Ergernis gang van bestuursschool over zaken gebouw Goes overleg, Aanvraag schoolbestuur voor basisschool Ritthem Roosjes weg Aagtekerke tussen Domburg en krijgt opknapbeurt PZC/ provincie Boot met twee sportvissers vermist Werkloosheid onder mannen in Zeeland 2 pet hoffer Kritiek op overschrijding krediet voor boulevard DONDERDAG 17 MAART 1983 21 SLUISKIL De directie van de Cokesfabriek in Sluiskil en de vakbonden hebben woensdagavond, na 30 uur onderhandelen, overeenstemming bereikt over een afvloeiingsregeling voor 69 van de 420 personeelsleden. De overeen komst, die door districtsbestuurder Hans Vegting van de Industriebond FNV wordt omschreven als 'boven de maat', houdt in dat werknemers die straks op straat staan. 11 tot 30 maanden recht houden op het volle nettosalaris, inclusief' toeslagen, vakantiegeld en 'dertiende maand'. Ouderen, die daarvoor in aanmerking komen, ontvangen van de Cokes een toeslag tot 85 procent van hun laatstverdiende loon. zoals gebruikelijk in regelingen voor vervroegd uittre den. Het handhaven van de 'dertiende maand' als basis voor de uitkeringen dreigde aanvankelijk te worden doorkruist door een circulaire van het ministerie van sociale zaken, waarin dergelijke 'extraatjes' zijn geschrapt Later bleek het plan wel haalbaar. Volgens Vegting hadden de bonden geen argumenten om het aantal ontslagen 69 aan te vechten. Wél maken ze zich bezorgd over de onderbezetting van de cokesovens. De FNV-bestuurder ..De directie was het niet met ons eens, dat de mensen op die afdeling te zwaar zijn belast ..Dan doen ze er maar een stapje op", vindt de bedrijfsleiding. Daarmee wordt dan meteen gesuggereerd, dat, er nu niet hard genoeg gewerkt wordt Wij nemen de cokesdirectie die opmerking bijzonder kwalijk" Over de toekomst van het. Sluiskilse bedrijf is tijdens het overleg over de afvloeiingsregeling weinig duidelijkheid geschapen. „Het zal knokken blijven", aldus Vegting. De directie wilde woensdag niet verdergaan dan de garantie dat de Cokes blijft draaien met 327 formatieplaatsen. De Industriebond FNV peilde eerder deze week de mening van de leden over het principe-akkoord Die was. op een aantal details na, positief. GOES - De gemeente Goes zal boete moeten gaan betalen als het schoolgebouw aan de Westsingel niet op 1 mei 1984 voor de Bestuursschool Zeeland beschikbaar is. In de voorlopige koopovereen komst zal bij wijze van stok achter de deur een boeteclausule worden opgenomen. Daar heeft het algemeen bestuur van de Bestuursschool donderdagmorgen op aangedrongen toen het geconfron teerd werd met het feit dat het schoolgebouw niet, zoals aanvankelijk was toegezegd, in augustus van dit jaar beschikbaar kan zijn. Met enige tegenzin besloot het alge meen bestuur definitief het schoolge bouw aan te kopen. „Het gaat ons een GOES - De Hoogte, 20 uur: 'Bach- concert' door het Nederlands Kamer koor; Pnns van Oranje. 20 uur: 'De ingebeel de zieke' door het Reizend Volksthea ter; MIDDELBURG - Gasthuis, 20-21.30 uur uitzending Rawa; TERNEUZEN - Julianazaekenhuis. 20.15-22.15 uur: uitzending radio Julia na. Grote Kerk. 20 uur: concert door Ma- nan Leijnse (orgel) en het Temeuzens Kamerkoor 'Vocaslitas', VLISSINGEN - Museum. 20 uur: lezing door de heer Jacobs over antieke te gels; Bethesda-St.