Opnieuw onderzoek naar handelen Dorpsbelangen 5Nauwkeurige brandmelding is verschrikkelijk Verplaatsingssubsidie voor bedrijf Zierikzee Zuiveringstaak erg boeiende RAAD SINT-PHILIPSLAND NOG NIET TEVREDEN WISSEL SCHOUWEN PZC/streek 20 ROOSENDAAL WAAKT OVER THOLEN EN ST. PHILIPSLAND: DONDERDAG 17 MAART 1983 SINT-PHILIPSLAND De gemeenteraad van Sint-Philipsland wil een nieuw onderzoek naar de betalingen die de stichting Dorpsbelangen heeft gedaan aan de beheerder van dorpshuis De Wimpel. Een speciale commissie uit de raad heeft daarover stuitend op gebrek aan medewerking bij het stichtingsbestuur onvoldoende duidelijkheid kunnen verkrijgen. Tijdens een zeer druk bezochte raadsvergadering woensdagavond kon alleen worden vastge steld dat niet alleen wethouder A. Kosten (de voorzitter van Dorpsbelangen) verwijten gemaakt kunnen worden. Het hele bestuur weet van de betalingen aan de dorpshuisbeheerder. Het bedrijfspand van de gieterij Precisiewerk aan het Karsteil in Zierikzee. BEDRAG VAN 362.400 VAN MINISTERIE Desondanks weigerde A P. Komaat (Party van Algemene Belangen), die tijdens de vorige raadsvergadering een motie van wantrouwen tegen Kosten had ingediend en hangende het onder zoek van de commissike weer ingetrok ken. zijn excuses aan te bieden. Hij Plattelands jongeren brachten toneelstuk SINT-MAARTENSDIJK De Platte lands Jongeren Zuid. afdeling Tholen/ Sint-Philipsland hielden een toneel avond in 'Haestinge' te Sint- Maartensdijk. war de komische thriller T)e Bemoeial' werd gespeeld voor een talrijk publiek. 'De Kogge' Tholen houdt vergadering THOLEN - De watersportvereniging 'De Kogge' ui Tholen houdt vrijdag 18 maart haar algemene ledenvergade ring. Deze begint om 19.30 uur bij Van Zanten. Op de agenda staan naast de huishoudelijke zaken, het opnieuw be noemen en aftreden van bestuursle den. Verder zal er na de pauze een kleurenfilm worden vertoond van de Rotterdam-transatlantictocht van Dirk Nauta. 'Labeo' Tholen houdt thema-avond THOLEN - De aquariumvereniging La- beo uit Tholen houdt maandagavond 21 maart in Meulvliet een thema avond. Deze avond, die door de leden zelf is voorbereid, behandelt: het water in een aquarium en de verlichting in een aquarium. De aanvang is 19.30 uur. Toerclub vergaderde in Sint-Maartensdijk SINT-MAARTENSDIJK Toerclub 'De Bidon' in St.-Maartensdijk heeft tijdens de algemene ledenvergadering in clubhuis 'De Sport' besloten tot enkele bestuurswijzigingen. Piet Bazen en Gerry van de Ree verlieten het bestuur, terwijl Hans Weggemans als nieuwe kracht werd aangewezen. Ver volgens vond er een verdeling plaats van de functies en dat betekende dat Henny Zwagemaker tot dan voorzit-' ter actief wordt als secretaris/pen ningmeester. Als nieuwe voorzitter werd aangewezen Piet Weyers. De 48 leden beginnen het wegseizoen op zon dag/maandag 27/28 maart met ritten over het Thoolse land vanaf het club huis met als vertrektijden 9.00 en 18.30 uur. Voorts werd besloten om drie dagtochten te rijden waarvan er twee vast staan: Schouwen-Duiveland en Zeeland-route. Tholen viert koninginnedag THOLEN - De Vereniging Thoolse Stadsactiviteiten heeft het programma voor koninginnedag 30 april opgesteld. Er zal een koninginnetocht worden georganiseerd door de Thoolse Wandel Unie, die start om 8.30 uur. Daarna om 8.45 uur vertrekt de jeugd met Concor dia naar de Markt, waar om 9.00 uur