'Dolfirado' wil misschien terugkomen naar Zeeland Muziekvereniging Euphonia Goes kreeg ere-diploma KNF Draadloze teleloons SCHOUWEN EN WALCHEREN MEEST INTERESSANT Gesproken weekblad tien jaar 595,- van Uonge WEGSCHAP WALCHEREN 4 MAANDAG 21 MAART 1983 TERNEUZEN - Het dolfina rium 'Dolfirado' dat twee jaar geleden van Scharendijke naar de Limburgse gemeente Stein verhuisde draait slecht. In de eerste twee Limburgse jaren boekte het bedrijf ongeveer 1 miljoen gulden verlies. Vol gens directeur N. P. M. den Broeder wordt de komende zo mer 'het seizoen van de waar heid'. Als de tijden slecht blij ven speelt de directeur met de gedachte zijn bedrijf ergens anders weer op poten te zetten. De provincie Zeeland is vol gens Den Broeder wel 'in', om dat 'Dolfirado' in Scharendijke redelijk goed heeft gedraaid. ..Schouwen-Duiveland en Walcheren zouden het meest interessant zijn als vestigingsplaats van het dolfinarium", zei de directeur zondag, "omdat je dan midden in grote toeristenconcentraties zit". Zeeuwsch-Vlaanderen is volgens hem niet zo aantrekkelijk. Vooral West- Zeeuwsch-Vlaanderen ligt uitgespro ken ongunstig, benadrukt Den Broe der. „Je zit daar op enkele tientallen kilometers afstand van het dolfinarium in Brugge, dat trouwens ook niet best draait". De verhuisplannen van 'Dolfirado' ver keren in een nog erg pril stadium. Er is al een eerste contact gelegd met de pro vinciale VW.Jn een telefoongesprekje met De Regt van de provinciale VW heb ik die mogelijkheid eens laten val len. De VW heeft toen direct aangebo den om eens te polsen bij verschillende gemeentebesturen". Van echte contacten met wie dan ook is volgens de directeur geen sprake. „De VW denkt eigenlijk mee over mogelijk heden. Dat is alles". Den Broeder heeft ook een oogje laten vallen op de provincie Noord-Brabant als toekomstige vestigingsplaats. Daar heeft hij al twee mogelijke locaties be keken. Recreatie-project „We kunnen hier in Stein natuurlijk niet zo maar de stop uit het bad trek ken en ergens anders een gebouw van 2.5 miljoen neerzetten. Daar hebben we de middelen niet voor". Als het ooit tot verhuizen komt wil Den Broeder 'ONS ZEELAND' het liefst zijn dolfinarium naast een andere, groot recreatieproject neerzet ten. „De bezoekers komen niet alleen voor dolfijnen. Er moet meer te bele ven zijn. zodat ze minstens een halve dag bezig kunnen blijven". De somberheid van de directeur heeft niet alleen iets te maken met Stein. waar de verwachte Belgische bezoekers massaal zijn weggebleven, maar ook met de malaise in de dagrecreatie. Hij voorspelt nog harde klappen voor de grote recreatieprojecten in den lande ..De mensen komen minder en houder beter de hand op de knip. Hier zijn dit jaar tot nu toe ruim veertig procent minder bezoekers geweest dan in de zelfde maanden van het vorig jaar „Maar", besluit hij. "als ik zes weken regen krijg ben ik uit de problemen" Voor het geval dat met gebeurt is hij zich 'achter de schermen voorzichtig aan het oriënteren'. Daarbij is behalve de Zeeuwse VW ook de organisatie van recreatieondernemers (Recron) betrok ken Recron-consulent D J Verstand vertelde begin vorige week op een bij eenkomst in Oostburg dat Zeeuwsch- Vlaanderen 'in de markt' zou zijn voor een groot dagrecreatieproject Daarbij doelde hij op 'Dolfirado Maar de direc teur heeft andere voorkeuren, „Ik denk dat Schouwen-Duiveland en Walche ren de beste mogelijkheden bieden Zeeuwsch-Vlaanderen ligt te dicht bij Belgie" HOOGSTE LANDELIJKE SCORE E-SELECTIE GOES - De Goese muziekvereniging Euphonia heeft in 1982 het hoogste aantal punten - landelijk gezien - in dc sectie E van de ere-divisie in de wacht gesleept. Euphonia behaalde daarin een totaal van 325 punten. Als waarde ring voor deze prestatie kreeg het mu ziekkorps zaterdag het ere-diploma van de Koninklijke Nederlandse Fede ratie van