Bayern München in Aberdeen gesneuveld 1 Hamburger SV ondanks verlies ronde verder Ik zou kost wat kost nog willen voetballen Piet de Koeijer: snel debuut als trainer PZC/sport Hugo Hovenkamp en Leo van Veen naar Canada Ook Benfica bekert verder 1 1 Landskampioenen Bekerwinnaars UEFA-beker Patterson prof DONDERDAG 17 MAART 1983 23 DEN HAAG - Aan het zesjarige Engelse monopolie in het voornaamse Europese bekertoernooi is woensdag een eind gekomen. Na zes achtereenvolgende triomfen van Engelse clubteams in het toernooi voor landskampioenen (Liverpool drie keer, Nottingham Forest tweemaal en Aston Villa) zal de Europa cup dit jaar in andere dan Britse handen terechtkomen. Juventus schakelde woensdag volgens verwachting titelverdediger Aston Villa uit. Liverpool, de andere Engelse vertegenwoordiger in de kwartfinales, redde het niet tegen de Poolse landskampioen Widzew Lodz. Juventus stelde in het eigen uitverkochte stadion Comunale zijn kandidatuur voor de overneming van de Engelse heerschappij Bekerhouder Aston Villa werd net als in Birmingham flink afgeschminkt De Franse international Michel Platini leidde, op het door regen spekgladde veld. het Turijnse elftal naar de overwinning van 3-1. Al na veertien minuten schoot Platini raak, dertien minuten later was Tardelli aan de beurt: 2-0. Na de rust bleef Juventus zijn superioriteit demonstreren. Platini tilde de stand naar 3-0. voordat Aston-spits Peter Withe Dino Zoff passeerde De Poolse landskampioen Widzew Lodz was met een behoorlijke overlevings kans (2-0 voordeel) naar Liverpool afgereisd. Het uitzicht op de halve eindstrijd werd in de Engelse havenstad eigenlijk geen moment verstoord. Het verdedi gende falen van Liverpool (doelman Grobbelaar) was daar grotendeels debet aan. In de eerste helft kregen beide elftallen een strafschop te nemen. Neal en Tlokinski faalden niet. Na de pauze maakte Smolarek aan de geveinsde spanning al snel een eind (1-2). In de slotfase zorgden Rush en Hodgson er toch nog voor dat de overheersing van Liverpool, dat zijn gevaarlijke spits Kenny Dalgish miste, voldoende was voor winst (3-2). ABERDEEN Bayern München heeft voor dit seizoen afscheid genomen van het Europese voetbal. Na het gelijke spel van 0-0 in München verloor de Beierse ploeg het tweede duel met Aberdeen in het toernooi van de bekerwinnaars met 2-3. Bayern werd door de jonge Schotse ploeg twaalf minuten voor tijd knock out geslagen in een duel waarin de Duitsers voortdurend de beste kansen hebben gehad de laatste vier te berei ken. Binnen een minuut veranderden McLelsh en Hewitt, die twee minuten eerder als invaller in het veld werd gebracht, de achterstand van 1-2 in een voorsprong van 3-2 voor de Schotten, die in de laatste vijftien competitie- en bekerwedstrijden ongeslagen waren gebleven. Het begin van het duel leek rampzalig te worden voor Aberdeen, dat van meet af aan in de richting van het doel van Mailer trok. De Schotse aanval- ALKMAAR Na een dienstverband van acht jaar gaat Hugo Hovenkamp AZ'67 in mei verlaten. De veelvoudige international maakt gebruik van zijn vrije transfer en treedt in dienst bij de Canadese profclub Edmonton Eagles. Gisteren tekende de 32-jarige Hoven- kamp een contract voor twee seizoe nen waarbij dc AZ-speler de vrijheid heeft om na de competitie die loopt van mei tot en met september, in Canada te blijven voor het indoor- seizoen of terug te keren naar Europa. „Die beslissing ligt volledig bij mij zelf', aldus Hovenkamp. „Ik ben 'weliswaar eigendom van Ed monton, maar mijn voorkeur is van doorslaggevende betekenis. Ik acht het niet uitgesloten dat ik in september naar Nederland kom en weer voor AZ'67 ga spelen Klaas Molenaar (AZ's belangrijkste