Krol: eerst Napoli veilig, dan Oranje Kostbaar punt Middelburgdames Dames willen schaatstrainer kwijt KEES ZUIDHOF (250 CC) WAS OOK BIJ 500 CC TE SNEL Deur naar eredivisie MZ-dames op kier PZC/sport NA ITALIË NIET NAAR NEDERLAND Belgische selectie Sterk debuut van De Bruyn Ijshockeyers ook voor Spelen STOPPER Brazilië TAFELTENNISSTRIJD Renate Louws won toernooi HERENHOCKEYTEAMS MIDDELBURG EN HULST VERLOREN DINSDAG 22 MAART 1983 15 Henk Louivmans LEEUWARDEN In tegenstelling tot eerdere berichten blijkt een aanzienlijk deel van de dameskernploeg allerminst geporteerd van een verlenging van het contract van hun schaatstrainer Henk Louwmans. Afgelopen woensdag kwamen alle kernploegleden en Louwmans onder voorzitterschap van ploeg- arts Peter van Beek in Hilversum bijeen om het afgelopen seizoen te evalueren. In die bijeenkomst is er met name van de kant van Ina Steenbrugggen, Alie Boorsma en Ineke Kooiman scherpe kritiek geuit op het functioneren van Louwmans. Die kritiek spitste zich vooral toe op de weinige tijd, die de Hilversumse gymnastiekleraar aan zijn rijdsters tijdens het winterseizoen kan besteden. Aan het eind van de vergadering moesten de rijdsters een epistel ondertekenen, dat door Louwmans en Van Beek achteraf uitgelegd werd als zijnde een aanhankelijkheidsbetuiging. Steenbrugggen, Kooiman en Boorsma zeggen nu in de veronderstelling verkeert te hebben dat het om een presentielijst ging. Het drietal rijdsters voelde zich door Louwmans en Van Beek gemanipuleert en stelde trainingscoordinator Henk Boer op de hoogte. Boer wenste gisteren nog geen commentaar te geven, maar had wel kritiek op het feit dat Louwmans zijn mond voorbij had gepraat, terwijl het de afspraak was om de eerste veertien dagen niets naar buiten te brengen. ARENZANO Alleen als Napoli niet meer kan degraderen, speelt Ruud Krol op 27 april in het Nederlands elftal tegen Zweden. De record-international heeft dit bondscoach Rijvers te verstaan gegeven na de uitnodiging voor de oefen interland wedstrijd in Utrecht. „Napoli heeft nooit moeilijk gedaan over oranje. Degradatie is voor de club een ramp. Ik voel me verplicht het belang van de club in deze degradatiestrijd voorop te stellen. In zonnig Italië beweert Krol nog steeds met plezier te spelen. Italië is een land voor een topsporter. „Het land is zogenaamd failliet, maar als je ziet wat hier allemaal kan met premies en salarissen, ongelooflijk. Er is ook geen enkele Italiaan, die in een ander Europees land speelt. Voor hem is het thuis het allerbeste. Ik ondervind het nog dagelijks. Het stadion is altijd vol. Je bent bezit van de mensen. Een avondje stappen, zoals we in Amster dam wel deden, is er hier niet bij of het Krol was dit weekeinde in het nabij Genua gelegen Arenzano toeschouwer bij de wielerklassieker Milan - San Remo. Hij was er met zijn ploeg al sinds vrijdag in training voor de uit wedstrijd tegen Sampdoria (1-1). „We reizen altijd twee dagen van tevoren af', vertelde hij. „Dat is het nadeel van spelen in Italië. Ik vind het flauwekul. De Italianen niet. Ze worden allemaal zo moe van een uurtje vliegen. Langdu rige concentratie hoort er hier bij. Zelfs voor de uitwedstrijd tegen Ascoli, drie kwartier rijden met de bus van Napels vandaan, gaan we een dag eerder al weg." staat de volgende dag met grote kop pen in de krant. Dat