Fiets in Middelburg vervoer bij uitstek Prijstreffer Slagerij 6 lankenburgh Chef administratie bij gemeente Vlissingen nam officieel afscheid 'SOUBURGS MANNENKOOR' VIERT 45-JARIG BESTAAN S 500 gram nasivlees6,20 AANBEVELINGEN IN GEMEENTELIJKE NOTA Boomplantdag WMA hMtïïM WOENSDAG 23 MAART 1983 MIDDELBURG - Doordat vrijwel alle straten binnen de bebouwde kom op hoog stens drie kilometer gaans van het centrum verwijderd liggen, is Middelburg een bij uitstek bcfietsbare stad. Het ligt dan ook voor de hand dat er maatregelen genomen worden die de concurrentiepositie van de fiets tegenover met name de auto versterken. Dit is de strekking van de fiets en bromfietsnota van de gemeen te Middelburg. De goede befïetsbaarheid geldt overi gens alleen voor het stadscentrum en de omliggende wijken en minder voor het buitengebied en de dorpen Sint- Laurens en Nieuw- en Sint-Joosland. Voor Middelburg zelf wordt de fiets ech ter een uitstekend alternatief voor de auto genoemd. Voordeel daarbij is dat tweewielers ook veel minder ruimte in nemen dan de vierwielige motorvoer tuigen. Overigens blijkt uit bijgevoegde cijfers dat tweewielers populair zijn. Voor het verkeer binnen de stad wordt reeds in vijftig procent van de gevallen gebruik gemaakt van fietsen of bromfietsen, 44 procent doet het met de auto, terwijl 2 procent met de bus of andere vormen van openbaar vervoer reist en vier pro cent met de benenwagen gebeurt. Bij de verkeersbewegingen van en naar Middelburg wordt in 65 procent van de gevallen gebruik gemaakt van de auto en in 18 pront van fiets of bromfiets, gevolgd door het openbaar vervoer met zeventien procent. In de nota wordt gepleit voor maatrege len die de rijtijd van het fietsverkeer ten opzichte van dat met de auto beïnvloe den. Met andere woorden het moet aan trekkelijker gemaakt worden om de fiets te pakken voor verplaatsingen bin nen Middelburg. Ook het langparkeren moet verder worden bemoeilijkt. Wan neer terreinen verder weg liggen van de plaats van bestemming en de looptijd van en naar de auto vegroot wordt neemt de bereikbaarheid per auto ook af. Dan zal men zeker vlugger een twee- wieler pakken. Om dat verder te stimu leren zullen maatregelen genomen moeten worden die de veiligheid ver groten. Gepleit wordt dan voor zo kort mogelij ke routes voor fietsen en bromfietsen en ook voor het maken van eigen routes voor deze vervoermiddelen. Verder voor meer aparte verkeerslichten voor de tweewielers en viaducten en tunnels. De gedachte om fietsers bij de verkeers lichten in wachttijd te bevoordelen wordt afgewezen met de constatering dat de belangen van de automobilisten dezelfde zijn op dit punt. Wel wordt ge sproken over mogelijkheden om rechts af te kunnen slaan buiten de verkeers lichtenregeling om. Met andere woor den, rechtsaf mogen fietsers en brom fietsers vrij gaan zonder dus een ver keerslicht te passeren. Gepleit wordt ora eenrichtingsverkeerssituaties voor de tweewielige voertuigen verder terug te dringen en om het zo goed mogelijk beschutten van de (brom-)fietsroutes tegen weer en wind. Als wegbedekking voor fietsroutes wordt asfalt het meest geschikt geacht. Om ze beter herken baar te maken wordt gedacht aan rood honderd, eigenlijk zouden er tweemaal zoveel moeten zijn, zo wordt geconsta teerd. Fietsplan In de nota wordt een groot aantal aan bevelingen gedaan die later in een fietsplan verwerkt kunnen worden. Die zijn onderverdeeld in maatregelen met kleine en grotere gevolgen. Een voudige zaken zijn