Kampioen Schelde pakte toch stevig aan tegen MLTC: 8-4 BEKERCOMPETITIE DAMMEN GESTART Driekampen in titelstrijd bandstoten Bert Jacobs trainer Sparta Turnen op hoog niveau in sporthal van Goes BRUINISSE: FINALE WINTERBOKAAL Tweede klas INDOORTENNISCOMPETITIE HEREN Catalaanse wielerweek Bedrijfstoernooi volleybal in Middelburg Geen eerste prijs in lotto WOENSDAG 23 MAART 1983 PZC/sport 17 MÜNCHEN (ANP) De ledenvergadering van Bayern Munchen is akkoord gegaan met de voorgenomen kredietopneming van anderhalf a twee miljoen mark. De leiding van de Zuidduitse club wenst bij de bank een dergelijke lening aan te gaan voor het aantrekken van de opvolger van Paul Breitner. Voor de positie van Breitner, die aan het eind van het seizoen zijn actieve loopbaan beëindigt, is de Ajacied Sören Lerby de voornaamste kandidaat. De Deen is begin februari al tot een persoonlijk akkoord gekomen met de leiding van Bayern. De clubs hebben officieel nog geen contact met elkaar gehad. Aberdeen schakelde Bayern München uit voor de halve eindstrijd van het Europa-cuptoernooi voor bekerwinnaars. Uit de recette van de halve finalewed strijd zou het transfer van Lerby bekostigd worden. Na de uitschakeling moest voorzitter Willi Hoffmann zijn leden toestemming vragen voor een nieuw krediet. Zijn club verkeert al voor naar schatting vijf miljoen D-mark (5,5 miljoen gulden) in het rood. Hoffman kreeg van de ledenvergadering slechts toestemming voor het aantrek ken van één speler. Voor andere dure versterkingen, manager Hoeness wilde drie nieuwe spelers, gaven de leden geen permissie. VLISSINGEN Nadat vorig weekend de sterkste mixed-teams hun laatste wedstrijdronde in de districts-indoortenniscompetitie speelden, werden ditmaal de zaken in de hoogste herenafdeling afgerond. Kampioen de Schelde ging niet op het gemakje over de streep, maar bevestigde tegen MLTC I nogmaals zijn kracht. DOS eiste de tweede plaats definitief op door Souburg afdoende onder de duim te houden en Sluis kreeg tenslotte zijn revanche op streekgenoot Hulster Ambacht I. MLTC I startte overtuigend in de con frontatie met de Schelde die in de Vlissingse Jarinohal plaatsvond. Ron Vroegop troefde in de hoofdpartij Ardy Bruikman af. Op de zege in de eerste dubbel na was daarmee evenwel het Middelburgse kruit verschoten. Jan v. d. Meulen, Rob en Frank Viergever ANDORRA (ANP) De Spaanse prof- wielrenner Alberto Fernandez heeft na de tweede etappe van de Catalaan se Weck de leiderstrui overgenomen van de Westduitser Raimund Dietzen. Fernandez won de tweede rit van Gero- na naar Andorra over 222 kilometer. Dietzen eindigde in een groep, die 55 seconden moest prijsgeven op de rit winnaar. Dn uitslag is; 1 Alberto Fernandez (Spa) 222 km in 6 uur 27 min. 59 sec.; 2 Jose-Luis Laguia (Spa) op 39 sec.; 3 Antonio Coll (Spa) op 55 sec.; 4 Eduardo Chozas (Spa) z.t.; 5 Faustino Rupe- rez (Spa) z.t.; 6 Julian Gorospe (Spa) z.t.; 7 Raimund Dietzen (WD1) z.t; 8 Ludo Peetere (Bel) op 1.22. Algemeen klassement: 1 Alberto Fernandez 9.29,16; 2 Laguia op 31 sec.; 3 Dietzen