Marathon na in ernstige problemen Ludi de Visser wint trimmarathon Graauw EMM na kwartier pas uit trainingspak Degradatie Wilno nadert na verlies Zege biedt Dynamo'70 weer wat perspectief Mayer ontneemt Vilas een nóg vettere buit EVVC VERRAST MET OVERWINNING IN TILBURG Concours Serooskerke Kloetinge dicht bij de laatste plaats MET RUIM HONDERD DEELNEMERS Promotie voor ijshockeyteam Overwinning Huib Daelebout MAANDAG 21 MAART 19 VLISSINGEN - Van de Zeeuwse teams in de nationale volleybalcompetities wonnen zaterdag alleen de herenploegen. Morres Hulst versloeg in eigen huis Set Up met 3-0 en EVVC verraste Minenco door in Tilburg met de eer en de punten te strijken. De Morresdames pakten thuis één punt tegen het sterke Brevok en Marathon bezegelde waarschijnlijk zaterdag het eigen lot door de zes-punten-wedstrijd tegen Ericsson met 3-1 te verliezen- Het wisselvallige Savok bleek te weinig gemotiveerd om Ekspalvo van de zege af te houden. Hoewel het beste van de puntendeling tenslotte naar Brevok ging en Morres' naaste belager. Artemis/Rapid, weer een punt dichterbij gekomen was. bleek Morres-trainer Jo Everaert na afloop van de wedstrijd toch tevreden. ..Het zelfvertrouwen was helemaal weg. De ploeg was al enkele weken gespannen aan het rekenen wat de consequenties waren van de verloren punten en gezien die situatie ben ik blij dat we tenminste in het eerste deel van dit duel voldoen de rust en geduld konden opbrengen om op 2-1 te komen". Die eerste dne sets boden de toeschouwers een volko men open strijd. Beide teams gaven el kaar weinig toe en zo was het tenslotte het geduld van de thuisclub dat zege vierde (15-5, 10-15 en 15-13). In eenalles- of-niets poging zochten de Bredase speelsters toen hun heil in een keiharde service en daar had Morres zoveel moei- SEROOSKERKE Zaterdag hield de langelijke rijvereniging en ponyxlub de Gouwe Reijers een onderlinge spring- wedstrijd voor de paarden en de pony's uit Walcheren in hun manege te Se rooskerke. In de belangrijkste opzet van deze wedstrijd, het in wedstrijdver band oefenend bezig zjjn. is de organi satie geslaagd. Uitslagen: Pony's klasse B: I Lienke Won- dergem. Jovos Candy, Gouwe reijers. -3 ft, void; 2 Minet Geertse Sabrina Gouwe Reij ers 3 ft, fld. Pony's klasse L: 1 Anita Visser Astra Gouwe Reijers 0 ft. void; 2 Yvonne Morsink Shadow Scheldestad 0 ft, void Paarden klasse B: 1 Anja Bimmel, Corstayje. Prominent 3 ft. void Paarden klasse L: 1 Ageeth v. Maldegem. Darintha. Vroonruiters 0 It, void; 2 marjo v. Leeuwen-Crucq. Sindy. Walcheren 4 ft, fold. Pony 's klasse M en Z 1 Jeanette de Lange. Santano. Walcheren 3 ft; 2 Dlny Krijger., Alexander. Gouwe Reijers 4 ft. Paarden klasse M: 1 Kees de Visser. Thoran. Gouwe Reijers 7 ft; 2 Chns Boone. Rial to. Gouwe Reijers 8 ft MIDDELBURG Met de 0-0 bij NTW behoudt Hoek zijn fraaie positie in de derde klas van het landelijk zaterdag voetbal, op een punt gevolgd door Serooskerke, dat verdienstelijk met 2-1 won bij Terneuzense Boys. Ver dienstelijk was ook de prestatie van Dinteloord, maar het betekende te vens, dat Kloetinge nog moet gaan oppassen. De ploeg van Henk Houtekamer ging weer op eigen veld het schip in: 2-3 voor Dinteloord. Kapelle won met 2-1 van Zaamslag. BWR - Wemeldinge afgelast. Hoek