bijvoorbeeld de af- straten die in fietsroutes liggen, zoals Vlissingsestraat en Seisstraat. Overi gens wordt voor de gehele binnenstad (gedeelte binnen de veste) het verder beperken van parkeermogelijkheden genoemd. Daardoor wordt het centrum nog minder aantrekkelijk voor het au toverkeer en zal de druk afnemen. Ten slotte wordt gedacht aan het in beide richtingen voor fietsverkeer openstel len van de Langeviele. Daardoor kan er gemakkelijker vanaf de Markt richting Langevielebuitenbrug gepeddeld wor den maar gevolg is bijvoorbeeld wel dat de parkeermogelijkheden voor auto's verkleind worden. De nota bevast ook aanbevelingen voor de fietsroutes buiten de binnenstad. De aanleg van fietspaden wordt bepleit straat en Het Groene Woud verbindt voor het autoverkeer. De fietsers die via de Vlissingsestraat en de Gort- straat richting Plein 1940 gaan zouden zo meer veiligheid hebben. Voor het bereiken van het laatste worden ook sluiting van de brug die Vlissingse- voor Statenlaan, Veerseweg, en Kle- 4 kS~" verskerkseweg. Voor het nauwelijks be schutte fietspad in de richting Nieuw- land worden eenvoudige verbeteringen bepleit, bijvoorbeeld het over het via duct leggen ervan. Nu moeten fietsers er heuveltje op en heuveltje af terwijl parkeerverboden tussen 7.30 uur en 18 het autoverkeer op dezelfde hoogte op uur (maandag tot en met vrijdag) be- de dijk door kan razen, pleit voor straatdelen die smaller zijn Tenslotte worden maatregelen voor- dan vierenhalve meter. Verder kunnen gesteld voor de Singels die er wellicht met eenvoudige middelen fietsgevaar- toe kunnen leiden dat er een 'toeristi- lijke punten als bij Plein 1940 (onover- sche fietsroute' ontstaat. Deze maatre- zichtelijk voor fietsers en voetgangers) gelen zijn vooral gericht op het terug dringen van de intensiteit van het au- en de Kaaienroute. Er worden ook ideeën gelanceerd die toverkeer. grote gevolgen hebben. Daaronder de De nota wordt woensdag 23 maart, aanleg van aparte fietspaden op de vandaag, besproken in de commissie Kaaienroute waardoor er veel minder verkeer die om 19.30 uur bijeen komt in autoparkeerruimte over zal blijven en de maquettekamer van het stadhuis het gedeeltelijk autovrij maken van (zolderverdieping). VLISSINGEN - De Vlissinger G. Nieu- wenhuijze heeft dinsdag officieel af scheid genomen als hoofd van de afde ling administratie van de gemeentelij ke sociale dienst, na een loopbaan van 38 jaar bij de gemeente Vlissingen. Hij is met ingang van 1 maart om gezond heidsredenen met pensioen gegaan. De Vlissingse wethouder van sociale za ken A. Hoefkens sprak namens het ge meentebestuur zijn waardering uit over de inzet en de plichtsbetrachting van de heer Nieuwenhuijze. Hij overhandig de hem en zijn vrouw een gratificatie en een wandbord met het gemeentewapen van Vlissingen. Directeur J. L. Osterman van de ge meentelijke sociale dienst prees het werk van de heer Nieuwenhuijze. „Hij was betrouwbaar in woord en werk en een harde werker. Kortom: een goed collega". Hij wees onder-meer op het asfalt. Tenslotte wordt gepleit voor vele werk dat de heer Nieuwenhuijze meer stallingsruimtes voor fietsen. In het centrum zijn er iets minder dan vijf- verzette bij de automatisering van de uitkeringsadministratie in 1976 Het Souburgs Mannenkoor OOST-SOUBURG - Het 'Souburgs Mannenkoor' viert zaterdag 26 maart het 45-jarig jubuleum in 'De Zwaan' in Oost-Souburg. De zangvereniging hul digt dan ook vijf jubilarissen. Het koor houdt van 15.00 tot 16.30 uur een recep