op 41 sec.; 4 Gorospe op 44 sec.; 5 Coll op 45sec.; 6 Chozas op 48 sec. ADVERTENTIE Hotel-restaurant Britannia Vlissingen Een dansje tijdens het diner? Uitgebreid diner-dansant op zaterdag 26 maart a.s. tel. 01184-13255. trokken vervolgens de zaken namelijk weer recht, zodat het telformulier uit eindelijk 8-4 als uitslag aangaf. DOS I waarvoor zowel Frans v. d. Velde als Harry Tijssen klinkende uit slagen lieten noteren, stond tegelijker tijd op de banen ernaast en liet Sou burg zelfs het redden van de eer niet toe: 12-0. In de Braakman wist alleen Roland Renique voor Hulster Ambacht de single naar zich toe te trekken. Via Teun van Heelsbergen, Peter Paul Roozen en Pierre Lampaert zette oppo nent Sluis daar vervolgens drie winst partijen tegenover, waarmee zoals achteraf bleek het duel beslist was. De punten in de dubbels werden namelijk gedeeld en op het scoreblad kon zo doende 8-4 als totaalstand ingevuld worden. In poule 2 sneed MLTC 2 de tweede selectie van DOS knap de pas af, 8-4 en Domburg I zette hier ook de return match tegen de Stoof I in winst met het maximale verschil om: 12-0. Het perste mixedteam van DOS stuitte, met de titel in poule B op zak, in Racketcentrum Ador Sport te Hoek op fel verzet van Ludo et Emergo 2. De Vlissingers slaagden er desondanks toch in beide punten mee naar huis te nemen, een prestatie waarvoor Robert v. d. Boogaard via een knappe zege op de grillige Patrick Marteyn de basis legde: 7-5. Animo en Hulster Ambacht gaven el kaar in het enkel- en het dubbelspel niets toe. Tim van Dijk en Martine Nijsten waren daarbij in het eerstge noemde onderdeel succesvol aan Ter- neuzense zijde, terwijl Jean Loup Del tour en Marion Schellekens de indivi duele overwinningen bij de gasten op hun naam schreven: 6-6. Souburg, reeds in het bezit van de titel in poule C bracht Animo 2 voor de tweede maal binnen veertien dagen een nederlaag toe, 8-4 en de reserves van de sterk in opkomst zijnde Wal- cherse vereniging hesen de kampioens- vlag eveneens in top door Hontenisse 2 met lege handen achter te laten: 8-4. In de zelfde poule kwamen Drive en Ege- cima een onbeslist overeen in hun laatste onderlinge treffen: 6-6. Tafeltennisteam Goes op weg naar eerste klas -MIDDELBURG Met nog drie wed- strijdweken voor de boeg, worden in de diverse klassen van de Zeeuwse afdelingscompetitie tafeltennis de si tuaties voor wat betreft de titelkansen wat duidelijker. Het ditmaal niet zo spannende compe titieverloop om het kampioenschap van Zeeland in de hoogste seniorenklas werd bijna onbeslist om dat de onge slagen koploper SAR 1 met het trio Dumez, Neve en Maas voor de tweede maal met 8-2 afstand nam van zijn voornaamste rivaal MZ 4 Hierin kon den alleen Beukert en Goudzwaard tegenscoren ten koste van Mare Maas. St.