Zoetemelk verloor in zware slagregens rit naar de zon Knetemann wil winnen in afsluitende tijdrit Poloteam Luctor krijgt het moeilijk zich te handhaven Olympischvoetbalteam weinig gemotiveerd AZ wil goedkope Jaan de Graaf Zwemclub Kapelle in finale Zeelandcup PZC/sport Goede dressuur in Axel en Serooskerke Schrijvers naar Canada Geen winnaar Indoortitel dressuur en springen McNamara al uitgeschakeld Hulst klopt Middelburg WOENSDAG 16 MAART 1983 (Door Peter de Jonge MANDELIEU Bibberend van kou en ellende zat Joop Zoetemelk eenzaam in een kil kleedkamertje vlak bij de finish. Na een monsteretappe door het heuvelige achterland van de Cote d'Azur gewonnen door de Belg Dirk de Wolf raakte hij zijn leiderstrui van Parijs-Nice kwijt aan Sean Kelly. In hevig noodweer sloeg de Ier genadeloos toe op de laatste col, de Tanneron. In een duivelse afdaling liet hij zich naar beneden vallen. Driekwart minuut later arriveerde daar de doorweekte Joop Zoetemelk. Zijn kansen op een vierde eindzege in Parijs-Nice verwaterd. „Ach, je staat maar acht seconden achter", probeerde diens ploegleider Jean Pierre Danguillaume hem op te monteren. Maar Zoetemelk geloofde er niet meer in. „Misschien dat ik er morgen anders over denk, maar nu is Kelly voor mij de favoriet", zei de teleurgestelde Nederlander. De nieuwe leider, die zelf vorig jaar in deze rit de leiderstrui verspeelde door een valpar tij. barst in ieder geval weer van zelf vertrouwen. Want ook hij weet dat hij vorig jaar in de afsluitende klimtijdrit de Col d'Eze een snellere tijd neerzette dan Zoetemelk ooit over die elf kilome ter realiseerde. En het verschil tussen die twee tijden is niet mals: een halve minuut. Een belangrijk aandeel in de aanval op de eerste plaats van Zoetemelk kwam op naam van een andere Nederlander, Steven Rooks. Die demarreerde in de aanloop naar de top van de Grand Due, een uitloper van de Tanneron. Terwijl een kopgroep van vier (Dirk de Wolf, Pascal Guyot, Eddy Planckaert en de Nederlandse amateur Twan Poels) al aan de afdaling was begonnen daagde hij de plpeg van Zoetemelk uit. Lau rent antwoordde en reed het gat dicht, maar Kelly ging meteen door. „Rooks heeft belangrijk werk geleverd", gaf hij na afloop toe. „Aan hem heb ik heel wat te danken". De ploeg van Kelly. Rooks en Jean Marie Grezet besloot dus om niet af te wachten tot de laatste dag. Rooks: „Vanmorgen hebben we tegen elkaar gezegd dat we op de Tanneron in elk geval moesten proberen iets te onder nemen om seconden te pakken. Alleen werd er niet bij gezegd wie de aanval nu precies moest openen, al wisten we eigenlijk al wel dat Grezet de minste kans had op secondenwinst omdat hij niet durft te dalen. Dat ik demarreer de was niet met de gedachte om Kelly te helpen. Ik deed het puur voor mezelf'. Betere vorm Dat mislukte dus, al is de vijfde plaats van de jeugdige Noordhollander in het algemeen klassement natuurlijk nog altijd groots. In de levensgevaarlijke, bochtige afdaling probeerde hij Kelly nog te volgen, maar zonder succes. Een gebrek aan lef en vaardigheid brak hem op. Hij eindigde in gezelschap van Joop Zoetemelk op 43 seconden van VOSMEER GELIJK VLISSINGEN - Vosmeer uit Oud-Vos- semeer heeft de competitiewedstrijd te gen FC Bergen met 1;1 gelijk gespeeld. Vooral na rust waren de Tholenaren sterker. Na 20 minuten gaf Frans Ver hees de Zeeuwen de leiding, maar