Situering begraafplaats in Hulst is aanvaardbaar Antwerpen profiteert van baggeren Westerschelde Zeeuws Orkest subtiel èn ruw Witte Paard wint toernooi VAN DIJKE BIJLSMA PZC/provincie UITSPRAAK KROON: Kampioenschap gewichtheffen in Terneuzen geslaagd Liefkenshoektunnel voor auto en trein DINSDAG 22 MAART 1983 13 (Van ome Haagse redacteur) DEN HAAG - De Kroon heeft geen doorslaggevende bezwaren tegen de begraafplaats die Hulst tussen de Van de Maelstedeweg en de Grote Kreekweg wil aanleggen, ondanks de bijna zeventig bezwaren die tegen dit voornemen zijn ingediend. De Kroon is namelijk akkoord gegaan met de hoofdlijnen van het bestemmingsplan 'Zoetevaart', waarvan de begraafplaats een onderdeel is. Er is slechts één wijziging: binnen een strook van 50 meter gerekend vanaf de bestaande woningen mogen geen graven worden aangelegd. Bijna zeventig omwonenden waren te gen de begraafplaats in beroep gegaan, erop wijzend dat de gronden die voor die begraafplaats waren gereserveerd niet altijd op minimaal 50 meter af stand van de bestaande woningen, veelal aan de Van de Maelstedeweg Lichtgewonde bij ongeluk Terneuzen ZAAMSLAG De automobilist F. L. van T. uit Walsoorden is maandagmor gen licht gewond geraakt bij een onge luk op de Eendrachtweg onder Terneu zen L. raakte de macht over het stuur kwijt, belandde in de berm en vervol gens in een links naast de weg gelegen sloot. Hij werd met beenletsel en schaafwonden overgebracht naar het Julianaziekenhuis in Terneuzen. lagen. In een enkel geval zat er slechts 15 meter tussen woning en begraaf plaats. terwijl de wet op de lijkbezor ging wel degelijk van 50 meter uitgaat. Om die reden vonden de bezwaarma kers dit deel van het bestemmingsplan in strijd met de wet. Dat was echter niet alles: de omwonen den zyn allerminst gelukkig met een begraafplaats vlakbij hun achtertuin tje. Zij vrezen de deprimerende wer king die er van uit gaat en zien ook niet uit naar de begrafenisstoeten die langs hun voordeur zullen trekken Boven dien wijzen zy op de dicht in de buurt gelegen hockeyvelden en het kabaal dat daarvandaan zal komen en dat het plechtige karakter van een ter aarde bestelling zal doorkruisen. Groensingel aldus de Kroon, een ruime groensingel aangelegd en bovendien is er de nood zaak om een nieuwe begraafplaats aan te leggen omdat de bestaande rond '84 'vol' zullen zijn. GS hebben inmiddels de benodigde verklaring afgegeven waarmee Hulst aan het werk kan gaan. Daarin staat met nadruk vermeld dat er géén gra ven mogen komen binnen de al eerder genoemde strook van 50 meter. Ook de Kroon wil dat niet Om die reden is de bestemming 'begraafplaats' geschrapt voor wat die 50-meter-strook betreft, de rest van het terrein mag gewoon begraafplaats blijven, zodat niets de daadwerkelijke realisatie ervan in de weg staat De Kroon echter vindt, net als GS van Zeeland eerder, de situering van de begraafplaats acceptabel. Er wordt. GOES Ziekenhuis De Bevelanden, 15.15-16.30 uur: uitzending Nomen Nes- cio. HULST St.-Liduinaziekenhuis, 10- 11.30 uur: uitzending radio Nightinga le. MIDDELBURG De Schakel. 20 uur: lezing door de heer Slagboom 'Witte sneeuw-zwarte sneeuw'; Gasthuis, 20-21.30 uur: uitzending Ra- OOSTBURG St- Antoniusziekenhuis en verpleeghuis 'De Stelle', 10-11.30 uur: uitzending Radio Delta. TERNEUZEN Julianaziekenhuis. 0.15-22.15 uur: uitzending Radio Julia- la. VUSSINGEN Bethesda-St.- Josephziekenhuis. 20-21.30 uur: uitzen ding Rawa; Bachtenkomme. 19.30-21.30 uur: con tactavond Soos Gehandicapten. Filmvoorstellingen BERGEN OP ZOOM Cinem'Actueel I, 20.30 uur: Big Bomber, a.l.; Cinem'Actueel II. 20.30 uur: Polter geist, a.l.; Cinem'Actueel III, 20.30 uur: Adem loos. 16 jr GOES Grand. 