Liggelden voor jachthaven Breskens drastisch omlaag Voor zomer begin bouw kantoor sociale dienst LEEGSTAND SCHEELT GEMEENTE RUIM EEN TON IN RAAD MIDDELBURG PvdA-leden vragen uitstel behandeling nota minderhedenbeleid Nieuwe opzet Anjercollecte in Middelburg 'Vranje' Vlissingen naar dansfestival AAN DR. DE GALLANDATSTRAAT IN VLISSINGEN Kans op opruiming bunker Oostkapelle Mogelijk een overgangsklas in zaalvoetbal WOENSDAG 16 MAART 1983 PZC/streek BRESKENS De leegstand in de jachthaven van Breskens scheelt de gemeente dit jaar nog ruim een ton aan opbrengsten. De totale kosten blijven daarentegen op vrijwel hetzelfde niveau, ook al zijn 81 ligplaatsen tot op heden nog niet verhuurd. Gemeentelijk ambtenaar J. Smeets noemde die cijfers dinsdagmiddag 'vrij onrustbarend'. Het woord 'alarmerend' slikte hij nog net in, maar de beheersraad van de gemeentelijke jachthaven bleek niet bepaald ongevoelig te zijn voor de slechte berichten. Vrijwel unaniem werd besloten tot een verlaging van de liggelden met Overname maar liefst vijf gulden per vierkante meter, in plaats van de drie gulden die voorzitter J. Thomaes van de beheerscommissie in petto had. worden gemaakt op de Breskense leeg stand, kon rekenen op vertrouwen. „We moeten de moed erin houden", zei Thomaes. „Pas aan het eind van het jaar zullen we weten waar we aan toe zijn". De commissie hoopte dat van de ingrij pende verlaging een positief effect op erg korte termijn zal uitgaan. Een snelle reclamecampagne, die daaraan wordt gekoppeld, dient om de Bresken se haven dit jaar nog zo vol mogelijk te krijgen. Smeets had daar z'n twijfels over. ..We moeten onszelf niet voor de gek houden", zei hy. „Verreweg de meeste jachteigenaren hebben al ge boekt voor het komende seizoen". Of ook de sportvissersclub 'De Honte' kan profiteren van de fikse prijsverla ging bleef dinsdagmiddag nog in het midden. Verscheidene commissieleden waren tegen, omdat 'De Honte' toch wel zal blijven. Maar de vertegenwoor diger van de vissers in de commissie, A. Steyaert, onderstreepte dat er in het verleden een 'koppeling* is afgesproken van de taneven voor de jachthaven, en de prijs die 'De Honte' moet betalen. „Als die koppeling is gehanteerd bij prijsverhogingen, dan moet dat óók gebeuren bij het verlagen van de tarie ven", vond hy. En Thomaes kon hem daar geen ongeiyk in geven. „We moe ten fideel ziin". constateerde hy. „We Optreden The Act in disco Zoutelande ZOUTELANDE - De Bussumse pop groep 'The Act' treedt zondamiddag op in disco Royal in Zoutelande. Het op treden begint om 15.00 uur. The Act werd in 1981 opgericht en bestaat uit Bert van Eiken, Henk Schoenmaker, Rob Siesling en Rene Sondem. De groep brengt korte melodieuze num mers School 'Vaste Burgh' in Vlissingen houdt projectdag VLISSINGEN Op de kleuter- en lagere school 'De Vaste Burgh' in de wijk Papegaaienburg in Vlissingen hebben kinderen en leerkrachten drie weken lang gewerkt aan een project getiteld 'Kijk mij nou!' Lichaam en kleding waren de twee onderwerpen die aan de orde kwamen Huisarts in de wfik, dr F. v.d. Berg, kwam in alle groepen iets vertellen over het lichaam. Bovendien maakten de leerlingen van de lagere school een uitstapje naar kledingatelier Geerts in de Kasteelstraat te Vlissingen. Verder werden demonstraties spinnen gegeven en werden leerlingen in Zeeuwse klederdracht gestoken. Iedereen is welkom op dinsdag 22 maart om de resultaten van het project te komen bekijken in het schoolge bouw aan de Flamingoweg 53. De openingstyden zyn van 16.00 tot 17.30 uur en van 18.30 tot 20.00 uur. Tydens