Opnieuw onderzoek naar handelen Dorpsbelangen 'Nauwkeurige brandmelding verschrikkelijk belangrijk' is Prima zomermode voor het hele gezin in Goes Zuiveringstaak erg boeiende WISSEL BEVELANDER RAAD SINT-PHILIPSLAND NOG NIET TEVREDEN PZC/streek ROOSENDAAL WAAKT OVER THOLEN EN ST.-PHILIPSLAND: DONDERDAG 17 MAART 1983 SINT-PHILIPSLAND De gemeenteraad van Sint-Philipsland wil een nieuw onderzoek naar de betalingen die de stichting Dorpsbelangen heeft gedaan aan de beheerder van dorpshuis De Wimpel. Een speciale commissie uit de raad heeft daarover stuitend op gebrek aan medewerking bij het stichtingsbestuur onvoldoende duidelijkheid kunnen verkrijgen. Tijdens een zeer druk bezochte raadsvergadering woensdagavond kon alleen worden vastge steld dat niet alleen wethouder A. Kosten (de voorzitter van Dorpsbelangen) verwijten gemaakt kunnen worden. Het hele bestuur weet van de betalingen aan de dorpshuisbeheerder. Desondanks weigerde A. P Komaat (Partij van Algemene Belangen), die tijdens de vorige raadsvergadering een motie van wantrouwen tegen Kosten had ingediend en hangende het onder zoek van de commissike weer ingetrok ken. zijn excuses aan te bieden. Hij Lezing van KNNV in Goes-Zuid GOES - Vrijdagavond 18 maart houdt iie koninklijke Nederlandse natuurhis- lorische vereniging (KNNV) in Goes een avond over Nederlandse amfibieën en reptielen. Bijzondere aandacht zal worden geschonken aan de Zeeuwse situatie. Spreker is H. Wijnands van het rijksinstituut voor natuurbeheer in Arnhem, die het landelijke onderzoek naar deze diergroepen coördineert. De lezing wordt geïllustreerd met dia's van verschillende soorten amfibieén en reptielen. De lezing wordt gehouden in het wijkgebouw 'De Pit' in Goes-Zuid en de aanvang is 20.00 uur. Plattelandsvrouwen bijeen GOES - De Nederlandse bond van plattelandsvrouwen afdeling Goes, vertoonde tijdens de afdelingsmiddag de film: 'Gezichten van een platte landsvrouw". Deze film is gemaakt ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van de Nederlandse bond van platte landsvrouwen. In de film vertellen zes vrouwen hoe zij de bond zien en erva ren en wat de toekomstverwachtingen zijn. Hierna volgde onder leiding van mevrouw Van der Leeden een geani meerde discussie over de film. Me vrouw Kraak vertelde iets over de activiteiten van de internationale com missie van de bond. De volgende bij eenkomst is 19 april. Werkzaamheden bij 1 Zandkreeksluis KATS Van 21 maart tot en met 31 maart vinden er duik- en reparatie werkzaamheden plaats ter hoogt van het remmmgswerk en de meerstoelen aan de Veerse Meerzijde van de Zand kreeksluis bij Kats. Hiertoe zal een werkvaartuig, met de seinvoering conform art. 42 eerste lid onder E van het Vaarreglement. wor den afgemeerd. Gedurende deze perio de is er slechts een beperkte afmeerge- legenheid. De scheepvaart dient ter plaatse voorzichtig te passeren. Voor bijzondere transporten wordt, na een vroegtijdige aanmelding, zonodig het werkvaartuig verhaald. Overwinningen Meeuwen en RCS VLISSINGEN - De Meeuwen en RCS hebben dinsdagavond tijdens oefen wedstrijden forse overwinningen be haald. De ploeg uit Zoutelande won met 4-1 van Kapelle, de Racing Club Souburg versloeg in een uitwedstrijd Krabbendijke eveneens met 4-1. Meeuwen-Kapelle Volgens Meeuwentrainer Cas Hubregt- se speelde zijn ploeg in lange tijd niet zo goed. Er werd van Zoutelandse kant snel en technisch knap gevoetbald en scheidsrechter Van Huizen leidde het duel uitstekend. Wim Flipse gaf Meeu wen de leiding en Adrie de Visser bouw de de voorsprong bij rust tot 2-0 uit. Na de hervatting scoorde Rob Dek 3-0 