geldschieter red.) heeft me verzekerd dat hij contact met me zal onderhouden" De belangrijkste reden dat Hoven- kamp AZ gaat verlaten is dat hij er bij Edmonton in vergelijking tot het nieu we aanbod dat de Alkmaarse club hem onlangs deed. financieel fors op vooruit gaat. ..Dat ik bij AZ vertrek is puur een financiële reden. Ik ben 32 jaar en kan waarschijnlijk nog maar een jaar of vier op dit niveau mee. Ik moet er uithalen wat er in zit. Het aanbod dat Edmon ton mij heelt gedaan kon ik gewoon niet afslaan. Dat neemt niet weg dat ik met pijn afscheid neem van AZ. die club is een stuk van mijn leven gewor den. Dc beslissing was dan ook be paald niet eenvoudig. Ik mocht deze kans echter niet laten lopen", aldus Hovenkamp. die benadrukt dat hij zich eigenlijk al min of meer had verzoend met een verlenging van zijn verbintenis bij AZ. „In mijn achterhoofd had ik er al rekening mee gehouden dat ik zou blijven, vooral ook omdat ik, gelet op mijn binding met AZ eigenlijk liever niet bij een Nederlandse club wilde gaan spelen, maar naar het buitenland wilde uitwijken. Feyenoord heeft, van avond (woensdag) nog contact met me gezocht, maar toen had ik al bij Ed monton getekend". Ook het feit dat diverse Nederlandse voetballers voor Edmonton gaan spe len heeft volgens Hovenkamp zijn be sluit om naar Canada uit te wijken beinvloed „Vooral dat ook Piet Schrij vers voor die club heeft getekend heeft een belangrijke rol gespeeld. Bij het Nederlands elftal is hij mijn slapie Niet alleen wij, maar ook onze families kunnen goed met elkaar opschieten, dat is natuurlijk erg plezieng wanneer je je tijdelijk in het buitenland vestigt Ik heb er nu al erg veel zin in. Het is iets nieuws, en ik vernacht, er bijzonder veel van" Leo van Veen Ook Leo van Veen heeft woensdag volledige overeenstemming bereikt met het Canadese Edmonton Eagles. Of de 3fi-jarige Ajacied aan het eind van dit seizoen inderdaad naar Cana da vertrekt hangt af van het feit of de besturen van Ajax en Edmonton het met elkaar eens zullen worden. Een gesprek tussen beide clubs zal nog deze week plaatsvinden. Voorzitter Harmsen liet woensdag avond weten geen bezwaar te hebben tegen het vertrek van Van Veen naar Canada ondanks het feit dat hij nog een jaar bij de Amsterdamse club onder contract staat. „Als hij zich duidelijk kan verbeteren zullen wij hem niets in de weg leggen Zo hebben we ons opgesteld met, Schrijvers, zo doen we dat ook ten opzichte van Van Veen" Nu het nog onzeker is of Van Veen inderdaad een nieuwe werkgever krijgt wil hij zich over de details van de overeenkomst niet uitlaten. Iers kwamen echter niet voorbij de verdediging van Bayern, dat bij de eerste serieuze tegenaanval door Au- genthaler op 1-0 kwam. De libero scoorde van buiten het strafschopge bied na een vrije trap van Breitner. Onmiddellijk daarna liet Delhaye de kans op 2-0 liggen. Aberdeen herstelde zich redelijk snel van de schok, maar de gelijkmaker bleef uit tot zes minuten voor rust. mede doordat Black eerder tegen de lat kopte. Dezelfde speler werd toch de inleider voor de gelijkmaker. Na een kopbal kon Augenthaler achter Muller nog wel op de lijn redden, maar de wegspringende bal werd door Simpson tegen het net gejaagd Na rust kwam Bayern opnieuw op winst nadat Rummenigge de eerste kans op een hernieuwde voorsprong door besluiteloosheid had laten lig gen. Na een kwartier scoorde Pflüger een gelukkige treffer omdat de bal na een voorzet van Dremmler door Hoe ness slechts half geraakt werd en precies voor de voeten van de midden velder plofte. De Duitsers stonden weer met meer dan een been in de halve finale en de situatie veranderde feitelijk niet we zenlijk na de gelijkmaker van McLeish dertien minuten voor tijd. Aberdeen echter liet het niet bij die treffer, want vrijwel van de aftrap scoorden de Schotten opnieuw door invaller He witt, 3-2 en goed voor een plaats in de halve finales. Bayern München, dat twee keer een voorsprong verspeelde heeft voor dit seizoen afscheid geno men van internationaal voetbal en Paul Breitner deed het in Aberdeen voor goed Aberdeen (Sch - Bayern München (W.