OP IKK NAAR AGRlMAE KT NIEUW POSTKANTOOR IN KAMPERLAND IN GEBRUIK Jonge Schouwse boeren: Grevelingen moet zoet MtBMtES PZC/ streek Dijk in brand in Kapelle MMARRT Mmds drukst bezochts MAANDAG 14 MAART 1983 ONDERZOEK NAAR MOGELIJKHEDEN NOORDGOU WE - De huidige economische omstandigheden met de daaraan verbonden hoge werkloosheid onderstrepen de noodzaak dat de Grevelingen zoet wordt. Dat is de overtuiging van een aantal pas in Wageningen afgestudeerde landbouwdes kundigen en een groep jonge boeren op Schouwen-Duiveland. Eind 1979 hebben zij een onderzoek in gesteld naar de mogelijkheden die een zoete Grevelingen voor de landbouw op het eiland kan betekenen. Dit onder zoek, zo concludeerden ze zaterdag in Noordgouwe drieèneen halfjaar later, heeft nog niets aan actualiteit verloren. In feite geldt hetgeen erin gesteld wordt nu des te sterker. Doordat het steeds moeilijker wordt buiten de landbouw eenbaan te vinden, worden veel kleine boerenbedrijven in tegenstelling tot wat enkele jaren gele den nog werd verwacht toch overgeno men. Het gevolg is dat minder grond beschikbaar komt voor schaalvergro ting. De boeren op de kleine bedrijven voelen zich genoodzaakt over te scha kelen op intensieve teelten, zoals grove groenten Want dat is een van de weini ge mogelijkheden om nog een redelijk inkomen te verdienen. En juist die in- AKF kampioen in eerste klas Goese zaalvoetbaistrijd GOES - PV AKF is kampioen gewor den in de eerste klasse van de Goese zaalvoetbalcompetitie. Voor degrada tie komen nog diverse kandidaten in aanmerking. In de tweede klas is er volop spanning in de top van de rang lijst. FC BevelandenenWGPII spelen volgend jaar een klasse lager. Uitslagen Bakkerij André n - SSV m 3-4. Bussel Boys H - Van Rlesen 2-6, SSV II - WGPII7-1, int Scaldis - Kloetinge II3-4, PV AKF - WGP 13-2, Feesthuis Goes - Schelde Int 6-0, Keuringsdienst - WCZ 1-5, PTT II - Wolfaartsdijk 1-4, Parbo Boys - PTT 5-1, Co- li,Inpl Boys - Bakkerij André 1-5. Stand eerste klas PV AKF 17-27, Bussel Boys 18-20. SSV 16-19, Feesthuis Goes 17-18. sv Kats 15-16, W Goes 16-14. Kloetinge 17- 13. WGP 17-13. Schelde Int 17-14. 'sH Arendskerke 16-12; tweede -klas: Bakkerij André 17-28, Parbo Boys 15-27, PTT 16-24, SSV II17-21, Colijnpl Boys 16-15, Kloetinge n 16-13, Lewed Boys 15-12, Int Scaldis 16-11, FC Bevelanden 17-7, WGP n 17-4; derde klas: Van Riesen 18-28, WCZ 17-27. Gem Goes 16- 25. NS Comb 17-16, SSV in 17-16. Bussel Boys n 17-14, PTT n 17-14. Wolfaartsdijk 16-13, Keuringsdienst 17-7. Bakkerij André n 16-4. Streek-VVV houdt ledenvergadering KAPELLE De streek-VVV Zuid- Beveland vergadert dinsdag 15 maart in hotel De Zwaan in Kapelle Tijdens deze algemene ledenvergadering ko men onder meer aan de orde de jaarverslagen van de secretaris, pen ningmeester en hoofd WV. Bij de bestuursverkiezing zijn aftredend en herkiesbaar: M. J Geelhoed, J C. Schout en E. J. C. van Dissel. Het bestuur stelt verder G. Leys kandidaat en draagt Geelhoed voor als voorzitter. Ook wordt de leden verzocht eventuele kandidaten voor te stellen. De aanwe zigen praten tevens over de contribu tieverhoging en de nieuwe vestiging van de streek WV in Yerseke. Na de vèrgadermg is er een dia-presentatie over Zuid-Beveland. Kapelle krijgt vereniging voor ondernemers KAPELLE - Eind deze maand zal de ondernemersvereniging Kapelle-Bie- zelinge worden opgericht. Deze vereni ging. waarvoor het initiatief is geno men