De angst van een vertrapt volk PZC/ radio-tv en kunst televisie VPRO maant leden tot snel betalen EXCELLENTIE Fanoy Boeken PANDA EN DE NIEUWE IJSTIJD r Ho! VRIJDAG 18 MAART 1983 BELGIE-NED-2 NEDERLAND-1 "09.30 Nieuws voor slechthorenden 10.00 Schooltelevisie: Huisdieren; 10.30 Italië; 11.00 School-TV- Weekjournaal; 11.30 Kinder theater. 13.00 Nieuws voor slechthorenden NCRV 16.00 Rondom Tien. Praatprogram ma. 16.55 Bijbels Prentenboek. Geteken de jeugdserie. TELEAC 18.25 Open School. Ik heb u lief mijn Nederlands; 18.40 Werken aan werk, 18.55 Niels Holgersson. Tekenfilm. 19.20 Vijf tegen vijf. Familiespelpro gramma. 19.48 Consumententips NOS 20.00 Journaal VARA 20.28 Achter het Nieuws 21.10 Fame. Serie. 21.58 Pisa. Satire. 22.13 De Ombudsman 22.43 Sonja op vrijdag. 23.48 Journaal 23.53 Nieuws voor slechthorenden 13.00 en 18.15 Nieuws voor slechtho renden 18.20 Paspoort. Voor Spanjaarden. 18.30 Sesamstraat 18.45 Jeugdjournaal 19.00 Journaal 19.12 Bugs Bunny. Tekenfilm. 19.20 Klassewerk. Scholierenspel- programma. 20.35 Lou Grant. Serie. 21.25 ...gooi een atoomboom op de Palestijnen. Documentaire. 22.10 Praten met de minister-presi dent 22 30 Journaal IKON 22 45 Fuera de Aqui. „Hoepel op". Speelfilm. 23.35 Double Indemnity. Speelfilm 14.00- 16.00 Schooltelevisie: Lezen met tv; Duits; Nederlands; Geïntegreerde wetenschap pen. 17.00 Schooltelevisie 18.00 Tik Tak 18.05 Klein, klein kleutertje. Carolien- tje en Kapitein Snorrebaard; „Het land van Hartenaas". 18.20 Er was een keerDe norse au tobus". Kleuterverhaaltje ver teld door Jef Burm. 18,30 Open School. Leven met suiker ziekte: Je bent niet alleen. 19,00 Vrije tijd vrijdag. Toerisme '83: De Haute Savoie. 19.40 Mededelingen en programma overzicht 19.45 Journaal 20.10 Weerman 20.15 Mini Micro Macro. Spelpro- gramma gepresenteerd door Armand Pien. 20.20 The great Santini. „De grote Santini". Amerikaans psycho logisch drama (1979) van Lewis John Carlino met Robert Du- vall, Blythe Danner, Michael O'Keefe e.v.a.: Luitenant-kolo nel „Buil" Meechum, alias „de grote Santini", piloot bij de ma riniers, keert van een dienstreis terug naar zijn vrouw en vier kinderen. Het gezin moet ver huizen naar de nieuwe stand plaats van Beechum in South Carolina. Er zijn voortdurend wrijvingen, omdat Beechum zijn militaire discipline ook bij de leden van zijn gezin in prak tijk brengt. De vriendschap van zijn oudste zoon Ben met Toomer Smalls, de zoon van de zwarte bediende, vormt een nieuwe bron van conflicten... 22.20 Première. Filmnieuws gepre senteerd door Jo Ropcke. 2310 Journaal. Aansluitend: Coda. 17.55 Splendeurs et misères des Courtisanes. Tweede afleve ring uit de serie met Georges Geret, Bruno Garcin, Corinne Ie Poulain e.a.: Esther kwijnt lang* zaam weg en Lucien gaat in Pa rijs naar haar op zoek. Carlos Herrera ziet in dat hij Esther en Lucien weer samen moet bren gen... 19.00 Vendredi-Sport 19.30 Journaal 20.00 Contacts. Verkeerstips 20.50 Magazine met Simenon (4). Ge sprek met Georges Simenon 21.00 La mort de Belle Franse politie film in de serie van Georges Si menon (1960) van Edouard Mo- linaro. Met: Jean Desailly, Ale xandre Stewart, Monique Meli- narde.a.: De jonge Amerikaan se Belle wordt in het huis van Stéphane en Christine Blanche gewurgd. Stéphane wordt steeds meer verdacht, aange zien uit onderzoekingen blijkt dat Belle en Stéphane een ge heime relatie hadden. Toch wordt de onschuld van Stépha ne bewezen, maar hij begint een avontuurtje met een vrouw en wurgt haar op het moment dat de moordenaar van Belle wordt gevonden 22.40 - 23.10 Kunstmagazine DUITSLAND-1 19 00 Pop-Elektron. Gevarieerd pop magazine met' de Belgische groepen „The Bet" en „Arbeid Adelt"; „Simple Minds"; Neonkunstenares Lilian Vertes- sen. Presentatie: Bart Peeters. 