Peter Hendriksx bracht de partijen op gelijke voet. Vosmeer kreeg in de eindfase de beste kans op de zege, maar Verhees schoot op de paal. SEROOSKERKE - De ponyruiters lie ten zaterdagmorgen tijdens het in- doordressuurconcours van de lande lijke rijvereniging en de ponyclub De Gouwe Reijers een aantal fraaie de monstraties van dressuurrijden zien. Bijna de helft van de combinaties werd door de jury gewaardeerd met een winstpunt. De eerste plaats was voor Renate Duynkerke met Carine van Oranjezon. Over de in de middag ge starte paarden was de jury wat minder te spreken. Bij de meeste combinaties lagen de prestaties net rond de vol doende. Absolute uitschieter was Anet- te Baas met Trekkier van Walcheren die met acht punten de tweedeprijs- winnares Nicoline Vos met Tramenta voorbleef. Uitslagen pony's klasse B: 1 Renate Duyn kerke Carine, Oranjezon 127 pnt.; 2 Minet Geertse Sabrina, Gouwe Retjers 126 pnt.; 3 Jose Klompe Ebonler, Oranjezon 124 pnt.; 4 Teresa Kal verboer Skippy, Walcheren 122 pnt.; 5 Wllma de Visser Kwikkie. Oranjezon 121 pnt.]; paarden klasse B. 1 Annet Baas Trekkie, Walcheren 130 pnt.; 2 Nicoline Vos Tramenta. Oranjezon 122 pnt.; 3 Nicoline Vos Urtta, Oranjezon 121 pnt.; 4 Henneke v. Boeyen Rezie. Oranjezon 121 pnt.; 5 Clarien Louwerse Welrola, Gouwe Reijers 120 pnt.; 6 Edith Joziasse-Weug Trekkie. Walcheren 117 pnt. Axel In manege Magrette in Axel hield de landelijke rijvereniging en ponyclub Graeve Jan een indoor- dressuurwedstrijd voor pony's uit Zeeuwsch-Vlaanderen in de klassen L, M en Z. Een groot aantal combinaties (27) keerden met een winstpunt naar huis. Uitslagen; pony's klasse L: 1 Robert Teunis- sen Quick Silver. Graeve Jan 139 pnt.; 2 Jac Wiemes Adonis, Luctor et Emergo 136 pnt.; 3 Claudia Fassaert First Lady, Vossereijers 136 pnt., pony's klasse M: 1 Nicole Schieman Happy Story, Kleppertjes 132 pnt.; 2 Ellane de Feljter Bres, Luctor et Emergo 131 pnt.; 3 Margo Strooband Tommy, Hulst 127 pnt.; pony's klasse Z; 1 Marie-Paul Picavet Peter Jan, Luctor et Emergo 133 pnt.; 2 Jurgen v. d. Vijver Petra, Haringrulters 132; 3 Wilfried 8teyaert Ashgrove, Zwlnruiters 122 pnt.; 4 Hanny Wieland Renate, Kleppertjes 121 pnt. Kelly. „En toch is het niet zo dat ik geen risico's heb genomen", stelde Zoe temelk. „Maar Kelly is doodgewoon in betere vorm. Want al tijdens de beklim ming nam hij twintig seconden voor sprong op mij". Het gezicht van Zoetemelk stond 's morgens overigens al somber. Voor het vertrek in La Seyne-Sur-Mer keek hij naar de donkere lucht. „Als het maar goed weer blijft", hat hij eerder in de week gezegd, „want er zit bij mij geen grammetje vet te veel op". Maar toen bliksemschichten, donderslagen en zware slagregens het peloton al tijdens de eerste kilometers op zijn pad bege leidden, wist hij dat zijn hoop niet beantwoord zou worden. Heuveltop pen in een koude mist, hagel en gladde wegen... „Dit is niet mijn type weer", zei Zoetemelk. Het was een constate ring. geen excuus. Kelly daarentegen voelde zich in zijn element. In dat bijna angstaanjagende decor realiseerde hij wat eerder in deze Parijs-Nice niet meer mogelijk had geleken. Door een valpartij op de twee de dag raakte hij op achterstand. Zelf beschouwde hij zich toen als uitgescha keld. De uitslag van de zesde etappe is 1 Dirk de Wolf (Bel.) 182 kilometer in 5.12.40 (gem. 34.925 km/u); 2 Guyot (Fra.) op 