-Dl.) 3-2 (1-1). 10 Augenthaler 0-1. 39 Simpson 1-1. 61 Pflugler 1-2. 77 McLeigh 2-2. 77 Hewitt 3-2 Scheids rechter Vautrot (Fra.l. toeschouwers' 21.000 (uitverkochti Aberdeen over naar de halve finales, eerste wedstrijd 0-0. Waterschei (Bel i - Pans Saint Ger main iFra 3-2 (na verlenging) (2-0.1-0), 30 Gudmunsson 1-0. 68 Roland Jans sen 2-0 115 Pier Janssen 3-0 Scheids rechter Thomas (Wal), toeschouwers 22.500 Rode kaart Lemoulten Bouba- cart (beiden Paris). Waterschei naar halve finales, eerste wedstrijd 2-0 in het voordeel van Paris Saint Germain. 9 FC Barcelona (Spa.) - Austria Wien (Oos.i 1-1 (1-1). 38 Steinkogler 0-1. 44 Alesanco 1-1 Scheidsrechter: Proken (O.-Dl.i, toeschouwers 45 000 Austria naar halve finales, eerste wedstrijd 0-0 Madrid - Real Madrid (Spa - Inter Milan (Ita.) 2-1 (0-1). 20 Altobelli 0-1. 51 Salgu'ero 1-1. 56 Santillana 2-1. Scheidsrechter Christov (Tsj.). toe schouwers' 85.000. Real Madrid gaat over naar de halve finales. Het eerste duel eindigde twee weken geleden 4n 1-1 De uitslagen van de kwartfinales voor de Europa Cup (met tussen haakjes de uitslag van de eerste wedstrijd): EUROPA CUP 1 Liverpool (Eng.)-Widzew Lodz (Pol.)(0-2) 3-2 Juventus (It.)-Aston Villa (Eng.)(2-1) 3-1 Hamburger SV (W.-D.)-Dinamo Kiev (SU) (3-0) 1-2 Real Sociedad (Sp.)-Sp. Lissabon (Port.) (0-1) 2-0 Waterschei (Belg.)-Paris St.-Germain i Fr. i Barcelona (Sp.)-Austria Wien (Oost.) Real Madrid (Sp.)-Inter Milan (It.) (0-2) (0-0) (1-1) 3-0 1-1 2-1 Aberdeen (Schot.)-Bayern München iW-D i (0-0) 3-2 Dundee United (Schot.)-Bohemians Praag (Tsj.) Benfica (Port.)-AS Roma (It.l (0-1) (2-1) 0-0 1-1 Anderlecht (Belg.)-Valencia (Sp.i (2-1) 3-1 I n Craiova (Roe.l-Kaiserslautern iW -D.) (2-3) 1-0 CRAIOVA De Roemeense cluo Lm versitatea Craiova heeft zich ge plaatst voor de halve finales van het UEFA-cuptoernooi. Een overwinning van 1-0 in de tweede wedstrijd tegen FC Kaiserslautern was daarvoor vol doende. De Westduitsers hadden twee weken geleden op eigen veld met 3-2 gewonnen. De karakteristiek ziet er als volgt uit Universitatea Craiova (Roe - FC Kaiserslautern (WDl) 1-0 iO-Oi. 82 Negri- la 1-0. Scheidsrechter Hackett (Eng) Toeschouwers 55.000 (uitverkocht i Gele kaarten Stefanescu en Balaci (beiden Craiovai AnderlechtiBeli- FC Valencia (Spa> 3-1 (2-0). 35 Brylie 1-0, 39 De Groote 2-0. 49 Ribes 2-161 Brylie 3-1 Scheidsrech ter: Agnolin (Ita). Toeschouwers 45.000. Anderlecht naar halve finales. Eerste wedstrijd 2-1 in voordeel Ander lecht. Dundee United (Sch) - Bohemians Praag (Tsj) 0-0. Scheidsrechter: Daina (Zwi). Toeschouwers 20.000 Bohe mians naar halve finales. Eerste wed strijd 1-0 in voordeel Bohemians. Lissabon - Benfica heeft zich als vierde geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de UEFA-beker. Benfica speelde op eigen veld gelijk (1-1, na een ruststand van 1-0) tegen AS Roma, na de uitwedstrijd met 2-1 te hebben gewonnen DUITSE LOTTO HAMBURG - Bij de Duitse mid weeklotto '7 uit 38' zijn de volgende winnende getallen getrokken: 14 - 16 - 17 - 19 - 23 - 25 - 29 en het reservegetal 30 In de Westduitse loterij spiel 77' is woensdag het volgende winnende getal getrokken 6 9 7 3 3 5 7 HAMBURG - De 30.000 toeschouwers in het Volksparkstadion van Hamburg hebben zich geërgerd aan HSV, dat in zijn honderdste Europa-cupwedstrijd voor dc zevende keer de halve finale van een van de drie toernooien bereikte. De prestatie van dc Hamburgers in hun jubileumwedstrijd was er dan ook naar. Na de overwinning van 3-0 in Tiflis op Dinamo Kiev, word woensdagavond op eigen veld mei 1-2 verloren. acht minuten voor lijd nadat de spfts kort daarvoor twee keer de paal had getroffen. Real Sociedad (Spa.) - Sporting Lis- saboiniu. aiiaga 1-0. 