Toerclub Zaamslag slaat niet aan Indrukwekkende serie van tweede kiassers Lokeren-Antwerp topper in het Belgische voetbal JUDOTOERNOOI BRESKENS MET 500 DEELNEMERS VOETBAL TUSSEN SCHELDE EN GRENS Eindstreep Bevobo Terneuzen in zicht Omloop Waasland zware wielerconfrontatie GEORGE KESSLER ROEMT JAN CEULEMANS VRIJDAG 18 MAART 1983 PZC/streek TERNEUZEN - Met de eindstreep in zicht (er komen nog drie wedstrijd dagen) is de strijd om promotie en degradatie in de vier klassen van liet Terneuzense bedrijfsvolleybal in alle hevigheid losgebarsten. In de hoofdklas waar Dow. Zelden- rustcollege en Promenade in de ra ce om de Bevobo-titel elkaar dicht op de hielen zitten, houdt het colle ge de beste kansen op het kam pioenschap. MTS'MEAO pakte te gen Dow een kostbaar punt (1-2) terwijl Promenade II in de eind sprint de laatste weken er allesaan doet om degradatie te ontlopen. Nu werd V&V met 2-2 bedwongen. Roelofs schoot over PSV door een 3-0 zege. Dees won met,3-1 van De Hoop dat degradatie niet meer weg kan poetsen. De kopgroep is als volgt geformeerd Dow 10-36; Zeldenrust 14-35; Promena de 14-32. In de staart Is de situatie: MTS' MEAO 16-17, Promenade II 16-14, De Hoop 14-6 PSV III en Gemeente zijn de voor naamste gegadigden om in de tweede klas met kampioen Douane promotie te halen. Tot voor kort zat ook PZEM in dat groepje, de resul taten van de laatste wijzen op een vormcrisis in de PZEM-ploeg die zich nu weer verslikte in Juliana (2- 2). PSV m-Dees II werd 3-0: De Meyer won van Roelofs n met de zelfde cijfers. Kopgroep: Douane 16-45; PSV III 15-28, Gemeente 15-28; PZEM 16-27. Onderaan ziet het er als volgt uit: Juliana 14-16, V&V II16-14; Belastingen 15-11 B&S is in de derde afdeling zeker van promotie, de tweede kandidaat wordt bijna zeker Sterbanden. Die ploeg won met 3-0 van Promenade m. het achtervolgende Wiekslag deed hetzelfde bij V&V III maar zal waarschijnlijk net niet meer aan kunnen sluiten. Dow II pakte be langrijke punten bij PSV II (2-1 winst voor Dow), Promenade III lijkt daardoor met Philips ge doemd naar de laagste Bevobo- klas af te dalen. B&S had geen moeite met Kind TC 3-1. Stand aan de kop: B&S 17-45. Sterban den 16-38; Wiekslag 17-36, Zeldenrust- college II en Dow II hebben 16 punten verzameld, daaronder volgen Promena de III met 11 en Philips met één punt. Het onverwachte verlies van koplo per Rabo doet de spanning boven aan de vierde klas ongemeen stij gen. Door die 1-3 nederlaag gaat PZEM II13-0 winst op Dees III) over de bankiers heen, het wordt nu dringen in een kopgroep van vier MTS'MEAO schoof daar ook by na 3-0 winst op Gemeente III. Stand: Gemeente II 16-39; PZEM II 16- 38; Rabo 16-37, MTS/MEAO II 16-37. Drie judoka's van de judovereniging Breskens, kanshebbers in het toernooi van hun club. den gereden. Bovendien is er in Kemzeke een afwachtmgswedstrijd voor nieuwe lingen. Een enorm veld beroepsrenners zal zondag om 12.30 uur in Stekene van start gaan voor de in totaal 200 af te leggen kilometers De verwachting is ook nu weer dat de zogenaamde Hel van 't Hol leen stuk kasseien in de polders tussen Sint-Gilles- Waas en Stekene) als scherprechter op zal treden. In totaal worden er een 150 renners aan het vertrek verwacht en onder hen bevinden zich toch sterke coureurs als Daniël Willems, die onder meer Jan van Houwelingen aan zijn zijde zal weten, Verder ook de gebroeders Eddy en Walter Planckaert, Jos Schippers. Jean-Luc van den Broucke, Ferdy van den Haute en natuurlijk de winnaar van vorig jaar, Johnny