de tentoonstelling wordt regel matig door de leerlingen een mode show gehouden, er is een demonstratie spinnen en er wordt informatie gege ven over Marokkaanse kle ig zullen dit in het college bespreken. Het zal vermoedeiyk wel een haalbare kaart zyn". De korting betekent ook dat de al geboekte huurders plotseling vijf gul den per vierkante meter terugkrijgen. Dat kost Oostburg bijna 70.000 gulden. Het geld komt uit een 'besparing' van 80.000 gulden die is bereikt door een andere manier van afschrijven. Ofschoon het dan ook geen echte be zuiniging was, wilde de commissie het geld graag besteden aan het verlagen van de liggelden om op die manier de Breskense haven weer 'concurrerend' te maken. Aan het begin van de verga dering van de beheersraad werden twee brieven op tafel gelegd van Bel gische jachteigenaren die de huur in Breskens hadden opgezegd. Uit de brieven bleek dat zij de prijzen in België veel aantrekkelijker vonden. By de commissieleden was een lichte paniekstemming merkbaar toen duide- lyk werd dat er momenteel nog ruim 80 Wethouder Thomaes ligplaatsen onbezet zyn. Het grootste deel van de kosten is namehjk 'vast' en wordt dus niet beinvloed door de druk te in de haven. Daardoor blijft het kostenpeil vrijwel gehjk ondanks de leegstand. Commissikelid J. L. Jacobsen sprak van 'oneerUjke concurrentie' van de Vlissingse jachthaven waar het aantal passaanten het afgelopen jaar sterk is gegroeid. .Daar is zestig meter steiger neergelegd door De Schelde, mét subsi die", wist hy. In hun bezorgdheid zagen de meeste commissieleden de kosten verlaging als het meest probate middel om het ty te keren. Ook de advertentie campagne in een aantal landehjke (dag)bladen waarin de lezers attent Gemeente Vlissingen wijzigt woonerf VLISSINGEN - De bouw van een nieu we kerk van de Pinkstergemeente aan de Baljuwstraat in Vlissingen maakt een herziening van de plannen voor een woonerf noodzakelijk. De bewo ners van de straat ontvangen daarover deze week een brief van de gemeente. In de gevel van de kerk, die zijn hoogste punt al heeft bereikt, komen namelijk twee nooduitgangen met trappèn. Daartussen komt een gemetselde bloembak met een hoogte van 50 centi meter. Op een tekening bij de brief kun nen de bewoners zien hoe het woonerf er nu uit komt te zien. De gemeente vraagt hen met de wijziging in te stemmen. Zanguitvoering in Westkapelle WESTKAPELLE - De christelijke ge mengde zangvereniging 'Looft den Hee- re' uit Westkapelle houdt zaterdag 26 maart haar jaarhjkse zanguitvoering in de Nederlands hervormde kerk in West kapelle. Deze uitvoering begint om 19.30 uur. De leiding is in handen van Jan Hekhuis. Het jongerenkoor West kapelle, onder leiding van Riet de Vlieger verleent medewerking aan deze zangavond. L. v. d. Burgh begeleidt het geheel op het orgel Nu het bergaf gaat met de belangstel ling voor de Breskense jachthaven, werden ook vraagtekens gezet achter de plannen van de watersportvereni ging om de accommodatie over te nemen van de gemeente. De wsv Bres kens werkt momenteel nog aan een uitgewerkte begroting. Commissielid A. I. Verhage had z'n twyfels. „Ik zet grote vraagtekens by de haal baarheid. als je ziet dat er nu al leegstand is. Is het wel verstandig om de haven over te dragen in deze tyd! De watersportvereniging zou in de proble men kunnen komen. We kunnen beter eerst de begroting maar eens afwach ten, ter bescherming van de vereni ging". Commissielid F. Maas, ook lid van de wsv, vond die angst onterecht. Hij is ervan overtuigd dat de vereniging het beheer en de exploitatie van de haven