Ger Keijzers: continu in (volleybal)bedrijf Nauwkeurige brandmelding verschrikkelijk is Geen steun voor Hulster jeugd en jongerenwerk Verpleeghuis Ter Schorre viert tienjarig bestaan KOMENDE MAANDEN REEKS FESTIVITEITEN ROOSENDAAL WAAKT OVER THOLEN EN ST.-PHILIPSLAND: PZC/streek LISSINGEN - Op volleybalgebied is Hulst, ook nu nog, een solide vestingstad. Morres Hulst urmt voor volleyballend Zeeland een bijna niet te nemen bolwerk. Onder leiding van Jo Eve- ert, de onverslijtbare accu van de club, wordt al jarenlang in de richting van de top gewerkt, ijnproevers komen al snel op het Morres-spoor. Een degelijke - in ieder geval erg fanatieke - inpak spreekt aan. Er gaat een soort magnetisme van uit. Dat is al vaker in andere takken van lort bewezen. Bij Morres Hulst speelt bijvoorbeeld Ger Keijzers. Afkomstig uit Oud-Vossemeer iwoonachtig in Vlissingen. „Ik wist dat Morres een club was waar er aan getrokken werd en dat ek me wel wat". dat m'n ontwikkeling stokte. We waren voorop. Misschien zijn we mentaal daar maar een beetje bezig". Een jaar niet zo tegen die druk bestand. We heb- m'n voeten verkeerd neer Ik wel wei lekker recreatief bezig zijn. maar als ik twee uur tram en de volgende dag ook nog een wedstrijd speel, dan wordt er toch het uiterste van je gevraagd" Bk dit seizoen doen de dames (tweede ilsie) en de heren van Morres (derde risie) het goed in de competitie. Pro- jtiekansen zijn er nog te over, hoewel ide teams in de voorbije weken nogal it steekjes hebben laten vallen. Jo leraert, de trainer, beloonde die slech- resultaten met een soort 'strafexpe- ue' Extra trainingen om de dames en tren weer eens met de neus op de fei- 5i te drukken. „Dat heeft nog niet veel tgehaald", legt de 24-jarige Ger Keij- rs uit. „Ik denk dat we binnenkort wel eer iets kunnen verwachten. Everaert reeft naar een optimale inzet. Alleen ui kunnen de verschillende bewegin- n goed uitgevoerd worden. Als dat rslapt, levert dat een soort kettin- eactie op. De basistechnieken ver- offen dan". a Amigos (Oud-Vossemeer) kwam er Keijzers bij Sic Pugno in Bergen Zoom terecht. In zijn tweede jaar - jstudeerde inmiddels aan de school oor fysiotherapie in Vlissingen - telde hij al met de Brabantse club gen Morres. „Ik kende wat mensen an Morres via mijn school. Er werden oor die wedstrijd al weddenschappen gesloten. Ik kan me herinneren, dat nog eens vijftig gulden verloren Atletiek evaarlijke tijden let waren gevaarlijke tijden bij Sic cgno .Elke donderdagavond trainde ongeveer 2,5 uuf in Bergen op Zoom. de terugweg naar Vlissingen zat ik de auto vaak bijna te slapen. Die lan- rechte weg... Ik zat een keer bijna in Imkerberm. gewoon in slaap geval- Van Sic Pugno ging Keijzers naar t Vlissingse EWC. wat dichter bij lis. „Maar ik kreeg al snel in de gaten oneelopvoering oor ouderen Axel KEL - Voor het gecoördineerd bejaar- •nwerk in Axel treedt donderdag 24 laart de toneelgroep van de r.k. plat- ilandsjongeren uit Koewacht op met e klucht in drie bedrijven 'Engeltje'. Ie regie heeft R. van Gremberghe. De oorstelling begint om 19.30 uur in het iezcllenhuis. 