Mariekerke wil bevolking bij financiële ombuiging ontzien BEDRIJFSVOLLEYBAL IN MIDDELBURG Muziekvereniging 9Apollo9 in Domburg huldigde jubilarissen 39 DUBBEL GEPAKT DOOR MAATREGELEN RIJK PZC/streek Hasjadvertentie lokte politie Mulder binnenhuis Maandag, dinsdag en woensdag: lag: MELISKERKE - Het college van b en w van Mariekerke voelt er weinig voor om de bevolking de komende tien jaar op te zadelen met een sterke stijging van de gemeentelijke lasten. Dat staat in een nota waarin b en w de financiële toestand van de gemeente tot in 1993 aan de orde stellen. Dit stuk wordt besproken tijdens de gemeenteraadsvergadering die dinsdag 29 maart wordt gehou den in het gemeentehuis in Meliskerke (aanvang 19.30 uur). OostkapeUe I 16-27. Provincie II 17 22. VPS II 17-22. Mask II 17-20; Total II 17-18, Delta Bouw II 17-17, Oostkapelle II 16-14, Klaren- beek 16-13, Tamse 16-10. Wctlinge III 17-9, Brandweer 16-10, dames le klas. Seroosker- ke 117-32, Astrow 17-30, Jong Ambon 118-26; Scheldemond 17-22; Middelburg Zuid 18-22; PZEM 18-16, Zonneveld 17-13, 't Zand I i 18-12. Provincie 17-10; Waayenburgh 16-6, Buromat I 17-12e klas GZ 17-31, Dauwen- daele 18-33; LW 18-26. Serooskerke II 17-20, Jong Ambon II 16-17, SV Duo 18-17; 't Zand II 17-15; MPSO 18-13. Buromat II 17-10; WeUinge 17-8, Pedac 17-0 Aanleiding tot het schrijven van de no ta is het feit dat Mariekerke evenals veel andere plattelandsgemeenten 'dubbel gepakt' lijkt te gaan worden door maatregelen van de rijksoverheid. In de eerste plaats door de verminde ring van de jaarlijkse bijdrage aan Ma riekerke uit het gemeentefonds. Dit Jaar gaat het om vijfentwintigduizend gulden, volgend jaar waarschijnlijk om 50.000 gulden, in 1985 om 89 000 gulden terwijl in 1986 met het inleveren van 159.000 gulden rekening wordt gehou den- Wordt de gemeente Mariekerke als alle andere gemeenten dus getroffen door verlagingen van de gemeentefonds-uit- Man aangehouden wegens vernielen auto's Vlissingen VLISSINGEN - Dc Vlissingse gemeen tepolitie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag de Vlissinger P. P. aange houden. De man was volgens de politie onder invloed van alcohol en hield zich bezig met vernielingen aan langs de Commandoweg in Vlissingen gepar keerde auto's. In totaal moesten zes auto's het ontgel den. P. had het voorzien op spiegels, antennes en ruitewissers. In een aantal auto's schopte hij een deuk. P.die zei zich weinig van het gebeurde te kunnen herinneren, is in de loop van zaterdag op vrije voeten gesteld. Televisie en video gestolen uit woning VLISSINGEN - Zaterdagavond is tus sen acht en elf uur ingebroken in een woning aan de Amstelstraat in Oost- Souburg. De daders verdwenen met een kleurentelevisie, een videorecor der en een dekbedovertrek. De daders drongen de woning langs de achterzijde binnen, door een tuindeur te forceren. De woning werd doorzocht, maar behalve de apparatuur en het stuk textiel wordt niets vermist. De ge zamenlijke waarde van de spullen was bij de politie niet bekend. Sterrenkijkdagen in Middelburg succes MIDDELBURG - De Middelburgse sterrenwacht kon vrijdag en zaterdag beide keren ongeveer 150 bezoekers welkom heten die daar kwamen ter ge legenheid van de nationale sterrenkijk dagen. Dit, ondanks de ongunstige weersomstandigheden waardoor er buiten dus niet naar de hemel gekeken kon worden. Binnen kon men echter een tentoonstelling bezoeken waarbij informatie werd verstrekt over sterren kunde in het algemeen en in bet bijzon der over meteoren en de in aanbouw zijnde radio-telescoop van het type in terferometer