de Nul. Ook is de aanmelding binnen gekomen van Freddy Maertens De aankomst wordt omstreeks 17,15 uur zondag verwacht in Kemzeke, waar tijdens de afwachting interviews zullen worden gehouden met Beverenvoetballer Mark Baecke en de ex-cyclocrosser Albert van Damme TERNEUZEN - De twee Zeeuws-Vlaamse tweede kiassers (AZVV en Sluiskil) hebben het dit seizoen nog niet écht goed gedaan. Het verzwakte AZVV heeft alle moeite aan een gemiddelde van één punt per wedstrijd te komen en Sluiskil leek in de eerste helft van de competitie zelfs ongeschikt voor voetbal op tweede klas-niveau. Maar het afgelopen weekeinde verrasten beiden, zoals Sluiskil na de winterstop toch tot een indrukwekkende serie in staat bleek: AZVV versloeg Arnemuiden met 1-0 (hoewel dat in het tumult na afloop bijna vergeten werd) en Sluiskil lichtte de ongeslagen koploper Alliance met 2-1 beentje. De zege was vooral voor Sluiskil van belang, omdat AZW in feite nog geen moment ook maar iets van degradatie zorgen heeft gekend. De formatie van Han van der Hooft zette de belangrijk ste concurrenten voor de degradatie (Madese Boys en Noad) op een achter stand van drie en vier punten en pas seerde en passant ook Vlissingen. On der Sluiskil staat momenteel ook Haar steeg dat zondag in Sluiskil de volgen de tegenstander van de Zeeuws-Vlaam se ploeg is. „In het begin van het seizoen heb ik me wel eens laten ontvallen, dat Sluiskil te weinig klasse had voor de tweede klas", bedacht Han van der Hooft deze week, ..maar eigenlijk is dat pure onzin, zeker als je ziet dat we na de winterstop toch acht punten uit vijf wedstrijden gepakt hebben". Het is om die reden, dat Sluiskil de confrontatie van komende zondag met het nodige vertrouwen tegemoet zie. Maar Han van der Hooft weet ook. ..Het is toch opvallend dat Haarsteeg de laatste twee wedstrijden in winst heeft omge zet, twee weken terug met 3-2 tegen Middelburg en zondag nog met 1-0 te gen Vlissingen". En Sluiskil zal onge twijfeld ook nog niet de 4-0 nederlaag vergeten zyn, die het eerder dit seizoen in Haarsteeg leed. Breskens tillen. AZW gaat bepaald niet als favo riet van start, maar is aan de andere kant niet geheel kansloos, omdat Bruse Boys dit seizoen nog weinig van zich heeft doen spreken. Hoek Dat laatste is uiteraard niet van toepas sing op Hoek, dat vooralsnog als de be langrijkste kampioensgegadigde in de derde klas van het zaterdagvoetbal geldt. Met twee en drie punten voor sprong op NTVV en Serooskerke weet de formatie van Jan Doorns zoch mo menteel zelfs in een riante positie. Maar de voorsprong is wankel, omdat mor gen de onbetwiste topper NTW-Hoek op het programma staat, een mogelijk beslissend duel. Het was aanvankelijk NTVV. dat de leiding in de derde klas Continueert Sluiskil dit seizoen het tweede klasserschap, dan krijgt het vol gendejaar vrij zeker gezelschap van een andere Zeeuws-Vlaamse ploeg. De be langrijkste kandidaat voor de titel in de derde klas van het zondagvoetbal is nog altijd Breskens. maar ook Steen is nog niet kansloos. In theorie kan het Zeeuws-Vlaamse feest enkele verstoord worden door Steenbergen, maar die ploeg leed al dne verliespunten meer dan Breskens en één meer dan Steen. Zondag speelt zowel Steen als Breskens een uitwedstrijd. De ploeg van Piet de Winde (die zondag tegen Jong Ambon weer koos voor de tweemansaanval Bram en Willem van de Broecke) speelt in Dinteloord tegen Divo en Steen treft in Roosendaal de gelijknamige club. Op papier lijken die wedstrijden met eens zo gek