26 sec.; 3 Kelly (Ier.) op 1.26; 4 Van der Poel (Ned.) op 2.09; 5 Rooks (Ned.) z.t.; 6 Bittinger Fra. V z.t.; 7 Clere (Fra.) z.t., 8 Rossier (Zwi.) z.t.; 9 Laurent (Fra.) z.t., 10 Zoetemelk (Ned.) z.t.; 14 Poels (Ned.) op 2.20; 15 Bazzo (Fra.) z.t.; 31 Maas op 14.35; 33 Kuiper op 17.56; 37 Poels op 20.52; 44 Van llouwelingen op 24.59; 51 Peels op 30.20; 62 Daams op 43.16; 68 Man- ders op 44.69; 77 Takens op 51.20: 88 Moons op 1.03.01; 90 Boom op 1.13.25. De stand in het algemeen klassement is: 1 Kelly (Ier.) 28.10.39, 2 Zoetemelk (Ned.) op 8 sec.) 1 Laurent (Fra.) op 17 sec.. 4 Grezet (Zwi.) op 26 sec.; 5 Rooks (Ned.) op 28 sec.; Bittinger (Fra.) op 53 sec 7 Haghedooren (Bel.) op 6.09; 9 Van der Poel (Ned.) op 6.69; 9 Jones (G. Br.) op 7.14; 10 Bazzo (Fra.) op 7.16; 11 Andersen (Den.) op 7.34; 12 Bondue (Fra.) op 7.54; 17 Vanderaerden (Bel.) op 8.30. De klasseringen van de andere Nederlanders in de zesde etappe zijn 40 Peels op 5.49. 45 Van Houwelingen op 6,16, 46 Maas op 8,12, 50 Manders op 8,23, 70 Daams op 12,01, 79 Takens op 13,01.80 Poels z.t., 83 Kuiper z.t„ 84 Moons z.t., 92 Boom op 30,07. DEN HAAG Alleen de handtekening van Piet Schrijvers ontbreekt nog onder het contract dat de Canadese club Edmonton Eagles hem voor de komende twee seizoenen heeft voorge legd. De 36-jarige doelman van Ajax en het Nederlands elftal is in Midden- Canada een meer dan volledige baan aangeboden. Schrijvers, ook part-time trainer bi] de afdelingsclub Abcoude, zal in Edmon ton tevens met de technische leiding worden belast. Zijn werk zal zich bo vendien niet beperken tot de zomerpe riode waarin de competitie in Noord- Amerika draait, hij zal ook aan de slag moeten voor de zaalwedstrijden, die in de wintermaanden plaatsvinden. Het vrijwel zekere vertrek van Schrij vers maakt het waarschijnlijk dat Hans Gaijé Ajacied blijft. DEN HAAG Lotto tien van het afgelopen weekeind heeft geen win naar van de eerste prijs opgeleverd. De tweede prijs van bruto een halve ton werd gedeeld door zes winnaars. De prijswinnaars zijn: lotto 10: eerste prijs: geen winnaars, tweede prijs: 6 winnaars, die elk bruto ƒ50.000 ont vangen, derde prijs: 171 winnaars, die elk bruto 2.048,70 ontvangen, vierde prijs: 8.870 winnaars, die elk ƒ39,40 ontvangen, vijfde prijs: 114.084 win naars, die elk 5,00 ontvangen. Toto 10: eerste prijs: 59 winnaars, die elk 768 ontvangen, tweede prijs: 1.198 winnaars, die elk ƒ25,70 ontvangen, derde prijs: 10.094 winnaars, die elk 7,40 ontvangen. Toto gelijk 10: eerste prijs: geen win naar, tweede prijs: geen winnaar, derde prijs: 30 winnaars, die elk ƒ214,20 ontvangen, vierde prijs: 790 winnaars, die elk 11,20 ontvangen. Cijferspel 10: 6 cijfers goed: 1 winnaar, die bruto 100.000 ontvangt, 5 cijfers goed: 4 winnaars, die elk bruto 10.000 ontvangen, 4 cijfers goed: 25 winnaars, die elk 1.000 ontvangen, 3 cijfers goed: 238 winnaars, die elk 100 ont vangen. 