Zoekactie oorlogstuig Breskens: alleen 'troep' Middenstand Terneuzen en VVV slaan handen ineen Nieuwe foundations en badmode in Axel Gaslekkage in Breskens liep met 'n sisser af HISTORISCH BESLUIT' Principe-akkoord over samenvoeging kantoren VVV Breskens-Groede OOK BIJ VOORBEREIDING HA VENFEESTEN TERNEUZEN - De VW en de middenstand van Terneuzen streven naar een inniger samenwer king. De afgelopen weken is al het 'oud zeer' uit de weg geruimd. De middenstandsorganisaties en de VW-Terneuzen hebben afgesproken dat ze voortaan de handen ineen zullen slaan om samen een brok 'Terneuzen-promotion' voor hun rekening te nemen. Dat zal voor het eerst goed naar voren komen tijdens de jaarlijkse havenfeesten, op zaterdag 9 en zondag 10 juli. Veroorzaakten die havenfeesten vorig jaar nog tal van wrijvingen tussen de winkeliers en de organisatoren van dat VW-feest. nu wordt alles in grote een drachtigheid voorbereid en uitgewerkt. Nog deze week ontvangen de midden standers een schrijven, waarin de VW het programma bekend maakt en waar in bovendien aan de winkelier wordt ge vraagd op welke wijze hij mee wil werken aan het toeristische gebeuren. Hoogtepunt van de Temeuzense ha venfeesten is dit jaar het spektakel Politie hield tasjesrovers aan in Vlissingen VUSSINGEN - De Vlissingse gemeen tepolitie heeft dinsdag twee 16-jarige jongens uit Vlissingen aangehouden in verband met de diefstal van twee tas sen. De jongelui. R. R. en J. K., hebben in middels bekend op vrijdag 11 maart twee keer damestassen te hebben ge stolen. In beide gevallen bevond de tas zich in een mand aan het fietsstuur. E. en K. zijn dinsdag na verhoor weer op vrije voeten gesteld. iFilm 'The Atomic •Café'in'De Piek' ..VLISSINGEN - In het Vhssings Ontr spanningscentrum 'De Piek' aan de Hellebardierstraat wordt donderdag 24 maart de film 'The Atomic Café' ver toond. Deze film is samengesteld uit propagandamateriaal over de atoom bom in de jaren veertig en vijftig, toen iedereen nog blij scheen te zijn met de uitvinding van dit onmenselijke wapen. De film heeft geen ingesproken com mentaar, maar wordt ondersteund door Tjorasongs' uit die tijd. De film werd sa mengesteld door Kevin Rafferty, Jayne Loader en Pierce Rafferty. De voorstel ling in "De Piek' begint om 21.00 uur. Schieting SLUISKIL - De boogschutterssociëteit Sluiskil hield tijdens het weekeinde een schieting in de zaal van café Dallin- ga te Sluiskil. Er waren 33 schutters aanwezig. De uitslag luidde: de hoge vogel werd geschoten door L. Martens uit Hoofdplaat. De zelfde schutters nam ook de eerste zijvogel alsmede tweede zij vogel voor zijn rekening. Een goed bewijs voor de goede vorm van deze schutter bij een schieting met deelname van een aantal vooraan staande schutters. De meeste vogels waren afgeschoten door E. Fermont met 3 stuks. 'Spring d'r maar in', een treffen tussen dames en heren, die met een eigenhan dig vervaardigd bootje van een zeephel- ling glyden om ergens in het water een bel te beroeren. Voor tv-kijkers een be kend gegeven: jaarlijks wijdt de TROS- televisie een programma van een uur aan iets dergelijks (het programma Te land. ter zee en in de lucht'). Aan 'Spnng d'r maar in' kunnen vertegen woordigers van verenigingen deelne men. maar ook individueel kan er wor den ingeschreven. De inschrijving vindt plaats via het VW-kantoor in de Burgemeester Geillstraat. De feestelijkheden beginnen zaterdag 9 juli om een uur of elf. Een half uur eerder zijn de genodigden in een paardentram gestapt, die hen naar het feestterrein vervoert. Er is op die tocht, van de Markt naar de oude veerhaven, ook mu zikale