en na een tegendoelpunt uit een penalty van Simon Harinck bepaalde Rob Dek de eindstand op 4-1. Krabbendijke-RCS Bij de rust leidde Krabbendijke met 1-0, maar in de laatste 45 minuten speelde wees erop dat de wethouder de enige vertegenwoordiger van het stichting- bestuur is die voor de raad aanspreek baar is. Kosten eiste die excuses alsme de volledig eerherstel omdat in het onderzoek niet vast is komen te staan dat onregelmatigheden zijn gepleegd. Gebleken is alleen dat de beheerder van De Wimpel inderdaad 5000 gulden heeft ontvangen. De omschrijving van de werkzaamheden die hij daarvoor heeft verricht, is evenwel met onder de ogen van de commissieleden gekomen. De secretariks van het stichtingsbe stuur las hem slechts voor. Waaromm nu geen inzage in die om schrijving, zo wilden de raadsleden van Kosten weten, dan was toch alles opge lost. De wethouder antwoordde dat de zelfstandikgheid van de stichting van het vertrouwen in het bestuur op het spel stonden. „We hebben als bestuur gezegd: als ze ons niet vertrouwen, dan doen ze het ook niet wanneer ze die twee velletjes papier hebben gezie- n",aldus Kosten. Op avond IKV in Heinkenszand HEINKENSZAND - Het IKV Hein- kenszand houdt donderdag 24 maart een open avond in het ontmoetingscen trum 'De Stenge' te Heinkenszand. Aan deze bijeenkomst werken onder meer mee: Vrouwen voor Vrede, We reldwinkel. Amnesty International, de zending werelddiaconaat namens de kerken en Jaroslav Hutka. De open avond van het Interkerkelijk Vredesbe raad begint om 20.00 uur. De grote vraag is: heeft de beheerder van het dorpshuis het bedrag van 5000 gulden ontvangen in verband met onderhoudswerkzaamheden of als een vergoeding voor verhuiskosten. Kor- naat vestigde er de aandacht op dat in notulen van het stichtingsbestuur ge waagd wordt van een vergoeding 'voor werkzaamheden en mede in ver band met verhuizing,. Hij trok daaruit de conclusie dat wel degelijk voor verhuiskosten is betaald. Uit het feit dat niet alle papieren op tafel zijn L. den Engelsman (SGP) deed uitein delijk het voorstel een nieuw onder zoek maar dan door deskundigen in te laten stellen. Daar gingen alle raads leden mee akkoord B en w. zullen het voorstellen over de uitvoering ervan komen. Het enige dat woensdagavond echt duidelijk werd, is dat de gemeen teraad van Smt-Phihpsland verre van gelukkig is met de handelwijze van de stichting Dorpsbelangen. J. de Jager (CDA): „Zoals de stichting nu werkt met gemeenschapsgeld, zonder enige rekening en verantwoording af te leg gen, dat is met meer van deze tijd". Burgemeester T. A. Vogel deelde mee dat al maatregelen worden voorgesteld om daar iets aan te doen. Toneelavond van reumavereniging in Kloetinge KLOETINGE - De Reumapatiénten- Marcussenorgel Goes veremg^ Midden-Zeeland houdt vru- Concertenreeks op 20 GOES - De orgelstichting Grote Kerk in Goes heeft een reeks concerten voor bereid op het Marcussenorgel van de kerk. Het programma ziet er als volgt uit: 4 april (2e Paasdag) Bram Beekman uit Middelburg, 23 april Johann Th. Lamc- kert uit Rotterdam, 14 mei Jet Dubbel dam uit Rotterdam, 28 mei Kees van Eersel met medewerking van Henny van Eersel. klarinet en orgel, 11 juni Halte van der Schaaf uit Amsterdam. 2 juli Piet Kee uit Haarlem, 16 juli Char les de Wolff uit Vierhouten. 30 juli René Rakier uit Den Haag, 13 augustus Klaas Jan Mulder uit Kampen. 27 au gustus Nico de Raad uit Katwijk. 