moeilijk, omdat zowel Divo als Roosendaal al langer voor een toppositie is uitgeschakeld. Maar Bra bantse clubs blijven per definitie in ei gen omgeving moeilijk te bestrijden. En bovendien zullen ook Breskens en Steen met het naderen van de ontkno ping niet beter gaan spelen. Wat dat betreft vormde de wedstryd Breskens- Jong Ambon al een indicatie. Slechts de klasse van Bram van de Broecke til de de Bressiaanders boven Jong Am- bon uit (3-0). Ria. dat via twee gelijke spelen (Gastel en Steen, beide keren 1-1) weer enig te ken van leven toonde, gaat zondag op bezoek bij Zierikzee. In de vierde klas van het zondagvoet- bal gaat de strijd om liet kampioen schap vooralsnog tussen twee teams, H W'24 en Clinge, nadat eerst Terneu zen en nadien Hoofdplaat heeft moeten afhaken. Beide titelkandidaten spelen zondag een thuiswedstrijd. HVV'24 - evenals Clinge nog altijd ongeslagen- speelt in Hulst tegen Axel en Clinge wacht Terneuzen op. Geen onbelang rijke wedstrijden dus en zeker geen wedstrijden waarvan de uitslag al bij voorbaat vaststaat. Axel heeft immers de laatste weken een opvallende schotvaardigheid aan de dag gelegd en Belangrijk - maar dan in een ander op zicht - is zondag ook IJzendijke-Aar- denburg, omdat beide ploegen nog al tijd niet veilig staan. Het verdere pro gramma in de zondag vierde klas: Hote- msse-Biervliet, Koewacht-Vogelwaar de en Hoofdplaat-Zeeland Sport. van het zaterdagvoetbal nam en die vry gemakkelijk lange tijd handhaafde. Maar waar NTW in de loop van het seizoen tekenen van zwakte ging verto nen, bleek Hoek opmerkelijk constant. Veertien wedstrijden achtereen bleef de Zeeuws-Vlaamse ploeg zelfs ongesla gen. Vooraf lijkt Hoek daarom iets in het voordeel, hoewel NTVV natuurlijk niet te onderschatten valt. De 4-0 over winning in de eerste confrontatie voor NTVV is en blijft een goede waarschu wing. Overigens kan Terneuzense Boys morgen Hoek een eindje verder op weg helpen naar de tweede klas. De Terneu- zenaren, die met een winst van zes pun ten uit vier achtereenvolgende wed strijden opgeklommen zijn naar de middenmoot, treffen thuis Seroosker ke. uitgerekend de tweede concurrent van Hoek en zaterdag nog winnend in Zaamslag (0-1). De verwachtingen zijn hooggestemd, omdat Terneuzense Boys - kennelijk gevend geraakt aan de wijze, waarop Arie Dekker traint - in een voortreffelijke vorm steekt. Zaamslag. nog altijd binnen bereik van Wemeldinge en Dinteloord (de twee be langrijkste degradatiekandidaten), gaat op bezoek bij het op de vierde plaats staande Kapelle. Wellicht wordt daar gegokt op een gelijkspel. BRESKENS - Maar liefst 508 deelnemers telt het internationale Perminta- judotoernooi, dat aanstaande zaterdag voor de derde keer wordt gehouden in sporthal 'De Veerhoek' in Oostburg. Het toernooi, dat bijzonder groot is opgezet, is georganiseerd door judosportvereniging Breskens-Oostburg. Om half tien wordt er gestart en rond zes uur hoopt men klaar te zijn. Het organisatiecomité, bestaande uit Cees Haeck, Aad Hoeder, Sïem de Kraker en Bram Heijboer, is er na een ruim twee maanden durende voorbe reiding in geslaagd om een zeer aan trekkelijk deelnemersveld aan te trekken. Zo treedt de huidige Nederlandse da- meskapioene tot 56 kilo. José Ma- thon uit Prinsenbeek, aan. Ook zijn er twee oud-Nederlandse kampioe nen aanwezig, Harry Seriese uit Ze venbergen en Marion van Dorsen uit Sas van Gent. Laatstgenoemde was op de onlangs gehouden nationale kampioenschappen tweede. Wedstrijdsecretaris Cees Haeck: „Deze drie