'Engeltje' werd al twee- iaal eerder - met veel succes - ge peeld in Koewacht en Zuiddorpe. horzittingen over orpsplannen van kine-kernenproject OORDWELLE SEROOSKERKE - i Noordwelle en Serooskerke worden chtereenvolgens 22 maart en 29 maart Dorzittmgen gehouden in het kader an de dorpsplannen vanuit het kleine emen experiment Schouwen-Duive- nö. Tijdens de hoorzittingen zal ge- iroken worden over door de plaatselij- projectgroepen gedachte oplossin- ivoor diverse knelpunten in de dor en Verder worden de onlangs ge laakte dorpenfilms van Serooskerke e Noordwelle vertoond. De hoorzittin- Bi worden gehouden in de dorpshui- in en ze beginnen om 19.30 uur. (uilavond Sluis LUIS - De vereniging van verzame- aars 'De Collectie' in lsluis houdt rljdag de maandelijkse ruilavond in afe 'Eikenlo'. Wie postzegels, munten, rcntbriefkaarten en andere rullobjec- mspaart kan er terecht. Er zijn enkele landelaren met postzegels en munten lanwezig en er worden twee verlotin- gchouden. De avond begint om 5,30 uur rNV-vergadering n Sint-Janstcen SINT-JANSTEEN De afdeling Smt- lansteen van de bouw- en houtbond W houdt morgen, vrijdag, haar jaar- «gadenng in cafe Den Ouden Arend rJansteen. De vergadering be- Bri om 19.30 uur. Districtsbestuurder Henk Lenting zal iets vertellen over de roblemen die kunnen ontstaan als (mand te maken krijgt met de WW. tfWV of RWW. RRS wint bekerfinale laalvoetbal in rayon Sas van Gent SASVAN GENT - RRS heeft de bekerfi- later koos hij voor Morres met alle onge makken van dien „Ik had in die tijd een vriendin in Terneuzen, daarom was het zo gek nog niet" Momenteel, in zijn tweede jaar bij de Hulsterse club, traint hij op vrijdag mee om vervolgens, na een overnachting bij Jo Everaert, zaterdag in de competitie mee te doen. „Ik zie er telkens weer te genop om naar Hulst te gaan. Maar aan de andere kant is de sfeer er geweldig goed. Jo Everaert is een sublieme orga- ben tenslotte een erg jonge ploeg. Bo vendien missen wc tijdens wedstrij den toch een geroutineerde coach". Keijzers mag daarnaast ook de hand gedeeltelijk in eigen boezemsteken. Hij verkeert momenteel niet in een grootse vorm. „Misschien ben ik een beetje vol leybalmoe. In Vlissingen train ik op maandag de jeugd van Marathon, dins dagavond train ik bij EWC en donder dagavond train ik het tweede, derde, vierde, vijfde, zesde en zevende van Ma- nisator. Als trainer legt hij accenten op rathon. Dinsdagavond train ik zelf mee punten waar andere trainers geen aan- dacht aan besteden. Hij kan van ie mand. die totaal geen bewegingscoör dinatie heeft, een goede volleyballer maken. Zijn manier van trainen is vre selijk geestdriftig en de resultaten zijn er ook naar". met EWC en verder train ik ook mee met het IHBO Zeeland omdat we mee willen doen met de Nederlandse stu dentenkampioenschappen". Boven dien kampt de Morres-speler met voetklachten„Volgens de dokter zet ik Hoewel hij zich hoofdzakelijk op volley bal richt is Ger Keyzers eveneens lid van de atletiekvereniging Marathon „Ik doe alle oefeningen om m'n explosi viteit te vergroten Als teamsporter moet je voor jezelf een beetje mentali teit kweken Je moet ook voor jezelf kunnen vechten Dan ben je minder snel geneigd fouten op anderen af te schuiven". Voor Keijzers. die bij Morres een geringe onkostenvergoeding ont vangt. is het mogelijk zijn laatste sei zoen bij de Hulsterse club. Volgend schooljaar is hij mogelijk student aan de CALO (christelijke academie voor li chamelijke opvoeding) in Arnhem. Ze ker is dat nog niet en de promotie van Morres is al even onzeker „Volgens mij halen we het wel" Apotheose Toch moet Morres in deze belangrijke fase van de competitie op haar tellen passen. De ploeg heeft nog een punt voorsprong op de nummer twee VVC 2. „De wedstrijd tegen WC 2 kan de apo theose worden. Het is de laatste wed strijd van de competitie". Morres kan nog een lastige periode tegemoet gaan. Het Hulsterse team draait de laatste weken niet zoals het moet. „In de eer ste competitiehelft hebben we foutloze