Primeur Shirt aktie Dit kan maar éénmaal 139- Kruisvereniging staat binnenkort 24 uur paraat Kreymborg0 PZC/streek Modeshow Elegant luchtig en chique VROOMS DREESMANN DINSDAG 22 MAART 1983 12 Van onze moderedactrice) MIDDELBURG- Voor 'Elegant' uit de Middelburgse Segeerstraat kan de zon niet vlug genoeg gaan schijnen, en met recht. De collectie badmode die de heer en mevrouw Reichardt in huis heeft vraagt erom om gezien te worden. Naast badmode heeft dit modehuis ook een redelijke collectie bovenmode en een prima assortiment foundations, en dit alles werd maandagmiddag en -avond getoond aan zo'n 100 aanwezige dames. De foundation moet dit jaar bovenal mooi. zacht en romantisch zijn en dat houdt in dat in de collecties van Ele gant veel zijdeachtige materialen ver werkt zijn met kantgarneringen en dat diepe décolleté's veruit favoriet zijn. De funktie wordt uiteraard niet uit het oog verloren, maar zware veterkorsetten zo als we die van vroeger herinneren blij ven diep in de motteballenkast. Wel doet de romantisch getinte beugelbeha weer haar intrede, maar ook deze is niet meer te vergelijken met haar vroegere collega. Net als in de bovenmode zien we ook in de ondermode pasteltinen als mint (zachtgroen), roze, bleu, wit en de blon- de-tinten. Als summerdark doet met name het kobaltblauw het erg goed in de foundationsektor. Bij de badmode wint het badpak het van de bikini; het badpak oogstte dan ook zeer veel bewondering onder de aanwezigen. Terecht, vonden we. want nog nooit zijn badpakken zo aantrekke lijk uitgevoerd als dit seizoen. De des sins zijn bij Elegant grafisch met hier en daar een geplaatst bloemdessin of een combinatie van beide. De modellering is recht van boven (strapless), een hal- terlijn of een diep décollecté, met name ook voor de rug. Ook de bikini is vaak strapless en al of niet met afknoopbare bandjes. De broekjes zijn klein, de beenuitsnydin- gen bij bikini en badpak vaak hoog. Voor zwaardere figuren zijn er badpak ken met ingebouwde corselets en/of uit- knoopbare cups. Asymmetrie komt tot uiting door de dessinering, maar ook doordat bijvoorbeeld slechts één band je aanwezig is, of doordat een draperie in die vorm verwerkt is. Sjiek is het ge bruik van pailletten voor apllique's of een rijtje strass-steentjes als garnering. Bij die badmode heeft Elegant fraai bij passende kledingstukken als pareo's, t- shirts. lange rokken, jurkjes of badjas- jes waarin het dessin van het badpak verwerkt is. De bovenmode van dit huis is enerzijds een verlengstuk van de collectie bad mode: blote zonnejurkjes, rechtvallen de japonnetjes met kleine vleermuis mouwtjes of shirts in combinatie met harembroeken. Anderzijds zijn er luch tige breisels voor jeugdige jurkjes in bij voorbeeld streepmotief, maar ook de navy-look in blauw-wit met rood accent voor een t-shirt met asymmetrische zakverwerking gedragen op een wit ka toenen bandplooibroek. Veel waardering kreeg een zwart katoe nen mantel met aangerimpeld rugstuk in combinatie met zwarte rimpelrok en kerriegele bloes in oversized model met ondergeschoven mouwen. Een en ander werd tijdens de show toe gelicht door de heer Hans Reichardt. Concert Soli Deo Gloria Oost-Souburg OOST-SOUBURG - De christelijke zangvereniging Soli Deo Gloria uit Oost- en West-Souburg gaf zaterdag avond een concert in de Nederlands hervormde kerk in Oost-Souburg. Het koor stond onder leiding van T. Wal- hout. R. Balkenende orgel, en het dub bel koperkwartet EMM uit Serooskerke verleende hun medewerking aan deze uitvoering. Het concert werd geopend door voorzitter P. Baas die na afloop van het concert tevens afscheid nam. Na acht jaar legde hij zijn functie