ZEELAND" Boulevard Vlissingen kost 2 miljoen méér Drukkerij Goes moet vier mensen ontslaan Geschorste leerlingen mogen vandaag weer in de banken Toch naaktstrand bij Oranjezon? BRANDSTICHTING VIA BRIEVENBUS ZWARE FINANCIËLE TEGENVALLER ■jT almanak GIFZAAK LANDBOUWSCHOOL SCHOONDIJKE 'Sasse papier zootje' BEDRIJF WORDT GESTROOMLIJND PZC PAGINA 5 MAANDAG 14 MAART 1983 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VEERE - De heren A. en C. Houwer van camping Oranjezon te Vrouwenpolder vragen in een brief die ze hebben gestuurd aan de Veerse raadsleden, een 'fat soenlijk' stuk strand aan te wijzen bestemd voor de naaktrecreatie. Zij stuurden hun brief naar aanleiding van het voorstel van b en w van Veere om de naaktre creatie te verbieden. Dit voorstel wordt aanstaande woensdag behandeld. De heren Pouwer schrijven bijzonder teleurgesteld te zijn door het voorstel en hebben tevergeefs naar een motivatie gezocht voor het verbod op recreeéren zonder kleren. „Die motivatie hebben we nergens kunnen vinden. De enige reden is kennelijk omdat het altijd zo is geweest en dat vinden wij een uiterst zwak argument", meent het tweetaL De in het voorstel van b en w gevraagde zesduizend gulden voor het plaatsen van duidelijke verbodsborden bij de duinovergangen zal volgens de heren Pouwer geen enkel effect hebben „Het enige datje ermee bereikt is dat de naaktrecreatie zich zal blijven verspreiden over alle stranden in de gemeente". ..De enige en afdoende oplossing voor dit vraagstuk is het aanwijzen van een fatsoenlijk stuk strand voor de naaktrecreatie Niet omdat deze vorm van recrea tie 'vies' is en dus maar in een reservaatje moet worden gestopt, maar omdat het een volwaardige manier van recreeéren is, die door steeds meer mensen wordt bedreven. Hiervoor bestaat een grote behoefte aan ruimte", aldus de beheerders van 'Oranjezon'. Zij besluiten hun brief met het uitspreken van de hoop dat de raadsleden een beetje politieke moed kunnen opbrengen om de naaktrecreatie toe te staan. VLISSINGEN - De totale kosten voor de herinrichting van de Vlissingse boulevards blijken bijna 4,4 miljoen gulden te bedragen. Dat is bijna 2 miljoen gulden meer dan aanvankelijk gedacht. Daarvan kan ruim 1,5 miljoen gulden terug worden ontvangen middels bijdragen en subsidies, zodat er voor de gemeente nog 418.000 gulden aan meerkosten blijven. Het college van b en' w vraagt daarvoor een extra krediet van de gemeenteraad. De afwerking van de boulevards, zoals het plakken van tegels op het wegdek, begint maandag met werkzaamheden aan de kruising Boulevard de Ruyter en Coosje Buskenstraat, die als gevolg daarvan twee maanden is afgesloten voor het verkeer. Een belangrijk deel van de herinrich ting, zoals het aanbrengen van banken, muurtjes en leuning is inmiddels uitge voerd. Overeenstemming is bereikt over de afwerking van de boulevards, na uitvoerig overleg tussen de werk groep herinrichting boulevards en ver schillende instanties, zoals het water schap Walcheren en rijkswaterstaat Daarbij zijn ook afspraken gemaakt tussen het waterschap en de gemeente over de uitvoenng van de herinrich- tmgswerkzaamheden. Het waterschap zou namelijk eigenlijk na de uitvoering van de zeeweringswerken bij.de boule vards Bankert en Evertsen deze boule vards weer zoveel mogelijk moeten te rugbrengen in de oorspronkelijke staat. Dat betekent het aanbrengen van pla veisel. trottoirs, leuningen en dergelij ke. in een sobere uitvoering. Omdat de Fietsdiefstallen in Middelburg opgelost MIDDELBURG - De Middelburgse po litie heeft zaterdag twee jongens uit de Zeeuwse hoofdstad op heterdaad be trapt toen zij met een gestolen fiets uit de stad terugkwamen naar huis. Het tweetal M. J. N. (13) en R. van S. (14) gebruikte de garagebox van de moeder van Van S. aan de Alemanstraat als fietsen werkplaats. Het tweetal kon worden gepakt na mel dingen uit de buurt. Omownenden za gen hen vaak met twee fietsen vertrek ken en na een tijdje met drie rijwielen terugkomen. In de 'werkplaats' werd het een en ander aan de fietsen veran derd zodat ze, ook voor rechtmatige ei genaren, moeilijk te herkennen waren. Zaterdag trof de politie vier