muziekverenigingen afde ling Zeeland (KNF) uitgereikt. Dat ge beurde tijdens de algemene ledenver gadering van de Zeeuwse bond KNF in de Prins van Oranje in Goes. Van de in totaal 83 aangesloten verenigingen waren ongeveer 40 leden aanwezig. Voorzitter C. J. Schout sprak in zijn openingstoespraak de hoop uit dat 1983 een goed jaar voor de muziekbeoefe naars zou worden. Hij zei dat het de taak van de KNF was. de amateur-mu- ziek op een verantwoorde wijze aan het publiek te 'verkopen'. De financiële pe rikelen waar veel korpsen mee te kam pen hebben vond hij zorgelijk, maar hij voegde daaraan toe, dat tot nu toe geen enkel korps om financiële redenen ter ziele is gegaan. De overheid moet. vol gens Schout, de muziekverenigingen blijven steunen door subsidie-aanvra gen in alle redelijkheid te honoreren. „Wij moeten dan op onze beurt probe ren de amateur-muziek in de komende jaren nog meer gestalte te geven", aldus de voorzitter. Hij besloot zijn betoog door één minuut stilte in acht te nemen ter nagedachtenis aan het onlangs overleden lid K. van Damme In zijn functie van penningmeester maakte A. L. van Wallenburg zich iets meer zorgen over het steeds verder dichtdraaien van de subsidiekranen. Hij maakte duidelijk dat. om de tekor ten van de georganiseerde evenemen ten te kunnen blijven dekken, er steeds vaker een beroep zal moeten worden ge daan op de reservepot. „Zuinig zijn we altijd al geweest, maar we moeten nog zuiniger worden", aldus Van Wallen burg. Toch zag hij een gezonde financië le basis, waarop de toekomst met enig optimisme tegemoet gezien kon wor den Op korte termijn houdt de KNF twee informatiedagen: een instructiedag voor majorettes zaterdag 23 april in het Christelijk Lyceum in Goes en een play- in voor Ha-Fa-Bra-(harmonie, fanfare, brassbandlmuzikanten zaterdag 16 april in het Wilhelminahuis in Wilhel- minadorp. Op het concoursprogramma voor 1984 staan: het vrije wintercon- cours op 4 februari, solisten-concours op 18 en 25 februari, KNF-vooijaars concertconcours op 26 mei. KNF-mars- concours op 16 juni (buiten) en eventu eel op 13 oktober (binnen), het KNF- najaars concertconcours is op 27 okto ber GOES - De stichting Ons Zeeland uit Wemeldinge heeft zaterdag het tienja rig bestaan van het gesproken casset te-weekblad Ons Zeeland gevierd. Voor de feestdag, gehouden in het ge bouw van de scholengemeenschap voor lager beroepsonderwijs aan de Bergweg in Goes, bestond een grote be langstelling. Circa 150 mensen bezoch ten de bijeenkomst. Een record-op- komst voor een activiteit van de stich ting. Het motto van de viering was 'Tien jaar lezen, één dag feesten'. De organisatoren hadden een uitgebreid programma samengesteld, dat van 10.30 uur tot aan de namiddag door liep. Ook de audio-video omroep voor zieken, bejaarden en gehandicapten RA WA besteedde aandacht aan het ge beuren. Het hoofd van het bureau Zeeland H. W. Hietkamp van het ministerie van wel zijn, volksgezondheid en cultuur, over handigde de stichting voor het tienjarig bestaan een zogenaamd cassette-ko pieerapparaat. Dit instrument zal door de stichting gebruikt worden om onder meer vergaderingen en cursussen op cassetteband vast te leggen. Voorzitter C. A. J. Lijcke van de stichting noemde de opkomst een unieke gebeurtenis voor de stichting. De belangstellenden waren overwegend leden uit heel Zee land en een deel van West-Brabant. Ze konden zaterdag meedoen aan activi teiten als een quiz. een ja-nee-spel. Ver der was er een cabaret-voorstelling en werd een welkomstlied gezongen. Bo vendien trad een Tiroler kapel op. Het gesproken weekblad heeft een 8bonnee-bestand van ongeveer 250 le den. Het 'blad' is in hoofdzaak bedoeld voor visueel-gehandicapten en mensen, die vanwege een lichamelijke handicap geen krant kunnen hanteren. Het le zersaantal wordt geschat op twee- tot drieduizend mensen