2 cijfers goed: 2.427 winnaars, die elk 10 ontvangen. Verlies Volendam DEN HAAG In het inhaalprogram ma van dinsdagavond in de eerste divisie is DS '79 lijstaanvoerder Vo lendam tot op één punt genaderd. De Dordtenaren hebben echter een wed strijd minder gespeeld. DS was in Leeuwarden winnaar bij Cambuur (2- 0), terwijl Volendam in Arnhem met 3-2 bij Vitesse verloor. SARONNI AAN LEIDING IN 'TIRRENO' ACQUAVIVA PICENA Op de voor laatste dag van Tirreno-Adriatico raakte Gerrie Knetemann zijn leiders trui toch nog kwijt aan wereldkam pioen Beppe Saronni. De Italiaan fi nishte in het hoog gelegen Acquaviva Picena veertien seconden eerder dan de kopman van Peter Post in de eerste groep achter de winnende solist Lau rent Fignon uit Frankrijk. Frits Pi- rard, vierde, was voor de vierde achtereenvolgende keer de beste Ne derlander. Onderweg had Saronni Knetemann al twee keer verrast. Hij won bij een tussensprint en en bergpremie twee keer twee seconden, terwijl de Neder lander met een tweede plaats slechts een tel tijdvergoeding veroverde. Voor de afsluitende tijdrit over achttien kilo meter op de kustweg van San Benedet to del Tronto bleven de verschillen aan kop van het algemeen klassement klein: 1 Saronni, 2 Visentini op 6 sec., 3 Knetemann op 15. De hevig transpirerende ex-leider stel de dan ook: „Ik ben de trui kwijt, maar ik heb de kans de wedstrijd te winnen behouden". Vorig jaar wist Knetemann de tijdrit op exact hetzelfde parcours in record tijd te winnen met 11 seconden voor sprong op Moser, 20 op Saronni en 28 op Visentini. Knetemann kan het, al zal het een spannend secondenspel blijven. Het voordeel van Knetemann is, dat hij, meer dan wie ook, bereid is zijn lichaam pijn te doen op de fiets. Theo de Rooy, zijn nieuwe ploegge noot, vertelde: „Ik geloof niet dat er iemand bestaat die zich zo leeg kan rijden als hij. In de grote prijs van Monaco reden we naast elkaar een bergje op. Hij wilde de eerste groep niet laten wegrijden, terwijl hij nog niet eens in vorm was. Op het laatst zat hij te braken op zijn fiets en toch liet hij niet los". De uitslag van de vierde etappe is; 1 Laurent Fignon (Fra.) 206 kilometer m 5.11.53 (met 5 seconden tijdvergoeding, gemiddeld 39,630 km p/u); 2 Fernandez (8pa.) op 7 sec. ttfd- verg.); 3 De Wolf (Bel.) z.t. (1 sec. tijdverg 4 Pirard (Ned.); 5 Panizza (Ita 29 Knetemann op 21 sec.; 45 Lubberding op 51 sec.; 46 Veldscholten z-t.; 56 Van Vliet op 2,45; 57 Koppert z.t.; 58 Lammerts z.t.; 70 Van Hou welingen op 5,46; 113 Lammertink op 16,35; 117 Priem op 16,47; 151 Oosterbosch op 26,16; twintig renners, onder wie Jan Raas Theo de Rooy. stapten af. Algemeen klasse ment: 1 Saronni 22.26.24; 2 Visentini op 6 sec.; 3 Knetemann op 15 sec.; 4 Lang z.t.; 5 Fernandez op 25 sec 20 Pirard op 1,03; 32 Lubberding op 1,33; 35 Veldscbolten op 1,47; 44 Lammerts op 3.21: 60 V. Houwelingen op 10,38; 62 Van Vliet op 11,51: 76 Koppert op 16,30; 129 Lammertink op 36,00; 131 Priem op 38,38; 138 Oosterbosch op 39,38. DEVENTER - Wim Koevermans scoort met een fraaie kopbal het eerste Neder landse doelpunt. De doelman van Liechtenstein Wenaweser is te laat bij de bal. LIECHTENSTEIN WEER VERSLAGEN: 3- 1 DEVENTER Nederland heeft dins dagavond de eerste wankele stap ge zet in de richting van het olympisch voetbaltoernooi in Los Angeles. In Deventer kwalificeerde het Neder lands olympisch elftal zich ten koste van voetbaldwerg Liechtenstein voor groep C van de Europese voorronden. Het kat-en-muisspel tegen de beste voetballers van de Middeneuropese postzegelstaat eindigde in Deventer slechts in een uiterst mager voordeel van de Nederlandse semi-profs: 3-1. Het zwak spelende elftal van bonds coach Ger Blok was niet in staat een grotere marge te bereiken dan in de uitwedstrijd in Balzers (3-0). Open biljartstrijd finale bandstoten 