wedstrijden gespeeld. Dat spreekt, zo in het beging van het seizoen, nog niet zo aan. Nu staat het 'moeten' weer Plattelandsvrouwen in Axel bijeen AXEL - De afdeling Axel van de Neder landse bond van plattelandsvrouwen besteedt maandag een avond aan kaas. Dat gebeurt in samenwerking met het Nederlandse zuivelbureau in Rijswijk, dat aan de hand van film en dias laat zien hoe kaas kan worden verwerkt in salades De dames zullen ook kunnen proeven en er wordt een quiz gehou den. De bijeenkomst is om 19.30 uur in 'De Halle' Vrouwensoos in Koewacht bijeen KOEWACHT - De vrouwensoos Koe wacht hield woensdagavond voor haar leden een bijeenkomst in zaal 'Safari' in Koewacht. Tijdens de bijeenkomst gaf de heer De Pauw een lezing over het onderwerp 'Homeopathie' Na afloop van de lezing konden over het onder werp vragen worden gesteld, waar veel vuldig gebruik van werd gemaakt. Voor de bijeenkomst bestond veel belang stelling. Rommelmarkt in Kloosterzande KLOOSTERZANDE - Showband en majorettenpeloton 'Kloortje' uit Kloos terzande houdt zaterdag 26 maart en zondag 27 maart de jaarlijkse rommel markt in het clubgebouw nabij het zwembad in Kloosterzande In het ka der daarvan halen leden van Kloortje zaterdag 19 maart vanaf 09.00 uur in de kernen Kloosterzande. Hengstdijk. Walsoorden en Kuitaart oude spul letjes op. Kaartingen Clinge CLINGE - In café De Gouden Kroon in Clinge hield de kaartclub De Gouden Kroon een clubkaarting De uitslag is als volgt. 1 I de Winkel. 2 O. Rottier, 3 P. Vermeulen, 4 E. Bol. In café De Landbouw in Clinge werd een prijskaarting gehouden, waaraan 48 kaarters deelnamen De uitslag is als volgt: 1 J. Lambrechts. 2 Fr. Piessens, 3 mevrouw Jonckers. 4 W. de Block, 5 P. Ras. 61. Bracks, 7 J. de Letter, 8 A. Willacrt, 9 mevrouw Bo- gaert, 10 W de Cock Demonstraties judo en volleybal Clinge CLINGE - Dc Judovereniging Clinge en dc Clingsc Volleybal Combinatie houden komende vrijdagavond een de monstratie-avond in de sportzaal van het gemeenschapscentrum Malper- tuus in Clinge. Tijdens deze demon stratie-avond die wordt geltouden ter gelegenheid van het vijftienjarig be staan van beide Clingsc verenigingen, kunnen belangstellenden nader ken nismaken met alle facetten, die beide sporten te bieden hebben. Om 20.00 uur geeft de judovereniging een demonstratie. Onder leiding van trainer Hanny Sijs zullen zowel de jong- sten als de meer ervaren leden van de vereniging hun sport presenteren. Om 21.00 uur zal de trainer van de Clingse Volleybal Combinatie, Jan de Poorter. De fysiotherapie-ajdeling van verpleeghuis Ter Schorre TERNEUZEN - Het verpleeghuis 'Ter Schorre' in Terneuzen bestaat tien jaar. Dat wordt de komende maanden uitgebreid gevierd. Er zijn niet alleen voor de bewoners en het personeel tal van feestelijkheden, ook de jeugd en de ouderen in de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone wor den bij de jubileumviering betrok ken. Deze week zijn op de scholen in Terneuzen zakjes met bloemzaadjes uitgedeeld. Vlak voor de zomer vakantie worden ruim 2000 potjes met bloemen in het verpleeghuis te rugverwacht. 'Ter Schorre' biedt onderdak aan 205 mensen. Er zijn aan het verpleeghuis op de Scheldedijk ongeveer 250 me dewerkers verbonden, al dan niet op partume-basis. 