Ergernis bestuursschool over gang van zaken gebouw Goes overleg!! Aanvraag schoolbestuur voor basisschool Ritthem B en w van Borsele namen deel aan schrijfavond van Amnesty Akkoord ontslagen bij Cokesfabriek WISSEL BEVELANDEN PZC/prov5ncie Boot met twee sportvissers vermist Beeldig Bellamypark Werkloosheid onder mannen in Zeeland 2 pet hoger Vakantiemarkt FIOM-Zeeland DONDERDAG 17 MAART 1983 »-• i_s_:i. 21 SLUISKIL De directie van de Cokesfabriek in Sluiskil en de vakbonden hebben woensdagavond, na 30 uur onderhandelen, overeenstemming bereikt over een afvloeiingsregeling voor 69 van de 420 personeelsleden. De overeen komst, die door districtsbestuurder Hans Vegting van de Industriebond FNV wordt omschreven als 'boven de maat', houdt in dat werknemers die straks op straat staan, 11 tot 30 maanden recht houden op het volle nettosalaris, inclusief toeslagen, vakantiegeld en 'dertiende maand'. Ouderen, die daarvoor in aanmerking komen, ontvangen van de Cokes een toeslag tot 85 procent van hun laatstverdiende loon, zoals gebruikelijk in regelingen voor vervroegd uittre den. Het handhaven van de "dertiende maand' als basis voor de uitkeringen dreigde aanvankelijk te worden doorkruist door een circulaire van het ministerie van sociale zaken, waarin dergelijke 'extraatjes' zijn geschrapt Later bleek het plan wel haalbaar. Volgens Vegting hadden de bonden geen argumenten om het aantal ontslagen 69 aan te vechten. Wél maken ze zich bezorgd over de onderbezetting van de cokesovens. De FNV-bestuurder: ..De directie was het niet met ons eens, dat de mensen op die afdeling te zwaar zijn belast. ..Dan doen ze er maar een stapje op", vindt de bedrijfsleiding. Daarmee wordt dan meteen gesuggereerd, dat er nu niet hard genoeg gewerkt wordt Wij nemen de cokesdirectie die opmerking bijzonder kwalijk". Over de toekomst van het Sluiskilse bedrijf is tijdens het overleg over de afvloeiingsregeling weinig duidelijkheid geschapen. „Het zal knokken blijven", aldus Vegting. De directie wilde woensdag niet verdergaan dan de garantie dat de Cokes blijft draaien met 327 formatieplaatsen. De Industriebond FNV peilde eerder deze week de mening van de leden over het principe-akkoord Die was, op een aantal details na, positief. Met enige tegenzin besloot het alge meen bestuur definitief het schoolge bouw aan te kopen. „Het gaat ons een GOES - De Hoogte, 20 uur: 'Bach- concert' door het Nederlands Kamer koor; Prins van Oranje, 20 uur: 'De ingebeel de zieke' door het Reizend Volksthea ter; MIDDELBURG - Gasthuis, 20-21.30 uur: uitzending Rawa; TERNEUZEN - Julianaziekenhuis. 20 15-22.15 uur: uitzending radio Julia na; Grote Kerk. 20 uur: concert door Ma rian Leijnse (orgel) en het Temeuzens Kamerkoor 'Vocaslitas'; VLISSINGEN - Museum. 20 uur; lezing door de heer Jacobs over antieke te gels, Bethesda-St.-Josephziekenhuis, 20- 21.30 uur: uitzending Rawa. FILMVOORSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM - Cinem' Actueel I. 20.30 uur: Hot bubblegum (II). 12 jr.; Cinem' Actueel II. 20.30 uur: Polter geist. a.l.; Cinem' Actueel III, 20.30 uur: Adem loos, 16 jr., GOES - Grand. 