tie en geeft vanaf 20.00 uur een concert in samenwerking met het mandoline orkest 'Excelsior' uit Kruiningen. Het 'Souburgs Mannenkoor' telt mo menteel 26 leden.Zij repeteren iedere maandagavond in de aula van de Van Daleschool in Oost-Souburg. Volgens secretaris J. Minderhout worden deze repetities trouw bezocht. „Dieptepunten heeft het koor weinig gekend", zegt hij. Wel wijst hij op het langzaam teruglopend aantal leden. Er is zelfs een tijd geweest waarop het koor 40 leden telde. De laatste jaren loopt het aantal leden terug. „De meeste mannen werken namelijk, en dat geeft wel eens moeilijkheden met de repeti ties". Als een van de hoogtepunten in het bestaan van het. 'Souburgs Man nenkoor' noemt hy de reis naar het En gelse Deal. „Een geweldig leuke erva ring", aldus de heer Minderhout. Hy legt er de nadruk op dat het koor meer voelt voor aangenaam musiceren dan voor het leveren van prestatie tydens concoursen, al bezoekt het koor regel matig dergeiyke wedstrijden en worden daarby ook wel eens prijzen gewonnen. Volgens de heer Minderhout beleven de leden vooral veel plezier aan het optre den in rusthuizen en ziekenhuizen en reageren de mensen die daar wonen en thousiast. Huldiging Tijdens de viering van het jubileum huldigt de zangvereniging ook vijf ju- Uitslagen Vlissingse competitie zaalvoetbal VLISSINGEN Nog steeds woedt er in de eerste klasse van de Vlissingse zaalvoetbalcompetitie een strijd wie de laatste plaats gaat bezetten van de ploegen Provincie Zeeland 1, PGV 1 en BW 1. Het team van Provincie Zee land 1 speelde met 2-2 gelijk tegen GPV 1 en BW 1 verloor met kleine verschil 3-2 van Warme Bakker Grent I. PZEM 1 liet zich gedurende het grootste gedeelte van de wedstrijd tegen PVS 1 overspelen, toch brachten zij het nog van een 6-1-achterstand tot een stand van 6-5. Schinkel Assurantie 1 bracht het door een snel spel tot een 10-4-overwinning op een slecht spe lend Vlissingen 1. Een sterk spelend VAW I speelde gelijk tegen kampioen FC Toma met 3-3. In de tweede klasse ging In de strijd om de bovenste plaats Uiterton 1 ten on der tegen Markt Boys 1. Ondanks de overwinning van 3-1 op PV8 3 heeft BW 3 geen kans meer op de bovenste plaats. SKA 1 versloeg VAW 2 met 9-3. Door zijn 6-4- overwinning op RCS 2 kan praktisch er van uitgegaan worden dat FC Hertel 2 kampioen in de vierde klasse gaat worden, mede doordat de naaste con current een winstpunt verloor door in de wedstrijd Meulenberg 1 tegen SC Holland met 1-1 te eindigen. FC Total kan misschien nog de laatste plaats verlaten tydens deze competitie, nu door zyn 8-2-overwinning op Roovers Sport 2. Standenlpst: Eerste klasse: 8C Toma; Schinkel Assuran tie 1; PZEM 1: Warme Bakker Grent 1, PVS 1; VC Vlissingen 1; VAW 1, PGV 1; BW 1. Provincie Zeeland 1. Tweede klasse: Markt Boys 1; Uiterton 1; S8VW 1; PZEM 2. Dijkwel 1; Walcheren 1; Schinkel Assurantie 2: RCS 1; HoechstBoys 1; Vlissingen 2. Derde klasse: Douane Vlissingen 1; PGV 2, BW 2; De Stoof 1. PVS 2: Haven van Vlissingen 1; Uiterton 2; GVBK 1. Ment 1. Pechiney 1. Vierde klasse: RC Hertel 2; Meulenberg 1. BW 3; SKA 1VAW 2. RCS 2. Roovers Sport 2; PVS 3: SC Holland 1; FC Hertel 1. Wedstrijdprogramma woensdag. 23 maart 1883. sporthal Baskensburg: Dijkwel 1- Schinkel Assur 2; Uiterton 1-PZEM 2; Wal cheren 1-88VW 1; Markt Boys 1-RCS 1: Hoechst Boys 1-Vllssingen. Donderdag. 