goedkoper kan doen dan de gemeente. Voorzitter Thomaes herinnerde er fijntjes aan dat de plannen voor de overname van de haven heel duidelijk afkomstig zijn van de watersportver eniging, en niet van de gemeente. Een wijde cirkelvormige rok in kleurige vlakverdeling met zwart topje dat op de schouder geknoopt wordt vormen een jeugdig jurkje. Vlissings raadslid wil meer openheid over plan Spuistraat VLISSINGEN - De heer V. J. A. Wil- kens, gemeenteraadslid voor de WD in Vlissingen, wil meer openheid van b en w rond de behandeling van het alternatieve plan van het Wijkcomité Binnenstad voor de bebouwing van de westzijde van de Spuistraat. Hij vraagt zich af waarom wethouder W. Wisse (PvdA) van openbare werken en volkshuisvesting nog niet heeft geant woord op vragen over de mogelijkhe den van het alternatieve plan. In een brief aan de gemeenteraad vraagt hij zich af of deze gang van zaken wel correct is omdat volgens hem b en w in een vergadering op 15 februari zouden hebben besloten van het plan af te zien. In de raadsvergadering van 25 februari heeft wethouder Wisse volgens de heer Wilkens toegezegd dat het wijkcomité alsnog een antwoord van hem kan verwachten. Op de inspraakavond in december van het vorig jaar beloofde de wethouder dat „het alternatieve plan van de wykbewoners zal worden betrokken by de afweging van de bouwplannen voor het gebied Spui- straat-westzyde". Het plan van de wykbewoners omvat een aaneengeslo ten bebouwing vanaf de zogenaamde 'kopbebouwmg' van het Bellamypark tot aan het pand Molenstraat 15 met ergens anders, byvoorbeeld aan de oostkant van de Spuistraat, nog een bouwblok De gemeente gaat uit van een aaneengesloten bebouwing vanaf het Bellamypark tot de Bakkersgang en een tweede blok van de Bakkers gang tot aan de Jugendstilpanden. Het Wykcomité Binnenstad vergader de op 8 en 9 maart en werkte de alternatieve plannen toen verder uit. In zyn brief aan de gemeenteraad vraagt de heer Wilkens of deze het correct vindt de bewoners in de waan te laten dat er nog over hun plan gesproken wordt, met het gevolg dat zy de plannen nog verder uitwerken. Te vens vraagt hy of deze manier van inspraak bevorderlyk is voor het en thousiasme van de betrokkenen. De heer Wilkens dringt m zijn brief aan op een sneller antwoord van de wethou- der. MIDDELBURG - Middelburgse PvdA- raadsleden hebben de socialistische wethouders H. Gillissen en G. B. Schoenmakers tijdens een informele bijeenkomst gevraagd om de behande ling van de nota minderhedenbeleid aan te houden tot na de raadsvergade ring van 21 maart. Dit bleek dinsdag tijdens een vergadering van de raads commissie financiën, waarin de heer T. F. C. Verduin (PvdA) vroeg of de kwestie al in b en w aan de orde was geweest. Wethouder van finaneién A. Bergshoeff (CDA) antwoordde daarop ontkennend. Een van de redenen om aanhouding te vragen vormden opmerkingen in de no ta over huisvesting. De raadsleden die om aanhouding vroegen vonden het on juist dat de leden van de commissie huisvesting hierover niet waren ge hoord Wethouder van cultuur G. Schoenma kers toonde zich over het laatste dins: dagavond nogal verbaasd. Volgens hem is het concept van de nota de afde ling huisvesting op het stadhuis gepas seerd. Van die zyde werd geen enkel commentaar ontvangen zodat het de wethouder niet verwonderde dat de le den van de huisvestingscommissie niet gehoord waren. Overleg In een eerder stadium waren er al twij fels gerezen rond de vraag of er wel voiuoeuue overleg met de mmderne- den zelf is geweest bij de totstandko ming van het stuk. Wethouder