10 september Kees van Eersel uit Goes en 1 oktober Kees van Eersel met mede werking van Doma Kousemaker, so praan. De concerten beginnen om 20.15 uur. dag 25 maart een toneelavond in zaal Amicitia in Kloetinge. Opgevoerd wordt het blijspel 'Pas op de drempel'. Tevens wordt er een loterij gehouden. De aanvang is om 19.30 uur Band de H-Gang in El Toro in Goes GOES De Molukse band de H-gang treedt donderdag 31 maart twee keer op in discotheek El Toro te Goes. De groep brengt een Nederlands-Maleis repertoire dat over het algemeen een maatschappij-kritisch karakter heeft. De bezetting is: Nyonky Pattinama (zang), Bram Nanuru (drums). Anies de Jong (percussie). Nyonky Manuhuwa (solo-gitaar), Guus Sittald (basgitaar) en Roy Wannee (slaggitaar). De optre dens in El Toro beginnen om 21.30 uur cn om 23.30 uur. Marine-look in donkerblauw-wit. Een katoenen pantalon gedragen onder een katoenen, grof gebreide pullover met-opvallende details in de vorm van koorden in de taille en langs de mouwen. Dominee J. Enter 45 jaar predikant KAPELLE Ds. J. Enter, emeritus predikant van de Bond van Vrije Evan gelische Gemeente in Kapelle is zon dag 20 maart 45 jaar predikant. Ds. Enter werd 6 maart 1914 te Nieuwe- Pekela geboren en werd ln 1938 predi kant te Zeist. Vervolgens stond hij te Enschede (1955), Den Haag (1966), Yer- seke (1972) en ging 1 maart 1978 met emeritaat. Ds. Enter, die consulent is van de gemeente te Wemeldinge, ver vulde vele funkties. hij was onder meer üd van het Comité van de Bond van V.E.G.. docent van de Theologische School, scriba van het curatorium van de school en redacteur van het maand blad 'Ons Orgaan'. Zangavond van de Borselse kerkkoren BORSELE - De Borselse kerkkoren, twaalf in getal, verzorgen vrijdag 18 maart voor de derde maal een geza menlijke zangavond. Deze wordt ge houden in de kerk van de H. Bonifatius in Kwadendamme cn begint om 19.30 uur. De koren zijn afkomstig uit 's-Heeren- hoek, Heinkenszand, Ellewoutsdijk, 's- Gravenpolder, Ovezande. Nieuwdorp, Borssele en Kwadendamme. Inclusief die voor de samenzang omvat het pro gramma 31 nummers. Na afloop van de zangavond is er gelegenheid tot napra ten in het verenigingsgebouw De Burcht naast het kerkgebouw. De sa menzang geschiedt onder leiding van de heer H. de Pundert, dirigent van het medewerkende rk zangkoor Sint Caeci- lia uit Kwadendamme. Organist is de heer A. van de Swaluw. <Van onze moderedactrice GOES Een avondvullend program ma kregen de aanwezigen in de Goese Prins van Oranje woensdagavond voorgeschoteld en wie over genoeg zitvlees beschikte kon zo'n kleine drie uur genieten van de nieuwste zomer mode voor het hele gezin. Het draaide om 't Hummeltje, kinder- en tienermo de, 't Witte Paerdje, damesmode en ZIERIKZEE - „Bij een waterschap gaat heel wat meer om dan de men sen geneigd zijn te denken. De zorg voor de zeeweringen, het weren van het buitenwater zoals dat officieel heet, staat natuurlijk voorop. Maar daarnaast is wat mij betreft vooral de zuiveringstaak, dus het zoveel mogelijk voorkomen van verontrei niging van het oppervlaktewater, een bijzonder boeiende aangelegen heid". Ondanks zijn sterke hang aan het werk bij het waterschap Schouwen- Duiveland nadert voor griffier J. A. Rotte het moment van afscheid ne men van dit overheidslichaam, met zijn naar hij zelf aangeeft 'duidelijk afgebakende taken op het gebied van de waterstaatszorg'. Rotte beëindigt het grif fierschap in 's Landskamer te Zierikzee met ingang van J juni, na dat hem ontslag zal zijn verleend, wat staat te gebeuren in een algeme ne vergadering op vrijdag 27 mei. Hij begon zijn loopbaan in 1954 in de ne venfunctie ontvanger-griffier bij de voormalige binnenpolder Noordgou- we. Bij de concentratie van polders en waterschappen tot het huidige waterschap Schouwen-Duiveland, per 1 