-Josephziekenhuis, 20- 21.30 uur: uitzending Rawa; FILMVOORSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM - Cinem' Actueel I, 20.30 uur; Hot bubblegum (II). 12 jr.; Cinem' Actueel II, 20.30 uur; Polter geist. a!.; Cinem' Actueel III, 20.30 uur: Adem loos, 16 jr.; GOES - Grand. 20 uur: E.T.. a.l.; HULST - De Koning van Engeland. 18.45 uur: Annie, a.l.; 20 uur: De zwarte ruiter, a.l.; 20 uur: Cannibals, 16 jr.; 20 uur: De vlasschaard, a.l.; 21 uur: Een manier per keer, 18 jr.; TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Hot bubblegum maagd. 16 jr.; 20 uur: An nie, a.l.: VLISSINGEN - Alhambra I, 20 uur: Huis bij het kerkhof. 16 jr.; Alhambra II. 20 uur: Sharky's machi ne, 16 jr. TENTOONSTELLINGEN AXEL - Galerie Bellemans, 10-18 uur: textiele objekten van Annie Blewanus (tm 2/5); Kindergalerij 10-18 uur: illustraties uit kinderboeken van Annemiek Bors- boom; BERGEN OP ZOOM - Markiezenhof, 14-17 uur: Werken George Minne (tm 16/4): BRUINISSE - Visserij- en oorlogsmu seum geopend van 14-16 uur. DOMBURG - Biologisch Museum. 10- 17 uur 'De natuur in Zeeland'; GOES - Museum. 10-12 en 13.30-17 uur: 'Aanwinsten 1982' (L'm 26 3): HEINKENSZAND - De Stenge. 10-16 uur: 'Honderd jaar vorstinnen van Oranje Nassau' (Lm 21/3); HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landdbouwwerktui- gen. HULST - Den Dullaert: 'Afvalhoop, hoop voor de toekomst' (fm 26'3); Galerie Van Geyt, 9-12 en 14-17 uur: werken van 12 Haagse kunstenaars; MIDDELBURG - Zeeuws Kunstenaars centrum, 10-17.30 uur: 'Projecties in acryl, aquarel en potlood van Sioerd Bljlsma (t/m 7/4), Ambachtencentrum Demerary, 9-17 uur: Diverse ambachten en exposities; Zeeuws Museum, 10-17 uur: Touwplas- tieken van Anneke Ruimschotel, Vlissingsestraat 14. 14-19 uur: Werken Ellen Fhnk-van Hemert; Antiquités B. Witte, 10-18 uur; werken van Anton Beijsens (Lm 28/3); Galerie 'Roelant', 11-17.30 uur. grafisch werk van Rob Clous (t/m 17/4); VLISSINGEN - Museum. 10-12.30 en 13.30-17 uur: 'Zicht op schrift, de ge schiedenis van het schrift en boekdruk kunst (Lm 16/4); Zaal Bellamy 19'. 10-12.30 en 13.30-17 uur 'Indianen', gouaches/collages van Jef Diederen (Lm 18 3). Gevangentoren, vanaf 17 uur werken Wilfried van den Boom (tm 4 4), Galene Marquis. 13.30-17 30 uur werken Jeroen Henneman (tm 30 4). Reptielenzoo "Iguana". 14-17 30 uur- Expositie levende reptielen, amfibieën en insekten; YERSEKE - Atelier Dam Twee. 10-18 uur: Schaal- en schelpdieren en werken diverse kunstenaars. IJZENDIJKE - Museum. 10-12 en 13.30- 17 uur: 'Stamboomonderzoek'. HULPCENTRA Noord- cn Midden-Zeeland - Goes, tel. 01100- 14444 (ook voor milieuklachten) Zccuwsch-Vlaandcren - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance>. Telefonische hulpdienst Zeeland, tel 01180- 15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel 01180-36251 van 10.00-24.00 uur - weekends van 20 00-24 00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel 01184-14645. dag en nacht bereikbaar. Nederlandse Hartstichting, tel 070-600555 Te bereiken op kantoordagen van 12-17 uur beetje vervelen" en "we voelen ons bij de neus genomen" waren enkele van de kritische opmerkingen over de gang van zaken. Ergernis was er vooral ook omdat de berekeningen van de gemeen te Goes, mede op grond waarvan de keus is gevallen op het schoolgebouw aan de Westsingel, de financiële kant wel erg rooskleurig hebben voorge