Regeling beeldende kunstenaars moet op basis van kwaliteit -i PZC/ radio-tv en kunst Vara-personeel wil inleveren om ontslagen te voorkomen 1 r 7 PANDA EN DE DOLLE DELVER EXCELLENTIE vp~r radio WOENSDAG 23 MAART 1983 NEDERLANO-1 NOS 09.30 Nieuws voor slechthorenden TELE AC 15.00 Open Schooltijd: Langdurig ziek en thuis verzorgd worden. TROS 15.30 Kleine dieren op avontuur. Ani matiefilmpje. 15.37 De merkwaardige dierenshow. Jeugdserie. 16.15 Ren je rot. Jeugdspelprogram- ma 16.50 Beeldband Popprogramma met videoclips. TELEAC 18.45 Introduktieprogramma ge zondheidsvoorlichting Cara IKON 18.55 Pubertijd. Jeugdprogramma. 19.21 Kenmerk SOCUTERA 19.46 Filmpje van „De Emma- bloem". NOS 20 00 Journaal VPRO 20,28 BGTV. Actualiteiten. 21.00 Groucho Marx in You bet your life. Spelprogramma. 21.25 Het veld van eer. Filmdebuut van Rob Visser. TELEAC 23.00 Ergonomie. NOS 23.35 Journaal 23.40 Nieuws voor slechthorenden NOS 13.00 en 18.15 Nieuws voor slech thorenden 18.25 Staatsloterij 18.30 Sesamstraat 18.45 Jeugdjournaal 19.00 Journaal 19.12 Politieke Partijen. De RPF. 19.22 Van Gewest tot Gewest. Re gionale actualiteiten. 20.10 Verhaal zonder hoofdrol. Brit se tv-film. 20.40 Laat ze maar praten. Praatpro gramma. 22.00 Studio Sport 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag 23.00 Nieuws voor slechthorenden BELGIE FRANS 1 15.00 SchooltelevisieEuropa Spanje. 16.00 Ciné Béde et Cie. Gevarieerd jeugdmagazine. 17.25 Plein Jeu. Gevarieerd jeugdro- gramma. 19.08 Ce Soir. Regionaal magazine. 19.25 Flash Minute Papillon. Consu- mententips. 19.30 Journaal 20.05 La Chasse aux Trésors. „Op jacht naar de schat". Spelpro gramma. 21.05 Videogram. Amusementspro gramma met spel en muziek. 22.00 Trekking van de Nationale Lo terij 22.05 Planète des Hommes. Docu mentaire. 23.00 Journaal BELGIE-NED-1 16.30 Open School: Peuters en kleu ters. 17.00 Open School: Leven met sui kerziekte. 17.30 Tekenfilms: Snoesje (3); Op jacht en Funnies. 18.00 Tik Tak 18.05 Kameleon. Jeugdprogramma gepresenteerd door Danny Verbiest. 18.30 Waard om te weten. Niki de Meyer vertelt over de komende tv-programma's, theatervoor stellingen, boeken, platen, etc. 18.40 De Smurfen. „De Smurffon tein". Tekenfilmserie naar de strips van de Belgische teke naar Peyo. 19.05 Aubrey. „De wasmachine". Te kenfilmpje. 19.10 Uitzending door derden. Pro gramma van de Katholieke Te levisie- en Radio-Omroep. 19.40 Tiercé, mededelingen en pro gramma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Weerman 20.15 Mini Micro Macro. Spelpro gramma gepresenteerd door Armand Pien. 20.30 Love Verliefd. „In voor- en tegenspoed". Laatste afleering uit de zesdelige Britse serie. Met: Paul Eddington, Nanette Newman e.a.: De grote dag is toch aangebroken: Timothy en Judy gaan trouwen. Toch dreigt het feest niet vlekkeloos te verlopen. Ze hebben proble men met de paragrafen „in voor- en tegenspoed, ziekte en gezondheid" uit de huwelijks belofte... 20.45 Hoger lager. Spelprogram ma gepresenteerd Walter Ca- piau. 21.30 Première. Filmnieuws gepre senteerd door Jo Ropcke met: fragmenten uit Ghandi en in terviews met regisseur Richard Attenborough en vertolkers John Mills, Candice Bergen, Ben Kingsley (Gandhi) en Mar tin Sheen; Fragmenten uit Tootsie; interview met regis seur-producer Sidney Pollack en acteur Dustin Hoffman. 