januari 1959, werd hij eerste ambtenaar ter griffie in Zierikzee. En zijn benoeming tot griffier volgde in 1967. Sedert 1975 zijn de waterschappen belast met de door Rotte als belang rijk en boeiend onderkende zuive ringstaak. De aanpak van deze zorg ging op Schouwen-Duiveland van start met overname door het water schap van de zuiveringsinstallaties van de gemeenten. Een veelomvat tend onderdeel van de zuiverings taak van het waterschap is met name het verlenen van vergunningen aan mensen die wonen in niet op de riole ring aangesloten woningen, en dus het afvalwater op oppervlaktewater moeten lozen. Rotte noemt zo'n dui zend gevallen, die voor een dergelijke lozingsvergunning in aanmerking komen. Hij wijst in dit verband op het bijzondere karakter van een werkgebied als Schouwen-Duive land met een totale bevolking van een kleine 30.000 mensen, wat zoveel betekent als 'één man per hectare'. Dat is wel leuk natuurlijk, maar het betekent wel bijzondere eisen in de vorm van diverse zuiveringsinstalla ties verspreid over een dun bevolkt gebied, onderstreept Rotte. In de loop van deze maand moeten ook weer de overigens bij de WMZ computermatig bepaalde 13.000 par ticuliere aanslagen zuiveringsheffing de deur uit en zo'n 1.300 bedrijfshef- fingen, die ter griffie worden vastge steld op grond van aangifte. De jaar lijkse golf van accept-girokaarten en aanslagen vanuit 's Landskamer zal ongetwijfeld weer enige honderden bezwaarschriften gaan opleveren, die behandeld en beantwoord moe ten worden, zo verduidelijkt Rotte de administratieve nasleep van het zui- veringsgebeuren. wat zich mede vol trekt onder het wakend oog van de waterschapsgriffier. Aan de top Desgevraagd geeft hij nog aan dat de hoogte van de heffingen tot zo'n 55 a 60 procent wordt bepaald door de kapitaalslasten van het waterschap ten behoeve van de zuiveringstaak. De eerste jaren zat Schouwen-Dui veland met de hoogte van de heffin gen landelijk wel zo'n beetje aan de top. Rotte schrijft dit vooral toe aan de destijds noodzakelijk gepleegde investeringen voor overname, bouw en verbetering van de installaties. En dat de heffingen thans tot het lan delijk gemiddelde mogen worden gerekend is een gevolg van de aanpak in het begin, en een aanpak die toch zeker voortvarend mag worden genoemd, aldus Rotte. De in Zierikzee geboren en getogen waterschapsgriffier verheelt niet striktgenomen 'een ambtenaar' te zijn. „Een griffier is hoofd van de ad ministratieve dienst van het water schap en treedt tevens op als advi seur van het bestuur". Maar om het gevaar van wat hij noemt bedrijfs- blindheid te ontlopen heeft Rotte al tijd contacten met de praktijk onder houden door onder meer het secreta riaat te bekleden van de onderlinge brandwaarborgmaatschappij en van de coöperatieve sproeivereniging van Noordgouwe. En verder is hij een bekend filatelist, die al zo'n kleine twintig jaar naar buiten treedt als voorzitter van de afdeling Schouwen- Duiveland van de internationale ver eniging Philatelica. Maison van Westen, herenmode, alle drie zaken uit de Ganzestad. Een sfeervol wit decor diende als ver trekpunt voor onder meer de kinderen die de mode toonden van kinderboe tiek 't Hummeltje. Een zomer in pastel kan het worden wat betreft haar collec tie die hoofdzakelijk bestond uit kleren van katoen. Voor meisjes zijn dat ro mantische jurkjes in Gigi-stijl of met wat Provence-invloeden door streepjes en grote kragen voor hangjurkjes. Sportief zijn zowel voor jongens als meisjes allerlei soorten broeken, van bermuda tot de capri-broek gedragen onder t-shirts, polo's, sweatshirts en niet te