'Jachthavens aan open water hebben toekomst' Klassieke schilderijeX Tentoonstelling Twee nieuwe sleepboten voor bergingsbedrijf in Hansweert Wissel Zeeaws- Vlaanderen pzc/ streek Fiets-in Vastenactie Hontenisse bracht ruim 7000 gulden op Sasse instellingen willen gemeente tot atoomvrije zone laten verklaren MAANDAG 21 MAART 1983 NIEUWE CLUBHUIS BRESKENS GEOPEND BRESKENS - „De belangstelling voor jachthavens aan open water zal in de toekomst belangrijk toenemen. Daar om is nitbreiding van de Breskense ha ven met ruim 400 ligplaatsen haalbaar. De economie van de regio zal met de uitvoering van dit plan gebaat zijn". Dat zei voorzitter P. W. Vroon van de watersportvereniging Breskens zater dag bij de opening van het nieuwe clubhuis van de vereniging. Als oorza- Rijkspolitie Hulst neemt hasj en cocaïne in beslag HULST - De groep Hulst van de rijks politie heeft zaterdagmiddag om streeks kwart over twee bij een ver keerscontrole op het Godsplein in Hulst 200 gram hasj met een waarde van ruim tweeduizend gulden in be slag genomen. De twee inzittenden van de personenauto, bestuurder L. de S. uit Vogelwaarde en B. E. uit Nieuw- Namen zijn daarna voor een verhoor naar het politiebureau in Hulst over gebracht. Na het opmaken van proces verbaal kon het tweetal weer naar huis. Volgens een woordvoerder van de politie in Hulst ging het hier om een willekeurige verkeerscontrole. Na de aanhouding volgde onmiddellijk een huiszoeking in de woning van E. In Nieuw-Namen. waar echter niets werd aangetroffen. De groep Hontenisse van de rijkspolitie deed op datzelfde mo ment een huiszoeking in de woning van De S. in Vogelwaarde, waar nog 100 gram hasj werd gevonden. Daarnaast werd ook nog een kleine hoeveelheid cocaine in beslag genomen van M. K. uit Kloosterzande. die op het moment van de politle-inval in de woning van De S. aanwezig was. De politie schat de to tale waarde van de hasj en de cocaïne op ongeveer 3500 gulden. Tegen De S., B. E en K. heeft de politie een proces verbaal opgemaakt. Bijeenkomst in Terneuzen over nut biologisch tuinieren TERNEUZEN - De afdeling Zeeuwsch- Vlaanderen van de vereniging Groei en Bloei hield woensdagavond in het Zuid- landtheater in Terneuzen een instruc tieve bijeenkomst over biologisch tui nieren in de moestuin. Ruim honderd toehoorders vernamen van de heer Verfaille uit 8int-Niklaas was de voor delen zyn van het biologisch tuinieren, waar herbiciden en pesticiden taboe zijn. „Niet alleen de smaak van de groenten is beter, maar ook de gezond heid, het milieu en de portemonnee is er bij gebaat", aldus de gastspreker in zijn inleiding. Hij ging verder uitgebreid in op het maken van een composthoop, die chemische, milieu-vijandelijke meststoffen moet vervangen. ken van de groeiende belangstelling voor jachthavens aan open water noemde hij: het afdammen van de Oos- terschelde. de industrialisatie bij Zee- brugge en de drukkere vaart op de ri vieren. „Naar onze mening is de financiële op- Bromfietser botste tegen twee meisjes TERNEUZEN - De 18-jarige bromfiet ser A. G. S. uit Terneuzen heeft zater dagmiddag om 15 uur een botsing ver oorzaakt met twee fietsende meisjes. Hij passeerde op het fietspad naast de Rooseveltlaan in Terneuzen de 14-jari- geW.KM. V., de 13-jarigeK. C. O. en nog een vriendinnetje die raetz'n drieën naast elkaar reden. Toen S. de meisjes al voorbij was. draai de hy om en reed