Serooskerke NTW Kapelle Krabbendijke Tholense Boys Tem. Boys BWR Kloetinge Dinteloord Zaamslag Wemeldinge 7 1 23 33-21 4 3 22 27-19 5 3 21 28-18 5 4 19 33-24 5 5 17 22-23 4 5 16 23-20 3 7 15 23-27 3 7 11 21-23 3 7 11 18-23 7 7 11 20-27 3 9 11 14-24 5 8 9 16-29 Kapelle - Zaamslag In de tweede helft kreeg Kapelle het nog wel moeilijk, maar met name aan vallend kwam Zaamslag tekort om het doelman Murre echt moeilijk te ma ken. De Kapelle-verdediging kon Zaamslag gemakkelijk opvangen en daarom is de 2-1 voorsprong van de eerste helft ook wel terecht de eind stand geworden. Zaamslag begon erg goed. Het eerste kwartier werd afgesloten met een 0-1 voorsprong door Jan de Zwarte. Kapel le werd sterker en kwam een kwartier voor rust dankzij een strafschop (hands) op 1-1 door Peter de Waard en dezelfde topscorer kopte vier minuten voor rust de stand naar 2-1 uit een vrye trap van Wilco de Jager. Een Zeeuws-Vlaams offensief dus na rust. Het was wel pittig voor de thuis club, maar de bezoekers konden voor het doel geen vuist maken, waardoor doelpunten uitbleven. Kloetinge - Dinteloord De équipe van Henk Houtekamer bak te er heel weinig van. De ploeg speelt beneden zijn kunnen, zonder overtui ging en de winst was verdiend voor het laaggeplaatste Dinteloord. Een kwartier voor rust was Kloetinge zelfs op 1-0 gekomen. Frans Jacobs was er attent bij, toen de Dinteloord-goalie de bal losliet 1-0. Tien minuten na rust begon de malaise zich weer af te teke nen. Rini Davids liet een bal ten on rechte lopen. De bezoekers waren feller en toen kwam de noodrem er aan te pas: strafschop. Rien Vissers maakte gelijk (1-1) en vijf minuten later miste de verdediging opnieuw. Leo Uitter- hoeve ging onder de bal door en Wim Bolluit maakte er 1-2 van. Kloetinge drong nog wel aan. Een uitval echter en Dinteloord stond met 1-3 voor dankzij Ad de Ron. Toen was de strijd verloren en van belang was de tegentreffer van Eddie de Dreu, twee minuten voor tijd. niet meer: 2-3. lijkheden mee, dat het via 2-15 toch weer 2-2 werd, In de laatste set draaiden beide ploegen bij een 6-8 stand en vanaf dat moment kwam Brevok niet meer echt in de problemen. Via 12-15 werd het 2-3. De dames van Marathon bewezen zich zelf een bijzonder slechte dienst door de crueiale uitwedstrijd tegen mede degradatiekandidaat Ericsson met 3-1 te verliezen. „De ware overtuiging ont brak". vertelde Joke Swiers later. „Er lag een duidelijke matheid over de ploeg". Mede daardoor mislukte met name de opslag nogal eens. waardoor het net te vaak als vangnet moest fun geren. Anderhalve set lang ging het goed met het Vlissmgse team. Via 12-15 was het op 0-1 gekomen en ook in de tweede set ging het tot 5-11 goed. Toen die voor sprong uiteindelijk afgestaan moest worden en het via 15-11 gelijk werd, brak er kennelijk iets. Via 15-9 en 15-10 trok Ericsson de gouden punten naar zich toe. De ploeg uit Gilze heeft nu 23 punten uit 20 wedstrijden. Marathon heeft 21 punten uit 19 wedstrijden en Ledub, dat volgende week naar Sou burg komt. heeft 18 punten uit 19 Wed strijden. Terra Nova is al gedegradeerd. Savok verloor de uitwedstrijd bij Ek spalvo met 3-1. De eerste set werd zelfs erg ruim gewonnen door de Dordse da mes (15-5). maar vanaf de tweede set begon Savok terug te