begeleiding. De paardentram blijft twee dagen lang door Temeuzen rijden De middenstand neemt een be langrijk deel van de kosten voor z'n re kening. Sleepboten De havenfeesten concentreren zich rond de oude veerhaven. Daar staat een feesttent, daar worden markt- kraampjes geplaatst en daar kunnen de bezoekers ook inschepen voor een tochtje over de VVesterschelde. De sleepdiensten Muller en Union, dc Ver enigde Bootlieden en de garnalensche- BRESKENS - De besprekingen over het samenvoegen van de VVV kantoren van Groede en Breskens kunnen beginnen. Dinsdagavond werd dat besluit op de algemene ledenvergadering van de VVV Breskens genomen. Namens de VW Groede was de heer J. Schip pers aanwezig, die van zijn be stuur een volmacht heeft gekregen voor het samengaan. Dit betekent echter niet dat de VVV Groede wordt opgeheven. Deze blijft zelf standig. Een probleem in Groede was de laatste jaren het veelvuldig wisselen van kantoorhouders, wat aan duidelijkheid voor de klanten te wensen overliet. 'Een historisch besluit' noemde de heer J. de Regt van de provinciale VVV uit Mid delburg de beslissing. Op de vergadering was iedereen het erover eens dat de informatie gecentraliseerd dient te worden. Voor Groede houdt dit besluit in, dat er naar een plaats gezocht wordt waar een folder-servicepost kan worden ingericht. Dit om de gas ten in eerste instantie te hel pen. Vandaar zullen ze worden vër- wezen naar het kantoor in Bres kens. Het werd tijdens de vergadering niet uitgesloten dat nog meer VW- kantoortjes bij Breskens worden gevoegd, met name Nieuwvliet Mevrouw Bolijn van de VW Nieuwvliet stond daar niet onwel willend tegenover. De VW Nieuw vliet neemt vandaag op haar verga dering daarover een beslissing. Activiteiten Op de agenda stond verder de be spreking van de activiteiten in het seizoen 1983. Zo zal op 18 juli de jaarmarkt in Breskens gehouden worden. De visserijfeesten staan gepland voor 6 en 7 augustus. De VW Breskens zal met behulp van het recreatieteam zes maal strand- spelen organiseren. Verder zal de VW steun verlenen aan het werk- lozenproject met betrekking tot het realiseren van een paarden tram in Breskens. Mogelijk zal de VW ook deelnemen aan een beurs georganiseerd door de winkeliers vereniging. De belangstelling voor de VW-ver- gadering was bedroevend. Van de 140 leden waren slechts achttien mensen, onder wie acht bestuursle den aanwezig. WOENSDAG 16 MAART 1983 PZC/streek pen van de familie De Rooy varen twee dagen af en aan. Aan de ponton in de veerhaven meert tijdens de havenfeesten trouwens ook weer een Brits marineschip af Dat is te bezichtigen. En verder zijn er de beken de onderdelen: een grote feesttent, een feestmarkt, een vlootschouw (behalve jachten ook Zeeuwse platbodems en vertegenwoordigers van de beroeps vaart) en de gebruikelijke zeilwedstrij den. Voor de muzikale omlijsting zor gen de verschillende muziekkorpsen uit Temeuzen. De VW-Temeuzen wil de contacten met de ondernemers het komende jaar verder verstevigen. Volgende week is er, in het kader van die inniger samen werking. bijvoorbeeld een 'praatavond' met een forumdiscussie. En verder wil de VW meewerken aan de oprichting van één streek VW voor heel Zeeuwsch-Vlaanderen. Idee: dorpsraad en dorpsvereniging Groede samenvoegen GROEDE - De vice-voorzitter van de dorpsvereniging Groede. de heer M. van der Made, opperde tijdens de le denvergadering het idee om de dorps raad Groede en de dorpsvereniging Groede samen te voegen en er één ver eniging van te maken. Hij kwam op dit idee omdat het instandhouden van bei de clubs bestuurlijk gezi n niet gemak kelijk