neer. Familie-avond van de CBTB in Biggekerke BIGGEKERKE - De afdeling Walche- ren-Zuid-West van de CBTB West-Ne derland houdt woensdag 23 maart een familie-avond in het dorpscentrum aan de Schuitvlotstraat in Biggekerke. Aanvang 20 uur. Tijdens deze bijeen komst zal ds A. C. Moerman uit Middel burg aan de hand van dia's komen ver tellen over zyn reis naar Israël. MAC 'De Zeeuwen' hield openingsrit MIDDELBURG De openingsrit van MAC De Zeeuwen is zaterdag gewon nen door het echtpaar De Bruijne uit Krabbendijke. Zij bleken hedt meeste thuis in het nieuwe KNMV-reglemcnt 1983, waarop deze orientatierit was uitgezet. In de B-klasse won het echt paar Foppes uit Zierikzee, met ruim verschil op nummer 2, de equipe Koe man-De Jong uit Waarde. Uitzetter Jaap Hulge had een eenvou dige, maar goed te rijden, rit uitgezet. Direct na aankomst van de laatste deelnemer werden de prijzen uitge reikt. De tweede onëntermgsrit die meetelt voor het clubkampioenschap van De Zeeuwen wordt verreden op 26 maart. Die rit wordt uitgezet door de zustervereniging MAC De Bevelanden. Uitslag A-klasse 1 C de Bruijne-mevrouw De Bruijnè. Krabbendijke. 48 strafpunten: 2 P. Westveer-T v d HU. Goes. 104. 3 A. van Loo-mevrouw Van Loo. Kapelle. 119:4 J. v d. Hagen-mevrouw v d Hagen, Vllsslngen, 130, 5 J. Marree-H. Winterkamp, Goes, 133, 6 A. Deegens, Middelbvurg, 158, 7 N van Dijke- mevrouw Van Dijke, St -Phllipsland, 162, 8 L. Wouters-J Jansen v, Roosendaal, Oost- Souburg, 189:9 L Fraanje-1 Meyering, Goes, 220; 10 C. de Graaf-mevrouw De Graaf, Nieuwerkerk, 251 B-klasse l J Foppes-mevrouw Foppes. Zie rikzee. 316 stralpunten; 2 Peter Koeman- Yvonne de Jong. Waarde. 518; 3 F. Edelijn-J. v d Eljk. Vllssingen. 530 Vlissingers winnen toneeimiddag van Scouting Walcheren MIDDELBURG - 'De Scheldezwervers' uit Vlissingen kwamen zaterdagmid dag als eerste uit de bus bij de toneel middag van Scouting District Walche ren. De groep voerde het stuk 'net als in ccn film' op voor de met 300 kabouters, welpen en belangstellenden geheel ge vulde zaal van het Zuiderbaken. Tweede werden 'De Watergeuzen', eveneens uit Vlissingen, met het stuk 'de oorvijg'. De Valkeniers uit Koude- kerke wisten met 'de opschepper' op de derde plaats beslag te leggen. De jury, bestaande uit 13 kinderen en 5 volwas senen beoordeelde het gebodene op het verhaal, decor en costumering en alge mene indruk. De deelnemende groepen kregen alle een scouting-herinnering om in de groepslokalen op te hangen. I=£WiiWIH Normaal betaalt u het dubbele. Nu de helft voor dezelfde kwa liteit. Dat kan zelfs Vroom Dreesmann maar één keer. Zolang de voorraad strekt Snel komen want iedereen weet dat zoiets niet terugkomt. Wit badpak met een hoge beenuitsnij ding. Heel actueel zijn deze zomer ap plique's waarbij gebruik wordt ge maakt van pailletten NVvH Zoutelande ZOUTELANDE - De afdeling Zoutelan de van de Nederlandse Verenigin van Huisvrouwen houdt vandaag (dinsdag) een modeshow in zaal Middendorp. De ze wordt gehouden door de firma Joosse uit Middelburg en begint om half tien 's morgens. Wijkavond kerken MIDDELBURG - In de Hofpleinkerk in Middelburg wordt donderdag 24 maart een gemeenschappelijke wijkavond van de gereformeerde en hervormde kerk gehouden (wijk centrum), Pater Scheffers spreekt over het thema 'mens en arbeid'. Aanvang 19.45 uur. Het is een openbare bijeenkomst. INITIATIEF VAN THOLEN EN SINTPHILIPSLAND POORTVLIET De inwoners van de gemeenten Tholen en Sint-Philipsland kunnen opgelucht adem halen. Als ze na 1 april een beroep willen doen op verpleegkundigen van de basiseen heid Tholen - Sint-Philipsland van de provinciale kruisvereniging het Zeeuwse Kruis, hoeven ze zich niet