Lichte stijging in aantal leerlingen Streekschool Schaker Eric Bolleman (14) rijst boven middelmaat uit Tentoonstelling over selecteren van afval in Hulst geopend Wksêl Zeeuws-Vtaanderen PZC/streek HOGER LESTARIEF ONVERANTWOORD RAKKERS MAANDAG 14 MAART 1983 MIDDELBURG - De Streekschool Zeeland, school voor beroepsbegeleidend on derwijs en vorming te Middelburg heeft er in 1982 zestien parttime-leerlingen bijgekregen, waarmee het totaal aantal kwam op 1212. Het aantal leerlingen van achttien jaar en ouder steeg met 74 tot een aantal van 874 en de in 1980 ingezette daling van het aantal partieel leerplichtigen zette zich ook in 1982 voort met 35. zodat er nog 93 op de school zitten. door een vakopleiding kunnen volgen Zeker als we daarbij in acht nemen dat de studiefaciliteiten voor de werkende leerlingen in de bedrijven eerder achteruit dan vooruit gaan". De Streekschool zal zich inspannen om de kosten van het onderwijs zo laag mo gelijk te houden en ze over meerdere jaren van de opleiding te spreiden. Be stuur en directie denken hierbij aan een Toerclub bijeen in Vogelwaarde VOGELWAARDE - Zaterdag 19 maart houdt de Toerclub Vogelwaarde haar jaarlijkse algemene ledenvergadering in het clublokaal bij café Het Karrewiel. De aanvang van de vergadering is 10.30 uur en naast de verslagen van de secre taris en penningmeester staat er een be stuursverkiezing op het programma. Aftredend zijn A. van Dorst. W. Pies- sens en P. Jonkheijm. Laatstgenoemde, die jarenlang als secretaris van de ver eniging werkzaam is geweest, is niet meer herkiesbaar. Verder staat op het programma de planning voor het sei zoen 1983. Elke zondagmorgen wordt vanaf café Het Karrewiel om 9.30 uur gestart voor de trimtocht over veertig kilometer. Activiteiten Hulster r-k vrouwengilde HULST - Het Katholiek Vrouwengilde Hulst heeft voor zijn leden verschillen de activiteiten op het programma staan. Vandaag, maandag, wordt er voor de leden van het vrouwengilde een bijeenkomst gehouden in het ge meenschapscentrum 'Den Dullaert' in Hulst, de heer A. Weterings zal vertel len over zijn hobby, het beschilderen en verzamelen van eieren. Ok dit jaar gaat het Hulster Vrouwen gilde de Vastenactie ondersteunen, nu gericht op de ziekenzorg in Tanzania, waar Nederlandse zuster van de 'Con gregatie Charitas' uit Roosendaal een klein ziekenhuis hebben gebouwd, ge naamd 'Gezondheid is rijkdom'. Zuster Alberta uit Oostburg (KVG-lid) heeft er 15 jaar gewerkt en zal tijdens de bijeenkomst een praatje komen hou den. Dat gebeurt aan de hand van een uitgebreide dia-serie. Aansluitend daarop wordt een verloting gehouden, waarvan de opbrengst ten goede komt aan dat project De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Dinsdag 29 maart is er een cursus bloemschikken onder lei ding van mevrouw De Cuelenare. De andere data zijn 19 en 26 april, 10,17 en 24 met De cursus wordt gehouden in 'Den Dullaert' in Hulst, steeds van 19.30 tot 22.00 uur. Ongeveer zeventig leden van het Hulster Katholiek Vrou wengilde maakten met twee bussen een uitstapje naar Den Haag, waar ze werden ontvangen door gidsen van de VW. Een uitgebreide rondrit door Den Haag eindigde bij het badhotel, waar de dames een uitgebreide koffietafel kregen. 