20 uur: E.T., a.l. HULST De Koning van Engeland, 20 uur: Een manier per keer. 18 jr.; 20 uur: De zwarte ruiter, a.l.; 20 uur: De Vlaschaard, a.l.; 20 uur. Annie, a.l. MIDDELBURG City. 20 uur: Annie, a.l. OOSTBURG Ledel. 20 uur: Het meisje met de hete hobby. 18 jr. TERNEUZEN Luxor. 20 uur: Hot bubblegum maagd. 16 jr.; 20 uur: Annie, a.l. VLISSINGEN Alhambra I. 20 uur: Huis by het kerkhof. 16 jr.; Alhambra II. 20 uur: Sharky's machi ne. 16 jr. Tentoonstellingen AXEL Galerie Bellemans. 10-18 uur: textiele objekten van Annie Blewanus (t/m 2/5); Kindergalerij, 10-18 uur: Illustraties uit kinderboeken van Annemiek Bors- boom. BERGEN OP ZOOM— Markiezenhof. 14-17 uur: werken George Minne (t/m 16/4). BRUINISSE Visserij- en Oorlogsmu seum, geopend van 14-16 uur. DOMBURG Biologisch museum. 10- 17 uur: 'De natuur in Zeeland'. GOES - Museum. 10-12 en 13.30-17 uur: 'Aanwinsten 1982' (t'm 26/3). HULST Den Dullaert: foto-expositie 'Afvalhoop, hoop voor de toekomst' (Lm 25'3). MIDDELBURG Zeeuws Kunste naarscentrum. 10-17.30 uur: 'Projek- ties' van Sjoers Bijlsma (t m 7/4); Galerie 'Roelant'. 11-17 30 uur: grafisch werk van Rob Clous (tm 17/4); Vleeshal, 13-17 uur: schilderijen van Eindhovense kunstenaars (t/m 10/4): Ambachtencentrum Demerary, 9-17 uur: diverse ambachten en exposities; Zeeuws Museum. 10-17 uur: werken Mannus van Dijke (t/m 22/3); Antiquités B. Witte, 10-18 uur: werken van Anton Beijsens (t/m 28/3). TERNEUZEN Museum. 11-21 uur: werken klassieke Nederlandse kunste naars (t/m 26/3). VLISSINGEN Museum. 10-12.30 en 13.30-17 uur: 'Zicht op schrift', de ge schiedenis van het schnft en boekdruk kunst (tm 16/4); Gevangentoren, vanaf 17 uur: werken Wilfried van den Boom (tm 4'4>; Reptielenzoo 'Iguana'. 10-12.30 en 14- 17.30 uur expositie levende reptielen, amfibieën en insekten. YERSEKE Atelier Dam Twee. 10-18 uur: Schaal- en schelpdieren en werken diverse kunstenaar. IJZENDIJKE Museum. 10-12 en 13.30-17 uur; 'Stamboomonderzoek'. HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel 01100- 14444 (ook voor milieuklachten). Zccuwhch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance). Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- 15551. dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel. 01180-36251, van 10.00-24 00 uur - weekends van 20 00-24.00 uur Sticlitinc 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel 01184-14645. dag en nacht bereikbaar Nederlandse Hartstichting, tel 070-600555. Te bereiken op kantoordagen van 12-17 uur TERNEUZEN - De eerste Zeeuwse bankdruk-kampioenschappen, die za terdag gehouden werden in de MTS in Terneuzen, hebben een redelijke be langstelling getrokken. Het publiek telde bijna tweehonderd koppen, re den voor Albert Harms, de organisator van de titelstrijd, om te spreken van 'een geslaagd experiment'. Albert Harms was zelfs zo opgetogen, dat hy nu al aankondigde volgend jaar 'open' kampioenschappen te willen or ganiseren. zodat de Zeeuwse kracht sporters zich ook kunnen meten met - bijvoorbeeld - Belgische deelnemers. Overigens namen aan de wedstrijden in totaal 33 gewichtsheffers deel. De uitslagen: lichtgewichtklasse: 1 Wener Samson (Vlissingen) 115 kg, 2 Hans WuUems (Terneuzen) 105 kg en 3 Jacky Harms (Ter neuzen) 77.5 kg; middengewichtsklasse 1 SJaak Elenbaas (Axel) 117,5 kg. 2 Diedenk de Rooy iTemeuzen) 115 kg en 3 Pierre Collin (Terneuzen) 112,5 kg. licht-zwaarge- wichtklasse. 