meer te beperken tot de periode tussen 8.00 uur en 18.00 uur. Na die datum begint namelijk op Tholen en Sint- Philipsland het project 24-uurs zorg-, verlening. Vanaf die dag kunnen alle bewoners van die twee gemeenten dag en nacht een beroep doen op de ver pleegkundigen als ze directe hulp no dig hebben. Het gaat daarbij nadrukkelijk om si tuaties waarin acute hulp nodig is. De regio Tholen - Sint-Philipsland is het eerste Zeeuwse gebied waarin een der gelijk project begint. Ook landelijk gezien is het uniek. Op verschillende plaatsen in Nederland worden al wel soortgelijkeinitiatieven uitgevoerd, V rouwencafé T rui MIDDELBURG - In het Pand aan de Kerksteeg in Middelburg houdt Vrou wencafé Trui donderdag 24 maart een open avond. Belangstellenden kunnen vanaf 20 uur binnenlopen voor een praatje. RPF Middelburg hield vergadering MIDDELBURG - De afdeling Middel burg van de RPF hield de jaarlijkse le denvergadering in de Getuigeniskerk. Er werden enkele huishoudelijke zaken behandeld en het RPF-raadslid L. Luit- wieler hield een praatje over gemeente politiek. Verder uitten de leden hun be zorgdheid over de toenemende werk loosheid. Oranjevereniging Aagtekerke bijeen AAGTEKERKE - De Oranjevereniging Aagtekerke hield de ledenvergadering en stelde het programma voor konin ginnedag vast, waarin zijn opgenomen een kinderoptocht, kinderspelen, een oriêntatierit en een feestavond. Er was verder een bestuursverkiezing: de he ren J. Dekker en T. de Bruijn werden als nieuwe leden aan het bestuur toege voegd. terwijl mevrouw C. Peper werd herkozen. V rou wencontactgroep houdt kledingbeurs ARNEMUÏDEN De vrouwencon tactgroep in Amemuiden houdt woens dag 30 maart een kledingbeurs in het verenigingsgebouw 'de Arne'. De beurs begint om 13.30 en duurt tot 15.30 uur. Burgerlijke stand VLISSINGEN Geboren: Richard Ph. Antvelink; Barry van Belzen; Manuella M. Back; Anoesj- ka J. Imambaks; Geetandjelie D. Ban-, sidhar: Jochem M. Bruijnooge: Yvonne •ten Hoeve; Jessika van Loon; Daphne' •Groefsema; Michael E. C. Patty; Patri cia Th. C. A. Schaap; Christine Kuo: Surinder E. L. Malik; Nicole A. Lam-, mers; Arthur van der Horst. Getrouwd: J. P. M. A. Doorns, 21 jr. en A. M. de Nooijer, 22 jr.; J. Koning, 35 jr. en J. van der Schaaf, 32 jr. Overleden: J. P. Vader geb. Bros, 82 jr.; iM. P. Kokelaar geb. Callenfels. 82 jr.; S Hubregtse, 60 jr.; J. Minderhoud geb. iMinderhoud. 71 jr.; A. G de Nooijer geb. 'Van Wijk, 79 jr.; M. Corre geb. Maas. 96 Jr- Burgerlijke stand VEERE Geboren: D. Dekker; S. van der Brugge; S. N. Wisse; H. E. A. van Esbroek; A P Mesu; A. J van Reenen. Ondertrouwd: A. J. Louws en M. J. Abrahamse; H. van Waarde en G. M. Blok; J. W Breel en P. W. Corbijn. Getrouwd; J. M. vanEijzeren en J Man nissen. Overleden: A. Joosse, 91 jr.; M. van den 'Broeke-Wattel, 74 jr.; J. Versluijs, 86 jr; P. Boone, 62 jr.; E. de Buck-Louwerse. 85 jr. Burgerlijke stand MIDDELBURG Geboren' Adriana, dvM A Geuze en J C. Boogaard; Christiaan R. zv R. F. M. Driessen en C. van Belzen; Joost J zv M. Francke en M. C. Lorier; Denis, zv A. Francke en C S. Bruijnooge. Suzanne J. dv P. C. Blankenburg en C. J Goed- bloed; Roelof, zv H. E Conijn en J Schouwstra; Maria J. dv A S. Louws en J. M. Joosse; Jacoba, dv P C. Maljaars en E. M. Nieuwenhuijse; Marinus K. zv K. Janse en A. C. van Antwerpen; Anouk L. dv J. J. van Leeuwen en H. Fenijn; Martin, zv J. E. Riemens en S. M. van Sighem; Remy. zv R. K. E. van Dalen en D. S. Blanker; Peter B. zv G. C. Pellikaan en M W. Vonkeman Ondertrouwd: M. Avci, 33 jr. en A. Leij- dekkers. 27 jr H den Hollander, 30 jr. en A. Stek. 27 jr P. I. Pleijte. 25 jr. en A Davidse, 22 jr.; A. C. van Gageldonk, 30' jr. en A. C. M. van Vilsteren. 