'Aanpassen voorzieningen gehandicapten blijft nodig' Zeeuwen lopen geen groter stralingsrisico WAAROM IS'N HONDACROSSBROMMERBIJ DE ZEEUWSE BONDSSPAARBANK ZÖGOEDKDOP? Open brief aan J. S. Bach Stacaravanhouders bij Vrouwenpolder bevreesd het veld te moeten ruimen ZEEUWSE STICHTING VOOR REVALIDATIE 83,20 bondsspaarbank MAANDAG 21 MAART 1983 PZC/provincie GOES - Om gehandicapte burgers zo goed mogelijk in de samenleving te laten functioneren, zullen letterlijk en figuurlijk drempels beslecht moeten worden. Bovendien zal er op het terrein van voorzieningen een samenhangend beleid moeten groeien. Dit blijkt uit de concept-visie voor de jaren 1984-1988 van de Zeeuwse Stichting voor Revalidatie in Goes als Provinciaal Overleg voor de Revalidatie in Zeeland. Naast het aanpassen van algemene voorzieningen, zullen ook specifieke voorzieningen nodig blijven, meldt het schrijven. Een aantal zaken die zouden kunnen gebeuren zijn: het voorkomen dat er in algemene voorzieningen belemmeringen zijn. door in de planfase met gehandicapten en hun leefomgeving rekening te hou den; 0 het wegnemen van belemmeringen in al bestaande voorzieningen. het ontwikkelen en verstrekken van op de persoon afgestemde hulpmidde len. vorming en training, zodat gehan- VVD hield studiedag over 'deregulering' KAPELLE - Op het gebied van deregu lering ligt ook bij de provinciale en ge meentelijke overheden een groot ter rein braak. Hier ligt, ook voor de plaat selijke overheden, een grote taak. Deze conclusie trokken de ongeveer 35 aan wezigen op de studiedag in Kapelle van de Vereniging van Staten- en Raadleden in de VVD. De vereniging hield zaterdag in elke provincie een dergelijke studiedag. In Kapelle was het onderwerp "Deregulering', waar over werd gesproeken door mevrouw J. L. Niemantsverdriet-Leenheer, bur gemeester van Westerschouwen. en WD-tweede-kamerlid R. Braams. De heer Braams zette het WD-stand- punt inzake de deregulering uiteen Zijn partij wil verder gaan dan alleen het 'schonen' van bestaande regelin gen. Niet alles hoeft tot in de details vastgelegd te zijn in allerlei regelingen, zo hield hij zijn gehoor voor. de eigen verantwoordelijkheid dient voorop te staan. „Daarbij zal men genoegen moe ten nemen met enkele kleine onregel matigheden". Mevrouw Niemantsverdriet-Leenheer toonde aan de hand van een aantal voorbeelden aan dat met name op het gebeid van de ruimtelijke ordening en het milieu erg veel zaken zijn geregeld. .Wet name bü de provincie kent men een groot aantal regelingen, die soms leiden tot betutteling van de plaatselij ke overheden en particulieren" dicapten alsnog van algemene voorzie ningen gebruik kunnen maken; het ontwikkelen en realiseren van al ternatieven voor de algemene voorzie ningen De concept-visie maakt duidelijk dat het benadrukken van de handicap in veel gevallen moet veranderen in het functioneren als burger in de samenle ving. Daarbij moet dan alleen als speci fiek gegeven tellen, dat een handicap een aantal functies bemoeilijkt. De sa menstellers betogen verder dat de eco nomische crisis en de noodgedwongen bezuinigingen niet mogen leiden tot een onverantwoorde aantasting van de capten extra uitgaven hebben voor me dische zorg en specifieke voorzieningen en hulpmiddelen. De mogelijkhedei om een bijdrage te krijgen voor dez< Filmvoorstelling OOST-SOUBURG - In het diensten centrum 'Bachten Poorte' in Oost-Sou burg wordt dinsdag 5 april de film 'Her levend Verleden' vertoond voor oude ren. De film, die over het oude Vlissin- gen gaat, is samengesteld door de heer Jilleba. De aanvang is 14.00 uur. sociaal-economische leefsituatie van mensen met een handicap. Ze gaan er van uit bijvoorbeeld dat alle eehandi- Minister Smit-Kroes bracht bezoek aan Oosterscheldewerken GOES - Minister drs N. Smit- Kroes (verkeer en waterstaat) heeft zaterdag samen met de vrij wel voltallige Raad van de Water staat een Informeel