is vervelend, maar er staat toch veel positiefs tegenover." Krol voetbalt waarschijnlijk volgend seizoen nog voor AC Napoli: „Ik heb eens voorzichtig geïnformeerd of ik eerder weg zou kunnen. Ik kreeg als antwoord, dat ik mijn contract tot en met 1984 dien af te maken. Daarmee is nog helemaal niet zker of Ik het ook doe. Hier kunnen situaties elke dag veranderen. Als het wel moet, vind ik het niet erg." Krol zei van plan te zijn nog lang in het voetbal te blijven. In Italië of de Verenigde Staten. Zeker niet in Neder land. „Als ik in Nederland training wil geven, moet ik vier jaar naar de cursus. Veel te lang. Vooral Amerika trekt me aan. Ik heb ook nog steeds contacten met Vancouver mijn odue club in Canda. Ik zie Amerika er toch komen als groot voetballand, zeker als de eindronde van het wereldkam pioenschap in 1986 er gehouden wordt.." BRUSSEL België speelt op woens dag 30 maart in Leipzig de kwalifica tiewedstrijd voor het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal tegen Oost-Duitsland. De selectie ziet er als volgt uit: Jan Ceulemans (Club Brugge), Leo Clysters (Waterschei), Ludo Coeck (Anderlecht), Jos Daerden (Standard Luik). Michel de Groote (Anderlecht), Eric Gerets (Standard Luik), Walter Meeuws (Stan dard Luik). Luc Millecamps (Ware- gem), Jacky Munaron (Anderlecht), Jean-Marie Pfaff (Bayem München), Erwin Vandenbergh (Anderlecht), Francois van der Eist (West Ham Uni ted). Guy van der Smissen (Standard Luik), Frank Vercauteren (Anderlecht), Rene Verheyen (Lokeren) en Eddy Voordeckers (Waterschei). ZUNDERT Na recente promotie uit de toekomstklas naar de eerste klas Ubre groot heeft de talentrijke jonge Hulsterse biljarter Jean Paul de Bruyn in dat milieu een uitzonderlijk sterk debuut gemaakt. Tijdens voorwedstrijden eerste klas nationaal, afgelopen weekeinde in het biljartcentrum van Louis Havermans in Zundert gehouden, kwam De Bruyn in een klasse-gezelschap, bestaande uit Ad Korevaar, Dick Jaspers, Theo Pee tere, Jack van Peer, Marcel Hopmans en Ben Freyhters tot een schitterende wedstrijdreeks. Via vier overwinningen (op Jaspers, Peetere, Freyters en Van Peer(, een remise tegen Hopmans en enige verlies tegen Korevaar wist De Bruyn zich van een tweede plaats in de eindrangschikking te verzekeren. Dat resultaat doet verwachten dat De Bruyn er in de nationale finale bij is. De eindstand in Zundert: Ad Korevaar 11-160-400, Jean Paul de Bruyn 9-69.25- 241. Dick Jaspers 6-58.20-268. Theo Peetere 6-45.85-360, Jack van Peer 5- 35.16-338, Marcel Hopmans 5-38.57-209, Ben Freyters 0-8.51-66. AMSTERDAM De Nederlandse ijs- hockeyselectie, die zich op 9 en 10 april in het Westduitse Garmisch- Partenkirchen in twee wedstrijden moet zien te kwalificeren voor de Olympische Winterspelen van Seraje- wo, zal uit dezelfde spelers bestaan die dit weekeinde de wereldtitel in de C-groep veroverden. Dit betekent dat enkele Nederlandse Canadezen in de ploeg van coach Cliff Stewart hun voorgenomen vakantie naar Canada hebben geannuleerd. „Iedereen wil na de wereldtitel ook kwalificatie voor de Spelen bereiken", verklaarde captain Ron Berteling van de succesvolle Nederlandse formatie maandag bij terugkeer in ons land. „Degenen die na het WK een paar maanden vakantie wilden vieren in Canada, blijven bij de selectie tot na Garmisch". VLISSINGEN Dat het vermogen