is. De bezetting van beide bestu ren is minimaal. Verder vertegenwoordigt de dorpsver- eniging Groede veelal in de vergaderin gen van de welzij nscommissie in Oost burg. wat eigenlijk een taak van de dorpsraad is. Liever zag Van der Made dat de besturen van de dorpsraad en dorpsvereniging worden ingekrompen en er een werkgroep wordt gevormd, die zich specifiek met problemen bezig houdt, die de gemeente Oostburg aan gaan. Overigens zijn voor zijn gevoel de diverse dorpsraden een wassen neus. De inspraak van de dorpsraad bij de gemeente Oostburg is naar zijn mening minimaal. Kritiek leverde Van der Ma de ook op de 'Westerkoerier', een maan delijks huis-aan-huis-blad waar de ver slagen in staan van de raadsvergaderin gen. „Wie leest dat allemaal", vroeg de vice-voorzitter zich af. Hijzelf vond het taaie kost. Van der Made vond het be drag dat met de uitgave is gemoeid erg hoog. Graag zou hij zien dat de gemeen te Oostburg de dorpskranten subsi dieert. zoals de 'Dorpsomroeper' in Groede. De Dorpsomroeper komt tien maal per jaar uit en heeft een oplage van 500 stuks. Daarin wordt getracht om de diverse activiteiten in Groede onder de aandacht te brengen. De dorpsvereniging Groede, die al ruim 15 jaar bestaat, verzorgt naast de uitga ve van de dorpskrant de kindervakan tieweek. de activiteiten op koninginne dag en de intocht van sint Nicolaas. MIDDELBURG - Het dagelijks bestuur van de provincie wil meewerken aan de aankoop van een stuk weiland nabij het natuurreservaat het Zwin door de Stichting Het Zeeuwwse Landschap. Het gaat om een stuk grond van bijna vier hectare, dat een natuurweten schappelijke waarde heeft. Het Zeeuw se Landschap wil de grond kopen van Immobouw BV voor een bedrag van naar raming f 55.640.-. Gedeputeerde staten stellen vooreen bijdrage van vijf tig procent te geven. De Zeeuwse staten behandelen dat voorstel op 27 mei. Jaarvergadering EHBO in Graauw GRAAUW - De EHBO-afdeling Graauw houdt maandag 28 maart haar algemene Jaarvergadering in het ge meenschapscentrum in Graauw. Na een jaaroverzicht door voorzitter G. Weemaes komen de jaarverslagen van secretaris en penningmeester aan de orde. Bij de bestuursverkiezing zijn mevrouw M. van Immerseel-Buys en mevrouw M. Mahu-Ferket periodiek aftredend, maar stellen zich herkies baar Tot slot komt het win terpro gramma '83-'84 aan de orde. De Jaarver gadering begint om 20.00 uur. Ontspanningsmiddag ouderen St.-Jansteen SINT-JANSTEEN De afdeling Sint- Jansteen van de bond van ouderen hield voor haar leden een ontspan ningsmiddag in het gemeenschapscen trum 'De Warande' in 8int-Jansteen. De middag werd geopend door het bejaardenkoor, dat verschillende lied jes van vroeger ten gehore bracht. De meer dan 125 aanwezige bejaarden en gepensioneerden zongen de oude lied jes uit volle borst mee. Vervolgens werden gymnastiekoefeningen gedaan, gevolgd door een optreden van een volksdansgroep. Tijdens de pauze was er saxofoon- en accordeonmuziek. De bijeenkomst werd besloten met bingo. Hengelwedstrijd TERNEUZEN - De bestuursleden van de hengelsportverenigingen aangeslo ten bij de Westerschelde Federatie hiel den een 'bestuurswedstrijd' hengelen in de Westerschelde bij Temeuzen, geor ganiseerd door de hengelvereniging 'Sport en Genoegen' uit Hoek. De uitslag 1. mevrouw Vonhout, Hoofdplaat; 2. A. Wouters. Sluiskil; 3 J van de Velde. Sluiskil, 4 Fr van Bellen. Jfloosterzande en 5. P. Ocke. Zeeuwse landschap wil grond kopen in Het Zwin (Van onze moderedactrice) AXEL - Dinsdagavond toonde de fir ma L. dc Rudder-Bouvain uit Axel in het Cultureel Centrum 'De Halle' in die plaats haar collectie