bezoek ge bracht aan de compartimente- ringswerken in de Oosterschelde. De excursie houdt verband met het advies dat de minister aan de Raad van de Waterstaat heeft ge vraagd over haar voornemen de Oesterdam en de Philipsdam later aan te leggen dan aanvankelijk de bedoeling was. Het gezelschap bezichtigde het sluizencomplex op het werkeiland voor de Philipsdam en Het zich over de werkzaamheden inlichten door de directeur-generaal van rijkswa terstaat en de hoofdingenieurs-di recteur van enkele waterstaatdi recties. extra kosten, verminderen op drasti sche wijze volgens de concept-visie. Gevaar „Het gevaar is niet denkbeeldig dat een aantal gehandicapten hierdoor on der een verantwoord financieel be staansminimum dreigt te raken", me nen de samenstellers. Verder wordt in het schrijven gesteld dat er bij bezuini gingen en beperkingen in het voorzie ningen- en hulpverleningsaanbod, een 'opstapel'-efTect moet worden verme den. Voor de verzelfstandiging en de integratie van gehandicapten zullen een aantal verworvenheden en voor zieningen op peil moeten blijven. Burgerlijke stand MARIEKERKE Geboren: Christiaan J., z v J. Rlemens j en J Labruijere, Pieter J z v C. Louws 1 en L. Minderhoud. VLISSINGEN - Het is praktisch niet mogelijk en weinig zinvol om een meetprogramma op te stellen dat voor iedere inwoner van Zeeland een nauw keurig inzicht kan geven in diens stra lingsbelasting. Dit schrijft minster van VROM. dr P. Winsemius in een brief aan het district Zeeland van de FNV. Deze vakbeweging had in 1981 de toenmalige minister van volksgezond heid en milieuhygiëne dr L. Ginjaar om een dergelijk onderzoek gevraagd. De minister wijst in zijn brief, waarin hij tot de conclusie komt dat er geen aan leiding is tot het uitvoeren van het door de FNV gevraagde onderzot-*, net feit dat de stralingsbijdrage door het gebruik van kernenergie slechts een fractie is van de natuurlijke strallngs- belastlng. ..Om deze reden kan de bij drage niet door metingen worden vast gesteld". zo schrijft de minister. Uit de gegevens blijkt, aldus de brief, dat de bevolking van Zeeland niet aan een gro ter stralingsrisico is blootgesteld dan de rest van de Nederlandse bevolking. De brief van minister Winsemius Is voor de FNV aanleiding de discussie over de stralingseffecten op de volksgezond heid voorlopig als beëindigd te be schouwen Deltafederatie: erkenning belang van sportvisserij BERGEN OP ZOOM - De Delta federa tie het overkoepelend orgaan van 78 hengelsportvercnigingen in West-Bra bant en Zeeland, heeft de laatste maan den enkelp belanrrijke resultaten ge boekt. Dat zei waarnemend voorzitter Biondina op de algemene voorjaars vergadering van de federatie in Ber gen op Zoom. Hij wees in dat verband onder meer op de recente rapporten over de sportvisserij in Zeeland en over het Veerse Meer. In het eerstgenoemde rapport wordt veel aandacht besteed aan het Greve- Hngenmeer. Het rapport is aangeboden aan gs van Zeeland en het recreatie schap. waar het volgens Biondina een welwillend oer heeft gevonden. Het rap port over het Veerse Meer. dat aan het recreatieschap is aangeboden, dringt aan op een erkenning van het belang van de sportvisserij bij de herindeling van het meer. De Deltafederatie blijft ook zeer waak zaam wear het gaat om de ontwikkeling van de schelpdiercultuur in de Greve- lingen. zo liet de heer Biondina de ver gadering weten. De federatie signaleert hier een ongunstige ontwikkeling voor zowel de beroeps- als de sportvisserij. De waarnemend voorzitter, die de zieke heer Hoogstraate verving, stelde voor om. gezien de economische omstandig heden. de contributie in 1983 niet te ver hogen. De aanwezige verenigingen kon den zich eenstemmig in dit voorstel vin den. Uit het verslag van de Veerse Meer ad viescommissie bleek dat in 1982 door de federatieleden ongeveer 3000 kilogram regenboog- en 1286 kilogram beekforel in het meer is uitgezet, nog eens aange vuld met 400 kilogram glasaal tADVERTENTIE Honda MT-50 Winkelprijs f 2.390.