24 maart 1983, sporthal Sou burg: Douane Vlissingen 1-Pechiney 1; BW 2-PGV 2; Mento 1-Ulterton 2: De Stoof 1-PVS 2; GVBK 1-Haven v. Vlissingen 1, SKA 1-FCTotal 1. De heer Nieuwenhuyze kwam 1 maart 1945 in dienst bij het gemeenteiyk bu reau voor sociale zaken als klerk eerste klas. In 1953 ging hy over naar de afde ling financiële administratie en Volks- credietbank. Van maart 1964 tot augus tus 1969 werkte hy als administrateur by de gemeentelijke sociale werkplaats 'De Brug'. Tydens de afscheidsbyeen komst in het stadhuis zei hy over zijn periode daar: „De jaren in de werk plaats waren de 'best years of my ca reer'. Daar ben ik het meest tot ont plooiing gekomen. Het was hard en lang werken, maar ik heb dat altijd met veel genoegen gedaan". Na zijn werktijd bij 'De Brug' werd de heer Nieuwenhuijze administrateur bij de sociale dienst. Sinds 1 augustus was hij hoofd van de afdeling admini stratie daar. Hij wenste zijn collega's het beste bij de invoering van een nieuw systeem bij de uitkeringsadmi nistratie in 1984. MELISKERKE - De jaarlijkse viering van de nationale boomplantdag con centreert zich woensdag (vandaag) voor de gemeente Mariekerke in de kern Meliskerke. Deelnemers zijn de Boazschool met 66 leerlingen (vijfde en zesde klas) en De Zeester (34 leerlin gen, vierde tot en met zesde klas). zy komen om hall tien byeen in Ons Huis aan de Dorpsstraat. Omstreeks 9.45 uur begint het planten aan de Pauwhoekstraat, waar burgemeester mr B. J. van Putten het startsein zal geven. Na afloop wordt er een diaserie vertoond in het dorpshuis waarna de deelnemende leerlingen een herinne ringsvaantje uitgereikt krijgen. bilarissen. De heer Minderhout is zeil ook een van de jubilarissen. Hij is een van de oprichters van het koor. even als penningmeester B. Reijerse. De heer J. Francois is ook al lid sinds de oprichting. De heer Iz. van Oosten is in totaal zestig jaar lid van het koor. Ver der huldigt het koor de heer G. Uitde- haag, die al 25 jaar lid is. Volgens de heer Minderhout is de gene rale repetitie voor het jubileumconcert met het mandolineorkest 'Excelsior' voorspoedig verlopen, Hij zegt biy te zijn zaterdag met zo'n gerenomeerd or kest te kunnen optreden. Tydens het jubileumconcert treden koor en orkest ieder twee keer apart en-twee keer sa men op. Het mandolineorkest uit Krui ningen heeft al verschillende malen voor radio en televisie opgetreden Het telt op het ogenblik 65 leden, verdeeld over een A en een B orkest f Eerste kwaliteit Altijd extra Korte Noordstraat 49-51 voordeel Vers van het mes A Middelburg, tel. 12914. Extra voordelig deze week: Speciale reclame voor uw diepvriezer: j 1 kilo magere varkensrollade ....13,50 1 kilo hamlappen12,40 10 kilo magere runderlappen 162,80 I 10 kilo schouderlappen88,00 J 1 kilo dikke riblappen14,00 10 kilo fijne riblappen115,00 i 1 kilo procureurlappen11,00 5 kilo schouderkarbonade36,00 1 kilo haaskarhonade11,00 5 kilo bieflappen92,00 S 1 kilo mager gerookt spek8,00 150 gram corned beef2,25 i 1 kilo vers mager spek0,40 500 gram hacheevlees6,20 500 gram varkenslever2,80 150 gram schouderham 2,10 150 gram ontbijtspek1,49 gepaneerde schnitzels per stuk 1,55 biefstuk tartaar per stuk1,40 Bestellingen vanaf 20 kilo worden zonder prijsverhoging thuisbezorgd. Per boot. per bus of trein, laat de PZC uw reisgenoot zijn! Kekke Outfit Nylon jack, in frisse kleuren. O.a. navy/groen/mais. Maten van 92 t/m 176. Vanaf 39.- Nu vanaf Denim jeans. Western model. Maten van 92 t/m 182. Vanaf 29.