-Aloysius 1 moest bij Amemuiden 1 aantreden met invaller Huub de Maat voor Van Waterschoot en dat kostte de Zeeuws-Vlamingen een punt. Vooral omdat Jo Bogaert ongeslagen bleef werd de schade beperkt tot 5-5. In 2B hield leider Goes I zijn voornaamste belager Big Smash 1 op 5-5 zodat de Goesenaren zich kunnen gaan opma ken voor een retourtje le klas. ONA 1 degradeerde inmiddels na de 4-6 thuis nederlaag tegen Zand 4 naar de 3e klas wat in het ruim 30-jarige bestaan nog niet is voorgekomen. MIDDELBURG - De dames van Ncc- kermann en de herenformatie van Mask wonnen het tweede volleybal toernooi dat de Middelburgse Bcdrijfs- volleybal Vereniging (MBV) in sport hal De Kruitmolen in Middelburg hield. Mask zegevierde voor het derde achtereenvolgende jaar en kon de wis selbeker definitief mee naar huis ne men. In de finale stonden de dames van Nec- kermann tegenover Dauwendaele, dat de eerste set met 16-14 won. De tweede set was met 15-4 voor Neckermann dat ook de derde set won en daarmee te vens de wedstrijd (15-11). De herenfina le ging tussen Mask en, evenals de eind strijd bij de dames, Neckermann. Mask had maar twee sets nodig 15-9 en 15-11 om toemooiwinnaar te worden. Aan het eind van het toernooi werden in de kan tine van de sporthal de prijzen uitge reikt door de ere-voorzitter en oprichter van de MBV, de heer W. G. de Konink. De einduitslag is. dames 1 Neckermann, 2 Dauwendaele, 3 Jong Ambon II, 4 DVÓ'81, heren: 1 Mask, 2 Neckermann. 3 WIK, 4 Jong Ambon. Er namen tien dames- en vijfentwin tig herenteams aan dit tweede toernooi deel. Zaterdag wordt het derde en laatste volley baltoernooi van de MBV van dit seizoen ge houden. eveneens in sporthal De Kruitmo len, vanaf halfnegen tot zes uur. BRUINISSE De paarden en pony club Schouwen-Duiveland hield in manege de Korenzolder te Bruinisse de finale van de winterbokaal voor de springruiters van ponyclubs, aange sloten bij de regio Zuid van de NPC. Omdat slechts de negentien beste combinaties zich hadden geplaatst in een voorronde lieten de meeste deel nemers een fraai gereden parcours zien. Uitslagen: dagprijzen klasse B. categorie A, BenC l Peter de Clercq White Star Brugse Vaart, 2 Patricia Bakker Annabel PPC Schouwen-Duiveland, 3 Harm v. Schalkwijk Bobby Seros. Dagprijzen klasse B, categorie D: 1 Monique Willemse Janita. PPC Schou wen-Duiveland, 2 Adrie v. Hanegem Okay Mind Brugse Vaart. 3 Renee v. d. Veer Spartaan Seros. Dagprijzen klasse L: 1 Kees van Eekelen Gobelet St.-Willebrord. 2 Eric Swagemakers Matti Stevenshof. 3 Patricia de Broekerd Smokey PPC Schouwen- Duiveland. Eindstand winterbokaal klasse B: categorie A. B en C: 1 Peter de Clercq White Star Brugse Vaart. 2 Petra Borst Blacky Seros. Eindstand winterbokaal klas se B, categorie D: 1 Adrie v. Hanegem Okay Mind Brugse Vaart, 2 Monique Willemse Janita PPC Schouwen-Duiveland. Eind stand winterbokaal klasse L: 1 Kees v Eekelen Gobelet St -WUlebrord. 2 Marion Hofland Farah. PPC Schouwen-Duiveland. Voor de leden van de paarden- en ponyclub Schouwen-Duiveland en rui ters van manege de Korenzolder werd een parcours over twee manches uit gezet, waarvan de eerste was bedoeld als kennismaking met het parcours. In iedere rubriek moest een barrage uit maken hoe de prijzenverdeling was. Uitslagen 50 60 cm: 1 Maruga Speelman Smokey, 2 Marco v. d. Made Fire, 3 Marjolein Padmoes Fosco, 80 cm; 1 Marianne Jumelet Simple. 