- Bctaald niet oen Persoonlijke Lening. Looptijd 36 mnd U betaalt bi| een lening van f 3.400.-: PER MAAND Wie 'n lening bij de Zeeuwse Bondsspaarbank afsluit is altijd erg voordelig uit. Ten eerste, omdat wij 'n zeer lage rente berekenen. En ten tweede, omdat wij bij 'n lening ook wel 'ns nee verkopen. Niet omdat we u ;een brommer gunnen, maar wel omdat u voor een >rommer niet in de financiële problemen moet komen. Kom 'ns praten. Ook als uw voorkeur niet naar 'n Honda crossbrommer uitgaat. U zult dan één ding merken: bij ons is 'n *2- ning nog te betalen. Z0GUWSG 5 naar aanleiding van de uitvoering van de Johannes-Passion in deOeerteskerk te Kloetinge door de Christelijke Oratorium Ver eniging Ooes. de solisten Tania Wülcmstgn sopraan t. Titia Dijk stra (alt). Harry Geraerts (tenon, Alex Vermeulen (tenon. Josef Baert ibasi. Charles van Tassel bastRob Goorhuis orgeli Stoffel Gunst (elavecimUeli. het Utrechts Begeleiding Orkest,het geheel onder leiding van 1zaak Rutssen en de uitvoering van de Matthèus-Passion in de St Baafskerk te Aardenburg door het Koor van de Nederlandse SacAt ereniging. het Schola Cantorum van de St Baafskathedraal te Gent. het Amsterdams Kamerorkest. Renee van Haarlem sopraani. Re- nee Wagenaar sopraani. Rosemane Lang laUi. Hein Steens te nori. Howard Crook (tenon. Max van Egmond (banton,. Her mann Polster ibasi. het geheel onder leiding van Charles de Wolff. Hooggeachte Cantor, Het zal u, de afgelopen dagen, van af uw wolk niet zijn ontgaan: de christelijke Gocse nratatoriumver- eniging voerde zaterdag te Kloetin ge uw Johannes-Passion uit, en in Aardenburg deed de Nederlandse Bachvereniglng zondag uw passie naar Matthëus. Het is wellicht over bodig, maar ik wijs u bij de over vloed aan passies, die u deze weken uit West-Europese kerken en con certzalen alom tegemoet klinken, op dat vorige week in Middelburg ook uw Johannes-Passion tot klinken kwam. Zo dreigt, wat elders al langer speelt, ook in Zeeland in het algemeen en in Midden-Zeeland ln het bijzonder het gevaar, dat uw passie-muzieken on derwerp worden van een regionale concurrentiestrijd; ook al omdat uw muzieken Immers ten uitvoer horen te worden gebracht ln een korte, nauw luisterende spanne tijds: de drie weken voor Pasen. Het is opmer kelijk. dat dit verschijnsel zich af speelt in een periode waarin - zoals u zult hebben gehoord - de omvang van het Nederlandse orkestenbestel on der zware druk staat: bij een vermin dering van het orkesten-aanbod is het niet denkbeeldig, dat bij menig organiserend comité vooraf het hei lig vuur niet de vertolking van uw werken geldt, maar het verlangen een traditie te handhaven dan wel op te bouwen. Dat kan de concurrentie verhevigen. Illustratief ln dit opzicht - ik wil het u niet onthouden - is de brief, die de Goese organisatoren naar kranteredacties zonden en waarin, in termen van regionaal chauvinisme, wordt gemeld, dat het „toch eigenlijk wel een leemte ln het muziekleven van de Bevelanden is dat de uitvoering van deze passiemu ziek naar het evangelie van Johannes nog niet tot een jaarlijkse traditie be hoort". Aan de andere kant: u zult langza merhand wel blozen vanwege de be langstelling die, zoveel eeuwen na dato, bestaat voor wat u oorspronke lijk als gebrulksmuziek heeft ge schreven De toeloop is onverflauwd, en in de Geerteskerk te Kloetinge en de Aardenburgse St. Baaf trokken de uitvoeringen van uw beide bewaard gebleven passies - u zult het hebben gezien tegen de vijftienhonderd be zoekers. Centraal in uw Passiemuzleken staat de verschijning van Chris tus. omgeven door roerig landvolk, voor Pilatus Het uiteenlopende ka rakter van beide bijbelboeken bracht u tot compositorische uitingen, die sterk van elkaar verschillen in beide werken Maar één ding hebben de volkskoren in deze passages gemeen: ze