Nederlands team vaagt Chinezen van het ijs Marijn Geirland haalt promotie in het Libre Transfer van Lerby is nu weer onzeker Vince van Patten op weg naar de top tien Toppers vooraf Van Hanegem verzet zich tegen ontslag PZC/sport REVANCHE IN BOEDAPEST: 12-1 Topseizoen motorcross De Uitlaat Vlissingen Gary Kasparov LABRUYERE BLIJFT BIJ DOMBURG Vlissingen nog op halve kracht tegen Middelburg VOETBAL Turnsters uit vier provincies komen in actie in Oosterland TURNEN Dynamo-Green Eagles: pompen of verzuipen BASKETBAL VRIJDAG 18 MAART 1983 23 MÜNCHEN - De transfer van Sören Lerby van AjaX naar Bayern München is door de uitschakeling van de Beierse club in de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor beker houders dubieus geworden. De Zuidduitse club mist door de nederlaag in en tegen Aberdeen (3-2) de in de begroting opgeno men inkomsten uit de halve finales van het Europa cup-toernooi. Met die opbrengst was Bayern van plan de transfersom voor Lerby aan Ajax (door de clubgeschat op 2 miljoen) te voldoen. Het verlies tegen de Schotse koploper heeft een streep door die plannen gehaald. Bayern zal nu naar de bank moeten stappen voor een fors krediet om de beoogde versterking te kunnen realise ren. En daarvoor heeft de club de machtiging nodig van de alge mene jaarvergadering, die maandag plaats vindt De stemming bij de achterban garandeert echter allerminst een hamerstuk Bayern lijdt dit seizoen namelijk een verlies van rond één miljoen gulden Voornaamste oorzaak is een te optunistische begroting van de toeschouwersaantallen Bayern dacht dit seizoen te kun nen afstemmen op een gemiddelde van 32.000 per wedstrijd. In het gunstigste geval wordt dat 28.000 en dan nog moeten de laatste vier thuiswedstrijden iBorussia Monchengladbach Kaïserslau- tern. Hertha BSC en Schalke) druk bezocht worden BOEDAPEST Het Nederlands ijshockeyteam heeft op ver bluffende wijze revanche genomen op China voor de nederlaag van vorig jaar in Klagenfurt. Toen betekende het verlies van 8-3 de degradatie naar de C-poule, een stap terug die gevolgd werd door China. De overwinning van 12-1 op China, donderdag in Boedapest, houdt zo goed als zeker de terugkeer naar die zelfde b-groep in. Nederland is door dit resultaat nog de enige ongeslagen ploeg van de acht deelnemers en heeft aan winst in de voorlaatste wedstrijd tegen Spanje voldoende om de felbe geerde promotie veilig te stellen. Zes maal hebben Nederland en China praktisch geen enkele kans. Zeven de ijshockeysticks gekruist. Vijf maal stapte Oranje daarbij winnend van het ijs, de enige nederlaag nam in Klagen furt evenwel dramatische afmetingen aan. In Boedapest heeft Nederland echter aangetoond dat de ontgooche ling van Klagenfurt op een misver stand berust. Het team van Cliff Ste wart speelde tegen China ongetwijfeld zijn sterkste wedstrijd. In een fraaie show kregen de Chinezen van het zeer geconcentreerd spelende Nederland maal had China een numerieke meer derheid. geen enkele maal wist het in die situaties te scoren door uitstekend verdedigen van Oranje. Sterker nog Nederland scoorde tweemaal met een man minder op het ijs Het zelfvertrouwen dat het Nederlands team donderdagmorgen uitstraalde, typeerde de ploeg, die met de dag beter in vorm komt. China werd van meet af aan in de verdediging gedrongen, kon nauwelijks een stick krijgen tussen de Nederlandse aanvallen en werd op alle fronten overklast. Vooral Tonny Col- lard schitterde, maar ook Leo Koop- mans in zijn 13de interland. Henk Hille, Ron Berteling, Brian de Bruijn en Rick Vangog behoorden tot de uitblinkers Bovendien stak doelman Jan Bruijsten in een uitstekende vorm Scoreverloop Nederland - China: 1 08 Leo Koopmans 1-0. 4.31 Brian dc Bruijn 2-0. 5 31 Tonny Collard 3-0. 6.24 Leo Koopmans 4-0, 16.33 Rob van Onlangs 5-0. 