's-Middags werd er onder lei ding van een gids een excursie ge maakt door de Ridderzaal, terwijl de andere groep naar Panorama Mesdag ging. Tot slot werd een bezoek ge bracht aan het kostuummuseum. Zeehengelvereniging in Kloosterzande hield vergadering KLOOSTERZANDE - De zeehengel vereniging 'De Vogel' in Kloosterzande hield een voorjaarsvergadering in hotel "Van Leuven' in Kloosterzande. Na een kort openingswoord door de voorzitter kwamen de jaarverslagen van de secre taris, de penningmeester en een verslag van de kascommissie aan de orde. Be sproken werden ook de datums van de clubwedstrijden, de jubileum- en de koppel wedstrijdMet grote meerder heid van stemmen werd besloten om tijdens de clubwedstrijden weer vrij aas te gebruiken. Na afloop van de vergade ring volgde een gezellig samenzijn, Zon dag 27 maart is er van 14.00 tot 17.00 uur bij het Zeedorp in Ossenisse een club wedstrijd. Toerafdeling Sint-Aloy Graauw hield vergadering GRAAUW - De toerafdeling van de sportvereniging 'Sint-Aloy' uit Graauw hield een algemene ledenver gadering in het sportcentrum in Graauw. Na een kort jaaroverzicht door voorzitter Jo Buys kwamen de jaarverslagen van de secretaris, pen ningmeester en een verslag van de kas commissie aan de orde. Op de agenda stond verder ook een be stuursverkiezing. De aftredende be stuursleden G. de Caluwé, R. Dumez, J. Buys en W. Roeland stelden zich her kiesbaar en werden herkozen. Aan de orde kwam verder ook het nieuwe toer en wielerselzoen. Besloten werd om met ingang van zondag 13 maart elke zon dag een toertocht te maken. De start aan het sportcentrum in Graauw is steeds om halftien. Buiten de leden van Sint-Aloy kunnen ook niet-leden aan de wekelijkse toertochten deelnemen. Daarna werd de kalender besproken en vervolgens vastgesteld. De start daar van is 1 mei met een toertocht naar het Belgische Tervuren nabij Brussel. Op 15 mei wordt deelgenomen aan de toer tocht Oostburg-Gerardsbergen. Tij dens de pinksterdagen heeft de toeraf deling van Sint-Aloy een rit Graauw- Luxemburg-Graauw over een afstand van ongeveer vierhonderd kilometer op het programma staan. splitsing van het boekenpakket. Wat de huisvesting van de Streekschool be- streft, die nu is gevestigd aan het Mo lenwater. handhaaft het bestuur de wens om uiteindelijk te verhuizen naar een pand in Middelburg-Zuid. Zoals eerder gemeld bestqnden er plannen om een groot leegstaand kantoorpand aan de Vrijlandstraat te betrekken. Dit ging echter niet door omdat de kosten voor verbouw veel te hoog waren. Er is al diverse keren overleg gevoerd met b en w van Middelburg, het enige resultaat tot nu toe is dat er in plan 'Zuid ni' een nieuwe streekschool is 'in getekend' op een terrein van ongeveer twee hectare. H. Wittig wint veteranentoernooi tafeltennis Graauw GRAAUW - H. Wittig van de tafelten nisvereniging Middelburg-Zuid is zon dagmiddag winnaar geworden van een tafel tennistoernooi voor veteranen dat gespeeld werd in het gemeen schapscentrum in Graauw. In de finale versloeg hij zijn grootste rivaal B. Roe land van de tafeltennisvereniging Ef fect uit Terneuzen met 21-15 en 21-17. De strijd om de derde en vierde plaats tussen J. Hensen en C. Dumez van de organiserende vereniging Sint-Aloy- sius werd gewonnen door Hensen van Middelburg-Zuid. De twintig inge schreven deelnemers, waarvan er twee niet kwamen opdagen, werkten een poule-systeem af. De verliezersronde werd gewonnen door Th. Wolfert van de Goese Polder. Op de tweede plaats ein digde F. Vervaet van de tafeltennisver eniging 8TV uit Sas van Gent. In de verhezersronde werd door de deelne mers in een 'zeskamp' gespeeld, zodat die allen vijf keer in actie kwamen. De poedelprijs werd gewonnen door F. Por tier van Sint-Aloysius uit Graauw. Na afloop reikte voorzitter E. Tieleman de prijzen uit. De eindstand: 1 H. Wittig (Middelburg-Zuid). 