Schoen makers deelde dinsdag mee dat de raadsleden inmiddels een verweer van b en w tegen deze kritiek is overhan digd. In dat stuk wordt aangegeven met wie er overleg is gevoerd bij de totstandkoming van de nota, volgens Schoenmakers 'een hele waslijst'. De wethouder verklaarde verder dat het aanhoudingsverzoek waarschijnlijk nog in b en w zal komen volgende week maandag, kort voor het begin van de raadsvergadering en hoopte dat de na dere informatie die de raad is ver strekt deze tevreden zou stellen. De nota is overigens alleen behandeld in de commissie bestuur-bestuurden. B en w hebben toegezegd dat het stuk ook in andere commissie aan de orde zal ko men. maar dan wel na behandeling in de raad. Reden van de haast is onder meer dat het ministerie van binnen landse zaken behandeling als voor waarde heeft verbonden voor het toe kennen van subsidiëring van het min derhedenbeleid. Intussen hebben de heer D. Blom (PM) en mevrouw S. Boersma-Smitskamp (pvda) wethouder van sociale zaken M. Vinke gevraagd nog voor de raad van 21 maart de commissie sociale zaken bij een te laten komen om de nota te be handelen. Op dit verzoek was volgens de heer Blom dinsdag nog niet gerea geerd. Van onze moderedactrice VLISSINGEN - Zoals elk seizoen het geval is presenteerde ook nu weer de activiteitencommissie van Open Hof een modeshow waaraan diverse Vlis singse middenstanders meewerkten. Modehuis Zijnen voor de damesmode, herenmodehuis Heystek, Roelse voor de schoenmode en kapsalon Hairpoint voor de haarmode. De tassenzaak Heystee liet zonder opgaaf van reden verstek gaan, waardoor op zo'n korte termijn geen vervanger kon worden gevonden. Rustige mode in de nieuwe zomertinten, geschikt voor vele doel einden en vele leeftijden met zo nu en dan een brutaal knipoogje naar de trendgevoelige modehoek om de col lectie up-to-date te houden. Deze stijl mag kenmerkend genoemd worden voor de jongste zomercollectie van modehuis Zijnen die dinsdagavond in een vol Open Hof haar klanten met haar nieuwste zomerinkopen liet ken nis maken. Het meest opvallende in die collectie was wel het feit dat praktisch alles zelf tc wassen is tot aan het bercara, een namaak-suède, toe. Vooral van dit laat ste materiaal was veel aanwezig: man telpakken, lange mantels, jeugdig ge- styleerde broekpakken met geometri sche vlakverwerking. slankmakende japonnetjes en een jonge overall met kuitbroek in zwart/wit, dit alles was ge maakt van het zeer soepele, jong ogen de materiaal bercara. Van wasbare synthetische stoffen, ka toen of mengingen van katoen waren er prima mantelpakken, de ene keer met broekrok, een jasje met lage revers en een éénknoopssluiting, een andere maal met rechte rok voorzien van loopsplit. Eenvoudig zijn de japonnetjes, of de deux-pieces, maar de uitgewerkte de tails als kolletje, een geplaatst dessin, verlengde schouder of doorgestikte schouderpas geven een aktuele optiek. Wie van romantiek houdt, kiest de pastelkleurige japon met ruche langs mouwen en over de frontparty. De streep, zeer aktueel deze zomer, was te zien in soepel gebreide japonnen met jasje of rechtvallende jurkjes, maar ook in een heel jeugdig katoenen schort- jurkje gedragen over een bijpassende bloes. Voor het 'buitenwerk' heeft Zijnen pri ma trench-typen, de reeds genoemde bercara-mantels en sportieve chintz- jacks en parka-achtige jasjes. Meer kleur Heystek Herenmode geeft de man deze zomer wat meer kleur en zelfs de pastel tint. Met name het lichtblauw kwamen we tegen in een prima combinatie be staande uit wit met blauw gestreept MIDDELBURG - In Middelburg