Verder werden er dia's ge draaid over sterrenkunde en ruimte vaart. CDA-Arnemuiden houdt vergadering ARNEMUIDEN - De algemene leden vergadering van het CDA Amemuiden wordt dinsdag 22 maart gehouden in de vergaderzaal van de gereformeerde kerk. De aanvang is 19.30 uur. Bespro ken wordt onder meer de oprichting van een vrouwenberaad CDA-Ame- muiden en een CDJA. IN HOGER BEROEP Gevangenisstraf geëist voor plegen verzet bij aanhouding DEN HAAG - De procureur-generaal bij het Haagse gerechtshof eiste drie weken gevangenisstraf en voorwaar delijk vier maanden intrekking van het rijbewijs met een proeftijd van twee jaar, tegen de Middelburger R. B. (37) voor het rijden onder invloed en plegen van verzet bijzijn aanhouding. De verdachte was eerder door de Mid delburgse politierechter veroordeeld tot twee weken gevangenisstraf en ne gen maanden intrekking van het rijbe wijs. De man werd b ij verstek veroor deeld. De Middelburger kwam tegen het vonnis in hoger beroep. De verdachte werd in zijn auto aange houden vlak voor zijn woning De poli tie verzocht hem mee te gaan naar het bureau voor het afnemen van een bloedproef. De man wilde dat even te gen zijn vrouw zeggen en opende daar op de deur van zijn woning om naar bin nen te gaan De politie vond dit te ver gaan en pakte de verdachte vast. De Middelburger verzette zich hiertegen Bij de later afgenomen bloedproef kwam een alcoholpromillage naar vo ren van 1.68. De man betoogde geen kwaad in de zin te hebben maar 'was wat van streek geraakt dooreen klap op zijn hoofd met een gummiknuppel'. De verdediger voerde aan dat verdach te op vakantie was toen de dagvaarding werd uitgebracht en zodoende ook niet op de zitting was verschenen. Boven dien voerde de verdediger aan dat er sprake was geweest van 'een misver stand' en concludeerde derhalve tot een voorwaardelijke straf. Arrest 31 maart keringen, daarbovenop komt een nieu we dreiging. In Den Haag ligt de meuwe 'Financiële Verhoudingswet 1984' van minister van financiën Ruding op be handeling in de kamers te wachten. De ze wet komt er kort gezegd op neer dat de centen uit het gemeentefonds an ders verdeeld zullen worden. In de nu nog geldende wet hangt de uitkering aan een gemeente sterk af van het aan tal inwoners. Wordt de nieuwe wet goedgekeurd dan gaat de mate van be bouwing in de bebouwde kom van een gemeente veel sterker meespelen. Door die wijziging zijn de meeste platte landsgemeenten slecht af. stedelijke gemeenten gaan er op vooruit. In Zee land wordt Vlissingen er het beste van met een stijging van 21.66 procent. Het slechtst komt Mariekerke uit de bus. Wordt het ontwerp Financiële Verhou dingswet 1984 door de beide Kamers Thema-avond Molukkers in Oost-Souburg OOST-SOUBURG Het documenta tiecentrum Molukkers houdt woens dag 23 maart een thema-avond over 'Indonesië en de Asean'. Als inleider is uitgenodigd Joop Morrièn, lid van de CPN en de commissie 'Indonesië'. Te vens bestaat de mogelijkheid tot een discussie. De avond wordt gehouden in buurthuis 'De Zwaan' in Oost-Souburg en begint om 19.30 uur. DOMBURG - Drie leden die zestig jaar lid zijn van de Domburgse muziekver eniging Apollo kregen zaterdagavond uit handen van burgemeester P. Diep enhorst een tinnen bord met het ge meentewapen van Domburg uitge reikt. Dit gebeurde tijdens een drukbe zochte bijeenkomst in het Schutters hof waar een groot aantal jubilarissen werd gehuldigd. De heren J. Brand (77 i.J Maas (781 en P Provoost (80) vormen het trio dat al sinds 1923 een partijtje meeblaast. Vol gens voorzitter H J. Bouwmeester gaat het