krabbelen 16-14). In de derde set was er via 8-15 succes, maar de laatste acte was toch weer voor de thuisclub: 15-11 De heren van Morres bleven aan de kop van de ranglijst door een regelmatige 3-0 overwinning op het bezoekende Set Up. Toch kregen de lijstaanvoerders de punten niet cadeau, want Set Up wenste zich tegen de Zeeuwen tot het uiterste te verzetten. De 15-6 uitslag van de eerste set mag dan ook beslist wat geflatteerd genoemd worden. Aan gezien Morres op dit moment echter uitsluitend op resultaat speelt, waar door er bijvoorbeeld alleen maar ge wisseld wordt als het echt nodig is, bleek de Zeeuwse concèntratie in de volgende sets toch borg te staan voor de eindzege, die er via 15-10 en 15-12 kwam. „Ze moeten uitsluitend met hun gedachten bij de wedstrijd van de dag zijn", filosofeerde Everaert later. „Tempo en concentratie, ik preek dat al jaren, zijn nodig om de heren over de eindstreep te trekken. Of dat lukt, moe ten de laatste drie wedstrijden uitwij zen". EWC won de uitwedstrijd van Minen co na een overigens matig duel. Minen co speelt momenteel alleen nog om des keizers baard, terwijl EVVC nog steeds niet definitief in de hoek gedrukt is waar de klappen vallen. Dat verschil bleek zaterdag in de inzet van beide teams. Minenco vormde een statisch geheel, terwijl de Vlïssingers knokten voor wat ze waard waren. Toch waren er ook bij EWC nog teveel dieptepunten. De setstanden: 15-9, 6-15. 8-15 en 12-15. VLISSINGEN - De perspectieven van de Dynamo-dames in de eerste divisie van de basketbalcompetitie zijn er na een sensationele overwinning op Green Eagles weer wat rooskleuriger op geworden. In de hoofdklas heren boekte Volharding een puike overwin ning op Braggarts. Souburg redde het niet tegen Rush. In de eerste klgs ver loor BV Hulst van Waldric en daardoor lijkt de ploeg ten dode opgeschreven. Dynamo heeft tegen Green Eagles geen moment achter gestaan. Via een zeer agressieve 2-1-2 zoneverdediging zorg de Dynamo er voor dat Green Eagles geen goede kansen kreeg om tot scoren te komen. Door soms wel vier a vijf me ter uit te stappen werd het meestal soe pel schietende Green Eagles belet om rustig aan te leggen. „Daarom schoten Belgische zege Omloop Waasland KEMZEKE - Hans Langer ijs heeft zon dag een kans laten liggen om zijn ere lijst enigszins te verlengen. In de Om loop van het Waasland, met start en finish in Kemzeke, was hij liet peloton ontvlucht met de onbeduidende Belg Alain van Hoornweder. In eendrachti ge samenwerking bleef het tweetal uit het zicht van de hoofdmacht. Op het moment dat het op de eindsprint aan kwam liet de 'vierkante' Noordhollan der zich verschalken dooi* zijn mede vluchter. De uitslag van de Omloop van het Waasland is; 1 Alain van Hoornweder (Bel) 200 km in 4 uur 41 min.; 2 Hans Langerijs (Ned) zt: 3 Benny Vermeulen (Bel) op 20 sec. 4 Jan Jonkers (Ned) zt, 7 Gerrie van Gerwen (Ned) zt. 14 Mario van Vlimmeren (Ned) op 1.40; 18 Fons van Katwijk (Ned) zt19 Heddie Nieuw- dorp (Nedi zt; 21 Henk Mutsaars (Ned) zt. Junioren 1 W van der Meer, 19 Patrick Tol- hoek. Yerseke. 