'Ter Schorre' werd destijds gebouwd op de plaats waar ooit de boerderij 'Het Schorretje' stond. De naam is als herinnering overgenomen, zij het in een aange paste vorm De zorgverlening in 'Ter Schorre' kent verschillende onderdelen. Zo is er de verpleging en reactivering van mensen, die door welke oorzaak ook in een verpleeghuis moeten worden opgenomen, maar die voldoende kans op herstel hebben om terug te keren naar huis of het bejaardenhuis. Daarnaast is er de verpleging van chronisch lichamelijk en geestelijk gehandicapte mensen die voortdu rend verzorging nodig hebben, er is de verpleging en begeleiding van mensen, die binnen afzienbare tijd door ouderdom of ziekte zullen ster ven, de tijdelijke verpleging en ver zorging van mensen voor wie de ver zorging thuis door ziekte of vakantie wegvalt en ook zijn er mensen, die het verpleeghuis alleen overdag be zoeken voor behandeling en verzor ging. Zij wonen niet in 'Ter Schorre', maar maken gebruik van de dagbe handeling Per speciale bus worden zij van huis opgehaald en later op de dag weer teruggereden. Op 2 april 1973 werd de eerste bewo ner in 'Ter Schorre" verwelkomd. On geveer zeven maanden later, op 26 oktober 1973. werd het verpleeghuis officieel geopend door de toenmalige staatssecretaris van volksgezond heid J H. M. Hendriks. De jubileumviering begint op 5 april en duurt tot eind oktober De organi satie van een en ander is in handen van de evenementencommissie en de personeelsvereniging. Behalve eve nementen voor bewoners en hun fa milie - zoals een feestelijk diner, feest middagen en -avonden en optredens van verschillende muziekgezel schappen - zijn er activiteiten, waar bij iedere bewoner van de Kanaalzo ne wordt betrokken. Tentoonstelling Op 5 april begint het allemaal met de opening van de tentoonstelling '10 jaar Ter Schorre'. Op 27 april voe ren personeelsleden een speciale re vue - vol muziek, toneel, film en dans - op voor de bewoners. Twee dagen later is er een reünie voor oud-perso neelsleden. In mei staan een bazar en een folkloreweek op het program ma. compleet met volksdansdemon- straties, oude ambachten, kleder drachtenshows en een optreden van de boerenkapel. Juni is uitgeroepen tot tuinmaand. Behalve een bloem schikdemonstratie is er dan ook een openlucht-optreden, verzorgd door 'De Vliegende Hollander'. Een bijzonderheid is de 'kweekwed- strijd' Alle leerlingen van lagere scholen in Terneuzen hebben een zakje met drie zaadjes gekregen met het verzoek daaruit het bloemetje 'Suzanne met de mooie ogen' te kwe ken. In juni worden de resultaten van de jeugdige kwekers in 'Ter Schorre' terugverwacht. De mooiste plantjes worden bekroond met een prijs. Op 4 juni wordt een 'Zeskamp' afge werkt door ploegen van verschillen de instellingen. In juli zijn er feest avonden voor de bewoners en hun fa milieleden en is er ook een prijskaar ting. In augustus is er weer een abso luut hoogtepunt: een grote 'Ter Schorre'-kermis, opgezet door de evenemtencommissie van het tehuis in nauwe samenwerking met de Stichting Welzijn voor Ouderen, In het najaar staat niet alleen een symposium over de samenwerking in de gezondheidszorg op het program ma, maar ook een 'super lustrum- bingo'. De feestelijkheden worden in oktober afgesloten met een groot personeelsfeest in het Zuidlandthea- ter. HULST Dc stichting Jeugd- cn Jongerenwerk in oprichting in Hulst hoeft evenmin hulp te verwachten van het maatschappelijk werk. het Vor mingscentrum Jonge Volwassenen en de stichting vorming- en ontwikke- een volleybaltraining geven aan een* lingswerk waar het gaat om het op- twaalftal volleyballers Na afloop van vangen van de taken binnen de stich- de demonstratie is er disco ting, die eigenlijk door een beroeps kracht gedaan zouden moeten worden. Zoals gemeld ziet ook het gemeen- schapswerk - op grond van haar werktitel - geen kans een deel