1 Noel Hontelez (Axel) 132.5 kg. 2 Beekman iVlissingen) 120 kg en 3 Tiet Harms (Terneuzen) 120 kg. lOOkg-klasse 1 Fred van Overmeeren (Sluiskil) 120 kg; su- perzwaargewichtklasse (110 kg) 1 Bas Tho mas (Westdorpe) 140 kg en 2 Harry Stenten (Terneuzen) 120 kg Tijdens de pauze waren er demonstra tiewedstrijden. Albert Harms bracht bijvoorbeeld tienmaal achtereen 130 kg naar boven, Jeanette Murre kwam tot 23 maal 30 kg en Tim Dreesman tot 14 maal 100 kg. (Van één onzer redacteuren ANTWERPEN - Het Belgische ministerie van verkeerswezen heeft in principe toegestemd dat de Liefkenshoektunnel tussen de beide oevers van de Schelde benoorden Antwerpen een gecombineerde spoor- en weg verbinding zal worden. Daarmee zijn de plannen voor de aanleg van deze tunnel concreter geworden. Op het ogenblik spitsen de voorbereidingen op de bouw zich toe op de financiering van het project. Daarbij wordt ook gedacht aan de mogelijkheid van een toltunnel. uit te voeren door het particuliere bedrijfsleven. „De vooruitzichten op de bouw van de Liefkenshoektunnel zijn betei dan die op de Nederlandse vaste oe ververbinding Westerschelde", zei maandagmiddag in Antwerpen nu G. Deckers, gedelegeerd beheerder van de Intercommunale Vereni ging Land van Waes. De linkeroe ver van de Schelde is bijzonder ge baat bij de bouw van een nieuwe tunnel ter hoogte van het Fort Lief- kenshoek. in de omgeving van het dorp Doel. De twee nu bestaande tunnels, de Waaslandtunnel naar het centrum van Antwerpen en de Kennedytunnel. die aansluit op de grote Ring van verkeerswegen rond Antwerpen, zijn vaak verstopt en kunnen het intensieve verkeer niet meer aan. Vandaar dat het Land van Waes al vele jaren ijvert voor deze nieuwe verbinding, die niet alleen als een regionaal belang wordt gezien maar tevens als on derdeel van het internationale we gennet. De Belgen doen bovendien pogingen om ook Nederland te in teresseren voor het project, dat als een directe verbinding tussen Zeeuwsch-Vlaanderen en de Zoom- weg naar Brabant en Zeeland wordt gezien. De Antwerpse wet houder voor havenzaken J. Huyge- baert is er vorig jaar al eens voor naar Middelburg geweest om bij het Zeeuwse college van gedepu teerde staten deelname in de aan leg te bepleiten. Mr Deckers deed zijn mededelin gen maandag op de intemationele dag van de transportpers in Ant werpen. De Liefkenshoektunnel zal in de toekomst ook een verbinding moeten worden, speciaal bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Dat is de laatste jaren aan zienlijk toegenomen en beschikt over onvoldoende faciliteiten Ge zien de bouw van een LPG-termi- nal aan één van de dokken achter de nieuwe Kallo-sluis op de linke roever van de Schelde bij Antwer pen zal die vorm van transport al leen nog maar toenemen. Op de prioriteitenlijst van belangrijke projecten in België, die de komen de jaren in uitvoering moeten wor den genomen, staat de Liefkens hoektunnel op nummer zeven. Vrouw gewond bij botsing Oostburg OOSTBURG - Mevrouw Van S. uit Oostburg is bij een aanrijding met een bestelauto zondagmorgen gewond ge raakt aan het hoofd. Zij werd met een ambulance overgebracht naar het Sint Antoniusziekenhuis in Oostburg. Mevrouw Van S. reed op de fiets op de Melkweg in Oostburg en kwam in bot sing met een stilstaande bestelauto, ei gendom van de firma V. uit Terneuzen. De auto stond aan de kant van de weg met de achterklep op ooghoogte open. waar mevrouw Van S. tegen reed. CPN: waterschap moet heffingen beter controleren TERNEUZEN - De CPN-afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen wil dat het wa terschap 'De Drie Ambachten' de aan slagen verontreinigingsheffing beter