20 uur: E.T., a.l.: HULST - De Koning van Engeland, 18.45 uur: Annie, a.l.; 20 uur: De zwarte ruiter, a.l.; 20 uur: Cannibals, 16 jr.; 20 uur: De vlasschaard, a.l.; 21 uur: Een manier per keer, 18 jr.; TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Hot bubblegum maagd, 16 jr.; 20 uur' An nie. a.l.; VLISSINGEN - Alhambra I, 20 uur: Huis bij het kerkhof, 16 jr.; Alhambra II, 20 uur: Sharky's machi ne. 16 jr. TENTOONSTELLINGEN AXEL - Galerie Bellemans. 10-18 uur: textiele objekten van Annie Blewanus (t/m 2/5); Kindergalerij 10-18 uur: illustraties uit kinderboeken van Annemiek Bors- boom: BERGEN OP ZOOM - Markiezenhof. 14-17 uur: Werken George Minne (tm 16/4); BRUINISSE - Visserij- en oorlogsmu seum geopend van 14-16 uur: DOMBURG - Biologisch Museum, 10- 17 uur: 'De natuur in Zeeland'; GOES - Museum, 10-12 en 13.30-17 uur: 'Aanwinsten 1982' (t/m 26 '3); HEINKENSZAND - De Stenge. 10-16 uur: 'Honderd jaar vorstinnen van Oranje Nassau' (t/m 21/3); HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landdbouwwerktui- gen. HULST - Den Dullaert: 'Afvalhoop, hoop voor de toekomst' (t/m 26/3); Galerie Van Geyt, 9-12 en 14-17 uur: werken van 12 Haagse kunstenaars; MIDDELBURG - Zeeuws Kunstenaars centrum, 10-17.30 uur: 'Projecties in acryl, aquarel en potlood van Sjoerd Bijlsma (t/m 7/4); Ambachtencentrum Demerary, 9-17 uur: Diverse ambachten en exposities; Zeeuws Museum, 10-17 uur: Touwplas- tieken van Anneke Ruimschotel; Vlissingsestraat 14, 14-19 uur: Werken Ellen Flink-van Hemert; Antiquités B. Witte. 10-18 uur; werken van Anton Beijsens (t/m 28/3); Galerie 'Roelant'. 11-17.30 uur: grafisch werk van Rob Clous (t/m 17/4); VLISSINGEN - Museum. 10-12.30 en 13.30-17 uur: 'Zicht op schrift, de ge schiedenis van het schrift en boekdruk kunst (tm 16/4); Zaal 'Bellamy 19'. 10-12.30 en 13.30-17 uur: 'Indianen', gouaches, collages van Jef Diederen (tm 183); Gevangentoren, vanaf 17 uur: werken Wilfried van den Boorn (tm 4 4); Galerie Marquis. 13.30-17.30 uur: werken Jeroen Henneman (tm 30 4); Repticlcnzoo 'Iguana'. 14 17.30 uur: Expositie levende reptielen, amfibieën en insekten; YERSEKE - Atelier Dam Twee. 10-18 uur: Schaal- en schelpdieren en werken diverse kunstenaars: IJZENDIJKE - Museum. 10-12 en 13.30- 17 uur: 'Stamboomonderzoek'. HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel 01100- 14444 (ook voor milieuklachten). Zecuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance). Telefonische hulpdienst Zeeland, tel, 01180- 15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel 01180-30251. van 10,00-24,00 uur - weekends van 20 00-24 00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14045, dag en nacht bereikbaar. Nederlandse Hartstichting, tel. 070-600555. Tc bereiken op kantoordagen van 12-17 uur. beetje vervelen" en "we voelen ons bij de neus genomen" waren enkele van dè kritische opmerkingen over de gang van zaken. Ergernis was er vooral ook omdat de berekeningen van de gemeen te Goes, mede op grond waarvan de keus is gevallen op het schoolgebouw aan de Westsingel, de financiële kant wel erg rooskleurig hebben voorge steld. Volgens die berekeningen zou het voor de Bestuursschool - en daarmee voor de eraan deelnemende gemeenten - een aanzienlijk voordeel opleveren om voor vestiging in Goes en niet zoals in beginsel al was besloten voor Kapelle te kiezen. Achteraf blijkt dat de vestiging Een en ander is. zo werd vastgesteia. vooral erg onbevredigend voor de ge meenten die op grond van het in het vooruitzicht gestelde financiële voor- GOES - De gemeente Goes zal boete moeten gaan betalen als het schoolgebouw aan de Westsingel niet op 1 mei 1984 voor de Bestuursschool Zeeland beschikbaar is. In de voorlopige koopovereen komst zal bij wijze van stok achter de deur een boeteclausule worden opgenomen. Daar heeft het algemeen bestuur van de Bestuursschool donderdagmorgen op aangedrongen toen het geconfron teerd werd met het feit dat het schoolgebouw niet, zoals aanvankelijk was toegezegd, in augustus van dit jaar beschikbaar kan zijn. deel voor handhaving van de school, in Goes in het gunstigste geval even duur ls BURGH-HAAMSTEDE - De redding boot President Jan Leis uit- Burgsluis is woensdagavond om kwart over elf uitgevaren naar de Midden Steenban- ken, waar vermoedelijk een sportvis bootje met twee Belgen aanwezig was. Het bootje was niet teruggekeerd van een vistocht naar de Midden Steenban- ken. ongeveer 25 kilometer uit de kust ten westen van Schouwen. Het 6 meter lange bootje was 's middags uitgevaren bij Kamperland en had een binnen- en een buitenboordmotor. De alarmering vanuit Kamperland ge beurde omstreeks kwart voor elf van wege het lange uitblijven van de terug keer van de sportvissers. Vanuit Burgh- sluis is het naar schatting anderhalf tot twee uur varen voor de President Jan Leis om in de buurt van de Steenban- ken te komen. Tot vanmorgen één urn- was nog geen spoor van de vermiste Belgen gevonden. Twee popgroepen in 't Beest Goes GOES In het open jongerencentrum 't Beest te Goes treden vrijdag 18 maart twee groepen op. Het gaat om de bands Citro-N en Perlawanan. Citro-N komt uit Vlissingen en maakt stevige new-wave/rock muziek. De groep trad vroeger op in een iets gewijzigde bezet ting. onder de naam Rubberfish. Per lawanan komt uit Middelburg en maakt muziek waarbij emotie een be langrijke plaats inneemt. Perlawanan is te horen op de onlangs verschenen langspeelplaat 'Molucan Moods'. Het eerste optreden begint om 21.30 uur. waar ambtenaren van gemeenten, pro vincie en waterschappen worden opge leid. in Goes hebben gekozen. Een van de bestuursleden informeerde ernaar hoe hard de toezegging van Goes nu is dat het schoolgebouw op 1 mei 1984 be schikbaar zal zijn. „Of is die toezegging zo zacht als appelmoes", zei hij verwij zend naar een eeuwenoud rijmpje dat de hardheid van de Heren van Ter Goes vergelijkt met het breiachtige gerecht van gekookte appels. Het uitstel zit 'm in de latere voltooi ing van het nieuwe onderkomen van de school voor spraakgebrekkige en ge hoorgestoorde kinderen De Kring, die nu gebruik maakt van de school aan de Westsingel. Het bestuur koos E. Baerends, burge meester van Tholen, als nieuwe voorzit ter van de Bestuursschool. Hij volgt J. Wagenvoort op. Baerends was al waar nemend-voorzitter. In verband met de naderende penionering van directeur drs G. M. de Schipper, die in april vol gend jaar vertrekt, benoemde het be stuur mr C L. Verhoeven, thans ad- junct-directeur, tot opvolger. VLISSINGEN - Woensdag is het eerste beeld geplaatst uit een serie die de gemeente Vlissingen heeft aangekocht van de Vlissingse kunstenaar Her man Bisschop rechts op de foto). Het beeld kreeg een plaats op het Bellamy park. dat momenteel opnieuw wordt ingericht, ongeveer tegenover de in gang van het Stedelijk Museum. Het in brons uitgevoerde beeld stelt een man voor