foundations, lin gerie. nacht- en badkleding. Men ging van start met het tonen van een grote sortering foundations voor diverse maten. De gebruikte weefsels worden steeds soepeler, de basis blijft echter huidvriendelijke katoen, aangevuld met synthetische elastische materia len. Voor jeugdige fjguren blijven bh's, afge werkt met veel kant. en al dan niet voor zien van een beugel, sterk favoriet. Hoe wel niet zo populair bij de Nederlandse jeugd, waren er ook voor hen mooie bo- Showband 'Irene' Terneuzen succesvol in Frankrijk TERNEUZEN - De showband 'Irene' uit Terneuze heeft een succesvol op treden in het Franse Chalon sur Saóne achter dc rug. Tijdens het driedaags bezoek aan deze stad werd verschil lende malen opgetreden. Er werd onder meer gespeeld voor een zaal van 500 genodigden, terwijl 'Irene' bovendien meeliep in een carnavalsop tocht. Uiteindelijk werd de band als het beste buitenlandse muziekgezel schap gekozen; er waren korpsen uit België. Duitsland, Nederland en Zwit serland in Chalon. 'Irene' treedt in maart en april op in Halle, Chatelèt. Fleuris en Zelzate. Op 30 april musi ceert de showband in Temeuzen, Hoek en 8pui. dystockings, in een zeer lichte uitvoe ring. Voor zwaardere figuren werden goede corselets getoond. Goed corrigerend en door het gebruik van de nieuwe mate rialen, voorzien van naadloze bh's. wat onder een strakke japon een beter effect kan geven. Wat getoond werd waren be paald geen 'hamassen' meer. Men liet ook een collectie 'ouderwets' ondergoed voor het voetlicht komen en het was leuk om een vergelijking te kunnen maken met het mooi strakzit- tend ondergoed in de nieuwe materia len. De nachtmode blijft voor wat betreft de japonnen romantisch, veel kant en fijne materialen worden hierin verwerkt. Zeer geslaagd was een witte katoenen combinatie met veel broderie in de zo genaamde 'Gigi'-stijl. In navolging van de Amerikaanse tv- series, waren er ook ragfijne negligés te bewonderen. De pyama's, veelal in pasteltinten, waren sportiever gelijnd. Wat betreft dc badmode lijkt het een delige badcostuum steeds meer terrein te winnen. De ontwerpers kunnen hier in ook meer spelen met kleuren en mo tieven. Badpakken in felkleurige stre pen zullen deze zomer op veel stranden te bewonderen zijn. ook modellen met lurex-verwerking zullen zorgen voor een fleurig aanzien. De bovenkanten van de badcostuums zijn over het alge meen recht, terwijl de pijpjes zeer hoog opgesneden zijn, waardoor een slank silhouet is verzekerd. Bij de bikini's is ook dit jaar het model met een zogenaamde bandeau-bh po pulair. Veel badpakken en bikini's wer den gecompleteerd door bijpassende hessen, japonnen en rokken Deze show, die voor dc 14e maal werd gehouden, toonde de ongeveer 400 aan wezige dames, het nieuwste op het ge bied van foundations en badmode De modellen werden van deskundig, maar uitvoerig commentaar voorzien door mevrouw Paula Beukeboom. Wandeltocht Terhole BRESKENS - Brandweer en politie hebben dinsdagavond een einde gemaakt aan een gaslekkage in een tank op het terrein van de broodbakkerij aan de Ringlaan in Breskens. Door nog onbekende oorzaak stond de afsluiter van de 16000 liter grote tank open. Het gesis van ontsnappend gas alar meerde de omwonenden die de politie inschakelden. De brandweer was snel na de melding om enkele minuten voor negen uur present. Politie en brandweer hebben de Ringlaan afgezet en het publiek op een afstand gehouden, waarna de oorzaak werd opgespoord en de afsluiter dichtge draaid kon worden. De tank staat op het terrein van de voormalige 'Zeeuwse Broodfabriek', sinds enkele maanden eigendom