Ons Zeeland was tien jaar geleden het eerste regionale gesproken weekblad, dat In Nederland werd opgericht Meestal wordt begon nen met algemeen nieuws. Daarna volgt specifiek nieuws uit Walcheren, de Bevelanden, Noord-Zeeland en Zeeuwsch-Vlaanderen. Twee keer per maand krijgen de abonnees een extra cassette opgestuurd met daarop 'De Zeeuwse babbelaar', een soort zater- dagbijlage met achtergrondinformatie over Zeeuwse zaken. Schoorsteenbrandje HEINKENSZAND- De brandweer van Heinkenszand rukte zaterdag om streeks 17.00 uur uit voor een schoor steenbrandje in een woning aan de Ja cob de Valckestraat in Heinkenszand De familie De B. had het vuur in de open haard aangemaakt. Door onbekende oorzaak raakte echter de schoorsteen in brand. De brandweer was het vuurtje met een brandblusser snel meester. De schade bleef nihil. ZIERIKZEE - In het kader van een internationaal uit wisselingsprogramma heeft een 30-tal buitenlandse jongeren het afgelopen weekeinde een bezoek gebracht aan de provincie Zeeland. Eén en ander was georgani seerd door de Rotary-club Walcheren, met medewer king van de landelijke begeleidingscommissie van Ro tary. Naast een bezoek aan de Oosterscheldewerken stonden een excursie en een broodmaaltijd in de sociale werkplaats De Zuidhoek in Zierikzee op het program ma. J. Pomper, directeur van de sociale werkplaats, gaf een uiteenzetting over het hoe en waarom van De Zuid hoek. Tevens kregen de jongelui van burgemeester Th. H. de Meester een rondleiding door het Zierikzeese stadhuis aangeboden. De jongeren, in de leeftijdsklasse van 16 tot 18 jaar, zijn afkomstig uit Canada, de Verenigde Staten. Brazilië. Nieuw-Zeeland, Australië en Zuid-Afrika. Ze logeren ge durende èén jaar bij Nederlandse gastgezinnen en bezoe ken in die tijd de Nederlandse scholen. De bedoeling van het geheel is jongeren uit alle delen van de wereld kennis te laten maken met eikaars cultuur en taal. Na de perio de vertrekken ze weer naar hun eigen land, waar ze hun schoolopleidingen verder afmaken. De Rotary-club Ne derland organiseert met tussenpozen bezoeken aan alle delen van ons land. Dit om de jongelui in de gelegenheid te stellen zoveel mogelijk van Nederland te leren ken- DirecteurJ. Pomper tgeheel rechtsgeeft Rotary-jonge- ren uitleg over het beeldje, dat een symbool is van de sociale werkplaats. Die u roept, is getrouw. Hij zal het ook doen 1 Thcssalonicenzen 5 vers 24 In vrede ontslapen, na een moedig gedragen lijden, onze lieve zuster, schoonzuster, tante en vriendin ADRIANA MAATJE JANSE weduwe van Simon Cornells van Strien op de leeftijd van 64 jaar. Rotterdam: M. A. Eckhardt-Janse J. J Eckhardt Goes: S. Janse-Bouma Middelburg: K. C. Kievit-Janse M. Kievit Neven en nichten Goes: W. L. Bal-Meijaard 19 maart 1983 Kastanjestraat 299 4462 VD Goes Liever geen bezoek aan huis. Geen toespraken. Onze zuster is opgebaard in het Uitvaartcentrum van Begrafenisonderneming 'Goes', Zuidvliet- straat 37 te Goes. Gelegenheid tot afscheid nemen en condoleren aldaar dinsdag 22 maart van 19.00-20.00 uur. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden donderdag 24 maart om 12.15 uur in bovengenoemd Uitvaartcentrum waarna aan sluitend om 13.00 uur de begrafenis zal plaats hebben op de Algemene Begraafplaats te Goes. Na afloop van de begrafenisplechtigheid is in het Uitvaartcentrum nog gelegenheid tot condole ren. Mocht u onverhoopt geen rouwbrief hebben ontvangen wilt u dan deze advertentie als zoda nig beschouwen. Met droefheid, maar dankbaar voor hetgeen ze voor ons heeft betekend, geven wij u kennis van het toch nog onverwacht heengaan, na een liefdevolle verpleging in 'Der Boede', van onze zeer zorgzame moeder en oma MARIA JOBSE-DE KRAKER weduwe van Cornelis Abraham Jobse in de ouderdom van bijna 82 jaar Middelburg- P. M. de Smit-Jobse N E. J. de Smit Angélique Thérese Koudekerke. 