een vlaggenparade door scouting zal zijn en de aubade. Om 10.00 uur begin nen de festiviteiten voor de school jeugd: voor de kleuters en le klassers is er poppentheater in Meulvliet; 2e klas sers. kinderspelen op de Markt en Bosstraat; 3e klassers: vossenjacht; 4e en 5e klassers: oriëntatiewandeltocht; 6e klassers: hutten bouwen op het terrein van de voormalige oesterput ten. Tussen 13.30 en 16.00 uur zullen diverse volksspelen gehouden worden op de Markt. Om 14.00 uur vertrekt de jeugd voor de koninginnetocht. Tussen 16.15 en 17.15 uur is de stadswandeling num mer 4. en zal er carillonbespeling zijn. Om 17.15 uur volgt de prijsuitreiking van de diverse activiteiten en om 18.00 uur is er de traditionele autorit van V.V. Tholense Boys. vanaf de kantine aan de Zoekweg. De brandweer ver leent haar medewerking bij het geplan de kampvuur op de oesterputten, om 20.00 uur. Dinsdag 29 maart is er een vergadering van de V.T.S. waarbij het programma eventueel wordt aange vuld Kledingbeurs THOLEN - Peuterspeelzaal 'De Fabel- tuin' in Tholen houdt van maandag 28 maart tot en met donderdag 31 maart een grote kinderkledingbeurs. Van de opbrengst gaat 50 procent naar de peuterspeelzaal. Vergadering toerclub in Sint-Maartensdijk SINT-MAARTENSDIJK De toer club 'Tandje Bij' in Sint-Maartensdijk komt maandag 21 maart bijeen voor de algemene ledenvergadering die wordt gehouden in clubhuis 'Smalstad' om 19.30 uur. Op de agenda onder meer het vaststellen van de wegkalender 1983. verkiezing nieuw bestuurslid en behan deling bestuursvoorstellen. Naast het huishoudelijk gedeelte is er gelegen heid om te kijken naar de film 'En toen was ik kampioen'. Deze rolprent werd in 1979 gemaakt door de Wereldom roep en hierin zijn beelden te zien van onder meer de Ronde van Sint- Maartensdijk uit dat Jaar. wees erop dat de wethouder de enige vertegenwoordiger van het stichting- bestuur is die voor de raad aanspreek baar is. Kosten eiste die excuses alsme de volledig eerherstel omdat in het onderzoek niet vast is komen te staan dat onregelmatigheden zijn gepleegd. Gebleken is alleen dat de beheerder van De Wimpel inderdaad 5000 gulden heeft ontvangen. De omschrijving van de werkzaamheden die hij daarvoor heeft verricht, is evenwel niet onder de ogen van de commissieleden gekomen. De secretariks van het stichtingsbe stuur las hem slechts voor. Waaromm nu geen inzage in die om schrijving. zo wilden de raadsleden van Kosten weten, dan was toch alles opge lost De wethouder antwoordde dat de zelfstandikgheid van de stichting van het vertrouwen in het bestuur op het spel stonden. ..We hebben als bestuur gezegd: als ze ons niet vertrouwen, dan doen ze het ook met wanneer ze die twee velletjes papier hebben gezie- n"aldus Kosten. Paaszangdienst in Gasthuiskerk Zierikzee ZIERIKZEE - De interkerkelijke werk groep Zierikzee houdt op 3 april een paaszangdienst in de Gasthuiskerk in Zierikzee. Het thema van deze dienst, die om 17.00 uur begint, is 't is maar hoe je het bekijkt'. Voorganger is ds Blok land en de heren Lindhout. zang en gi taar. en organist Balkenende verlenen hun medewerking. Er wordt tevens ge collecteerd voor de Poolse baby Ale xandra. Dc grote vraag is: heeft de beheerder van het dorpshuis het bedrag van 5000 gulden ontvangen in verband met onderhoudswerkzaamheden of als een vergoeding voor verhuiskosten. Kor- naat vestigde