FRAASSEN B.V rihck brillen Grote voorjaarsshow bij vijfendertig gulden krijgt u terug als u bu rinck 'n complete bril aanschaft en uw oude bril inruiltjaanbiedmgenuitgesloten) dat is mooi meegenomen. /isss Boete voor rijden zonder verzekering en rijbewijs ™AN VU CC 25.-UmsJ 11.- d l t/. Parkeerovertreders moesten van rechter 9volle pond9 betalen 18 tot en met 26 maart met de allernieuwste 760 en speciale 340-uitvoering O. Rinck opent een geheel vernieuwde zaak aan de Lange Delft in Middelburg. Met een uitgebreider openingsaanbieding assortiment en de profiteren. Let op: modernste oogmeet- apparatuur. Dat is een feestelijke gebeurtenis. Daarom laten wij u van deze Kon< bi/or SKSSJiSWww LANGE DELFT 8 MIDDELBURG TEL:OUSO~13792 Mildere eis in hogerberoep Klimopschool Vakantiemarkt FIOM-Zeeland 'GEEN KWARTJE ERAF' 20 VRIJDAGJ8 MAART 1983 VERDACHTE:NIKS GEBEURD? VOLVO President Rooseveltlaan 768 Vlissingen Tel.Ol I84-176IO GULDEN! DoPoloroi djonnebnlv P 0 kwolifeif en de s bekiiU ^/voorbeeld m°oie mo< i Spaanse Culturele Vereniging vertoont films over Chili Wandeltocht SV in Aagtekerke DEN HAAG - De procureur-generaal bij het Haagse gerechtshof moest vast stellen dat de 38-jarige L. S. uit Vlis singen hardleers is wat betreft het gebruik van alcohol bij het besturen van zijn auto. .,U bent wat het alcohol promillage betreft vandaag hier bij het hof de kampioen", aldus de procu reur-generaal mr. H. J. van Ee. Na voorgaande veroordelingen werd desondanks verdachte binnen korte tijd in Vlissingen aangehouden en bleek toen onder invloed van drank te zijn met een alcolholpromillage van 2,25 in zijn bloed en vervolgens in Middelburg met een alcoholpromillage van 2,33. De politierechter te Middel burg had hem als gevolg daarvan ver oordeeld tot vijf weken gevangenisstraf waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en achttien maanden intrekking van het rijbewijs. van welk vonnis \l. beroep kwam. Want volgens verdachte, kan hij moeilijk zijn rijbewijs missen, omdat hij last heeft van hernia en dan zo moeilijk boodschappen kan doen. Verdachte ontvangt een uitkering. De avond van het gebeurde in Vlissingen was hij clubkampioen geworden en dat moest gevierd worden. Hij zou onge veer twintig biertjes hebben gedron ken. „Dan kunt u wel begrijpen niet meer in staat te zijn een auto behoor lijk te besturen", aldus de president van het hof. In het rapport van de reclassering werd gesteld dat verdach te wel van het openbaar vervoer ge bruik moest maken. De procureur- generaal wilde verdachte terwille zijn en eiste nu onvoorwaardelijk drie we ken gevangenisstraf en voorwaardelijk vier maanden intrekking van het rijbe wijs met een proeftijd van twee jaar. Arrest op 28 maart. MIDDELBURG - De Klimopschool voor buitengewoon onderwijs in Mid delburg houdt zaterdag 19 maart voor leerlingen, ouders, vrienden en belang stellenden een ouderdag. Deze begint om 10.30 uur. Leerlingen en onderwijs krachten hebben allerlei activiteiten en evenementen voorbereid. Zo kan ge luisterd worden naar het 'Klimopkoor', gekeken worden naar een film en vindt er een poppenkastgebeuren plaats. Verder is er een rad van avontuur en worden door leerlingen vervaardigde artikelen te koop aangeboden. Tenslot te ls er een kraam waar broodjes, soep, koffie en limonade verkregen kan wor den. Omstreeks 15.00 uur wordt de ou derdag beëindigd Collecte BIGGEKERKE De opbrengst van de Rheuma-collecte te Biggekerke be draagt 262.- MIDDELBURG - De Spaanse Culture le Vereniging houdt vandaag, vrijdag een filmavond in de kantine van het be drijf Amgas aan de Oude Veerseweg in Middelburg. Tijdens de avond worden twee films vertoond van de Chileense ambassade over Chili. De eerste film geeft een beeld van het leven van de Chileense dichteres Gabriela Mistral, de andere film belicht de toeristische aspecten van het land. De beelden wor den voorzien van gesproken woord in het Spaans. Na afloop wordt er bingo gespeeld en kan er worden gedanst. Aanvang 19.00 uur. Zangavond Hosanna ZOUTELANDE - De zangvereniging 'Hosanna' uit Zoutelande houdt van daag ivrydagi haar jaarlijkse zang avond in zaal Middendorp in Zoutelan de. De zangavond begint om kwart voor acht AAGTEKERKE - De sportvereniging SVA in Aagtekerke houdt morgen 'za