19.40 Mededelingen en programma overzicht 19.45 Journaal 20.10 Weerman 20.15 Gezondheidsmagazine 20.50 Een lentedag in Heidelberg. „Ein Fruhlingstag in Heidel berg". Documentaire van Wolf gang Sowada over Heidelberg en omgeving. 21.30 Uitzending door derden. Pro gramma van de Liberale Radio- en TV-Omroep. 22.10 Tussen hemel en afgrond. „Weltschmerz". Zesde afleve ring van een serie program ma's waarin aan de hand van liederen en teksten het roman tisch aspect van het lijden en het gevoel van leegheid wordt belicht. Op het programma oa.: „Eïnsamkeit" (R Schu mann); „Herbstgefuhl" (J. Brahms); „Lied deb Mignon" (F. Schubert); „Am Meer" (F Schubert); „Wasserfahrt" (F. Mendelssohn); „Der Einsied- ler" (R. Schumann). 14.00 Schooltelevisie' Met de han den...; De geneugten van het le ven; Franse taal. 16.45 Onem-mededelingen 17.00 Schooltelevisie: De geneugten van het leven. 17.25 Pfein Jeu. Gevarieerd jeugd programma. 19.08 Ce Soir. Regionaal magazine. 19.25 Flash Minute Papillon. Consu mententips. 19.30 Journaal 20.00 A Suivre. Informatiemagazine 21.05 Dernière Seance Kamikaze 1989. Duitse politiefilm (1982) van Wolf Gremm naar een boek van de Zweedse scrhijver Per Wahloo. Met: Rainer Werner Fassbinder, Gunther Kauf- mann. Franco Nero e.a In specteur Jansen moet bij een uitgeversconcern een bommel ding onderzoeken. Hij heeft vier dagen de tijd de man of vrouw te vinden die mogelijkerwijze de bom heeft geplaatst... 22.55 Journaal 10.00 Journaal 10.03 Musikladen. TV-discotheek in ternationaal. 10.50 Scheibenwischer. Cabaretpro gramma. 11.35 Ein Winter in Italian. Reporta ge. 12 10 Kennzeichen D. Nieuws uit Oost- en West-Duitsland. 12.55 Persoverzicht 13.00 Journaal 13.15 Videotext fur alle 15.40 Journaal 15.45 Olympia '84. Reportage over de voorbereidingen voor de Olym pische Winterspelen in Seraje- vo. 16.30 ARD Sport Extra, WK-schans- springen te Harrachov (Tsje- choslowakije). 17.05 Kernbeisser. „Beton, ratten en houtduiven". De meeste dieren vrezen de mens en vestigen zich niet in de buurt van woon kernen. Sommige dieren voe len zich echter zeer goed tussen de mensen thuis. Dit zijn de die ren die zogezegd tussen asfalt en beton leven, zoals ratten. 17.50 Journaal WDR 18.00 Hier und Heute. Regionale ac tualiteiten. 18.25 Alte Liebe kostet nichts. Britse komische serie. 19 00 WWF-Club. Muziek en gesprek ken live vanuit de studio. Pre sentatie" Marijke Amado, Frank Laufenberg en Jurgen von der Lippe. NDR 18,00 Die Nordschau - heute 18.15 Vier Buben und ein As 19.05 Zandmannetje 19.15 Berichte vom Tage 19.25 Das Nordschau-Magazin 19.59 Programma-overzicht 20.00 Journaal 20 15Zur Sache Schatzchen. Duitse speelfilm (1967, z.w.) van May Spils met Werner Enke, Uschi Glas, Henry van Lyck e.a.: De 25-jarige Martin is niet blij wan neer zijn vriend Henry hem uit zijn bed komt halen. Het liefst zou hij de hele dag tussen de lakens blijven liggen. Henry helpt hem eraan herinneren dat bepaalde mensen iets van hem verwachten. Zo is er de knappe Anita, die graag zou zien dat hij zijn luie leventje stopzet en zich met haar verlooft. Ook uitgever Block heeft dringend behoefte aan een nieuw succes... 