ze weer tegemoet. S. probeerde tussen V. en O. door te rijden, maar botste tegen V.. waarna beiden vielea Het meisje liep een lichte hoofd wond op. De bromfietser bleef onge deerd. zet van het plan haalbaar, indien de ge meente en de provincie garanties stel len voor het betalen van rente en aflos sing van leningen, zoals dit nu al voor andere activiteiten, zoals de visserij be staat". zei Vroon. Door de malaise in de bouw kan de uitbreiding nu uitgevoerd worden voor minder geld dan indertijd is begroot, merkte hij op. „Reden waar om nu het moment is aangebroken de plannen te realiseren". Het clubgebouw is betaald uit fondsen die door de stich- tingjachthavenbelangen en gebruikers van de haven bijeengebracht zijn. Burgemeester C. T. Spijkerboer van Oostburg kondigde aan dat de concrete uitbreidingsplannen voor de jachtha ven waarschijnlijk nog deze maand naar de provincie gaan. „Uit voorover leg is gebleken dat het plan waarschijn lijk positief beoordeeld zal worden", zei hij. Aan het einde van zijn toespraakje verklaarde hij het onderkomen van de wsv Breskens voor geopend. Gedepu teerde J. Ventevogel onderstreepte in zijn woorden nog eens het werkgelegen heidsaspect van de uitbreiding voor de recreatieve sector in West-Zeeuwsch- Vlaanderen. VOGELWAARDE - KLOOSTER ZANDE - LAMSWAARDE De jaarlijkse 'Fiets-in' van de werk groep Vastenactie Hontenisse. bracht zaterdagmiddag in drie kernen van de gemeente een to taal bedrag van ruim zevendui zend gulden op. Rond vier uur 's middags konden de medewerkers isters) van de werkgroep in Vogel waarde, Kloosterzande en Lams- waarde een punt zetten achter hun activiteiten. Het totaalbe drag was ongeveer vijfhonderd gulden hoger dan vorig jaar. In Vogelwaarde gingen naast on geveer tachtig kinderen ook zo n twintig volwassenen van start De fietsers konden kiezen uit de af standen 20 en 30 kilometer. Start en finish waren het Dorpscentrum in Vogelwaarde, waar ook een mi ni-rommelmarkt werd gehouden door leerlingen van de eerste, tweede en derde klas van de lagere school uit Vogelwaarde. De fiets-in bracht ruim 3200 gulden op. Dat was 800 gulden meer dan vorig jaar. Ook de laagste klassen van de basisschool droegen hun steentje tot de Vastenactie bij. Na heel wat tel- en rekenwerk, het ging hier met kwartjes en dubbeltjes tege lijk. kon er nog eens 400 gulden worden toegevoegd. De Vastenac tie werd in het dorpscentrum ver der opgeluisterd met een stand van de wereldwinkel uit Terneu zen. In Kloosterzande kwamen 71 jeug digen en ongeveer 20 ouderen in actie op de tochten van 20 en 30 kilometer. Start en finish waren hier in de kantine op het gemeen telijk sportpark in Kloosterzande. In totaal werd een bedrag van ongeveer tweeduizend gulden bij een gereden. Dat,was volgens de organisatoren iets minder dan vo rig jaar. Buiten enkele begeleiders kwamen in Terhole geen ouderen in actie voor het Vastenactie-project in Tanzania. Wel 35 kinderen van het lager onderwijs. Hun deelname was goed voor een totaal bedrag van ruim 810 gulden. Het grootste aantal deelnemers(sters), 25, reed de tocht over 30 kilometer. De rest kwam in actie op de 20 kilometer. Ook hier waren start en finish in de kantine op het gemeentelijk sport park- Dankbaar wat zij voor ons is geweest is na een langdurig geduldig gedragen lijden van ons heen gegaan mijn geliefde vrouw en onze zorgzame moeder, behuwdmoeder