2 Corine v. Popering Nora, 3 Stephan Kodde Shadow. 100 cm: 1 Monique Willemse Janita. 2 Hanneke Vijfwinkel Patric L, 3 Annemarie Padmos Olivier. ROTTERDAM (GPD) Aan de hand van het door de spelersgroep geschetste trainersprofiel heeft het bestuur van Sparta Bert Ja cobs als opvolger van de naar FC Utrecht overgestapte Barry Hug hes aangetrokken. De 43-jarige Ja cobs, nu trainer van Seiko in Hongkong, heeft met de leiding van de Rotterdamse eredivisie club overeenstemming bereikt over een eenjarige verbintenis. Bert Jacobs verwisselde aan het begin van deze voetbaljaargang Willem II voor Seiko. Hoewel zijn contract nog één jaar doorloopt, zal zijn huidige werkgever hem „uit menselijke overwegingen" niets in de weg leggen. De Haar lemmer. die zijn trainerscarrière begon als assistent van Emst Hap- pel bij ADO en daarna achtereen volgens DWS, FC Utrecht. Roda JC en Willem II onder zijn hoede had, heeft het in de Britse kroon kolonie alleen in prestatief opzicht goed naar zijn zin. Bert Jacobs: geknipt voor Sparta DEN HAAG (ANP) Lotto elf van het afgelopen weekeinde heeft geen win naar van de eerste prijs opgeleverd. De tweede prijs, bruto 60.000 gulden per deelnemer, ging naar vijf gelukki gen. Lotto 11: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 5 winnaars, die elk bruto 60.000,- ontvangen; 3e prijs: 73 winnaars, die elk bruto 5532.70 ontvangen; 4e prijs: 5181 winnaars, die elk 77.90 ontvangen; 5e prijs: 88.207 winnaars, die elk 5.- ontvangen. Toto 111e prijs: 10 winnaars, die elk bruto ƒ4431,10 ontvangen; 2e prijs- 194 winnaars, die elk ƒ152,20 ontvangen, 3e prijs: 1906 winnaars, die elk 38.70 ontvangen. Toto gelijk 11: le prijs: l winnaar, die bruto 6539,90 ontvangt. 2e prijs: geen winnaar; 3e prijs: 50 winnaars, die elk 86,10 ontvangen; 4e prijs: 981 winnaars, die elk 6,80 ontvan gen. Cyferspel 11 6 cijfers goed. 1 winnaar, die bruto 100.000.- ontvangt; 5 cijfers goed: 1 winnaar, die bruto ƒ10.000,- ontvangt: 4 cijfers goed 24 winnaars, die elk 1000.- ontvangen, 3 cijfers goed: 239 winnaars, die elk 100.- ontvangen. 2 cijfers goed: 2354 winnaars, die elk 10.- ontvangen. ZATERDAG MIDDELBURG Dauwendaele is he lemaal weggezakt in de tweede klas van de Zeeuwse zaterdagcompetitie. Waarde profiteerde en bereikte de mid denmoot via een 2-0 winst op de Mid delburgers. Hoedekenskerke - Cadzand 1-0, Brouwershaven - ZSC 0-2, SSV - Rillandia afgelast. Bevelanden 13 21 Dauwendaele 14-14 Hoedekenskerke 13-20 Cadzand 15-14 ZSC 13-17 SSV 13-13 Rillandia 13-15 Wissenkerke 13-12 Waarde 14-15 Borssele 14- 7 Waarde 14-15 Brouwereh 15- 2 ZONDAG MIDDELBURG Geen verrassingen in de beide tweede klassen van het zondagafde- lingsvoetbal. De koplopers wonnen en in 2A schakelde Kwadendamme buurman Hcinkcnszand definitief uit. 2e klas A: 2e klas B: Domburg 15 29 Graauw Kw.'damme 15 25 Terhole H.'zand 15 17 Cortgene 14 16 Dreischor 15 14 Lewed. B 2 16 14 Vlissingen 4 15 13 Noorm. 2 15 12 Zeel. Sport 3 15 12 Walcheren 2 15 12 J Ambon 3 14-11 RCS 3 16 5 14 23 14 19 13 15 Vogelw. 