68 Baquero 2-0. Scheidsrechter. Rainea (Roe.). Toeschouwers 35.000. Real naar halve finales. De eerste wedstrijd 1-0 in het voordeel van Sporting Lissabon. HSV werkte een verplicht nummertje af met een elftal waarin Bastrup. die in de eerste wedstrijd de drie doelpunten had gemaakt, niet was opgenomen. De inspiratie ontbrak volledig in het elftal van Happel, daarvoor in de plaats was een opmerkelijke nervositeit. De Ham burgers. die in de dertigste minuut tot hun eerste schot op doel kwamen, hadden het geluk dat Dinamo Kiev zijn bekende tekortkoming opnieuw de monstreerde De Sovjets bouwden voortreffelijke acties op. maai faalden in de afwerking door hun wijdlopige speelwijze Kort na rust leek Bessonov met zijn openingsdoelpunt de Hamburgers wakker te schudden Geen tien minu ten later maakte Hart wig, uit een voorzet van Hrubesch. gelijk De West- du'tse lijstaanvoerder verviel op slag weer in zijn verveelde en vervelende voetbal, maar het geluk bleef met de Westduitsers Het bleef namelyk bij nog een doelpunt van Jevtoesjenko GOES - De Amerikaanse wielrenner John Patterson, die al geruime tijd gastrenner is van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen, heeft woensdag een profcontract getekend bij Elro Ma- vic Clemonzo in Goes. Van deze ploeg maken onder meer Theo Smit, Jos Schipper. Sylvester Aerts en Ad Polak deel uit. Juventus (Ita i - Aston Villa (Eng 3-1 (2-0), 14 Platini 1-0. 27 Tardelli 2 0. 68 Platini 3-0, 81 Withe 3-1 Scheids rechter: Keizer (Ned.) Toeschouwers 65.000 Juventus naar halve finales. Eerste wedstrijd 2-1 in het voordcel van Juventus Liverpool (Eng.) - Widzew Lodz (Pol.) 3-2 (MI. 14 Neal 1-0 (strafschop), 33 Tlokinski 1-1 (strafschop) 53 Smolarek 1-2. 79 Rush 2-2. 90 Hodgson 3-2. Scheidsrechter Tritschlet W.-Dl Toeschouwers 45.000 Lodz heeft zich geplaatst voor de halve eindstrijd De eerste wedstrijd werd door Lodz met 2-0 gewonnen Piet de Koeijer een jonge, begin nende trainer HOEK De koppositie van Hoek in advies van Piet Lindenberg Ze wil- ben afgeschreven voor het eerste de derde klas van het zaterdagvoet- den een jonge beginnende trainer, zo Piet de Koeijer weet al dat hij teger heb ik gehoord,, ~ri| Ervaring heeft Piet. de Koeijer slechts opgedaan bij een jeugdige selectie van Hoek. Hij traint een groep van twaalf B- en C-junioren, omdat dat in het pakket van de cursus zat. Maar In het afgelopen seizoen heefi Piet de Koeijer zich vooral ook nog met aktlef voetballen beziggehouden. ..Ik was weer fit", beweert hij. „en ik vond dat ik een kans verdiende in het eerste elftal van Hoek' bal dwingt Jan Dooms er toe elftal te handhaven dat al een heel jaar zo succesvol is. De Terneuzense oefenmeester heeft om die reden Piet de Koeijer naar de reservebank verwezen. Dc markante spits ver wacht dat hij ook zaterdag, in de topper tegen NTVV, geen vaste plaats zal hebben. „Ik heb geen echte kans gekregen van Jan Doorns", vindt hij. Maar De Koeijer is dit jaar aan zijn definitieve af scheid toe en heeft er zich kennelijk bij neergelegd. Vorige week werd hij door Biervliet aangetrokken als trainer voor het volgende seizoen Piet de Koeijer volgt smds kort in Breskens een trainerscursus en maakt dus al snel zijn debuut. Het was overigens al langer bekend dat Biervliet het con tract met