2 B. Roeland (Effect Temeuzem, 3 J. Hensen (Middelburg-Zuid). 4 C. Dumez (Sint-Aloy- sius). Verliezersronde: 1 Th. Wolfert (Goese Polder). 2 F. Vervaet (STV Sas van Gent). Uitslagen bridge TERNEUZEN - De bridgeclub 'Luctor' uit Temeuzen speelde een vrije wed strijd in hotel 'De Post' in Temeuzen. Er werd gespeeld met een draaiende mit- chel met zestien paren. De uitslag: 1 dames Bakker-Hamelinck, 2 da mes Touw-Van de Zande. 3 dames De Ko- ning-Jurriéns. 4 beren Hamelinck-Verschel- ling, 5 mevrouw Biesbroeck-de heer Meeuw- se Ruilbeurs Kieldrecht KIELDRECHT - De Kieldrechtse ver zamelaarsvrienden houden zondag 20 maart een ruilbeurs voor verzamelaars van oude munten, postzegels en derge lijke in zaal 'Het Centrum' in Hulst. Ver der is er een speciale stand waar artis- en soubrypunten geruild kunnen wor den. De leden van de club kunnen die dag ook gebruik maken van een specia le lamp voor het herkennen van fosfor- zegels. De ruilbeurs wordt verder om lijst met een mini-tentoonstelling van oude foto's en kaarten van de gemeente Meerdonck door Noël de Cock. De ruil beurs begint om 9.00 uur. De stijging van het aantal leerlingen heeft bestuur en directie min of meer verbaasd, omdat alleen rekening was gehouden met een daling Dit schrijven zij in het Jaarverslag over 1982. Bestuur en directie klagen verder hun nood over het gestegen lestanef, van 175,- naar ƒ225,- Zij schrijven hierover: „In relatie tot da lende inkomens en toenemende werk loosheid vinden wij deze verhoging on verantwoord. De door het ministerie van onderwijs aangekondigde verplich ting om met ingang van 1 augustus 1983 pas leerlingen in te schrijven nadat het cursusgeld is voldaan, waagt om moei lijkheden. Het gevolg is ongetwijfeld dat uiteindelijk minder cursisten daar- Jeugdig Hulst plant 23 maart weer bomen HULST In Hulst zullen woensdag 23 maart leerlingen van de lagere scho len in de gemeente in het kader van de landelijke boomfeestdag weer bomen planten op verschillende plaatsen in de gemeente. Dat gebeurt in samen werking met de plantsoendienst van Hulst. Leerlingen van de Moerschansschool mogen verschillende boomsoorten planten rond de nieuwe woningen in de Liniestraat. Kinderen van de Nobel- horst, de Sint Aloysiusschool, in Sint- Jansteen en de Sint Bemardusschool in Clinge kunnen zich met het planten van eiken uitleven in het waterwinge bied bij Kapellebrug. De Reynaert- school mag eiken neerzetten op de Liniedijk. Leerlingen van De Ark doen die dag niet mee. Zij planten een week later op 30 maart populieren in de weide van boerderij Dieleman aan de Hontenisserstraat. Bij zeer slecht weer zal het programma een week worden uitgesteld. Plan voor cursus handvaardigheid CLINGE De afdeling Hulst van het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming gaat weer een poging onder nemen een cursus handvaardigheid te starten voor kinderen tgussen 6 en 13 jaar. De afdeling Hulst heeft een aan tal jaren een kinderatelier verzorgd in