's-HEERENHOEK Na vier ronden in het biljartkampioenschap eerste klas bandstoten van het district Walchere- n-De Bevelanden in 's-Heerenhoek zit ten in totaal nog acht kanshebbers in de strijd. De biljartvereniging OBK telt met Jan Marijs, Lou van Stee en Cees van Stee drie kandidaten voor de hoofdprijs. Spannender is het bij De Toekomst waar na vier ronden nie mand meer ongeslagen is en vijf spe lers nog in de race liggen. Die ontwik keling belooft hoe dan ook een uiter mate boeiende slotfase. Zaterdag en zondag (19 en 20 maart) komen de finalisten weer in actie (telkens vanaf 13.00 uur), zowel in clublokaal De Kroon als De Korenbeurs worden de winnaars rond 17.00 uur verwacht. De tussenstanden na vier ronden zijn: De Toekomst: Jo Wisse BVM 6-1,76-15. Jaap de Koek, De Ruyter. 6-1.67-12; Adri Weeland VEG/ABV 5-155-9; Rinus Schouwenaar. Scheldezicht. 4-1.52-9; Ko Vleugel BVW 4- 1.50-9; Adri Consemulder Dampoort 3-1 65-9; Aijaan Rijk OHGL 2-1.54-6. Jaap van de Berg BVW 2-1.09-7 OBK. Jan Marijs Dampoort 8-1.78-10, Lou van Stee LBV 8-1.52-12, Cees van Stee LBV 6-1.75-9; Cees Verwey Onder Ons 4-1 49-8: Cees Couka VEG/ABV 2-1.51-10; Bas Siere- veld Delta Col 2-1.42-8; Rien Overheid LBV 2-1.39-7; Piet Oostdijk ABIM 0-1.34-8. Voor Bloks selectie begint het olym pisch karwei pas echt op woensdag 27 april. Dan treft het team in Roemenië de eerste tegenstander van zwaar kali ber. De categorie, waartoe de twee andere pool-opponenten, Joegoslavië en Italië, ook behoren en waartegen meer kwaliteit en mentaliteit tentoon gespreid zal moeten worden om enige kans op succes te hebben. In de eerste helft leek Nederland vlot op een monsterscore af te stevenen. Tussen de 17de en 27ste minuut maak ten Koevermans. Lokhoff en Jans drie fraaie doelpunten. Liechtenstein bleef in de egelstelling furieus van zich afbij ten en kwam vlak voor de pauze zelfs tot het eerste officiële interlanddoel- punt uit zijn nog korte voetbalhistorie. Manfred Frick scoorde. Zo bleef het voor 3500 toeschouwers ook na rust. Nederland: Hanssen (Fortuna Sittard), Woudsma (Go Ahead Eagles). Koever- mans (Fortuna Sittard), Van Dord (AFC) en Van Tiggelen (Sparta), Su- vrijn (Fortuna Sittard), Lokhoff (PSVj en Keukens (Groningen) (Tiktak-AZ 67). Hofman (Roda JC), Spee (AFC) (Strijbosch - Helmond Sport) en Jans (Groningen). 19 KAPELLE De gewestelijke bond voor Zeeland van landelijke rijvereni- gingen en ponyclubs hield zijn jaar lijkse algemene ledenvergadering. In zijn openingswoord keek voorzitter J. K. Munters terug naar het afgelopen jaar, waarbij hij constateerde dat het goed ging met de landeljke ruitersport in Zeeland. Zowel het aantal leden als het aantal wedstrijden vertoonde een stijgende lijn. Ook de prestaties op de evenementen waren goed, al vielen de resultaten op landelijk niveau, met name op de nationale kampioenschap pen wat tegen. Munters deelde mee dat op herhaald verzoek het hoofdbestuur van de fede ratie toestemming heeft gegeven voor het verrijden van een provinciaal win terkampioenschap dressuur en sprin gen Vervolgens gaf de directeur van het federatiecentrum, H. W Wittewaall een uiteenzetting over de toestand en de activiteiten van de federatie, vooral geconcentreerd rond het federatiecen trum in Ermelo. Na de pauze werd de vergadering voortgezet met het vaststellen van de wedstrijdkaiender, die ook dit jaar weer een