22.20 Tiercé, Nationale Loterij en Journaal. Aansluitend: Coda. 19.00 Tijdrover. Bloemschikken. 19.10 Nieuwtjes uit Uhlenbusch. „Een regenachtige verjaar dag". Zesde aflevering uit de Duitse jeugdserie met Hans Peter Korff, Hildegard Wensch, Jochen Angerstein e.a.: De kleine Marita heeft nog nooit echt haar verjaardag gevierd. Dit jaar zijn alle voorbereidin gen voor een leuk feestje ge troffen en zijn Marita's vriend jes uitgenodigd. Maar het weer is een spelbreker 19.40 Mededelingen en programma overzicht 19.45 Journaal 20.10 Weerman 20.15- 22.30 Der Ring des Nibelun- gen. „Gotterdammerung". Eer ste deel van de opera van Richard Wagner met Manfred Jung, Hermann Becht, Gwy- neth Jones e.a. 10.00 Journaal 10.23 An hellen Tagen. Liederen uit Karinthië. 11.10 Kulturweltspiegel. Cultuurma gazine. 11.55 Terugblik 12.10 Report 12.55 Persoverzicht 13.00 Journaal 13.15 Teletekst 16.10 Journaal 16.15 Mode, Madchen, Manager. Een zwerftocht door de Mun- chense modeweek. 17.00 Deutsche Puppenbuhnen. De Soldiner Puppenbuhne van Fritz Leese. Documentaire serie rond poppentheaters. 17.30 Klamottenkiste. Kinderpro gramma. 17.50 Journaal WDR 18.00 Hier und Heute. Regionale ac tualiteiten. 18.25 The Flintstones. Amerikaanse tekenfilm 19.00 Monaco Franze. Duitse serie met Helmut Fischer: „De vre desengel". Jaren geleden be leefde Monaco Franze een vluchtig avontuur met een Zwitserse dame. Nu komt deze dame terug omdat ze Monaco niet kon vergeten. Maar Mona co is gelukkig gehuwd. De da me ook trouwens... NDK 18.00 Die Nordschau 18.15 Monaco Franze. „De Vredesen gel". Duitse serie. 19.05 Zandmannetje. Kleuterpro gramma 19 15 Berichte vom Tage 19.25 Nordschau-Magazin 20 00 Journaal 20.15 Bergpredigt. „Ontmoetingen op het vliegveld van Frank furt". Duitse tv-film met Stefan Schnabel en Emil Stohr: Twee oude vrienden. Regensburger en Stadelmann, ontmoeten el kaar toevallig op de luchthaven van Frankfurt. Regensburger is een gepensioneerd rechter, Stadelmann een gepensio neerd dominee Hun eeuwige vraag, hoe men in deze eeuw van de angst fatsoenlijk kan leven, krijgt door deze ontmoe ting een nieuwe dimensie. 22.00 48 Stunden. Nieuw in Moskou. ARD-correspondent Lutz Leh- mann doet verslag van zijn eerste indrukken van Moskou. 22 30 Journaal 10.00 -13.15 Programma-overname Duitsland 1 15.57 Programma-overzicht 16 00 Journaal 16.04 Lowenzahn. Kleuterprogram ma. Aansluitend: Journaal. 16.35 Fjutscher. Beroepenquiz voor jonge mensen. 17.00 Journaal 17.08 Tele-lllustrierte. Actueel the ma, sport en amusement. Gas ten: llja en Beatrice Richter. 17.53 Gunsmoke. Amerikaanse wes ternserie met James Arness en Amanda Blake. „De springstof- fenexpert"(2): George McCla- ney is bereid in opdracht van drie bankrovers nitroglycerine te maken. Hij doet dit alles om de liefde van Anne Gilchrist te winnen. 18 57 Programma-overzicht 19 00 Journaal 19.30 Direkt. Jongerenmagazine. Vandaag. Jeugd en alcohol. 20.15 ZDF Magazin Actualiteiten 21.00 Journaal 21.20 Midweeklotto 7 uit 38 21.25 The streets of San Francisco. Amerikaanse politieserie met Karl Malden en Michael Douglas: Marty verkoopt ge stolen jade. De 100.000 dollar die hij hiervoor ontvangt moet hij delen met vier anderen. Hij steekt het geld echter in z'n eigen zak en dit kost hem het leven. Mike Stone en Steve Heller stellen een onderzoek in. 22.10 Kirche in Not. Reportage over de situatie van de katholieke kerk in Tsjechoslowakije. 