21.35 Kriegsverbrechen. Documen taire over de Tweede Wereld oorlog. 22.30 Thema's van de dag 23.00 Die Sportschau. Met o a. Bun- desligavoetbal. 23.25 Die Spezialisten. „De piraten zender". Misdaadfilm van Ter ry Green met George Sewell, Patrick Mower, Paul Eddington e.a.: 00.10 Journaal 10.00- 13.15 Programma-overname Duitsland 1 15 40 Videotext fur alle 15.57 Programma-overzicht 16.00 Journaal 16.04 Die kleinen Strolche. 16.15 Pfiff. Sportstudio voor jonge kijkers. 17,00 Journaal 17.08 Tele-lllustrierte. 18.00 Brigitte und ihr Koch. 18.20 Western von gestern. Western uit de oude doos met Roy Ro gers en Ruth Terry: 18.57 Programma-overzicht 19.00 Journaal 19 30 Auslandsjournal. 20.15 Der Alte? 21.10 Welt der Mode 22.00 Journaal 22.20 Aspekte-Literatur. 23.35 Rosemary's Baby. Amerikaan se speelfilm-(1967) van Roman 01.45 Journaal Achter het nieuws Ned. 1. 20.28 uur. Achter het nieuws, de actualiteiten rubriek van de VARA. staat van avond geheel in het teken van het ..Groene Weekeind", dat zaterdag 19 en zondag 20 maart in en om de studio wordt gehouden. Dit naar aanleiding van de 250e uitzending van het radioprogramma „Vroege Vogels". Aan de hand van interviews en beelden wordt ingegaan op diver se milieu-aspecten. Ombudsman Ned. 1, 22.13 uur. De Ombudsman gaat in op de uit slag van de enqu'te die de Ombuds man en Konsumenten Kontakt heb ben ingesteld naar de kwaliteit van wegrestaurants Voorts aandacht voor de verzekeringsmaatschappij Victoria Vesla. waar langlopende polissen stilzwijgend worden ver lengd. Tot slot een onderwerp over spaarfondsen waar het onmogelijk blijkt te ziin tussentijds geld oo te nemen. Sonja op vrijdag Ned. 1. 22.43 uur. In Sonja op vrijdag onder andere een gesprek met avonturier schrijver Klinkhamer, naar aanlei ding van diens boek „Gehoorzaam als een hond". In dit boek heeft Klinkhamer ervaringen opgetekend over zijn verblijf in het Vreemdelin genlegioen en zijn werk als zeeman. Verder praat Sonja met mensen die De Amerikaanse transvestiet Graig Russel is vanavond te gast in 'Sonja op vrijdag'. alleen met vakantie gaan: noodzaak of een bewuste keuze. Ook een discussie tussen het twee- de-kamerlid Van Kemenade en de heer Van Wingerden, die in Gronin gen een actiegroep in het leven heeft geroepen waarmee hij de Nederland se bevolking oproept tot burgerlijke ongehoorzaamheid. Voor het amuse ment zorgt vanavond de Ameri kaanse transvestiet Graig Russel. die met zijn imitaties van Mariene Dietrich en Bette Midler wereldfaam verwierf. Fuera de Aqui Ned. 2. 22.45 uur. „Hoepel op". Verkorte versie van op werkelijke gebeurtenissen geïnspi reerde Boliviaanse speelfilm (19771 onder regie van Jorge Sanjines. De film gaat over een boerengemeen schap (door de boeren zelf gespeeld), die in verzet komt tegen de exploita tie van hun bodemschatten en de onderdrukking van hun eigen cul tuur. In het boerendorp Kalakala leven de mensen volgens oude tradities en bewerken de grond zoals zij dat al lang voor de komst van de Spaanse kolonisten deden. Wanneer op een dag enkele zendelingen, leden van een godsdienstige sekte, zich in de buurt komen vestigen, brengt dat een grote ommekeer teweeg Handig inspelend op de religieuze gevoelens van de bevolking, maar vooral door het uitdelen van voedsel en het oprichten van een medisch centrum, slagen zij erin de sympathie te win nen van een gedeelte van de bevol king. De eenheid van het dorp