en lieve oma, dochter, zuster, behuwdzuster en tante PIETERNELLA HOFMAN echtgenote van M. M. Vermeulen op de leeftijd van 63 jaar. Terneuzen; M. M. Vermeulen M. J. Vermeulen P. Vermeulen-de Frel Monique - Ingmar Sluiskil. J. M. Vermeulen D. Vermeulen-Haagsma Remco - Agnes - Edwin Fam. Hofman Fam. Vermeulen 20 maart 1983 Schuberthof 18 4538 AM Terneuzen De begrafenis zal plaatshebben op woensdag 23 maart a.s. om 15.15 uur op de Zuiderbegraaf plaats na voorafgaande rouwdienst vanuit de Opstandingskerk Bellamystraat. aanvangende om 14.45 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in voornoemd gebouw. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen gelie ven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Met ontsteltenis vernamen wij het droeve bericht •van het overlijden van de heer J. C. VINK Oprichter en 15 jaar voorzitter van de Stichting Streekcentrum Axel Namens het bestuur en de leden van Stichting Streekcentrum Axel Axel. 18 maart 1983 Het Bestuur van de VW-Axel geeft met leedwe zen kennis van het tragisch overlijden van haai bestuurslid de heer J. C. VINK Wij bewaren aan hem een dankbare herinnering. Namens het Bestuur VW-Axel Axel, 18 maart 1983. Met leedwezen namen wij kennis van het overlij den van de heer Het Bestuur en leden van de WD afdeling Axel Axel, 18 maart 1983 Rust nu maar uit Je hebt je strijd gestreden Je hebt het als een moedig mens gedaan Wie kan begrijpen hoe je hebt geleden En wie kan voelen taal je hebt doorstaan Na een smartelijk doch geduldig gedragen lijden is uit ons midden weggenomen mijn geliefde dochter, zuster, schoonzuster en tante PIETERNELLA VERMEULEN HOFMAN op de leeftijd van 63 jaar. Mevr. Hofman-Doezelaar Fam. M. de Jonge-Hofman Fam. C. Hofinan-Versluis Fam. P. Maas-Hofman Fam. J. Hofman-Verhelst, Fam. W. Kleywegt-Volmer Terneuzen, 20-3-1983 De twee nieuwe sleepbote nvan de firma Polderman in Hansweert. SNELSTE OP DE WESTERSCHELDE HANSWEERT - De vloot van sleep- en bergingsbedrijf L. Polderman in Hans weert is uitgebreid met twee havens- Plannen circus in Sas van Gent SAS VAN GENT - Enkele Sassenaren hebben het initiatief genomen om in het eerste weekend van juni een circus te houden voor en door inwoners van Sas van Gent. De beide organisatoren Ronald Möring en Herman van Dorst willen proberen om vooral mensen die met carnaval aktief zijn geweest met optredens, voorstellingen en acts, bij el kaar te krijgen voor een avondvullend programma. Tijdens de informatieavond, afgelopen zaterdag hebben zich al verschillende kandidaten aangemeld om mee te doen. Bedoeling is dat het circus in de kern van Sas van Gent wordt gehou den. De volgende vergadering over het cir cus is zondag 17 april om 10.30 uur in het Schippershuis. Eierenschildcr bij Vrouwengilde Hulst HULST Het Katholieke Vrouwen gilde Hulst hield een bijeenkomst in het gemeenschapscentrum 'Den Dul- laert' in Hulst die door ongeveer 70 leden werd bijgewoond. Tijdens de bijeenkomst vertelde de heer A. Wete- rings over zijn hobby: het beschilde ren en verzamelen van eieren. De heer Weterings beschilderde op zijn veer tiende jaar zijn eerste ei. Gezien de positieve reacties heeft het bestuur van het Hulster Vrouwengilde besloten om bij voldoende belangstel ling de heer Weterings woensdag 23 maart nogmaals uit te nodigen om te vertellen over zijn hobby. De bijeen komst vindt plaats in 'Den Dullaert', vanaf 