die naar de lucht kijkt. Een ander beeld uit de serie 'Mens. zee en wind' van Herman Bisschop wordt over enige tijd geplaatst aan de landzij de van de Boulevard Evertsen. Kritiek van ANBO op besluit van raad Reimerswaal GOES - Tijdens de gewestbestuursver gadering van de ANBO in Goes, werd afkeuring uitgesproken over het be sluit van de meerderheid in de ge meenteraad van Reimerswaal dat geen 65-jarigen zitting mogen nemen in het bestuur van bejaardenoorden. Dit besluit gaat bovendien dwars tegen de regels van het ministerie in. Verder werd betreurd dat de V.O.P. moest worden opgegeven door gebrek aan belangstellenden. Van verschillende zijden is geprobeerd om voorlichting te geven maar blijkbaar wordt dat niet op prijs gesteld door ouderen met hun pensionering in zicht. Aan de afdelin gen zal worden gevraagd hun leden op te wekken om deel te nemen aan de kadercursussen. Verder blijkt het no dig te zijn om besprekingen te hebben met A.N.B.O-leden uit de afdelingen om duidelijkheid te krijgen hoe men een gezamenlijk standpunt kan inne men om sterk te staan bij onderhande lingen over de positie van ouderen. Tenslotte werd de gewestelijke verga dering vastgesteld donderdag 14 april in 'De Vroone" te Kapelle. ALS OPLOSSING VERVOERSPROBLEMEN DEN HAAG - Het werkloosheidscijfer in Nederland is in februari gestegen met 2430 tot 778.747. Dat betekent, dat 16,7 procent van de afhankelijke be roepsbevolking in die maand werkloos was. De werkloosheid onder mannen bedroeg 16,5 procent en onder vrou wen 17 procent. In alle provincies steeg het aantal werkloze mannen. De grootste toeneming deed zich voor in Zeeland (plus 2 procent). Daarentegen daalde de werkloosheid onder vrouwen Deze daling bedroeg in Utrecht en Zeeland bijna 3 procent. Dit blijkt uit het maandverslag van de ar beidsmarkt over februari van het minis terie van sociale zaken en werkgelegen heid Voor het seizoerr gecorrigeerd lui den de landelijke werkloosheidspercen tages respectievelijk 16.2 (totaal), 17,4 (manneni en 15,6 (vrouwen). Nijmeegse popgroep Buster Smiles in Blaauwe Steen Goes GOES De Nijmeegse popgroep Bus ter Smiles treedt morgen (vrijdag) 18 maart op in café De Blaauwe Steen te Goes. De band bestaat uit leden van de inmiddels opgeheven groepen Rufus T. Firefly en Gajus. Het repertoire is voornamelijk gevuld met eigen werk en sluit aan bij de Amerikanse en Engelse rocktraditie. De band is te horen geweest bij de VARA-radio. De bezetting is: Ted de Best (zang en bas), Toon Schambergen (gitaar en zang), Ger Hoeymakers (gi taar en zang). Ruud de Groot (toetsen) en Frans Tuilemans (drums. Het optre den in De Blauwe Steen begint om 22.00 uur. 'Ons Genoegen' houdt bazaar in Kapelle KAPELLE De Kapelse muziekver eniging 'Ons Genoegen' houdt in ver band met het 75-jarige bestaan zater dag 26 maart een grote bazaar in gemeenschapscentrum 'De Vroone' te Kapelle. Het hoogtepunt voor de mu ziekvereniging is de zogenaamde mar- mottenbaan, die regelmatig op televi sie te zien is. Hierbij is het de bedoeling dat marmotten in een bepaald hokje lopen. De hokjes vertegenwoordigen verschillende woorden De bazaar in 'De Vroone' begint om 13.30 uur. Ande re attracties zijn het Frank Kramer rad. een complete schietsalon, een rad van avontuur, en een optreden van Frank en Mireilla. VLISSINGEN - Het bestuur