22.40 Elisabeths Kind. TV-film van Wolf Christian Schroder met Roja Knuppel en Henning Grimm: De elfjarige Andrea is veel alleen. Sinds haar ouders zijn gescheiden woont ze bij haar vader. Voor contact met kinderen van haar leeftijd heeft ze weinig gelegenheid. Andrea ontfermt zich over een vijfjarig jongetje dat door zijn moeder aan zijn lot wordt overgelaten. 00.05 Journaal 09.25 Sesamstraat 18.00 Telecollege. Engels. 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde 20.00 Journaal 20.15 Mittwochs in.. Dusseldorf. In formatie en amusement. 21.45 Auslandsreporter. Reportage over de oudste stad van Frank rijk: Marseille. 22.15 Masculin Féminin. Franse speelfilm (z-w 1966) van Jean- Luc Godard met Jean-Pierre Léaud en Chantal Goya. Film over vijf jongeren tijdens de Parijse winter van 1965 Kenmerk NED. 1, 19.21 uur. De IKON-rubriek „Kenmerk" toont vanavond uniek materiaal uit El Salvador Vlak voor zijn dood inter viewde Koos Koster vorig jaar ille gaal enkele politieke gevangenen in hun cel. Dit materiaal wordt aange vuld met informatie over de militai re en financiële steun van de Ver enigde Staten aan El Salvador en informatie over de actie van Amnes ty International voor journalisten in El Salvador. Vervolgens een portret van mr Van Dijk. die de afgelopen jaren als rechter in Utrecht ongeveer 2500 korte gedingen heeft behandeld, die vooral betrekking hadden op stakin gen en kraakacties. Mr. Van Dijk heeft onlangs wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid genomen. Veld van eer NED. 1. 21.25 uur. „Het veld van eer" is het filmdebuut van Bob Visser Samen met Jules Deelder en Rien Vroegindeweij ver werkte Visser een biografisch gege ven dat zich als film ontwikkelt als een morbide thriller met af en toe onserieuze elementen Als 13-jarig jongetje maakte Visser het volgende mee. op gegeven mo ment wordt er bij zijn ouderlijk huis aangebeld. Op de stoep staat een vroegere klasgenoot van Bobs oude re zuster, die zij tien jaar geleden voor het laatst zag. Al snel volgt de verloving en huwelijk plus een hu welijksreis naar Verdun, slagveld uit de Eerste Wereldoorlog, waar 700.000 doden vielen In dit lugubere oord blijkt de jonge echtgenoot een militaristische idioot, helemaal gek op overblijfse len van de strijd. Met het huwelijk gaat het snel mis. de echtgenote kan die afwijking van haar nieuwbakken man absoluut met verdragen. In Bob Vissers „Het veld van eer" spelen Loes Luca en Ralph Wingens het pasgetrouwde stelletje Gewest tot gewest NED. *11. 19.22 uur In van Gewest tot Gewest vanavond drie onderwerpen Allereerst worden herinneringen opgehaald aan de zo genaamde schaapscompagnie uit de streek rond Venray Het tweede on derwerp is een impressie van een vuistbijl-expositie in het Drents mu seum in Assen. Laatste onderwerp in deze 'gewest - uitzending is de val die de holding Rijn-Schelde-Verolme maakt en de consequenties voor tienduizenden werknemers bij toeleveringsbedrij ven en onderaannemers. Omdat de KMS een van de belangrijkste werk gevers op het eiland Walcheren is. maakte de NOS een reportage over de betekenis van de scheepswerf De Schelde voor zeer velen in en rond Vlissingen een aantal televisieregisseurs zijn debuut maakt, zendt de NOS van avond „Verhaal zonder hoofdrol" van Micky Dolenz uit. In deze film gaat een jonge vrouw samen met haar dochter op zoek naar haar man. die zich bij de Heli's Angels heeft aangesloten Laat ze maar praten NED. 2. 