er de aandacht op dat in notulen van het stichtingsbestuur ge waagd wordt van een vergoeding 'voor werkzaamheden en mede in ver band met verhuizing,. Hij trok daaruit de conclusie dat wel degelijk voor verhuiskosten is betaald. Uit het feit dat niet alle papieren op tafel zijn Vistrip gehandicapten vanuit Tholen THOLEN - Donderdag 5 mei wordt voor de vierde maal de vistrip voor gehandicapten gehouden. Zoals ge woonlijk begint de tocht weer vanuit Tholen naar de Oosterschelde. De fir ma Moerland-van de Velde stelt belan geloos de schepen Zwerver 3 en 4 ter beschikking. Borneo-avond in Sint-Maartensdijk SINT-MAARTENSDIJK Zaterdag 19 maart wordt in de rekreatiecentrum •Haestinge' te Sint-Maartensdijk een Borneoavond gehouden. Om 19.30 uur wordt begonnen met Javaanse en Bali nese dansen, rad van avontuur en een modeshow. De organisatie staat onder leiding van pastoor Even uit Poort vliet. gekomen leidde hij af dat er iets niet in de haak is. L. den Engelsman (SGP) deed uitein delijk het voorstel een nieuw onder zoek maar dan door deskundigen in te laten stellen. Daar gingen alle raads leden mee akkoord. B. en w. zullen het voorstellen over de uitvoering ervan komen. Het enige dat woensdagavond echt duidelijk werd. is dat de gemeen teraad van Sint-Philipsland verre van gelukkig is met de handelwijze van de stichting Dorpsbelangen. J. de Jager (CDA): „Zoals de stichting nu werkt met gemeenschapsgeld, zonder enige rekening en verantwoording af te leg gen, dat is niet meer van deze tijd". Burgemeester T. A. Vogel deelde mee dat al maatregelen worden voorgesteld om daar iets aan te doen. Jaarvergadering ouderen Tholen THOLEN - Alle bejaarden van Tholen zijn donderdag 24 maart welkom bij de generale repetitie voor de grote avond van de OLS Ter Tolne in Meulvliet. 's middags om 13.30 uur. De soosleden worden woensdagmiddag 23 maart in het gebouw van de soos uitgenodigd om 14.00 uur bij de jaarvergadering aanwezig te zijn. Er worden onder meer bestuursverkiezingen gehouden. De heer Kesteloo is niet herkiesbaar. Als kandidaten voor het bestuur hebben zich beschikbaar gesteld: de heer M. Tazelaar, mevrouw L. v. d. Berge en de heer J. Quaak Na de vergadering zal mevrouw J. Engelvaart enkele films vertonen. Tevens is er nog een verlo ting. Hengelwedstrijd THOLEN - De hengelsportvereniging 'De Pieterman' in Tholen hield de eerste wedstrijd van de nieuwe compe titie. Winnaar werd J. van As. als tweede eindigde Kees Baay, en Chr. Schot was derde. De eerste bij de jeugd was Christel Schot. ZIERIKZEE - Het ministerie van VROM (volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieu) heeft in het kader van het interim-programma sanering milieuhinderlijke bedrijven een subsi die toegezegd van ten hoogste 362.400 gulden voor de sanering van de aan het Karsteil in de Zierikzeese binnenstad gevestigde gieterij 'Precisiewerk Zie rikzee' bv. Bij dit bedrijf, met 9 mede werkers, worden 3 gram tot 15 kilo we gende precisie-onaerdelen vervaar digd voor allerlei machines, de vlieg tuig- en chemische industrie. De mi lieuhinder, op grond waarvan de sane- ringsbijdrage is toegezegd, bestaat uit roetoverlast, geluid- en stankhinder en brandgevaarlijke omstandigheden. De subsidie betreft uitsluitend de ver plaatsingskosten en mogelijk zogehe ten stagnatieschade. De hoogte van de bijdrage is afhankelijk van de werkelij