vergeten bloesjes die kleine kraagjes of een opstaand boordje heb ben volgens het laatste modebeeld. Jacks hebben bjj 't Hummetlej heel vaak een omkeerbare binnenzijde en een applique die soms ook weer te zien is op het bijpassende shirt. Eventueel zijn er zelfs jacks waarbij de mouwen uitknoopbaar zijn zodat een body warmer ontstaat. Zoals gezegd veel pasteltinten voor jongens en meisjes, daarnaast het klassieke donkerblauw gecombineerd met wit. Het streepje komt bij 't Hummeltje in veel kleding stukken voor, en natuurlijk ontbrak ook de geometrische vlakverdeling in pullovers of zelfs in jacks niet, Marinelook in katoen maar ook in zuiver zijde en in linnen-look was het meest opvallend in de collectie dames mode van 't Witte Paerdje. Wie denkt dat marine-look staat voor donker blauw met wit. of eventueel een tikkel tje rood, komt bedrogen uit. want 't Witte Paerdje brengt deze sportieve modelijn in alle modekleuren van dit seizoen. Dat donkerblauw en wit daarin een grote rol spelen is duidelijk, maar zachtgeel in combinatie met de kiezel- tinten geeft aan de marine-look een heel ander cachet. Splitten in een verbrede schouderlijn zijn eveneens opvallende aspecten in de collectie die verder uitblinkt door een prima coupe en uitgewerkte details. Zoals de veter- sluitingen bijvoorbeeld die vele split ten 'dichten' die aan shirtjasjes, bloe- sons of rokken zitten. Daarnaast de opgesneden ceintuurs, die grote (ma trozen) kragen of de iets verlengde lijfjes en de schouderpassen waaruit soepele plooitjes ontstaan. Voor grote re maten heeft 't Witte Paerdje recht vallende japonnetjes met boothals of half-chemisiermodellen. Het mantel pak was in diverse varianten aanwezig; van heel klassiek met wat langer jasje en rechte rok tot bloesonpak met s;erk verbrede schouderlijn en broekrok. Met name de pakken met een 'body warmer" van shantung waren erg goed. Herenmode Van (Westen laat de man er gedurfd bijlopen, want een beetje modemoed is er wel nodig om over straat te gaan in een zwart zijden colbert met zwarte bandplooipantalon. Prima stond het wel en voor liefheb bers van een rode tint was er ook nog in deze kleur een zijden colbert gedragen op een witte pantalon. Een sjieke crui se kon je zeker ook maken met het lichtgewicht kostuum in een midden- blauwe tint waarin een 'glinstertje' zat. Donkerblauw en wit zijn bij Van Wes ten favoriete zomerkleuren en wat za gen er diverse sportieve combinaties van. Wie wat klassieker wil heeft keuze uit een driedelig kostuum in haarstreep- dessin. Lijnrecht daartegenover stond het tweed-achtig colbert gedragei op een imitatie-leren broek. Ook Maison van Westen heeft jacks in de collectie waarbij de mouwen uitneembaar zijn en een bodywarmer ontstaat. De Fa Van de Reepe verzorfgde de schoenen de tassen kwamen van Wan Jeremiasse. De brillen waren van de la. Kampman, de kapsels van Salon 'WJ- ly. De make-up van huidverzorgingsia- stituut Nil Nisi Bene. Presentatie Leny Lichtenveldt Jeugddienst HEINKENSZAND Zondag 20 maart wordt in de Nederlandse Hervormde Kerk te Heinkenszand een jeugddienst gehouden, met als onderwerp: Geze gend ben je! Voorganger is ds. H. J. J. Rodstake. De dienst begint om 10,00 uur, Medewerking wordt verleend door de gaspel groep Living Message uit Goes. Schieting HEINKENSZAND In 'La Paloma' te Heinkenszand hield de handboogver eniging 'Soranus' een schieting op de liggende wippen, er waren 27 schutters. De prijzen hiervoor werden geschon ken door de exploitant van 'La Palo ma' in totaal 25 stuks. hoofdvogel en eerste zijvogel F. Koens. Spes Nostra. Ovezande. tweede zijvogel P. La- mers. 8oranus 2: derde zijvogel. J. v d. Kamp, Doel naar Hoger. Wolphaartsdijk: eerste kal F. Koens. Spes Nostra: tweede kal A. Dekker. Doel naar Hoger, meeste kleine vogels P Maat. Zorgvliet, Ellewoutsdijk. twaalf stuks Uitslag tweede wip: eerste hoofdvogel H Koens, tweede hoofdvogel F. Koens, beiden Spes Nostra, eerste zijvogel A. Voet. Soranus. Heinkenszand. tweede zij vo gel F. Koens, Spes Nostra; derde zijvogel J. Traas, Eengezindheid. 