door de Kapelsc Actie-winkeliers, stelt zieh ten doel acties en evenemen ten te organiseren die de aandacht moeten vestigen op Kapelle en Bieze- linge als het 'groene hart' van Zuid- Beveland. Gezelligheid en sfeer zijn nodig om te voorkomen dat de koop kracht naar Goes wegvloeit. De ondernemersvereniging is niet al leen bedoeld voor middenstanders, maar voor alle sectoren uit het midden- en kleinbedrijf, zoals horeca, aanne mers, ambachtelijke bedrijven en haar- en schoonheidsverzorgers. Tijdens een eerste bijeenkomst vorige week, die was georganiseerd om de belangstel ling te peilen, verklaarden al 33 onder nemers zich in beginsel bereid mee te doen. De komende weken zullen moge lijke andere deelnemers worden bena derd. Maandag 28 maart wordt dan in hotel De Zwaan de oprichtingsvergade ring gehouden. Deze begint om 20.00 uur EMM Kortgene geeft muziekuitvoering KORTGENE - Vrijdag 18 maart houdt de muziekvereniging EMM in Kortgene de jaarlijkse uitvoering in 'De Koren beurs'. Hieraan werken mee de EMM- leugdgroep en het orkest, verder tam boers en majoretten. Na de pauze zal de trekking van de verloting plaatsvinden en zullen oude instrumenten worden geveild. De uitvoering begint om 19.30 uur. Snelheidscontrole in Zonnemaire: 18 bekeuringen ZONNEMAIRE - Bij een snelheidscon trole in Zonnemaire zijn zaterdag door de politie 18 automobilisten bekeurd voor te snel rijden. De snelheden va rieerden tussen de 63 en 80 km per uur, terwijl ter plaatse de maximum snel heid 50 km bedraagt. tensïeve teelten zijn zo sterk van vol doende zoet water afhankelijk. Dat bleek vorig voorjaar. Toen was het nog al droog en moesten bijvoorbeeld witlof en winterpeen op verscheidene plaat sen worden overgezaaid. De droogte gaf bij andere gewassen een opbrengstver mindering te zien. De mogelijkheid om over te gaan tot intensievere teelten en daarmee de werkgelegenheid in de landbouw te be houden, was in het onderzoek van 1979 al naar voren gekomen. Genoemd wer den toen ook; grote opbrengsten, bete re kwaliteiten en grotere oogstonzeker- heid. Sinds het onderzoek blijken al veel boeren op de intensievere grove- groententeelt te zijn overgestapt. De onderzoekers van drieëneenhalfjaar geleden wezen er zaterdag in Noordgou we op dat Schouwen-Duiveland voor namelijk een agrarisch eiland is. Dat betekent dat de welvaart van de agrari sche bevolking afstraalt op de andere bewoners, op de leefbaarheid van de kleine kernen en' dergelijke. Landbouwvereniging in Ouwerkerk bijeen OUWERKERK - De landbouwvereni ging 'Aller Belang' in Ouwerkerk hield in het dorpshuis de jaarvergadering. Naast de verslagen, vertoonde het echt paar Van Mourik een film over hun reis naar de Sovjet Unie. waar ze namens de gezamenlijke landbouworganisaties uitgenodigd waren voor een studiereis. Besloten werd volgend jaar op „be scheiden" wijze het 100-jarig bestaan van de vereniging te vieren. Bij de be stuursverkiezingen werden de heren J. van den Hamer en J. Bodbijl herkozen. De heer C. Remeeus werd in het bestuur opgevolgd door de heer C. J. Vermue Actiever beleid bij woningverkoop van gemeente Kapelle KAPELLE - Een meerderheid in het dagelijks bestuur van de gemeente Ka pelle meent dat de gemeente zich actie ver moet gaan opstellen bij de gedwon gen verkoop van woningen die gekocht zijn met behulp van een geldlening waarvoor gemeentegarantie is afgege ven. Het komt nog al eens voor dat wo ningen bij