26 Emiel de Waal. Middel burg Stefan Koole uit 's-Heerenhoek is negende geworden tijdens een wedstrijd voor nieuwe lingen in Woensdracht. Peter Kant uit Ril land werd achttiende. Bij de junioren in Woensdrecht eindigde Marcel Gunst uit Yer seke als tiende. Nap Hageuit Sint-Maartensdijk eindigde het Een beeld van de marathon bij Graauw GRAAUW - Na ruim 42 kilometer rondde Ludi de Visser zaterdag de laatste bocht voor de finish. De eerste marathon voor trimlopers (25 deelnemers) zat er bijna op. Luttele meters scheidden de Terneuzense atleet van zijn eerste over winning in een dergelijke monsterloop. Het hoofd schuin, de mond half open, maar met de armen hoog geheven ging de 41-jarige ex-Scheldesporter in 2 uur, 55 minuten en 52 seconden over de streep die de organisatie van de sportvereniging Aloy in de Graauwse dorpsstraat getrokken had. Ab Verplanke wint in clubwedstrijd ZUIDDORPE Ab Verplanke toonde zaterdag in Zuiddorpc tijdens de tweede interclubwielerwedstrijd an dermaal aan, dat hij momenteel in een blakende vorm verkeert. Vanaf het begin van de wedstrijd was hij (overi gens dikwijls in het gezelschap van Adrie de Maesschalck) actief en op vijf kilometer van het einde voelde hij zich nog zo sterk, dat hij uit een kopgroep van zes man wegsprong om op die manier solerend de finish te bereiken. Cor Vervaet won daarna de spurt voor de tweede plaats. Deze tweede mterclubwedstrijd stond overigens nog het meest in het teken van de verzoening tussen de wieler clubs Zeeland en Theo Middelkamp. Vrijdagavond waren de laatste proble men in het bijzijn van districtssport- commissielid Aijaan de Schipper opge lost; waardoor er geen bezwaar meer bestond tegen deelname van leden van de derde Zeeuwse wielerclub aan deze wedstrijden. Van hen was 'good old' Ko Tolhoek de succesvolste. Bij de liefheb bers spurtte hij achter de rug van Sam Broersma (die in de laatste ronde uit het peloton was weggesprongen) naar de tweede plaats door Willy de Feber te kloppen. De uitslagen Nieuwelingen 1 Jan Mobach. 2 Ronnie Hamelink. 3 Rob Boudens. 4 Jopn van de Ameele. 5 Jan Oreel. 6 Alexander Mast. 7 Hans Janssen. 8 Perry Pijpelink. 9 JanDieleman Junioren 1 Jan Jansen; 2 Eric Vereecken; 3 Patrick van Passel. 4 Jos van Baal, 5 Egbert Koets. 6 Patrick de Roeck, 7 Bart de Vos. Liefhebbers: 1 Sam Broersma; 2 Ko Tolhoek. 3 Willy de Feber; 4 Frans Mcijaard. 5 Wim Wielhouwer. 6 Bert Steen bakker, 7 Nout Westerbeke, 8 Sjaak de Kok. 9 J Boudens. Amateurs 1 Ab Verplanke. 2 Cor Vervaet. 3 Adrie de Maesschalck. 4 Hans Harlnck; 5 Peter van Acker: 6 Karei van Goethem, 7 Pieter Tilroe. 8 Carlo Steel, 9 Henk Remijnsen, 10 Joop Brooijmans. 11 I. de Jonge. 12 Joop Smet. 13 Krijn van der Bent; 15 Wim van Kooten. ze zeer weinig raak", Dynamo-coach ;W»pen weekemdB ,is derde in de Grand Kees Rijnberg Dynamo daarentegen Pr,x van Esses ,n Engeland JanPoieynrash- kwam wel tot een hoog schotpercenta ge. namelijk van 47 procent. Dit resul teerde in een 18-6 voorsprong na negen minuten en een stand van 30-18 bij rust. Na rust trachtte Green Eagles deze ach terstand in te lopen door te gaan pres sen. De meisjes van Dynamo hebben hier echter al wat ervaring mee opgelo pen in voorgaande wedstrijden en ont weken deze press dan ook vakkundig. De Middelburgse ploeg bouwde haar voorsprong verder uit via een paar goed uitgespeelde breaks en afstandschoten. In de twaalfde minuut was het dan ook al 43-26. Verdedigend bleef Dynamo zeer agressief