niet doorslaggevend is voor de over winning, bewees Kees Zuidhof tijdens de eerste motorcrosswedstrijd van de MSV De Uitlaat in Vlissingen-Oost. In de gecombineerde wedstrijden 250 en 500 cc was hij niet alleen de 250 cc rijders te snel af, maar ook de 500 cc-rijders werden door een superieure Zuidhof op grote achtestand gereden. In de eerste manche reed Peter Ster- kenburg uit de 500 cc-klas enige ron den aan de leiding, maar toen Zuidhof de gashandel nog wat verder open draaide moest ook Sterkenburg buigen voor dit motorcrosstalent. Ronnie Strook, dit jaar overgestapt naar de 250 cc kon deze middag nog niet bewijzen dat hij dit jaar de grote tegenstander van Zuidhof zal worden. Stroo kreeg in beide manches met mechanisch defect te kampen, wat hem in de eerste manche tot opgeven dwong. De tweede manche draaide de motor van Stroo ook niet optimaal maar toch behaalde hij een tweede plaats in de 250-cc klas. Hoe hard Kees Zuidhof deze middag ging werd de tweede manche overduidelijk Al na drie ronden begon hij met het dubbe len van het veld coureure. De eerste 500 cc-rijder in de eerste manche was Dick de Kunder, die deze middag bewees dat er dit jaar terdege rekening met hem gehouden moet wor den. De tweede manche 500 werd een overwinning voor Rob van de Sande Ook de 125 A en 125 B kende twee absolute toppers. In de 125 A bewees Marcus van Kempen zijn klasse door beide manches met grote overmacht op zijn naam te schrijven. Hetzelfde Drukte in een bocht tijdens de motorcross van de Uitlaat in Vlissingen-Oost. Zondagochtend hoorde ik van een VAR A-medewerker dat er vrijdag, toen de 19 gedwongen ontslagen bekend waren gemaakt, bij de VARA een stemming had geheerst alsof een bus met VARA- medewerkers in het ravijn was gestort. Vervolgens begaf ik mij welgemoed naar Ajax-FC Twente, want in herinnerde mij van vroe ger dat dat klassewedstrijden wa ren. Zo noemde je dat nog niet („ik vind dat Ajax vandaag klasse ge speeld heeft" behoort nu tot het geaccepteerde voetbalneder lands). maar zo waren die wed strijden wel Blijkbaar putte mijn geheugen daarbij uit een verder verleden dan de laatste vijf jaar, want de laatste vijf wedstrijden tussen Ajax en FC Twente m De Meer werden alle vijf Ajax- overwinningen, met de totaalscore ran 25-8 Elke overwinning van Ajax groter dan 5-1 zou dus boven het gemiddelde liggen, maar de verwachting was toch wel dat FC Twente, nu het in degradatiege vaar verkeert, er wat meer van zou weten te maken dan een 5-1 neder laag of daaromtrent. Epi Drost, de fantasierijkste verdediger die Ne derland ooit gehad heeft, was weer teruggehaald. En van Fritz Kor- bach, die FC Twente volgend sei zoen als opvolger van Spitz Kohn gaat trainen, hebben we gehoord dat geen club in Nederland in staat is TWEE zulke sterke dne- mansvoorhoedes te formeren als FC Twente: Vreysen-Ashcrofl- Sorensen en Sanchez-Torres- Rohde-Plasmans. Dat kon dus nog een heel spekta kelstuk worden, vooral nu Ajax Boeve en Molby miste en mentaal geradbraakt was door het defini tieve vertrek van Piet Schrijvers en Leo van Veen, en het mogelijke vertrek van Soren Lerby en Johan Cruijff. Wat een wedstrijd! Wat een sfeer! Wat een adembenemende taferelen voor de beide doelen! Wat een opwindende mixture van missers en treffers! Vergeet het maar rustig. Ajax won met 5-0, en dat was nog