Clinge, maar dit jaar ging de cursus wegens gebrek aan belangstelling niet door. De Hulster afdeling van de kunstzinni ge vorming meent dat een korte cursus van tien lesweken a anderhalf uur interessanter is, overzichtelijker, zowel in tijdsduur als financieel. De korte cursus algemene handvaardigheid wordt gegeven door de heer D. Lampo en is gericht op het werken met ver schillende materialen zoals klei. pa pier. leer, emailleren en nog enkele -andere materialen. De kinderen krij gen van de docent een opdracht, die ze moeten uitwerken in een van de vele handvaardigheidstechnieken. De cursus, die bij voldoende deelname start op 16 maart, wordt gehouden op woensdagmiddagen van 13.30 tot 15.00 uur in gemeenschapscentrum Malper- tuus in Clinge. Kaarting en biljarten ouderen Zaamslag ZAAMSLAG - De Stichting Welzijn voor Ouderen te Zaamslag hield dit winterseizoen weer een kaart- en bil jartcompetitie. De eindstand: kaarten: 1 J. Scheele. A. van Doorn. M. de Pooter en A. Zegers. In de biljartcompetitie scoorden het hoogst: 1 J. Buijze, 2 W. J. Lensen. 3 L. F. Houg en 4 F. de Jonge HOEK - Volop sport en spel. zaterdag in Hoek. De peuterspeelzaal 'De. Hoekse Rakkers' hield een drukbezochte Vlaamse kermis. Van de op brengst wordt speelgoed gekocht. Buurthuis 'De Hoekse Rakkers' stuurde zo'n 130 wandelaars op weg voor een wandeltocht over drie en vijf kilometer in de omgeving van het dorp. Er werd meegelopen door het 'Putterteam' 'Vlugheid en Kracht' en 'Vremdieke'. De Divisie-jeugdband van het Leger des Heils - dit weekeinde toevallig in Temeuzen - zorgde voor de muziek. HULST- Wethouder G. van de Voorde van de gemeente Hulst heeft zaterdagmor gen in de foyer van het gemeenschapscentrum "Den Dullaert' de tentoonstelling 'Afvalhoop, hoop voor de toekomst' van de werkgroep 'Milieu cn Huishouden' officieel geopend. Hij deed dat door in aanwezigheid van de organiserende Hul ster werkgroep en enkele genodigden een grote gevulde vuilniszak te verwijde ren en op die plaats een veel kleinere neer te zetten. De werkgroep onder leiding van voorzitster mevrouw Joke Maas-Petterson wil hiermee benadrukken dat veel afval helemaal niet in die grote vuilniszak thuishoort. Vastenactie trimtocht in Vogelwaarde VOGELWAARDE - De parochie Gerul- phus van Stoppeldijk is ook dit jaar weer actief voor het verzamelen van geld voor het vastenactie-project in Tanzania. Zaterdagmiddag 19 maart is er vanaf 13.00 uur de mogelijkheid om vanaf het dorpscentrum te starten voor een fietstocht, waarvan het inschrijf geld ten goede komt aan de vastenac tie. Voor de trimmers is er keuze tussen een afstand van 20 of 30 kilometer. Van af 14.00 uur wordt in het dorpscentrum een mini-rommelmarkt gehouden door de leerlingen van de klassen 1. 2 en 3 van de lagere school. Nieuw bestuur vrouwenbond NKV in Axel AXEL De afdeling Axel van de NKV-vrouwenbond heeft op de laatste jaarvergadering een nieuw bestuur gekozen. Voorzitter is mevrouw I. De- deyn-Wijna, secretaresse mevrouw A. Dhondt-van Lacre. Zij volgen resp. mevrouw L Zegers-Verstraeten en me vrouw M. Sponselee-van Goethem op. Penningmeester mevrouw M. de Poor- ter-Kox bleef aan. De vrouwenbond houdt donderdag 31 maart in het Gezellenhuis in Axel een informatie-avond over vakantie- aktiviteiten in binnen- en buitenland. Dit gebeurt in samenwerking met het Bureau Voorlichting