is verdwe nen en wanneer een mijnbouwmaat- schappij de exploitatie van het ter rein ter hand wil nemen en met de „bekeerde" boeren tot een vreed zaam akkoord probeert te komen, loopt het tijdens een dorpsvergade- nng uit op een algemene vechtpartij tussen deze boeren en de „opposi tie". PALESTIJNEN IN BEIROET IVan onze RTV-redactie) HILVERSUM !n 1974 ging filmer George Sluizer, bekend van zijn Zuid- amerikaanse speelfilms en documen taires en van speelfilms als „Twee vrouwen", naar Beiroet en verfilmde het verhaal van twee Palestijnse fami lies na de burgeroorlog. In 1977 ging hij terug naar wat inmiddels zijn vrienden waren geworden om de film te laten zien en een vervolg te maken. Eind vorig jaar ging Sluizer voor de derde maal naar Beiroet om te zien en te filmen hoe de twee gezinnen de oorlog van vorig jaar waren doorgeko men. Het resulaat is ook nu. van avond, weer te zien bij de KRO. De twee gezinnen, de islamitische sla gersfamilie Hammad. door Sluizer om schreven als kleine middenstand, en het Grieks-katholieke gezin Jadda, een ondememersgezin, wonen nog steeds in Beiroet. Zij het dat Adnan Hammad. een van de zonen van de slager en de spil van de vorige films, inmiddels is omgekomen bij een aanslag in Parijs: zijn zuster is uitgeweken naar Italié en van de familie Jadda een van de zoons de PLO vertegenwoordigt in Cuba en een andere tijdens de film de Beiroet ontvlucht. Toch is de situatie in Beiroet na de jongste oorlog met Israel de kern van de film. Centraal staat de angst en onzekerheid van de achtergebleven Pa lestijnen, die nog nooit zo groot en wanhopig was als nu. Sluizer: „Het is niet te vergelijken met de vorige keren. HILVERSUM De VPRO gaat ruim 40.000 leden die hun contributie nog niet hebben voldaan, tot spoedige be taling manen. Na de afwijzende uit spraak van de Raad van state, die de VPRO niet ontvankelijk heeft ver klaard in het geschil met het ministe rie van welzijn, volksgezondheid en cultuur over het versneld toekennen van de B-status, rest de VPRO alleen nog de mogelijkheid om via de norma le weg die status te bereiken. Daartoe moet de VPRO in april een aanvraag bij WVC indienen, die dan nog dit jaar tot de B-status kan leiden, maar in dat geval krijgt de VPRO echter pas op 1 oktober 1984 meer zendtijd. Het probleem is echter, dat die aan vraag in april vergezeld moet gaan van een accountantsverklaring dat op dat moment zeker 330.000 leden de contri butie voor 1983 hebben voldaan. Volgens algemeen directeur Frans de Smit hebben slechts 285.000 van de 326.000 leden, die in december 1982 werden geteld, hun contributie voor 1983 voldaan. Geen enkele Palestijn is nu nog veilig in Libanon. Het is bijna onmogelijk er te leven en te werken nu de christelijke falangisten het feitelijk voor het zeggen hebben. Er wordt een harde intimida- tiepolitiek gevoerd om te proberen het aantal van 400.000 nog aanwezige Pale stijnen terug te brengen tot 100.000. Geen Palestijn is daarbij zijn leven zeker, want die falangisten zijn echt niet te vertrouwen en deinzen nergens voor terug". Volgt een verhaal van Sluizers eigen ervaring tijdens de opnamen in 1977, waarbij hij enige tijd het koude staal van een falangistische geweerloop, ge hanteerd door een 15-jarige dienst plichtige. op de hals heeft gevoeld en waarvan de afloop volgens de verteller maar toevallig zo gelukkig is geweest als het geval is Ook de film, waarin verslag wordt gedaan van de initimida- tie