3 Schoondljke 14 15 Hoofdplaat 13 13 Walcheren 14 13 Hontenisse 3 14 13 Ria W 2 13 11 Koewacht 2 13 11 Hansw. Boys 14 11 Oostburg 2 14 6 Grote zege Köln FRANKFURT De uitslagen van de dinsdagavond gespeelde inhaalwed strijden voor de Duitse voetrbalcom- peitite zijn: Werder Bremen-Stuttgart 3-2; FC Koln-FC Nuernburg 5-2; FC Schalke 04-Eintracht Braunschweig 3-3. Stand aan de top in de eerste divisie. 1 Hamburger SV, 37 punten; 2 Bayern Mun chen, 35, 3 Borussia Dortmund, 34, 4 VFB Stuttgart, 33; 5 Werder Bremen, 33, 6 FC Kóln, 33 Een groep turnsters van Volharding Goes die meedoen aan de tumgala van hun ploeg GOES - Turnen van hoog niveau is zaterdag aanstaande te beleven in sporthal De Bevelanden in Goes dankzij de inspanningen van gymnastiek vereniging Volharding. Opnieuw-voor de vierde achtereenvolgende maal- is Goes daarmee de startplaats van de reeks nationale keurturntoernooien voor dames en meisjes, die als kwalificatie gelden voor het Nederlands kampioenschap op zaterdag 28 en zondag 29 mei in Amsterdam. Met name in de zogenaamde eliteklasse komen zaterdag in Goes nationale topturnsters in actie: onder meer Ellen Dees uit Delfzijl en Vivi Kersch uit Eindhoven. Zeelands sterkste turnster, Carianne Berrevoets van Delta Sport uit Zierik- zee, zal de Goese arena niet betreden. Samen met de Nederlandse kampioene Thérèse Wilmink uit Kampen is zij vandaag (woensdag) naar Rusland ver trokken om in Moskou en Riga deel te nemen aan wedstrijden. Volharding uit Goes is de enige turn vereniging uit Zeeland, Brabant en Limburg, die de organisatie van deze Grand Prixwedstrijd aandurft. Orga nisator Foort de Roo van Volharding heeft daar wel een verklaring voor: „Als je de organisatie tijdens zo'n kwalificatiewedstrijd goed wilt laten verlopen, heb je vele tientallen mede werkers nodig, van groot tot klein, van meisjes die de jurybriefjes opha len tot de wedstrijdleiding. Alleen al voor de organisatie komen zaterdag zeventig leden van Volharding in de sporthal in actie. De turnsters, om wie het tenslotte allemaal gaat, tel ik dan nog niet eens mee. Veel clubs worden ook afgeschrikt, omdat er nogal wat kosten mee gemoeid zijn. We hebben geluk dat we over goede sponsors beschikken voor dit La- main-Sport-Grand-Prix-Tumtoer- nooi". De turnsters moeten tenminste aan twee kwalificatietoernooien deelne men. Tabina Visser van Volharding, die wedstrijdleidster in Goes is, ver telt: „De jongste groepen mogen slechts aan twee toernooien deelne men, maar alle anderen kunnen aan treden in drie toernooien. De resul taten van de twee beste toernooien teilen voor iedere deelneemster". Zaterdag aanstaande wordt niet al leen in Goes een Grand Prix Toer nooi gehoudenmaar ook in Heeren veen. Foort de Roo: „Er zijn over het hele land zoveel deelneemsters dat Goes en Heerenveen geen concur rentie voor elkaar betekenen. Beide plaatsen hebben evenveel topturn sters". Na Goes en Heerenveen zijn er nog kwalificatietoernooien in Utrecht (2 april), Rotterdam (9 april). Koog aan de Zaan (10 