ke kosten. Blijkens een mededeling van directeur ir W. A. ter Wogt is Precisiewerk Zierik zee bv Inmiddels eigenaar geworden van het voormalige bedrijfsgebouw van de onlangs failliet verklaarde onderne ming Holland Warmte aan de Juliana- straat. Aanvankelijk was rekening ge houden met de noodzaak van nieuw bouw op het industrieterrein. Een bouwvergunning voor enige noodzake lijke aanpassingen van het bestaande bedrijfspand in verband met de over komst van de precisiegieterij is al ver leend. Vermoedelijk eind mei of begin Ledenvergadering van 'Philadelphia' SCHERPENISSE 'Philadelphia', de oudervereniging voor het afwijkende kind. afdeling Tholen/Sint-Philipsland,- houdt de algemene ledenvergadering maandag 21 maart vanaf 19.30 uur in het 'Holland Huis' te Scherpenisse. Naast het huishoudelijk gedeelte ver zorgt het hervormd zangkoor uit Scherpenisse een optreden onder lei ding van Jan Wesdorp (dirigent). In de pauze wordt een verloting en verko ping gehouden. Auto in de sloot: bestuurder gewond ZIERIKZEE - De automobilist J, van de M. uit Oosterland is dinsdagmorgen tegen half tien gewond geraakt, toen hij in Zierikzee met zijn auto in een sloot belandde. De man reed over het Groene Weegje, toen hij ter hoogte van het ge bouw van de PZEM in een bocht in de rechter berm raakte. Door tegenstuur te geven trachtte Van de M. de fout te herstellen, maar het gevolg was. dat hij naar de linker kant van de weg schoot en daar in de sloot belandde. Van de M. liep hoofdletsel op en moest behandeld worden in het Rode Kruisziekenhuis. Daarna kon hij evenwel weer naar huis. De auto werd zwaar beschadigd. Wat verbindingen betreft is er dus een regio voor het brandweergebeuren. maar dat is nog niet het geval als het gaat om het laten uitrukken van wa gens. Bergen op Zoom heeft in het ge heel nog steeds een eigen positie. Al knjgen zewel de meldingen vanuit Roo sendaal door. er staat daar een volledig zelfstandige kazerne die in feite auto noom is. Het is overigens wel de bedoe ling om die ook m de toekomst bij de regionale brandweer Roosendaal te voegen. Ondanks alle voorzieningen, vooral op technisch gebied, kan met worden voorkomen dat er nog steeds flinke branden geblust moeten worden Het publiek kan echter, zo stelt Beesems, van geweldige hulp zijn. Niet alleen door een accurate melding door te ge ven. maar ook door zo snel mogelijk te bellen Beesems „In feite kan iedere brand, hoe groot ook. met een vinger hoedje water geblust worden Als we het maar tijdig genoeg weten". juni zal dan ook de verhuizing van het bedrijf reeds in gang gezet kunnen wor den. Smash Sint-Annaland wint tegen Roosendaal SINT-ANNALAND Het eerste tafel- tennisteam van Smash '76 uit Sint- Annaland speelde tegen Deso 4 uit Roosendaal en wonnen met 6-4. De eerste ontmoeting tussen beide teams was in 5-5 geéindigd. Met nog 4 wed strijden blijft het topteam van Smash '76 riant op kop. Het reserveteam won tegen Roosendaal 6 eveneens met 6-4. Een uitstekende prestatie werd ook geleverd door het juniorenteam. In de strijd om de 2e plaats werd in Roosen daal de grote rivaal Deso I met 6-4 onder tafel gespeeld. De pupillen kon den als enige van de vier Smashteams met winnen. Deso 6 was gewoon te sterk, wat een 10-0 nederlaag als gevolg had. Zaterdag 19 maart komen alleen de 2 jeugdteams in actie. Beide teams spelen thuis. Smashjunioren - Sios 3 en Smashpupillen - Sios 6. VVV-Renesse houdt voorjaarsvergadering RENESSE De VW-Renesse praat dinsdag 22 maart over het evenemente n-programma 1983. Dat gebeurt tijdens de algemene voorjaarsvergadering in restaurant Onsant aan de Lange Reke in Renesse. Verder is er een bestuurs verkiezing. Afredend en herkiesbaar is voorzitter Joh. Janse. Gemeentesecre taris J. W. de Jonge en directeur ge meentewerken W. van Meerten van Westerschouwen zullen een toelichting geven op de gemeentelijke recreatieve- begroting en activiteiten van Wester schouwen. Ook staan de behandeling van het jaarverslag en de jaarrekening 1982 op de agenda. De vergadering begint om 20 uur. Raad Philipsland levert niets in SINT-PHILIPSLAND Iedereen moet een stapje terugdoen, behal ve raadsleden. Dat blijkt de me ning te zijn van het SGP-raadslid P. van Hekken in Sint- Philipsland. Hij stemde woens dagavond eerst tegen een voorstel om de vergoeding voor raadsle den te bepalen op 90 procent van hei maximum-bedrag. En nog geen vijf minuten later ging hij er mee akkoord dat ouders van schoolgaande kinderen een bij drage moeten gaan betalen in de vervoerskosten voor het school zwemmen. Van Hekken moest over beide za ken zijn standpunt kenbaar ma ken omdat daarover tijdens de vorige raadsvergadering hij was toen afwezig de stemmen staak ten. CD A-raadslid J. de Jager had in alle twee gevallen voorstellen gedaan die afweken van die van b en w. Hij vond het iblllljk om als raad ook wat in te léveren en niet te kiezen voor het volle pond van de vergoeding (dit jaar 3862 gul den) maar voor 90 procent ervan. „Dat is", vond hij. „ruimschoots voldoende voor het werk dat aan het raadslidmaatschap vast zit". Van Hekken meende toch wel aan spraak te kunnen maken op de maximale vergoeding en stemde samen met zijn twee partijgenoten en A. Kosten (Gemeentebelang) tegen De Jagers voorstel. Bij het tweede punt waarover vori ge maand geen beslissing viel, ging het erom of van de ouders wel (b en w) of niet (De Jager) een bijdrage in de vervoerskosten voor het school zwemmen moet worden gevraagd. Van Hekken schaarde zich ook daarbij achter het dagelijks be stuur van de gemeente. Nu met als argument: „Iedereen moet een stapje terugdoen". Dal leverde eni ge hilariteit op de publieke tribune op Dit voorstel werd overigens in verband met enkele onduidelijkhe den teruggenomen ROOSENDAAL - „Bel 0011 en we ko men vanzelf'. Onder dat motto bedient de regionale brandweer in Roosendaal sinds ongeveer een jaar het eiland Tho len en sinds 1977 het eiland Sint Phi lipsland. 0011 is het nummer van de centrale alarmpost in Breda. Op het eerste gezicht lijkt het wat vreemd dat voor brandbestrijding en ambulance- ritten een beroep gedaan moet worden op het vrij ver van Zeeland afgelegen Breda. In de praktijk valt dat allemaal best mee, zo legt regionaal verbin dingsofficier ing P. Beesems van de Roosendaalse brandweer uit. Het gaat namelijk alleen maar om verbindin gen en of je nu van Tholen naar Breda zendt of naar een dichterbij gelegen plaats, dat maakt niets uit. Het daad werkelijk uitrukken van de brand weer gebeurt toch vanuit de 4 kazernes op Tholen en de kazerne op Sint Phi lipsland. Dat maakt het er voor de eenvoudige burger die een brandje te melden heeft niet overzichtelijker op. Toch is het niet zo moeilijk. Iedere melding komt in Breda binnen als