terdag) haar zesde SV A-mars De deel nemers kunnen kiezen uit vier afstan den, 5,10.15 en 25 kilometer. De toch ten voeren de deelnemers door de ge meenten Mariekerke en Domburg. De langere tochten zijn uitgezet in het bos- en duingebied. Het startbureau, het verenigingsgebouw Amicitea in Aagte kerke, is open vanaf halféén. De 25-kilo- meterlopers vertrekken daar om één uur, de 15-kilometerlopers om half twee en de deelnemers aan de tochten over 5 en 10 kilometer om twee uur. Iedere deelnemer krij gt een medaille Groepen van minimaal tien deelnemers ontvan gen een groepsherinnering Collecte WESTKAPELLE - De opbrengst van de gehouden reumacollecte was te Westkapelle 2253,30. MIDDELBURG - „Er is toch niks ge beurd?", reageerde F. J. de M. uit Aag- tekeufce wat verongelijkt op de forse boetes die tegen hem geëist werden voor het rijden zonder verzekering en zonder rijbewijs. „Noemt u dat niks ge beurd", was de repliek van de Middel burgse kantonrechter mr VV. F. van So- linge, die hoofdschuddend een foto be keek, waarop De M.'s auto was afge beeld, op zijn kop liggend in de sloot langs de Brouwerijstraat in zijn woon plaats. De M. verklaarde dat hij de wagen onge deerd had kunnen verlaten, maar dat die naderhand nog dieper in de sloot terechtgekomen was. Met 'niks ge beurd' bedoelde hij dan ook alleen maar dat er geen schade aan derden was toegebracht. Dat is echter geen ver zachtende omstandigheid voor onver zekerd rijden. Overeenkomstig de eis van officier mr J. van Marion kreeg De M. daarvoor 300 gulden boete en vier maanden voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid meteen proeftijd van twee jaar. Het rijden zonder rijbe wijs kost hem 175 gulden. De Vlissinger J. W. de Vos had genoeg excuses voor het feit dat hij op 5 juni van het vorig jaar zonder helm op een brommer zat. Ten eerste was het maar een klein eindje van zijn huis naar het strand waar hij even wou gaan zwem men. Bovendien reed hij op het dames brommertje van zijn vrouw en de bijbe horende helm, een soort leren pet. gaf hem een wat vreemd uiterlijk, zoals hij ter zitting demonstreerde. Ook had hij tegenover de verbalisanten verklaard dat met het heersende warme weer de wet wat ruimer geïnterpreteerd moest worden. Maar geen van die argumenten vond weerklank bij de heren van het gerecht. „Badbroek en helm moge dan een raar tenue zijn, maar dat rechtvaar digt nog niet om de helm maar af te zetten", vond mr Van Solinge, die De V. conform de eis tot 50 gulden boete ver oordeelde. Foto S. H. uit Breda was naar Middelburg gekomen om te vertellen dat hij welis waar op 27 maart van het vorig jaar door het rode licht gereden was op het kruispunt Groenewoud/Poelendaele- singel maar dat dit niet gebeurd kon zijn om 12.36,02 uur zoals op de foto vermeld stond. Op dat ogenblik zat hy namelijk nog in zijn woonplaats aan de maaltijd, deelde hij mee. Wat de oorzaak geweest mag zijn van de eventueel fout ingestelde tijdmelding bleef in het midden, maar dat interesseerde de rechter ook niet zoveel, daar het precieze tijdstip geen onderdeel was van de tenlastelegging. „Het bewijs sluit als een bus zonder deuken", concludeerde mr Van Solinge en vonniste hem conform de eis: 130 gulden. „Ik reed wel vaker op die motor", was het enige excuus dat de Middelburger J. B. wist aan te voeren toen hij agenten die hem aanhielden geen rijbewijs kon tonen. Hij kreeg de waarschuwing mee dat de 160 gulden boete, die door de officier geeist werd geen abonnements tarief was en dat het de volgende keer duurder zou worden. Het vonnis was conform de eis. Fors De radar registreerde kort achtereen twee forse snelheidsovertredingen van de Middelburger G. J. B. op de Nieuwe Zuidbeekseweg in Vlissingen. Hij reed daar met zijn taxi de ene keer 88 km en daarna 100 km per uur in plaats van de toegestane 50. B. ver klaarde dat hij geregeld te hard reed en dat het toen juist heel erg druk was. Mr Van Marion zei zich te kunnen voor stellen dat taxichauffeurs een lichte on gevoeligheid in de rechtervoet ontwik kelen. Hij eiste echter wel het volle pond van de boetes: 150 gulden voor de eerste overtreding en 300 gulden voor de tweede, waarin de gebruikelijke ver- hoging van 50 procent voor recidivisten zit verwerkt. Bovendien verzekerde hy B. dat