18 maart 1983 'Der Boede' Correspondentieadres Statenhove 1-35. 4336 CA Middelburg Moeder is opgebaard in het rouwcentrum 'De Voorzorg'. Industrieweg 20 te Vlissingen Gelegenheid tot afscheid nemen dinsdag van 19.00-19.30 uur De teraardebestelling zal naast vader in familie kring plaatsvinden Heden ontsliep vredig onze geliefde schoonzuster MARIA DE KRAKER wed. van C. A. Jobse m de leeftijd van 81 jaar Vlissingen J C W Jobse W S. Jobse-vanDyke Vlissingen. 18 maan 1983 Plaats uw familieberichten in de PZC Na een moedig gedragen lijden overleed op 19 maart 1983 in het. Academisch Ziekenhuis te Leiden onze geliefde man en vader BOUDEWIJN ABRAHAM VAN DUKE oud 60 jaar. Brilletjesdfjk 3 4443 RH Nisse Geen toespraken. De crematie zal plaatshebben dinsdag 22 maart om 15.00 uur in het, crematorium te Middelburg, Westelijke Oude Havendijk 3. In de ontvangkamer van het crematorium is na afloop van de crematieplechtigheid gelegenheid tot condoleren. Heden overleed mijn lieve zoon en onze broer en zwager BOUDEWIJN ABRAHAM VAN DIJKE echtgenoot van G. Nieuwenhuijse Goes: C. C. van Dijke-Krijger Rotterdam J B. de Koeijer-van Dijke J J de Koeijer Goes: A. van Dijke A. A. van Dijke-de Vries Goes, 19 maart 1983 Met diepe verslagenheid namen wij kennis van het overlijden van onze vriend en verenigings voorzitter BOU VAN DIJKE Gedurende vele Jaren leidde hij onze vereniging als een ruiter zijn paard tijdens een foutloze rit. Onze gedachten gaan vooral uit naar zijn vrouw Truus en Loes en Piet Moge zij worden gesterkt in de moeilijke periode die voor hen ligt, Namens alle paardesportvrtenden van De Weelruiters Leon Phernambucq Secretaris Na een liefdevolle verpleging in Ter Mantelinge', is op 84-jarige leeftijd overleden onze lieve zuster, schoonzuster en tante ADRIAANTJE MARIA SCHABERG oud-wijkverpleegster Schiedam: T Mak-Schaberg Dubbeldam: J. M. Biert-Schaberg Rotterdam: A. E. Schaberg-Qualm Schiedam- W. C. Schaberg-Westerdijk Poortugaal: J H. Noteboom-Schaberg Neven en nichten Domburg, 18 maart 1983 'Ter Mantelinge' Correspondentieadres Nassaustraat 11, 3171 AS Poortugaal De rouwdienst voor familie en belangstellenden zal worden gehouden woensdag 23 maart a.s. om 11.00 uur in 'Ter Mantelinge', Domburgseweg 49 te Domburg, waarna de begrafenis zal plaatsheb ben om 12 30 uur op de begraafplaats te Oostka- pelle. Gelegenheid tot condoleren na de rouwdienst in Ter Mantelinge' Door een nacht, hoe zwarthoe dicht voert Hij mij In 't eeuwig Licht. Dankbaar voor alles wat hij voor ons is geweest, geven wij met droefheid kennis van het overlij den van onze lieve vader, behuwd-, groot- en overgrootvader LEENDERT BEGTHEL weduwnaar van Margaretha Janna van der Moere op de leeftijd van 86 jaar Kamperland: A. S. Begthel S A. de Visser-Begthel J de Visser M. I. Begthel D Begthel-ter Veld J C. Koole-Begthel C. Koole Enschede: C. J. Wilmink-Begthel H. Wilmink Amsterdam. I M. Begthel G. Begthel-Langereis Wolphaartsdijk: P K. Smke-Begthel J. Sinke Goes: J. W Begthel T. Begthel-Fieman Oostkapelle. W J. Begthel M. Begthel-Proos Klein- en achterkleinkinderen Kamperland. 18 maart 1983 Correspondentieadres Fnsostraat 6. 4493 BR Kamperland De overledene ligt opgebaard in het Verpleegte huis 'Ter Valcfce' Bezoek dagelijks van 15.30-16.00 uur en van 18.30-19.00 uur. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 23 maart om 14 00 uur te Kamperland. Hieraan voorafgaand zal een rouwdienst worden gehouden om 13.15 uur in de Geref. Kerk te Kamperland, welke geleid zal worden door ds. Schüsler. Wanneer u de begrafenis bij wilt wonen wordt u verzocht om 13.15 uur in de Geref. Kerk aanwezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het De Casembroothuis Wij berichten u het overlijden va L. BEGTHEL i ons trouw lid Bestuur en leden Fed. Bouw- en Houtbond FNV afd. Kamperland G. A. v. d. Berg oogarts Molenwater 129 Middelburg geen spreekuur: 23, 24 en 25 maart. In plaats van kaarten Wij willen u allen hartelijk bedanken voor de vele blijken van meeleven, die ik ontving in Amerika of via mijn kinderen in Nederland na het overlijden van mijn geliefde man, onze vader en opa WILLEM REMIJN Namens de familie J Remijn-Brouwer kinderen en kleinkinderen Maart 1983 Grand Rapids Mich. 49503 USA 215 Plymouth N.E. Ideaal voor werk plaats, camping, tuinderij, enz. Prijzen vanaf BECOTEX 'exc'btw' Telecommunicatie Yerseke Tel. 01131-2406 Naaimachines I Wegens het niet doorgaan van een bestel- I ling moet met spoed worden verkocht een I partij I lichtgewicht vrije arm I zig-zag machines I van één der grootste fabrieken ter wereld. I Deze machines zijn speciaal geschikt voor het stikken van mouwen en broekspijpen. g Deze machines zijn fabrieksnieuw, geheel compleet in opbergkoffer met een garantie van 5 jaar op alle onderdelen. nii <500 exclusief Adviesverkoopprijs 799,- HU per stuk Model 1983 stretchsteek - blindzomen - overlocksteek speciaal 5 voor vrijetijdskleding. Eigen servicedienst door geheel Zeeland. Geschikt voor rechtstikken, zigzaggen, knopen aan zetten, knoopsgaten maken, ritssluiting inzetten, blindzomen en afwerken. BEL OP: Naaimachinebedrijf Baronie Groot/kleinhandel - import - export Baliëndijk 40 - Breda Telefoon (076) 713088, b.g.g. 01619-1865 I ook zonder vrij-arm adviesprijs 598,- nu 199,-„e BIJ VAN DONGE SLAAGT U VOORDELIGER LEDEREN BANKSTEL geheel met leder gestoffeerd, met Ie kwaliteit binnenwerk normaal 6000'- maar bij Van Donge 4250,- KOMPLETE SLAAPKAMER ledikant met opbouw, nachtkastjes met verlichting en royale driedeurskast zelfplaatsingsprijs 975,- MASSIEF EIKEN EETHOEK bestaande uit een geheel massief eiken eetkamertafel met 4 massief eiken stoelen met zadelzittingen normaal 1885,- maar bij Van Dong.e 1495,- Openbare aanbesteding Door het dagelijks bestuur van het wegschap Walche ren zal op dinsdag 26 april 1983 om 10 30 uur. in het kantoor van het wegschap Walcheren, Goese Koren markt 34 te Middelburg, een openbare aanbesteding overeenkomstig het UAR worden gehouden voor het uit te voeren werk, beschreven in het bestek nr 49. dienst 1983, betreffende: het aanbrengen van asfaltverhardingen met bijbeho rende werken op diverse kwartaire wegen op Walche ren. het werk omvat o.a ontgraven en verwerken grond 295 mJ 12.460 m2 295 m' i 2.815 ton 2.870 ton 1.425 m3 540 ton frezen bitumineuze verharding leveren en verwerken steenfundering 0/40 leveren en verwerken hydraulische slakken 0/40 leveren en verwerken asfaltbeton leveren en verwerken grond leveren en verwerken hydraulische slakken 0/20 opnemen en herleggen klinkerverharding 450 m2 afwerken en inzaaien bermen 12 895 m2 De termijn voor de uitvoering bedraagt 40 werkbare werkdagen De betaling van de aannemingssom zal geschieden aan de hand van betalingsstaten, die na elke periode van vier weken worden opgemaakt. Het bestek is, zolang de voorraad strekt, vanaf 5 april 1983, tegen betaling van ƒ75,- (incl. b.t.w uitsluitend verkrijgbaar a) door rechtstreekse toezending per post van een ingevulde en ondertekende bankcheque ten name van het wegschap Walcheren, bankrelaties Neder landse Waterschapsbank N.V. te 's-Gravenhage, rekeningnr. 63.67.59.172 en Amro-bank te Middel burg. rekeningnr. 47.70.96.883: b) tegen kontante betaling ten kantore van het wegschap Walcheren op eerder genoemd adres Het bestek ligt gedurende dc termijn van verkrijging ter lezing op het kantoor van het wegschap Walcheren. Goese Korenmarkt 34 te Middelburg, tijdens de kan tooruren Inlichtingen zullen worden gegeven op dinsdag 19 april 1983 om 10.30 uur op het kantoor van het wegschap voornoemd, waar de nota van inlichtingen vanaf 20 april 1983 ter inzage ligt,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 4