wordt van 20 juni tot en met 2 juli een aparte collecte gehouden voor het Anjer fonds. Ze zal niet langer bijdragen ont vangen uit de Zeeuwse Collecte. Een werkgroep bereidt de collecte voor. Deze is ontstaan op initiatief van mr M. van Boven, kabinetschef van de burge meester, die vrijdag mededelingen deed over deze kwestie. „De Zeeuwse Collecte werd voor een steeds groter aantal doeleinden ge bruikt zodat de mensen vaak niet meer duidelijk wisten waarvoor ze nu eigen- lyk gaven. Vandaar dat wij. evenals el ders in het land. een aparte collecte gaan houden" aldus Van Boven vrijdag. Er is nu een werkrgroep gevormd waar in Sonja Ruys (toneelgroep Parlando) en de heren JBimxnel voorzitter show band Juliana), J. Fase (namens Euro band) en W. Poppe (poppentheater Par- cival). zitting hebben Zij bereiden cul turele manifestaties voor die de collecte moeten begeleiden. Ook in Nieuw- en Sint-Joosland zal worden gecollec teerd. Daar zal de muziekvereniging ONDA tevens een rondgang door het idorp maken. colbert, gedragen op een lichtblauwe pantalon, beide kledingstukken met een linnen-look. Daarnaast heeft Heys tek tinten als donkerrood en mosgroen, maar ook de zandtinten in de collectie voor sportieve combinaties als pul lover. hemd (button-down) en panta lon. De laatste vaak gemaakt van een stretch-kwaliteit. De blazercombmatie en jack-combina ties worden geprefereerd boven het kos tuum dat duidelyk dit seizoen wat gas moet terugnemen. Uiteraard worden met het oog op de zomer lichtgewicht kwaliteiten gebruikt. De presentatie was in handen van me vrouw Wil van Son. De heer L. Zietse begeleidde een en ander op de piano. Collecte VEERE - De collecte voor het Rheuma- fonds heeft in de kem Veere 806,65 op gebracht. VLISSINGEN Volksdanstheater groep 'Vranje' uit Vlissingen treedt zaterdag 19 maart op bij het 'Festival Nederlandse Dans', in het cultureel centrum Meerzicht in Zoetermeer. Aan dit festival nemen regionale groe pen deel uit heel Nederland. Op het festival Nederlandse Dans, brengen zy versenwenue Nederlandse dansen. Een van de hoogtepunten in het programma zal een show zijn, van Nederlandse traditionele kostuums. "Vranje' zal met enkele leden daaraan deelnemen in 'Walchers kostuum'. Het festival begint om 12.00 uur en zal om 24.00 uur worden afgesloten. VLISSINGEN - Het college van b en w van Vlissingen maakt nog deze maand een keuze uit de vier ingediende plan nen \oor de bouw van een kantoor voor de gemeentelijke sociale dienst. Wanneer het werk zal worden gegund is nog niet bekend, maar de planning is er volgens wethouder A. Hoefkens (CDA) van onder meer sociale aangele genheden op gericht nog voor de bouw vakvakantie met het werk te begin nen. Het nieuwe kantoor kan dan begin 1984 in gebruik worden genomen. Het nieuwe kantoor wordt gebouwd aan de Dokter de Gallandatstraat en zal ongeveer de helft van het huidige parkeerterrein achter het postkantoor aan het Stadhuisplein in beslag nemen Vier Walcherse bouwbedrijven, waar van drie Vlissingse. hebben inmiddels een offerte uitgebracht „Voordat de verdere procedure in gang kan worden gezet moeten we eerst de beslissing van de raad afwachten met betrekking tot de bezuinigingsoperatie. Gaat de raad daar volgende week mee akkoord, dan weten we dat de financiële dekking er is en kunnen we verder", aldus wethouder Hoefkens die in dit stadium niets kwijt wilde over de bouwkosten Het kantoor wordt uitgevoerd m twee bouwlagen met een oppervlakte van ongeveer 700 vierkante meter elk. De maximale bouwhoogte is acht meter. Op de begane grond worden