controleert. Volgens de partij komt het voor dat alleenwonende zeevarenden, die in Terneuzen hun waladres hebben of staan ingeschreven bij familieleden, worden aangeslagen voor drie vervui lingseenheden. Ook pleit de CPN ervoor om tweeper soonshuishoudens aan te slaan voor twee in plaats van drie vervuilingseen heden en de zuiveringsheffing te koppe len aan het waterverbruik. In een reactie zegt griffier J. Traas van 'De Drie Ambachten' dat het water schap voor de zuivenngsaanslagen ge bruik maakt van het adressenbestand van de Watermaatschappij Zuid-West Nederland. Zeevarenden, die staan in geschreven bij familieleden, krijgen geen heffing: het waterschap stuurt die in een dergelyk geval aan de hoofdbe woner De discussie over de aanslag voor twee persoonshuishoudens en het hanteren van het waterverbruik als grondslag voor de verontreinigingsheffing hoort niet thuis by 'De Drie Ambachten', maar bij de wetgever, vindt Traas. RPCZ bijeen in stadhuis Goes GOES Het algemeen bestuur van het overlegorgaan stichting regionaal pedagogisch centrum Zeeland (RPCZ) houdt woensdag 6 april een openbare vergadering in het stadhuis aan de Grote Markt in Goes. De aanvang is 10 00 uur De bestuursleden moeten de gevolgen bespreken van het projecten beleid van het ryk en de vaststelling van de ryksbydrage 1983. Opbrengst collecte Nierstichting '82 VLISSINGEN - De collecte ten bate van de Nierstichting heeft in 1982 in Zeeland 111.692.96 opgebracht. In het jaar daarvoor, 1981, bedroeg de op brengst 117 534.16 De landelijke opbrengst bedroeg vorig jaar 5 661 436.59 In 1981 was dit be drag 5.405 482,34. MEER EN GROTERE SCHEPEN DEDEN HA VEN AAN (Van één onzer redacteuren) ANTWERPEN - „Het scheepvaartver keer van en naar Antwerpen profiteert op het ogenblik duidelijk van de verbe tering van de bevaarbaarheid van de Westerschelde, in het bijzonder van de baggerwerken door de drempels in de rivier en die voor de toegang bij Vlis singen in de Pas van het Scheur. De Antwerpse haven heeft in 1982 met een omzet van 84.2 miljoen ton over zee aangevoerde goederen een topjaar ge maakt". Directeur-generaal R. Vleu gels van de haven is ervan overtuigd dat de verbeterde bereikbaarheid daaraan niet vreemd is. ..De gemiddelde bruto-registerton van de schepen die onze haven aandoen is opnieuw gestegen, en wel tot 6590 brt. In het jaar 1970 beliep deze gemiddelde tonnenmaat nog 3545 brt". aldus Vleu gels gisteren op de dag van de interna tionale transportpers. Antwerpen streeft ernaar om al maar grotere sche pen de haven binnen te halen en slaagt daarin de laatste jaren aanzienlijk. In 1982 zijn 134 eenheden met meer dan 100.000 ton draagvermogen (dwt) aan gekomen; 23 meer dan het jaar daar voor. De grootste diepgang daarbij werd geboekt met een schip van 8.40 voet. Op het ogenblik staan de zaken er zo voor dat Antwerpen by gemiddeld hoog water schepen die 45 voet diep ste ken binnen eén getijde-cyclus in de ha ven kan binnenhalen Antwerpen heeft plannen om daarin nog verder te gaan Maar voor de uitvoering daarvan ls toe stemming van Nederland nodig Tech nisch worden de zaken in internatio naal overleg voorbereid, maar politiek zullen de Belgen daarvoor toch een soort van tegenprestatie moeten leve ren. zo is de opvatting in Den Haag In Antwerpen houdt men zich wat bui ten die discussie. De havenautoriteiten onderstrepen alleen dal er records zijn gebroken met het goederenverkeer in vrijwel alle sectoren (stortgoederen, stukgoederen en de moderne vormen van verschepen zoals het containerver keer met roll-on. roll-off-verkeer) Ze wijzen op de toename en