Merkartikelen en Diensten. De bijeenkomst - die ook voor niet-leden toegankelijk is - begint om 19.30 uur. Sasse afdeling Hartstichting houdt cursus hartmassage SAS VAN GENT - De afdeling Sas van Gent van de Nederlandse Hartstichting houdt op de dinsdagen 5 en 12 april een nieuwe cursus hartmassage. Op de eer ste cursusavond wordt de theorie be handeld door dokter L. Feijen uit Sas van Gent, terwijl mevrouw A. Leekens op de tweede avond het praktijkgedeel te voor haar rekening neemt. Tot nu toe heeft de afdeling Sas van Gent van de hartstichting 73 kandidaten opgeleid voor het diploma hartmassage. De aan vang van de cursusavonden is 19.30 uur in buurtcentrum Sint Albert aan de Van Milstraat. Kandidaten kunnen zich opgeven bij mevrouw Leekens, Ivoystraat 25 in Sas van Gent. Voorjaarscompetitie bridgen Lamswaarde LAMSWAARDE De bridgeclub Lamswaarde speelde in het kader van een voorjaarscompetitie de vijfde wed strijd in zaal 'De Vier Jaargetijden' in Lamswaarde. Er werd gespeeld met een howell twaalf met elf paren De uitslag. 1 De heer Van de Wielen-de heer De Waal met 57.87 procent: 2 mevrouw Biesbroeck-de heer Rademakers met 56,02. 3 de heer Kerf-de heer Serrarens met 53.65. 4 mevrouw Kint-mevrouw Kint met 52.08 en mevrouw Van Esbroeck- mevrouw Van de Wielen met 52,08: 6 me vrouw Smulders-mevrouw Van Puyvelde met 50,52 en mevrouw Van Waterschoot-de heer De Schrijver met 50,52; 8 mevrouw SI,aal-mevrouw Voet met 47.22; 9 De heer Van Kruyssen-de heer Pouwels met 46,88; 10 mevrouw Van Hooteghem-de heer Giesen met 45.31. In haar openingswoord ging ze daar ook wat dieper op in. Om dat de consument duidelijk te maken, krijgt iedereen deze week van de werkgroep een afvalwijzer '83 in de brievenbus. Daarop staat dui delijk vermeld wat er wel en niet in die vuilniszak thuishoort. „We hopen hier mede ons steentje voor het landelijk af- valproject bij te dragen", aldus me vrouw Maas-Petterson. De werkgroep is voortgekomen uit de cursus 'Milieu en Huishouden' van de vogelwacht 'De Steltkluut'. Verder gaf ze een uiteenzetting waarom men tot de tentoonstelling was gekomen en vooral ook het belang ervan. „Iedereen praat tegenwoordig over de verschillende soorten afval. Wij als werkgroep zijn ons daar ook bijzonder goed van bewust. Met deze tentoonstelling willen we het publiek duidelijk maken hoe wij daar dagelijks aan mee kunnen werken", al dus mevrouw Maas-Petterson. De ver schillende tips op de 'Afvalwijzer '83' zijn door de leden van de werkgroep in samenwerking met het gemeentebe stuur van Hulst samengesteld. Om het afvalproject ook bij de jeugd meer inhoud te geven zal onder de titel 'Afvalgedoe' een lessenserie over afval en hergebruik van dat afval in de Oost- Zeeuws-Vlaamse scholen voor basis- en voortgezet onderwijs worden be handeld. Voor de basisscholen bestaat de lessenserie uit drie lessen van ruim een uur. In de eerste lessen worden met behulp van dia's en werkbladen enkele begrippen omtrent afval geïntrodu ceerd. Voor de tweede les mogen de kinderen, vijfde en zesde klassers, een draagtas vol eigen afval mee naar school brengen. Tijdens de les wordt dat afval aan de hand van een schema gesorteerd. Daar- Inbraken Terneuzen TERNEUZEN-Tussen vrijdagmiddag 17.00 en zaterdag 10.00 uur is er een inbraak gepleegd in het kantoor van het architectenbureau De B. aan de He rengracht in