steld. Volgens die berekeningen zou het voor de Bestuursschool - en daarmee voor de eraan deelnemende gemeenten - een aanzienlijk voordeel opleveren om voor vestiging in Goes en niet zoals in beginsel al was besloten voor Kapelle te kiezen. Achteraf blijkt dat de vestiging Een en ander is. zo werd vastgesteia, vooral erg onbevredigend voor de ge meenten die op grond van het in het vooruitzicht gestelde financiële voor deel voor handhaving van de school, in Goes in het gunstigste geval even duur is Licht gewonde bij aanrijding in Vlissingen VLISSINGEN - Bij een aanrijding tus sen twee personenauto's woensdag avond op de kruising van Hogendorp- weg en De Meesterlaan raakte orfi- streeks 18.20 uur de Vlissingse C. R. B. van N. licht gewond. Zij werd per am bulance overgebracht naar het Bethes da-St.-Josephziekenhuis, maar kon na behandeling naar huis. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Het ongeval werd veroorzaakt toen de Middelburgse automobilist A K met zijn auto geen voorrang verleende aan de van rechts komende personenauto bestuurd door de Vlissinger S J N. van N. De gewonde zat in de auto bij Van N Vlissingse politie nam zendinstailaties in beslag VLISSINGEN - De Vlissingse gemeen tepolitie heeft woensdag in de loop van de morgen drie zendinstailaties in be slag genomen. De apparatuur verte genwoordigt een waarde van in totaal 1000 gulden. Bij de 55-jarige A. E. in de Marten Lu ther Kingstraat werd een 120-kanaals zendinstallatie met een tot drie Watt opgevoerd vermogen in beslag geno men. De 19-jarige J. D. bleek in zijn wo ning in de Falckstraat een zendinstalla tie te hebben zonder in het bezit te zijn van een geldige vergunning. In de Bo terbloemlaan nam de politie bij de 29- ken te komen. Tot vanmorgen één uur jarige J. C. G. een zendinstallatie in be waar ambtenaren van gemeenten, pro vincie en waterschappen worden opge leid. in Goes hebben gekozen. Een van de bestuursleden Informeerde ernaar hoe hard de toezegging van Goes nu is dat het schoolgebouw op 1 mei 1984 be schikbaar zal zijn ..Of is die toezegging zo zacht als appelmoes zei hij verwij zend naar een eeuwenoud rijmpje dat de hardheid van de Heren van Ter Goes vergelijkt met het breiachtige gerecht van gekookte appels. Het uitstel zit 'm in de latere voltooi ing van het nieuwe onderkomen van de school voor spraakgebrekkige en ge hoorgestoorde kinderen De Kring, die nu gebruik maakt van de school aan de Westsingel. Het bestuur koos E. Baerends, burge meester van Tholen, als nieuwe voorzit ter van de Bestuursschool. Hij volgt J. Wagenvoort op. Baerends was al waar nemend-voorzitter In verband met de naderende penionenng van directeur drs G. M. de Schipper, die in april vol gend jaar vertrekt, benoemde het be stuur mr C. L Verhoeven, thans ad junct-directeur, tot opvolger VLISSINGEN Woensdag is het eerste beeld geplaatst uit een serie die de gemeente Vlissingen heefl aangekocht van de Vlissingse kunstenaar Her man Bisschop rechts op de foto). Het beeld kreeg een plaats op het Bellamy park. dat momenteel opnieuw wordt ingericht, ongeveer tegenover de in gang van het Stedelijk Museum. Het in brons uitgevoerde beeld stelt een man voor die naar de lucht kijkt. Een ander beeld uit de serie 'Mens. zee en wind' van Herman Bisschop wordt over enige tijd geplaatst aan de landzij de van de Boulevard