Ronnie Bouchaute met zou verlengen De Koeijer: Ik ben een paar weken terug benaderd op NTW vanaf de kant toe zal moeter kijken. Hoek kan in die zware uit wedstrijd de beslissende voor sprong nemen voor het kampioen schap. „Ze kunnen nog een beroep op me doen", verzekert Piet de Koeijer. „Dat wil niet zeggen dat ik me laat misbruiken. Maar zaterdag speelt het tweede niet en dan wil ik best meegaan". Afgeschreven Die kans kreeg hij tegen Krabben- dijke nog wel. „Ik maakte de win nende goal en ik was een van de beste spelers Maar daarna heb ik een paar wedstrijden moeten mis- ssen. Ik raakte geblesseerd en ik moest een keer afzeggen voor de cursus Het schijnt dat ik nu weei Het is niet de bedoeling dat Piet de Koeijer volgend jaar helemaal stopt met voetballen. Hij heeft bij Bier vliet ongetwijfeld nog wel tijd over om zelf af en toe tegen een bal te schoppen. „Ik denk dat ik by Hoek in het vijfde ga spelen", heeft hij zich al voorgenomen. „Het is belangrijk om een beetje in conditie te blijven en ik kan het bovendien tóch niet laten. Ik ben aan die trainerscursus begonnen, omdat ik mee wil blijven doen in de voetballerij" THEO FASE DIT JAAR NIET MEER IN AKTIE SINT ANN ALAND - Theo Fase heeft vorige week. in een oefenpartijtje te gen N'OAD, voorlopig voor het laatst gevoetbald. Het ziet er naar uit dat de libero van WHS tenminste voor de rest van het seizoen niet meer in aktie zal komen. Maandenlang had de Thoolse verdediger zich gespaard om een spierblessure te laten gene zen. Hij was in januari weer gaan trainen en had tegen Oostkapelle zijn rentree gemaakt. Vorige week bleek Theo Fase echter nog lang niet fit te zijn. De blessure laat zich ernstiger aan zien dan Theo Fase wellicht had ver ondersteld. Een arts in Rotterdam had hem hel advies gegeven om ze ker een half jaar rust te nemen. De geroutineerde verdediger van de za terdagclub uit Sint Annaland had dan ook sinds het begin van de com petitie stilgelegen ..Ik dacht dat het toen wel ovec was en dat ik langzaam weer kon gaan trainen Ik had inmid dels ook al een paar keer met het tweede elftal gespeeld", vertelt Fase Voor de Zeeuwse derby tegen Oost- Theo Fase ..Ik ben geen achttien meer. Hel duurt allemaal veel langer voordat een blessure genezen is" kapelle verscheen hij eindelijk weer in de basis van WHS. Fase speelde de wedstrijd uit, maar nog lang niet op volle sterkte. „Ik heb op mijn routine gespeeld", verzekerde hij achteraf. „Voor mezelf wist ik wel dat ik zeer matig had gevoetbald" Zelfde blessure Maar toch kreeg Theo Fase (32) lang zamerhand het gevoel dat hij terug in zijn ritme kwam. Daarom speelde hij vorige week ook tegen NOAD, een wedstrijd die WHS in plaats van een training had gepland. „Ik liep op een gegeven moment op een diepte pass". maakt Fase duidelijk. „En in eens voelde ik weer die stekende pijn. Ik wist gelijk dal het dezelfde spier was en dat ik het voorlopig wel kon vergeten. Ik denk nu zelfs dat ik misschien nooit meer voluit zal kun nen voetballen". Theo Fase sukkelt al twee jaar lang met de blessure in het rechter dij been. Hij heeft de laatste seizoenen voortdurend wedstrijden gemist. ..Het ging iedere keer een peetie over met een week of zes rusten. Daarna kon ik weer spelen, maar het was nooit voor lang" Vorig jaar kwam hij via een kennis bij een arts in Dukzicht terecht. „Daar kreeg ik die lange rust voorgeschre ven Een halfjaar mocht ik zeker niet voetballen, maar een jaar zou nog be ter zijn Zó lang heb ik het niet uit kunnen houden" Het is achteraf de vraag of Theo Fase daar goed aan heeft gedaan. Hij ver wacht zelf dat hij sinds de laatste scheuring van de spier alleen nog door een operatie geholpen kan wor den „Als de blessure