van de christelijke Jenaplanschool 'Rie- theim' in Ritthem heeft bij het ministe rie van onderwijs een beroep gedaan op de zogenaamde verruimingswet ba sisonderwijs. Als het ministerie posi tief reageert kan de 'Rietheim' een ba sisschool worden, zodat ook de kleu ters van Ritthem in het dorp naar school kunnen. Daarmee zouden dan de problemen die ontstaan als de raad akkoord gaat met de voorgestelde be zuinigingen op de vervoerskosten voor het onderwijs uit de wereld zijn. Wet houder van Financiën en onderwijs ing G. J. A. M. Adan (CDA), die deze mededeling woensdagavond deed tij dens de behandeling van de bezuini gingsvoorstellen in de commissie fi nancien, zei echter niet te verwachten dat Ritthem al met ingang van het nieuwe schooljaar een basisschool krijgt. Zoals gemeld wil het college van b en w in totaal 64.500 gulden besparen op de kosten van het vervoer van schoolkin deren naar Souburg. Afschaffen van de vergoeding scheelt 35.000 gulden in de vervoerskosten voor kleuters uit Rit them en 32.500 gulden voor het vervoer van kinderen van de Windhoek naar Souburg. Volgens wethouder Adan hebben de ouders van de kinderen be grip getoond voor de voorgestelde be zuinigingen en voert men nu overleg met de gemeente Vlissingen over een verhoging van de bijdrage die de ouders betalen voor het vervoer. Vervroegd in voeren van een basisschool in Ritthem zou de problemen oplossen, aldus de wethouder. „Dat zal vermoedelijk pas in 1984 gestalte kunnen krijgen", zo zei hij. De heer T. R. K. Meijers iWDi zag de bezuiniging op de vervoerskosten het liefst geschrapt in het pakket bezui nigingsmaatregelen. dat zoals gemeld BRIEVEN VOOR POLITIEKE GEVANGENEN in totaal ruim drie miljoen gulden om vat. De heer J Schaap (D'66) deed de suggestie een dorpsbus te stichten voor het school vervoer. Dat zou volgens hem een besparing opleveren van ongeveer 40.000 gulden Ook het vervoer ten behoeve van het schoolzwemmen maakt onderdeel uit van de bezuinigingsvoorstellen. B en w willen het vervoer op een andere ma nier regelen, onder meer door de kinde ren per fiets, indien gezien de afstand school-zwembad dat toelaat, naar het zwembad te laten gaan. Met daarbij ge teld een bijdrage van de ouders zou 50.000 gulden bespaard kunnen wor den. De vertegenwoordigers in de commis sie van verschillende raadsfracties spraken hun teleurstelling uit over het feit dat de raadsleden niet eerder bij de operatie zijn betrokken. „De zaak zal voor 1 april rond moeten zijn. Is er dan nog wel ruimte om zaken te wijzigen", zo vroeg de heer A J. de Koene (PvdA) zich af. De heer M. Lorier (CDA) viel hem hierin bij. Wethouder Adan maak te hen duidelijk dat de fracties, indien zu bepaalde bezuinigingen niet wensen, wel met alternatieven moeten komen. „Het bedrag moet gehaald worden",zo zei hij. HEINKENSZAND - De burgemeester van Borsele, drs G. C. G. van den Heu vel, zijn echtgenote en de wethouders drs P. J. Vollaard (pvda) en G. W. Eijs- sens (vvd) hebben woensdagavond deelgenomen aan een schrijfavond van Amnesty International in Heinkens- zand. Zij schreven brieven waarin ver zocht wordt om de vrijlating van drie politieke gevangenen. Van den Heuvel verzocht in zijn brief om de vrijlating van de 46-jarige rechter Donat Murego die in Rwanda al meer dan een jaar in eenzame opsluiting zit. Vollaard