Evertsen. BURGH-HAAMSTEDE - De redding boot President Jan Leis uit Burgsluis is woensdagavond om kwart over elf uitgevaren naar de Midden Steenban- ken, waar vermoedelijk een sportvis bootje met twee Belgen aanwezig was. Het bootje was niet teruggekeerd van een vistocht naar de Midden Steenban- ken, ongeveer 25 kilometer uit de kust ten westen van Schouwen. Het 6 meter lange bootje was 's middags uitgevaren bij Kamperland en had een binnen- en een buitenboordmotor. De alarmering vanuit Kamperland ge beurde omstreeks kwart voor elf van wege het lange uitblijven van de terug keer van de sportvissers. Vanuit Burgh- sluis is het naar schatting anderhalf tot twee uur varen voor de President Jan Leis om in de buurt van de Steenban- ALS OPLOSSING VERVOERSPROBLEMEN was nog geen spoor van de vermiste Belgen gevonden. Roland Sandhövel in'Het Karrewie!' KOUDEKERKE - De Middelburger Roland Sandhövel geeft vrijdag 18 maart een travestie-optreden in bar- club 'Het Karrewiel' in Koudekerke. Van de travestieshow zullen filmopna men worden gemaakt door de Zeeuwse Stromen uit Renesse. De show begint om 23.00 uur. slag die was opgevoerd tot een vermo gen van twee Watt. Het optreden van de Vlissingse politie gebeurde naar aanlei ding van klachten van omwonenden over storing in radio- en televisie-ont vangst. Viswedstrijd ZOUTELANDE - De visclub 'De Kno- raene' in Zoutelande hield een avond wedstrijd op het Zuiderstrand in Zoute lande. De 31 deelnemers haalden 113 vissen boven water. De uitslag. 1 H Kruit, 2 A Janse. 3 S. Maas; 4 K Dommisse, 5 J de Rijke. VLISSINGEN - Het bestuur van de christelijke Jenaplanschool 'Rie- theim' in Ritthem heeft bij het ministe rie van onderwijs een beroep gedaan op de zogenaamde verruimingswet ba sisonderwijs. Als het ministerie posi tief reageert kan de 'Rietheim' een ba sisschool worden, zodat ook de kleu ters van Ritthem in het dorp naar school kunnen. Daarmee zouden dan dc problemen die ontstaan als de raad akkoord gaat met de voorgestelde be zuinigingen op de vervoerskosten voor het onderwijs uit de wereld zijn. Wet houder van Financiën en onderwijs ing G. J. A. M. Adan (CDA), die deze mededeling woensdagavond deed tij dens de behandeling van de bezuini gingsvoorstellen in de commissie fi nanciën. zei echter niet te verwachten dat Ritthem al met ingang van het nieuwe schooljaar een basisschool krijgt. Zoals gemeld wil het college van b en w in totaal 64.500 gulden besparen op de kosten van het vervoer van schoolkin deren naar Souburg Afschaffen van de vergoeding scheelt 35 000 gulden in de vervoerskosten voor kleuters uit Rit them en 32 500 gulden voor het vervoer van kinderen van de Windhoek naar Souburg. Volgens wethouder Adan hebben de ouders van de kinderen be grip getoond voor de voorgestelde be zuinigingen en voert men nu overleg met de gemeente Vlissingen over een verhoging van de bijdrage die de ouders betalen voor het vervoer. Vervroegd in voeren van een basisschool in Ritthem zou de problemen oplossen, aldus de wethouder „Dat zal vermoedelijk pas in 1984 gestalte kunnen krijgen", zo zei hij. De heer T R. K. Meijers (WD) zag de bezuiniging op de vervoerskosten het liefst geschrapt ln het pakket bezui nigingsmaatregelen. dat zoals gemeld Voor 10 mille aan goederen gestolen MIDDELBURG - Bij een inbraak bij transportbedrijf Vogel