de vergroting van de scheepvaartbewegingen maar stellen vast dat het bedrijfsleven ook nog stevig in het zeehavemndustxiege- bied investeert. Op de linkeroever van de Schelde, niet ver van de grens met Zeeuwsch-Vlaan deren, is op het ogenblik zo n 1300 hec tares aan industrie- en haventerreinen uitgegeven achter de nieuwe sluis bij Kallo Op de rechteroever, het oude ha- vangebied van Antwerpen, wordt een grootscheeps renovatieplan uitge voerd Havendirecteur Vleugels voerde giste ren nog een pleidooi voor een snelle uitvoering van de bouw van de radar- keten op de Westerschelde en in de monding van de rivier bij Vlissingen. „Thans bestrijkt het radarsysteem het zogenaamd moeilijkste deel van de vaarroute, namelijk tussen de Ant werpse sluizen en Hansweert. inclusief de Bocht van Bath. Maar uitbreiding blijft een eis van onze haven. Hoe be langrijk een goede toegang en een goe de bevaarbaarheid voor een wereld zeehaven als de onze is hebben de re- sultaten in het crisisjaar 1982 laten zien Wij willen klaar staan als betere omstandigheden aanbreken", aldus de heer Vleugels. Marinus van Dijke. Konijn in landschap. In het Zeeuws Museum, Abdijplein Middelburg, exposeert Marinus van Dijke tot en met 31 maart nieuwe schilderijen. Werk van Van Dijke werd nog onlangs aangekocht voor de provinciale verzamelingen. Het is ook opgenomen in de collectie van de SBK. de Kunst uitleen Zeeland. Dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. De Veerse ontwerper en beeldend kunstenaar Sjoerd Bijlsma stelt recent werk ten toon in het Zeeuws Kunstenaarscentrum, MolstraaUbibliotheek- iSpuistraat te Middelburg. Werken van Bijlsma maakten deel uit van de laatstgehouden kerstexpositie van de Zeeuwse Kunstkring in de Middelburgse Vleeshal. Het ZKC is dagelijks geopend van 10.00 tot 13.30 en van 14.30 tot 17.00 uur. Tentoonstelling Bijlsma tot 8 april. CONCERTZAAL, ZIERIKZEE Eerste optreden Zeeuws Orkest in de voorjaarstoemee 1983 Solist Paul Uy- terlinde. dirigent Louis Stotijn. Werken van Debussy. Samt-Saens en Brahms Herhalingen op 23 maart in de Grote Kerk te Goes, op 24 maartindeSchelde- hal Vlissingen en op 25 maart in de Con certsaal Middelburg, steeds om 2U uur. Als ik met een wensje zou kun nen bijdragen tot verrijking van het Zeeuwse muziekleven zou ik, na gisteravond, geen moment aarzelen: ik zou het Zeeuws Orkest vragen de komende tijd géén werken meer op het programma te zetten, waarin forte dient te wor den gespeeld. Het zou tot voortref felijke optredens kunnen leiden. Het viel me afgelopen najaar in het aan Beethoven gewijde concert op en het was maandagavond in de Zierikzeese concertzaal evident in Brahms: zodra de componist ver langt dat er met enige kracht wordt gemusiceerd, lijkt het en semble, dirigent Stotijn incluis, licht buiten zinnen te geraken en de klankverhoudingen uit het oog te verliezen. Dan heeft het er veel van weg, dat verschillende groe pen bevreesd zijn niet in de zaal te worden vernomen, en zo drukken soms de strijkers d'e tussenstem men en de blazers weg, en schalt het koper niet zelden (de laatste maten van de finale) de strijkers naar de achtergrond. Dat klinkt wellicht wat kribbiger dan het Zeeuws Orkest met het op treden in Zierikzee heeft verdiend. Maar die vinnigheden komen voort uit teleurstelling over waar de be zoekers van de Concertzaal het mee moesten doen een memorabe le vertolking van Brahms, terwijl er. in aanleg, een uitvoering van grote allure had ingezeten. De one venwichtigheden in de klankver houdingen traden namely k vooral op in het eerste deel en het scherzo, in die