HEROPENING (wijffels) Wij vieren de OPENING van het nieuwe voorjaars seizoen met een feestelijk DIXHOORN Een dag zonder krant is een minister zonder portefeuille. Kinderkledingbeurs speelzaal Hulst Rapport over veiligheid Zaamslag op agenda van raad Terneuzen Têt densbii: Zestig jaar getrouwd VAN DONDERDAG 17 MAART 1983 HULST - Na de succesvol verlopen speelgoedbeurs, afgelopen winter, houdt de werkgroep van de Hulsterse peuterspeelzaal Robbedoes een kinderkledingbeurs in het gemeenschapscentrum 'Den Dullaert' in Hulst. De beurs wordt woensdag 13 april gehouden van 14.00 tot 16.00 uur. Mensen die gedragen kleding over hebben kunnen die op de beurs tegen een aantrekkelijke prijs verkopen. De kleding moet in goede staat zijn en schoon. De te verkopen kleding kan worden ingeleverd op dinsdag 29, woensdag 20, donderdag 31 maart en woensdag 13 april van 9.00 tot 11.00 uur, eveneens in de hal van 'Den Dullaert'. In overleg met de werkgroep wordt een vraagprijs afgesproken Van de ophrengst is eenderde bestemd voor de peuterspeelzaal en tweederde voor de verkoper. De peuterspeelzaal wil het batig saldo gebruiken voor de imichting van de nieuwe speelzaal, die in gebruik genomen zal kunren worden als de renovatie van het Houtenkwartier achter de rug is. Carnavalskleding, communiekleding enzovoorts komen ook voor de beurs in aanmerking. In overleg met de eigenaar zal niet verkochte kleding worden teruggeven of een andere goede bestemming worden gezocht. TERNEUZEN - De gemeenteraad van Terneuzen krijgt volgende week don derdag alle gelegenheid om de inwo ners van de kern Zaamslag duidelijk heid te verschaffen over een krachtda dige aanpak van de verkeersproblema tiek in de kom van het dorp. Vorige week dreigde de werkgroep 'Veilig Zaamslag' met acties zoals het niet be talen van gemeentelijke belastingen, als de gemeenteraad donderdag geen aandacht zou besteden aan de kwestie. Op de lijst van ingekomen stukken voor de raadsvergadering van volgende week staat nu in ieder geval het rapport 'Zaamslag moet veiliger, nu of.al weer geruime tijd geleden door leden Een zelfde straf geëist in hoger beroep tegen Terneuzenaar DEN HAAG De 21-jarige autobe stuurder P. F. H. uit Terneuzen was voor de tijd van achttien maanden de bevoegdheid ontzegd om een auto te besturen, maar werd desondanks in de Emmalaan in zijn woonplaats achter het stuur van zijn auto aangehouden. Dat gaf moeilijkheden, want de man verzette zich tegen de politie. A!s gevolg hiervan veroordeelde de politierechter te Middelburg hem tot acht weken gevangenisstraf waarvan drie weken voorwaardelijk en achttien maanden intrekking van het rijbewijs, van welk vonnis verdacht in hoger beroep kwam bij het Haagse gerechts hof. Verdachte had bovendien de bloedproef geweigerd en gezien al die gedragingen zag de procureur-generaal geen reden om in genoemde straf wijzi ging te brengen en eiste daarvan de bevestiging. Verdachte is reeds meermalen veroor deeld wegen onder invloed van drank zijn auto te besturen. De verdediger zette uiteen dat ver dachte vroeger werkzaam was in het horecabedrijf en als gevolg daarvan sterk in de verleiding van de drank verkeerde. Daar is nu echter verande ring in gekomen. De aanhouding van verdachte vond plaats op zijn particu lier terrein en hij verkeerde in de mening dat de politie daar geen maat regelen tegen hem mocht nemen, maar dat gebeurde uiteraard wel. Arrest op 28 maart. van de werkgroep in handen gesteld van wethouder drs A. Doorduyn (open bare werken). B en w stellen de raad overigens voor het rapport in handen te geven van het college, zodat er binnen kort een advies uit de bus kan rollen. De gemeenteraad buigt zich volgende week ook over de nota 'vnjwilligers-va- caturebank'. B en w willen zo snel mo gelijk starten met een dergelijke voor ziening. Verder wordt het concept-be leidsplan 'Braakman' besproken. Uit de mededelingen van b en w aan de raad blijkt dat de Raad van State het beroep van zes