april). Zoetermeer (17 april), Lochem (23 april), Velp (24 april) en Delfzijl (7 en 8 mei). Succes Deze kwalificatie zijn in de afgelopen jaren een doorslaand succes gewor den. Hans van Zetten zette destijds dit klasse-systeem op om de tum- sport nieuwe impulsen te geven En dat is ongetwijfeld gelukt, want ieder jaar weer zyn er meer deelneemsters Vorig jaar namen er over het hele land 84 verenigingen deel en nu zijn het er al 96. Dit jaar zijn er 2242 deel neemsters, ongeveer 250 meer dan vorig jaar. De opzet van dit klassesysteem lijkt ingewikkeld, maar is in de uitwer king vrij eenvoudig. In overleg met de turnsters kunnen de clubtrainers zelf bepalen in welk klas hun pupil len uitkomen. Er zijn leeftijdsgroe pen (te beginnen bij zeven jaar), maar bovendien kan er gekozen worden voor een A-lijn (de betere ta lenten die snel kunnen stijgen) of de B-lijn (voor de turnstertjes die lan ger over de opbouw willen doen. Simpele opzet: hoe hoger men komt, hoe moeilijker het wordt. Delta Sport uit Zienkzee en Volhar ding uit Goes zijn de belangrijkste Zeeuwse leveranciers voor het toer nooi in Goes. Monique en Astrid van der Spek van Delta Sport starten in de sterke jeugdklas (groep 8). En in groep 7 van de jeugdklas treden Mo nique de Vries, Ella van de Weele, Marjan Oudenaarde en Constance Claeijs, allen Volharding, aan. Irene Buijs van Delta Sport en Carstien Dreesman van Volharding strijden in klasse n, evenals Willemien Lange- jans van Volharding en Edith Ge- rards en Sandra de Keijzer van Delta Sport (maar dan in een andere groep). Zeeuws kampioene Sandra de Leuw van Kwiek Bruinisse doet mee in de seniorklasse. Jeannet Moerdijk en Petra Sanderse. beiden Volharding, en Hennie Kloet en Ema van der Spek, beiden Delta Sport, le veren strijd in de juniorklasse. In de jongste klassen komen er behalve deelneemsters van Volharding en Delta Sport ook meisjes van MTV Middelburg. VTV Vlissingen en Kwiek Bruinisse in actie. Juryleden De meeste Zeeuwse deelneemsters zullen ook in Rotterdam en Zoeter meer deelnemen. Ron de Waal, trai ner van Delta Sport, laat echter we ten dat zijn pupillen uit de oudste groepen ook in actie zullen komen in Lochem („in plaats van Rotter dam"). Bij het Grand Prix Toernooi in Goes zijn 25 juryleden nodig. Ta- bine Visser: „Gelukkig zijn er in Zee land veel juryleden bij gekomen. We kunnen dan ook voor een groot deel een beroep doen op eigen mensen". Nieuwe juryleden zijn onder meer: Ben Westrate uit Goes, Van Vooren uit Breskens. Kokelaar uit Vlissin gen, Polderman uit Oud-Vossemeer, Jetty Noorland uit "s Heer Arends- kerke en Vermeule uit Middelburg. VLISSINGEN De Zeeuwse dam mers startten met de bkekercompeti- tie waarin in de openingsronde zestien vijftallen deelnamen. De verliezers vallen meteen af. De uitslagen Middelburg I-Zierikzee I 8-2; Middelburg U-Souburg I 5-5 i Middelburg werd winnaar omdat het de eerste partij won); St.