de hal. re ceptie en veertien spreekkamers en een werkruimte voor de afdeling Financiële De verdieping is bestemd voor de huis vesting van de afdelingen administra tie algemene zaken en wetstechnische zaken, de directie, stafmedewerkers en een vergaderruimte. Het programma van eisen voor het kantoor, dat is opge steld door de centrale bouwcommissie, wordt vandaag, woensdag, besproken tijdens de vergadering van de commis sie sociale aangelegenheden in het stadhuis. De vergadering begint om 19.30 uur. DOMBURG - De gemeente Dom burg heeft de kans om de bunker in Oostkapelle met subsidie van het rijk op te ruimen. Op de plaats waar het nog uit de tweede wereld oorlog stammende bouwsel staat, kunnen woningen worden ge bouwd. Wanneer echter met de wo ningbouw kan worden begonnen, staat nog niet vast. De kwestie wordt besproken in de commissie financiën van Domburg, die maan dag 21 maart om vier uur bijeen komt in het gemeentehuis van Domburg. De bunker waar het allemaal om gaat. staat aan de Domburgseweg in Oostkapelle. aan de ingang van het dorp. Met de eigenaar van de grond waarop de bunker staat, is in principe overeenstemming bereikt. Hoewel het rijk de sloop voor zyn rekening neemt, moet de gemeente Domburg de grond betalen. Dat geld put de gemeente uit de reser ves voor aankoop van onroerend goed en voor rehabilitatie. Tydens de commissievergadering wordt ook een verzoek besproken van de Domburgse Reddingsbriga de. De brigade vraagt een subsidie voor de aanschaf van vier buiten boordmotoren. Verder praten de commissieleden over de aanschaf van aanduidingsborden voor de omleidingsroutes in het zomersei zoen. Hierop zullen, om het verkeer in goede banen te leiden, de routes naar de parkeerterreinen, hetzy voor strandbezoek, hetzij voor be zoek aan de kern Domburg, op dui- delyke wijze worden aangegeven. Tenslotte blykt uit een overzicht, dat de chef van de afdeling finan ciën van Domburg aan de commis sieleden heeft toegezonden, dat de gemeente Domburg in 1984 onge veer 86 000 gulden minder krygt van het ryk dan was aangenomen. Gedaald zijn de uitkeringen per in woner. de uitkering in verband met de oppervlakte van de gemeente, de uitkering historische i stads (ker nen. de compensatie landbouw gronden. de verfijning ongewoon bevolkingsverloop en de verfij ningsregeling probleemgebieden. Aan de andere kant zijn de uitke ring grondoppervlakte van de bin nen de bebouwde kom en de uitke ring in verband met de bebouwing toegenomen. De uiteindelyke afna me van 86.650 bedraagt 2,54 pro cent van het Domburgse huishoud boekje. MIDDELBURG Als de plannen van de regiocommissie zaalvoetbal Wal cheren doorgaan, zal er volgende competitie naast de hoofdklas ook een overgangsklas komen die op regionaal niveau speelt. Onlangs namen de bestuurders van het zaalvoetbal in Middelburg en Vlissingen een besluit hiertoe. Het woord is nu aan d$ clubs. Als er positief gereageerd worcft, is de overgangsklas definitief. De overgang van de eerste klas van de plaatseüjke competities naar de hoofd klas is momenteel erg groot. De nieuwe overgangsklas (een soort overbrug ging) moet gevormd worden door de bestgeplaatste teams uit de Vlissingse en Middelburgse eerste klassen. De kampioenen uit de plaatsefijke hoog ste klas zullen ials gebruikefijk) dit jaar nog promoveren naar de hoofdklas. De definitieve beslissing over het voorstel wordt in juni verwacht, als de plaatse lijke clubs byeenkomen. Tot zolang hebben zy de tyd om over de plannen na te denken Volgende competitie wordt in de Walcherse hoofdklas de officiële speel