27.566 Yao Nai Feng 5-1, 28.23 Leo Koopmans 6-1. 31 44 Jack de Heer 7-1, 34.07 Tonny Collard 8-1, 36.50 Rob van Onlangs 9-1. 47.41 Ron Berte ling 10-1. 48.18 Leo Wensink 11-1. 48.28 Brian de Bruijn 12-1 Strafminuten: Nederland 14, China 4. Overige uitslagen: Noord-Korea - Bulgarije 5-4, Frankrijk - Spanje 7-1. Denemarken - Hongarije 4-0 De stand is Nederland China Hongarije Denemarken Frankrijk Bulgarije Noord-Korea Spanje Een aanval van Nederland op hel Chinese doel: Leo Koopmans donker shirti probeert zich vrij te maken VLISSINGEN Wanneer zaterdag aanstaande voor de eerste keer dit seizoen het starthek valt op het motor crossterrein aan de Sloehaven in Vlis singen, betekent dit het begin van een voor Zeeland topseizoen in de motor cross. Dankzij de inspanningen van het actieve bestuur van de Vlissingse motorsportvereniging De Uitlaat wordt 1983 een belangrijk jaar voor de Zeeuwse motorcrossliefhebbers. Twintig maal zal op het Sloehaventer- rein de start worden gegeven voor een motorcrosswedstrijd. Negen clubwed strijden, negen nationale wedstrijden en 2 wedstrijden voor de Zeeuwse trofee staan op het unieke programma van de Vlissingse vereniging. Ook landelijk zit de motorsport nog steeds in de lift Door het samengaan de Nederlandse Motorsport Bond en de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging komt de fusieband op een ledental van 17.000. Hierbij zijn 1000 nieuwe leden. Voor de Zeeuwse rijders had deze samenvoeging de prettige bijkomstigheid, dat bij de herindeling van de diverse groepen alle Zeeuwse rijders nu starten in de B-groep en zijn ingedeeld in de regio West. Absolute topper Voor Vlissingen wordt 17 juli de abso lute topper van het seizoen. Op die dag wordt in de Scheldestad een kam pioenswedstrijd verreden meetellend voor dc nationale titel in de zwaarste klasse van de motorcross, de 500 cc. Bekende namen als Gerard Rond, Ger- rit Wolsink en Pierre Karsmakers zul len dan titelhouder Toon Karsmakers het vuur aan de schenen leggen in de strijd om de punten voor het Neder lands kampioensche kampioenschap. Veel aandacht zal die dag ook uitgaan naar de enige Zeeuw in deze topklas, Johan Scheele, die zeker in eigen provincie alles op alles zal zetten om een goede klassering te behalen. Ook het bijprogramma voor die dag is interessant te noemen. Aan de start verschijnen ook de junioren in de klas se 125. 250 en 500 cc voor de punten in een plaatsingswedstrijd voor het Ne derlands kampioenschap. Op 12 mei komt o.a. de altijd spectaculaire zij- spanklasse aan de start op het Sloeter- rein met verder die dag de 125 B en de 250 A. Door het meer dan volle crosspro gramma zijn er dit jaar ook avond- wedstrijden te beleven. Op de woens dagavonden 22 juni en 29 juni worden er wedstrijden verreden op het Sloe- terrein. Woensdagavond 22 juni wordt er een 3-uurs teamcross verreden en op 29 juni wordt er 's avonds een KNMV-bekercross verreden, tervrijl er op 30 juli nogmaals een bekercross wordt verreden die dan weer gewoon overdag wordt gehouden. Het weekend van 8 op 9 oktober belooft een ware jeugdcrossershappening te worden. Dan houdt de KNMV op het Sloeterrein. een landelijk weekend jeugdcross met aan de start de klassen 50 cc automaat, 50 cc versnellingen, 50 cc origineel, 80 cc mini, 80 cc en de klasse 125 cc. Het bestuur van de MSV De Uitlaat verwacht dit weekeinde zo'n 500 deelnemers. De reeks nationale crossen wordt afgesloten op 13 novem ber. Dan volgt een teamcross in de klassen 25p/500 cc en dit seizoen inge voerde klasse der viertakten. De data voor de clubcrossen zijn: 19 maart, 23 april, 21 mei. 28 mei, li juni. 13 augustus. 