dergelijke verkopen aan zienlijk minder opbrengen dan de hoogte van de geldlening. De gemeente Kapelle heeft voor onge veer 25 miljoen gulden aan garanties verstrekt. Inmiddels is de gemeente in een viertal gevallen al voor ongeveer 200.000 gulden aangesproken. Het voor stel is nu, daarover geven de raadscom missies financiën/onderwijs en gemeen- tewerken/ruimelijke ordening van avond (maandag) hun mening, de ge meente in voorkomende gevallen een zodanige inbreng op de veiling te laten hebben dat er wat hogere prijzen uit de bus komen. Ook kan het soms nodig zijn - maar dan alleen in uiterste geval len - dat de gemeente zelf een woning koopt. Dat zal dan met de bedoeling zijn de woning zo snel mogelijk weer te verkopen. Aan verhuur ervan aan de bestaande bewoner zitten, zo vinden burgemeester en wethouders, teveel nadelen. De commissies (de financiële vergadert om 19.00 uur en de andere om 20.30 uur) praten ook over het woningonder- houds- annex werkgelegenheidsplan. Actiegroep verwijt Bergen op Zoom schijnheiligheid over Markizaat GOES - De actiegroep SOS-Markizaat heeft het gemeentebestuur van Bergen op Zoom van schijnheiligheid beschul digd. Het zit de actiegroep hoog dat de gemeente in het najaar een expositie op touw wil zetten over de natuurlijke waarden van het Markizaatsmeer. ter wijl dezelfde gemeente er 3400 wonin gen wil houwen. Volgens SOS-Marki zaat is de bouw van die woningen op de op te spuiten Bergse Plaat in het noor delijke deel van het meer onverenig baar met de ontwikkeling van een voor Nederland uniek natuurgebied. Het Markizaat, thans zout, zal verzoe ten na de voltooiing van de Markizaats kade in het tegen West-Brabant aan lig gende deel van de Oosterschelde In een brief aan het gemeentebestuur van Ber gen op Zoom wijst de actiegroep er nog eens op dat Staatsbosbeheer een onder zoek heeft Ingesteld naar de natuurlijke ontwikkelingsmogelijkheden van het gebied na de afsluiting. Geconstateerd is dat de Bergen op Zoomse bouwplan nen een zodanig verstorende invloed op het gehele Markiezaatsmeer zullen heb- - ben dat storingsgevoelige dieren zich er niet of in een zeer gering aantal zullen vestigen. Naar de mening van de actiegroep had Bergen op Zoom al lang de consequen ties moeten trekken uit het feit dat alom bouwplannen moeten worden bij gesteld. Een projectvan 3000 woningen, waarbij bovendien geen ruimte is voor een gefaseerde aanpak is volgens SOS- Markizaat dan ook onverantwoord. Verwijzend naar een onvoltooid uitbrei- dingsproject in Roosendaal roept de groep het gemeentebestuur van Bergen op Zoom op zijn groeistuipen te laten varen en een meer regionale aanpak te overwegen. Volgens de heer P. de Koeijer, een van de jonge Schouwse boeren, blijkt uit het voornemen van de minister van verkeer en waterstaat om de aanleg van de comparlimenteringsdammen in de Oosterschelde uit te stellen, hoe zeer dc overheidsgelden op zijn. Hij zei er bang voor te zijn dat de uiteindelij ke beslissing over de mogelijkheid om Schouwen-Duiveland aan zoet water te helpen meer zal worden geleid door de beschikbaarheid van financiële middelen dan door een werkelijk in houdelijke keuze. KAPELLE - Door nog onbekende oor zaak is zaterdagmiddag rond vijf uur brand ontstaan aan de dijk in Kapelle, tussen het viaduct Smokkclhock en bet Kanaal door Zuid-Beveland bij rijksweg 58. De brand woedde aan beide zijden van de dijk en veroorzaakte een enorme