judoka's zijn natuurlijk een enorme trekpleister voor ons toernooi. Bovendien komen er ook gerenommeerde Belgische judoka's en je moet ook onze eigen mensen niet vergeten. Daarom durf ik te be weren dat het gemiddelde niveau van de sportlieden erg hoog ligt". De 508 deelnemers zijn afkomstig uit 24 verenigingen, waarvan er acht uit België komen. Cees Haeck: „Het deelnemersveld blijft maar groeien. Verleden jaar waren er 425 judoka's aanwezig en toen vonden wij het al veel. Toch verwachten wij dat alles gesmeerd zal verlopen. De deelne mers zijn onderverdeeld in 51 catego rieën, 34 bij de heren en 17 bij de da mes. Er zullen vijftien scheidsrech ters aanwezig zijn en de wedstrijden, die elk twee minuten duren, worden gespeeld op zes matten". Hoewel het deelnemersaantal bijzon der hoog ligt, verliepen de voorgaan de toernooien zeer geordend. Een personeelslid van sporthal 'De Veer hoek' noemt dit zelfs uniek: „Als alles achter de rug is, is het nergens een rotzooi. De kleedkamers worden keu rig netjes achtergelaten en ik moet zeggen dat dit niet bij iedere sport het geval is". „Dit is een compliment voor de judo- sport op zich", vindt Bram Heijboer, „hier komt toch de ingebouwde disci pline van het judoën tot uiting". Ook in andere delen van de provincie wordt er geboft op het grootste judo toernooi van Zeeland. Staf de Moor. toch niet de eerste de beste in de Zeeuwse judosport. noemt het Per- mintatoemooi zelfs het best georga niseerde toernooi van onze provincie. TERNEUZEN - De Omloop van het Waasland, een klassieke wielerwedstrijd voor berocpsrenners, behoort ieder jaar weer opnieuw tot één van de zwaarste confrontaties, die er zijn in België. Voornamelijk door het bijzonder zware par koers levert het iederekcer telkens weer de grootste problemen op om de race tot een goed einde te brengen. Twee jaar terug bijvoorbeeld, slaagden slechts der tien renners er in om de aankomst in Kemzeke te bereiken. Komende zondag staat in ieder geval de negentiende editie van de Omloop op het programma en gezien de deelnemerslijst belooft het opnieuw een keiharde wedstrijd te gaan worden. Voor de Zeeuws-Vlaamse wielerliefhebbers is het opnieuw een unieke gelegenheid om de renners in een dergelijk zwaar karwei aan het werk te zien, want nadat er eerst een drietal grote ronden van om en nabij de vijftig kilometer zijn afgelegd, waar de renners onder neer passeren langs het Belgische douanekantoor nabij Kapellebrug, worden er in aankomstplaats Kemzeke nog enkele plaatselijke ron- Zaterdagvoetbal Na de 1-0 zege op Arnemuiden heeft AZW de tweede klas van het zaterdag- voetbal weer aansluiting gekregen bij de middenmoot. Met veertien punten uit zestien wedstrijden is de achter stand op byvoorbeeld Good Luck en Altana minimaal, Morgen speelt AZVV andermaal een Zeeuwse 'derby', als het in Bruinisse tegen Bruse Boys aan treedt. Eerder dit seizoen leed de Axel- se equipe op eigen veld een 2-3 neder laag, nadat het voor de rest het beste van het spel had. Het inzetten van Ton- nie van de Berge werd AZVV echter na de hervatting fataal: ogenschijnlijk moeiteloos zette Bruse Boys toen de 1-0 achterstand om in een 3-1 voorsprong. En pas in de slotminuut kon Jaap Klein de score naar een draaglijker aanzien V.l.n.r.: Daan Hamelink. Albert Gabrielse. Jan van Kleunen en Paul Picavet. matte vertoningen tijdens de laatst; weken. Zes weken had Albert niet gf scoord en juist nu tegen Standard vont hij het net opnieuw „Hij is een typisch spits, die tegen Standard ook