om een bijzonder jubileum Dat blijkt uit het feit dat de landelijke mu- ziekfederatie KNF niet eens medailles bezit voor 60-jarige jubilea Vandaar het tinnen bord van het gemeentebe- KOUDEKERKE - De Vereniging voor Veehouderij Belangen, VVB, kring Walcheren houdt morgen, dinsdag, de algemene vergadering in hotel 'Wal cheren' in Koudekerke. De bijeen komst begint om 19.30 uur. Op ee agen da staan het jaarverslag van het afge lopen jaar en de begroting van de kring Walcheren. Voorts is er een bestuurs verkiezing. Na de pauze worden dia's vertoond van de Hozubra en landbouw 1982 Er wordt tevens gesproken over gezondheidsza ken. De knng Walcheren van de Vereni ging voor Veehouderij Belangen telt momenteel zo n 130 leden of bedrijven Het aantal koeien nam ten op zichte van 1981 weer iets toe -Deze stijgende lijn is echter minder sterk dan de afgelo pen zes jaar. Toen kwamen er gemid deld vier procent koeien per jaar bij In 1982 bedroeg die stijging 1.5 procent <77 koeien). De Het gemiddeld aantal koeien per bedrijf vertoont ook een stij- aanvaard dan zal de gemeente 7.18 pro cent minder aan uitkering krijgen B en w vinden de vijfentwintigduizend gulden korting voor dit jaar niet on overkomelijk. Voorgesteld wordt dit bedrag uit de post onvoorziene uitga ven op de begroting te halen. Moeilijker wordt het met de nieuwe uitkeringen gemeentefonds na de nieuwe wet. In geld uitgedrukt moet Mariekerke het dan elk jaar met 79.000 gulden minder doen. een Hink bedrag op een uitkering van 2.4 miljoen. Meevallèr daarbij is een overgangsregeling. De 179 mille gaan er VLISSINGEN - 'Adverteren doet ver kopen' moet de 20-jarige Vlissinger A. van B. hebben gedacht toen hij aan dc achterzijde van zijn woning aan de Ee destraat in Vlissingen middels een affi che verdovende middelen te koop aan bood. De advertentie bleek in dit geval ook aanleiding voor een bezoekje door de politie. Bij een onderzoek m de woning vond de politie zaterdagavond op een aantal plaatsen stukjes hasj. gereed voor de verkoop. In totaal trof men on geveer 400 gram met een geschatte waarde van 1400 gulden aan Van B. werd zondag in de loop van de dag weer op vrije voeten gesteld stuur en een schriftelijke felicitatie van het Domburgse college van b en w Wel medailles waren er voor de andere jubilarissen. Een gouden met oorkonde voor dirigent de heer A L. van Wallen burg die al vijftig jaar aan Apollo ver bonden is. Deze werd opgespeld door de voorzitter. Samen met de dingent speldde hij ook de eretekens op bij de overige jubilarissen. Zelf ontving de heer Bouwmeester een zilveren-medail le met oorkonde vanwege een kwart eeuw lidmaatschap. Hetzelfde was het geval met de heren J. van den Driest en W. van Wallenburg jr Tenslotte waren er bronzen medailles voor zes leden die er 12.5 jaar op hebben zitten; de dames B Bastiaanse en J. Sanstra-Maas en de ging van 39.6 procent tegen 38.4 procent in 1981. Van de bij de vereniging aange sloten bedrijven hebben er meer dan 35 meer dan 50 melkkoeien Op acht be drijven van de Kring worden minder dan 15 koeien gemolken. Uit de produk- tiegegevens van de kring Walcheren blijkt dat er een toename te zien is van 97 kg. melk en 0.11 procent vet en 0.03 procent eiwit, wat resulteert in een toe name van gemiddeld 52 vet- en eiwit- granimen per dag. Voor wat de produk- tie over 1981 '81 betreft neemt Zeeland een tweede plaats in in Nederland Het produktiecijtër werd echter sterk beïn vloed door een sterke daling van 73 vet en eiwitgrammen per dag in Tholen Voor wat de financien betreft heeft de vereniging een tekort