-Laurens- Aagtekerke I 0-10; Aagtekerke II- Middelburg IU 3-7. BDV-Lammcrenburg 5-5 (BDV won): 's-Gravenpolder-Tholen 5-5 (Tholen won na loting): s-Gravenpolder II- Zierikzee II 7-3. De gedetailleerde uitslagen Middelburg I-Zierikzee I 8-2 M. F de Jonge-A. Saman 2-0; A Kamme- raat-C. Boot 2-0; P Schunselaar-J de Wild 2-0; A Baayens-J. Smalheer 1-1, A Trapma- n-J. de Jonge 1-1 Middelburg n-Souburg I 5-5 C de Wolf-P. Filius 1-1; D Davidse-M. Bron- ke 2-0. J. de Jonge-J v Eenennaam 1-1, P Walraven-L. v. Daele 0-2, J J Moens-L v Soelen 1-1. St-Laumes I-Aagtekerke I 0-10. P. Willemse-M Provoost 0-2; L. Kesteloo-D. Bosselaar 0-2; L. Adriaanse-F. Blaas 0-2; P v Keulen-A. Provoost 0-2; L v d. Weele-A. Willemse 0-2. Aagtekerke II-Middelburg IU 3-7 J. Houmes-J Gr.m i-!;S Blaas-C de Jonge 0-2; S deVïsser-L MeulmeesterO-2: M C de Smit-P Coppoolse 2-0 A Maljcrs-C P de Vos 0-2 BDV I-Lammerenburg I 5-5 J. Gaiadhar-C v Rijswijk 2-0. H Verdoolae- ge-W. Koppejan 1-1. E Verdoolaege-J Kop- pejan 0-2 R Dusebout-A Francke 2-0. P Noordijk-T Bhoewar 0-2 's-Gravenpolder I-Tholen I 5-5 E. Wiskerke-P v d. Velde 1-1. J Veerhoek-J A. v Akkeren 1-1, Iz op 't Hof-C Drooges 1-1. J v d Beek-P Nieuwenhuizen l-l J Blom- S Schot 1-1 's-Gravenpolder II-Zierlkzee II 7-3 E. Nobel-D v d. Velden 2-0; P Jongeneelen- M v d Wielen 2-0; P Verpoorten-J Honig 2-0. J Zegers-C v d Wielen 1-1D Wiskerke- A. Fllkweert 0-2 De loging voor de tweede ronde is als volgt: 25 maar 's-Gravenpolder U-BDV I; 28 maart: Middelburg 111-Aagtekerke I; 31 maart: Tholen 1-Middelburg U, 1 april: Goes 1-Middelburg I De uitslagen van de persoonlijke wedstrij den in de tweede ronde zijn; hoofdklas groep I C de Wolf-J. v d. Beek 0-2: J de Leeuw-D v d. Velden 2-0; J. Baayens-J. de Jonge 1-1. Groep H: M. F de Jonge-P. Filius 1-1, H Koretanje-J. v. Strien 2-0 A Baayens-D. Davidse 2-0 Eerste klas groep I. C Spee-I Mackloet 0-2. A v. Luyk-E Boogert 1-1; P Tange-P Witl- lemse uitg. Groep II A. Janse-C de Jonge 0-2: J Houmes-P Jongeneelen 0-2. J Gnm- L Kesteloo uitg. Omdat Dow uit Temeuzen en Heydra uit Vlissingen in de vorige finale eerste klas op de eerste plaats geèndigd zijn. moesten zij twee partijen spelen om de kampioen aan te wijzen. Beiden won nen een partij. A.s. zaterdag wordt de volgende wedstrijd gespeeld. 's-HEERENHOEK Het kampioen schap eerste klas bandstoten van het district Walcheren De Bevelanden heeft zich zowel in de organisatie van De Toekomst als die van OBK toege spitst op een driekamp. Twee drietal len, tijdens de ouverture al naar de top van het klassement geklommen, sloe gen in de laatste ronde alle aanvallen van de concurrentie af. Ad W'eeland (in De Kroon) en Cees van Stee (De Koren beurs) gaven tenslotte blijk over de beste eindsprint te beschikken. Wee- land gleed met voorsprong over de streep, Cees van Stee haalde het moyenne. Een sterk staaltje van dit duo. Tijdens de eerste schermutselingen immers had zowel Weeland als Van Stee een achterstand opgelopen. Weeland zat na vier ronden op eén punt van de tandem Wisse-De Koek. Van Stee moest In de finaleronden zelfs een gat van twee punten overbruggen. Ad Wee land gebruikte vanuit een mindere startpositie tegen Jo Wisse (9 om 