10 september, 24 septem ber. De crossen voor de Zeeuwse trofee zijn (onder voorbehoud) 17 sept en 1 oktober. bijna geplaatst MOSKOU Gary Kasparov is heel dicht bij kwalificatie voor de volgen de fase in het kandidaten schaaktoer nooi gekomen. Hij zegevierde in Mos kou in de achtste partij over zijn landgenoot Aleksander Beljavski en heeft nu nog bij een stand van 5-3 een half punt nodig voor plaatsing. Het duel nam 46 zetten in beslag. Na een koningsindische opening besloot Kasparov, met zwart, al met ziin zeven de zet c7-c5 een pion te offeren voor meer bewegingsvrijheid. Kasparov had zich uitstekend voorbereid gezien het feit dat hij voor de eerste elf zetten slechts vijf minuten bedenktijd nodig had, tegen een uur en tien minuten voor Beljavski. Na 24 zetten had Bel javski nog maar twintig minuten over. Kasparov kreeg een geweldige aanval en offerde op de 30e zet een kwaliteit. Met twee verbonden vrijpionnen in het centrum zag de stand er voor Beljavski toen bijzonder dreigend uit. Hij verde digde zich echter hardnekkig, gaf een kwaliteit terug en haalde ook nog de tijdcontrole. Toch bleef Kasparov in het eindspel positioneel beter staan en in feite was het een kwestie van tech niek om de winst binnen te halen. De negende en voorlaatste partij in de tweekamp is op verzoek van Beljavski uitgesteld tot zaterdag. Beide spelers hebben het recht een maal een partij te verdedigen. Kasparov heeft daarvan eerder tijdens de tweekamp gebruik gemaakt. ROTTERDAM Hel contrast is vaak erg schril tijdens het tennistoernooi in Rotterdam. In de avonduren, wanneer de bekende spelers in actie komen, is het Sportpaleis Ahov' doorgaans bezet met vijf- a zesduizend mensen. Dan is het gezellig druk, leeft het publiek sterk mee en is er dus sprake van een inspirerende entourage. Er zijn echter ook momenten, waarop de hal er bij hetzelfde evenement heel anders uitziet. Vroeg in de morgen, 's middags en vooral 's nachts, wanneer het programma van de dag weer eens stevig is uitgelopen. Het gros van het publiek is dan al naar huis en de paar fanaten die zijn achtergebleven op de tribunes hangen of liggen te kijken naar de partijen die nog bezig zijn. Twee jaar vanaf nu heeft de Ameri kaanse ex-filmacteur Vince van Patten zichzelf gegeven om de top tien te bereiken en gisteravond zette hij in Ahoy' een stapje in de goede richting door de kwartfinale te bereiken. Via winst op zijn Amerikaanse landgenoot Tom Gullikson (6—4, 6—1) stelde hij zich niet alleen zeker van een prijzen geld van 7250 dollar, maar ook van 38 ATP-punten. En dat laatste was misschien nog wel het belangrijkste, „want de ranglijst is alles", weet Van Patten, die daarop gisteren nog als 42e genoteerd stond. Als het aan hemzelf ligt zal het echter niet lang meer duren voordat hy echt snel gaat stijgen. „Ik voel dat ik de top-tien kan halen", laat hy vol zelfver trouwen weten. „En nog aardig snel ook. Ik kan me namelijk heel goed concentreren, me goed inleven in mijn rol". Hy heeft die gave overgehouden aan de lange periode dat hij in het voetspoor van zijn vader als acteur door het leven stapte. Vanaf zijn negende hield Van Patten (25 nu) zich in die glitterwereld op. Hij trad op in tv-spots en in zeven rolprenten, waarvan eenmaal met Charles Bronson, maar koos op 21- jarige leeftijd toch voor een bestaan als proftenniser „Acteren kan ik altijd nog, proftennis spelen kan ik maar een paar jaar", was de achtergrondgedach te bij dat besluit, dat in eerste instantie was ingegeven door zijn „grote liefde voor het spel". Enkele uitslagen op de vierde dag van het tennistoernooi ln Rotterdam zijn enkelspel, tweede ronde: Hank Pflster (V.St- Bernard Boileau (Bel.) 7-5, 6-0; FritzBühning (V St- Victor Amaya (V.St5-7. 6-4 en 6-4, Vinee van Patten (V.St.) - Tom Gullikson (V St. 10-4 en 6-4; Gene Mayer (V.St- Russell Simpson (N.