20.40 uur. In de vijfde aflevering van het NOS- programma „Laat ze maar praten" heeft Koos Postema een gesprek met Ben Polak, bijna dertig jaar lang huisarts in Amsterdam. Vanaf 1977 is hij hoogleraar in de huisartsengeneeskunde aan de uni versiteit van Amsterdam. Na ver zetswerk in de oorlog werd hij actief lid van de CPN. Hij was onder meer wethouder van Amsterdam en Eer- ste-Kamerlid Hoofdrol NED. 2. 20.10 uur. Uit de BBC-serie „Première", waarin ADVIES BBK '69 EN FEDERA TIE DEN HAAG (GPD) Er moet een basisregeling komen voor alle beroepsmatig werkende beeldende kunstenaars, ongeacht leeftijd of uitoefening van het kostwinnerschap. Via deze regel ng moet aan elke kunstenaar een werkbedrag beschikbaar worden gesteld, zonder dat daar een verplichting tot het inleveren van kunstwerken tegenover staat. Een speciale commissie moet beoordelen welke kunstenaars op kwalitatieve gronden voor de voorziening in aanmerking komen. Dit blijkt uit een notitie van de Be roepsvereniging van Beeldende Kun stenaars '69. die dinsdag tegelijk met het verschijnen van een nota van de Federatie van Kunstenaarsverenigin gen („Met beleid"), eveneens over het beeldende kunstbeleid, openbaar is ge maakt. De federatie-nota is aangebo den aan de minister van wvc en de staatssecretaris van sociale zaken en werkgelegenheid. Beide bewindslieden hebben vandaag ook het lang verwachte rapport van het Tilburgse onderzoekinstituut IVA over de werking van de BKR (beelden de kunstenaars regeling) ontvangen. De BBK (niet te verwarren met BBK '69). die het TV A-rapport eerder in handen wist te krijgen, heeft inmiddels zijn teleurstelling over dit rapport uit gesproken en het verrichte onderzoek „chaotisch en onsamenhangend" ge noemd I VA -onderzoek De in de ambtelijke Nota Heroverwe gingen voorkomende voorstellen, die in het Regeerakkoord zijn overgeno men. om op de BKR tot 1986 80 miljoen te bezuinigen, worden door het TVA (Instituut voor Arbeidsvraagstukken) procent van de BKR-gebruikers in de bijstend moeten, waardoor het bezuini- gingseflect tenslotte slechts enkele tientallen miljoenen zou bedragen. De BKR als aanvullende arbeidsvoor ziening voor beeldende kunstenaars is volgens het IVA-rapport „blijvend noodzakelijkzelfs voor die kunste naars van wie kan worden verwacht dat zij in de toekomst wellicht zelfstan dig in hun levensonderhoud kunnen voorzien. Er wordt wél rekening mee gehouden dat door strengere toela tingseisen eventueel 10 tot 20 procent op de BKR te bezuinigen is. Maar of dit percentage werkelijk wordt behaald, is de vraag. Verwacht wordt namelijk dat het aantal BKR-gebruikers binnen 7 Schillerprijs De naar Schiller genoemde prijs van de Westduitse stad Mannheim is aan de 58-jarige Duitse schrijfster Leonie Ossowski toegekend. De uit Neder-Silezië afkomstige schrijf ster heeft onder meer 'Weichselkir- schen' en 'Wilhelm Meisters Abschied' (1982) op haar naam staan. jaar gestegen zal zijn van 3500 (thans) tot 6700. Volgens het IVA zouden gemeentelijke BKR-commissies per regio moeten gaan samenwerken (voor