van het uitvoerende werk te doen. In '80 vroeg de stichting in oprichting een subsidie aan voor de aanstelling van een beroeps jeugdconsulent. maar de commissie welzijnsplanning meen- nale van het zaalvoetbal in het rayon van Gent gewonnen De ploeg ver sloeg Philippine met 6-3 De wedstrijd lad spannend verloop en ging de m met een stand 1-1 Daarna bleef toslrijd gelijk op gaan tot 3-3 RRS was ptlat moment dc ploeg die de zenuwen ar- wet meest in de hand had en toen bo- ïndien twee spelers van Philippine F" straf van twee minuten aan de kant De pesten uitzitten sloeg de latere win- jke naar toe Aanvoerder Harold Ran- ten schaert ontving na afloop uit handen an voorzitter Éddy Dobbelaar van het •asse zaalvoetbal de beker RRS mag [oor dit, resultaat gaan deelnemen aan Ie strijd om de Zeeuwse beker ROOSENDAAL - „Bel 0011 en we ko men vanzelf'. Onder dat motto bedient de regionale brandweer in Roosendaal sinds ongeveer een jaar het eiland Tho- len en sinds 1977 het eiland Sint Phi- lipsland. 0011 is het nummer van de centrale alarmpost in Breda. Op liet eerste gezicht lijkt liet wat vreemd dal voor brandbestrijding en ambulance- ritten een beroep gedaan moet worden op het vrij ver van Zeeland afgelegen Breda. In de praktijk valt dat allemaal best mee. zo legt regionaal verbin dingsofficier ing P. Bees ems van de Rooscndaalse brandweer uit. Het gaat namelijk alleen maar om verbindin gen en of je nu van Tliolen naar Breda zendt of naar een dichterbij gelegen plaats, dat maakt niets uit. Het daad werkelijk uitrukken van de brand weer gebeurt toch vanuit dc 1 kazernes op Tholen en dc kazerne op Sint Phi- lipsland. Dat maakt het er voor de eenvoudige burger die een brandje te melden heelt niet overzichtelijker op Toch is het niet zo moeilijk Iedere melding komt in Breda binnen als men 0011 belt Daar zitten politiemensen die van de melder alles willen weten Ze proberen op die manier meteen de mensen wat op hun gemakte stellen, omdat er meestal sprake is van een panieksituatie bij een melding Zodra Breda In de gaten heeft dat hel gaat om een melding voor het gebied van de regionale brandweer die in Roosendaal gevestigd is. wordt dat met een simpele druk op de knop door gegeven Ellen-Leur'tot aan de Zeeuw..* grens, met inbegrip van de twee noordelijke Zeeuwse eilanden. Breda heeft een di recte verbinding met Roosendaal zodat het niet voor kan komen dat de telefoon in gesprek is of andere tijdverspillend oponthoud optreedt In Roosendaal wordt vervolgens weer nagegaan waai de brand precies is. Zo staat daarvoor een klapper ter beschikking met alle straatnamen van het gehele gebied Beesems „Het is verschrikkelijk be langrijk dat de mensen hun melding nauwkeurig doorgeven Zo heeft ieder dorp wel een Kerknng. dus met de me dedeling er is brand bij ons in het dorp aan de Kerknng' schieten wc nog niet zo veel op" Als m Roosendaal is nage gaan in welk dorp de brand is wordt met weer een druk op een knop het plaatse lijk korps gealarnjjeèrd door middel van de zogenaamde piepers die t egenwoor dig voor de meeste brandweerlieden be schikbaar ziin Om aan te geven dat deze handelingen in een razend tempo verricht worden haal t Beesems er een klapper bij waarin allé meldingen e:i branden staan geno teerd Zo zat er onlangs 4 minuten lus sen de melding van een brand in een afzuigkap op Tholen en het moment dat de brandweer uitrukte. Dat is alles zins acceptabel. Ambulances Ook het radioverkeer van de brand weerwagens loopi Ma tvuuseuuaai. Uat geldt eveneens voor het oproepen van ambulances. Roosendaal