-Zl.) 6-0 en 6-3 Het Grand Prixtoemooi houdt nog steeds koers in de richting van een finale Guillermo Vilas - Gene Mayer Nadat woensdag de Argentijn zich voor DOMBURG - De voetbalclub Dom burg heeft deze week het contract ver lengd met trainer Jaap Labruyère Hy traint volgend jaar de eerste selectie van Domburg voor het tweede seizoen de kwartfinales had geplaatst, volgde Gene Mayer donderdag op een holletje zijn voorbeeld. Tegen Russell Simpson herinnerde Mayer in geen enkel op zicht aan de veelvuldig mistastende figuur uit de confrontatie met Michiel Schapers. Zijn Nieuwzeelandse tegen stander kreeg slechts drie i en 6-3 Trimmers lopen een marathon in Graauw GRAAUW Het kon bijna niet uit blijven dat Remy Mangus dit jaar een marathon voor trimmers zou houden. De bezielers achter de sportvereniging Aloy uit Graauw had het al een paar keer aangekondigd. Zaterdag is het zo ver: de eerste Zeeuwse marathon voor trimmers kan gezien de voorlopige inschrijvingen al een succes worden genoemd. Voor de ruim tweeënveertig kilometer hebben zich een dertigtal trimmers aangemeld, die zaterdag twee ronden van iets meer dan eenentwintig kilo meter hebben af te leggen. De deelne mers aan de marathon gaan zaterdag om 13.00 uur in de Dorpsstraat in Graauw van start Naast deze loop is er ook een halve marathon. Daar zijn inmiddels zo'n veertig inschrijvingen voor binnen gekomen. Deze loop wordt om 13.00 uur weggeschoten. Verder is er een normale prestatieloop over drie, vijf en acht kilometer Aanvang is 13.35 uur DRAAIBRUG De nieuwe kampioen van het biljartdistrict Zeeuwsch- Vlaandcren in de hoofdklas libre komt uit Terneuzen. Marijn Ceirland, al jaren aanleunend tegen de top, manifesteerde zich in het door BCD Draaibrug geregisserde titeltoernooi als klasseman. Hij stak met kop en schouders boven de rest van het veld uit en zette de k-oon op een schitterende finale, door ook Ronny de Waal kansloos naar een nederlaag te spelen. Die titel van Geirland was voor de TERNEUZENSE BILJARTER KAMPIOEN IN HOOFDKLAS insiders in het Zeeuws-Vlaamse biljart wereldje geen verrassing. De intensieve training die Geirland de laatste weken voor deze eindstrijd zichzelf had opge legd. wees er al op dat de Concordia- crack optimaal naar het districtstoer- nooi toeleefde. Geirland zelf: "Ik heb in myn eigen biljartzaaltje naar dit kam pioenschap toegeleefd. De serie ameri- caine heeft me dikwijls uren gekost. Maar het resultaat is er hier uitgeko- Geirland. die zichzelf opgelegd had in de training niet naar bed te gaan voor hij de honderd caramboles had verza meld, ging in het districtstoemooi over alle tegenstanders heen. Geen geringe opgave, want met name Jack de Maat en vooral Ronny de Waal waren er erg op gebrand deze titel op hun palmares bij te schrijven. Jammer voor de organisatie van Draai brug was het, alleen dat Geirland dit kampioenschap al vroeg had beslist Na de aanloop had Marijn Geirland zich in kansrijke positie gemanou- uit de wedstrijd door in de plaatsing voor de finale van Jack de Maat te winnen Die winst, en het onverwachte verlies van enige concurrent Ronny de Maal (tegen Dion Bergman) beteken den dat Marijn Geirland onbevangen de slotpartij kon begonnen. Het pleit voor Geirland dat hij ook m die partij liet zien dat het kampioenschap te recht gekomen was bij de enige speler die daar recht op kon laten gelden. Met een knap gespeelde serie van 136. de hoogste uit dit toernooi, wees hij zijn belager terug. Geirland steeg daardoor als enige speler in moyenne De 15.06 die de Concordia-speler realiseer de dwong bewondering af De 40-jarige Terneuzenaar promoveerde daarmee naar de extra klas libre. Eindstand: 1 Martijn Geirland Concordia 34- 15.06-136.2 Cees Wissel 10-10 25-103. 