Temeuzen. De dader(s) kwam het gebouw binnen door over een muurtje aan de achterzij de te klimmen. Er wordt niets vermist. Zaterdagnacht rond twaalf uur be speurden omwonenden onraad in een bouwkeet aan IJsselstraat'Sloelaan in Temeuzen. De politie ontdekte sporen van braak. Er lijkt niets te zijn ont vreemd. AXEL Op zeer jeugdige leeftijd kwam Eric Bolleman uit Axel al in aanraking met de meest elementaire regels van het schaken. Amper vijf jaar was hij, toen zijn vader hem uitleg gaf over de loop der stukken en de diverse waarden. Negen jaar later dringt de naam Bolleman voorgoed door in het Zeeuwse schaakwereldje. Het behalen van het Zeeuwse jeugdkampioenschap en promotie naar de promotieklas senioren betekenen voor de 14-jarige Axelse schaker van Landau een definitieve doorbraak. Tot voor kort echter was de naam Eric Bolleman alleen bij de zeer ingewijden in schaakkringen bekend. Als opko mend talent deed hij ook vorig jaar al van zich spreken met enkele opmerke lijke successen, waarbij zijn naam in eerste instantie in Zeeuwsch-Vlaande- ren wat vaker dan gebruikelijk is, de ronde deed. „Ik was vijfjaar toen ik van mijn vader het schaken leerde", kan de jeugdige Zeeuwse kampioen zich herinneren. Het schaken bleef echter opmerkelijk lang tot de huiselijke kring beperkt. Pas op 12-jarige leeftijd melde Eric zich aan als nieuw lid van de plaatselijke schaakclub Landau. Een vriendje die al langer lid was van de vereniging, vorm de de directe aanleiding. „Ik wilde wel eens wat meer over Landau te weten komen en ging uit nieuwsgierigheid kij ken". Direct daarop ging de Axelse schaakclub gretig in op de belangstel ling van de huidige vijfde bordspeler van het eerste team. „Een week later al moest ik het pionnenexamen afleggen en vervolgens ook de andere schaake xamens. die beginnende schakers moe ten afleggen om hun vorderingen te toetsen". Op 13-jarige leeftijd maakte Eric zijn debuut bij de senioren, waar hij in eer ste instantie in het derde team mee draaide. „Wel mocht ik af en toe invallen in het eerste, maar dat was beslist geen regelmaat". Bij de aan vang van het huidige seizoen was Eric echter al vaste keus in het eerste tiental van de Axelse schaakclub. Een overgang die eigenlijk onopgemerkt is verlopen. „Het verschil tussen senio ren en jeugd vind ik niet bijzonder. We hebben als we moeten spelen altijd erg veel lol, vooral met onze norzitter en dan sta je niet zo stil bij het feit dat je over het algemeen met een aantal oudere mensen speelt. Bovendien is de gemiddelde leeftijd niet zo heel «rg hoog". Door de indeling bij de senio ren kwam het schaken van Erick wel in een stroomversnelling. Zijn spel peil ging ontegenzeglijk omhoog en dat resulteerde onder meer in de hoogste klassering in de strijd om het Zeeuws jeugdkampioenschap en de begeerde promotie naar de promo tieklas senioren. Daarbij heeft hij naar eigen zeggen wel het geluk van de winnaar aan zijn zijde gehad. „In de derde en zesde ronde bij de jeugdkam pioenschappen stond ik gegarandeerd verloren, maar door blunders van de tegenspelers kon ik beide keren die verloren stand ombuigen in winst". Ideeën In zijn ontwikkeling naar een meer geroutineerd schaker heeft de Axelse scholier nog niet in alle gevallen vast openingspatroon gevonden. ..Met wit had ik het snel gevonden", erkent hij. „Het dame-gambiet gaat me het