schreef zijn brief voor de Turk se journalist Demir Kucukaydin die ge vangen zit wegens zijn artikelen in een politiek weekblad en Eijssens schreef voor Samlith Ratsaphong, voormalig directeur-generaal van het ministerie van onderwijs in Taos, die zeven jaar zonder aanklacht gevangen zit in een 'heropvoedingskamp'. De avond was georganiseerd door de schrijfjjroep Heinkenszand van Amnes ty International. Dinie Coppoolse van de Heinkenszandse schrijfgroep legde de leden van het Borselse college uit wat de bedoeling was. De namen van de gevangenen worden door 'Amnesty' verzameld en vermeld in het maand blad 'Wordt vervolgd' Daann staan ook adressen, vaak van staatshoofden of regeringsleiders van landen waar de mensen gevangen zitten. De brieven die aan de gevangenen geschreven kunnen worden zijn al in concept gereed op de schrijfbijeenkomsten, meestal in de taal van het land waar de mensen vast zitten. De deelnemers hoeven die alleen maar over te schrijven. Het is opvallend, aldus Dinie Coppool se. dat vooral vrouwen de regelmatige schrijfavonden in Heinkenszand bezoe ken. Ze benadrukte dat het schrijven van brieven zonder meer helpt, wat ver- Leden van het. Borselse college van b en w schrijven brieven aan politieke gevangenen. Vlnr wethouder drs P. J Voiaard (pvda), burgemeester drs G. C. G. van den Heuvel, wethouder G. W Eijssens (vvd) en Dinie Coppoolse van Amnesty International in Heinkenszand. schillende gevallen van gevangenen die werden vrijgelaten hebben bewezen. Ook burgemeester Van den Heuvel was die mening toegedaan „Ik geloof niet dat zo'n president helemaal zonder ge voel is. Het geweten werkt naarmate de ernst van de begane zedelijke fout. Dat werkt ook bij die mannen". En Eijssens „Elke druppel holt de steen, hoe hard die ook is 'uit'. Boeren Amnesty Inatcrnational is in een groot aantal plaatsen actief. Vrij nieuw zijn de activiteiten van de zogenaamde RAN-groepen (Regional action network), die snel moeten reage ren omdat bepaalde gevangenen in acute nood verkeren. Ook worden cam pagnes gehouden gericht op bijvoor beeld politieke moorden. In Heinkenszand is ook een RAN- groep. de enige tot nu toe in Zeeland. Deze groep gaat de Borselse agrariërs benaderen ten behoeve van een aantal Indiaanse boeren in Guatamala die daar onder zware druk van de regering hun werk moeten doen. De Borselse agrariërs wordt gevraagd druk op de re gering van Guatamala uit te oefenen de omstandigheden van hun collega's te verbeteren. De groep in Heinkenszand is enkele ja ren geleden opgericht op initiatief van de diaconie van de gereformeerde kerk De leden van het college van b en w van Borsele waren woensdagavond aanwe zig op uitnodiging van Amnesty Inter national Daarbij benadrukte wethou der Eijssens dat Amnesty International geenszins een politiek georiënteerde or ganisatie is. Men zet zich in voor alle gevangenen die onterecht vastzitten of gemarteld worden. „Dat Amnesty In ternational politiek getint is, is een groot misverstand", stelde Eijssens. MIDDELBURG - Tijdens de vakantie- markt die FIOM-Zeeland, zoals gemeld houdt op 30 maart in het pand aan de Loskade te Middelburg, zal ook aan dacht worden besteed aan de woning- ruil. Dit houdt in dat op de markt be langstellende alleenstaande ouders zich kunnen aanmelden voor het vakantiehouden in de woning