vergen van de zangers het uiterste. Zoals u zich zult herinneren: tien da gen geleden bij de Middelburgse uit voering van de Johannes-Passion werd de dramatische kracht van die interventies ondergeschikt gemaakt aan het behoud van de muzikale lijn. In Kloetinge gebeurde zaterdag avond het omgekeerde: dirigent Izaak Rulssen en de Goese orato riumvereniging gaven de muziek zó'n krachtige dramatische lading mee. dat de muzikale structuur er aan werd - en wellicht: moest worden opgeofferd, het meest sprekende voorbeeld gold „Lasset uns nicht zer- teilen". De volkskoren zijn, binnen het ge heel, in uw Johannes-Passion wezen lijker dan In uw muziek naar het evangelie van Matthéus. Waar u ze in uw eerste werk bedoeld heeft om de hoofdmoot van het drama schragen, zijn ze ln de Matthèus-Passion onder deel van een veel wijder panorama, waarbinnen het lijdensverhaal wordt vervat en gereflecteerd. Niettemin heeft u ze ook daar een vitale rol ge geven; en wat amateurzangers moge lijk boven de macht gaat. daar had - zoals u heeft kunnen vaststellen - het koor van de Bach-vereniging niet de geringste moeite mee: dwingend mu siceren deed ln de Aardenburgse St. Baaf niet de geringste afbreuk aan de doorzichtigheldan het klankweefsel. Ach. het heeft in dit schrijven niet veel zin gedetailleerd in te gaan op de Individuele prestaties. Maar als de voorkeur voor levendige tempi. die uw biograaf Spitta u indertijd toeschreef, klopt zult u met voldoe ning hebben kennis genomen van de aanpak ln beide Zeeuwse uitvoerin gen van uw passiemuzieken. In Kloe tinge viel mij de gepunteerde ritmiek op, die Izaak Rulssen via vooral het Utrechts Begeleiding Orkest aan uw Johannes-muziek meegaf; in Aar denburg trof zondagmiddag het ver ende. bijna dansante karakter van de uitvoering en de vloeiende bewegin gen waarmee dirigent Charles de Wolff en de excecutanten uw parti tuur ln hun greep hielden. Het zal u duidelijk zfjn dat vergelij kingen op het punt van de uitvoe- ringscultuur onrecht zouden doen aan de Kloetingse presentatie van uw passiemuziek. Het Aardenburgse gebeuren immers kan bogen op een jarenlange traditie, waarvan De Wolff intussen een decennium lang deel uitmaakt, en ook het Bach-koor is vertrouwd met uw Mattheus-Pas- sie. De Goese oratoriumvereniging daarentegen nam uw Johannes-Pas sion voor het eerst na zeventien jaar weer ter hand. De Aardenburgse uit voering was er. op alle fronten, één van professioneel niveau; de verfij ning waarmee de koralen en de beide grote koren werden gezongen, ge tuigde ervan. In Kloetinge klonken de koralen en het slotkoor directer, nog aansprekender; al zal het stroeve beginkoor ook u de Indruk hebben gegeven als moest de muziek uit de klei worden getrokken. Van de dertien solisten, die belde uit voeringen luister bijzetten, was er géén beneden niveau, maar horen - waar het om uitvoeringscultuur gaat voor de Johannes-Passion de intense alt van Titia Dijkstra en de indruk wekkende Christus-partij van Josef Baert te worden aangeduid. Voor wat de Matthéus Passion betreft dienen in het bijzonder de Christus van Her mann Polster en de aria's van Max van Egmond en de tenor Howard Crook te worden genoemd. Bij de ordening van de indrukken na het aanhoren van beide Pas sie-muzieken dient echter de uitvoe ringscultuur niet het laatste woord te hebben. Als u het mij toestaat: in te- gensteüing tot bijvoorbeeld orke strale muziek lijkt mij de intentie, waarmee wordt gemusiceerd bij uw proeven van klinkend geloof wezen lijker dan de kwaliteit van de uitvoe ring zelf. Eén van de leden van het befaamde Amadeus-Kwartet heeft ooit eens over uw collegae Mozart en Beethoven gezegd: „Bij Mozart staat alles in de noten, bij Beethoven staat er zoveel achter de noten". En u kent intussen stelUg wat uw coUega Ar nold Schonberg eens formuleerde, sprekend over zijn twaalftoonsmu- ziek: „Ik kan er niet genoeg voor waarschuwen