19.30 uur. Omdat het Hulster Vrouwengilde dit jaar ook weer de jaarlijkse Vastenactie gaat ondersteunen, nu gericht op de ziekenzorg in Tanzania, kwam zuster Alberta uit Oostburg (KVG-lid) een praatje houden. Dat gebeurde aan de hand van een uitgebreide dia-serie. Zuster Alberta is vijftien jaar werk zaam in dat missiegebied. Aansluitend daarop werd een verloting gehouden waarvan de opbrengst ten goede kwam aan het project in Tanzania. Demonstratie judo en volleybal Clinge CLINGE - De Clingse Volleybal Com binatie en de Judovereniging Clinge gaven afgelopen vrijdagavond voor een talrijk publiek een demonstratie in de sportzaal van het Gemeenschaps centrum Malpertuus in Clinge. Deze demonstratie-avond stond in het teken van het 15-jarig bestaan van beide ver enigingen. Bij de judo-demonstratie kwamen alle leeftijdsgroepen van de vereniging aan bod onder leiding van trainer Hanny Sijs. De volleybaldemonstratie werd gegeven door een twaalftal volleybal lers onder leiding van trainer Jan de Poorter. Om de derde lustrumviering van beide verenigingen nog meer luis ter bij te zetten worden in de loop van dit jaar nog diverse activiteiten gehou den. waaronder toernooien voor zowel jeugdigen als senioren. In het 'Temeuzens museum' Burg. Geillstraat 2 Vanaf vrijdat 18 tot en met zaterdag 26 maart dagelijks behalve op zondag van 11.00 tot 21.00 uur VRIJ TOEGANG TOEGANG VRIJ Vele fraaie SCHILDERIJEN van bekende Nederlandse KUNSTENAARS zoals Jos van Dijk Joh. van Trirum Herman Wijngaard Corn, van Diggelen Gerard Emens Rob de Haan e.a. Verkoop van deze prachtige werken gaan vergezeld van CERTIFICAAT van ECHTHEID met UNIEKE RUIL - EN TERUGKOOPGARANTIE Organisatie: gorcumsé-, kunsthandel ^ztc.inindet^totn^ leepboten. Zaterdagmiddag arriveer den de sleepboten 'Alpha' en 'Bravo' in de haven van Hansweert. De sleepboot 'Alpha' meteen motorver mogen van 1040 pk en een lengte van 23 meter werd in 1955 gebouwd en heeft tot 1978 onder de naam 'Duitsland' bij Smit-Vos. een werkmaatschappij van Conciërge Klaassen nam afscheid van Temeuzense school TERNEUZEN Leerlingen, leer krachten en bestuur van de christelij ke lagere school 'De Terp' in Terneu zen namen vrijdag afscheid van de heer A. Klaassen. De heer Klaassen is sinds 1971 bij de Terp in dienst als congierge en onderhoudsman. De con- gierge, die gebruik maakt van de VUT-regeling, nam 's middags af scheid van alle leerlingen van de school, die hem een schaafmachine aanboden. Tijdens een korte bijeenkomst werd de heer Klaassen 's avonds toegesproken door voorzitter J. A. Verlinde van hete schoolbestuur en door het hoofd van de school, de heer J. P. Arnold. Hierna volgde en receptie die door velen werd benut om afscheid te nemen van de congierge. Smit-Internationale, in de haven van Rotterdam gevaren. De sleepboot "Bra vo' heeft eveneens een vermogen van 1040 ok en voer als 'Ierland' bij Smit- Vos. Door het grote motorvermogen hebben beide sleepboten een hoge snel heid en behoren daardoor tot de snelste sleepboten, in hun klasse, op de Wester- schelde. De sleepboten zijn aangekocht van de Amsterdam Towing Company bv ATC die enige tijd geleden is opgehe ven. De sleepboten zijn voorzien van grote bergingspompen en kunnen voor alle soorten sleep- en bergingswerk in gezet worden, zowel op de Ooster- als op de Westerschelde. Door de aankoop van deze sleepboten is de bergingsvloot