rookontwikkeling, die het verkeer op rijksweg 58 danig bemoeilijkte. De brandweer van Kapelle kon het vuur met enkele stralen uit de hoge druk en met vuurzwepen onder controle krij gen. Afscheid adjudant A. W. van Zweden rijkspolitie Tholen THOLEN - Adjudant A. W. van Zwe den, groepscommandant van de rijks politie op Tholen, gaat vrijdag 1 april de politiedienst verlaten. Hij gaat. zoals dat bij de politie heet, met functioneel leeftijdsontslag. In verband daarmee wordt vrijdag 25 maart van 14.30 tot 17.00 uur in sport- en gemeenschaps centrum Meulvliet in Tholen een af scheidsreceptie gehouden Bond voor Ouderen in Goes vergaderde GOES - Tijdens de zaterdag gehouden jaarvergadering van de Algemene Bond voor Ouderen, afdelmg Goes, in sociëteit 'De Legerdiek', werden de vol gende bestuursleden herkozen: me vrouw Harinck-Sehaalje en de heren P Schetters en C. Hollestelle. Verder werd besloten het gemeentebestuur te ver zoeken om de toelating tot de sociëteit te brengen op de leeftijd van zestig jaar. Momenteel telt de afdeling 553 leden. Kleine agenda raad Tholen SINT-MAARTENSDIJK - De gemeen teraad van Tholen buigt zich maandag 21 maart over een aantal grond- en bouwzaken. Op de met inbegrip van opening en sluiting slechts twaalf pun ten omvattende agenda staan onder meer de aankoop van wat grond op het industrieterrein in Sint-Maartensdijk in verband met de uitvoering van het rioleringsplan. de verkoop van grond aan de Wal in Tholen en ruiling van 1 grond in Sint-Maartensdijk. Ook moet een voorbereidingsbesluit worden ge nomen om de bouw van nieuwe sanirai- re voorzieningen op de camping Goris- hoek te Scherpenisse mogelijk te ma ken. De raadsvergadering wordt gehou den in het gemeentehuis in Sint-Maar tensdijk en begint om 14.00 uur. Surfplank gestolen in Brouwershaven BROUWERSHAVEN - Een inwoner uit Den Haag, die in 'Den Osse' in Brou wershaven een vakantiewoning heeft, kwam afgelopen weekeinde tot de ont dekking dat zijn surfplank met toebe horen was gestolen. De surfplank werd van een zeilboot gestolen die bij zijn huis was opgeslagen. De diefstal moet gebeurd zijn tussen begin januari en af gelopen weekeinde. Boomfeestdag in Lewedorp LEWEDORP - De boomfeestdag in de gemeente Borsele wordt dit jaar gehou den in Lewedorp Woensdag 23 maart zal de schooljeugd om 9 30 uur in het" scholencomplex de inplanting verrich ten van de schooltuin. Om halfelf wordt in de school een dia-serie vertoond over de ontbossingsproblematiek en voor de ouderen is er 's avonds (om 19.30 uur) een dia-presentatie 'Met het oog op de toekomst', ingeleidt door mevrouw Francken. medewerkster van het Glo bal Forest Fund, gevolgd door een dis cussie. Tevens wordt een film vertoond over de ontbossing in Nepal. Dorpsbelangen bijeen 's-Heer Hendrikskinderen 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - De vereniging Dorpsbelangen 's-Heer Hen drikskinderen houdt dinsdag 22 maait in gebouw De Maelstede de algemene ledenvergadering. Aan de orde komen de gebruikelijke jaarverslagen en de be stuursverkiezing. Na de pauze zal wet houder J. de Graag de plannen van de gemeente met de beide sociaal-culture le accommodaties in het dorp. het Heer Hendrikhuis en De Maelstede, uit de doeken doen. De vergadering begint om 19.30 uur. Collecte 'A 85 GRAM -li 1COCPAM OOHMA neeesALADé Ji/U k Onze openingstijden: ZIERIKZEE - De Rheumacoliecte in Zierikzee heeft een bedrag opgeleverd van 5 