waarvan de oude vader van de PLO-vertegenwoordiger in Cuba het slachtoffer wordt, onderstreept de beoordeling van Sluizer. Vrouwen Een ander aspect van "...Gooi een atoombom op de Palestijnen", zoals Sluizer zijn film heeft genoemd, is de prominente rol van de vrouwen erin. Zowel de vrouw van Adnan Hammad, een Algerijnse die in Frankrijk is opge groeid. als zijn in Italié wonende zuster en de zuster van de PLO-ambassadeur komen uitgebreid aan het woord, ter wijl aan het eind van de film moeder Hammad in een aantal prachtige,-in Palestina spelende scènes het drama van de Palestijnen in beeld brengt. Hoewel ook daarmee het toeval een rol heeft gespeeld, heeft Sluizer een bedoeling met die nadrukkelijke vrou welijke aanwezigheid. „Als het over politiek gaat en al helemaal als het over oorlog gaat, komen er bijna altijd alleen mannen aan het woord. Terwijl oorlog natuurlijk net zo goed een zaak van vrouwen is. Die eenzijdigheid heb ik eens willen doorbreken, dat andere gezicht van dc oorlog heb ik willen accentueren". Een tweede rode draad is de kerstsfeer die door de film speelt. Ook die is gedeeltelijk toevallig, maar heeft een betekenis: „De opnamen voor de film zijn gemaakt in de dagen voor Kerst, dus overal waar we kwamen werden we met die sfeer geconfronteerd. Ik wil ermee verder duidelijk maken dat wat in Libanon gebeurt, zowel van de christelijke kant als van de Israëlische kant, de zoveelste keer is dat er uit naam van God gemoord wordt. Boven dien ontmoeten het christendom, de islam en de joodse godsdienst elkaar in Palestina, zodat het gebruik maken van kerstliederen uit die verschillende tradities goed weergeeft welke religieu ze kanten eraan het conflict zitten". Omdat Sluizer geen journalist is maar een filmer, is Gooi een atoombom op de Palestijnen" geen gewone documentaire. Terug springend van 1974 via 1977 naar nu en af en toe gebruik makend van bijna poëtische beelden, tekent Sluizer de angst en de wanhoop van een vertrapt voik op een abstractere manier dan een actualiteitenrubriek dit zou doen. Wat niet wil zeggen dat zijn verhaal er minder duidelijk door is geworden. Vanavond Ned. 2 21.25). T Toe lang zal het alweer geleden 11 zijn? Vijftien, tiointig jaar? Hij heette Nikola Bibic, en vertelde aan iedereen dat zijn achternaam makkelijk te onthouden was door aan de BBC te denken. Hij werkte als fotograaf voor hel Joegoslavi sche partijblad Borba, was een weekje in Nederland als jurylid van World Press Photo en ik bege leidde hem omdat ik zijn taal sprak. Hij was een vrolijke, gezette man, die aan een vrouwelijk Duits jurylid een foto toonde waarop hij, zeer mager, te zien ivas nadat hij uit een Duits concentratiekamp was teruggekeerd. Zo sloeg hij twee vliegen in één klap. Zij ivist dat hij ivèl gedeugd had in de oorlog, en zij begreep dat de moge lijkheid niet uitgesloten mocht worden dat hij ooit weer zo slank en aantrekkelijk zou worden als toen. Op onze zwerftochten door Am sterdam gedroeg hij zich als een revolverfotograaf. Tot het nemen van een gewone kiek leek hij niet in staat. Op het Rokin beklom hij voor het eerst van zijn leven een glazenwassersladder om het voor- bijrazende verkeer van bovenaf te nemen, en in het Burgerweeshuis moest ik soebatten dat hij vanuit het raam op een hoger gelegen verdieping het Huis aan de Drie Grachten mocht fotograferen. En ook in die laboratoriumkamer klimt hij eerst nog op de tafel alvorens zijn foto te