van ruim 4898 00 gulden. Dit tekort werd veroorzaakt doordat de aanpassing van de lonen van de zestien monsternemers hoger uitviel dan begroot was niet in een keer af maar het gaat met 10 procent tegelijk, 10 jaar achtereen. Zo komt het dat de korting pas in 1993 doorgevoerd zal zijn Verschuivingen Zoals gezegd voelen b en w er niet voor om deze problemen op de bevolking af te schuiven door bijvoorbeeld, wat mogelijk is. de tarieven voor de afval stoffenheffing zeer sterk te laten stij gen. Uit de nota blijkt dat b en w van Mariekerke veel meer zien in verschui vingen binnen de begrotingen. De ge dachte bestaat om geld wat anders voor afschrijvingen gereserveerd wordt uit te gaan geven. Dat betekent wel dat dat geld niet meer gebruikt kan worden voor investeringen en ver vangingsinvesteringen. Ook de rente van de afschrijvingen zou binnen de begroting besteed kunnen worden. Volgens h en w is het op deze manier mogelijk evenveel geld op te brengen als het bedrag dat door de nieuwe wet Mariekerke waarschijnlijk ontnomen wordt. De gemeenteraad wordt verder voorge steld m principe maximaal 73.000 gul den beschikbaar te houden voor aan sluiting op het aardgasnet van wonin gen die buiten de bebouwde kom lig gen. Bijstand van de gemeente is hier nodig omdat dergelijke aansluitingen nogal onrendabel zijn Tenslotte blijkt de Jhr W. Versluijs- school (kleuteronderwij -s) met ruimte gebrek te kampen. De school staat in Aagtekerke. De raad wordt voorgesteld mee te werken aan tijdelijke onderbren ging van één schoolgroep in de verga derzaal van het kerkgebouw van de Ge reformeerde Gemeente in hetzelfde dorp. heren A. Carlier. H Koops, J Koops en R Passenier. Voorafgaand aan de huldigingen kwa men jubilarissen en echtgenote<s)n bij een om een koffietafel te gebruiken De avond werd verder omlijst met muziek onder leiding van de heer René Passe nier. trombonist in de brass-band van de in 1900 opgerichte vereniging Apol lo De jubilarissen zelf gaven nog eens van hun muzikale kwaliteiten blijk door in groepjes van drie of vier optre dens te verzorgen. Burgemeester Diepenhorst noemde tij dens een toespraak de muziek 'in een gemeente als de onze de ruggegraat van de samenleving'. Hij vond de lange be trokkenheid van een groot aanta leden een voorbeeld voor jonge mensen Werkgroep Gravestraat in Vlissingen bijeen VLISSINGEN - De werkgroep Grave straat in Vlissingen houdt woensdag avond een bijeenkomst in het gebouw van de speeltuinvereniging 'De Oude Stad' in Vlissingen. Deze bijeenkomst begint om 20 00 uur. Op de agenda staan ondermeer de problemen met wa teroverlast in de Palingstraat. Verder wordt gesproken over woonbuurtver betering in de Palingstraat en omge ving. een postagentschap in de binnen stad en de tweede fase van het bouw plan voor de Gravestraat Sluiten autoportier eindigt tegen een lantaarnpaal MIDDELBURG - Een poging om een opengeslagen autoportier dicht te doen eindigde zaterdagmiddag om kwart over vier voor de 22-jarige Middelbur ger C L B. met een botsing tegen een lichtmast Dat gebeurde in de De Ruy- terstraat in zijn woonplaats. Bbemerk te toen hij vanaf de Poelendaeleweg de De Ruyterstraat inreed, dat het portier van zyn auto open was. Bij het sluiten ervan lette hij niet goed op en stuurde naar rechts, waardoor het voertuig de lantaarnpaal raakte. De rechtervoorzij- de van de auto werd hierbij beschadigd. Kritiek van ANBO op besluit van raad Reimerswaal GOES - Tijdens de gewestbestuursver gadering van de ANBO in Goes, werd afkeuring uitgesproken over het be sluit van de meerderheid in