volledü met de ploeg meespeelde. Hij scoord: een belangrijk doelpunt op hetmomer. dat Standard meer greep op de wed strijd ging krijgen en bovendien bereid de hij ook de derde treffer voor. Ja, vat daag is bewezen dat wij nog altijd ove: een uitstekende ploeg beschikken. Zo dra het ook maar enigszins wil vlottea loopt het plots erg soepel binnen he gehele team", meende Braems. die nof altijd uitstekende kansen heeft op deel name aan Europees voetbal in het ko mende seizoen. Minder tevreden over de prestatie var zijn ploeg was Bruggetrainer Georgi Kessler, die erg veel moeite had om hé zware 5-2 verlies te verwerken. H; sprak zelfs van 'gezakt voor het Euro pees examen.' Tegen Anderlecht had duidelijk moe ten worden of we rijp zijn voor deelna me aan de strijd om de UEFA Cup. Da: is niet gelukt". Met name had de voor malige AZ-trainer enorme kritiek op d( inzet, die de meeste van zijn spelen blijkbaar in hun sporttas hadden laten zitten. „Verschillende spelers verwijt Ik een gebrék aan inzet. Aanvallen daa: heb ik uiteraard totaal geen bezwaa: tegen, maar dat hoeft nog niet te bet* kenen, dat de tegenstander dan een w van ruimte krijgt om naar hartelust t( kunnen scoren. De verdedigende taak mogen nimmer uit het oog verliezen", wilde Kessler, kwijt die enkel voor Jan Ceulemans een enorme bewonderins op kon brengen. „Wat die presteerde was werkelijk schitterend". Verschillende spelen waren het totaal niet met de opmerkin' gen eens van hun trainer. Met nanu Ceulemans en Willy Wellens vonden dat Brugge wel met veel inzet had ge speeld. maar dat Anderlecht de vee' betere ploeg was. Ronald Spelbos ech ter: „We hebben de defensie inderdaad teveel verwaarloosd, nadat we met NI waren voorgekomen. Maar ik denk wel dat we volgend jaar Europees zulltt spelen". Topper voor het komende weekeind is ongetwijfeld de wedstrijd in het Dak' namstadion, waar Lokeren (uitsteken de 0-3 winst in Kortrijk) dan als gast heer op zal treden van Antwerp. De stand na vijfentwintig wedstrijden: An derlecht 25 37, Antwerp 25 36. Standard Lull 25 34. Club Brugge 25 31. Waterschei 25 31 Lokeren 25 30, AA Gent 25 30, Beveren 25 2t RWDM 25 25, Kortrijk 25 25. Lierse 25 21 Beersehot252l.CercleBrugge2520.FC Luil 25 20, Waregem 25 17. Seraing 25 17, Winter- slag 25 13. Tongeren 25 12. Het programma voor komend weekend: to terdag 'aanvang 20.00 uur). Lokeren-Aft werp. Beerschol-Beveren. Anderlècht-S* raing. Lierse-AA Gent. Winterslag-RWDM zondag 'aanvang 15 00 uur) Tongeren-Kori rgk. Club Brugge-Waterschei, Waregem-Co' cle Brugge. Standard Luik-FC Luik ZAAMSLAG - Beverentrainer Urbain Braems had afgelopen zondag voor de wedstrijd tegen Standard Luik een erg korte en originele bespreking met zijn spelers. Wetend dat een tegenstan der als Standard toch altijd al voor de nodige motivatie zorgt bij de Wase voetballers, had hij op het tekenbord enkel een gezicht getekend; een gezicht bovendien dat in de mond grote tanden had. „Laat die vandaag maar zien", aldus Braems tot zijn spelers. Het betekende meteen de vonk, die Beveren nog nodig had. Standard werd daar het slachtoffer van; met een zware 4-1 nederlaag werd de formatie van Raymond Goethals terug naar Luik gestuurd. Dit verlies van Standard zou wel eens van doorslaggevende betekenis kun nen zijn voor de Luikenaars. Voor aan vang van deze competitieronde ston den zij nog op de gedeelde tweede plaats met slechts één punt achter stand op leider Anderlecht, maar juist de aanvalsmachine van de Brusselse ploeg draaide