aan de Oude Veerseweg in Middelburg zijn in de nacht van maandag op dinsdag goede ren ter waarde van ongeveer tiendui zend gulden ontvreemd. Weggenomen werden zes stereotorens, tennisschoe nen, 240 paar werkhandschoenen en een boeveeelheid drank. Deze toede- bepaaide bezuinigingen met wensen. in totaal ruim drie miljoen gulden om vat. De heer J. Schaap (D'66) deed de suggestie een dorpsbus te stichten voor het school vervoer. Dat zou volgens hem een besparing opleveren van ongeveer 40.000 gulden. Ook het vervoer ten behoeve van het schoolzwemmen maakt onderdeel uit van de bezuinigingsvoorstellen. B en w willen het vervoer op een andere ma nier regelen, onder meer door de kinde ren per fiets, indien gezien de afstand school-zwembad dat toelaat, naar het zwembad te laten gaan. Met daarbij ge teld een bijdrage van de ouders zou 50.000 gulden bespaard kunnen wor den. De vertegenwoordigers in de commis sie van verschillende raadsfracties spraken hun teleurstelling uit over het feit dat de raadsleden niet eerder bij de operatie zijn betrokken. „De zaak zal voor 1 april rond moeten zijn. Is er dan nog wel ruimte om zaken te wijzigen", zo vroeg de heer A. J. de Koene (PvdA) zich af. De heer M. Lorier (CDAfviel hem hienn bij. Wethouder Adan maak te hen duidelijk dat de fracties, indien DEN HAAG - Het werkloosheidscijfer in Nederland is in februari gestegen met 2430 tot 778.747. Dat betekent, dat 16,7 procent van de afhankelijke be roepsbevolking in die maand werkloos was. De werkloosheid onder mannen bedroeg 16,5 procent en onder vrou wen 17 procent. In alle provincies steeg het aantal werkloze mannen- De grootste toeneming deed zich voor in Zeeland (plus 2 procent). Daarentegen daalde de werkloosheid onder vrouwen. Deze daling bedroeg in Utrecht en Zeeland bijna 3 procent Dit blijkt uit het maandverslag van de ar beidsmarkt over februari van het minis terie van sociale zaken en werkgelegen heid. Voor het seizoen gecorrigeerd lui den de landelijke werkloosheidspercen tages respectievelijk 16.2 (totaal). 17.4 (mannen) en 15,6 (vrouwen). VLISSINGEN - Het ontwerp-voorstel waarin b en w van Vlissingen om een aanvullend krediet vragen ten behoe ve van de boulevardwerken kreeg woensdagavond nogal wat kritiek tij dens de vergadering van de commissie financiën. Overschrijding van kredie ten moet worden voorkomen, zo was het merendeel van de commissieleden van mening. „In de toekomst moet be ter begroot worden en strenger de hand gehouden worden aan die begro ting". zo verwoordde de heer M- Lorier (CDA) de mening van de commissiele den die overigens positief adviseerden op het voorstel. Het college vraagt in het ontwerpvoor stel om een aanvullend krediet van bij na twee miljoen gulden. Na aftrek van de nog te ontvangen subsidies blijft een door de gemeente op te brengen bedrag over van ruim vier ton. De heer C J van der Weele (RPCU) vroeg zich af of het werkelijk onmogelijk was geweest een betere kostenbewaking toe te passen. ..De eerste kredietaanvraag was onvol ledig door de grote tijddruk", aldus voorzitter van de commissie, wethou der ing. G. J A. M Adan (CDA), „Het krediet is stap voor stap uitgebreid. Wanneer de kredietoverschrijding heeft plaatsgevonden is niet aan te ge ven. Een scherpe kostenbewaking is al leen mogelijk bij een vastomlijnd plan". De commissieleden bleken