best af. waarna ik in het middenspel mijn spel probeer aan te passen aan de stand op het bord". Met zwart daaren tegen heeft hij nog twijfels. „Eigenlijk heb ik daarvoor nog nooit een goed systeem gevonden. Het ligt me niet zo en daarom ben ik nog steeds aan het zoeken. Ik moet er wel bij zeggen dat ik momenteel wel al een klein beetje vastere ideeen in mij hoofd heb, maar die ga ik natuurlijk niet prijsgeven De toekomst zal wat dat betreft uitsluitsel moeten geven. In het ver wachtingspatroon van de jeugdige Axelaar blijken bescheidenheid en onzekerheid een rol te spelen. „Het is afwachten, hè. Je kunt wel zeggen dat je een bepaald doel wilt bereiken, maar het is altijd maar afhankelijk van een aantal factoren. Je weet gewoon niet of het lukt. Natuurlijk zou ik best graag grootmeester willen worden, maar dat is niet te voorspellen". Een voorspelling ten aanzien van het nieuwe seizoen bij de senioren durft hij wel aan. Door dc promotie naar de promotieklas zal het niveau van de tegenstanders ongetwijfeld hoger lig gen dan voorheen. Eric Bolleman is er niet bang voor. „Ik denk dat ik me daar wel kan handhaven, want ik ga nog steeds vooruit". .Met dat gegeven en de verwachting dat hij in de toekomst wellicht wat meer tijd zal vrijmaken voor een gerichte schaak studie, ziet hij de toekomst met vertrouwen tegemoet. na kunnen over elk soort afval vragen worden gesteld. In de laatste les ligt het accent vooral op het zoeken naar oplos singen om zelf minder afval te maken. Voor de leerlingen in het voortgezet on derwijs zijn volgens de werkgroep de lessen bruikbaar bij de vakken natuur- en scheikunde, biologie, maatschappij, leer, aardrijkskunde en economie. Voor de docent en leerlingen zijn volledig uit- gewerkte pakketten samengesteld. In twee lessen worden hier de huishoude lijke en chemisch-industriéle afvalpro blemen behandeld. Vanzelfsprekend komen daarbij ook de actuele proble men van chemische stortplaatsen aan de orde. De tentoonstelling in 'Den Dul laert' wordt gehouden tot 26 maart. Eucharistieviering ouderen in Hulst HULST - De afdeling Hulst van de rooms-katholieke bond van ouderen houdt dinsdag 29 maart haar jaarlijkse boete- en eucharistieviering iu het ge meenschapscentrum 'Den Dullaert' in Hulst. De viering wordt verzorgd door rector Van der Veeken, de geestelijk adviseur, met medewerking van het Hulster bejaardenkoor onder leiding van de heer P. de Puntert. Na de viering wordt gecollecteerd voor de Vastenac tie '83. De opbrengst gaat naar twee projecten in Tanzania. Na de pauze, verzorgen de heer en me vrouw Kayser-Maes uit Stekene (B) een uitgebreide dia-serie over bloemen. De dia-sene geeft een beeld over bloemen en planten uit elk jaargetijde. Deze beelden worden omlijst met muziek. Zoals gebruikelijk worden de Hulster leden voor deze bijeenkomst thuis op gehaald en na afloop ook weer naar huis gebracht. De bijeenkomst begint om 13.30 uur. Eric Bolleman Zeeuws-Vlaamse KNOV houdt bijeenkomst over recreatie OOSTBURG - 'Het in stand houden en uitbouwen van de recreatie in Zeeuwsch-Vlaanderen'. Dat is het the ma van een regionale bijeenkomst voor ondernemers in het midden- en kleinbedrijf in Zeeusch-Vlaanderen, die wordt georganiseerd door het Ko ninklijk Nederlands Ondernemersver- bond (KNOV). Verschillende sprekers, onder wie lan delijk KNOV-voorzitter W. Perquin, zullen