van de heer De Breuckers uit het Belgische Malde- gem. Er zat nog twee procent gas in- zo n 360 liter. De tank was sinds kort niet meer in gebruik en wordt binnen afzienbare tijd afgebroken. Wethouder en locoburgemeester J Thomaes uit Hoofdplaat kwam nog even een kijkje nemen. Woensdag (vandaag) stelt de gemeente met enkele deskundigen een onderzoek in naar de oorzaak van de gasontsnapping Volgens brandweercom mandant J. Carels zijn er twee mogelijkheden: een technisch gebrek of nalatigheid. Eerste steenlegging kruisgebomv Terneuzen TERNEUZEN - Mevrouw J M Doppe- gieter-Thiei Temeuzens wethouder van ondermeer volksgezondheid, legt vrij dag 25 maart, de eerste steen van het nieuwe kruisgebouw in Temeuzen. Dit gebouw van de kruisvereniging Ka naalzone Zeeuwsch-Vlaanderen ver rijst aan de Katspolderlaan. De eerste steenlegging vindt plaats om 15.00 uur. BRESKENS - Dinsdag was de twee de dag dat de duik- en demonteer- groep van de mijnenopruimings- dienst in Den Helder de Baerzande- kreek bij Breskens afzocht op oor- logsexplosieven. Er werd van alles gevonden, behalve explosieven. Commandant D. van Driel, die de zoekoperatie leidt: „We hebben de afgelopen dagen enorm veel rotzooi gevonden in de kreek, oude fietsen, brommers, schokbrekers, staal draad, noem maar op. Daar reageren onze ferro-detectors namelijk ook op". Van Driel had een dergelijke hoop rommel met verwacht. „Ik dacht dat de mensen milieubewuster zouden zijn". De rommel houdt volgens hem de zoekactie behoorlijk op. De uit tien personen bestaande duik- en de- monteergroep, acht duikerseen kok en een ziekenverpleger, verwachten de komende dagen meer te vinden. Dan worden de rietkragen van de Baerzandekreek uitgekamd. In de oorlog hebben vlak bij de kreek enke le geschutsbunkers gestaan. Na de oorlog zouden er volgens getuigen nogal wat granaten in de kreek zijn gedumpt. Commandant Van Driel verwacht geen bommen te vinden. „Je weet het natuurlijk nooit. Bij de zoekactie vorig jaar bij camping Zee bad bij Breskens hebben we ook en kele vliegtuigbommen gevonden". Detectors De duikers maken gebruik van zeer gevoelige detectors. Van Driel: „Die zijn zo gevoelig dat ze nog reageren op een bom die zes meter diep ligt" Het opruimen van explosieven is eD blijft een gevaarlijk karwei. Volgens Van Driel zijn met name mortier- en handgranaten onbetrouwbaar. „Die dingen worden met de dag gevaarlij ker. Ze roesten door hè". De duikers moeten met vies zijn van modder Koukleumen kunnen eveneens betei een ander baantje zoeken. Eén van de duikers: „Het duikerpak biedt een redelijk tot goede bescherming tegen de kou. Als het regent is het echter geen pretje in het water". De duikers moeten erg uitkijken voor glas. „Komt er een gat in je pak. dan. loop je vol, en dat is beslist niet leuk". De groep denkt veertien dagen nodig te hebben om de Baerzandekreek te schonen van oorlogsexplosieven. KLOOSTERZANDE De werkgroep 'Sportieve Recreatie Hontenisse' houdt zaterdag 19 maart een wandel tocht in Terhole en omstreken over een afstand van ongeveer tien kilometer. In de wandeltocht zijn enkele vragen en opdrachten verwerkt, waarmee de wandelaars enkele prijsjes kunnen win nen, Bovendien ontvangen alle deelne- mers(sters) na afloop een herinnering. Inschrijven tussen 13.00 en 13.30 uur in de kantine in het gemeentelijk sport park. Molenstraat in Terhole. Aan de wandeltocht kunnen zowel individue- len als groepen deelnemen, de start is om 13.00 uur bij het sportpark in Terhole. Een oude isolator van een telefoonpaal komt boven water. Nachtmode

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 36