uitstappen en Janet Pee man en Louisse Hendrikx zorgden voor een uitstekende rebound met ais gevolg dat het duel bij een stand van 55-33 vier minuten voor tijd was beslist. De daar op volgende eindstand was 63-48 in het voordeel voor Dynamo. „JRC Boxtel is volgende week onze te genstander. maar daarna moeten we twee keer thuis tegen Amhemia Eagels. Die zullen we beslist moeten winnen om ons in deze klasse te handhaven", meende Rijnberg tot slot. Brazil - Tottenham Hotspur heeft de touwtrekkerij om de Schotse voetba- lindemational Alan Brazil gewonnen. De spitsspeler van Ipswich Town te kende dinsdag een contract bij de Engelse topclub. Met de overgang is een bedrag gemoeid van 500.000 pond (ongeveer 2 miljoen gulden). BOEDAPEST Nederland heeft zich tijdens het ijshockeytoernooi om de wereldtitel, groep C, in Boedapest, op duidelijke wijze de beste getoond. De ploeg vormde een gaaf geheel en speelde verre weg het kundigst ijshockey. Na een tamelijk stroeve start tegen Bulgarije werd de weg naar de top steeds resoluter ingeslagen. Hoog tepunt was ongetwijfeld de triomf op China, de gevaarlijkste concur rent in het acht deelnemers tellen de gezelschap. Via overwinningen in de laatste twee duels op Spanje (16-2) en Denemarken 1(1-0) bleef Nederland ongeslagen in Boeda pest. Hongarije pakte via een 4-3 zege op China de tweede promotie plaats naar de B-groep. De eindstand is; 1 Nederland 2 Hongarije^, 3 China 4 Denemarken 5 Frankrijk 6 Bulgarije 7 Spanje 8 Noord-Korea 7 7 0 0 14 78-11 7 5 0 2 10 50-25 7 4 1 2 9 28-23 7 4 0 3 8 24-26 7 3 1 3 7 41-25 7 1 1 5 3 20-37 7 115 3 17-55 7 1 0 6 2 15-72 „Vooral de Belg Merckx verzette in die eerste ronde bergen werk", zei De Vis ser na afloop. De Belg uit Puurs zou daar later de tol voor betalen. Kort voor de eerste doortocht in Graauw versnel de De Visser even, Merckx kreeg het gaatje wel dicht, maar het had kenne lijk toch net iets teveel gekost. Een tweede demarrage van De Visser schudde Merckx af en zoude man uit Puurs later ver achteruit werpen. Maar ookAndré Maas. een van de kop lopers. had het beste al gegeven. Hij moest er vooraan af en zag zijn plaats ingenomen door de sterk teruggeko men Frans Daalman uit Breskens, die De Visser zo'n twintig meter achter zich liet. maar vervolgens toch moest los sen. Achter De Visser en-Daalman werd ver woed strijd geleverd om de volgende ereplaatsen. Jasper Bakker uit Axel kwam er als winnaar uit tevoorschijn.' Joris Wuyts uit het Belgische Sint Pau wels ging naar een vierde klassering, Jac. de Braai uit Temeuzen pakte in de slotkilometers de lokale André Maas en oud-wielrenner Fons Schelfhout uit Hengstdijk en Frans Merckx gingen hand in hand over de finish. Vijf lopers stapten vroegtijdig uit de wedstrijd. De halve marathon in Graauw trok 80 deelnemers. De Belgen De Meerman en Janssen trokken er al gauw erg hard aan, het Zeeuwse kwintet Warrens, Boon, Meeuwsen, Arendse en Van Hal bleef in dat geweld goed overeind. „Die Belgen vormden een klasse apart, daar wilde geen van ons zich stuk op lopen", zei Fons Warrens. Corrie Dekker (Ter- neuzen) met een tijd van 1.38.20, An ja Sinke uit Vlissingen met 1.41.08 en Er na van Gimst uit Temeuzen met 1.52.40 deden het in dit herenpeloton prima. .Marathon: 1 Ludi de Visser. Temeuzen, 42.195 km In 2.55.52; 2 Frans Daalman. Bres kens 2.58.15; 3 Jasper Bakker. Axel 2.59.58; 4 Joris Wuyts. Sint Pauwels IB) 3,01.30; 5 Jac. de Braai, Terneuzen 3.02.35. 