geflatteerd voor FC Twente. Toegegeven, de penalty die Ophof snoeihard be nutte was alleen een voldragen penalty geweest als Charles Cor ner in de tweede helft ook voor het 'weglopen' van de doorgebroken Bleuming door de snijdende Rij kaard een penalty aan FC Twente had gegeven, en de actie die uit mondde in Van Bastens treffer riekte als HZS naar buitenspel, maar daar stonden zoveel Ajax- kansen tegenover, en zo weinig FC Twente-kansen. dat Piet Schrij vers na de wedstrijd twee pond te zijn aangekomen inplaatp van af gevallen. Er was werkelijk niets van FC Twente uitgegaan Niets aanvallends, niet vastberadens, niets intelligents, niets gemeens, niets opvallends, niets onge hoords. niets dat op welke manier dan ook de aandacht trok. Geen wonder dan ook, dat na afloop in de perskamer een soort VARA-rouwstemming heer ste onder de journalisten. Ze had den de Arke-bus van FC Twente zojuist anderhalf uur achtereen in het ravijn van de eredivisie zien storten, en je voelde dan ook de gene in de lucht hangen toen Spitz Kohn zich aan de tafel zette om de vragen te beantwoorden. Stilte. Wat was er met Van Gerven, wou toen iemand van goeden wille dan toch maar even weten, om tenmin ste iets te vragen (Van Gerven was uitgevallen en vervangen door Sneldersi. Wat had Epi Drost? In een lift in een groot gebouw met mensen die elkaar niet kennen hangt ook altijd zo'n ongemakke lijke stemming. Onweerstaanbaar drong zich het begrip sterfhuis constructie' aan mij op. Sterfhuis constructie. FC Twente sterf huisconstructie. Je kon het zien aan Epi Drost, de enige echte oude gardist van het befaamde tiktakt- wente van vroeger. Geen geintje kwam meer uit zijn voeten. Hij speelde sober. Geëpileerd. On zichtbaar. Sterfhuisconstructie. Nico Scheepmaker ADVERTENTIE) Samsonite boffer en tassen. deed Chris Markusse bij de 125 B- rijdere. Een opmerkelijke prestatie bij de A-rijders leverde Peter van de Wee- Ie. In de eerste manche rukte hij van een 17e plaats op naar de 4e plaats. Voor Leo Stroo, de topper van het vorig jaar in de 125 A, zat het deze middag niet mee. Twee valpartijen in de eerste manche noopten hem tot opgave en in de tweede manche reikte hij niet ver der dan de 3e plaats, voor zijn doen een mindere prestatie. Zijn commentaar op de valpartijen. „In de eerste ronde van de eerste manche kwam ik in botsing met een concurrent. Ik heb me toen wat te kwaad gemaakt en daardoor ging ik nogmaals in de fout." Ronny Bos en Erwin Berendsen ver deelden de overwinningen in de 80 cc. De klasse 50 cc mini werd overheerst door Mario van Overweel terwijl Eddie Davidse de beide manche overwinningen in de 50 cc org. opeiste. Uitslagen: 50 cc mini eerste manche: 1 Mario van Overweel; 2 Ronny van Zundert; 3 Marijn Scheeper 2e manche: 1 Mario Over weel. 2 Peter Pijnen; 3 Mkrijn Scheeper. 50 cc org.. Ie manche: 1 Eddy Davidse; 2 Ronny Poppe; 3 Juri Nolet. 2e manche: 1 Eddy Davidse, 2 Arie Goedbloed; 3 Ab Wonder- gem. 80 cc le manche: 1 Ronny Bos; 2 Maring Boodt; 3 Erwin Berendsen. 2e man che: 1 Erwin Berendsen; 2 Martin Boodt; 3 Jacco Allaart. 125 B le manche: 1 Chris Markusse; 2 Johan Wesenbeek; 3 Rné Kaljouw. 2e manche: 1 Chris Markusse; 2 Rene Kaljouw; 3 Mick de Put 125 A: le manche: 1 Marcus van Kem pen; 2 Kees den Dekker; 3 Simon Janse 2e m.anche: 1 Marcus van Kempen; 2 Kees den Dekker; 3 leo Stroo. 