- Nu vanaf Alleen deze week N VROOMS DREESMANN KENNISGEVING VERGUNNINGAANVRAAG HINDERWET Burgemeester en wethouders van Vlissingen ma ken ingevolge het bepaalde in de wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat de heer A. J. Somers, Nieuwstraat 5 te Vlissingen, een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergun ning ingevolge artikel 6a van de hinderwet voor een brood- en banketbakkerij heeft aangevraagd, zulks ln verband met wy-zigingen In de inrichting. Zy zyn voornemens de vergunning te verlenen onder voorschriften. Vanaf heden ligt deze aan vraag met de daarop betrekking hebbende stuk ken. alsmede de ontwerp-beschikking ter inzage op de afdeling algemene zaken van de gemeente secretarie en wel op werkdagen behalve zater dagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 15.00 uur tot het einde van de termyn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschik king op de aanvraag. Genoemde aanvraag en de daarop betrekking hebbende stukken liggen eveneens buiten de werkuren ter inzage van 24 maart 1983 tot en met 25 april 1983, op woensda gen van 17.45 tot 20.45 uur, m de informathiehoek in de hal van het stadhuis. By de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. Schriftelyke, gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen by hun college worden ingediend van 24 maart tot en met 25 april 1983. De persooniyke gegevens van degene die een bezwaarschrift heeft ingediend, worden, indien daarom wordt verzocht, niet bekendgemaakt Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelykertyd met het bezwaarschrift, worden ingediend. Indien daarom (telefonisch) wordt verzocht kunnen tot en met 18 april 1983 mondeling bezwaren worden ingebracht, waarby tevens gelegenheid zal worden gegeven tot een gedachtenwisseling. Zy vestigen er de aandacht op dat degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer van genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe rede ly kerwy ze niet in staat te zyn geweest later beroep kunnen instellen by de kroon tegen de genomen beschikking. Vlissingen. 23 maart 1983 HERPLAATSING BESTEMMINGSPLAN RITTHEM, 2E PLANVERANDERING De burgemeester van Vlissingen maakt ingevol ge artikel 26 van de wet op de ruimteiyke ordening bekend, dat ingaande 25 maart 1983 gedurende een maand, derhalve tot en met 25 april 1983 ter gemeentesecretarie, afdeling ruim- teUjke ordening, voor een ieder ter inzage ligt het by raadsbesluit van 25 februari 1983 vastgestelde bestemmingsplan Ritthem, 2e planverandering. Het bovengenoemde bestemmingsplan is vastge steld in afwijking van het ter visie gelegde ontwerp Zy die zich tydig met bezwaren met betrekking tot dit plan tot de gemeenteraad hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de bij^ de vaststelling van het plan aangebrchte wijzi gingen. kunnen gedurende bovengenoemde ter myn bezwaren indienen by gedeputeerde staten van Zeeland te Middelburg. Vlissingen, 23 maart 1983 VERGADERING GEMEENTERAAD De gemeenteraad van Vlissingen vergadert vrij dag 25 maart 1983 om 14.00 uur ln het stadhuis. De vergadering is openbaar, dus voor iedereen vrij toegankeiyk. De publieke tribune is bereik baar via de trap naast de bodenbalie in de benedenhal. Hier ligt ook een pupulaire raads- agenda voor bezoekers gereed De raadsstukken kunnen vooraf worden ingezien in de gemeente- üjke informatiehoeken in de hal van het stad huis. de openbare bibliotheek in de Spuistraat en in de wykcentra 'Open Hof aan de Alexander Gogelweg. 'Aldegonde' in Westerzicht en 'Mid denhof in de Kanaalstraat te Oost-Souburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 15