groot aantal evenementen te zien geeft. Vooral het aantal concourse- n-hippique is toegenomen. Ook aan vaardde de vergadering het voorstel van het bestuur om met ingang van het komende seizoen de kampioenschap pen voor springen en dressuur in de klasse zwaar niet meer op één dag te laten verrijden, maar hieraan ten min ste een voorwedstrijd te verbinden. Bij de bestuursverkiezing werd de huidige voorzitter Munters met algemene stemmen herkozen. Tenslotte volgde de huldiging van de combinaties die in het afgelopen jaar de beste prestaties hadden geleverd op de concoursen- hippique. Bij de ponycombinaties ging de prijs naar Marie-Paul Picavet die met Peter Pan 35 punten bij elkaar reed. Bij de paarden behaalde Marina de Fouw van Walcheren 26 punten op de voet gevolgd door Mark van t Westeinde van de Haringruiters met 25 punten. Beide winnaars kregen als aandenken het 'zilveren paard' uitge reikt. ROTTERDAM De Australiër Peter McNamara, afgelopen zondag nog winnaar in bet Grand Prixtoernooi te Brussel, is de vijfde geplaatste speler in het toernooi in Rotterdam is uitge schakeld. Hij verloor door opgave tegen de Tsje- choslowaak Jiri Granath. 223 op de wereldranglijst. McNamara was als derde geplaatst. De Tjech won met tweemaal 7-6. De enige in het hoofdtoernooi uitko mende Nederlander, Michiel Schapers, verloor in de eerste ronde in drie sets van de Amerikaan Gene Mayer: 6-0, 5-7, 1-6. (Van onze sportredactieI SPAKENBURG Het is uiterst twijfelachtig of IJsselmeervogels bet volgend seizoen nog zal kunnen beschikken over Jaan de Graaf. De 27-jarige Spaken burger is benaderd door AZ '67, dat graag zou zien dat De Graaf weer in de Alkmaarderhout komt spelen. Jaan de Graaf was vanaf 1978 tot de zomer van 1980 al in Alkmaarse dienst, waarna hij terugkeerde naar IJsselmeervogels. Maar niet alleen Klaas Molenaar heeft voor AZ zijn oog op De Graaf laten vallen. Volgens de rechterspits hebben meerdere betaalde clubs belangstelling ge toond. Welke dat zijn wilde De Graaf niet zeggen. Wel bekent hij dat AZ weer contact met hem heeft opgeno men. Het behoeft nauwelijks uitleg dat Molenaar, die dit seizoen een grote bezuinigingsoperatie bij zijn club doorvoerde, hetgeen ook tot uitdrukking komt in de plaats die de Alkmaarders momenteel in de eredivisie innemen, De Graaf graag terug wil. AZ is verworden tot een kleurloze ploeg, die het publiek in Noord-Holland niet meer aanspreekt. En aangezien Jaan de Graaf zich enkele jaren in een behoorlijke populariteit in Alkmaar mocht verheugen en hij betrek kelijk weinig geld hoeft te kosten, lijkt een rentree in de Alkmaarderhout voor AZ alleen maar positieve kanten te hebben. LISSINGEN - Luctor zal het bijzonder moeilijk krijgen zich te handhaven in de derde klasse van de landelijke waterpolocompetitie. De Middelburgers staan op de laatste plaats en zullen uit de resterende vijf wedstrijden minstens evenzo veel punten moeten halen om zich te handhaven. Tegen Raket werd een ver wachte 10-3 nederlaag geleden. Ook Schelde verloor en wel van Krabben met 7-9. De overige ploegen waren vrij. zwemwedstrijd en dat speelde de Mid delburgers duidelijk parten. Nu ver zuimden de aanvallers mee te verdedi gen en het attent spelende Raket maakte daar handig gebruik van. Voor al in de tweede en derde time kon de Zuidhollandse ploeg door snelle coun ters flink uitlopen. Bij een 8-1 