van het sleepbedrijf aanzienlijk versterkt. SAS VAN GENT - Verschillende orga nisaties en instanties in Sas van Gent willen de gemeente verklaren tot atoomvrije zone. De vakbond FNV, de werkgroep Vastenactie, Sas Promo tion, de oecomenische vredeswerk- groep, de Welzijnsraad en het Vredes- platform, doen deze oproep in een brief gericht aan b en w en de gemeenteraad van Sas van Gent. De ondertekenaars willen dat de raad zich ervan weer houdt om wat voor atoomwapens dan ook te bouwen of te stationeren binnen de gemeentegrenzen. Bovendien wil len de ondertekenende instanties dat er geen toestemming wordt gegeven tot het dumoen of vervoer van atoom- afval in de gemeente Sas van Gent. Per 15 juli 1982 zijn er al 78 gemeenten in Nederland, waaronder Hulst, die in hun gebied een atoomvrije zone heb ben ingesteld. De ondertekenaars zien vooral gevaar in de ligging van Sas van Gent aan het kanaal van Gent naar Terneuzen. Daar bij komt dat de Rijksweg en de spoor lijn dwars door de kem lopen, zodat Sas van Gent bij uitstek fungeert als knoop punt voor het vervoer van explosieve stoffen. Als daarnaast nog eens een keer de mogelijkheid tot opslag van atoom wapens of atoomafval blijft bestaan, dan houdt dit een direct gevaar voor de bevolking in, aldus de briefschrijvers. Reden om het verzoek in te dienen bij de Sasse gemeenteraad is dat er steeds meer mensen protesteren tegen het be zit en gebruik van atoomwapens en het Kikkers winnen Oostburgse competitie recreatievolleybal OOSTBURG - Kikkers is kampioen ge worden van de recreatieve volleybal competitie in Oostburg. In de laatste wedstrijd wonnen de Aardenburgers van het Sluisse Rozenoord met 3-0. Op de tweede plaats zijn Amro-Oostburg en Kaaispuugers geëindigd. Ook zij wonnen de laatste wedstrijd met 3-0, respectievelijk van KWL en de YVC- dames. De overige uitslagen zijn: Amro-Sluis- Het Vrije van Sluis 3-0, NMB-De Kom buis 2-1, Fysiotherapie Oostburg-VCG 2-1. De commissie recreatief volleybal in Oostburg heeft besloten om op de drie resterende speelavonden te weten 29 maart. 12 en 26 april, de deelnemers aan de competitie te splitsen in twee poules en daarmee een halve competi tie te gaan spelen. Iedere wedstrijd be staat dan uit twee sets. Op de laatste avond komen de commissie en de verte genwoordigers bijeen In de foyer van de sporthal in Oostburg, waar de afgelo pen competitie zal worden besproken. De eindstand: Kikkers Aardenburg 32 pun ten, Amro-Oostburg 27. Kaaispuugers 27; KWL 26. Amro-Sluis 20, Het Vrije van Sluis 18, YVC-heren 17, Rozenoord 17, Fysiothera pie Oostburg 16. NMB 16.de Kombuis 8. VCG 8. YVC-dames 2. Bijeenkomst van NCVB in Domburg Kaarting Zaamslag ZAAMSLAG - In café 'Het Wapen van Zeeland' ln Zaamslag speelde de kaart- verenlging DW de derde wedstrijd van dit jaar. die meetelt in de strijd om het clubkampioenschap. De uitslag is als volgt" 1J. van Doom; 2 C. van Doom en J. van de Bos; 4 B. van de Bos; 5 R. Michlelsen. De stand na drie wedstrijden. 