250 cc le manche: 1 Kees Zuidhof; 2 Bennie Poppe, 3 Henk Buys. 2e manche: 1 Kees Zuidhof: 2 Ronny Stroo; 3 Imon Francke 500 cc le manche: 1 Dick de Kunder; 2 Rob v. d. Sande; 3 Floor van Dommelen. 2e manche: 1 Rob v d. Sande. 2 Floor van Dommelen; 3 Dick de Kunder. -LANGE ZELKE 7. VUSSINGEN RIO DE JANEIRO - Het Braziliaanse voetbalelftal, dat tijdens de eindronde van het wereldkampioenschap in Spanje iedereen in vervoering bracht met zijn spel maar de finale niet haai de, treedt onder Carlos Alberta Pereir- ra een ander tijdperk binnen. De nieuwe trainer/coach wil de stijl van zijn ploeg veranderen. Voor de radio zei Pareirra dat zijn trainingsme thode en spelopvatting meer gericht zijn op winnen dan op mooi spel. Schaaktweekamp weer uitgesteld VELDEN Het is onzeker of de schaaktweekamp in de kwartfinales van het kandidatentoernooi, tussen de Westduitser Robert Huebner en Wassi- li Smikslov in Velden wel zal door gaan. De speler uit de Sowjet-Unie meldde zich zondag voor de aanvang van de eerste partij af wegens griep. De start van de tweekamp werd uitge steld tot dinsdag. In de toestand van ex-wereldkampioen Smislov bleek maandag echter nog geen verbetering te zijn gekomen. Er werd overleg gepeegd tussen de twee delegaties over de gang van za ken. Er werd besloten donderdag een begin te maken met de tweekamp. Een voorwaarde is evenwel, dat het bestuur van de Fide, de internationale schaak federatie, zijn goedkeuring hecht aan het compromis. Als dat niet het geval is. zal hoofdscheidsrechter Bozidar Ko ste Huebner winnaar van de tweekamp verklaren. MIDDELBURG Op de zevende wed strijddag van de landelijke tafelten- niscompétitie werden voor diverse Zeeuwse teams de ontwikkelingen met betrekking tot kampioenschap of degradatie wat duidelijker. Voor het in de le divisie spelende MZ 1 dames team bleef, ondanks het meer dan succesvol weekeinde, het vraagteken over titel of degradatie geheel over eind staan. VLISSINGEN Jeugdspelers van de Zeeuwse tafeltennisverenigin gen 't Zand, MZ, SAR en Effect waren actief op ranglijsttoernooi- en in Hengelo en Panningen. In laatstgenoemde plaats werd de welpenfinale bij de meisjes een zuiver Zeeuwse aangelegenheid tussen Inge Treebusch (MZ) en Renate Louws (Zand). De laatste bevestigde daarin haar recente na tionale achtkampzege door in 2 games haar Middelburgse rivale van de zege af te houden met 21-15 en 21-14. In de overige leef tijdsklassen sneuvelden de overige Zeeuwen voortijdig. In Hengelo kwam Jeanine Rouw (Effect) nog het verst doorzowel bij de kadetten als bij de aspiran tenklas de kwartfinales te berei ken waarna zij werd uitgescha keld. Haar clubgenoot Peter Roe land kwam bij de pupillen en ka detten ditmaal ook niet verder dan de 2e ronde. MIDDELBURG In de 3e klasse A(dames) van de hockeycompetitie eindigde de belangrijke wedstrijd Pe likaan-Middelburg in 1-1, hetgeen wel eens beslissend kon zijn voor de bezet ting van de laatste plaats. In een leuke wedstrijd, die goed werd geleid, slaag de Middelburg er in zich bijna veilig te stellen. In het begin was de thuis club iets sterker, maar toen Middel burg ingespeeld raakte en extra kon profiteren van het meespelen van Ina de Looff ging de strijd gelijk op. De ruststand was 0-0. Na de thee kwam de thuisclub op voorsprong door Joan van Wijk die uit een