gestolen fietsen aan, waarvan er inmiddels twee aan de eigenaren zijn teruggegeven. Waarschijnlijk gaat het om meer rijwie len maar dat kon de politie niet vast stellen. Wel werden er in de garagebox grote aantallen onderdelen gevonden. De fietsen werden in de afgelopen we ken in de binnenstad gestolen. Het tweetal werd zaterdag na verhoor en het opmaken van procesverbaal naar huis gestuurd. Energie aclie bezoekt Veere VEERE - De Coördinatiegroep Energie besparing Zeeland is van dinsdag 15 tot en met donderdag 17 maart met een 'energiecentrum' aanwezig in het Ver enigingsgebouw aan de Oudestraat te Veere Burgemeester mevrouw G W van Montfrans-Hartman opent de ener gie actie dinsdagmiddag om 15.00 uur De openingstijden zyn 15 00 tot 17 30 en van 19 00 tot 21 00 uur gemeente in verband met het bijzonde re karakter van de boulevard de voor keur heeft gegeven aan een wat meer luxeuze herinrichting is afgesproken mét het waterschap, dat de gemeente zorgt voor de volledige afwerking van de boulevards Het waterschap zal bij dragen m de kosten met een vergoe ding. die is gebaseerd op een sobere uit voering. De meerkosten van bijna 2 miljoen gul den worden veroorzaakt door verschil- TERNEUZEN - Onbe kenden hebben zondag morgen vroeg via de kleindochter uit bed en het lichtschijnsel. Zij verder ontstond er scha- haalde haar man en de aan de deur. de kozij- brievenhus een gordijn gedrieén blusten achter de voordeur van brand' met enkele ein de familie H. aan de Ei- mers water, kenstraat in Terneuzen in brand gestoken. Het vuur werd rond 5.! Onderzoek wees uit dat de kle en het plafond, de Zaterdagmiddag werd een brandgat van 5 bij 5 cm2 ontdekt in de hard houten deur van de open de politie bare kleuterschool 'De de Mcervogels' aan de Sloe- uur ontdekt door me- brievenbus was verbo- laan in Terneuzen. Ook vrouw H., die uit haar gen. Het gordijn ging vol- hier was sprake van slaap werd gebaald door ledig in vlammen op en moedwil. lende omstandigheden. Het plakken van de tegels op het wegdek kost 400.000 gulden extra. Toen het eerste krediet werd aangevraagd bestond volgens b en w nog geen duidelijkheid over de wijze waarop de siertegels zou den moeten worden bevestigd op het asfalt. Na uitvoerige proefnemingen is men ge komen tot het plakken Omdat de bou levards Bankert en Evertsen breder zijn geworden dan oorspronkelijk gedacht door de meer zeewaartse plaatsing van de keermuur zyn de te behandelen op pervlakten ook groter en is ook meer asfalt nodig. Dat betekent 204.000 gul den aan meerkosten. Daarnaast zijn er extra werkzaamheden die het grootste aandeel (764 000 gulden) vormen in de meerkosten. Die extra werkzaamheden hebben volgens het college voor een be langrijk deel betrekking op voorzienin gen. die voor rekening komen van het waterschap Walcheren en op het aan brengen van de zogenaamde 'kussens', waarvoor een rijkssubsidie wordt ver kregen Daarnaast hebben zij betrek king op funderingen voor kunstwerken, bevestiging verkeersborden en fietsen rekken Door priisstijgmgen is 360.000 gulden aan meerkosten ontstaan Daarnaast biyken voorbereiding, advi sering en toezicht ook 270.000 gulden meer te kosten dan aanvakelijk ge raamd. Deze relatief hoge kosten zijn volgens b en w een gevolg van liet lang durig en tijdrovend overleg met ver schillende instanties en van de gecom pliceerde uitvoenng van de werkzaam heden Het college noemt ze dan ook in deze situatie zeker aanvaardbaar De gemeente is inmiddels tot overeen stemming gekomen met het water schap Walcheren over een bijdrage van het waterschap van in totaal 1.635.000 gulden in de herinrichtingskosten. In het kader van de openluchtrecreatie wordt gerekend op een rijksbijdrage van 109.000 gulden In het kader van de BKR-regeling wordt gerekend op een bijdrage van 6000 gulden in de kosten van de fundering voor kunstwerken. B en w willen de 418.000 gulden aan meerkosten voor de gemeente opbren gen door het al verleende krediet voor de verbouwing van het badpaviljoen te verminderen met 35.000 gulden, in ver band met de lagere kosten voor die ver bouwing. Daarnaast wil het college de investe ringen voor de reinigingsdienst