Zeeland is één commissie voldoende). Overwo gen moet worden om per regio vast te houden aan een maximum aantal BKR-gebruikers. Kunstenaars die jon ger zijn dan 35 jaar zouden geen werk meer behoeven in te leveren, maar in plaats daarvan studieopdrachten moeten krijgen. N iet-kostwinners (veel vrouwelijke kunstenaars) zou den wél een vergoeding voor beroeps kosten (materiaal, atelierhuur) moe ten krijgen. HILVERSUM (GPD) Het personeel afgewezen. Volgens het instituut zou 80 van de VARA heeft zich dinsdag bijna EVEN PUZZELEN V 4 k r 9 voltallig bereid verklaard, indien er geen andere oplossing gevonden wordt, naar draagkracht loon in te leveren om te voorkomen dat 19 VA- RA-medewerkcrs ontslagen zullen worden. In de personeelsvergadering van dinsdag werd een motie van die strekking, ingediend door program mamaker Wim Kaiser, met slechts vier onthoudingen en niet één stem tegen aangenomen. Daar vóór had het personeel een door de ondernemingsraad voorgestelde motie aangenomen waarin de door het bestuur voorgestelde reorganisatie, met verlies van 19 arbeidsplaatsen, inhoudelijk en procedureel onaan vaardbaar wordt genoemd. Volgens de motie is er een beleid van voldongen feiten gevoerd, omdat betrokken me dewerkers al ingelicht zijn, en heeft er geen serieus onderzoek naar alternatie ven plaatsgevonden. Bovendien wordt het ontbreken van een totaalplan voor de toekomst van de VARA, waaruit eventuele reorganisaties afgeleid kun nen worden, zwaar bekritiseerd. Ondanks het vooruitzicht van arbeids tijdverkorting en de van verschillende zijden voorspelde groei van de audiovi suele sector, verwacht men dat er voor de VARA in ieder geval geen grotere rol is weggelegd in het toekomstige bestel dan die welke zij nu speelt. Het probleem van het buitensporige perso neelsbestand blijft ook in de toekomst spelen en zal vrijwel zeker tot nog meer gedwongen ontslagen leiden. Lech Walesa wil het Poolse be- vrind van generaal Jaruzelski bepaalde hervormingen afdwin gen via vreedzame, beperkte pro testacties 'die het karakter zullen hebben van die van de Indiase leider Mahatma Gandhi'. Hij noemde als voorbeeld het massaal weigeren kijkgeld te betalen, en een kopersslaking van de staats- wodka, inplaats waarvan de Polen dan hun thuisgemaakte fruitlikeur zouden kunnen drinken. Zoutmars Gandhi is dus allerwegen weer in opmars, zoals hij ook tijdens zijn leven voortdurend op mars was om de autoriteiten concessies af te dwingen. Hij begon daar zeventig jaar geleden al mee, toen hij in 1913 een mars naar Transvaal organiseerde als protest tegen de behandeling van de Zuidafrikaan- se Indiërs. En in 1930 ging hij aan het hoofd van de beroemde Zout mars. die hem in een droom werd ingegeven. Ik citeer nu uit het zojuist verschenen boek 'Gandhi' van Eknath Easwaran iuitgeverij Sinus en Siderius) dat ook 72 foto's bevat, die voor iedereen die de film 'Gandhi' heeft gezien fasci nerend vergelijkingsmateriaal op leveren: ,J)e regering had een wet uit gevaardigd die de Indiërs verbood hun eigen zout te winnen, hen op die manier afhankelijk makend van een Brits monopolie voor iets wat in een tropisch land een le vensnoodzaak is. Voor Gandhi was dit het volmaakte symbool van koloniale uitbuiting. Hij was van plan met achtenzeventig van zijn vertrouwdste ashram- volgelingen een