komt door ver kalking. dan kunnen ze het wegha len". weet hij intussen. „Ik ben er nog niet zeker van of dót de oorzaak is Het zal moeten blijken by het volgen de onderzoek". Maarzeker is het in elk geval wel dat Theo Fase er alles aan zal doen om terug te vechten. „Toen we tegen Oostkapelle moesten, kon ik weer alles. Schieten, trappen, draaien, sprinten, daar had ik geen enkele moeite mee. En zelfs als ik nog net mijn linkse been voor mijn rechtse kan zetten, dan zou ik nog het veld ingaan". „Ik ben alleen geen achttien jaar meer", realiseert hij zich nu pas goed. „Het duurt allemaal veel langer voor dat een blessure hersteld is. Ik denk zelf dat ik nog jong genoeg ben om terug te komen. Maar als dat niet meer lukt. dan begin ik wat anders Ik ben zelfs al voorzichtig een beetje karate gaan doen Dan heb ik ten minste een alternatief achter de hand" ZEEUWS VOETBAL DEN HAAG De kwartfinales van het toernooi om de Europese voelbalbekcr voor bekerwinnaars hebben een aantal verrassingen opgeleverd. Waterschei leverde-in Genk wellicht de meest in het oog springende prestatie dpor Paris St Germain na verlenging met 3-0 terug te w Ijzen. De Fransen, met Kees Kist in de gelederen, hadden twee weken terug een riante zege van 2-0 bewerkstelligd. Het hleek onvoldoende. Net zo opmerkelijk was de uitschakeling van Barcelona door Austria Wien. En ook Bayern Muenchen moest afscheid nemen van het toernooi na een sensationeel verlopen duel met het Schotse Aberdeen. Real Madrid is de vierde vertegenwoordiger in de halve finales. De koninklijke uit Spanje werkte een 0-1-achterstand weg tegen Inter Milan en won met 2-1. Dat 'oldoende. Waterschei speelde Parts St.-Gerrr.ain bij vlagen zoek Gudmunsson hielp de thuisclub voor rust aan 1-0 en Roland Janssen bracht de ploegen met een van richting veranderd schot op gelijke hoogte De Fransen waren van slag en in de verlenging bleef die situatie zo Waterschei bleef de aanval zoeken in de heksenketel van Genk Daardoor kreeg Paris St.-Germain via Toko en Susic uitbreekmogelykheden. De Fransen faalden evenwel in de afwer king in de U 5e minuut van het spectaculai re duel maakte Pier Janssen het verlos sende doelpunt. Nog bleef het uiterma te spannen omdat de Fransen slechts één doelpunt nodig hadden om de halve finales t.e bereiken De Parijzena- ren verloren echter het hoofd en rea geerden hun frustraties af op de benen van de tegenstanders. Dat leidde tot uitsluitingen van Lemoult en Bouba- car. die eerder in het duel de gele kaart hadden verkregen van scheidsrechtger Thomas. In de slotminuut trof invaller Berger voor Waterschei de paal. Het maakte niet meer uit. De Belgen had den een kunststuKje uitgehaald. De toeschouwers gingen tevreden naar huis Barcelona Barcelona heeft woensdag in eigen huis de kans lalen liggen op een plaats in de halve finales. De sinds kort door de Argentijn Cesar Luis Menotti gelei de club behoefde in de Nou Camp slechts te winnen om verder te komen. Twee weken geleden had de Catalaan se club onder leiding van de inmiddels ontslagen Udo Lattek Austria Wien bedwongen (0-0). Onder Argentijnse supervisie en met de Argentijnse ster speler Marudona en de Westduitse vedette Schuster in dc gelederen te individualistisch en de organisatie ontbrak volledig. Steinkolgler bracht Austria Wien in dc 38c minuut verras send aan de leiding. Nog leek niets aan de hand toen Alesanco zes minuten later voor 1-1 zorgde. In de tweede helft liep Barcelona vergeefs storm. De Oostenrijkse verdediging weer stond de Spaanse furie en Austria bereikte zodoende de laatste vier. On der helse fluitconcerten verlieten de Spaanse vedetten de arena.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 23