overigens weinig moeite te hebben met het voor stel. „Er is geen weg terug. De boule vard moet af', aldus A J. de Koene (PvdA). De heer T. R. K. Meijers (WD) vroeg zich af of er niet een gedeeltelijke weg terug mogelijk was: „De betegeling die op de boulevard komt is erg duur. Dat kan misschien wat minder door bij voorbeeld een strook van het wandelge deelte te halen en daar een fietspad van te maken". Deze suggestie kreeg weinig bijval. „Alles wat we nu nog veranderen kost meer", aldus voorzitter Adan, „Bo vendien zijn de tegels al besteld" Collecte VLISSINGEN - In de kemen Oost- en West-Sou burg en Ritthem heeft de col lecte van het Nationaal Reumafonds een bedrag van 4.928 opgebracht. varen eigendom van verschillende bedrijven en lagen klaar om verder ge distribueerd te worden. wel met alternatieven moeten komen. „Het bedrag moet gehaald worden",zo zei hij. Coop, veluwse eiling DOMBURG - Het wegenbouwbedrijf Aug. Van Dijck-Petit uit Middelburg is begonnen met de reconstructie van de Roosjesweg tussen Domburgen Aagte kerke. De weg, die al jaren in een bij zonder slechte staat verkeert, wordt verbreed tot zes meter en wordt voor zien van een asfaltlaag. Voor het echter zover is, worden enkele bochten ver legd en moet de fundering van de weg worden verstevigd. Verder wordt ook het Fietspad, dat in november 1981 werd aangelegd tussen de kom van Domburg en het sportpark Oosterloo, doorgetrokken tot vlak bij de kom van Aagtekerke. De Roosjesweg wordt om- De werkzaamheden aan de Roosjesweg zijn in volle gang streeks pasen voor alle verkeer afge sloten. De reconstructie moet in de tweede helft van juni zijn voltooid. Lukt dat niet, dan mag de uitvoerder pas na het zomerseizoen met het kar wei verder gaan. Bij de gunning is na melijk dc voorwaarde opgenomen, dat de Roosjesweg tussen 24 juni en 27 au gustus voor het wegverkeer toeganke lijk moet zijn. De Roosjesweg is in beheer bij het Wegschap Walcheren. Deze instantie heeft voor de werkzaamheden ongeveer 840.000 gulden moeten betalen. Inclu sief de directiekosten -het toezicht wordt uitgevoerd door de Heidemij- komt de reconstructie op een kleine miljoen gulden De beplanting aan de oostelijke kant van de Roosjesweg blijft zoveel moge lijk mtact Aan de westelijke zijde zal dan niet lukken In verband met de aan leg van het fietspad en het ingraven van leidingen van de nutsbedrijven moet de beplanting hier sneuvelen Het wegschap heeft echter een nieuw be plantingsplan opgesteld, dat na de vol tooiing van de reconstructie zal worden uitgevoerd In verband met de opknapbeurt van de Roosjesweg moeten vrij ingrijpende omleidingsroutes worden ingesteld. Een bijkomend probleem is hierbij, vol gens de heer Krul van het Wegschap, het feit. dat ook de Prelaatweg tussen Aagtekerke en Westkapelle wordt aan gepakt. Ook daar wordt het fundament van de weg versterkt en wordt de rij baan verbreed tot zes meter. Met dat nouai het wegenbouwbedrijf Wallaard uit Groot-Ammers zich bezig, terwijl Provinciale Waterstaat de direc tie voert. Het ligt in de bedoeling dat de Prelaatweg in september van dit jaar wordt opgeleverd. Afsluiting Het afsluiten van de Prelaatweg leidt er toe, dat al bij Middelburg moet wor den aangegeven dat het verkeer met bestemming Domburg niet langer ge bruik kan maken van de verbinding Gnjpskerke-Aagtekcrke, maar