ver minderen met 170.000 gulden. Daar voor is tot nog toe 400.000 gulden opge nomen in het prioriteitenschema voor 1983. Het tactile weer en de ton nodigden het afgelopen weekeinde uit tot een wandeling over st rand en boulevard Horeca-exploitanten deden goede taken Een slokje op een terras na een wandeling in de voorjaarston Maar de jassen blei en meestal nog aan.. Duinbrandje OOSTKAPELLE - in het duingebied tussen Oostkapelle en Domburg heelt, zaterdagmiddag een duinbrandje ge woed. De Oostkapelse brandweer be streed het vuur. dat rond kwart over drie ontstond met vuurstokken. Bin nen een kwartier had de brandweer het brandje onder controle. Een Sealing helicopter van de Belgische luchtmachtbasis Kokzijdedie een belangrijke rol zal spelen in de film over het reddingwezen op zee. VLISSINGEN - De verkeersdienst van het directoraat- generaal voor de scheepvaart en maritieme zaken (dgsmi aan de Vlissingse boulevard speelt vandaag imaandag) een hoofdrol in een filmproduktie van de Duitse en Belgische televisie over het reddingwezen op zee. De film gaat over een brand in de machinekamer van het Nederlandse vrachtschip 'Nedlloyd Salland' en de hulpverlening die daarvoor op gang komt. Eerder maakten WDR en BRT al een gezamenlijke pro- duktie over de beloodsing van een schip, dat toen werd gevolgd tijdens de vaart over de Westerschelde. van de Steenbank tot de haven in Antwerpen. De huidige film toont vooral de werkwijze van het. red dingswezen. Woensdag of donderdag worden de opna men aan boord van de NedlloyiJ Salland gemaakt, die te maken gaat krijgen meteen brand in de machinekamer, wanneer het zich in de omgeving bevindt van de Schou- wenbank. Bij slecht weer zal deze in scene gezette brand worden opgenomen voorde rede van Vlissingen. Bij Vlis singen Radio wordt gefilmd hoe een dergelijke ramp wordt gemeld aan de verkeerspost door de kustwacht van Westkapelle en hoe wordt gereageerd op andere on gevallen. zoals aanvaringen en strandingen. De filmpro duktie toont ook de samenwerking die vervolgens ont staat met rijkspolitie te water, sleepdiensten, het red dingswezen. de luchtmacht en rijkswaterstaat. By de brand in de machinekamer wordt namelijk een persoon 'gewond', die op een brancard aan boord moet worden gebracht van de reddingboot Javazee. voor verder trans port naar de wal. Ook raakt een lid van de bemanning te water. Hij wordt opgevist door de reddingboot Tuime laar' en vervolgens aan boord genomen van een helicop ter van de luchtmachtbasis Kokzijde in België, voor ver der vervoer naar een ziekenhuis in Brugge. Het is nog niet precies bekend, wanneer welke opnames worden gemaakt. Daarover moet volgens directeur N. M Bollen van het district Scheldemond van dgsm vandaag nog worden beslist GOES - Bij de drukkerij Pieters-Phoenix BV in Goes zal een reorganisatie worden doorgevoerd. Als gevolg daarvan zullen vier medewerkers, van wie er eén in deeltijd werkt, moeten afvloeien. De reorganisatie is volgens directeur J. A. Kopmels noodzakelijk om het bedrijf te kunnen stroomlijnen. gang van zaken in de bouw een stuk minder geworden" In het kader van de reorganisatie past ook de hechtere samenwerking, waar over Pieters-Phoenix BV afspraken heeft gemaakt met de eveneens in Goes gevestigde drukkerij en reclame- en „We hebben", verklaarde Kopmels. „wat verouderde technieken in huis, zo als loodzetmachines. Dat werkt niet he lemaal rendabel meer. Daarbij komt dan nog dat we in het verleden nogal wat werk hebben gehad voor bouwbe drijven. Dat is met de huidige slechte ontwerpstudio Pitman BV. Beide be drijven zullen meer dan tot nu toe het geval was werk aan elkaar uitbesteden. Over de veranderingen en de daaruit voortvloeiende ontslagen heeft de di rectie van Pieters-Phoenix BV overlegd met de vakbonden. Bij het bedrijf blij ven nog ongeveer tien grafische mede werkers over Museum Bevelanden gaat bezuinigen GOES - Het museum voor Zuid- en Nnord-Beveland in Goes gaat volgend jaar fiks bezuinigen. De begroting, die dit jaar nog op ruim 183.000 gulden uit kwam. is voor 1984 beci jferd op 177.100 gulden. Het gevolg hiervan is dat de bijdragen van de gezamenlijke Bevelandse