mars te houden naar het kustplaatsje Dandi, op bijna vierhonderd kilometer af stand. waar het zeezout voor het grijpen lag in het zand. Als hij het signaal gaf, moest iedereen in In dia handelen alsof de zoutwet nooit was opgelegd. Toen de bewuste dag aanbrak dromden de mensen in groten ge tale samen bij Gandhi's ashram (de gemeenschap waarin hij met zijn volgelingen leefde), om een glimp misschien wel de laatste op te vangen van die kleine ge daante die op het punt stond heel India op zijn kop te zetten. Het ivas een legendarische mars en overal wachtte het publiek gespannen op nieuws over elke etappe van de route. Gandhi was eenenzestig, maar hij was in vorm als nooit tevoren. Hij liep met de lichte, kwieke pas van een atleet; hij legde zo'n twintig kilometer per dag af en hield onderweg in ieder dorp stil om het evangelie van ahisma en de burgerplicht tot ge weldloze non-cooperatie te predi ken. Overal waar hij langs kwam stroomden de mensen toe om hem te ontmoeten, vormden een haag langs de wegen en strooiden bloe men op zijn pad. Tegen de tijd dat hij, vierentwintig dagen later, in Dandi aankwam, was zijn geweld loze leger van achtenzeventig aan gegroeid tot enige duizenden. De hele nacht van hun aankomst baden Gandhi en zijn volgelingen om de kracht om het geweld te weerstaan waartoe zo'n enorme menigte gemakkelijk opgezweept zou kunnen worden. Toen, op het ogenblik dat de zon opkwam, lie pen ze rustig naar het water en terwijl duizenden ogen elk van zijn gebaren volgden, bukte Gandhi en raapte een snuifje zout van hel zand". Lech Walesa Lech Walesa moet aan die zout mars hebben gedacht toen hij voorstelde niet langer de wodka van de regering te kopen, maar van eigenstook gebruik te maken. .Burgerlijke ongehoorzaamheid" heeft Gandhi gezegd, „is het onver vreemdbare recht van een burger. Geeft hij dit prijs, dan houdt hij op mens te zijn. Burgerlijke ongehoor zaamheid wordt nooit gevolgd door anarchie. Criminele onge hoorzaamheid kan daar wel toe leiden. Elke staat bestrijdt crimi nele ongehoorzaamheid met ge weld. Gebeurt dit niet, dan bete kent dat de ondergang van de staat. Maar wie burgerlijke onge hoorzaamheid onderdrukt, tracht het geweten gevangen te zetten". Ongehoorzaam „Ik geloof .in voorzichtigheid", heeft Lech Walesa gezegd, en ook: „Het klinkt misschien belachelijk, maar onze activiteiten in de regio's zijn in staat veel aardige en doel matige manieren van druk te be- TRIJFEL Nico Scheepmaker denken". Vreedzaam, voorzichtig, aardig...dat zijn de woorden die Walesa gebruikte toen hij aankon digde dat de komende akties „het karakter zullen hebben van die van Mahatma Gandhi". Gandhi stelde soortgelijke hoge eisen aan de burgerlijke ongehoorzaamheid: „Wil men spreken van ongehoor zaamheid in burgerlijke zin, dan moet zij oprecht zijn, beheerst, nooit oneerbiedig of uitdagendzij moet gebaseerd zijn op een wel doordacht beginsel, niet grillig en bovenal niet ingegeven door zijn kwaadwilligheid of haat". Navolging Als er één charismatische figuur in het oostblok is die als een tweede Gandhi de almachtige staat zou kunnen weerstreven, dan is het Lech Walesa wel. Net als Gandhi staat hij dicht bij het volk, en hij is even onverschrokken en heeft evenveel gevoel voor humor als Gandhi. De vraag is: kan een zo unieke figuur als Gandhi werkelijk worden nagevolgd§ Gandhi zei] dacht van wel: „Het lijdt voor mij geen enkele twijfel dat elke man of vrouw het zelfde kan bereiken als ik, als hij of zij zich evenveel inspanning wil getroosten met evenveel hoop en geloof'. Toonder studio's DAGPUZZEL NO. 2239 Horizontaal: 1 Grieks eiland; 4 niet kunnende zien, 7 kunstmens. 