via Sint-Laurens en Serooskerke naar Domburg moet rijden. Daarbij vormt de reconstructie van de Leliendaalse- weg echter weer een probleem. Aug. Van Dijek-Petit is daar sinds twee we ken bezig met dc tweede fase van de weg Middelburg-Sint-Laurens. Ook daar wordt het fundament van de weg verzwaard en wordt de rijbaan ver breed tot 7,20 meter. Dit werk, dat om streeks pinksteren moet zijn afgeropd, kost ongeveer een miljoen gulden, vol gens opgave van de hoofduitvoerder van Aug. Van Dijck-Petit, de heer C. de Neve. Dit bedrijf, dat van oorsprong uit Ber gen op Zoom komt en sinds kort ook in Middelburg is gevestigd, heeft op de beide projecten Roosjesweg en Leliën- daalseweg ongeveer 22 mensen aan het werk Een deel van hen is in dienst van onderaannemers De 'eigen' mensen van Aug. van Dijck-Petit zijn onlangs in dienst genomen via bemiddeling van het arbeidsbureau in Middelburg. Informatie-avond FNV over loonbetaling VLISSINGEN - De gezamenlijke afde lingen Middelburg, Vlissingen en Sou burgvan de Industriebond FNV organi seren vanavond (donderdag) een infor matie-avond in de Van Duyvenvoorde- school te Oost-Souburg Dat gebeurt naar aanleiding van het stijgend aantal vragen en klachten van leden, die werk zaam zijn in kleine bedrijven. De klach ten hebben met name betrekking op loonbetalingen. Tijdens deze infor matieavond geven deskundigen voor lichting over zaken als het recht op vakantiedagen, de arbeidsomstandig hedenwet. de toepassing van de cao en de kinderbijslag. Tevens kunnen de FNV-leden er hun loonstrookje laten controleren. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Geslaagd VLISSINGEN Bij het Rode Kruis afdeling Vlissingen slaagden 13 cursis ten voor het eenheidsdiploma E.H B.O BARNEVELD - Aanvoer 2.116 800 stuks, stemming redelijk. Pnjzen in gulden per 100 stuks eieren van 50-51 gram 10,60-10.50. 55-56 gram 13.50-13.30.60-61 gram 15.50-15,55 en 65-66 gram 16,60 Marktbericht centrale tninb.veil. Zeeland te Goes, 16-03-83: sla glas st kl 1 0 23-0.31kl 2 0.08, boerenkool kl 1 0 21-0.22; kl 2 0.09-0 14. peen kl 2 gt 0 16; radijs bos kl 1 0 51-0 61: kl 2 0 49-0.56; spruiten ongeschoond ki l b0.28; a 0 37-0.54. kl 2 e 1.55. dO 21-1 44; b 0.21; a 0.21, witlof kl 1 b 1.20, a 2 80, prei kg kl 1 b 0.37-0.44; a 0 44-0.55. rode kool kg kl 2 0.18, a 0.39; savooie kool groen kg kl 2 0.29-0.30; witte kool kl 1 b 0.17; aardappelen bo 0.15. Aardappeltermijnmarkt Rotterdam 16-3-83 bintje 50 mm opw., apr. laten 18.60; bieden 18.40, slot 18.60, nov laten 24.00; bieden 23 90; slot 24 00. mei laten 19.30; bieden 19.10. slot 19 10; stemming apr en mei kalm; nov. idem. openst. pos apr min 18 is gew 1363. nov plus 10 is gew 199; met plus 5 is gew. 1906. omzet apr. 28 tw. 2x18.70. 3x18.50. 2x18.50. 17x1870; 1x18.60. mei 22 t.w. 10x19.40. 5x19.30; 2x18 90. 5x19.00, nov 10x24.00. Aardappeltermijnmarkt Rotterdam 16-3-83 bmtje 35 50 mm opw apr laten 15 00; bieden 14 00. slot 15 00; nov laten 20 00; bieden 18 50; slot stemming apr kalm; nov. kalm. openst pos. apr 16, 'ADVERTENTIE i De meuwe Arbowet is er Een stuk"gereedschap*om c veiliger, gezonder en prettiger te werken Hoe? Vraagde Arbo-folderaan Stuur'n briefkaart aan Arbowet. Postbus 51.2500 RR Den Haag De Arbowet. Goed gereedschap om mee te werken. Pjblik.me ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 21