krijgt de mel dingen binnen en geeft die door aan dc GGD in Bergen op Zoom. Die zet ver volgens de ziekenauto's uit het stadje Tholen ofuit Bergen op Zoom in bewe ging. Het ligt in dc bedoeling het am- bulanceverkeer in de toekomst, wat verbindingen betreft, ook beter te re gelen met het opzetten van een centra le post ambulancevervoer (CPA). Mo menteel wordt er op bestuurlijk ni veau druk gediscussieerd over die CPA en dc plaats van vestiging. Het meest logisch is dat die eveneens in Roosen daal komt. In enkele gevallen kan het voorkomen dat op Tholen of Sint-Philipsland een brandweerwagen uit Roosendaal wordt ingezet Dat is een zogenaamde hulp verleningswagen met allerlei gespecia liseerde apparatuur aan boord Deze wagen is door de 13 bij de regionale brandweer aangesloten gemeenten aangekocht Wat verbindingen betreft is er dus een regio voor het brandweergebeuren. maar dat is nog niet hel geval als het gaat om het laten uitrukken van wa gens Bergen op Zoom heeft in het ge heel nog steeds een eigen positie Al krijgen zewel de meldingen vanuit Roo sendaal door. er staat daar een volledig zelfstandige kazerne die in feite auto noom is. Hel is overigens wel de bedoe ling om dte ook in de toekomst bij de regionale brandweer Roosendaal te voegen. Ondanks alle voorzieningen vooral op technisch gebied, kan niet worden voorkomen dat er nog steeds flinke branden geblust moeten worden. Het publiek kan echter, zo stel: Beesems. van geweldige hulp zijn Niet alleen door een accurate melding door te ge ven, maar ook door zo snel mogelijk te bellen Beesems: „In feite kan iedere brand, hoe groot ook, met een vinger hoedje water geblust worden Als we het maar tijdig genoeg weten". de dat de financiële middelen ontbra ken en opperde het idee om door een bepaalde vorm van samenwerking toch iets voor de jeugd te doen. De stichting jeugd en jongerenwerk he'eft het gemeenschapswerk. het maat schappelijk werk. het VJV en V- en O inmiddels gevraagd hoe zij erover den ken Het maatschappelijk werk stelt zich weliswaar positief op maar consta teert dat zij nu reeds zwaar is belast door de cliënten, die een beroep op het maatschappelijk werk doen Het maatschappelijk werk doet verder de suggestie om een jeugdconsulent aan te trekken via een werkgelegen- heidsverruimendc maatregel De stichting V- en O ziet eigenlijk ook geen kans nog iets extra's te doen. Deze stichting stelt in het antwoord aan het Jeugd- en Jongerenwerk dat feitelijk zonder personeel niets kan worden ondernomen, maar dat een bepaald aantal deelnemers wel een hele of halve formatieplaats zal opleve ren Het VJV laat welen via een verwijzing naar haar nota dat het jeugd- en jongerenwerk eigenlijk haar toekomst. De komende decentralisatie biedt het VJV de mogelijkheid om beter en tota- ier dan nu liet geval is in te spelen op behoeften, die onder verschillende ca tegorieën jongeren leven" Bijeenkomst KVO in Kloosterzande KLOOSTERZANDE - De KVO-leden van de afdeling Kloosterzande kwamen woensdagavond bijeen m zaal Van Leu ven in Kloosterzande Deze bijeen komst stond helemaal in het teken van 'zuiver water'. Aan de hand van een uit gebreide dia-serie gaf de heer J. Colsen. ambtenaar waterkwaliteit bij het Hul ster Ambacht, een lezing over milieu- en waterverontreiniging en zaken die verder met waterkwaliteit te maken hebben. Voor Kloosterzande een actu eel onderwerp omdat men onlangs is gestart met de bouw van een zuive ringsinstallatie. Voor de bijeenkomst bestond veel belangstelling

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 43