10 punten) de allerlaatste beurt van het toernooi om in de rechtstreekse con frontatie met zijn tegenstander met 55-52 van de titel af te houden. Cees Van Stee had er wat meer voor moeten doen. Hij trok naar de aanslui ting door in eerste instantie Lou van Stee te pakken. Dat gebeurde in de vijfde ronde. Een ronde verder gaf Lou van Stee het sein voor een uitermate boeiende ontknoping door van mede koploper Jan Marijs te winnen en daarmee de andere Van Stee (die van Cees Verwey won» mee aan de leiding te brengen Drie spelers die met tien punten de laatste ronde ingingen, spannender kon niet. Lou van Stee won van Cees Verwey. kon toen alleen maar hopen dat de partij Cees van Stee-Jaap Marijs naar remise zou gaan. Alleen een der gelijke uitslag kon hem de titel bezor gen. Maar Cees van Stee was wel wijzer: hij greep in zijn slotzitting snel voorsprong, stond die niet meer af en ging zegevierend over de streep. Eindstanden De Toekomst Ad Weeland VEG ABV 11-1 56-9. Jc Wisse BVM 10 1 62 15. Sjaak de Koek de Ruyter 10-1 55-13, Ko Vleugel BVW 6-1 54-9. Arjaan Rijk OHGL 6-1 43-8. Arnold Sonsemulder Dampoor: 6- 145-9. Rien Schouwenaar Scheldezicht 4- 1 40-10. Jac van de Berg BVW 4-1.10-7 OBK Cees van Stee LBV 12-1 804-9. Lou van Stee LBV 12-147-12. Jan Marijs Dampoort 10- 1 727-10, Cor Gouka VEG ABV 6-1 537-10, Bas Siereveld Delta C 4-1 478-9. Cees Ver wey Onder Ons 4-1 426 10, Plet Oostdijk ABIM 4-1 42-9, Rien Overheid LBV 4-1 39-10 Noordgouwe Adri Geelhoed van de biljartvereni ging DOS is zondag kampioen eerste klas bandstoten van het biljartdistrict Schouwen-Duiveland geworden. In de slotpartijen van het toernooi won Geelhoed van Monster (75-71). Jaap de Haan van De Witte van Haemstede, als kansrijkste finalist de slotronde inge gaan. Hij had aan remise tegen l.cms voldoende om de titel te pakken, maar hij redde het tegen Lems niet. Een met bijster goed toernooi in Noordgouwe, waar meteen op de ope ningsavond al moeilijkheden kwamen toen Lems tegen Bodbijl tegen een carottepartij opliep en zijn ongenoegen daarover krachtig kenbaar maakte. Lems won weliswaar, maar zijn gemid delde kreeg op dat moment al een dergelijke knauw dat hij gedwongen was de rest van het toernooi alleen maar superpartijen af te leveren. Lems slaagde daar niet in en gaf door dat gedeeltelijke falen vrij baan aan het duo De Haan-Geelhoed. Terwijl Goed- bioed onderweg een keer struikelde bleef De Haan tot flnalepartlj overeind. Rmus Lems kreeg, na het vrijdagse incident, tenslotte toch de sportivi- teitspnjs De Bommenede-speler deed in de toemooiuitsmijter toch zijn spor tieve plicht Hij klopte De Haan waar alle mogelijkheden aanwezig waren om die tegenstander het kampioenschap toe te spelen. Eindstand Adne Geelhoed DOS 12-2.485-15, Jaap de Haan Witte van Haemstede 12-2.164- 12. Rinus Lems Bommenede 10-2.373-17, Wlm Hanse Bommenede 6-2.022-15, Ruud de Bruin Bommenede 6-1.970-13. Ger MOnster DOS 5-2 381-36, Hans Berrevoets DOS 5- 1 661-16, Paul Bodbjjl DOS 0-1.495-12.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 19