van een alleenstaande ouder elders in het land. De bedoeling is dat de Zeeuwse ouders dan hun woning tijdelijk voor hetzelf de doel beschikbaar stellen. Op de vakantiemarkt die duurt van 15 tot 20 uur kan men zich tevens aanmel den voor het vakantiekamp dat Huma- nitas regio Zeeland houdt in de boerde rij Het Veerse Gat in Veere. Dit kamp duurt van 22 tot en met 29 juli. Er kun nen maximaal dertig kinderen (van 6 tot 12 jaar) worden ingeschreven. Veiling Bergen op Zoom Woensdag 16 maart. Golden Delicious 44-55: Goudremetten 30-57; Winston 31-57; Doyen- né du Comice 1.05-1.09; rode kool 46-48; witte kool 51-58; boerekool 11-38, savooy 18-37; kas-andljvie 1,60-2,30. rabarber 1.50. kas-spi- nazie 1.60-2.00. breekpeen 7-20; knolselderij per stuk 2-19; kroten 32-36; spruiten ge schoond 53-3.30; spruiten ongeschoond 70-88; prei 28-72, sla 16-50, uien 16-30; uien ge schoond 43-51. radijs 43-61: schorseneren 62; bosselder 29; witlof 70-2,60. Groentenvelling Barendrecht 16 maart 1983. Aardappelen, bintje 17-29. eigenheimer 36-45. irene 30-34, andijvie A 1 49-1 79. B 1.07-1.37. asperges p kg 15 10. knolselderij vanaf 10 st p bak 40-71. 16-58,15 st 7-44, koolrapen 27-29. rode kool 25-59. kroten 8-28. peterselie 43-89. prei in klemverpakking 2 00. klasse 3 130- 1.52, raapstelen 24-32. rabarber 1 22-2 58. ret- tieg 86. seldenj 9-47. snijbonen 13.20-14 10. spinazie 1 12-1 61. vleestomaten BB 34.80- 35 90. B 30 60-32.30. uien bonken 39-66. grof 23-30. middel 5-18, drieling 5-7. a-in terpeen 24- 31. witlof middenpnjs A klein verpakking 2 565, B 244,5, kleinverpaaking2 40-2.70, kort 1 2.10-3.60. lang 1 2 30-2 90. kort 2 1.30-2.90. lang 2 1 00-2 20. klasse 3 40-2.00. Coop, veluwse eierveiling BARNEVELD - Aanvoer 2 116 800 stuks, stemming redelijk. Prijzen in gulden per 100 stuks: eieren van 50-51 gram 10.60-10.50, 55-56 gram 13.50-13.30.60-61 gram 15,50-1555 en 65-66 gram 16.60 Marktbericht centrale tuinb.veil. Zeeland te Goes, 16-03-83: sla glas st kl 1 0.23-0.31kl 2 0.08; boerenkool kl 1 0.21-0.22; kl 2 0 09-0 14: peen kl 2 gt 0.16; radijs bos kl 1 0.51-0.61; kl 2 0 49-0.56: spruiten ongeschoond kl 1 b 0.28; a 0.37-0.54: kl 2 e 1.55; d 0.21-1.44; b 0.21; a 0.21. witlofkl 1 b 1.20; a 2 80. prei kg kl 1 b 0 37-0 44; a 0 44-0 55. rode kool kg ki 2 0 18, a 0.39; savooie kool groen kg kl 2 0.29-0.30: witte kool kl 1 b 0.17; aardappelen bo 0.15 Aardappeltermijnmarkt Rotterdam 16-3-83 bintje 50 mm opw.. apr laten 18.60; bieden 18.40. slot 18.60; nov. laten 24.00; bieden 23.90, slot 24.00; mei laten 1950, bieden 19.10; slot 19 10, stemming apr. en mei kalm; nov. idem; openst. pos apr. min 18 is gew 1363. nov. plus 10 is gew. 199; mei plus 5 is gew 1906; omzet apr. 28 tw. 2x18.70: 3x18.50. 2x18 50; 17x18 70. 1x18.60; mei 22 tw. 10x19.40. 5x19.30. 2x18.90. 5x19.00; nov 10x24 00. Aardappeltermijnmarkt Rotterdam 16-3-83 bintje 35 50 mm opw apr laten 15.00; bieden 14 00 slot 15 00. nov laten 20.00, bieden 18.50. slot -. stemming apr kalm. nov. kalm; openst pos. apr 16: i ADVERTENTIE) De nieuwe Arbowet is er. Een stuk'gereedschap'om veiliger, gezonder en prettiger te werken. Hoe? Vraagde Arbo-folderaan. Stuur'n briefkaart aan Arbowet, Postbus 51,2500 RR Den Haag. De Arbowet. Goed gereedschap om mee te werken. Pubiikdtie ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 37