delen werd bovendien de vreugde van het luisteren getem perd door de snijdende klank, die de (hoge) strijkersgroep in forte passages produceerden, door - sa menvattend een zekere ruwheid. Van een opmerkelijke subtiliteit echter waren de finale en vooral het prachtige andante moderato. Ter wijl men in het eerste deel de mu ziek niet altijd toestond voluit te ademen, voegden daar de wisseling van klankkleuren zich naadloos aan elkaar. Er werd zéér doorleefd en intens gemusiceerd, celli en bla zers - de sterkst bezette groepen van het orkest - speelden hun aan deel met grote zeggingskracht, men benaderde - kortom - een pro fessioneel niveau. Wat daarvóór ook voedsel had gegeven aan mijn verlangen dat het orkest de komen de tijd muzieken met veel forte mo ge mijden, was de opmaat van het concert: een fijnzinnige uitvoering namelijk van Debussy's poëtische .Prélude a '1 après-rmdi d'un faun. Het Zeeuws Orkest treft het dit concertseizoen met zijn solisten. Nadat Ronald Brautigam vorig najaar fascinerend Beethovens vierde pianoconcert had gespeeld, leverde een van de .eigen' jonge ren, Paul Uyterlinde, een lucide vertolking van Saint-Saens eerste celloconcert. Een stuk om „lekker weg te spelen" en dat was wat Paul Uyterlinde met flair deed: soepel van techniek, warm van toon, gaaf van articulatie. Hij werd terecht herhaaldelijk teruggeroepen. Louis Stotijn werd. na Brahms, driemaal teruggehaald. Kees Cgsouw Paardenmarkt l'trecht UTRECHT Op de paardenmarkt ln Utrecht zijn maandag 297 paarden aangevoerd De prijzen luidden als volg*, un gulden per stuk. slachtpaarden per kg geslacht gewicht! luxe paarden 3000-4000. werkpaarden 2200-3400. oude paarden 1850-2500. 3 jarige 1650-2650. 2-jarige 1400-2500. veulens 450-1350. hitten 550-1500. pony's 250-950. oude slachtpaarden 4.95-6.90 en jonge slachtpaarden 5.50-7.10 De handel in slachtpaarden was rustig, in po ny's kalm. Aardappeltermijnmarkt Datum 21/3 Bintje 35-50 mm opw.. april laten 1418; bieden 1410; slot 1410; november laten 2000; bieden 1700. stemming april: kalm. november, kalm. Openstaande posi ties april: 97. Datum 21/3 btntje 50 mm opw apnl. laten 1920. bieden 1850, slot 1900, november: laten 2450, bieden 2400, slot 2400; mei laten 1950, bieden 1940; slot 1940. Stemming april, prijs houdend. november kalm: mei prijshou dend. openstaande posities april -86 is ge worden 1083. november: 219. mei -116 is geworden 2183 Omzet april: 30x1900 45- X1880; 5x1900. 15x1880. 2x1890, 2x1900. mei. hoogste pnjs 2000, laagste prijs 1900. laatste zaken 7x1940 Dag. april 99 mei 160. VEILPI'NT GOES Sla glas st kil 0.18-0,32 kJ2 0.08. boerenkool kl2 0.42; peen kl2 gr 0.17: radijs bos kil 0.68-0.75. spruiten ongeschoond kil a 0,28- 0.68 kl2 e 0.36 ab 0.21witlof kil b 1.00 a 2.60. prei kg kil b 0 49 a 0.74, savooie kool groen kg kl2 0.37-0,49. Groenteveiling Barendrecht. 21 maart 1983 Aardappelen: bintje 14-23. eigenheimer 26-40. irene 30-33. andijvie 1.40-2.37, bospeen 3.80. knolselderij 10 57-87. 15: 4-47. koolrapen 27- 33, groene kool 55-88, kroten 12-16, peterselie 39-79, prei klein verpakking 1,95, 2 1,44-1.64. raapstelen 15-32, rabarber 2,- -3,12, selderij 7-30. spinazie 82-1.49. u ien: bonken 48-56. grol 9-31. middel 5-23. geschoond 71. winterpeen grof 16-28, middel 16-28. fijn 14. witlof klein verpakking 2.80-3.70. kort 1 2.30-3.30. lang l 2.50-3.-, kort 2 1,30-2.50. lang 2 1.20-2,30. 