de ge meenteraad van Reimerswaal dat geen 65-jarigen zitting mogen nemen in het bestuur van bejaardenoorden. Dit besluit gaat bovendien dwars tegen de regels van het ministerie in. Verder werd betreurd dat de VO.P. moest worden opgegeven door gebrek aan belangstellenden. Van verschillende zijden is geprobeerd om voorlichting te geven maar blijkbaar wordt dat niet op prijs gesteld door ouderen met hun pensionering in zicht. Aan de afdelin gen zal worden gevraagd hun leden op te wekken om deel te nemen aan de kadercursussen. Verder blijkt het no dig te zijn om besprekingen te hebben met A.N.B.O-leden uit de afdelingen om duidelijkheid te krijgen hoe men een gezamenlijk standpunt kan inne men om sterk te staan bi) onderhande lingen over de positie van ouderen. Tenslotte werd de gewestelijke verga dering vastgesteld donderdag 14 april in 'De Vroone' te Kapelle. D. Aarnoutse in MIDDELBURG In de eerste klas van de Middelburgse bedrijfsvolleybal- competitie won koploper ZPM met 2-1 van Young Boys. 't Zand zegevierde met 3-0 over Blauw Wit en blijft op de derde plaats achter Hoechst. dat deze week niet speelde. De dames eerste klas wordt geleid door Serooskerke I dat een 3-0 winst boekte tegen Provin cie De uilslagen zyn. heren eerste klas 't Zand I Blauw Wil. 1 3-0. ZPM - Young Boys 2-1. Paradus - Delta Bouw I 1-2; 2e klas RWS - VPS 1 1-2. Amor I - Maco I 1-2; MPSO - Astrow 2-2; 3e klas SV Duo - Pedac 2-2, PGV II VC Leynse 0-3; Mammoeters - Dauwen- daele 0-3. 4e klas WBVM Maco n 1-2; Ruyterschool - WeUinge n 1-2; Serooskerke II - Delta Dienst 3-0, Jong Ambon - 't Zand II 2-2; 5e klas: VPS H - WeUinge III 2-1Mask II - Total II3 0. Brandweer - Delta Bouw II3-1 Dames le klas: 't Zand I - Jong Ambon 11-2, Astrow - PZEM 1-1; Provincie - Serooskerke I 0-3; Zonneveld - Middelburg Zuid 2-2, 2e klas Buromat II - LW 2-2; Pedac - MPSO 0-3; 't Zand II Wellinge 3-1; SV Duo - Dauwendaele 1-3. De stand is, heren le klas ZPM 17-33. Hoechst 116-29; 't Zand 117-28; Young Boys 17-23; Blauw Wit I 17-14; Provincie I 17-14; Delta Bouw 117-15; Gemeente Middelburg I 17-11; Paradtjs 17-6; Total I 16-6; Wellinge I 16-5; 2e klas: Serooskerke I 16-29; PGV I 17-27; Maco 117-24. MPSO 17-22. Middelburg Zuid 17-20; PZC 16-17; Astrow 17-16. Amor I 17-14; Smash Streekschool 16-5; RWS 17-5. VPS I 17-6. 3e klas: Mask I 16-29; Premier Middelburg 17-29. Hoechst II16-23; VC Leyn se 17-22; LW 17-19; Mammoeters 17-17; Dauwendaele 17-14; Pedac 17-11; PGV II 17-7, SV Duo 17-6; Gemeente Middelburg II 16-5, 4e klas: Jong Ambon 17-27; Wellinge II 17-27; 't Zand II 17-25; Ruyterschool 17-22; Serooskerke II 17-21; Maco II 17-19; Blauw Wit II17-15, Delta Dienst 17-11; WBVM 17-9; Waayenburg 16-7; Amor II 16-1; 5e klas. Solistenconcours MTV'69 MIDDELBURG - Vierenveertig kandi daten namen vrijdag in Middelburg deel aan het door MTV'69 georgani seerde drumband solistenconcours en de majorettenwedstrijden. In het ont moetingscentrum Dauwendaele wer den er naast wedstrijden in competi tieverband ook enkele demonstraties gegeven op muziek en majorettenge- bied. Voorzitter J. Jongejan overhandigde de prijzen aan de winnaars in de acht ver schillende categorieën: Danielle Niekolaas (miniretten), Sofia Kuyt (majoretten-B), Miranda de Looff (majoretten-A), Angelique de Keumng (showgirls). Kitty Methorst (leerling tamboers), Arno de Klerk (gevorderden tamboers). Charlotte Schout (leerling trompetters) en Arnold sweere (gevor derden trompetters). Alle deelnemers ontvingen een herinneringsvaantje. Afdeling Oostkapelle van NCVB bijeen OOSTKAPELLE - De afdeling