3 Ronny de Wa8l KOT T 8-8.50-108; 4 Dion Bergmans 4-9 86-118 5 Jack de Maat KOTT 4-8.56-106 De Terneuzense biljarter Marijn Geir land die in Draaibrug de titel n on bij de hoofdklassers. VLISSINGEN - De kans dat Middelburg nog kampioen wordt in de tweede klas van het zondagvoetbal is uiterst gering. Maar dc kans dat Vlissingen aan het eind van de rit moet degraderen is nog wel degelijk aanwezig. De Walcherse derby, die zondag in Vlissingen wordt gespeeld, is daardoor van het grootste belang. Temeer omdat Middelburg tijdens de laatste speeldag een punt is ingelopen op Alliance. De Brabanders verloren, voor het eerst in deze competitie, in de uitwedstrijd tegen Sluiskil. Middelburg deelde de winst met Internos en kwam op vier punten van de leiders. „Toen ik hoorde dat Alliance had verloren", zei André Wurth deze week. moest in onmiddellijk weer denken aan het verlies van ons te gen Haarsteeg. Die wedstrijd is misschien wel beslissend geweest We hebben toen alle kansen laten liggen om te winnen" Zondag is het een enerverend weekeinde voor de leidersploegen Voor Middelburg, omdat de Zeeuw se ontmoeting vanzelfsprekend ook een prestigeduel is. Maar ook voor Alliance, dat aan moet treden in de streekderby tegen Dosko zonder Ad Vermeule. De eerste doelman heeft inmiddels weer ge traind „Ik verwacht dat hy mee kan doen in Vlissingen", aldus Wurth. die de tegenstander al we kenlang op de voet heeft gevolgd. „Ik krijg weinig hoogte van Vlis singen de laatste wedstrijden'", vervolgt hij. „Ze schijnen niet vaak met dezelfde ploeg te spelen. Ik weet daarom ook nog niet met welke opstelling wij de wedstrijd beginnen". De vele wissels bij Vlissingen zijn een gevolg van de golf van blessu res die de selectie van Bert Pentu- ry al een hele tijd teistert. Vlissin gen heeft bovendien pech de laat ste weken, zoals ook zondag weer bij Haarsteeg. Vier man zal Bert Pentury zondag in de derby vrijwel zeker aan de kant moeten houden. Barend Va der, Chris Welleman, Rob van Sprundel en Ad Seen zijn door bles sures uitgeschakeld. Welleman werd deze week nog opgelapt en kan misschien nog spelen „Twee weken daarna komt Allian ce naar ons en we zullen zien hoe we er dan voorstaan. We moeten zon dag in elk geval twee punten halen, als we nog mee willen doen", vindt Wurth Middelburg kan nog altijd niet over Nico Koster beschikken en speelde in de laatste twee wedstrijden ook OOSTERLAND - Topturnsters uit Gelderland. Limburg, Noord-Brabant en Zeeland komen zaterdag in actie in de sportzaal van Oosterland op Schouwen-Duiveland. Daar worden voor de 'groep zuid' de voorwedstrij den gehouden voor het Nederlands kampioenschap wedstrijdsport. Op dezelfde dag komen ook de turnsters van west (in Hellevoetssluis) en van noord-oost (in Mcnaldum in Friesland) in de arena. De beste tien van iedere groep plaatsen zich voor de finales, die op 14 mei in Eindhoven worden gehouden Vooral bij de turnsters-junioren (leeftijd 12 tot 16 jaar) heeft Zeeland een redelijke kans om enkele finale plaatsen te bereiken. De zusjes Er na. Monique en Astrid van der Spek (Delta Sport Zierikzee) moe ten zelfs voor in het klassement kunnen eindigen. Hun belangrijk ste rivales zijn afkomstig van de turnvereniging Cemsto uit Eindho ven (de club van Ans en Cor Smul ders). Vooral Esther Kivits en Ilse Meijer, die bij de Brabantse kam- pioenschappen op de eerste plaat sen beslag legden, zullen het de Zeeuwse meisjes lastig maken. Bij de turnsters is Vivi Kersch van Cemsto torenhoog favoriet Zij ver overde de titel tijdens de Brabant se kampioenschappen met 2,5 punt voorsprong op haar clubgenoten Ingrid Lockx. die in Oosterland ook aanwezig is. De Zeeuwse meis jes Sandra de Leuw van Kwiek en Hennle Kloet van Delta Sport kun nen zich misschien net bij de eerste tien klasseren. Wedstrijdleidster Sonia de Waal uit Vlissingen weet: „Sandra zal zielsgelukkig zijn als ze tiende wordt en dus aan de finale mag deelnemen. Ze