6 André Maas, Graauw 3 03 40; 7 ex aequo Fons Schelfhout. Hengstdijk en Frans Merckx Puurs (Bi 3.09.40; 9 H. Suy 3.12.05; 10 Marcel Swinnen Niel iB) 3.13.10. Halve marathon: 1 Jos de Meerman Sint Niklaas iBi 1.12.30, 2 Rudi Janssen, Sint Niklaas (B) 1.13.10; 3 Fons Warrens, Sluiskil 1.16.35. 4 Michiel de Grande (B) 1.16.45: 5 Ro ger van de Veeke (B> 1.16.50; 6 Machiel Boon, Vlissingen 1.17.08; 7 Wim Meeuwsen. Krab bendijke 1.18.50; 8 Leen Arendse, Vlissingen 1.19.02; 9 EddyeDeswarte(B) 1.19.26; lOTheo van Hal. Middelburg 119.27. MZ NIET VERDER DAN 5-5 VLISSINGEN - In de tweede divisie van de landelijke herencompetitie ta feltennis bezochten Wilno en Steeds Hoger in Vlissingen de laatste theore tische kans om de degradatie te ont wijken. Beide teams waren nog steeds zonder winstpunt terwijl bovendien nog steeds de afgebroken wedstrijd in Den Haag in de ijskast staat. Of die nog ooit uit de koeling moet worden ge haald is inmiddels twijfelachtig want voor beide teams heeft de concurrentie inmiddels dermate afstand genomen dat zowel Steeds Hoger als Wilno het kind van de rekening zullen worden. Wilno verloorhet duel zaterdag boven dien met 3-7. Tegen de Hagenaars startte Wilno hoopvol doordat Dick Jeras in de ope ningspartij Kuijpers in twee games wegtikte, maar de bordjes werden al snel verhangen doordat de bezoekers uitliepen naar een 1-5 voorsprong. Daarbij verzuimde onder mee Michiel Heeren in de tweede partij de Haagse zege op Leenders te prolonge ren. Het werd daarna nog 2-5 omdat Frank Bilius er eindelijk in slaagde zijn eerste competitiezege aan te tekenen waarvoor hij Leenders had uitgekozen. In de laatste partij gaf Jeras de eind stand een wat redelijker aanzien door ROTTERDAM Gerechtigheid zege viert af en toe ook wel eens in de bikkelharde wereld van het proften nis. Gene Mayer voorkwam gisteren in twee sets (6-1, 7-6) dat Guillermo Vilas ook nog eens zijn titel prolongeerde en de cheque van 50.000 dollar kon opha len, na de dure auto die volgens aan houdende geruchten voor hem klaar had gestaan louter om het feit dat hij alsnog wilde deelnemen aan het tien de wereld-tennistoernooi in Rotter dam. In een dramatisch afgesloten finale, met een tiebreak die bij 11-9 pas op het zevende matchpoint werd beslist, ging de Argentijnse versjes maker voor het eerst in zijn carrière onderuit tegen Gene Mayer. De Argentijn kon zijn plaatsing als nummer één net niet waar maken in het toernooi, dat al in de eerste dagen zes van de acht geplaatste spelers verloor. In dé halve finale schudde hij zaterdag de jonge Australiër John Fitz gerald nog van zich af, na het verlies in de eerste set (3-6. 