nemen. Toen we na deze zegenrijke arbeid over de middenweg van de Oude- zijdsachterburgwal liepen (want daar is geen noemenswaardig trot toir) hoorde ik met mijn instinctie ve oor dat Amsterdammers in de loop der jaren ontwikkelen een fiets naderen. De best getrainde Amsterdammers kunnen zelfs, zon der om te kijken, horen of er een herenfiets of een damesfiets na dert, en of daar dan een man of een vrouw op zit. Maar dan mag er natuurlijk geen sprake zijn van asfalt, dan moet de straat beklin- kerd zijn. „Pazil", zei ik tegen Nikola en ik trok hem aan zijn rechtermouw Ihij liep links van mij), zodat hij, zoals het een rechtgeaard Joego slaaf betaamt. niet een stapje naar rechts deed maar, tegen de tre krichting in, naar links. Daardoor stootte hij tegen het stuur van de damesfiets in, waardoor het meisje linea recta de gracht in reed. Bibic had zijn eigen prijswinnende foto in de categorie „Varia" voor World Press Photo van volgend jaar ge creëerd! In één snelle beweging trok hij zijn camera, die voor zijn buik bungel de, over zijn hoofd en gooide die op straat, hij zonk door zijn knieen, reikte het meisje dat kletsnat maar nog met hoofd en schouders boven het water uitstak, dat daar heel ondiep is, de hand en trok haar op het droge! Daarna visten we de fiets uit het water, en pas toen de ,foto" geheel vooorbij was herin nerde hij zich weer zijn camera, raapte die op en hing die weer aan het riempje om zijn hals. Het was niet in hem opgekomen een foto te nemen. Ik gedenk Nikola Bibic met eer bied, zeker als ik in de Internatio nal Herald Tribune het verhaal van Judith Milles lees over de 37-jarige Cecil Andrews, die zich op 3 maart om 11.18 uur 's avonds in brand stak uit protest tegen de werkloosheid. De man, getrouwd, had dit tevoren gemeld aan het lokale tv-station WHMA-TV van Jacksonville in Alabama. Daar had men de politie gewaarschuwd, op de voorspelde tijd <10 uur) waren politiemensen ter plekken, zij keken drie kwartier uit naar een verdacht persoon, ontdekten niemand, gingen in arren moede weer terug naar het bureau, maar toen om 11.10 uur twee camera mannen, Ronald Simmons (30) en Gary Harris (.18), met vertraging wegens autopech op het stadsplein arriveerden, kwam de beschonken Cecil Andrews toch te voorschijn. De cameramensen veronderstel den zeggen zij achteraf) dat de politie ergens verborgen zat. bo vendien had Ronald Simmons ge tracht om Cecil Andres zijn wan hoopsdaad te laten uitstellen door zijn cameralampen een keer aan en uit te doen, met zijn hoed in de lucht te zwaaien (waving his hat in the air) en te zeggen dat de appa ratuur tijd nodig had om warm te lopen. Daaruit blijkt maar weer, datje altijd moet zorgen je hoed bij je te hebben als je iemand ervan wil weerhouden zichzelf in brand te steken. De geluidsband onthul de later dat Gary Harris nog even zei„Dit mogen we niet toelaten", toen de eerste vlammen begonnen te lekken, en dat hij ook nog riep: ,JDoe dat nou niet, man!". Toen de vlammen Andrews' onder lichaam in brand hadden gezet begon hij te kreunen en riep: „Doof 't uit!" Ronald Simmons riep toen. „Doof 't uil, Gary!" hijzelf had blijkbaar geen tijd want hij moest filmen), Gary Harris probeerde de vlammen nog uit te slaan met zijn notitieblokje daaruit blijkt maar weer dat je altijd je notitieblokje bij je moet hebben als je iemand wil blussen die in brand staat), maar dat lukte niet. Een vrijwillige brandweerman bluste de vlammen met een