zaterdagavond en met met minder dan 5-2 in het krijt kon Brugge terug naar huis keren. Door de ze resultaten blijft het opmerkelijk sterk presterende Antwerp vooralsnog de enige concurrent van Anderlecht. De Antwerpenaars wonnen hun wedstrijd tegen Waregem met3-l, waardoor zy op één punt bleven staan van de leiders. Na afloop van het duel wilde Braems best bekennen, dat het voornamelijk door een vorm verbetering bij de Duitse spits Erwin Albert kwam, dat Beveren weer eens ouderwets draaide na enkele ZAAMSLAG Hoewel de Zaamslagse toerclub Maison Magdatena al ruim vier jaar bestaat, is het bestuur er tot op heden niet in geslaagd de plaatselijke bevolking warm te krijgen voor de activiteiten van de vereniging. „We zijn toch al verschillende malen naar buiten getreden met toertochten en dergelijke. We hebben dan altijd wel een groot aantal deelnemers, maar het aantal leden blijft altijd maar gelijk", stelt secretaris Paul Picavet. Momenteel zijn er slechts een twaafltal leden en dat is voor de vereniging feitelijk een enorme hindernis om nog meer organisaties op touw te zetten. En organiseren wil de Zaamslagse toer club wel, want ook het bestuur (dat naast paul Picavet bestaat uit voorzit ter Albert Bartelse. penningmeester Jan van Kleunen en lid Daan Hame link) wil zoveel mogelijk mensen warm zien te maken voor het trimmen, dat in andere plaatsen enorm veel leden trekt bij de plaatselijke verenigingen, maar juist in het Zeeuws-Vlaamse dorp wil het niet erg lukken Maison Magdalena is toch niet bepaald een vereniging, die zich achter de schermen opstelt. Zo werd er vorig jaar toch deelgenomen aan het evenement voor de Terneuzen se trimmers bij uitstek, de Tour du Flic. „Opvallend dat er voor dergeüjke evenementen enorm veel belangstel ling is van trimmers, die daaraan mee willen doen. Daarom zullen we ook dit jaar daar weer aan deel gaan nemen, Verschillende trimmers hebben al ge vraagd of ze in de ploeg kunnen worden opgenomen, maar dan moeten we wel een beroep doen op renners, die geen lid zijn van de club", aldus Paul Pica vet. Erisse neus Ook bij de Zaamslagse trimmers stond vier jaar geleden (zoals dat trouwens bij elke toerclub de bedoeling is) voor op om 'op zondagmorgen een frisse neus te halen door er gezamenlijk op uit te trekken. De voornaamste opzet is uiteraard om dan zoveel mogelijk in ploegverband deel te nemen aan de verschillende toertochten in de omge ving", Maar daar blijft het uiteraard niet bij, want de Zaamslagse club organiseert ieder jaar ook zelf twee toertochten (dit jaar op 16 april en 10 september) en wil het ook verder op de 'witte plek' inspelen door nog meer naar buiten te treden door bijvoorbeeld eens andere fietsevenementen op touw te zetten, waaraan door ieder een, die kan Fietsen kan worden deel genomen. „Zo denken we byvoorbeeld aan een fietsvierdaagse, want daar blijkt toch wel belangstelling voor te bestaan. Op die manier kunnen we er misschien in slagen om toch wat meer leden te krijgen, want twaalf is natuurlijk niet veel. Daarom willen we toch wel zoiets als een ledenwerfactie op touw gaan zetten, waarbij iedereen welkom is." De vereniging, die ook aangesloten is bij de NRTU, wil dus dolgraag groeien. De animo is wel eens weg geweest, maar als het aan het huidige bestuur ligt, is dat van voorbije aard. „Het moet gewoon een levendige club wor den. we zullen ons er in ieder geval voor inzetten om dat er van te maken", besluit Paul Picavet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 40