35 jr. Getrouwd. M W. Dieleman. 24 jr. en G. H. Wisse, 21 jr. Overleden: J. de Ridder, 90 jr., M. van Hoorn, 85 jr, ev C. J. But, F. Sandijck, 80 Jr. ev J. P. Verburg; F. M. van de Velde. 68 jr. evF. G. Melse; D. Hendrikse, 74 jr. evC. de Rijke; C. Beekman, 27jr.evl. P. Labeur. Zanguitvoering in Swerfrust Middelburg MIDDELBURG - Het interkerkelijk koor Koudekerke/Vlissingen gaf een zanguitvoering in het bejaardenoord 'Swerfrust' in Middelburg De uitvoe ring stond onder leiding van J Dinge- manse en organist J v d. Akker zorgde voor de begeleiding. De dertig leden van het gemengd koor brachten een programma van geestelijke liederen. Voorzitter Sinke van de bewonerscom- ^missie sprak na afloop een dankwoord. maar nog nergen wordt meteen bij het begin van het project een onderzoek naar het functioneren van de 24-uurs zorgverlening gehouden. Voor Zeeland betekent dat concreet dat medewerkers van het onderzoek bureau agogische produkties te Nijme gen het project op de voet volgen. De informatie die uit dat onderzoek be schikbaar komt kan in de toekomst gebruikt worden bij nieuw op te zetten experimenten. Het project betekent voor Tholen een uitbreiding van het aantal verpleegkundigen. Momenteel werken er 7 verpleegkundigen en 2 Uitvoering zangvereniging in Serooskerke SEROOSKERKE (W) - De christelijke gemengde zangvereniging Een in geest en streven' gaf samen met de toneel club 'Serooskerke' de jaarlijkse uitvoe ring in 'De Zandput'. De zangvereni ging bracht onder leiding van mevrouw G. Balkenende-de Mol, twaalf num mers ten gehore. Daartussendoor ver zorgde mevrouw A. Matthijsse-Fondse enkele pianosolo's. De toneelclub ver zorgde het blijspel 'Eigen aard is gouc* waard'. Souburgs ouderenkoor bestaat tien jaar OOST-SOUBURG - In verband met het tienjarig bestaan van het Souburg- se ouderenkoor wordt vrijdag 25 maart in de gereformeerde kerk aan de Ka naalstraat in Oost-Souburg een zang avond gehouden. Het ouderenkoor staat onder leiding van mevrouw M. Francke-Davidse. Het Smalstads man nenkoor onder leiding van Jan Wesdorp verleent medewerking. Verder werken mee Wim Kuzee (piano), S van der Meer (orgel) en Bart Vader (trompet). De aanvang is 19.30 uur. Kijkavond openbare school in Domburg DOMBURG - De openbare school voor lager onderwijs aan de H. M. Kesteloo- straat houdt woensdag 23 maart kijk avond van 18.30 tot 19.30 uur. Bezoe kers kunnen dan kenms maken met het werk van de leerlingen en de in gebruik zijnde leermiddelen. Vanaf 19.30 uur worden oude schoolboekjes verkocht. Een uur later begint de jaarlijkse ouder avond. GERECHTSHOF Bevestiging vonnis geëist voor rijden onder invloed DEN HAAG - De procureur-generaal bij het Haagse gerechtshof constateer de dat de 31-jarige J. B. uit Vlissingen er bij de politierechter te Middelburg nog goed af was gekomen met de strafmaat. Die had verdachte veroordeld tot acht honderd gulden boete en onvoorwaar delijk acht maanden intrekking van het rijbewijs, omdat hij zijn auto be stuurde toen hij onder invloed van drank verkeerde. Vooral vanwege de intrekking van het rijbewijs had B. m hoger beroep aangetekend maar de procureur-generaal zag geen reden daarin wijziging te brengen. Verdachte was in zijn woonplaats 's nachts door de politie aangehouden, omdat het rijgedrag daartoe aanleiding gaf. De bloedproef gaf een alcoholpromillage van 1.36 te zien. Volgens B. was hij nog best in staat om zijn auto naar behoren te besturen, maar de procureur- generaal had meer vertrouwen in de verklaringen van de politie en eiste daarom bevestiging van genoemd von nis. Arrest maandag 28 maart. GERECHTSHOF Bevestiging vonnis geëist voor poging