vrouwengroeperingen tegen de voorwaarden voor subsidie ring van emancipatie-activiteiten niet- ontvankelijk heeft verklaard. De vrou wengroepen verzetten zich destijds met hand en tand tegen bepaalde subsidie voorwaarden. Een van de hete hangij zers destijds - en nu eigenlijk nog: het inleveren van naamlijsten van deelne mers. De raadsvergadering (in het stad huis) begint om half acht. Bejaarden-zangmiddag in Kloosterzande KLOOSTERZANDE - Vandaag, don- derdag, wordt in zaal Van Leuven in Kloosterzande een bejaarden-zangmid- dag gehouden, waaraan vier bejaarden koren deelnemen. Die komen uit Hulst, Koewacht, Sint-Jansteen en Klooster zande. Alle koren staan onder leiding van de heer P. de Pundert uit Sint-Jan steen. Naast een gezamenlijk optreden treden ook alle koren afzonderlijk voor het voetlicht. De zangmiddag begint om 14.00 uur. Kaarting FNV Het jubilerende echtpaar Mennes uit Middelburg MIDDELBURG - De heer J. A. Men nes en mevrouw J. Mennes- de Klerk vierden woensdag in Mid delburg het feit dat ze zestig jaar geleden met elkaar in het huwelijk traden. Het echtpaar kon deze dag in redelijke gezondheid vieren, in bijzijn van de familie. Het paar heeft drie kinderen, er zijn zes kleinkinderen en vier achterklein kinderen. Burgemeester drs P A. Wolters bracht woensdagmiddag vergezeld van zijn echtgenote een bezoek en feliciteerde de heer en mevrouw Mennes namens het gemeentebe stuur. Van commissaris van de ko ningin dr C. Boertien werd een feli citatietelegram ontvangen. Du iicci Muinies werd 10 april 1900 in Middelburg geboren, zijn vrouw 29 maart 1897 in Oost-Souburg. Tot 1954 voerde de heer Mennes een lampenhuis aan de Lange Noord straat in Middelburg. Om gezond heidsredenen moest hij dat jaar de zaak echter aan een ander overdra gen. Het echtpaar ging hierna in Oostkapelle wonen. Na enkele ja ren keerde men terug in Middel burg waar de heer Mennes opnieuw voor korte tijd de lampenhandel beheerde. De kinderen van het echtpaar wo nen nogal verspreid maar worden nog regelmatig bezocht. Zo gingen de heer en mevrouw Mennes vong jaar nog naar een dochter in Zwit serland. CLINGE - De Bouw- en Houtbond van de FNV, afdeling Clinge, houdt vrijdag avond 18 maart voor de leden een pun- tenprijskaarting in café De Snelle Duif te Clinge. Bij deze kaarting zijn ook le den welkom van andere FNV-bonden. De kaarting begint stipt om 19.00 uur. Bingo Graauw GRAAUW - De EHBO-afdeling Graauw hield een geslaagde bingo avond in het gemeenschapscentrum in Graauw waaraan honderd personen deelnamen. De uitslag: 1 E. Smolders. Graauw; 2 mevrouw Van Waterschoot-Verstiggel, Graauw, 3 J. d'Haens, Zandberg. vrijdag 18 maart Geschiedenis: In 1947 begonnen de heer en me vrouw Wijffels hun juwelierszaak en\ reparatieinrichting in de toenmalige woonkamer van hun woonhuis. In 1962 waren ze uit hun jasje ge groeid en werd de winkel vergroot en er werd een winkelpui in de voorgevel gezet. In 1969 werd er nogmaals uitgebreid en de reparatieinrichting vergroot. Nu vandaag 18 maart tonen zij en hun kinderen Mien, Adri en Christi ne, die in de zaak meewerken en het winkelmeisje, hun nichtje Annemie- ke, u hun geheel vernieuwde, vergro te juwelierszaak, Noordstraat 103 en 105. Specialiteit: Een vakkundige eigen reparatie- inrichting voor goud- en zilverre paratie, horloges en uurwerken, ook antieke klokken. In de zaak werken mensen met een vakopleiding, die u op aller lei gebied volledig kunnen infor meren en assisteren bij uw aan kopen van horloges, klokken, briljant, gouden en zilveren sie raden. Uitnodiging: Komt u het allemaal zelf bekijken, woorden schieten toch te kort. Wij nodigen u uit en zullen u graag met een bloemetje begroeten in onze vernieuwde zaak, die u dan ten volle kunt bewonderen. TERNEUZEN - Noordstraat 103-105 - Tel. 01150-13284 openhuis voordeel „v>vs' is" $9. openhuis vrijdag 18zaterdag 19 maart a.s. promenade noordstraat 23 terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 44