ge meenten met ruim vyf procent omlaag kunnen. Goes gaat dan 2 83 gulden per inwoner betalen (in 1983 2.95 guldeni en GOES - In jongerencentrum 't Beest aan de Beestenmarkt in Goes zijn - vermoedelijk zondagmorgen vroeg - negen deuren vernield. De politie gaat ervan uit dat er een in braak is gepleegd, hoewel er mets wordt vermist De schade aan de deuren is aanzienlijk de andere gemeenten 1.06 gulden (thans 1.13 gulden). De bezuiniging komt dinsdag 29 maart aan de orde in het algemeen bestuur van het museum. Gepraat wordt ook over het restauratieplan voor het mu seum. de jaarverslagen van directeur en secretaris en het tentoonstellingspro gramma. Het museumbestuur verga dert in het gemeentehuis van Kapelle, vanaf 15.00 uur. ZEEUWSE Envelop De moeder van een Middelburg se gezin had een pan nasi-go- reng klaargemaakt. Terwijl ie dereen de spijs tot zich nam. had de kleinste dochter weer eens moeite met het leegeten van haar bord Pa wond zich hierover op en zei dat heel wat kindertjes in de derde wereld landen blij zouden zijn met. het kleine beetje rijst, dat nog op haar bord lag De dochter ant woordde ad rem ..Doe het dan in een envelop en stuur het op SCHOONDIJKE - Twee van de drie leerlingen van de Rijks Middelbare Agrarische School in Schoondijke, die betrokken waren bij het vergiftigen van een aquarium, keren vandaag (maandag) terug in de school banken. Een derde, afkomstig uit Vogelwaarde, maakt het schooljaar niet af en kiest waarschijnlijk een andere op leiding. Deze oplossing is vrijdag getroffen na overleg van de inspecteur voor het landbouwonderwijs ir L: M Bouten en de adjunctdirecteur van de afdeling landbouwonderwijs van het ministerie van landbouw ir W J Mulder met de scholieren en hun ouders. De directeur van de RMAS. ir J Salo mons. had het drietal begin februari voor onbepaalfie tijd van alle schoolac tiviteiten geschorst, omdat het bestrij dingsmiddelen in een aquarium zou hebben gegooid, waardoor de vissen stierven. Hij schakelde ook de politie in en stelde de ouders aansprakelijk voor de schade, circa 450.- De ouderparen wendden zich onlangs tot het ministerie van landbouw, omdat ze vonden dat de schorsing te lang duurde en hun zoons zo een compleet schooljaar verspeelden Ook bestond de indruk dat de schoolleiding de boos doeners' liever kwijt was dan rijk De moeder van een van de scholleren, mevrouw Van de Bulck uit Hengstdijk, is opgelucht over de afloop van het con flict „Ik vind het niet goed dater vissen zijn vergiftigd, maai- vind ook. dat de school die zaak erg heeft opgeblazen zegt ze „Op een school met 500 leerlin gen wordt zo n aquarium niet gemist. Als je zoe ziet wat sommige studenten met ménsen uithalen, dan was de straf veel te zwaar". Ze heeftde indruk dat de bemiddeling van het ministerie veel aan een oplossing bijdroeg. „Tijdens het gesprek van vrijdag kwa men verschillende dingen naar voren, die niet bekend waren. Er is ons welis waar geen excuus aangeboden, maar *t komt er wel op neer". RMAS-direeteur Salomons was niet bereid op de zaak in te gaan. SAS VAN GENT - De openbaar heid van bestuur is dit weekeinde in Sas van Gent letterlek in prak tijk gebracht. De gemeentebegro ting van 1983 en verscheidene ge meentelijke stukken .van voor gaande jaren lagen in de wijk Sint Albert op straat en in de struiken verspreid voor ieder ter inzage. Inwoners hadden de rijkspolitie in Sas van Gent in de vroege zondag ochtend gewaarschuwd. De politie verzamelde de stukken en waar schuwde wethouder L. E. M. Mar- quinie in verband met mogelijk ver trouwelijke papieren, die nu voor ieder toegankelijk waren. Over de herkomst van de gemeen telijke stukken tasten zowel politie als wethouder Marquinie volledig in het duister. ..Misschien iemand die wat nonchalant is geweest met het weg doen van zijn overtollige bescheiden", meent Marquinie ,.ln ieder geval missen we geen beschei den op het gemeentehuis, zodat het daar vandaan waarschijnlijk niet afkomstig is". Alle gevonden papie ren die voornamelijk in en rond de dierenweide 'Het Sasse Zootje' wa ren gevonden zijn naar hel stads kantoor gebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 5