3 40-1.90. Gehandicapten Organisatie vergadert in Sint-Jansteen SINT-JANSTEEN De Gehandicap ten Organisatie Nederland, afdeling Zeeland, hield zaterdag voor haar leden een ontspanningsmiddag in het gemeenschapscentrum 'De Warande' in Sint-Jansteen. De ontspannings middag werd door ongeveer vijftig leden bijgewoond. Na een openings woord door de voorzitter gaf de heer A. Warrens uit Terhole een lezing over Zuid-Afrika. Centraal daarbij stonden het Paul Krugerpark in Swasiland. De heer Warrens illustcerde zijn lezing met een uitgebreide diaserie over dat land. Na de pauze werd een cursus van Veilig Verkeer Nederland besproken. Naast de leden van de afdeling Sint-Jansteen van de bond van ouderen kunnen daar ook de leden vcan de afdeling Zeeland van de gehandicpaten aan deelnemen. De cursus bestaat uit drie lessen en word gegeven in Sin UIans teen. Bij de leden bestond veel animo voor de cursus. De bijeenkomst werd besloten met een aantal gezelschapsspelen. Heropening van pleistocene groeve NIEUW-NAMEN De pleistocene groeve in Nieuw-Namen is de afgelo pen maanden grondig opgeknapt door vrijwilligers. Dat was hard nodig om dat in de groeve flink wat vuil lag en de verschillende grondlagen door ver zakkingen en overwoekering van planten niet meer goed zichtbaar wa ren. Zaterdag 16 april is de feestelijke 'heropening' voor het publiek. De opknapbeurt is gebeurd onder lei ding van R Bleyenberg. de beheerder van de groeve, die eigendom is van Staatsbosbeheer Dankzy de inspan ningen van vrijwilligers heeft Staats bosbeheer niet al teveel geld in het project hoeven steken. Er is een nieuw hek neergezet en verder zyn er nieuwe trapjes in de groeve uitgestoken Ook is er een toegangspad gebaand. De pleistocene groeve in Nieuw-Namen is de oudste grondlaag die ln Nederland aan de oppervlakte komt. Ledenvergadering klaverjasbond GOES - Het gezamenlijk klaverjasver- bond Zeeland hield een algemene le denvergadering in hotel Terminus ln Goes. Voor deze bijeenkomst bestond niet veel belangstelling. Er werden di verse zaken besproken en de aanwezi gen kozen een bestuur voor dit overkoe pelend orgaan van verschillende kla- verjasveremgingen In het bestuur hebben zitting P. Maar- schalkerweerd. R. de Heer, S. van der Helm, R. Vreezen en A. Koeman Senioren Orkest Zeeland treedt op in Kortgene KORTGENE - Het Senioren Orkest Zeeland geeft woensdag 23 mart een concert in de Nederlands hervormde kerk in Kortgene Deze uitvoering be gint om 14 30 uur Medewerking woordt verleend door de organist Foort Smit De leiding is in handen van Daan Bur ger. Op het programma staan onder meer het Zeeuws volkslied, een aantal kora len en enkele werken van Robert Stolz en Bill Bailey BRUINISSE Het AC- jeugdschaaktoernooi dat zaterdag als voorronde van verdere wedstrijden onder auspiciën van de KNSB in Brui- nisse werd gehouden en waarin twee leeftijdsgroepen (nl. tot 13 en tot 16 jaar) de degens met elkaar kruisen, is voor de hoogste leeftijdsgroep door Het Witte Paard uit Sas van Gent gewonnen. Het Sasse team behaalde 4,5 punt uit vijf wedstrijden en gaat door naar de volgende ronde die in Meerkerk zal worden gespeeld. By de jongste categorie - tot 13 jaar - werd het team uit Middelburg eerste met 4 punten. De uitslag tot 16 jaar 1 HWP 4.5 p. 2 Temeuzen 4 p. 3 Middel burg 3.5 p, 4 Vlissingen 2 p; 5 Zierikzee 1 p: 6 TOPG 0 p. De samenstelling van het winnende tean van HWP was M. de Waal. N. Marquinie, M. van Kampen. M. Velle- man en J. van Dorsselaer De uitslag tot 13 jaar: l Middelburg 4 p. 2 Temeu zen 4 p. 3 Souburg 3 p. 4 Goes 2 p: 5 Zierikzee 1 p; 6 TOG 1 p Het winnende team zag er als volgt uit Walter van Hattum. Dennis Brouwer. Rob Sander- se. Jeroen Viryé en Hendrik Jan Meijer

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 15