tijd van 2 x 25 minuten ingevoerd. Tot nu toe duurden de wedstrijden 2 x 20 minuten. Volleybaltoernooi in Middelburg 'MIDDELBURG - Het eerste van een serie van drie toernooien, die de Mid delburgse bedrijfsvolleybal vereni ging (MBV) op evenzovele achtereen volgende zaterdagen houdt, is zater dag bij de dames gewonnen door het team van Het Koper Galjoen en bij de heren door Mask. In de finale behaalde Koper Gayoen een 2-1 overwinning op 't Zand n (1-15, 16-14 en 15-10) en Mask zegevierde in de eindstrijd bij de heren eveneens met 2-1 over Marathon (6-15, 15-9 en 16-14). De strijd om de derde en vierde plaats ging bij de dames tussen DFS en CP J Schou- wen-Duiveland. DFS plaatste zich als derde en de vierde plaats was voor de Schouwse CPJ-dames. Het team van het ziekenfonds Dordrecht behaalde de derde plaats bij de heren door een zege op Wellinge Hl. dat zich als vierde kwa lificeerde. Aan dit eerste toernooi na men dertien damesteams en vieren twintig herenteams deel. In dc kantine van sporthal Kruitmolen. waar net toernooi werd gehouden, reik te MBV-voorzitter Jo Ooms aan het eind van de vlot verlopen en sportief gespeelde toemooidag de prijzen uit aan de ainnaars. Dankwoorden had de MBV-vooratter voor de toemooüeiders (Ton de Gooyer. Kees Lievense en Ad van Hoepen), de EHBO-afdeling Mid delburg en voor het kantinepersoneeL Zaterdag wordt in dezelfde sporthal het tweede MBV-toemooi gespeeld, tussen 8.30 en 18.00 uur. Kledingbeurs 'Kom uitje huis' MIDDELBURG De vrouwencon tactgroep 'Kom uit je huis' houdt vandaag, woensdag, een kledingbeurs in Het Zuiderbaken in Middelburg- Zuid. Er kan kleding worden afgele verd tussen negen en elf uur. Van 13.30 tot 15.30 uur worden de kleren aan de man of vrouw gebracht. NCVB Middelburg komt bijeen MIDDELBURG De drie Middel burgse afdelingen van de NCVB hou den woensdag, vandaag, een gezamen- lyke byeenkomst in de Hofpleinkerk te Middelburg. Mevrouw Wielinga-van Rysdyk spreekt dan over het verwer ken van het rouwproces. De aanvang is 19.45 uur. Badplaatsbelangen Domburg vergadert DOMBURG - Het algemeen bestuur van de Stichting Badplaatsbelangen Domburg (SBD) vergadert morgen (donderdag) over een groot aantal fi- nancieel-technische onderwerpen. Aan de orde komen met name wijzigingen van de begroting en het besluit tot het afsluiten van een geldlening. De verga dering begint donderdagavond om halfacht in hotel Zeelandia aan de Dorpsstraat 39 in Oostkapelle. Collecte WESTKAPELLE - De collecte over de maand februari heeft in de evangeli sche gemeente van Westkapelle in to taal 1167.60 gulden opgebracht. HAAGS GERECHTSHO Voorwaardelijke intrekking rijbewijs en geldboete voor rijden onder invloed DEN HAAG - Het Haags gerechtshof veroordeelde de 29-jarige D. van B. uit Arnemuiden tot 700 gulden boete, twee weken voorwaardelijk gevangenis straf en vier maanden voorwaardelijk intrekking van het rijbewijs voor het besturen van een auto onder invloed. De man werd eerder door de Middel burgse rechter veroordeeld tot 1000 gulden boete, zes maanden intrekking van het rijbewijs en voorwaardelijk twee weken gevangenisstraf. V. d. B. kwam daartegen in hoger beroep. De automobilist werd door de politie aangehouden toen hy van een voetbal wedstrijd op weg naar huis was By de afgenomen bloedproef kwam een pro millage van 1 34 naar voren. De procu reur-generaal by het Haags gerechtshof eiste 1500 gulden boete met voorwaar- delyk vier maanden intrekking van het rijbewijs en eveneens voorwaardelyk twee weken gevangenisstraf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 17