269.16. De opbrengst was aan merkelijk hoger dan een jaar geleden. KAMPERLAND - Het Noordbeveland- se dorp Kats heeft vanaf 1 mei een PTT- voorziening en zelfs het dorp Gcers- di jk krijgt daar vanaf die datum de be schikking over. Dat deelde de direc teur van het postdistrict Middelburg, J. L. de Wild, mee bij de opening van het nieuwe postkantoor in Kamper land. Het postagentschap in Kats - waar De Wilde vandaan komt - zou moeten ver dwijnen. Dc PTT laat daar echter toch een voorziening voortbestaan door van af 1 mei een rijdend postkantoor door het. dorp te sturen. Die PTT-bus zal op zijn route ook het dorp Geersdijk mee nemen waar helemaal geen voorziening is op dit moment Bij de opening van het nieuwe postkan toor in Kamperland werd vooral de na druk gelegd op het toerisme. De grote druk in de zomermaanden is één van de redenen dat er in Kamperland een vast kantoor komt In het verleden was er namelijk steeds sprake van een kantoor bij de kantoorhouder aan huis. De di recteur van het postkantoor in Goes. A P. M. van Rossum. gaf vrijdag aan ciat er, afgezien van zegelverkoop, in 1980 in totaal 13.100 lokethandellngen waren, in 1981 zo'n 14.600 en in 1982 15 400. Dat is vergeleken met andere kantoren een snelle groei Van Rossum wees er verder op dat er eigenlijk al eerder een nieuw kantoor had moeten zijn, maar door het trage verstrekken van het benodigde geld door de PTT duurde het allemaal wat langer. De rol van het toerisme bleek overduidelijk toen een bootje getrok- Vergadering werkgroep emancipatie Goes GOES - De werkgroep emancipatie van de gemeente Goes vergadert woensdag 16 maart in het stadhuis. Aan de orde komen onder meer de toekom stige vorm van de werkgroep en de stand van zaken rond de emancipatie nota en de uitvoering van het emanci patiebeleid- De vergadering begint om 20.00 uur. ken door een auto voor het nieuwe postr kantoor aan de Sophiastraat kwam glij den. In dat bootje zat één van de doch ters van de Kamperlandse postbestel- ler, Esther Quakkelaar. Zij overhandig de een klein bootje aan de Wissenkerk- se burgemeester P. Wisse, waarin de sleutel van het nieuwe kantoor zat. Wis se vertelde bij de opening dat hij blij was dat Kamperland er een mooie nieu we voorziening bij krijgt die de gemeen te geen cent heeft gekost. Illj benadruk te dat naast voorzieningen als scholen. sportlokalen en dorpshuizen, ook post kantoren een belangrijke rol spelen voor de leefbaarheid in kleine kernen. Daarnaast noemde hij het verheugend dat de PTT meer en meer naar de bur gers toekomt. Het nieuwe kantoor is één van de eer ste van een serie nieuw ontworpen kantoren. Het zal worden beheerd door M. C. Verwei. Er is één loket en een zelfhedieningsruimte. Er wordt nog bekeken of de mogelijkheid bestaat dat er bij het postkantoor een telefoon cel geplaatst kan worden waar bij voorbeeld guldens en rijksdaalders in kunnen voor internationale gesprek ken ten behoeve van toeristen. In verband met de opening van het postkantoor houdt de tafeltennisver eniging Slagvast uit Kamperland van daag (zaterdag) een toernooi. Van Ros sum reikt vanavond om 18.15 uur de prijzen uit. Het toernooi wordt gehou den in de sportzaal te Kamperland en begint om 9.00 uur. Esther Quakkelaar overha naigt een klein bootje dan burgemeester P. Wisse (midden) van Wi&senla van het nieuwe postkantoor. net daarin de sleutel

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 25