6-4, 6-1), maar m de eindstrijd kwam hij de eerste klap niet te boven. „Ik begon te langzaam", gaf hij zelf op als reden voor de kansloze wijze waarop hij aanvankelijk was weg gespeeld. Gene Mayer, de wiskundige tacticus IN GELEENDE SHIRTS EN BROEKEN TOCH NAAR ZEGE VLISSINGEN - Het herenteam van EMM heeft in Rijswijk voor de nodige hilariteit gezorgd. Toen de ploeg uit Middelburg in de sporthal arriveerde waren alle shirts en broekjes onvind baar. Omdat de scheidsrechter toe op tijd wilde beginnen moest EMM in trainingspak aantreden in de tamelijk warme sporthal. Dat beku am de ploeg slecht. Na een kwartier spelen leidde de thuisploeg tegen de zwaar ingepak te Middelburgers met 7-2. Een voetbal vereniging uit de buurt was zo vrien delijk shirtjes en broekjes te verstrek ken en toen EMM in het helrood met blote benen aan ee slag kon was Animo toch nog verkocht. Bij rust was de 7-2 achterstand omgezet in een 8-9 voorsprong EMM opereerde opnieuw met een offensieve verdedi ging en speelde snel en attractief hand bal met zowel collectief als individueel goed spel. Dat mondde uit in een 20-12 voorsprong met nog zes minuten te spe len. De nieuwe speelwijze en de zware trainingspakken hadden veel gevergd van de thuisploeg. Conditioneel viel EMM dan ook ver terug in de laatste fase. Animo mocht de stand nog draag lijker maken met een 17-21 eindstand. Overigens waren giste avond de spullen van EMM nog niet te recht. Het damesteam van EMM heeft af scheid genomen van trainer Kees van Gindercn met een overwinning. In Den Haag werd Athene naar een ruime ne derlaag gespeeld. Ondanks de 9-17 winst was de wedstrijd weinig aan trekkelijk. Athene dat enkele weken geleden wegens onenigheid de trainer en twee van de beste speelsters zag ver trekken was nauwelijks partij voor EMM dat weer zonder Marjan Vermeu len aantrad. In de eerste minuut viel ook Paula Kappetevn uit toen ze bij het nemen van een strafworp haar knie verdraaide. Veel aantrekkelijks was er iet te zien in de twee maal dertig minuten handbal. Jorien Kamermans iweer terug in het doel) speelde serk en Cristel van de Vel de. Jaqueline Jilleba en Rina van Gin- deren haalden een voldoende. De ande re EMM-speelsters misten het juiste rit me. De 9-17 eindstand kwam door de volgende doelpuntenmaaksters tot stand: Jaqueline Jilleba 7, Rina van Ginderen4. Cristel van de Velde 3. Irma de Vos 1. Paula Kappeteyn 1 en Marja Kamermans 1. Tachos EMM GHV Animo Wings Ancora Snelwlek Volt Fortuna Actief 18-36 18-30 18-19 18-18 18-16 18-16 EMM Verburch EBHV Athene DWS Gilze Were Dl 18-26 18-25 18-25 18-22 18-16 18-15 van het tennis, maakte er op zijn eigen slopende wijze gebruik van. Met zijn prachtige gecamoufleerde dropshots en stopvolleys putte hij de vier jaar oudere Vilas (30) zo uit, dat het na de eerste 6-1 nog slechts een kwestie van tijd leek. Op 4-2 in de tweede reeks moest Mayer echter pas op de plaats maken. Dat had een andere reden dan zaterdag, toen hij in zijn partij tegen zijn Arneri- kaase landgenoot Buehmng een sani taire stop moest maken omdat hij op een ander dieet was overgeschakeld. Ingeseind door Ion Tiriac, dwong Vilas hem er gewoon toe. door plotseling op kracht en spreiding over te schakelen. Vilas brak door zijn service en won zijn eigen opslag drie keer achtereen op love. „Pas daar begon ik goed te spe len", zei hi) er naderhand zelf van. Het was net te laat. Mayer had inmid dels zoveel zelfvertrouwen opgedaan („Ik voelde me de hele partij meester van de situatie"), dat hy ook in de dramatische tiebreak na 6-6, cn na het missen van zes matchpunten, ijzig kalm bleef. Hij bleef riskant op de lijnen spelen, waarvoor hij ten slótte het loon in de vorm van een cheque voor 