brandblusser, Cecil An drews ligt nu zwaargewond in het ziekenhuis. Phillip D. Cox, de chef van Sim mons en Harris, heeft verklaard dat beide mannen „verlamd waren door ongeloof en ontzetting", en dat het achteraf makkelijk te zeg gen was wat je in deze kostbare seconden gedaan zou hebben, maar dat er „duizend gedachten door hun hoofd moeten zijn ge schoten". Ik geloof dat onmiddel lijk. Maar juist daarom denk ik met zoveel respect terug aan Niko la Bibic, die in een fotogeniek geval waarbij geen sprake was van levensgevaar niet duizend ge dachten door zijn hoofd liet spo ken, maar slechts eentje: redden! Door Carsten Graabak MOE. DENKT DE RB5E- RlNö DE ÖCHULDEN AAN HET BUITEN DOOR H06ECE INVESTERIN- IN HET BEDRIJF LEVEN ADVERTENTIE 1 FEBRUARI 19S3 stormramp en watersnood in 31 verhalen en gedichten van o.a. Gerrit Achterberg, Simon Carmig- geit. Maarten 't Hart, Harry Mu- lisch, Hans Warren en Ad Zuiderent. 24,50 Nieuwe Burg 26-28/Walplein Mid delburg, tel. 01180-12114. n verder bi) elke boekhandel Toonder studio's ZATERDAG Nieuws: op elk heèl uur. VARA: 7.02 Hallo Hier Hilyersum!; 10.30 Wie in 't Nederlands wif zingen; 11.03 Z.I. HILVERSUM-1 HILVERSUM-2 12.03 Nu hoor ik het ook; 13 06 Echo; 13.16 Thé Compl't: 15.03 De werkers van het vijftiende uur: 15.30 Hoorspel; 16.02 Op de valreep, 17.53 Marktberich ten: 17.55 Mededelingen: 18 06 Echo: 18.15 Kruispunt-interview (RKKi, 18.20 Punt uit; 19 30 Man en paard; 20 03 Country Time: 21.02 Nine O'clock Jazz: 22.02 Goal NOS: 23.02 Met het oog op morgen. EO: 00.02-07.00 True Light. 12.00 Regio-Lokaal; 12.26 Land- en tuin bouw; 12.36 Tussen het nieuws; 13.10 Meer over minder TELEAC. 14 33 Cur sus plantenverzorgen (2). VARA: 15.03 .Radioweekblad; 18.20 Zendtijd politie ke partijen PSP, 18.30 Overheidsvoor lichting: 18.40 Luchtruim; 19 00 De win terslaper; 20 03 Provinciale zaken: 21 00 Vrije tijd, blije tijd. NOS 21 40 Open school-AVRO; 22.10 RVU: 22.40 Oost- West. VARA: 23.00 Het zout in de pap. NOS: 23.55-24.00 Nieuws. ZATERDAG Nieuws: 7.00, 7.30, 8.00. 8.30, 9.30,10.30, 11.30, 12.30, 13.00, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30, 17.30, 18.00, 20.00, 22.30, 23.55 5.45 KNMI; 7.10 Gymnastiek. TROS: 7.20 RolleboUeradio; 7.35 Aktua; 8.11 Sport na sport; 8.33 Toeraktua. NOS: 9.05 Gymnastiek; 9.15 Voor blinden en slechtzienden; 9.24 Waterstanden. TROS; 9.33 Bosboom en Bekooy; 11.33 Het jaar '33; 11.56 Open school, RVU- TROS: ZATERDAG Nieuws: elk heel uur. NCRV: 7.02 pop non stop; 7.30 Rabarbara; 8.03 Popfris- ser; 9.03 Gospel-rock; 10.03 Popstation, 11.03 Popsjop; HILVERSUM-4 HILVERSUM-3 VOO: 12 03 Erik de Zwart; 13.30 Tippa- rade: 15.03 Top 40. NOS: 18.04 De avondspits. VOO: 19.02 Bart van Leeu- 12.00 Katia en Marielle Labègue, piano: 13.05 Veronica Klassiek VPRO: 14 30- 17.00 Muziek-op-vier. NOS: 20.00 Euro pees concertpodium; 22.30-23.00 NOS- cultuur. ZATERDAG Nieuws: 7.00, 8.00 en 13.00 AVRO: 7.02 Septiem; 8.05 Op een klein stationnetje; 9.00 In de kaart gespeeld; 10.30 Concerto mattinale; TOCH NOG ZE- VEN GULDENS VONDEN...MMR NU NAAR HUIS....HET NWOROT DONKER. Fg6n\eenschapsgeldT HEr SPJT -ME.NMR DIT" WORDT IN 8E5LAG GENOMEN. WANT HET LKOATuB Ni£f TOE UREN LATER. OE JSTUO IS VOORBV'AAR NATTE VOETEN 2TJN OOK NIET ALLES...i< GA NAAR HUIS IKOOK...IK GA MUN LABO RATORIUM OP ORDE 8REN - GEN. WAT KOMT tA'J W EL TOE IN DEZE KAR DE WÊRÉLÜ -- l ZUCHT. //VA/SMl

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 2