onoverzichtelijke situatie doelpuntte. Middelburg pakte nog energieker aan en uit een straf- push bracht AnneJct Sandijck de par tijen op gelijke voet. Met nog twee wedstrijden voor de boeg lijkt de voorsprong van vier punten voldoen de om het 3e klasseschap te behouden. Een bijzonder jeugdig damesteam van Vlissingen. gemiddelde leeftijd 17 jaar, heeft het leidende Warande (Ooster hout) vooral in de eerste helft zeer goed partij gegeven. De stand was bij de thee 1-0 voor de gastvrouwen. Na de hervatting gaf de grotere routine de doorslag en werd het 5-0 voor Warande. Rapide-dames maakte een lelijke mis stap door uit in Zevenbergen met 3-1 te verliezen. De rood-witten waren gehan dicapt door het ontbreken van Brigitte Reyns en Sylvia de Bakker. Pas nadat Zevenbergen tot 3-0 uitgelopen was, redde vlak voor tijd Diana van Damme de eer voor het elftal uit Hulst. West- land blijft in deze klasse winnen. Rapi- de zal zich moeten herstellen om de tweede plaats niet te verliezen. Deze plaats betekent namelijk ook promotie naar de derde klasse. Het damesteam uit Goes trad met 5 invalsters aan tegen Zundert en had met de gasten de grootste moeite. Het werd uiteindelijk kort voor het einde door Marleen Hoor- nick 1-0. Olympla deed goed werk door in Ter- neuzen met 2-1 van Hoekse Waard te winnen. Na tien minuten werd het 1-0 door Tanja van Damme. Direct na de rust werd het echter 1-1. Hoewel Olym- pia meer kansen kreeg duurde het tot een kwartier voor het einde voordat wederom Tanja van Damme de zege definitief binnenhaalde By de heren in de 2e klasse A is Olympia nog niet gedegradeerd zoals vorige week gemeld werd. Toch komt de fatale teruggang steeds dichterbij nu thuis met 2-0 van van Tempo verloren werd. De gastheren begonnen hoopgevend maar reeds na een kwear- tier zaktren zij terug. Een fanatiek aanvallend Tempo verkreeg een 1-0 voorsprong, waarmee het de rust in ging. In de tweede helft viel de thuis club wel meer aan, maar dat leverde geen resultaat op. Tempo kwam nog vrij vlot op 2-0. waar het bij bleef. In 3e klasse D(heren) kwam Baren- drecht op gelijke hoogte met Middel burg en Rapide door thuis met 1-1 te spelen tegen Prinsenbeek. Een en an der was mogelijk doordat Middelburg thuis met 1-0 van de Waele verloor en Rapide op dramatische wijze bij Sou burg met 2-1 ten onder ging. Op Voor- borch speelde Middelburg zeer matig tegen een technisch beter bezoekend team. Vooral goed samenspel was bij de thuisclub ver te zoeken. Voor de rust kwamen de gasten na 20 minuten op 1-0 door Robert Gout die een weife ling in de defensie van de Oranje- Zwarten prima afstrafte. Hoewel Mid delburg af en toe iets sterker was liet het afwerken van de aanvallen alles te wensen over en de gasten hadden betrekkelijk weinig moeite hun 1-0 te consolideren. Rapide heeft aan het bezoek aan Sou- burgh (Alblasserdam) niet veel plezier beleefd, al was het gedurende vrijwel de gehele wedstrijd in de meerderheid De gastheren kwamen voor te staan met 1-0 toen een strafpush vakkundig werd benut Anton Droge nam de gelijkmaker voor zijn rekening toen hij ook een strafpush benutte. Door het uitvallen wegens blessures van Ron d'Hondt en Edgar Puenter verloren de gasten hun greep op het spel, maar hielden zich stand. Vijftien seconden voor het einde scoorde Souburg de winnende treffer. De komende duels