men 0011 belt. Daar zitten politiemensen die van de melder alles willen weten. Ze proberen op die manier meteen de mensen wat op hun gemakte stellen, omdat er meestal sprake is van een panieksituatie bij een melding. Zodra Breda in de gaten heeft dat het gaat om een melding voor het gebied van de regionale brandweer die in Roosendaal gevestigd is. wordt dat met een simpele druk op de knop door gegeven. Dat gebied loopt van de regio Etten-Leur tot aan de Zeeuwse grens, met inbegrip van de twee noordelijke Zeeuwse eilanden Breda heeft een di recte verbinding met Roosendaal zodat het niet voor kan komen dat de telefoon in gesprek is of andere tijdverspillend oponthoud optreedt. In Roosendaal wordt vervolgens weer nagegaan waar de brand precies is. Zo staat daarvoor een klapper ter beschikking met alle straatnamen van het gehele gebied. Beesems: „Het is verschrikkelijk be langrijk dat de mensen hun melding nauwkeurig doorgeven. Zo heeft ieder dorp wel een Kerkring, dus met de me dedeling "er is brand bij ons in het dorp aan de Kerknng' schieten we nog niet zo veel op". Als in Roosendaal is nage gaan in welk dorp de brand is wordt met weer een druk op een knop het plaatse lijk korps gealarmeerd door middel van de zogenaamde piepers die tegenwoor dig voor de meeste brandweerlieden be schikbaar ziin. Om aan te geven dat deze handelingen in een razend tempo verricht worden haal t Beesems er een klapper bij waarin alle meldingen en branden staan geno teerd. Zo zat er onlangs 4 minuten tus sen de melding van een brand in een afzuigkap op Tholen en het moment dat de brandweer uitrukte. Dat is alles zins acceptabel Ambulances Ook het radioverkeer van de brand weerwagens loopi v ia tvuusenaaal. Dal geldt eveneens voor het oproepen van ambulances. Roosendaal krijgl de mel dingen binnen en geeft die door aan de GGD in Bergen op Zoom. Die zet ver volgens de ziekenauto's uit het stadje Tholen of uit Bergen op Zoom in bewe ging. Het ligt in de bedoeling het am- bulanceverkeer in de toekomst, wat verbindingen betreft, ook beter te re gelen met het opzetten van een centra le post ambulancevervoer (CPA). Mo menteel wordt er op bestuurlijk ni veau druk gediscussieerd over die CPA en de plaats van vestiging. Het meest logisch is dat die eveneens in Roosen daal komt. In enkele gevallen kan het voorkomen dat op Tholen of Sint-Philipsland een brandweerwagen uit Roosendaal wordt ingezet. Dat is een zogenaamde hulp verleningswagen met allerlei gespecia liseerde apparatuur aan boord Deze wagen is door de 13 bij de regionale brandweer aangesloten gemeenten aangekocht ZIERIKZEE - „Bij een waterschap gaat heel wat meer om dan de men sen geneigd zijn te denken. De zorg voor de zeeweringen, het weren van het buitenwater zoals dat officieel heet, staat natuurlijk voorop. Maar daarnaast is wat mij betreft vooral de zuiveringstaak, dus het zoveel mogelijk voorkomen van verontrei niging van het oppervlaktewater, een bijzonder boeiende aangelegen heid". Ondanks zijn sterke hang aan het werk bij het waterschap Schouwen- Duiveland nadert voor griffier J. A. Rotte het moment van afscheid ne men van dit overheidslichaam, met zijn naar hij zelf aangeeft 'duidelijk afgebakende taken op het gebied van de waterstaatszorg'. Rotte beëindigt het grif fierschap in 's Landskamer te Zierikzee met ingang van 1 juni, na dat hem ontslag zal