heeft de finale al tweemaal bereikt. Het zou wel jammer, maar toch ook wel lo gisch zijn als ze voorbijgestreefd wordt. Ze kan namelijk maar een- maai per week trainen en dat is te weinig. De andere meisjes trainen allemaal minstens drie keer per week". Bij de turnsters doet ook Petra Sanderse van Volharding mee. Bij de jeugdtumsters itot 12 jaari zijn de vertegenwoordigsters van Cemsto ook al favoriet. Overigens hoewel dit de voorwedstrijden van 'zuid' heten te zijn, komen de deel neemsters toch ook van diep in het centrum van het land. Zo zijn er in alle leettydsgroepen onder meer deelneemsters uit Hattum. De wedstrijden voor turnsters (20 deelneemsters) en jeugdtumsters (18 deelneemsters) beginnen 's morgens om 10 15 uur. De turn sters-junioren (29 deelneemsters i komen 's middags om 15.15 uur in actie voor hun wedstrijden. MIDDELBURG - Er gloort weer een kiertje licht voor dc dames van het Middelburgse Dynamo'70 in de eerste divisie van de landelijke basketbal competitie. Al een seizoen lang zet Dynamo al alle zeilen bij em zich te handhaven op eerste divisie-niveau, maar pas dc laatste weken steekt er een licht briesje op dat de ploeg in de juiste richting stuwt. Afgelopen zondag won Dynamo in Maastricht van Kimbria. „Een overwinning op onszelF', noemt trainer-coach Kees Rijnberg die zege. Met nog zeven wed strijden te gaan heeft het Middelburgse team nog een kleine kans om zich te handhaven. Zaterdag staat de thuis-ontmoeting met Green Eagles op het programma (17.30 uur. sporthal Nassaulaani. Verlies betekent degra datie. Het basketbalseizoen kan daarmee nog een onverwachte wending krij gen voor Dynamo'70. de hoogst spelende Zeeuwse ploeg Enkele weken geleden al liet Kees Rijn berg doorschemeren het niet meer te zien zitten" De Dynamo-coach was, net als zyn ploeg, mentaal ge- broken na de zoveelste verliespai - tij. „Het is verschrikkelijk moeilijk vol te houden als je twee keer per week hard traint, veel inzet toont en toch steeds weer verliest" Maar een paar goede partijen - on der meer tegèn koploper Cheetah waarvan nipt werd verloren - deed de stemming omslaan. „Het heilige vuur zit er de laatste weken weer in Het zelfvertrouwen is weer terug. We gooien nu alle moed en hoop biieen en we gaan het toch nog se rieus proberen in de komende wed strijden' Voor Rijnberg betekent handha ving in de eerste divisie al een groot succes. „Want", zo realiseert hy zich, „we zitten op dit moment aan ons plafond". Dynamo krijgt de ko mende weken nog te maken met ploegen als Elmex Leiden en Am- hem Eagles uit Arnhem. Tegen standers waar Dynamo een kans tegen maakt. En daarom zou het zonde zijn als we het niet haalden Over de ontmoeting met Green Eagles. „We moeten winnen. Ik denk. dat ik na vijf minuten weet of we het kunnen redden" ROTTERDAM Willem van Hane gem weigert een door Feyenoord opge stelde verklaring te ondertekenen, waarin hij akkoord gaat met zijn ontslag aan het einde van dit seizoen. De Rotterdamse club zal nu bij het gewestelijk arbeidsburo een ontslag vergunning aanvragen. Van Hanegem zal zich daartegen verzetten om in aanmerking te komen voor een WW- uitkering Van Hanegem. „Ik heb 21 jaar lang premies betaald. Ik meen by ontslag recht te hebben op een WW-uitkering. zoals iedere andere arbeider in Neder land". Feyenoord zal ongetwijfeld by het GAK aanvoeren dat de 39-jarige Van Hanegem te oud is om het beroep van voetballer uit te oefenen en niet optimaal meer functioneert. Regel bij het GAK in deze procedures is dat advies wordt ingewonnen van de stich ting arbeidszaken van de KNVB, waar in onder meer en lid van de FBO (werkgever) en WCS (werknemer) zit ting heeft, waarna het GAK beslist zonder dat beroep tegen de uitspraak mogelijk is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 23