voor sprong na drie periodes kon Raket wed- Luctor-Raket Luctor-Raket was een aantrekkelijke wedstrijd, die een verdiende overwin ning opleverde voor de bezoekers. De ploeg uit Delft staat op de tweede plaats en had dan ook wat meer kwali teit in huis dan Luctor. Bij de Zeeuwen ontbrak Rob Geervliet vanwege een strijd rustig uitspelen. Beide teams scoorden nog twee keer. De Luctordoel- punten werden gemaakt door Harry den Boer, Walter Huis in 't Veld en Pe ter Geervliet. Schelde-Krabben Hoewel de Terneuzenaren verbeten weerstand boden kwam Krabben uit Bergen op Zoom vanaf de eerste time al op voorsprong. Schelde kon weliswaar twee periodes goed meekomen, maar de Brabanders waren toch iets sterker. Doordat ze wat meer geluk met de doel kansen hadden dan de thuisclub, kwa men de Brabanders na drie times op een wat geflatteerde 4-8 voorsprong Voor Schelde was dat teveel om in te lopen. Weliswaar kwamen de Zeeuws- Vlamingen in de laatste periode nog ge vaarlijk dichtbij, maar dat kwam om dat Krabben toen met een man minder moest spelen. Deze speler deelde in de verder sportief verlopen wedstrijd vol komen onnodig een tik uit en mocht zich gaan aankleden. Sjaak van der Hooft had zijn vizier op scherp gesteld en scoorde vijf keer. De overige doel punten werden gemaakt door Willy de Blaey en Patrick Kooymans. VLISSINGEN De zwemploeg van de ZC Kapelle heeft in het zwembad te Vlissingen duidelijk zijn kandidatuur gesteld voor de Zeelandcup 1983, het officiële clubkampioenschap van Zee land voor niet- start vergunning houders. De ploeg uit Kapelle was over alle leeftijdsgroepen goed vertegenwoor digd en dat leverde uiteindelijk de overwinning op. Aanvankelijk wist de Stormvogel goed partij te geven want na 16 onderdelen was het verschil met Kapelle slechts luttele seconden. In de slotfase, met de estafettes, sloeg de ploeg uit Kapelle toe. De officieuze einduitslag luidde: 1 ZC Kapel le 2243,2 seconden, 2 Stormvogel 2319,5; 3 Stelleduikers 2349,3 4 Luctor 2431,4 secon den. Met deze uitslag heed Steilduikers ook nog een goede kans om zich te plaatsen voor de finale om de Zeeland-cup. Het zal afhangen van het resultaat dat Onderdak uit Zierikzee in april zal behalen De uitslagen waren 25 m schoolslag meisjes - 8 jar: 1 Alexandra Knoester. Luctor, 24.3. 2 Melanie Bos. Stormvogel, 25.5, 3 Stephanie Juranek. Stormvogel, 27,8, 25 m rugslag meisjes - 8 jaar: 1 Melanie Bos, 24,7; 2 Alexandra Knoester. 27,8; 3 Peter Tinbergen. Stormvo gel, 28,6, 25 m rugslag meisjes - 10 jaar: 1 Brenda de Graaf. Stormvogel, 22,2; 2 Hanna Jozlasse. Luctor, 22,3,3 Jessica Hage, Kapel le, 22,8, 25 m vlinderslag meisjes -10 jaar: 1 Hanna Jozlasse. 20.8; 2 Sandra Huiszoon, Kapelle, 21,6, 3 Jessica Hage. 21,8; 50 m schoolslag meisjes - 12 jaar: 1 Melany Vonk, Stormvogel. 45 6. 2 Melany de Meunchy. Luctor. 45.9. 3 Nlcola Davies, Luctor. 47.5:50 m vlinderslag meisjes - 12 jaar 1 Melany Vonk. 38.0; 2 Martelle Dorrepaa), Kapelle. 45.0; 3 Katinke Brouwer. Kapelle. 48,0; 50 m vrije slag meisjes -14 jaar: 1 Ingeborg Vonk, Stormvogel, 31.8,2 Diana Kok. Kapelle. 35,8. 3 Doris van Jeveren. Stelleduikers. 36.6. 50 m rugslag meisjes - 14 jaar: l Ifngeborg Vonk' 37.2, 2 Anita Mesu. Luctor. 411. 3 Diana Kole. Kapelle, 42.0.50 m vlinderslag meisjes - 14 jaar: 1 Petra Vccrhock. Kapelle. 39.2: 2 Christel EversdUk. Kapelle. 40.7; 3 Yvonne Riemens. Stormvogel. 