. Tot het midden van 1979 maakte hfj deel uit van de surveillance dienst. waarna hij rayonagent in Wol phaartsdijk werd. De receptie in het verenigingsgebouw duurt van 16.30 tot 17.30 uur. GOES - Het korps Yerseke van het Le ger des Heils wordt een buitenpost van Goes. Het pand aan de Dominicus- straat in Yerseke is inmiddels aan de gemeente verkocht, daar deze buurt zal worden gesaneerd. Het korps be schikt echter niet over de financiële middelen om een ander of een nieuw gebouw te betrekken. Mede gezien het kleine aantal heilssoldaten heeft men daarom besloten dit korps, dat sinds 1889 in Yerseke was gevestigd, op te heffen. Dit wil echter niet zeggen dat het Leger des Heils niet actief blijft in Yerseke. De vrouwenbond wordt voortaan ge houden in het kerkelijk centrum 'De Haven' aan de Oude Torenstraat en verder wordt er iedere laatste zondag van de maand een evangelisatiesamen komst gehouden in de kerk van de Vrije Evangelische Gemeente aan de Kaai- straat. Deze bijeenkomsten beginnen om 19.30 uur. De eerste samenkomst is zondag 27 maart, onder leiding van ka pitein B. J. van Kesteren, de divisie-offi cier voor Zuid-Nederland. Het muziek korps en de zangbrigade van het korps Goes, dat deze maandelijkse ^amen- komst verzorgt, verlenen hun medewer king aan deze dienst De Vriendenkring herdacht feestelijk 185-jarig bestaan KORTGENE - Tijdens de algemene vergadering van het mussengilde 'De Vriendenkring' in café-restaurant 'De Zandkreek' in Kortgene, werd het 185- jarig bestaan van de vereniging ge vierd. met een gezellig samenzijn en een koffiemaaltijd. Van deze oudste vereniging in Zeeland zijn veel gege vens verloren gegaan, maar de regle menten en de notulen van de aprilver- gadering zijn nog aanwezig, alsook de notulen vanaf 1890. De oprichtingsdatum is 1798 en de ver eniging telde toen 19 leden, momenteel zijn er 18 leden. Het oudste lid is de heer J de Looff. Hfj is 80 jaar en reeds 54 jaar lid. Het huidige bestuur ziet er als volgt uit: de heer J. van der Weele, voorzitter, mevrouw Van de Plasse-van Ardenne, vice-voorzitter en de heer M. de Looff. secretaris-penningmeester. Vroeger waren enkel landbouwers lid. maar nu is het een gemengd gezelschap. Palmzondagdienst in Geersdijk GEERSDIJK In de gereformeerde kerk in Geersdijk kunnen belangstel lenden zondag 27 maart terecht voor een interkerkelijke palmzondagdienst. Het ionterkerkelijk kinderkoor uit Haamstede onder leiding van A. Krij ger verleent medewerking aan het ge beuren. Leden van de werkgroep bij zondere diensten en enkele kinderen verzorgen de lezingen. Voorganger is M- Lorier uit West-Souburg. De dienst begint om 10 uur. Oranjevereniging Wolphaartsdijk houdt vergadering WOLPHAARTSDIJK De Oranjever eniging van WolphaartsdUk vergadert donderdag 31 maart. Aan de orde komt het programma voor koninginnedag. De vergadering wordt gehouden in hotel Royal en begint om 19.30 uur. Tefal stoomstrijkijzer Stoomstrijkijzer met aparte stoomkap, Uitgevoerd met het unieke systeem dat kalkaanslag tegen gaat. Snoerlengte 2 meter. Normaal 129 - Bekend merk koffiezetapparaat Koffiezetter met een capaciteit van 8 koppen koffie. Warmhoudplaat houdt de koffie warm. Normaal 59 - :W\L Mtt Miele stofzuiger S 221 Stofzuiger met perfekte techniek, vormgeving en zuigkracht Sterke ge- jisarme 1000 Watt motor, zuigkrachfregeling en telescopische zuigbuis. Diverse hulpstukken worden bijgeleverd KEMA-keur. Normaal 499.- 7 Marynen droger D 30 SB Kompakt droger met 2,5 kg capaciteit, tijd tot 90 minuten instelbaar Luchtafvoer aansluit mogelijkheden KEMA- keur. Normaal 599 - Electrolux stofzuiger Z 307 Sledestofzuiger met frontaansluitina. zwenk- Bekend merk waskombinafie Ideale waskombinatie van wassen en centrifugeren. Diverse wasprogramma's en snelle centrifuge Trommel en kuip roestvrij staal. Normaal 1498 - Zwart/wit portable - TV Draagbare 31 cm zwart/ wit televisie met voor- keuzetoetsen. Ideaal als tweede toestel of voor de caravan. Normaal 348 - r' 1 rrJ--- 1 GOES/KLOETINGE LewestraaM3 Tel. 01100-13720 donderdagavond koopavond (mTr0X9l|jM eigen c TECHNISCHE DIENST Reparaties van: - Televisies - HiFi stereo - - Wasautomaten - Koelkasten - Stofzuigers - Klein huishoudelijk - Antennes De nieuwbouw Terminus viert donderdag 24 maart haar hoogste punt 's middags van drie tot vier uur Gratis pannenbier TERMINUS GOES B.V. *LID HOLLAND TOURISTHOTELS KRABBENDIJKE - Het echtpaar Weststrate-Verschuure Zij boden hen een bloemenmand en een oorkonde aan uit Krabbendijke vierde dinsdag het diamanten bruiloft feest. Dat gebeurde in het huis van het bruidspaar aan de Westerseheldesttraat. Behalve de nodige familieleden, bezochten ook burgemees ter H. Boer van Reimerswaal en zijn vrouw de echtelieden. Willem Weststrate zag het levenslicht op 30 oktober 1898 in Yerseke Hij verdiende zijn brood achtereenvolgens als land bouwer. fruitkweker en loondorser Op 22 maart 1923 trad hij in het huwelijk met Maria Ferra Verschuure. die op 20 maart 1901 werd'geboren. Uit het huwelijk van het echtpaar kwa men vijf kinderen voort; twee zoons en dne dochters. Modeshow bij Schoorse plattelandsvrouwen SCHORE - De afdeling Schore van de Nederlandse bond van plattelands vrouwen heeft in het dorpshuis de maandehjkse büeenkomst gehouden. De belangstelling daarvoor was groot, maar er was dan ook een modeshow van dames- en kinderkleding. Leden van de afdeling toonden de kleding, die afkom stig was van een kledingzaak uit Krab bendijke De volgende bijeenkomst is 13 april Dan worden oude Zeeuwse sie raden getoond. JE HUIS IN DE KRANT BRENGT MENSEN OVER DE VLOER. G. den Herder Goes 01100-16293 J. A. Paardekooper Goes 01100-16808 J. MeUlflOider Kapelle 01102- 1874 W. Hoogesteger Yerseke 01131- 1952 F. Hoogstrate ve^e 01131-1999 Wolphaartsdijk 01198-1543 J. P. van Doorn super benzine normaal benzine autodiesel LPG Met ingang van heden Ct. EXTRA KORTING O.K. POMPEN VINDT U: Stationsplein Goes en verder in: 's-Gravenpolder, Hansweert, Heinkenszand, Kapelle, Krabbendij ke, Lewedorp, Nieuwdorp, Oudelande, Ovezande, Rilland, We- meldinge, Wilhelminadorp, Wolphaartsdijk en Yerseke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 30