overschat niet hoe het gemaakt is. luister wat het is". Het komt mij voor. dat in die benade ring ook het vermaan past. dat zon dagmiddag in Aardenburg aan het begin van uw Matthèus-Passion van wege het organiserende comité vanaf de kansel werd verstrekt om niet te applaudiseren: „Wij zijn niet bijeen voor een muziekuitvoering, wij zijn hier bijeen voor de verkondiging van het evangeUe". U zult het wellicht met mij eens zijn: die verkondiging was in Kloetinge ruwer, hoekiger, maar ook getuigend van een groter onbevangenheid dan in Aardenburg. Charles de Wolff c.s. speelden de Mat thèus-Passion proefessioneel en ge stroomlijnd. Het was prachtig, en. binnen een ingetogen grondhouding, ter plekke niet zelden meeslepend; maar toen het verklonken was. was het voorbij. De devotie van Kloetin ge blééf. Uw toegenegen toehoorder, Kees Cijsouw GOES Ziekenhuis De Bevelanden. I 15.30-16.30 uur: Uitzending Nomen I Nescio. MIDDELBURG Gasthuis. 20-2130 uur Uitzending Rawa. VLISSINGEN Bethesda-St. Joseph- aekenhuis, 20-21.30 uur: Uitzending Rawa. ZIERIKZEE Concertzaal. 20 uur: Concert door Het Zeeuws Orkest. FILMVOORSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM Cinem'Actueel I. 20.30 uur: Big Bomber, a l.; Cinem'Actueel II. 20,30 uur. Polter geist. al.. Cinem'Actueel jfll. 20 30 uur: China town, 16 jr. GOES Grand. 20 uur E.T.. a l. HULST De koning van Engeland. 14.30 uur: Een manier per keer. 18 jr; 20 uur: Zwarte ruiter, a.l20 uur De vlaschaard, a l.: 20 uur: Annie, a.l.; 20 uur: Cannibals. 16 jr. MIDDELBURG City. 20 uur' Anme. al OOSTBURG Ledel, 20 uur: Het meisje met de hete hobby. 18 jr. TERNEUZEN Luxor. 20 uur: Hot I bubblegum maagd, 16 jr.. 20 uur: An me, a.l. VLISSINGEN Alhambra I. 20 uur: Huis bij het kerkhof, 18 jr; Alhambra II. 20 uur: Sharky's machine, 16 jr. TENTOONSTELLINGEN AXELGalerie Bellemans, 10-18uur textiele objekten van Anme Blewanus tt/m 2/5). Kindergalerij. 10-18 uur: illustraties uit Kinderboeken Annemiek Borsboom. BRUINISSE Visserij- en oorlogsmu seum geopend van 14-16 uur. DOMBURG Biologisch museum. 10- 17 uur: 'De natuur in Zeeland' HEILLE Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwswerktui- gen HEINKENSZAND De Stenge. 13.30- 17 uur Foto-expositie '100 jaar Oranje- vorstinnen'. HULST Galerie Van Geyt. 9-12 en 14-17 uur: Werken van 12 Haagse kun stenaars; Den Dullaert: 'Afvalhoop, hoop voor de toekomst', foto-expositie MIDDELBURG Zeeuws Museum, 10-17 uur: Werken Marinus van Dijke (Lm 22/3). Galerie Roelant, 11-17.30 uur' Werken Rob Clous (t/m 17.4). TERNEUZEN Museum, 11-21 uur Werken klassieke Nederlandse kunste naars itm 26 3). VLISSINGEN Reptielenzoo Igua na'. 14-17.30 uur: Expositie levende reptielen, amfibieën en lnsekten. IJZENDIJKE Museum. 10-12 en 13.30-17 uur, 'Stamboomonderzoek'. HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel 01100- 14444 look voor mllieuklachtem Zeeuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance) Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- 15551. dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel 01180-26251, van 10 00-24 00 uur - weekends van 20 00-24 00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel 01184-14645, dag en nacht bereikbaar Nederlandse Hartstichting, tel. 070-600555 Te bereiken op kantoordagen van 12-17 uur. VROUWENPOLDER - Een groep eige naars van stacaravans op hel recrea tieterrein De Zandput bij Vrouwenpol der is bang binnen korte tijd het veld te moeten ruimen. Ongeveer vijftig be langhebbenden hebben zondagmiddag in een restaurant in Vrouwenpolder een commissie van zes mensen aange wezen die hun belangen zo goed moge lijk moet gaan verdedigen. Het gaat om het oudste deel van De Zandput. Tot voor kort stonden daar iets meer dan honderd stacaravans In middels is dat aantal tot ongeveer zes tig geslonken. De meeste van de achter blijvers staan al jaren op dezelfde plaats op De Zandput. sommigen al