41.2. 50 m schoolslag meisjes 14 jaar: 1 Skarlet Janse. Stelledui kers. 44.2, 2 Petra Veerhoek, Kapelle, 44,2. 3 Angelina Schmink. Luctor. 46,6.25 m school slag jongfns - 8 jaar: 1 Agejan Eising, Kapelle. 28 4. 2 Patrick Kammers. Luctor. 29.0. 3 Chnstlaan van de Beg, Stormvogel. 32.3. 25 m rugslag jongens - 8 jaar: 1 Patrick Lammere. 27.8. 2 Rick Scgboer. Kapelle, 29.5. 3 Agejan Elslng. 30,3. 25 m vlinderslag jongens 12 jaar: 1 Henk van de Brink. Stelleduikers, 20.9, 2 Fedor van Hese, Stelle duikers, 23.4. 3 Marco Schouwenaar. Kapel le. 25.8; 25 m rugslag jongens - 10 jaar: 1 Henk van de Brink. 20.8; 2 Michiel de Voogd. Stormvogel. 21.6, 3 Fedor van Hese, 21.6; 50 m vlinderslag jongens -12 jaar: 1 Marcel van Hese. Stelleduikers, 45,3, 2 Bart Eckhardt, Stormvogel, 48,5, 3 Serge Segboer, Kapelle, 49,8; 50 m vrije slag jongens -14 jaar: 1 Serge van Geffen, Kapelle. 35,9; 2 Ceel Navest, Stormvogel. 36,2, 3 Jan Boone. Luctor. 36.2: 50 m rugslag jongens -14 jaar: 1 Ceel Navest, 40.8; 2 Jan Boone. 42.0: 3 Henk Riemens, Stormvogel. 43.3. 50 m schoolslag jongens - 12 jaar: 1 Marcel van Hese. 48,1; 2 Bart Eckhardt, 49.0. 3 Serge Segboer. 49.4; 50 m vlinderslag jongens 14 jaar: 1 Peter de Jonge. Stelleduikers, 35,4; 2 Hanno Cappon, Stelleduikers, 364; 3 Bas Nijsse, Stelledui kers, 37,3; 50 m scboolslg jongens 14 jaar: 1 Onno Brouwer. Kapelle, 394. 2 Atze Se(jn- stra. Stormvogel. 41.4; 3 Hans van Sluljs, Kapelle. 41.6 HULST De Zeeuws-Vlaamse zaal- voetbalkampioen, het Hulsterse De Ster, is in de strijd om de Zeeuwse titel imponerend van start gegaan. In eigen huis versloeg De Ster de Wal- cherse kampioen Sport Stijl Sinke met 8-1, na een 2-1 ruststand. De Ster was met name in de tweede helft formidabel op dreef en bracht toen de opponent (die op doelman Ad Vermeulen na compleet was) herhaal delijk tot wanhoop. Wim Koster schoot Sport Stijl Sinke al na twee minuten op voorsprong, maar nog voor de pauze gaf Hans Picavet met twee treffers het duel een andere wending. De beslissing viel in feite al kort na de hervatting, toen Paul Seghers uit een strafschop scoorde. Daarna troffen Hans Picavet (tweemaal). Paul Seghers (tweemaal) en Lucas van de Voorde nog doel: 8-1. Zeeuwse bowlingclubs lopen titel mis VLISSINGEN - Camping Farrülyland uit Hoogerheide heeft het bowlingkam pioenschap behaald in de nationale league klasse 4V. Door overwinningen op ICMTemeuzen (2-1), Opelcentrunv Oosterhout (3-0) en Radio Visser'Oost- burg (3-0) hield het de concurrentie op een afstand De overige uitslagen zijn: le wedstrijd Her- weghValkenisse - Opelcentrunv Oosterhout 0-3; Pampa servicesMiddelburg - Goes 2 3-0; Radio Vlsser'Oostburg - City serviceEtten Leur 2-12e wedstrijd Radio Visser/Oostburg - Goes 2<Goes 3-0; ICMTemeuzen - Herwegh. Valkemsse 0-3. City serviceEtten Leur Pampa servicesMiddelburg 3-0.3e wedstrijd ICMTemeuzen - City services Middelburg 2-1, Goes 2- Goes - Opelcentrum/Oosterhoul 0-3, eindstand 1 Camping Familyland Hoo- gerheid 41,5 pnt. 32991 plns, 2 Opelcentrum Oosterhout 37.5 pnt 32707 plns. 3 ICM Temeuzen 37.5 pnt. 32608 plns, 4 Herwegh Valkenisse 32 pnt. 32030 pins; 5 City service Etten Leur 32 pnt. 31631 plns. 6 Radio Visser Oostburg 26 pnt, 31649 pins; 7 Goes 2 Goes 24 pnt. 30682 plns; 8 Pampa services Middel burg 21,5 pnt 31693 pins

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 21