Middeiburg-Rapide en Middelburg- Barendrecht worden bepalend voor het bezetten van de laatste plaats. Vlissin gen herstelde zich van de misstap van vorige week en kwam met een 3-1 zege terug uit Rockanje. Binnen enkele se conden stonden de rood-zwarten reeds met 1-0 voor toen Rob de Koning uit een dieptepass scoorde. Vlissingen be hield een overwicht maar het hobbeli ge veld weerhield hem van goals. Een strafpush. benut door Jeroen van In- gen, vergrootte de voorsprong, doch een fout in de defensie bracht Forcial dichter bij de gelijkmaker. Strafpush Opnieuw leidde een strafpush tot een doelpunt en het was Jeroen vanlngen die het vonnis voltrok. De stand bleef tot het einde 1-3 en dat betekende dat Vlissingen en Hoekse Waard blijven leiden met 22 punten uit 13 wedstrij den. Hoekse Waard wist namelijk de toch altijd moeilijke uitwedstrijd te gen HSD in Zierikzee met 2-6 te win nen. De leiding in deze laatste wed strijd was zeer goed! In Goes werd het kat en muis tussen Zundert. De thuisclub was oppermach tig tegen het zwakke Klundert en drukte dat uit in acht goals waartegen over de gasten niets konden stellen. Topscorers waren Pieter Feitstra (3x) en Frits van den Berg (2x). De verdere produktie werdverzorgd door Will Tim mermans, Louis Geimaerdt en Peter Strating. Het Goese team blijft Vlissin gen en Hoekse Waard goed volgen. In eigen huis zette een ditmaal goed spelend MZ het duel tegen OTTC uit Oss duidelijk om in winst, Dankzij een goede opening van Sandra Tahapary die Els Zoetbrood koelbloedig versloeg en uitstekend spel van In grid van Osselaer tegen Mirjam Schuurkens, werd een basis gelegd voor later suc ces. De gevreesde Dorien Willemse was iets te sterk voor Ankie Kersten maar opnieuw Ingrid van Osselaer en daarna een ontketende Ankie Kersten zorgden voor 4-2. Het daarop volgende dubbel spel was uitermate belangrijk en de verdiende zege daarin van Kersten- Van Osselaer kreeg een vervolg in de sleutelpartij tussen beide ongeslagen speelstere Ingrid van Osselaer en Do rien Willemse. Met haast speels gemak scoorde de Middelburgse daarbij aan de lopende band hetgeen een verdien de 6-2 eindzege opleverde. In de ere- en le divisie wordt namelijk bij het berei ken van zes winstpartijen gestopt. Ex tra voordeel voor MZ waren de beide gelijke spelen die de overige teams ln de le divisie overeenkwamen. Het be tekent dat voor MZ in de verte de deur van de eredivisie zichtbaar blijft. In de 3e klas heren waren de ontwikke lingen voor Zand 1 ook erg gunstig. De thuiswedstrijd tegen TYBB werd, na drie punten behaald te hebben uit evenveel gelijke spelen, voor de eerste maal positief verzilverd met een ver diende 8-2 overwinning. Tevens wist de concurrentie, met name Phoenix 2. geen winstpunten te vergaren zodat de kansen op behoud weer in eigen hand zyn komen te liggen. Als Zand 1 zich weet te handhaven in de 3e divisie, betekent dit dat wellicht dne Zeeuwse teams zich dan op dat niveau gaan bewegen. Bij een te ver wachten degradatie van Wilno 1 is bovendien de kans op een titel en promotie van MZ 2 een haalbare zaak geworden nu de voorsprong aan de kop kon worden uitgebreid tot vier punten omdat Peter Slagter (driemaal). Peter van Iren (tweemaal) en Marco Hofman (eenmaal) rivaal Scylla 3 uit met 7-3 bedwongen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 17