tot oplichting en valse aangifte DL.s HAAG - De 31-jarige R. G. O. uit Vlissingen had zijn auto in de vernie ling gereden om op die manier in het bezit te komen van het verzekerings bedrag van 16.825,-. Toen dat de eerste keer lukte, werd een tweede poging gedaan. Maar die opzet mislukte en O. werd door de rechtbank te Middelburg ver oordeeld tot zeven maanden gevange nisstraf. waarvan drie maanden voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar en teruggave van de in beslagge nomen auto Tegen dat vonnis tekende verdachte bij het Haagse gerechtshof beroep aan, doch liet daar verstek gaan. De procureur-generaal zag mede onder die omstandigheden geen reden tot wijziging van de opgelegde straf en eiste bevestiging van het vonnis. Ver dachte had met een kennis afgespro ken dat die de eerstbedoelde auto 'in vernieling' zou rijden en dat gebeurde, waarna de verzekering de schadeclaim uitbetaalde, uiteraard niet op de hoog te van hetgeen was gebeurd. Dat ge beurde in december 1981. Maar vorig jaar reed verdachte een andere auto in Goes tegen een boom en diende daarna bij een andere maatschappij de claim in. Er bestond toen echter wantrou wen. Toen na onderzoek bleek wat er werkelijk gebeurd was werd niet uitbe taald. maar volgde wegens poging tot oplichting en het doen van valse aan gifte strafvervolging. De procureur- generaal vond het een 'brutaal stukje' en achtte de opgelegde straf juist. Arrest maandag 28 maart. ziekenverzorgenden bij de basiseen heid. Daar worden 3 verpleegkundigen voor de avond- en nacht aan toege voegd. Elegance chintz regenjas ran 65% polyester 35% katoen Trench-style. Dus veel details zoalsjukstuk achter, roll-up mouwen en diepe mouwinzet Kaki. camel of petrol. ML 34-46. Normale prijs 159.- t/m as zaterdag Eerste klas kwaliteit hemden, katoen/polyester. l'.'T'll'l Dus lange mouwen en korte mouwen. Verschillende kleu ren en veel dessins. Alle maten in voorraad. Koffiecontactmorgen Vrouwencontactgroep in Arnemuiden ARNEMUÏDEN - De Vrouwencontact groep Amemuiden houdt woensdag 23 maart vanaf kwart over negen een kof fiecontactmorgen in verenigingsge bouw De Arne. Thema is 'vrouwen wil len leren', waarover een toepasselijke film wordt gedraaid. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen en discussie, terwijl ook kinderoppas aanwezig is. Nutsacademie geeft voorlichting VLISSINGEN - De in Rotterdam geves tigde Nutsacademie (met een depen dance in Middelburg) houdt ook dit jaar een serie voorlichtingsbijeenkom sten over de studiemogelijkheden aan dit instituut. In Zeeland worden twee bijeenkomsten belegd: op vrijdag 25 maart van 19.00 tot 20.30 uur in het Zel- denrustcolleqe in Terneuzen en woens dag 30 maart van 16.00 tot 19.00 uur in het schoolgebouw van de Nutsacade mie in de Latijnse Schoolstraat in Mid delburg. Tijdens deze bijeenkomsten kan men geïnformeerd worden over de tweede graads lerarenopleidingen pedaqogiék, Nederlands, Duits, Engels en wiskunde, die in Middelburg worden aangeboden, alsmede de cursus Latijn. Ook kan men inlichtingen van algemene aard vragen over de opleidingen van de Nutsacade mie. Op vrjjdag 25 maart wordt in het schoolgebouw Karei Doormanhof 45 in Rotterdam een open dag gehouden, van 15.00 tot 20.00 uur. Bij deze geleqen- heid wordt onder meer gedetailleerde voorlichting gegeven over tweede- en eerstegraads (MO-A en MO-B)opleidin- gen pedagogoiek, Nederlands, Frans, Duits. Engels, wiskunde, geschiedenis en over de opleiding handvaardigheid A. Ook kan men inlichtingen verkrijgen over de cursussen klassieke vorming (Latijn en antieke cultuur) en estheti sche vorming.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 12