zijn verleend, wat staat te gebeuren In een algeme ne vergadering op vrijdag 27 mei. Hij begon zijn loopbaan in 1954 in de ne venfunctie ontvanger-griffier bij de voormalige binnenpolder Noordgou- we. Bij de concentratie van polders en waterschappen tot het huidige waterschap Schouwen-Duiveland, per 1 januari 1959, werd hij eerste ambtenaar ter griffie in Zierikzee. En zijn benoeming tot griffier volgde in 1967. Sedert 1975 zijn de waterschappen belast met de door Rotte als belang rijk en boeiend onderkende zuive ringstaak. De aanpak van deze zorg ging op Schouwen-Duiveland van start met overname door het water schap van de zuiveringsinstallaties van de gemeenten. Een veelomvat tend onderdeel van de zuiverings taak van het waterschap is met name het verlenen van vergunningen aan mensen die wonen in niet op de riole ring aangesloten woningen, en dus het afvalwater op oppervlaktewater moeten lozen. Rotte noemt zo'n dui zend gevallen, die voor een dergelij ke lozingsvergunning in aanmerking komen. Hij wijst in dit verband op het bijzondere karakter van een werkgebied als Schouwen-Duive land met een totale bevolking van een kleine 30.000 mensen, wat zoveel betekent als 'één man per hectare". Dat is wel leuk natuurlijk, maar het betekent wel bijzondere eisen in de vorm van diverse zuiveringsinstalla ties verspreid over een dun bevolkt gebied, onderstreept Rotte. In de loop van deze maand moeten ook weer de overigens bij de WMZ computermatig bepaalde 13.000 par ticuliere aanslagen zuiveringsheffing de deur uit en zo'n 1.300 bedrijfshef- fingen, die ter griffie worden vastge steld op grond van aangifte. De jaar lijkse golf van accept-girokaarten en aanslagen vanuit 's Landskamer zal ongetwijfeld weer enige honderden bezwaarschriften gaan opleveren, die behandeld en beantwoord moe ten worden, zo verduidelijkt Rotte de administratieve nasleep van het zui- veringsgebeuren. wat zich mede vol trekt onder het wakend oog van de waterschapsgriffier. Aan de top Desgevraagd geeft hij nog aan dat de hoogte van de heffingen tot zo'n 55 a 60 procent wordt bepaald door de kapitaals! asten van het waterschap ten behoeve van de zuiveringstaak. De eerste jaren zat Schouwen-Dui veland met de hoogte van de heffin gen landelijk wel zo'n beetje aan de top. Rotte schrijft dit vooral loc aan de destijds noodzakelijk gepleegde investeringen voor overname, bouw en verbetering van de installaties. En dat de heffingen thans tot het lan delijk gemiddelde mogen worden gerekend is een gevolg van de aanpak in het begin, en een aanpak die toch zeker voortvarend mag worden genoemd, aldus Rotte. De in Zierikzee geboren en getogen waterschapsgriffier verheelt niet striktgenomen /een ambtenaar' te zijn. „Een griffier is hoofd van de ad ministratieve dienst van het water schap en treedt tevens op als advi seur van het bestuur". Maar om het gevaar van wat hij noemt bedrijfs blindheid te ontlopen heeft Rotte al tijd contacten met de praktijk onder houden door onder meer het secreta riaat te bekleden van de onderlinge brandwaarborgmaatschappij en van de coöperatieve sproeiverenlging van Noordgouwe. En verder is hij een bekend filatelist, die al zo'n kleine twintig jaar naar buiten treedt als voorzitter van de afdeling Schouwen- Duiveland van de internationale ver eniging Philatelica.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 30