8 giraffe; 9 leefregel; 11 Belgisch volkslied; 17 welriekende gomhars; 18 puntige uit was; 19 bladvezels; 20 heildronk. Verticaal: 1 pl. in Perzié; 2 waterjufter; 3 duivel; 4 haarkleur; 5 voorstellmgs- beeld; 6 woede; 10 vr munt; 11 herfst tijd; 12 woonplaats; 13 boom; 14 mili tair; 15 ketting zonder eind; 16 ge moedsgesteldheid Oplossing vorige puzzel: Door Carsten Graabaak WIG HEBBEN Z03ÜI&T DEZE FOTO ONTVANGEN VAN ONZE &PI0NA6& DE FOTO \b ZO DUIDELIJK,GE KUNT DE KLEINSTE DIN ÓEN N06 ZIEN VERBODEN TE FOTOGRAFEREN Donderdag 24 maart Nieuws: elk heel uur. NCRV: 7.02 Vandaag...donderdag; 8.06 Hier en Nu; 8.54 In 't voorbijgaan; 9.03 Wie weet waar Willem Wever woontü; 10.03 Mu ziek bij de koffie; 11.30 Twaalf-uurtje. HILVERSUM-1 HILVERSUM-2 Op elk heel uur: Nieuws. 12.03 Will wil wel. 14 03 De jukebox. 15.03 Toeters en bellen. EO 17 02 EO- Onderweg; 17 55 Mededelingen. 18.06 Tijdsein; 18 30 EO-Metterdaad; 18 40 Jessica. 18 50 De wolkenwagen. 19.02 Van u wil ik zingen; 19 25 De Bijbel open: 19.45 Antenne 2 NOS: 20.03 Langs de Lijn. 23 02 Met het oog op morgen NCRV 00.02 Volgspot: 0102 Metropolis; 02 02 Nachtexpress I; 03 02 Nachtexpress H; 06.02 Eerlijk gezegd, 06.09-07.00 Vandaag... Donderdag. 12.16 Overheidsvoorlichting; 12.26 Land- en tuinbouw (NOS); 12.36 Din gen van de dag; 13.10 Kinderen een kwartje?; 13 50 Reactietelefoon. 14 00 De schuurpapier NOS: 14.33 Zo kan het ook iRVU-NOS'. 15.32 NOS- Wereldwijzer; 16.00 Wat een taal. NCRV: 16.32 Studio 55; 17.36 Hier en Nu; 18.20 Zendtijd pol. part. CDA. 18.30 Humanistisch Verbond <HVi; 19.00 Steen in de vijver; 20.03 Leger des Heilskwartier; 20.18 De wereld zingt Gods lof; 21.00 Bij de tijd: 21.30 Onder de kop. NOS: 21.40 Open school- VARA-TROS; 22.10 RVU. NCRV 22.40 Nederland en z'n buren; 23.00 Litera- ma-woensdag; 23.55-24.00 Nieuws. Donderdag 24 maart Nieuws: 7.00. 7.30. 8.00. 8.30. 9.30,10.30, 11.30, 12.30, 13.00, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30, 17.30, 18.00, 20.00. 22.30, 23.55. 5.45 KNMI. AVRO: 7.10 Gymnastiek; 7.20 De AVRO-klok. NOS: 9.05 Gymnastiek; 9.15 Werkbank; 9.24 Wa terstanden; 9.33 Open school. AVRO: 10.03 De AVRO-klok; 11.00 Radiojour naal; 1103 Duimeland; 11.10 Neder landse schoolradio; 11.33 Kijk op kunst. huis van de hits; 14.34 K-Rock; 16.34 Nieuws-box. NOS: 18.04 De avondspits. KRO: 19.02 Krachtvoer; 21.02 Demo; 22.02-24.00 Rocktempel. Donderdag 24 maart Nieuws: elk heel uur. TROS: 7.02 De havermoutshow: 9.03 De Hugo van Gelderen Show; 11.03 De Polderpoppa- rade. HILVERSUM-4 HILVERSUM-3 Op elk heel uur: Nieuws 12.34 Gezocht? Gevonden!; 13.30 Wees- Nieuws: 13.00 12.00 Divertimento; 13.05 Orgelcon cert. AVRO: 13.30 Beethoven, 1415 Muziek; 15.40-17.00 Recital. 20.00 Or kestmuziek; 21.35-23.00 ARVO Part. Donderdag 24 maart Nieuws: 7.00, 8.00 cn 13.00. VARA: 7 02 Morgenrood; 9.00 Connentss Musicus; 10.15 Sonatines; 11.45 Radio filharmo nisch orkest o.l.v. Hans Vonk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 2