's-Heerenhoek; eerste kal M. v. d. Kamp. Doel naar Hoger; tweede kal C. v.d. Dries. Eengezindheid; derde kal M. v. d. Kamp, Doel naar Hoger; vierde kal G. v. Oarsel. Soranus 2; meeste kleine vogels M. Koole VIOS' 's-Heerenhoek, 12 stuks. 'Labeo' Tholen houdt thema-avond THOLEN - De aquariumvereniging La- beo uit Tholen houdt maandagavond 21 maart in Meulvliet een thema avond. Deze avond, die door de leden zelf is voorbereid, behandelt: het water ln een aquarium en de verlichting in een aquarium. De aanvang is 19.30 uur. ROOSENDAAL - „Bel 0011 en we ko men vanzelf". Onder dat motto bedient de regionale brandweer in Roosendaal sinds ongeveer een jaar het eiland Tho len en sinds 1977 het eiland Sint Phi- lipsland. 0011 is het nummer van de centrale alarmpost in Breda. Op het eerste gezicht lijkt het wat vreemd dat voor brandbestrijding cn ambulance- ritten een beroep gedaan moet worden op het vrij ver van Zeeland afgelegen Breda. In de praktijk valt dat allemaal best mee, zo legt regionaal verbin dingsofficier ing P. Beesems van de Roosendaalse brandweer uit. Het gaat namelijk alleen maar om verbindin gen en of je nu van Tholen naar Breda zendt of naar een dichterbij gelegen plaats, dat maakt niets uit. Het daad werkelijk uitrukken van de brand weer gebeurt toch vanuit de 4 kazernes op Tholen en de kazerne op Sint Phi- lipsland. Dat maakt het er voor de eenvoudige burger die een brandje te melden heeft niet overzichtelijker op. Toch is het niet zo moeilijk. Iedere melding komt in Breda binnen als men 0011 belt. Daar zitten politiemensen die van de melder alles willen weten. Ze proberen op die manier meteen de mensen wat op hun gemakte stellen, omdat er meestal sprake is van een panieksituatie bij een melding. Zodra Breda in de gaten heeft dat het gaat om een melding voor het gebied van de regionale brandweer die in Roosendaal gevestigd is, wordt dat met een simpele druk op de knop door gegeven. Dat gebied loopt van de regio Etten-Leur tot aan de Zeeuwse grens, met inbegrip van de twee noordelijke Zeeuwse eilanden. Breda heeft een di recte verbinding met Roosendaal zodat het niet voor kan komen dat de telefoon in gesprek is of andere tijdverspillend oponthoud optreedt. In Roosendaal wordt vervolgens weer nagegaan waai de brand precies is. Zo staat daarvoor een klapper ter beschikking met alle straatnamen van het gehele gebied. Beesems: „Het is verschrikkelijk be langrijk dat de mensen hun melding nauwkeurig doorgeven, Zo heeft ieder dorp wel een Kerkring, dus met de me dedeling 'er is brand bij ons in het dorp aan de Kerkring' schieten we nog niet zo veel op". Als ln Roosendaal is nage gaan in welk dorp de brand is wordt met weer een druk op een knop het plaatse lijk korps gealarmeerd door middel van de zogenaamde piepers die tegenwoor dig voorde meeste brandweerlieden be schikbaar ziin. Om aan te geven dat deze handelingen in een razend tempo verricht worden haalt Beesems er een klapper bij waarin alle meldingen en branden staan geno teerd. Zo zat er onlangs 4 minuten tus sen de melding van een brand in een afzuigkap op Tholen en het moment dat de brandweer uitrukte. Dat is alles zins