er een volgende keer een voor waardelijke rijontzegging dreigt. Mr Van Solinge verminderde de tweede boete tot 200 gulden, omdat hij vond j dat de straf al hard genoeg aankwam. De kantonrechter had ook enige cle mentie met de Middelburger R. I.over I wiens auto een vernietigend rapport door de technische recherche was uit gebracht. Van alle gebreken waren doorgeroeste remleidingen en lekkende remcylinders de kwalijkste. I. had de i auto echter voor veel te veel geld ge kocht en er ook nog van alles aan gere pareerd. Het voertuig is intussen voor 30 gulden naar de sloper gegaan. Ook de officier had bij zijn eis van 200 gulden voor het slechte onderhoud al rekening gehou den met de strop voor I., maar mr Van i Solinge verminderde het boetebedrag nog met 50 gulden. MIDDELBURG - Tijdens de vakantie- markt die FIOM-Zeeland, zoals gemeld houdt op 30 maart in het pand aan de Loskade te Middelburg, zal ook aan dacht worden besteed aan de woning- ruil. Dit houdt in dat op de markt be langstellende alleenstaande ouders zich kunnen aanmelden voor het j vakantichouden in de woning van een I alleenstaande ouder elders in het land. De bedoeling is dat de Zeeuwse ouders dan hun woning tijdelijk voor hetzelf de doel beschikbaar stellen. Op de vakantiemarkt die duurt van 15 tot 20 uur kan men zich tevens aanmel- i den voor het vakantiekamp dat Huma- nitas regio Zeeland houdt in de boerde rij Het Veerse Gat in Veere. Dit kamp j duurt van 22 tot en met 29 juli. Er kun nen maximaal dertig kinderen (van 6 tot 12 jaar) worden ingeschreven. Collecte MIDDELBURG - De collecte voor het Nationaal Rheumafonds heeft in Mid- delburg 16.725.10 opgebracht. Vorig jaar was dat 15.004,88. MIDDELBURG - Verschillende parkeerovertreders waren woens dag naar het kantongerecht in Middelburg gekomen in de ijdele hoop dat hun verhaal de justitiële autoriteiten tot enige clementie zou jjewegen. De bedragen van 35 gulden (politietransactie) en 45 gulden (acceptgiro van het parket) worden door de betrokkenen als erg hoog ervaren voor het fout neerzetten van de auto. Mevrouw I. S. H. S. uit Middelburg had haar wagen tijdens de rommel markt op de fietsstrook geparkeerd op advies van anderen die daar ook stonden en die aannamen dat de politie tijdens de drukte wel een oogje dicht zou doen. Het was de bedoeling dat zij op de markt wat zou bijverdienen, maar door de par keerbon had het geheel alleen maar geld gekost. Een politieman aan wie zij gevraagd had of het zin had de zaak voor te laten komen had haar verteld dat ze allicht proberen kon er wat vanaf te krijgen. „Dat kan die agent nu wel zeggen, maar die zit daar lekker in zijn bureautje. Je kunt er hier niets afpraten, nog geen kwartje", was daarop het commentaar van kantonrechter mr W. F. van Solinge. Het bezoek aan de rechter had voor mevrouw S. alleen tot gevolg dat ze nu het volle bedrag van 50 gulden voor de parkeerovertreding moet betalen In de transactiebedragen zit name lijk een korting verwerkt, die een soort beloning is voor de vlottere afwerking van de overtreding. Zeer boos en ontvreden was P. J. I. uit Middelburg, die in oktober bij verstek was veroordeeld tot 50 grilden boete voor een parkee rovertreding, maar verzet had aangetekend tegen het vonnis. Hij was destijds langere tijd uitstedig en had zich dus niet persoonlijk kunnen verdedigen. Daarvoor kreeg hij alsnog de gelegenheid. Het was hem met name in het ver keerde keelgat geschoten dat het verstekvonnis een boete van 50 gulden vermeldde. Mr Van Solinge slaagde er niet in hem duidelijk te maken dat hij niet meer gekregen had omdat het voor de rechter was gekomen, maar dat hij het norma le boetetarief had gehad dat ieder een te wachten staat die geen ge bruik maakt van de transacties. De hernieuwde behandeling van de zaak bracht daar geen verande ring in. Parkeerovertreders die Igeen strai opgelegd kregen waren degenen wier auto's op last van de politie waren weggesleept, omdat ze op onmogelijke plaatsen stonden. Die hadden inmiddels echter al 166 gul den betaald aan wegsleepkosten om hun voertuig weer terug te krij gen. Zij worden wel steeds gedag vaard. omdat de kantonrechter moet vaststellen of het wegslepen rechtmatig is gebeurd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 20