50.000 dollar, waarmee hij zijn prijzengeld over 1983 op 77.000 dollar bracht kreeg. Vilas. die met zijn winst in de WCT-toemooien van Rich mond en Delray Beach en zyn finale plaats in Detroit al ruim drie keer zoveel inde, moest het dit keer doen met 25.000 dollar. Hij maalde er nauwelijks om Volgens de geruchten had hij de vetste buit al vóór het toernooi binnen. Finale heren dubbelspel: Fritz Buieh- ning/Tom Gullikson (VSt) - Peter Fle ming/Pavel Slozil (VSt'Tsj.Sl) 7-6 (7-5), 4-6, 7-6 (7-4). via dezelfde Leenders de nederlaag tot j 3-7 te beperken. In Oegstgeest ontmoette leider MZ1 in Sjaardema 1 een sterk gemotiveerd team dat, vrijuit spelend, duidelijk uit was op revanche voor de eerste neder- laag in Middelburg. Voordat de Zeeu wen het wisten keken zij tegen een 2-0 achterstand aan omdat eerst Wim Weg man van Reitsma verloor en daarna ook Jan Henk Bomhof hef tegen Her man van de Broek moest laten afweten. Met kunst en vliegwerk scoorde daarop I Koen de Vries 1-2 tegen Polak en het nog steedsongeslagen duo Wegman- Bomhof zorgde viadedubbelparty voor 2-2. Het sterk meelevende publiek wekte met negatieve reacties intussen de no dige irritatie op, maar dat weerhield Wegman er niet van tegen Van de Broek 2-3 te scoren. Na de eerste winst van Koen de Vries liet de Middelbur- ger het in zijn twee resterende partijen echter wat afweten. Zijn ritme stokte t en krampachtig spelend bleek hij vast j te zitten hetgeen hem op twee verlies- partijen kwam te staan. Wegman en Bomhof corrigeerden deze tegenpun- ten echter waardoor bi j 4-5 een nieuwe zege in het verschiet lag. In het laatste duel Reitsma-Bomhof bleek eerstgenoemde echter in de 3e ga me met 22-20 iets gelukkiger waardoor de punten werden verdeeld. Voor MZ betekende dit het eerste verliespunt na zeven wedstrijden maar dat heeft geen consequenties omdat nummer twee van de ranglijst Ravesteijn in eigen huis tegen Phoenix ook op remise bleef staan. MZ behoudt derhalve met nog drie wedstrijden te spelen zyn drie pun- j ten voorsprong. VLISSINGEN - Huib Dalebout van AV'56 heeft zaterdag een stratenloop in Hoorn over twintig kilometer op zijn naam geschreven. De Bevelandse at leet finishte vóór Frans Smit, die hij in de laatste kilometers loste Dalebout liep de twintig kilometer in 1.03.45. Bij I de veteranen werd Rob ter Poorten win naar. Kees Bruins van AV'56 was de beste Zeeuw in 1.15.30. Ko van der Griek van Marathon heeft zaterdag in Oud-Beijerland de Boezem- loop gewonnen. Van der Griek legde de 10,5 kilometer af in 32 minuten en 50 seconden. De uitslag is; 1 Ko van der Griek (Mara thon) 32.50; 2 Lou Polak (Metro) 33.32:3 Peter Hemaateman (Zeeland Sport! 33.38; 4 Klaas Uytterlinden (Spirit) 34.07; 5 Sam Polderman (Marathon) 34.44; 6 Ron Dellebeke (Marathon) 34.44. Cor Lambregts heeft zaterdag in Den Haag de City-Pier-City-loop gewonnen. Lambregts legde de halve marathon af in 1 uur en 40 seconden. De winnaar van vorig Jaar, de Brit John Graham, ein digde als tiende. Piet Vonck (RKHAV) eindigde als 24e in 1.03.41. Kim Reynierse werd 29e in 1.04.31. Bij de veteranen werd Wim Kal-' jouw (Dyn) achtste in 1.10.24. Daarmee bleef hij zijn clubgenoot Ron Abuys (ne gende) zeven seconden voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 14