acceptabel. Ambulances Ook het radioverkeer van de brand weerwagens loopi via ftuosenciaai. Dat geldt eveneens voor het oproepen van ambulances. Roosendaal krijgt de mel dingen binnen en geeft die door aan de GGD in Bergen op Zoom. Die zet ver volgens de ziekenauto's uit het stadje Tholen of uit Bergen op Zoom in bewe ging. Het ligt in de bedoeling het am- bulanceverkeer in de toekomst, wat verbindingen betreft, ook beter te re gelen met het opzetten van een centra le post ambulancevervoer (CPA). Mo menteel wordt er op bestuurlijk ni veau druk gediscussieerd over die CPA en de plaats van vestiging. Het meest logisch is dat die eveneens in Roosen daal komt. In enkele gevallen kan het voorkomen dat op Tholen of Sint-Philipsland een brandweerwagen uit Roosendaal wordt ingezet. Dat is een zogenaamde hulp verleningswagen met allerlei gespecia liseerde apparatuur aan boord Deze wagen is door de 13 bij de regionale brandweer aangesloten gemeenten aangekocht. Wat verbindingen betreft is er dus een regio voor het brandweergebeuren, maar dat is nog niet het geval als het gaat om het laten uitrukken van wa gens Bergen op Zoom heeft in het ge heel nog steeds een eigen positie Al krijgen zewel de meldingen vanuit Roo sendaal door. er staat daar een volledig zelfstandige kazerne die in feite auto noom is. Het is overigens wel de bedoe ling om die ook in de toekomst bij de regionale brandweer Roosendaal te voegen. Ondanks alle voorzieningen, vooral op technisch gebied, kan niet worden voorkomen dat er nog steeds flinke branden geblust moeten worden. Het publiek kan echter, zo stelt Beesems. van geweldige hulp zijn. Niet alleen door een accurate melding door te ge ven, maar ook door zo snel mogelijk te bellen. Beesems: „In feite kan iedere brand, hoe groot ook. met een vinger hoedje water geblust worden. Als we het maar tijdig genoeg weten". Raad Philipsland levert niets in SINT-PHILIPSLAND Iedereen moet een stapje terugdoen, behal ve raadsleden. Dat blijkt de me ning te zijn van het SGP-raadslid P. van Hekken in Sint- Philipsland. Hij stemde woens dagavond eerst tegen een voorstel om de vergoeding voor raadsle den te bepalen op 90 procent van het maximum-bedrag. En nog geen vijf minuten later ging hij cr mee akkoord dat ouders van schoolgaande kinderen een bij drage moeten gaan betalen in de vervoerskosten voor het school zwemmen. Van Hekken moest over beide za ken zijn standpunt kenbaar ma ken omdat daarover tijdens de vorige raadsvergadering hij was toen afwezig de stemmen staak ten. CD A-raadslid J. de Jager had in alle twee gevallen voorstellen gedaan die afweken van die van b en w. Hij vond het billijk om als raad ook wat in te leveren en niet te kiezen voor het volle pond van de vergoeding (dit jaar 3862 gul den) maar voor 90 procent ervan. „Dat is", vond hij. „ruimschoots voldoende voor het werk dat aan het raadslidmaatschap vast zit". Van Hekken meende toch wel aan spraak te kunnen maken op de maximale vergoeding en stemde samen met zijn twee partijgenoten en A. Kosten (Gemeentebelang) tegen De Jagers voorstel Bii het tweede punt waarover vori ge maand géén beslissing viel, ging het erom of van de ouders wel (b en ,w) of niet (De Jager) een bijdrage in de vervoerskosten voor het school zwemmen moet worden gevraagd Van Hekken schaarde zich ook daarbij achter het dagelijks be stuur van de gemeente. Nu met als argument: „Iedereen moet een stapje terugdoen". Dat leverde eni ge hilariteit op de publieke tribune op. Dit voorstel werd overigens in verband met enkele onduidelijkhe den teruggenomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 32