1J van Doom; 2 Jac. van Doom en C. van Doom; 4 J. de KoeiJer, 5 H. Koekoek en M. de Vos. Vrijdag speelt DW een thuiswedstrijd tegen Van der Poel uit Terneuzen. Auto uitgebrand HOEK - De personenauto van L F. uit Terneuzen is zaterdagavond c streeks 20 uur ln brand gevlogen, wa schynlijk als gevolg van een lekker*i|| benzineleiding. Dat gebeurde ter hooj te van De Braakman op de rijksweg® I in Hoek. De wagen brandde geheel uit ïj Het vuur werd gedoofd door de Terne^ï zense brandweer. De bestuurder biet ongedeerd. Open Dag Sasse Vastenactie bracht duizend gulden op SAS VAN GENT - Met een opbrenp van ruim duizend gulden is de Opt Dag van de werkgroep Vastenactie j Sas van Gent een succes geworden. Ht geld, dat werd ingezameld met alia hande activiteiten, komt ten goedeaa de vastenactieprojecten in Guatenuli en op de Filippijnen. Grootste publiei strekker was de stand van de werelj winkel in Asseuede. Daar verkock men produkten uit Peru: honing, wij .koffie, noten en truien. Daarnaast werd een handtekenlt genactie gehouden ten bate van de vie de wereld, een Belgisch initiatief orad mensen die aan de rand van onze schappij leven, hulp te bieden. De aca voerders vinden dat de nood van dej mensen in feite ook een schending vj de rechten van de mens is. De weri groep Vastenactie houdt deze itó week nog een tentoonstelling in q openbare bibliotheek te Sas van Ga over Guatemale en de Filippijnen. Zi terdag 26 maart wordt de F^ets In p houden. Vanaf dinsdag tot en met vrijdag is 1» winkeltje in tweedehandskleding de Zuidstraatpromenade geopend Vanwege de laatste week van de gaat de werkgroep haar spulletjes te gen bijzonder lage prijzen wegdoen. To nu toe heeft de winkel ln tweedehand kleding al 4300,- opgebracht voord werkgroep Vastenactie. Vorig jaar wa de totale opbrengst 5600,-. Disco-avond Vogelwaard! VOGELWAARDE - Zaterdagavond 1 maart wordt in zaal Van Schayk In V; gelwaarde een disco-avond gehouda voor de jeugd. De aanvang van da avond is 19.3U uur en de muziek word verzorgd door Radio Armida's Drive-is show. Dit tax gebruik van atoomenergie, maar dat de ervaring geleerd heeft dat jarenlange onderhandelen om tot vermindering of afschaffing van atoombewapening te komen, tot geen enkel resultaat heeft geleid. Wethouder L. Marquinle (gemeentebe langen Groot Sas) kon nog geen reactie geven op het verzoek van de indieners van het voorstel: „Ik heb de brief zelf nog niet ontvangen, maar die wordt vanzelfsprekend besproken binnen het college van b en w en als het nodig is wordt die ook in de raad besproken. Duidelijk is dat we allemaal op het standpunt staan dat zo'n 'ding'pooit de lucht in mag gaan". Ledenvergadering THOR Sas van Gent SAS VAN GENT - De gymnastlekvfl eniging THOR uit Sas van Gent houij woensdag vanaf 20.00 uur haar jaarlij die se algemene ledenvergadering in hoti Royal. Op de agenda staat een te stuursverkiezing. Voorzitter P. Seits.i de bestuursleden M. Moelker en F. p pens stellen zich herkiesbaar. Vod wordt in de vergadering gesproken o* vi een kleine kontributieverhoging. Nai \-0 loop van de vergadering wordt een spé letje bingo gespeeld. ie Industriebond FNV Clinge huldigde acht jubilarissen CLINGE - Tijdens de algemene lede vergadering afdeling Clinge van de I dustriebond FNV werden achtledeng huldigd voor hun 25-jarig lidmaatsc van het FNV. De jubilarissen kregenu handen van districtsbestuurder P. Koning de bondsspeld uitgereikt, l wijl er voor de echtgenotes van dej larissen bloemen waren. De jubil sen zijn: L. Vermeulen, P. de Koster,) van Huffel, J. de Bakker, Th. Ween L. Willaert, J. Bracke, A. SynesaeL die Project lagere school Terneuzen afgesloten TERNEUZEN In de lokalen van de Christelijke lagere school 'De Oude Vaart' in Terneuzen werd vrijdag een project over de markt, geld, banken