Oostka pelle van de NCVB houdt dinsdag 22 maart haar ledenvergadering in het hervormde gemeentecentrum in de Dorpsstraat in Oostkapelle. Ds Moer- man uit Middelburg houdt dan een paaslezing houden, en de leden zingen 1 paasliederen. Voorts worden enkele ge- 1 dichten voorgelezen. De bijeenkomst begint om 19 30 uur. Boomplantdag in Arnemuiden ARNEMUIDEN - Burgemeester M. i Markusse geeft woensdag 23 maart bij de drie lagere scholen van Arnemui- den het startsein voor de jaarlijkse boomplantdag. Om 9 uur doet hij dat 1 bij deChristelijke lagereschool. Leer- 1 lingen hiervan planten bomen en strui- i ken in de Dokstraat en in de omgeving i van het verenigingsgebouw De Arne. Om half tien doen kinderen van de i openbare lagere school De Polder- i burcht hetzelfde in de Pinksterbloem- laan Als derde en laatste volgt om 10 1 uur de christelijke school Het Baken. I De leerlingen hiervan zijn actief langs de Van Cittersweg. Leerlingen van de I vier kleuterscholen (plus die van de de- i pendance van de Polderburchtkleuter- school) zullen op of direct rond de schoolterreinen groen aanbrengen. Na- 1 mens het gemeentebestuur krijgt elk van de deelnemende scholen een aantal papierprikkers aangeboden. in Middelburg MIDDELBURG - De personenauto van de 20-jarige Z. W. uit Meliskerke werd zaterdagmiddag kort na half drie to taal vernield bij een kop-staarthotsing op de Nieuwe Vlissingseweg in Middel burg. W. en drie auto's voor hem reden op dat moment langzaam of waren al gestopt voor het rode verkeerslicht op het kruispunt met Poelendaeleweg en Poeiendaelesingel toen dc 19-jarige Middelburger J. W. T. met flinke vaart aan kwam rijden. T. zag het rode ver keerslicht te Iaat en boorde zich met j zijn auto in het voertuig van YV. dat meteen rijp voor de sloop werd. i De wagen van W. schoof door de klap f tegen de voor hem staande auto. die eveneens doorschoot. Dit voertuig raakte ook in botsing met de auto er voor. De derde wachtende auto liep zware schade aan de achterzijde op. die van T. werd aan de voorzijde bescha digd. De twee voorste personenauto's werden licht beschadigd De jubilarissen van de muziekverenigingApollo' in DomburgStaande vlnrR. Passenier, J. Sanstra-Maas. J van de Dnèst, W. van Wallenburg jr. B. Bastiaanse. H Koops enA. van Wallenburg. Zittend vlnrA. Carlier. J Brand. J Maas en P. Provoost GEEN MEDAILLES BESCHIKBAAR VOOR 60 JAAR Koudekerke won kalf DOMBURG - De NCVB afdeling Dom burg houdt woensdag haar 35e jaarver gadering in het Schuttershof in Dom burg. Deze bijeenkomst begint om 19.30 uur. Na de opening van de presidente me vrouw L. de Visser is er koorzang. Voorts wordt het stuk 'Vrouwen van Oranje' opgevoerd door dames uit Ka pelle en eigen leden van de NCVB uit Domburg. Dit stuk gaat over de oor sprong van de NCVB. Verder staat sa- menzag op het programma. Mevrouw J. Pattenier-Roelse. de vice-presidente van de NCVB Domburg, sluit de bijeen komst. in puzzelwedstrijd KOUDEKERKE - De heer D. Aarnoutse uit Koudekerke is winnaar geworden van de tweede prijs in een door DMV Campina bv uitgeschreven puzzelac tie. De prijs, een ongeveer twee maan den oud vaarskaif, werd hem donder dagmorgen overhandigd door de heer J. van der Schans, vertegenwoordiger en voorlichter van DMV Campina in West-Brabant en Zeeland. De deelnemers aan de puzzelactie, ruim 2500 veefokkers in Zuid-Nederland kre gen de gelegenheid tot deelname van wie er 1600 de oplossing instuurden, moesten aan de hand van een legpuzzel het eerste deel van een slagzin vormen De slagzin 'De start met melk van DMV' diende afgemaakt