hun visie geven op de ontwikke lingen van de diverse vormen van re creatie. zoals dag-, koop-, strand-, en verblijfsrecreatie. Daarbij zal in het bij zonder aandacht worden besteed aan de onderlinge samenwerking van de be leidsmakers in de recreatiesector, de provincie, gemeenten, VW's en onder nemers. De bijeenkomst wordt van avond. maandag, gehouden in café-res taurant De Eenhoorn in oostburg en be gint om 20.00 uur. Het programma luidt als volgt: Na de ontvangst om 20.00 uur opent districts voorzitter G. Ververs van de regio Zeeuwsch-Vlaanderen de bijeenkomst, Om 20.35 uur houdt Recron-consulent D. J. Verstand een inleiding. Na hem spreekt gedeputeerde J. Ventevogel; die onder andere is belast met recrea tiezaken in het college van GS. Na een korte pauze is er gelegenheid tot discus sie, waarna de heer W. J. Perquin jr spreekt over 'Kopen in Zeeuwsch- Vlaanderen'. Na een tweede pauze is er opnieuw tijd voor discussie. Om 22.05 tenslotte houdt landelijk KNOV-voor zitter W. J. Perquin een inleiding, waar na een korte pauze volgt en de bijeen komst wordt besloten met een slot-dis- cussie, die om 23.00 uur zal zijn afge rond. De bijeenkomst wordt muzikaal omlijst door het trio 'Vidi-Andrews. NCVB Zeeland komt in Goes bijeen GOES Het gewest Zeeland van de Nederlandse Christen Vrouwenbond (NCVB) houdt dinsdag 22 maart de gewestelijke voorjaarsvergadering. Dat gebeurt in de Oostcrkerk aan de Bergweg in Goes. Presidente H. V. Cornet-Duvekot opent de bijeenkomst om 10.30 uur. Vóór de pauze, die om 12.30 uur begint, zal prof. dr. H. M, de Lange uit Den Haag een cn ander vertellen over 'vrouw cn economie*. De vergadering wordt heropend om 13.30 uur met het zingen van het bondslied. Vervolgens zet G. de Boer- Bonefaas uit Rotterdam iets uiteen over het dr. Albronda-Van der Nagel fonds. Daarna bestaat de mogelijkheid vragen te stellen. Het hoofdbestuur zal dan mededelingen doen. Bovendien komen de gewestelijke zaken aan de orde. Penningmeester M. Polderman- Melsen en rayoncontactvrouw voor Walcheren-Oost, S. Offringa-Kingma, nemen afscheid tijdens de vergadering. M A. de Waard-d'Hous wordt de nieu we penningsmeester. Als laatste punt vermeld de agenda de rondvraag. Ten slotte verzorgt 'vice-presidente J. de Graaf-Koelewijn de sluiting om 15 uur. VAC houdt provinciale vergadering in Terneuzen TERNEUZEN - De Vrouwenadvies commissie voor de Woningbouw (VAC) in Zeeland houden donderdag 17 maart hun voorjaarsvergadering in het kan toor van de dienst openbare werken van Temeuzen. Wethouder van open bare werken drs A. Doorduyn van de Scheldestad vertelt iets over de renova tie van de binnenstad. Na afloop is er een rondwandeling met eventueel een bezoek aan de stadsvernieuwingswin kel. De bijeenkomst begint om 13.30 uur. Vooraf worden de deelneemsters ontvangen op het Terneuzense stad huis. Hengstenshows in Zeeland ABSDALE/SEROOSKERKE - Ko mende week worden er in Zeeland twee hengstenshows gegeven. De eerste Is morgenavond, dinsdag, in de manege De Buck in Absdale en de tweede don derdagavond 17 maart in de manege Meijers in Serooskerke. Beide keren be ginnen de shows om 19.30 uur. Er zal een toelichting worden gegeven door de heren Van Dalen. Sanders en Locke- feer. Beide hengstenshows gaan uit van de fokverenigingen van het WPN in Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 22