meer dan vijftien jaar Onlangs is de onderneming voor een deel in andere handen overgegaan Ook de eigenaar van camping De Roompot kreeg er zodoende een aandeel ln. De nieuwe bv in oprichting heeft nu het plan opgevat om het terrein van de sta caravanhouders her in te gaan nchten. Op die plaats zouden dan tenten en toerearavans moeten komen. De vijftig mensen die gisteren ln Vrou wenpolder bijeen waren beklemtoon den dat ze dit voornemen wel kunnen billijken Ze verlangen echter wel dat er een goede 'afvloeiingsregeling' komt en dat ze niet ineens van het terrein wor den gezet Volgens de aanwezigen hebben velen zelf met de blote handen voorzieningen aan moeten brengen zoals zelfgegra- ven waterleidingen Ze zouden het dan ook prettig vinden dat ze voldoende tijd krijgen om eventueel elders op de cam ping ondergebracht te kunnen worden of om naar een ander terrein uit te kun nen wijken Inmiddels is een vertegenwoordiger van de groep bij de gemeente Veere op bezoek geweest om poolshoogte te ne men. Uit dat gesprek bleek dat 'Rekrea- tie De Zandput B. V. in oprichting' het Veerse gemeentebestuur mondeling de nieuwe plannen heeft meegedeeld. Ui terlijk eind deze week moeten de schrif telijke plannen ingediend zijn. Volgens de stacaravanhouders is uit het ge sprek verder gebleken dat de gemeente Veere op zich verbeteringsplannen voor De Zandput steunt maar tegelijkertijd wenst dat aan de belangen van de sta caravanhouders zo veel mogelijk wordt tegemoet gekomen. Voorlichting Burgemeester mevrouw G. W. van Montfrans-Hartman bevestigde deze lezing zondagavond voor het grootste deel. „In de eerste plaats gaat het om een zaak tussen de campingeigenaars en de huurders. Dat neemt niet weg dat wij erop aangedrongen hebben dat er voor de betrokkenen van een zo goed mogelijke voorlichting sprake is. Bo vendien hebben we gezegd ervan uit te gaan dat zorgvuldig wordt omgespron gen met de belangen van de mensen die er al sinds jaar en dag staan. Het gaat bij De Zandput overigens om een sane ring. Er moeten maatregelen worden genomen waardoor het terrein hele maal gaat voldoen aan de op handen zijnde nieuwe landelijke kampeerwet- geving. Tenslotte moet het terrein qua inrichting gaan voldoen aan het gel dende bestemmingsplan, wat nu nog niet voor honderd procent het geval is" aldus de burgemeester. De verontrusting van de stacaravan houders ontstond doordat de contrac Dne leden van de eortimissie die de belangen van de sla:. gen vlnr Geert Boersma. Bas Melse en Willetn van Dot: anhouders op De Zandpunt m Vrouwenpolder gaat beharti- ten voor het nieuwe seizoen 1 april tot 1 oktober) uitbleven. Deze maand ont vingen ze een brief van de eigenaars dat er dit jaar een ander contract wordt aangeboden. Daarbij wordt gezegd dat dit opgesteld gaat worden volgens de voorwaarden van de Recron. In een an dere brief staat dat de stacaravans op het oudste deel van het terrein binnen twee jaar weg moeten zijn. Overigens zegt de directie van De Zandput daarbij toe dat niemand het contract zal wor den opgezegd en dat door middel van een gezamenlijk overleg een zo aan vaardbaar mogelijke oplossing zal wor den gezocht. Inmiddels zijn verschillen de stacaravanhouders in overleg ook al andere plaatsen aangewezen op nieu were delen van het recreatieterrein. De achterblijvenden benoemden zon dag toch een commissie omdat ze vre zen dat ze op grond van het nieuwe con tract straks geen enkele recht meer hebben om te blijven staan wanneer de leiding wil dat men vertrekt. De com missie zal de schriftelijke plannen af wachten. Vervolgens wil ze een over gangsregeling van 2 tot 3 jaar zien te bereiken. Bovendien wil men de garan tie dat binnen die periode voorzienin gen. zoals de elektriciteit, gehandhaafd blijven. Het recreatiebedrijf De Zandput en de directie waren zondagavond niet be reikbaar voor commentaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 7