te worden met enke le rijmende regels. De heer Aarnoutse vervolgde dit met "Wat moet ik rijmen. Ik ben tevree' De jury. onder voorzit terschap van een reclamedeskundige, beoordeelde dit als een 'uitzonderlijk rijmpje', goed voor een tweede prijs. Ook de vierde prijs ging naar Zeeland, naar de heer M. Dalebout in Noordgou- we De eerste en de derde prijs vielen toe aa n Noord-Brabantse en Limburgse veehouders. Het kalf dat de heer Aarnoutse kreeg werd in aanwezigheid van de heren A. Kanters, verkoopleider Nederland, en P Hoog straate. contactpersoon voor Campina in Zeeland, een plaatsje toe bedeeld in de stal bij de rest van de veestapel van de heer Aarnoutse. die zich behalve met het opfokken van meststieren en kalveren voor de ver koop ook bezighoudt met akkerbouw. Bijeenkomst energiel WESTKAPELLE Dc stuurgroep 'Maatschappelijke discussie Energie beleid* houdt dinsdag 29 maart in het hervormd jeugdgebouw aan de Markt in Westkapelle een informatiebijeen komst over energie en energiebeleid. Tijdens deze bijeenkomst wordt een nadere toelichting gegeven op het door de stuurgroep gepubliceerde tus senrapport. Daarbij kunnen dc deelne mers met elkaar van gedachten wisse len over de in dit rapport neergelegde informatie. De aanvang is 20.00 uur. De informatie bijeenkomst wordt donderdag 7 april gevolgd door een discussiebijeen komst. Tijdens deze bijeenkomst staat het vormen en uiten van meningen centraal. Tijdens beide bijeenkomsten wordt gesproken aan de hand van het door de Stuurgroep uitgebrachte tus senrapport. Dit tussenrapport is te gordijnen - tapijten icleloon (01160) 14077 Kring Walcheren Vereniging voor Veehouderij Belangen bijeen Hamburger, 7 gg Sla per krop Saté „Ad van Geloven". varkens, op op. A QQ Bijeenkomst energie! WESTKAPELLE Dc stuurgroep 'Maatschappelijke discussie Energie beleid' houdt dinsdag 29 maart in het hervormd jeugdgebouw aan de Markt in Westkapelle een informatiebijeen komst over energie en energiebeleid. Tijdens deze bijeenkomst wordt een nadere toelichting gegeven op het door de stuurgroep gepubliceerde tus senrapport. Daarbij kunnen dc deelne mers met elkaar van gedachten wisse len over de in dit rapport neergelegde informatie. De aanvang is 20.00 uur. De informatie bijeenkomst wordt donderdag 7 april gevolgd door een discussiebijeen komst. Tijdens deze bijeenkomst staat het vormen en uiten van meningen centraal. Tijdens beide bijeenkomsten wordt gesproken aan de hand van het door de Stuurgroep uitgebrachte tus senrapport. Dit tussenrapport is te eleid in Westkapelle koop bfj de afdeling voorlichting van het gemeentehuis in Middelburg en Domburg. Ook in andere plaatsen in Zeeland worden m april bijeenkomsten gehouden. Dat zijn Vlissingen: maandag 11 april infor matiebijeenkomst en dinsdag 26 april dis cussiebijeenkomst in wijkcentrum 'Open Hof. Brouwershaven dinsdag 12 april infor matiebijeenkomst en maandag 18 april dis cussiebijeenkomst in zaal 't Tonnemagazijn Breskens. dinsdag 12 april informatie bijeen komst en donderdag 21 april discussiebijeen komst in 'Het wapen van Breskens'. Sluis, donderdag 14 april informatiebijeenkomst en donderdag 14 april informatiebijeen komst en dinsdag 26 april discussiebijeen komst in 'De Lindenhoeve'. Goes: vrijdag 22 april informatiebijeenkomst en woensdag 27 april discussiebijeenkomst in 'De Prins van Oranje' Axel. donderdag 28 aprU informatie bijeenkomst en dinsdag 10 mei discussiebij eenkomst in cultureel centrum 'De Halle'. Vijf auto's betrokken bij kettingbotsing i

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 6