en reclame afgesloten. Aan het project, dat vier weken heeft geduurd, werd zowel door de kinderen van de kleu terschool als door de leerlingen van de hogere klassen anthousiast meege daan. De kleuters hielden zich vooral bezig met de markt en hadden wat kraampjes gemaakt waar diverse arti kelen werden verkocht De leerlingen van de eerste tot en met de vierde klas hadden ook de markt als hoofdthema gekozen. De vijfde en zesde klas behan delden hoofdzakelijk de geschiedenis van het geld. Hierbij kwamen onder werpen zoals het bankwezen en de postgiro aan bod. De kinderen hadden een medewerker van een bank uitgeno digd die een en ander vertelde over de gang van zaken in een bank aan de hand van dia's. Het project werd 's avonds afgesloten met het opvoeren van enkele toneelstukjes voor de ou ders die daarna de zelfgemaakte spul len die de kinderen hadden gebruikt konden bekijken. Zwaar gewonde bij ongeval Groede GROEDE - De 23-jarige mejuffrouw S. V. uit Terneuzen is bij een ongeval, zondagavond omstreeks acht uur, op de Puiendijk in Groede zwaar gewond geraakt. Zij werd per ambulance over gebracht naar het Sint Antoniuszie- kenhuis in Oostburg. Mejuffrouw V. reed met haar auto over de Puiendijk en reeds op de T-splitsing door nog onbekende oorzaak rechtdoor in plaats van linksaf te slaan. Ze botste met haar auto tegen een schrikhek en kwam in de sloot tot stilstand. Het voer tuig werd zwaar beschadigd. Optreden Draften Blues in Vogelwaarde VOGELWAARDE - Het feestcoi Vogelwaarde heeft voor zaterdag 9 apf JJfj een optreden van de Draften Blues r het programma staan. Deze streel ma tie treedt op in het dorpscentrum! Vogelwaarde. De groep verzorgde langs het voorprogramma van Maar in Den Dullaert in Hulst De zaal gaat om 19.00 uur open en optreden van de Draften Blues bed Vi om 20.00 uur. Omstreeks 23.00 uur is bi concert afgelopea Praktijkdag van WPN in Nieuwvliet NIEUWVLIET- In manege Riemensi Nieuwvliet werd zaterdag een praktiji dag gehouden door de Zeeuwse afè ling van het Warmbloedpaard Stai boek Nederland (WPN). Tijdens da praktijkdag mochten paardenliefhel bers zelf een stamboekformulier invti len var) twee paarden die werden gi monsterd. Verder werden de zogenaan de lbop-proeven punt voor punt beha deld. Voor het behalen van een gof Ibop-certificaat is een rij- en sprini proef verplicht. De praktijkdagen w den door het WPN door het gehele las gehouden. Voorstel onderzoek van efficiëntie Hulster apparaat HULST B. en w. van Hulst wïiit het gemeentelijk apparaat doorlid ten om te bekijken of er efficiënte gewerkt kan worden. Volgens burfl meester P. J. G. Molthoff Is er 'minutieus' onderzoek nodig om toekomst dezelfde hoeveelheid te verzetten met minder geld. De burgemeester stelde nadrukkeU dat er geen banen (de loonlijst van gemeente telt 180 namen) op het si staan. „De aard en de omvang van bi werk is toegenomen, terwijl het pen neel niet is uitgebreid. Bovendien W den ontslagen gemeenteambtenaren] een wachtgeldregeling terechtkomt waardoor deze op de begroting zou® blijven drukken. Zo is er geen rtf menswaardige winst te behalen", hij. Dat de gemeentelijke dienstens) verspreid over drie plaatsen is volgt! hem ook niet bevorderlijk voor b( efficiënt werken. Een groot gebou» waarin alle diensten zouden zijn ondfl gebracht zou volgens de burgemeesti beter zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 20